Įkraunama...
Įkraunama...

Daržininkavimas ,sodininkavimas kitaip :)

Kurkime sodą ir daržą kartu smile.gif .
user posted image
user posted image
user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo *GREISI*: 04 kovo 2011 - 10:23
Ačiū *GREISI* , už gražią ir manau įdomią temą 4u.gif
Atsakyti
Keletas nuorodų http://ekologija.blo...nkas-10685.html
http://gerazemdirbys...ne-zemdirbyste/
Atsakyti
Greisi, kadangi kitoj temoj parašei, kad mėšlo neįkasi į žemę, tai būtų įdomu išgirst kaip su juo elgtis galima būtų blush2.gif
Aš praktiškai pirmi metai kaip ruošiuosi užsiimti daržininkyste, aišku tai daugiau dėl vaikučių, bet norisi daryt iš kart švariau/natūraliau. Jau seniai skaitinėju tavo postus su dideliu susidomėjimu, bet vat kai reik, tai ir nežinai kaip... Tiesiog ateina pavasaris ir reiks galvot apie daržus ir šiltnamį (nedidukas jis 2 x 4m), o pradėt nuo ko ....mintys kažkaip nesusidėlioja kol kas... Gal patarimų turėsi apart pasiūlymo pasiskaitinėt. Tiesiog iš savo patirties gal turėsi ką pasakyt, juk ne pirmi metai tai darai mirksiukas.gif
Atsakyti
*GREISI*, ačiū už temą! Ir puikūs vaizdeliai. Būtų gerai dažniau bei daugiau tokių estetiškų daržininkavimų vaizdų wink.gif
Atsakyti
Šauni tema thumbup.gif Aš būsiu tik skaitytoja arba klausinėtoja blush2.gif Dabar kaip tik įpusėjau skaityt Protingas daržas ir dar laukia eilės Protingas šiltnamis. Kaip suprantu yra ir apie sodą?

Mano irgi bus pirmi metai daržininkavimo.Gal būt taip jau visko ir nedarysim,bet bent pradėsim kitaip daržininkaut nei įprasta. Kaažkaip užsiminiau savo mamai apie bent jau mulčiavimą.Tai likau nesuprasta g.gif Bet užtat labai nustebau,kad mano vyras nuo senų laikų žino šitus dalykus bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(Lotynė @ 2011 03 04, 11:39)
Greisi, kadangi kitoj temoj parašei,  kad mėšlo neįkasi į žemę, tai būtų įdomu išgirst kaip su juo elgtis galima būtų blush2.gif
Aš praktiškai pirmi metai kaip ruošiuosi užsiimti daržininkyste, aišku tai daugiau dėl vaikučių, bet norisi daryt iš kart švariau/natūraliau. Jau seniai skaitinėju tavo postus su dideliu susidomėjimu, bet vat kai reik, tai ir nežinai kaip... Tiesiog ateina pavasaris ir reiks galvot apie daržus ir šiltnamį (nedidukas jis 2 x 4m), o pradėt nuo ko ....mintys kažkaip nesusidėlioja kol kas... Gal patarimų turėsi apart pasiūlymo pasiskaitinėt. Tiesiog iš savo patirties gal turėsi ką pasakyt, juk ne pirmi metai tai darai mirksiukas.gif

Daigus ar medelius apdėti plonu sluoksniu mėšlo,o ant viršaus šieno ar šiaudų.
Visokie serbentai ar avietės,tai nebijo padidinto mėšlo kiekio,jiems labai patinka.Jeigu žemė nenupūdyta natūraliu ,tai tiks ir tradiciniu .Pasodinus daigus mulčiuokite,o jeigu mėšlo turite,tai plonu sluoksniu dėkite jį prieš tai.
Apie šiltnamį buvo kalbėta.Jeigu nesukasta,tai daryti duobutes daigams,o paskui visą plotą užmulčiuoti.Būtinai pasodinti visokių prieskoninių augalų,gėlių.Kad kuo didesnė įvairovė būtų.Nebijoti eksperimentuoti.Bet pradžiai bandykite nedaug,kad suprastumėte ir nenusiviltumėte.
Šiaip Gaudvilė,manau turi žymiai daugiau žinių už mane.Tikiuosi ir ji patars 4u.gif .
Atsakyti
QUOTE(*GREISI* @ 2011 03 04, 13:57)
Daigus ar medelius apdėti plonu sluoksniu mėšlo,o ant viršaus šieno ar šiaudų.
Visokie serbentai ar avietės,tai nebijo padidinto mėšlo kiekio,jiems labai patinka.Jeigu žemė nenupūdyta natūraliu ,tai tiks ir tradiciniu .Pasodinus daigus mulčiuokite,o jeigu mėšlo turite,tai plonu sluoksniu dėkite jį prieš tai.
Apie šiltnamį buvo kalbėta.Jeigu nesukasta,tai daryti duobutes daigams,o paskui visą plotą užmulčiuoti.Būtinai pasodinti visokių prieskoninių augalų,gėlių.Kad kuo didesnė įvairovė būtų.Nebijoti eksperimentuoti.Bet pradžiai bandykite nedaug,kad suprastumėte ir nenusiviltumėte.
Šiaip Gaudvilė,manau turi žymiai daugiau žinių už mane.Tikiuosi ir ji patars  4u.gif .


Labai domiuosi tokiais dalykais, bet turiu klausimą - ar mulčiavimas nėra kažkaip susijęs su parazitais? Tiesiog pernai pabandžiau pamulčiuoti (šiaudais, žole) ir atsitiko taip, kad neturėjau pvz nei vieno kalafioro, ko niekada nėra buvę verysad.gif suėdė juos kažkokios zarazos iki šaknų... Gal aišku čia sutapimas, nes praeitą vasarą labai daug buvo visokių ėdrūnų, bet ar nėra tas mulčas palanki terpė gyvent vabalam, kirminam ir kitokiem kenkėjam? Ar klystu? Kai žemę vis papureni aplink augalus - tai kažkaip atrodo kad tada mažiau galimybių visokiom lervom apsigyvent g.gif
Bet kas dėl braškių - tai esu labai patenkinta smile.gif Kur apdėtos šiaudais - puikiai peržiemojo pernai šaltą žiemą ir uogos buvo švarios, gražios thumbup.gif Kai dauguma sakė kad beveik neturėjo braškių dėl to kad supuvo - tai pas mane gal pirmi metai braškės beveik nepuvo smile.gif

Serenčių buvau irgi prisodinus kad atbaidytų kenkėjus - tai juos dar nespėjusius užaugt suėdė kažkokie vikšrai, liko stiebeliai apkakoti tik blink.gif nesupratau nieko... unsure.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zuikis5: 04 kovo 2011 - 12:14
Greisi,o mėšlą dedate perpuvusį ar šviežią?Mes kaip tik su vyru diskutavome,kad geriau yra papūdyti mėšlą kur nors krūvoje porą metų,o paskui tik dėti ant augalų. g.gif Ir augalų nenudeginsi ir gausis jau kaip durpė.Nes kiek esu bandžiųsi dėti šviežią mėšlą,jis tik sudžiūna ir nieko gero nesigauna. ax.gif
Atsakyti
QUOTE(IngridaB @ 2011 03 04, 17:26)
Greisi,o mėšlą dedate perpuvusį ar šviežią?Mes kaip tik su vyru diskutavome,kad geriau yra papūdyti mėšlą kur nors krūvoje porą metų,o paskui tik dėti ant augalų. g.gif Ir augalų nenudeginsi ir gausis jau kaip durpė.Nes kiek esu bandžiųsi dėti šviežią mėšlą,jis tik sudžiūna ir nieko gero nesigauna. ax.gif


mėšlas GŽ naudojamas kaip starteris bakterijom pasidauginti. tai dedamas šviežias ir užmulčiuojamas.
Atsakyti
QUOTE(NIDA @ 2011 03 04, 16:30)
mėšlas GŽ naudojamas kaip starteris bakterijom pasidauginti. tai dedamas šviežias ir užmulčiuojamas.

Na nebent užmulčiuoti. g.gif
Bet tai tada turi dėtis sluoksnis mulčio,paskui mėšlas,paskui vėl mulčas.Kitaip nusidegins augalas,tiesiogiai liečiantis su mėšlu. g.gif Didelį turint daržą,labai jau daug atima laiko.Čia nebent galima taip dirbti su mažu daržiuku. g.gif
Aš pavyzdžiui pernai atradau gerą dalyką-granuliuotą paukščių mėšlą.Išbarstau darže ir nesuku galvos. ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo IngridaB: 04 kovo 2011 - 15:41
QUOTE(IngridaB @ 2011 03 04, 17:36)
Na nebent užmulčiuoti. g.gif
Bet tai tada turi dėtis sluoksnis mulčio,paskui mėšlas,paskui vėl mulčas.Kitaip nusidegins augalas,tiesiogiai liečiantis su  mėšlu. g.gif Didelį turint daržą,labai jau daug atima laiko.Čia nebent galima taip dirbti su mažu daržiuku. g.gif


mėšlo negalima dėti taip,kad liestų augalą. Kiek žinau,ir mulčius nelabai gerai.Aš tai pametau tarp augalų mėšlo,užmulčiuoju,o aplink augala durpėm pamulčiuoju.Daržas tikrai nemažas.Laiko užima tikrai nedaug 4u.gif
Atsakyti