Įkraunama...
Įkraunama...

Protiniai dantys

Nutariau išsitiesinti dantis, tam reikia dėti breketus, bet, kai ortodontai padarė panoraminę nuotrauką pasakė, kad padėtis ne kokia, nes apačioje vienas protinis dantis nėra išdygęs, jis guli horizontaliai smegenyse ir savo viršutine dalimi įsirėmęs į septinto danties šaknį, tarsi stumia tą dantį. Be to viršuje abu protiniai taip pat neišdygę, jiems ten nelabai yra vietos, tai ortodontai sakė, kad gali dygti į žandą arba visai nedygti. Dėl šių dantų atsirado daug problemų, nes ortodontai nežino ką daryti, buvau jau pas 3 ir dar pas ketvirtą eisiu. Tai vienas sakė kad būtina išoperuoti visus 3, kitas sakė kad reikia išimti tik tą apačioje gulintį, o kitas- kad nieko nedaryti, palikti taip. Viršuje viena daktarė patarė nešalinti tų dantų, nes po to sakė labai persistums visi dantys, keisis viršut žandikaulio forma išsikreips veidas. Nebežinau kaip elgtis, svarbiausiai kad man yra įgimta širdies yda ir net danties rovimas man pavojingas, be to dar alergiška antibijotikams. Taip norisi išsitiesinti dantis, bet tos visos operacijos mane labai gasdina. Gal galite patarti kaip būtų geriau pasielgti. Ar sudėtingos tokios dantų operacijos, nes gyd. minėjo, kad tektų pjauti ir apatinio žandikaulio dalį, nes kitaip neišeitų išimti to gulinčio danties g.gif Dar pas mane beveik visų krūminių dantų užsirietusios šaknys, nuo ko taip galėjo atsitikti, ar taip gali būti ir mano vaikui?
Labai dėkui už atsakymą
Atsakyti
Protiniu dantuku bedos greiciau taisykle, negu isimtis. unsure.gif Manau mamytes man pritars.
Nepykite ant savo stomatologu. Tokiais sunkiais atvejais, visada buna daug nuomoniu. Turite pasirinkti sau priimtiniausia varianta. As nemaciiusi nuotrauku, nieko pasakyti negaliu.
Komplikuotus protinius dantis dazniausiai salina KMU, veido ir zandikauliu chirurgijos klinikoje. Ten visi vyrai stambus ir stiprus, jegos turi... Kad alergiska antibiotikams, nelabai gerai, nes po tokiu rovimu daznai buna komplikaciju, kuriu metu antibiotikai labai pagelbeja.
Jei danties neina pasalinti ambulatoriskai, tai daroma stacionare, su bendrine nejautra (kitaip tariant narkoze). Neblogas variantas, kai danti sunku rauti. Uzmiegi valandai ir po bedu. Taciau siuo atveju turite pasitarti su kardiologu del sirdeles. Oi kiek cia pas jus bedeliu susikaupe.. doh.gif .
Nupasakoktie, jei galite trumpai savo ortodontine anomalija. Pasistengsiu pagalvoti, kaip cia jus dar paguodus. Paziuresiu, gal turiu kokiu straipsniu sia tema.
Atsakyti
QUOTE (Ritukas @ 2004 06 09, 20:05)
Nutariau išsitiesinti dantis, tam reikia dėti breketus, bet, kai ortodontai padarė panoraminę nuotrauką pasakė, kad padėtis ne kokia, nes apačioje vienas protinis dantis nėra išdygęs, jis guli horizontaliai smegenyse ir savo viršutine dalimi įsirėmęs į septinto danties šaknį, tarsi stumia tą dantį.

Pas mane tas pats su trim protiniais dantim. Du jau sėkmingai ištraukė, liko vienas. Man rodosi, kad dėl danties rovimo baisumo tik pasakos - man chirurgas tiesiog užšaldė vieną pusę, mažumėlę "ragus aplaužė" dantukams ir išrovė šaknį. Kai rovė pirmą dantį, net nejutau. Ir paskui tik keletą dienų paskaudėjo. Kai rovė antrą dantį, reikėjo pjauti danteną, nes protinis dantis buvo giliai pasislėpęs po 7 dantim, Be to, jo šaknis buvo kabliuko formos tai gydytojas turėjo paprakaituoti, kol išrovė. Po šio rovimo man žandikaulį skaudėjo beveik 3 savaites. Dabar savo eilės laukia trečias protinis dantis, kuris irgi dygsta horizontaliai ir stumia gretimą dantį. mad.gif
Prieš pradedant rauti dantis aš buvau baisingai persigandusi, prisiklausiusi visokių baisingų istorijų ir pan. Baidžiausi procedūros kaip velnias kryžiaus. Bet dabar man taip neatrodo. Tai tikrai nėra taip baisu ar skausminga, kaip gali pasirodyti. Nesakau, kad visai neskauda, bet tai tikrai nėra taip baisu. Be to, dabar yra daug įvairių vaistų nuo skausmo. Taigi, ryžtis vertėtų. Ypač todėl, kad paskui mažiau problemų būtų thumbup.gif
Atsakyti
Kasiopeja jums tikrai pasiseke. Ne visada buna taip lengva. Kartais protinio danties rovimas uztrunka valanda ar net ilgiau. Po to daznai buna komplikaciju. Aisku tai priklauso nuo organizmo stiprumo. O protinius dantis patarciau rautis pas vyrus. Patikekit tam reikia labai stiprios rankos. smile.gif
Atsakyti
Dabar parašysiu apie tas ortodontines bėdas. Man nuo 11 metų iki 24m. buvo ištisai plėstas žandikaulis, nes tiesino dantis, sakė reikia padaryti vietos. Be to labai gilus sakandis buvo tai stūmė apatinį žandikaulį į priekį. Na per tuos 14 metų kiek nešiojau plokšteles ištaisė dantis ir kažkiek sąkandį, dabar ortodontai sako, kad su tais plėtimais man labai pakenkė, perplėsta viskas, labai daug dantenų. Kai tik nusiėmiau plokštelę, tada pradėjo dygti viršutiniai protiniai dantys, na jie neišdygo, bet jaučiasi jų paviršius po dantenomis, jie paaugo. Jiems dygstant aišku mažėjo vietos kitiems dantims ir priekiniai iltiniai išėjo iš vietos, pasisuko. Dabar kažkaip negražiai atrodo atsikišę iltiniai. Viskas prasidėjo nuo praėjusio rugsėjo, taigi tik per pusė metų išsikreivino mano dantukai. Va šiandien atsikėliau su skaudančiu viršutiniu žandikauliu, tai gerai su mažu veidrodėliu apsižiūrėjau ogi prasikalė jau vienas protinis dantis, bet kažkaip į žando pusę, vos dar kraštelis pralindo o jau trukdo sukasti, nes remiasi į apatinio žandikaulio kraštą, nebežinau ką daryti, jau kaip nervuojuosi, va užsirašiau pas savo stamatologę, eisiu šiandien pažiūrėsiu ką ji sakys. Jau taip bijau, kad gali reikt operuoti. Man 15 metų traukė vieną krūminį dantį, tai rovė 1.5 val. skaldė, laužė, kai prisimenu tai siaubas, net mama už durų sėdėdama vos nenualpo nuo garsų. Išrauto danties šukes dar visą savaitę rinko, nes daug buvo. Žandikaulį ir po šiai dienai dar skauda,kai oras keičiasi, nes išdarkė visą.Todėl man danties rovimas prisiminimuose kaip baisiausias košmaras.
Tiesa, tas kur pradygo protinis yra taip giliai, kad man atrodo ten neįmanoma prie jo su bet kokiu instrumentu prieiti, nes trukdo lūpa ir kažkoks ten žandikaulio kaulas šalia, na kai daug išsižioji ten visai vietos nebėra, kad jis tiesiai dar būtų, o dabar pasviręs...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ritukas: 10 birželio 2004 - 12:19
QUOTE (kasiopeja @ 2004 06 10, 07:49)
Pas mane tas pats su trim protiniais dantim. Du jau sėkmingai ištraukė, liko vienas. Man rodosi, kad dėl danties rovimo baisumo tik pasakos - man chirurgas tiesiog užšaldė vieną pusę, mažumėlę "ragus aplaužė" dantukams ir išrovė šaknį. Kai rovė pirmą dantį, net nejutau. Ir paskui tik keletą dienų paskaudėjo. Kai rovė antrą dantį, reikėjo pjauti danteną, nes protinis dantis buvo giliai pasislėpęs po 7 dantim, Be to, jo šaknis buvo kabliuko formos tai gydytojas turėjo paprakaituoti, kol išrovė. Po šio rovimo man žandikaulį skaudėjo beveik 3 savaites. Dabar savo eilės laukia trečias protinis dantis, kuris irgi dygsta horizontaliai ir stumia gretimą dantį. mad.gif
Prieš pradedant rauti dantis aš buvau baisingai persigandusi, prisiklausiusi visokių baisingų istorijų ir pan. Baidžiausi procedūros kaip velnias kryžiaus. Bet dabar man taip neatrodo. Tai tikrai nėra taip baisu ar skausminga, kaip gali pasirodyti. Nesakau, kad visai neskauda, bet tai tikrai nėra taip baisu. Be to, dabar yra daug įvairių vaistų nuo skausmo. Taigi, ryžtis vertėtų. Ypač todėl, kad paskui mažiau problemų būtų thumbup.gif

Va man tas vienas protinis gana giliai palindęs po 7 dantim, tai bet kokiu atveju reiks pjauti dantenas ir ten knaisiotis, šaknis irgi labai ilga. O kaip suprast mažumėlę"ragus aplaužė", tai tie dantys jau buvo išdygę, ta prasme matėsi pats dantis? g.gif Va man visi nesimato, po dantenom yra, tik šįryt vieno kraštelis išlindo. O kaip tau ar antibijotikus liepė gerti? Ar greit žaizda užgijo, maždaug per kiek dienų jei pameni g.gif Aš norėčiau juos išsiraut tik labai bijau, jei širdis būtų sveika jau tikriausiai būčiau ryžusis...
Atsakyti
QUOTE (Ritukas @ 2004 06 10, 10:07)

Va man tas vienas protinis gana giliai palindęs po 7 dantim, tai bet kokiu atveju reiks pjauti dantenas ir ten knaisiotis, šaknis irgi labai ilga. O kaip suprast mažumėlę"ragus aplaužė", tai tie dantys jau buvo išdygę, ta prasme matėsi pats dantis? g.gif Va man visi nesimato, po dantenom yra, tik šįryt vieno kraštelis išlindo. O kaip tau ar antibijotikus liepė gerti? Ar greit žaizda užgijo, maždaug per kiek dienų jei pameni g.gif Aš norėčiau juos išsiraut tik labai bijau, jei širdis būtų sveika jau tikriausiai būčiau ryžusis...

Tas, kurį traukė pirmą, buvo truputį išdygęs, tai jį skaldė gabalais ir tada traukė šaknį. Antibiotikus liepė gerti 5 dienas, dar išrašė labai stipriu vaistu nuo skausmo (galima gerti tik 1 tablete per para). Tie nuskausminantys labai padėjo, kai burna pradėjo "atitirpinėti". Žaizdos šiokios tokios buvo, buvo susiūta. Siūlus traukė abu kartus po savaitės. Pirmą kartą skausmo nebejaučiau po poros dienų, o antrą - praėjo tik po dviejų savaičių. Pirmą savaitę tikrai skaudėjo, antrą - stipriai maudė.

Man dar gydytojas patarė prieš raunant dantis profilaktiškai pasidaryti visų dantų valymą (higiena), kad burnoj būtų mažiau bakterijų.

o kas gali būti negerai su širdim? Juk ten ne narkozę daro, o tik vietinį nuskausminimą.
Atsakyti
QUOTE (kasiopeja @ 2004 06 10, 12:25)
Man dar gydytojas patarė prieš raunant dantis profilaktiškai pasidaryti visų dantų valymą (higiena), kad burnoj būtų mažiau bakterijų.

o kas gali būti negerai su širdim? Juk ten ne narkozę daro, o tik vietinį nuskausminimą.

Na matai kaip jau rašiau man yra širdies yda, todėl esant tokiai ligai raunant net ir neprobleminį dantį reikia gerti antibiotikus, o čia aš dar ir jiems alergiška, na gal ir atsirastų tokia antibiotikai kuriems būčiau nealergiška, bet reikia tyrimus atlikti. Jei po rovimo negersiu vaistų gali būti uždegimas, kuris labai pakenktų širdžiai, kuri pas mane tikrai silpna. Greitu laiku laukia širdies operacija sad.gif Ir prie visų tų širdies bėdų dar tie prakeikti dantys nenormaliai dygsta, kogero net ne savo noru o dėl to kad būtina teks raut, nes kitaip negalėsiu valgyt sad.gif Kiekvienas danties rovimas man yra didelė rizika ir kaip viskas baigsis niekas negali pasakyt iš anksto...
Atsakyti
QUOTE (Ritukas @ 2004 06 10, 10:49)

Na matai kaip jau rašiau man yra širdies yda, todėl esant tokiai ligai raunant net ir neprobleminį dantį reikia gerti antibiotikus, o čia aš dar ir jiems alergiška, na gal ir atsirastų tokia antibiotikai kuriems būčiau nealergiška, bet reikia tyrimus atlikti. Jei po rovimo negersiu vaistų gali būti uždegimas, kuris labai pakenktų širdžiai, kuri pas mane tikrai silpna. Greitu laiku laukia širdies operacija sad.gif Ir prie visų tų širdies bėdų dar tie prakeikti dantys nenormaliai dygsta, kogero net ne savo noru o dėl to kad būtina teks raut, nes kitaip negalėsiu valgyt sad.gif Kiekvienas danties rovimas man yra didelė rizika ir kaip viskas baigsis niekas negali pasakyt iš anksto...

Siaubas. Labai gaila, kad pas tave tokios problemos. Bet tikiuosi kazkaip vistiek issispres. rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE (kasiopeja @ 2004 06 10, 13:06)
QUOTE (Ritukas @ 2004 06 10, 10:49)

Na matai kaip jau rašiau man yra širdies yda, todėl esant tokiai ligai raunant net ir neprobleminį dantį reikia gerti antibiotikus, o čia aš dar ir jiems alergiška, na gal ir atsirastų tokia antibiotikai kuriems būčiau nealergiška, bet reikia tyrimus atlikti. Jei po rovimo negersiu vaistų gali būti uždegimas, kuris labai pakenktų širdžiai, kuri pas mane tikrai silpna. Greitu laiku laukia širdies operacija sad.gif Ir prie visų tų širdies bėdų dar tie prakeikti dantys nenormaliai dygsta, kogero net ne savo noru o dėl to kad būtina teks raut, nes kitaip negalėsiu valgyt sad.gif Kiekvienas danties rovimas man yra didelė rizika ir kaip viskas baigsis niekas negali pasakyt iš anksto...

Siaubas. Labai gaila, kad pas tave tokios problemos. Bet tikiuosi kazkaip vistiek issispres. rolleyes.gif

Taip bėda ant bėdos, bet gal pagaliau kada nors viskas baigsis gerai g.gif Aš vis tikiuosi...bet šiandien kažkokia matyt bloga diena, tik liūdnos ir beviltiškos mintys ateina sad.gif
Atsakyti
Nepergyvenk, Rituk. Nervai ir bloga nuotaika cia tikrai nepades. Kai tik bus liudna, apkabink savo mazaja grazuole ir visas tavo pasaulis nusidazys rausvomis spalvomis. Esu isitikinusi, kad puse gydymo sekmes priklauso nuo paciento nusiteikimo. Tad auksciau nosi smile.gif.
O as tau israsau recepta tikejimui, kad viskas bus labai gerai. biggrin.gif. Perskaiciusi tavo ligos anamneze, nusprendziau, kad negaliu nieko patarineti nemaciusi situacijos. Be to esu tik bendrosios praktikos gydytoja. O cia tau turi patarineti chirurgai ir ortodontai, nuodugniai susipazine su situacija. Svarbiausia- pasitikek jais ir viskas bus gerai.
O mes cia esame tam, kad padetume tau islikti tvirtai ir linksmai.


Viena maza mergaite sirgo veziu. Taciau ji tikejo, kad jei islankstys tukstanti gerviu- pasveiks. Ir is tikruju, islanksciusi sias gerves ji pasveiko.....
O cia... Tik keli dantukai!!! rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE (Stomatologė @ 2004 06 10, 15:17)
Nepergyvenk, Rituk. Nervai ir bloga nuotaika cia tikrai nepades. Kai tik bus liudna, apkabink savo mazaja grazuole ir visas tavo pasaulis nusidazys rausvomis spalvomis. Esu isitikinusi, kad puse gydymo sekmes priklauso nuo paciento nusiteikimo. Tad auksciau nosi smile.gif.
O as tau israsau recepta tikejimui, kad viskas bus labai gerai. biggrin.gif. Perskaiciusi tavo ligos anamneze, nusprendziau, kad negaliu nieko patarineti nemaciusi situacijos. Be to esu tik bendrosios praktikos gydytoja. O cia tau turi patarineti chirurgai ir ortodontai, nuodugniai susipazine su situacija. Svarbiausia- pasitikek jais ir viskas bus gerai.
O mes cia esame tam, kad padetume tau islikti tvirtai ir linksmai.


Viena maza mergaite sirgo veziu. Taciau ji tikejo, kad jei islankstys tukstanti gerviu- pasveiks. Ir is tikruju, islanksciusi sias gerves ji pasveiko.....
O cia... Tik keli dantukai!!! rolleyes.gif

Labai dėkoju gydytoja už tokį nuteikimą, kai pagalvoju apie nepagydomom ligom sergančius vaikučius ir jų tikėjimą, kad viskas bus gerai, tai visos mano bėdos tokios menkos pasidaro, man tai dar įmanoma kažkaip išsigydyti, o aš panikuoju g.gif Būna ir baisesnių bėdų... dėkui, kad akis atvėrėt.

Tiesa, buvau pas stomatologę, tai pažiūrėjusi į nuotrauką pesimistiškai nenuteikė, bet ir negąsdino. Dabar sakė dar palaukti su tuo dygstančiu dantuku, jis dygsta kreivai, pasviręs truputį į žandą, bet gal daugiau nebedygs, arba jei dygs, tai gal visgi netrukdys kramtyti. Jei trukdys tai reikės operuoti. Na dabar reikia laukti.O dėl to apatinio gulinčio dantuko sakė, kad operacija sudetingesnė būtų, nes reiks skelti žandikaulį, kitaip tikrai nepavyks išimti, galimos nemažos komplikacijos, tai sakė dabar kol neskauda nieko nedaryti, o jei užeis neuralginiai skausmai tada bus būtina operuoti. Na apramino mane biški, o paskaičius jūsų postą visai ramu pasidarė. Dėkui už palaikančius žodžius smile.gif
Atsakyti