Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Daržininkavimas ,sodininkavimas kitaip :)
Supermamų klubas > Mūsų namai > Flora
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
Nuotaikinga
QUOTE(Ninin @ 2011 03 22, 14:16)
Nuotaikinga, o Kurdiumovas kažkur apie tai rašo (kad pasikeitė as jį mąstymas)?

kažkur gal ir rašo, bet daugiau pasako per sustikimus. Juk Rusijoje su juo susitikimai vyksta.
Be to Kurdiumovas savo žemės gal tik kokš kolektyvinį sodelį turi, jis aprašinėja svetimą patirtį. (jis kaip kulinarijos knygas rašantis neverdantis "virėjas" - surenka informaciją ir ją sudeda į knygą, o pajamas už knygas gauna).
Man buvo geroka nuostaba, kai sužinojau kad Kurdiumovas hektarais žemės neapsodina g.gif Va mums ir visų "sekamas" korifėjus doh.gif

Matai Ninin, Lietuvoje yra praktikų, turinčių didžiulę realią patirtį, ir išmanančių agronomijos ne vien pagrindus. Gerai kad turime Saulių Jasionį, kuris ir paskaitas skaito norintiems, ir praktinius seminarus organizuoja.

kitas klausimas: dėl lysvių. O tai kaip padėti rūpužėms? laiptelius daryti?  biggrin.gif

galima tipo "laiptelius" - sieneles kai kurias arba visas padaryti nuožulnesnes, ir jas sukalti iš pvz. nenužievintų lentų, kad žieve rupūžė galėtų ramiai užropoti.

dievuliau tu mano, o Jūs bent jau esat mačius tuos padarus? 

įsivaizduokit Gaudvile, ne tik mačiau, bet nevieną ir rankose laikiau mirksiukas.gif Myliu šios ropliukus, nes jie - iš kažko atitinkamo esančių Lietuvoje pats stipriauasias priešvėžinis vaistukas ant keturių kojyčių wub.gif (bet TIK ŽALIOSIOS) wub.gif
polfast
O jus man pasakykit, kaip ten su mulciavimu gerokai pritrestos vejos zole? g.gif Ta prasme, jei zolyte tresiama, tai aisku joje bus visokiu nitratu, bet kai ji bus mikroorganizmu perdibta, tai ar yra pavojus, kad tas itakos nitratu kieki darzovese? Lyg ir neturetu, bet kaip ten is tiesu?
Lisbeta
Turiu visiškai neliestą lauką gal galit pasakyt nuo ko man pradėti. Noriu sodinti morkų sėklas, tačiau visiškai nežinau kaip mandaryti pagal tą gamtinė žemdirbystę sodinti kaip tas duobutes padaryti ir ar nereikia kažkokio specialaus paruošimo iš anksto?
Lauksiu atsakymo.
zebrina
Labuka visoms,katik gryzau is sodo ,dar negaliu atsigaut ka pamaciau ..visas sodas,pievute -darzas,o ypac geliu darželiai pilni kazkokiu skyliu...isvagoti tokiom šliužėm ir žemes paviršiuj,lyg kad gyvates butu parsliauže blink.gif
o kas svarbiausia suesti visi iki vieno tulpiu svoguneliai,like tik daigu virsuneles ir pacios saknytes su dugneliais.Bet taip jau kruopsciai visos surinktos doh.gif tos gerosios-brangiosios ,pilnavidures,papugines,ir pan verysad.gif
Ir pas visus sodo kaimynus taip..visam take tie patys vaizdai.
Kas tai galetų buti?kaip su juo kovot?Galvojau kad kurmis,bet kurmiarausiu nera,o ir sako kad jie tulpes nelabai estu? g.gif
Padekit -patarkit unsure.gif
vobla
QUOTE(zebrina @ 2011 04 05, 13:51)
Labuka visoms,katik gryzau is sodo ,dar negaliu atsigaut ka pamaciau ..visas sodas,pievute -darzas,o ypac geliu darželiai pilni kazkokiu skyliu...isvagoti tokiom šliužėm ir žemes paviršiuj,lyg kad gyvates butu parsliauže blink.gif
o kas svarbiausia suesti visi iki vieno tulpiu svoguneliai,like tik daigu virsuneles ir pacios saknytes su dugneliais.Bet taip jau kruopsciai visos surinktos doh.gif tos gerosios-brangiosios ,pilnavidures,papugines,ir pan verysad.gif
Kas tai galetų buti?kaip su juo kovot?Galvojau kad kurmis,bet kurmiarausiu nera,o ir sako kad jie tulpes nelabai estu? g.gif
*

cia lauko peliu keliukai smile.gif jos po sniegu visa ziema tuos savo keliukus vale, remontavo, nu ir ede ta, ka savo kelyje sutiko ax.gif
pas mus vaizdeliai pievoj tokie patys, bet tfu tfu tfu- jos i mano tulpes nesusikesino. uztat i namus uoliai lindo- kate vos spejo mus gelbeti...
zebrina
QUOTE(vobla @ 2011 04 05, 13:37)
cia lauko peliu keliukai smile.gif  jos po sniegu visa ziema tuos savo keliukus vale, remontavo, nu ir ede ta, ka savo kelyje sutiko ax.gif
pas mus vaizdeliai pievoj tokie patys, bet tfu tfu tfu- jos i mano tulpes nesusikesino. uztat i namus uoliai lindo- kate vos spejo mus gelbeti...
*

Bet tai cia peles jau turetu but tokios gerokai pavalge,nes urvu skersmuo tai beveik kaip kurmio g.gif ir dar matosi kad su nagais papste,nes iskapstytas smeliukas kuri buvau po tulpemis papylus.O va sodo namelyje niekas nepaliesta..nors buvo ten ir sausainiu like,ir siaip tokio tinkamo valgyt rolleyes.gif
Gal jas kokiais ziurkiu nuodais bandyt nuodyt?Ar kaip kovot?
Statistinis vienetas
QUOTE(zebrina @ 2011 04 05, 15:30)
Gal jas kokiais ziurkiu nuodais bandyt nuodyt?Ar kaip kovot?
*

Ekologiškai - kate lotuliukas.gif
Eliza68
As siandien buvau kaime, pamaciau lygiai toki pati vaizda-isvagotas darzas graziausiais ornamentais doh.gif , gelyne lyg neprasisuko nevidonai rolleyes.gif
giedrulka
QUOTE(zebrina @ 2011 04 05, 13:51)
*

QUOTE(Eliza68 @ 2011 04 05, 22:56)
As siandien buvau kaime, pamaciau lygiai toki pati vaizda-isvagotas darzas graziausiais ornamentais doh.gif , gelyne lyg neprasisuko nevidonai rolleyes.gif
*

Pas mus tas pats. Ir prasisuko visur ir darze, ir gelyne. Po viena roze, tai baisu kas darosi. Aplink lauzaviete tai ir kurmiarasiu priknista didziausiu, kaip bokstai ir tokiu vaguciu privagota visur visur visur visur doh.gif
zebrina
Bet tai ka daryt?Gal sakau jos vasara dings? g.gif Jei ne tikrai reiks ziurkiu nuodu pakaisiot urvuos(tik bijau kad šuns nenunuodyciau..kad nesuestu kur atkapstes)
Gaudvilė
pirma reiktų išsiaiškint, kas padarė tuos urvelius. Tarkim pas mane pagrindiniam gėlyne taip pat yra takai išrausti. Tik ne kurmių ir ne graužikų darbas.
Pavasaris atėjo, rupūžės, varlės išlindo.
Tai apie kokius nuodus čia kalbam smile.gif
giedrulka
Jeigu i urvelius prikist apnuodytu grudu, tai sunims gal tai neidomu bus g.gif
As irgi nezinau ka daryti... Man tai katinu gaila, o kas jeigu uzkrims tokiu leisgyviu peliu, ar neisnuodysiu puse kaimo katinu?
dahlia+++
Urveliai, šliužės, sugraužti tulpių svogūnėliai - pelėnų darbas (tokios pelės su trumpom uodegytėm). Tai vieni pagrindinių tulpių kenkėjų, sunaikina mūsų gražuoles, kol jos miega žiemą po sniegu..
Kovos būdas tik vienas (kaip moko gėlininkai, tenka skaityti straipsniuose) - ant lysvių rudenį išdėlioti jauką. . . užnuodytą. Kadangi aš taip nedariau, tai kasmet kentėjo tulpės tam tikrame plote, arčiau pelėnų gyvenamosios vietos..
Na, dar vienas būdas - išsikelt su tulpėm į kitą sodybos kraštą, kur dar nesimato urvelių.. Bet nėra garantijos, kad kitą pavasarį ir ten pelėnai nepersikraustys.
Statistinis vienetas
Na aš imu vazoną, į jį sodinu tulpes ir visą vazoną ikišu į žemę - nė viena tulpė nuo nieko nenukentėjo. smile.gif
Nuodyt nieko neketinu, turim katę. "Priešų" gerokai sumažėję.
Gaudvilė
QUOTE(Statistinis vienetas @ 2011 04 07, 13:08)
Na aš imu vazoną, į jį sodinu tulpes ir visą vazoną ikišu į žemę - nė viena tulpė nuo nieko nenukentėjo.  smile.gif
*

drinks_cheers.gif
Be to, labai patogu iškelt pradėjusius geltonuoti svogūninius ir jų vieton vienmečių prisodint.
vobla
Nurimkit- nebereik nieko nuodyti. Tos kur urvus pasidare- iseis. Tiesiog siemet gyvunams buvo labai sunki ziema, daug sniego, tai jos ne is gero gyvenimo ten po sniegu taip viska isvagojo. dabar jau zeme atsilo, vabalai, kirminai islindo- yra ka ir be tulpiu valgyti. pas mane sia ziema net akacija kiskis suede doh.gif kaip suprantu irgi ne is gero gyvenimo smile.gif
evansmum
QUOTE(zebrina @ 2011 04 07, 08:45)
Bet tai ka daryt?Gal sakau jos vasara dings? g.gif Jei ne tikrai reiks ziurkiu nuodu pakaisiot urvuos(tik bijau kad šuns nenunuodyciau..kad nesuestu kur atkapstes)
*

Pas mus pernai labai baisiai atrode - bet nieko, zole viska paslepe; ten, kur didesnes"vagos" buvo, vyras su durpem apibarste, isskleide su grebliu ir viskas OK buvo.
Siemet taip pat yra tu "labirintu", bet ne taip baisiai atrodo, be to, zinau, kad greit nebesimatys nieko, tai ir i galva neimu bigsmile.gif
diasaja
Šiandien pajudinau mažojo daržo žemę. Kiek sliekųųųųųų bigsmile.gif kaip gerai, kad su kastuvu nesidarbuoju: ir sliekų daug, ir strėnų neskauda biggrin.gif
Nuotaikinga
QUOTE(diasaja @ 2011 04 13, 19:42)
bigsmile.gif kaip gerai, kad su kastuvu nesidarbuoju: ir sliekų daug, ir strėnų neskauda biggrin.gif

thumbup.gif lotuliukas.gif )))) O dar ir patręšia drinks_cheers.gif
Eliza68
QUOTE(diasaja @ 2011 04 13, 19:42)
Šiandien pajudinau mažojo daržo žemę. Kiek sliekųųųųųų bigsmile.gif kaip gerai, kad su kastuvu nesidarbuoju: ir sliekų daug, ir strėnų neskauda biggrin.gif
*

Kai siltnamyje zeme tvarkiau, sliekai tik raitosi biggrin.gif , nuo takeliu sliekelius rinkau ir dejau ant lysves lotuliukas.gif .Dar taip gyvenime nebuvo! doh.gif
Florexile
sveiki,
as jau treti metai bandau ta vadinamaja gamtine zemdirbyste ar kaip ji vadinas ax.gif bet vis kazkas ne taip, vis itakota artimuju ir siaip uz kastuvo imu ir perkasineju pavasari lysves, nes vis man smegenys plauna, kad jei neperkasiu ir neisrinksiu saknu niekas man neaugs.. taciau vasara stengiuos viska mulciuot, sitas dalykas labai pasiteisino, maziau laistyt ir ravet maziau buvo smile.gif
pries kelias dienas, galvoju si karta nekasiu tik papurensiu ir sesiu seklas, bet pradejus purenti, pradejo veltis senos piktzoliu saknys ir taip giliai kad be kastuvo ju neisimsi, ir matosi kad jos tikrai uzgos viska sekloms dar nespejus isdygti, taigi vel nesusilaikiau ir perkasiau viena lopeli (dar 2 liko neliesti). o jau slieku sliekeliu simtai, net gaila buvo vargsus vartyt su tuo kastuvu. ir dabar nezinau kaip man su kitom 2 likusiom lysvem pereit prie gamtines zemdirbystes, ka daryti kad tos piktzoles neislystu ir neuzgoztu visko blush2.gif ar uzteks tik papurent su kauptuku zeme ir isrinkt kiek jau ten ju matysis ant karto, ar vis del to kasti viska ir isrinti diduma saknu (pas mus aplink pieva ir jos labai sekmingai tos saknys keliauja i darzo teritorija doh.gif )
labai dekinga uz patarimus 4u.gif
ir dar kaip sodinate braskes, ar verta jas kist po ta juoda plevele, ar geriau apdet kartonu ir mulciu kad zoles neaugtu 4u.gif
polfast
Jei ribojasi su pieva, tai butiniu butiniausiai reikia atitverti, nes kitaip snipstas gausis is tos GZ. Ikasti galima bet ka. Pvz pas mane yra kelios nepaaukstintos lysves, tai ten as atribojus paprasciausia plastikine juosta. Ta kuri buna pirkti ruda arba zalia. Aplinkui takeliuose veja.
Ir nieko man pavasari raveti nereikia - puiki zeme, puri, lengva - tik imk ir sek. Jei ir pasitaiko kokia viena kita piktzole, tai ji lengvai issirauna.
As tai tikrai tu likusiu ploteliu nekasciau g.gif Atribociau, papurenciau ir seciau, didziasias piktzoles isrovus.
glossi
Sveikos,as irgi jau antri metai,kaip darzo nekasineju,bulviu nekaupiu thumbup.gif Pirma pavasari labai su nerimu sejau sekleles i nekasta,tik papurenta dirva.Bet viskas augo,kaip auge ax.gif Bulves sodindama irgi eksperimentavau- vienas sodinau tik po siaudais,kitas-truputi ikastas,trecias,giliau ikasiau,i duobeles dejau pelenu,bet nei vienu nekaupiau,o tik mulciavau.Tai tos,kur visai nepakavotos( tik po siaudais),tai labai islysdavo ir i saule ziuredamos,pazaliavo schmoll.gif Tokiu atveju,reikia turet daug siaudu.Nes jei lietus,vejas,tai ta bulve ir atkasa g.gif Bet siaip,bulves uzaugo labai grazios,be akuciu.Valgom iki dabar,kaip sviezios-odele labai plona.
Florexile
QUOTE(polfast @ 2011 04 14, 14:02)
Jei ribojasi su pieva, tai butiniu butiniausiai reikia atitverti, nes kitaip snipstas gausis is tos GZ. Ikasti galima bet ka. Pvz pas mane yra kelios nepaaukstintos lysves, tai ten as atribojus paprasciausia plastikine juosta. Ta kuri buna pirkti ruda arba zalia.  Aplinkui takeliuose veja.
Ir nieko man pavasari raveti nereikia - puiki zeme, puri, lengva - tik imk ir sek. Jei ir pasitaiko kokia viena kita piktzole, tai ji lengvai issirauna.
As tai tikrai tu likusiu ploteliu nekasciau  g.gif Atribociau, papurenciau ir seciau, didziasias piktzoles isrovus.
*

aciukas, supratau, taip ir darysiu, o atitverti reikia giliai i zeme kist ta juosta? g.gif tikriausiia beveik per visa jos ploti. o purent su paprastu kauptuku, ar dar yra koks kitoks irankis unsure.gif o mulciuoti isdygus tikriausiai reikia ? ax.gif
diasaja
QUOTE(Florexile @ 2011 04 14, 16:12)
o purent su paprastu kauptuku, ar dar yra koks kitoks irankis  unsure.gif
*

aš dabar žemę sujudinau su tokiu trinagiu įrankiu. Net nežinau pavadinimo.
Nuotaikinga
QUOTE(Florexile @ 2011 04 14, 13:55)
kaip sodinate braskes, ar verta jas kist po ta juoda plevele,

sadiiiste... Gerą daiktą sintetika gadinti? g.gif
CODE
ar geriau apdet kartonu ir mulciu kad zoles neaugtu  :4u:

dėk pjuvenas, braškės jas myli, ir ilgiau skaidomas medienos mulčias ilgiau tarnaus.
Mano pažįstama netyčia padarė "atradimą" - braškės, užmulčiuotos pjuvenomis, puikiai dera jau 5 metus, o taip nemulčiuotos jau po 3 metų pradėjo vesti mažesnį derlių.

Mulčiavimas, natūraliai gamta pati pasitręš.
O juoda plėvelė - ji tik vaizdą juodos žemės suteikia, bet naudos nea wink.gif

Ir kaip sako Saulius Jasionis, žemės paviršius plikas kur? Dykumoje wink.gif

Florexile
QUOTE(Nuotaikinga @ 2011 04 14, 17:54)
sadiiiste... Gerą daiktą sintetika gadinti?  g.gif
CODE
ar geriau apdet kartonu ir mulciu kad zoles neaugtu  :4u:

dėk pjuvenas, braškės jas myli, ir ilgiau skaidomas medienos mulčias ilgiau tarnaus.
Mano pažįstama netyčia padarė "atradimą" - braškės, užmulčiuotos pjuvenomis, puikiai dera jau 5 metus, o taip nemulčiuotos  jau po 3 metų pradėjo vesti mažesnį derlių.

Mulčiavimas, natūraliai gamta pati pasitręš.
O juoda plėvelė - ji tik vaizdą juodos žemės suteikia, bet naudos nea wink.gif

Ir kaip sako Saulius Jasionis, žemės paviršius plikas kur? Dykumoje wink.gif
*

aciu, ieskosiu pjuvenu tada doh.gif
polfast
QUOTE(Florexile @ 2011 04 14, 16:12)
aciukas, supratau, taip ir darysiu, o atitverti reikia giliai i zeme kist ta juosta?  g.gif tikriausiia beveik per visa jos ploti.
*

As kisu visa, kad nesimatytu, nes man tikrai negrazu, kai matau kokius zalius krastelius kysant schmoll.gif ypac is gelyno. Ir apskritai as perku tik tamsiai ruda - ji negadina vaizdo, net jei kartais ir apsinuogina:)

O dar del mulciavimo. Siaip pjuvenos aisku gerai, bet... kai jomis uogos aplimpa tai hm... nu nelabai man. Nebent tu stambesniu, tokiu skiedru gauti. Arba ant zemes pilti pjuvenas, o ant virsaus siaudu uzdeti.
As pati tai siaudais mulciuoju.
anikita
tai vis gi kuo geriau mulciuot, siaudais ar zole pjauta? ax.gif
o kur tu siaudyu gaunat? pas kaimietukus prasotes blush2.gif
Nuotaikinga
QUOTE(anikita @ 2011 04 15, 13:41)
tai vis gi kuo geriau mulciuot, siaudais ar zole pjauta? ax.gif
o kur tu siaudyu gaunat? pas kaimietukus prasotes blush2.gif

žiūrint ką mulčiuos iir kokio efekto nori, ar kad tik saugoti augalus kad neišsiteptų žemėmis (kaip braškių uogos), ar "pamaitinti" atsikratant tręšimo visiems laikams?
.
Šiaudai ilgiau skaidosi, šienas (žolė) suyra greičiau, jos dažniau papildomai krauti ant viršaus reikia.
Mulčias skirtas augalams maitintis, ir drėgmės palaikymui, reiškia reikia išlaikyti pastovų balansą, ir palaikyti optimalų mulčio sluoksnį, kad dirva neišdžiūtų, kitaip visas procesas sustoja, ir vėl bakterijas reikia "aktyvuoti".

Jei turi aplink kaimietukų, kurie turi šiaudų, tai jie ramiausiai dalinasi, nes rudenį juk degina daugelis.

Bet jei kaimietukai savo augalus purškia - tokie šiaudai netinka mulčiavimui, nes kokia prasmė tada mulčias, jei chemiją su šiaudais įterpinėti? Mes gi ir mulčiuojame, kad augintis sau maistą BE CHEMIJOS thumbup.gif
diasaja
Kuo purškiat vaismedžius pavasarį?
Rūta Mėta
QUOTE(Florexile @ 2011 04 14, 18:57)
aciu, ieskosiu pjuvenu tada  doh.gif
*

Būkit atsargios su pjuvenomis, jeigu jas imsite iš kokių lentpjovių ar kitų įmonių ax.gif Kartą iš draugės (pjausto medieną, ruošia dailylentėms)pjuvenų maišą ėmiau vaikų augintiniui, paklojus tą pačią dieną... verysad.gif Tik vėliau išsiaiškinom, kad mediena jau apdirbta kažkokiais chemikalais pas juos patenka nuo kenkėjų išmirkyta blink.gif Nė viena apie tai nepagalvojom doh.gif Būtinai pasidomėkit, nes ant braškyčių tokių nesinorėtų schmoll.gif
edinka
QUOTE(Rūta Mėta @ 2011 04 17, 19:13)
...kad mediena jau apdirbta kažkokiais chemikalais pas juos patenka nuo kenkėjų išmirkyta ...
*

Tai gal ir gerai... braskyciu kenkejai nepuls blink.gif
Rūta Mėta
QUOTE(edinka @ 2011 04 17, 21:06)
Tai gal ir gerai... braskyciu kenkejai nepuls  blink.gif
*

Bet gali sliekiukams pakenkti, jeigu augintinis neatlaikė g.gif Geriau pasiieškoti pjuvenų ten, kur malkas pjauna. Ten mediena (rąstai) tiesiai iš miško rolleyes.gif
vobla
Visiskai nepopuliari tema- po ilgu paiesku partmepiu is 6 puslapio doh.gif
O reikalas tas, kad noriu pasisodini ne darzoviu, bet jurginu sklypo patvory. zemes , aisku ten nieks neruose, siuo metu ten pusiau pjaunama veja, pusiau laukine pieva. mastau, kad jurginu labai daug- neturesiu sveikatos as jiems griovio sukasti doh.gif o jeigu tiesciau kartona, ant virsaus pilciau komposto ir mulciuociau, nu kaip, kad buvo cia darza irenginet rekomenduojama. bet tai gumbai jurginu nemenki- kaupa reiktu dideli kraut, kad juos uzkast g.gif nu ir neiaugs jie giliau per ta kartona. g.gif pas mus labai vejuota, jurginai auksti, anr nenuverstu velniop ju nuo to kartono man g.gif ir kaip su dregme, ar ji laikysis kai bus sukeltas kaupas g.gif
zodz, neturiu sveikatos ir laiko, bet jurginai jau cypia kaip nori i lauka doh.gif
g.gif g.gif g.gif
buciau dekinga uz bet kokias mintis ir patarimus 4u.gif
Nuotaikinga
QUOTE(edinka @ 2011 04 17, 21:06)
Tai gal ir gerai... braskyciu kenkejai nepuls  blink.gif

thumbup.gif ot šauni mintis lotuliukas.gif )))
Tik pirma sudaryk svarbiausių kenkėjų sąrašą, bet pirmu numeriu įrašyk save, antru vaikus, ir t.t. ......................... Paskutinėje vietoje bus vabaliukai ir rupūžės wink.gif
Papildyta:
QUOTE(vobla @ 2011 04 28, 10:45)
neturesiu sveikatos as jiems griovio sukasti doh.gif  o jeigu tiesciau kartona, ant virsaus pilciau komposto ir mulciuociau, nu kaip, kad buvo cia darza irenginet rekomenduojama. bet tai gumbai jurginu nemenki- kaupa reiktu dideli kraut, kad juos uzkast g.gif nu ir neiaugs jie giliau per ta kartona. g.gif  pas mus labai vejuota, jurginai auksti, anr nenuverstu velniop ju nuo to kartono man g.gif ir kaip su dregme, ar ji laikysis kai bus sukeltas kaupas g.gif

mano mamelė - jurginų fanė. Tai ji ten išbandžiusi milijonus versijų kaip juos sodinti.
Pravalas su kaupais - jiems nepatiko.
Griovius kasti neturi kada - tai daryk duobes. Bent nuversk šonan atgnybusi velėnos, tada kompostas bus užkasimui.
Vis išsigelbėjimas bus. Kiek augs, kiek nusidaigos, bet diduma išliks. O jurginai tuo pačiu padarys sieną nuo vėjų.
vobla
QUOTE(Nuotaikinga @ 2011 04 28, 11:46)

mano mamelė - jurginų fanė. Tai ji ten išbandžiusi milijonus versijų kaip juos sodinti.
Pravalas su kaupais - jiems nepatiko.
Griovius kasti neturi kada - tai daryk duobes. Bent nuversk šonan atgnybusi velėnos, tada kompostas bus užkasimui.
Vis išsigelbėjimas bus. Kiek augs, kiek nusidaigos, bet diduma išliks. O jurginai tuo pačiu padarys sieną nuo vėjų.
*

ot tai suds verysad.gif
ten zeme kietumo kaip asfaltas, vieni akmenys ir zvyras po velena doh.gif kastuvo neina ibest. bus man sportas tokioj zemej duobiu prikasiot doh.gif
lyja lyja lietus
QUOTE(Gaudvilė @ 2011 03 14, 15:09)
na, jei nėra galimybės jau esamame darže sėti, tai daryčiau taip:
ant esamos vejos pasistatyčiau medinius rėmus ( yra internete info, kaip pačiam pasidaryt - jei reikia, galiu surast wink.gif ), tuomet dugną iškločiau laikraščių keliais sluoksniais ar plonu katonu. Ant pastarojo pridėčiau šiaudų, šieno ar pernykščių lapų, ant jų kompostinės žemės ir paskiausiai pigių 'žemių' ( TP geltona pakuotė su gėlyte, 40Ltr ~5,5Lt). Kelias dienas leisčiau susigulėt. Vėliau dar papildyčiau pirktinėmis žemėmis ir spakainiai sėčiau norimus ridikėlius, svogūnus ir morkas. Po metų pasikapsčius giliau vejos neturėtų likti nei ženklo wink.gif

Visai pamiršau, dar į paskutinį sluoksnį įterpčiau smėlio  4u.gif
*

Gal galetumet ideti nuoroda, kur internete paziureti blush2.gif
Alekto
QUOTE(lyja lyja lietus @ 2011 04 29, 17:18)
Gal galetumet ideti nuoroda, kur internete paziureti blush2.gif
*

Vienas PVZ. Tam pačiam youtube yra nemažai video.
Rūta Mėta
QUOTE(vobla @ 2011 04 28, 11:59)
ot tai suds verysad.gif
ten zeme kietumo kaip asfaltas, vieni akmenys ir zvyras po velena doh.gif kastuvo neina ibest. bus man sportas tokioj zemej duobiu prikasiot doh.gif
*

Kažin, ar iš viso verta vargti g.gif Jie ten skurs. Tiek darbo doh.gif Toj vietoj gal geriau kokius serenčius loveliuose sustatyt, arba ir tuos pačius jurginus kokiuose induose sodint, ir sustatyt pvz. dideliuose kibiruose g.gif
Papildyta:
QUOTE(vobla @ 2011 04 28, 10:45)
Visiskai nepopuliari tema-  po ilgu paiesku partmepiu is 6 puslapio doh.gif
*

Tai kad manau tema kartojasi ax.gif "mulčiavime" tema labai gyva rolleyes.gif Bet patarimų, minčių ir idėjų per daug jug nebus ax.gif
Nuotaikinga
QUOTE(Florexile @ 2011 04 14, 13:55)
as jau treti metai bandau ta vadinamaja gamtine zemdirbyste ar kaip ji vadinas  ax.gif bet vis kazkas ne taip, vis itakota artimuju ir siaip uz kastuvo imu ir perkasineju pavasari lysves, nes vis man smegenys plauna, kad jei neperkasiu ir neisrinksiu saknu niekas man neaugs..

g.gif va čia ir yra pagrindinė visų pradedančiųjų klaida.

Judinti žemę galima tik per degtukų dėžutės storį. O tai apie 5 cm.
Tie visi augaliukai, kurie liko nuo pernai, palaipsniui patys išnyks, tik tegul nugali TAVO kantrybė ir suvokimas, kad kryptingai eini prie sveikai auginamų augalų, kurie pateks ant šeimos stalo.

Perkasant kastuvo gyliu, suardai viską, kas buvo gamtos taip kantriai kurta visą praeitą vasarą.

Nukirtus su kokiu kauptuku (čia labai tiktų tas vadinamas Fokino ploskorezas) augalus arti žemės paviršiuje lieka sliekų padaryti kanaliukai, paskui sunyks tie augaliukai, kurie bus nukapoti, ir pasidarys papildomai kanaliukų, kuriuose kaip šaldytuve ima laikytis garai iš žemės gelmės (o gelmėje juk temperatūra žemesnė nei dirvos paviršiuje), jie dėl temperatūros skirtumo kondensuojasi ir žemės paviršiuje būtent tuose kanaliukuose kaupiasi vanduo, kuriame tirpsta visos naudingos medžiagos, atsirandančios bakterijoms skaidant mulčią, o augalai per šaknis viską įsisavina.

Dar vienas dalykas - tie augalai, kuriuos apmulčiuosi apie savo daržoves, trūkstant šviesos po mulčiumi, ims tiesiog savaime nykti. Jei koks ir išlys, taigi nesunku vis puresne tampančioje dirvoje imti ir išrauti.

Laikykis 4u.gif mes tave palaikome šioje kovoje su aplinkinių "švietimu" mirksiukas.gif
Papildyta:

thumbup.gif "auksinis" variantas gamtinei žemdirbystei kultivuoti. Tai ne molis, ir tokioje dirvoje puikiai cirkuliuoja oras apie augaliukų šaknis.
Nepamiršk paskui mulčiuoti savo jurginus - rudenį bus lengva iškasti thumbup.gif
lyja lyja lietus
QUOTE(Alekto @ 2011 04 29, 17:23)
Vienas PVZ. Tam pačiam youtube yra nemažai video.
*

dekoju...bandysim kazka meistraut...
Rūta Mėta
[thumbup.gif "auksinis" variantas gamtinei žemdirbystei kultivuoti. Tai ne molis, ir tokioje dirvoje puikiai cirkuliuoja oras apie augaliukų šaknis.
Nepamiršk paskui mulčiuoti savo jurginus - rudenį bus lengva iškasti thumbup.gif
*

[/quote]
Na nežinau, ar akmenys į žemę pavirs g.gif O dėl aplinkinių įtakos, tai galima atskirą lopinėlį žemės kur nederlingame kamputyje imti ir prižiūrėti savaip blush2.gif Kai praeis pora metų ir rezultatai matysis, gal ir giminaičiai persigalvos?Kaip džiaugiuosi, kad tokių bėdų neturiu ax.gif Kai paprašiau MB lysvę paaukštintą sukalti, tai sukalė nieko neklausęs(tik paklausė, ar grabas man jau reikalingas lotuliukas.gif lotuliukas.gif ) ax.gif Žolės paprašytas su dalgiu papjauti o ne su vėjapjove, ima ir pripjauna ax.gif Tylėdamas thumbup.gif Taip susitarėme: mano daržas, tavo sodas. Aš į genėjimą nesikišu, nors kartais taip knieti doh.gif
Nuotaikinga
QUOTE(Rūta Mėta @ 2011 04 30, 16:39)
Žolės paprašytas su dalgiu papjauti o ne su vėjapjove, ima ir pripjauna ax.gif Tylėdamas thumbup.gif Taip susitarėme: mano daržas, tavo sodas. Aš į genėjimą nesikišu, nors kartais taip knieti doh.gif

thumbup.gif taipuikui, kad turi tokį palaikymą drinks_cheers.gif
evansmum
ot tai suds verysad.gif
*

As ir pasisodinau patvory jurginus ir bijunus ten, kur gruntas labai prastas+veja.
Tai vyras sukale is lentu tokia ilga " deze", pripyle komposto+ and virsaus substrato - visus gumbus sukisau ten. Paziuresim, kaip bus.

Ai, tiesa, as po gruntu zeme isklojau kartonu ir laikrasciais.
Papildyta:
Dabar perziurejau ta you tubini video - panasiai musu padaryta, tik nudazem dar tas lentas.
vobla
QUOTE(Rūta Mėta @ 2011 04 29, 17:55)
Kažin, ar iš viso verta vargti g.gif Jie ten skurs. Tiek darbo  doh.gif Toj vietoj gal geriau kokius serenčius loveliuose sustatyt, arba ir tuos pačius jurginus kokiuose induose sodint, ir sustatyt pvz. dideliuose kibiruose g.gif

oj, ne, kibiru tiek neturesiu- koks 50 stuku gumbu manes laukia doh.gif
tampaus kaip kate su pusle su tais jurginais. vienais metais sodinau palei langus- nu per auksti gyvates- nepatiko, kad per langus i vidu ziuri. kitais metais pasodinau savo nelaimei salia darzo- vel nesamone gavosi- griuvinejo kaip girtuokliai i braskiu lysve, seseli mete... siemet bandau jiems surasti nauja vieta- paziuresiu ar cia prilips.

QUOTE(Nuotaikinga @ 2011 04 29, 19:58)

thumbup.gif  "auksinis" variantas gamtinei žemdirbystei kultivuoti. Tai ne molis, ir tokioje dirvoje puikiai cirkuliuoja oras apie augaliukų šaknis.
Nepamiršk paskui mulčiuoti savo jurginus - rudenį bus lengva iškasti  thumbup.gif
*

jo, butinai mulciuosiu. dabar tokia situacija- visgi nulupau velena. sakemis. nebuvo taip jau tragiskai sunku. velena( vejos gabalus) meciau nepurcius isvis von. liko toks griovys. nustebino mane tai, kad toj vietoj visai ne smelis ir ne zvyras, kaip tikejausi, o tokia pelenu spalvos kuda zemele. po mano pajudinimo sakemis liko minskta ir biri. mastau tokia strategija- sudeliosiu as tuos jurginus i ta griovi, o ant virsaus uzpilsiu storu sluoksniu komposto maisyto su perpuvusiu meslu. zodziu apacia bus liesa, o virsus riebus. kai sudygs, zeme aplink mulciuosiu. tik vat orai vercoa susimastyti- salnas iki -4 zada blink.gif gal as ju dar nekasinesiu, nes ka jie ten veiks- puti man prades...
pedyte
Sveikos, mergaitės smile.gif savaitgalį darėm pirmąją-eksperimentinę GZ lysvelę. Fotoreportažas:

1. Vidury laukų radom mielą kampelį, nugrėbiau senas žoles ir sukalėm medinį rėmą.

user posted image

2. Vietoj kartono naudojo sovietinių laikų milimetrinį popierių. Žinoma, daugiau sluoksnių reikėjo,. bet seno materijolo panaudojimas yra labai gerai smile.gif

user posted image

3. Pirmam sluoksniui supylėm pernykščių bulvių, jau atidėtų išmetimui (papuvę ir peršalę visokios.

user posted image

4. Ištuštinom seną atliekų dėžę, vietom jau net ne puvenos, o labai gražus juodžemis gavęsis. Štai kokių gražių gyventojų radom:

user posted image

5. Viršutinis šiaudų sluoksnis.

user posted image

Jau nagai niežti ir laukiu kelionės į kaimą pažiūrėt, kas ten kaip vyksta toliau. Kaip manot, jei dabar namie pasisėčiau kokių moliūgų, o paskui juos sukiščiau į šitą "lysvę"?... Smulkesni augalėliai kaži ar išgyventų dabar...
Gaudvilė
g.gif
Sprendžiant pagal šuniuką, tai lysvės aukštis gana mažas. Ir prieš pilant visus gėrius, reikėjo vyniojamą popierių gerai sulaistyti 4u.gif
pedyte
QUOTE(Gaudvilė @ 2011 05 03, 10:35)
g.gif
Sprendžiant pagal šuniuką, tai lysvės aukštis gana mažas. Ir prieš pilant visus gėrius, reikėjo vyniojamą popierių gerai sulaistyti  4u.gif
*

per gerą sprindį tos lentos, ten popierius papuręs labai, šuo jo nesusėdėjo, tai gal atrodo, kad labai žema. Sprindis gal nėra labai mažai?,,

Gaudvilė
jei auginsit toje lysvėje šiemet tik moliūgus, tai aukščio turėtų užtekti.

Siūlau mulčiavimo temą sujungti su šia - daugiau/mažiau kalbama apie tą patį, alternatyvųjį daržininkavimą 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(anikita @ 2011 05 03, 10:35)
Jau nupjovem pirma zole 4u.gif  visas darzas apkrapintas lotuliukas.gif  likusi zole dziusta drinks_cheers.gif kaimynai kazkaip labai itariai i mane ziurejo..bet neisdrisau matyt klaust..ka as ten darau..matyt galvoja..atvaziavo vaikas is miesto..tai idomiai cia sodininkauja doh.gif  lotuliukas.gif
*

viskam yra reikalingas laikas. O geriausias pavyzdys kaimynams - gaunamas rezultatas. Manieji atvirai juokėsi ir už akių apkalbėdavo. Bandžiau diskutuoti, kai ko nors klausdavo. Vėliau nustojau kreipti dėmesį į komentarus. Paskutiniu metu patys pastebėjo, kad nesiskundžiu sausromis, nelakstau su laistymo žarna, anksčiausiai pasisėju, sodinu daigus, derlius nesuniokotas kenkėjų ir ligų. Anksčiau jie man tempdavo daržoves kaip vargšei ir dar labai ekologiškas lotuliukas.gif Šį pavasarį aš jų Velykų ir mamos dienos stalams parūpinau pirmąsias daržoves. Tiesa, klausinėti, kokiais burtais užsiimu, jau ir anksčiau pradėjo. Dabar jau jie atlekia tartis, ką daryt ir kaip augint. Nors stažas skiriasi laaabai smarkiai.
Prisigyriau blush2.gif . Tik norėjau parašyt, kad ir didžiausi skeptikai nebeturi argumentų, kai patys savo akimis ir burnomis pajaučia skirtumus bigsmile.gif

Tiesa, kaimynai tai ne vien tie, su kuriais ribojasi sklypas, bet ateina pasitart ir iš toliau. Žmonės, kurių nepažįstu ir nematau kasdien smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.