Įkraunama...
Įkraunama...

Daržininkavimas ,sodininkavimas kitaip :)

Aciu Gaudvile uz issamu aprasyma.
Dar butu labai idomu apie dirva morkoms, ridikeliams, svogunams ir panasiems, ne is daigu auginamiems. Va cia tikras galvosukis kaip geriau padaryti .. g.gif
Atsakyti
QUOTE(polfast @ 2011 03 14, 12:43)
Aciu Gaudvile uz issamu aprasyma.
Dar butu labai idomu apie dirva morkoms, ridikeliams, svogunams ir panasiems, ne is daigu auginamiems. Va cia tikras galvosukis kaip geriau padaryti ..  g.gif

o kuris momentas neramina? Plačiau problemą aprašyk wink.gif
Atsakyti
QUOTE(Gaudvilė @ 2011 03 14, 14:06)
o kuris momentas neramina? Plačiau problemą aprašyk wink.gif


Tas pats - dirvos paruosimas. Eile metu ten buvo veja. Siais metais noriu siek tiek praplesti darzininkavimo plotus ir auginti ne tik kelias prieskoniu lysveles, bet ir siaip darzoviu vasarai - morku, svogunu ir kt. Kol kas zeme dar po sniegu, bet uz keletos dienu jau bus galima kazka pradeti. Su sodinamomis darzovemis kaip ir aisku - bulves ant kartono, visokius moliugus - siaip ant mulcio kuvos. Bet ka su sejamomis daryti? g.gif Nepabersi morku ir buroku i pieva...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo polfast: 14 kovo 2011 - 13:55
QUOTE(polfast @ 2011 03 14, 13:54)
Tas pats - dirvos paruosimas. Eile metu ten buvo veja. Siais metais noriu siek tiek praplesti darzininkavimo plotus ir auginti ne tik kelias prieskoniu lysveles, bet ir siaip darzoviu vasarai - morku, svogunu ir kt. Kol kas zeme dar po sniegu, bet uz keletos dienu jau bus galima kazka pradeti. Su sodinamomis darzovemis kaip ir aisku - bulves ant kartono, visokius moliugus - siaip ant mulcio kuvos. Bet ka su sejamomis daryti? g.gif Nepabersi morku ir buroku i pieva...

na, jei nėra galimybės jau esamame darže sėti, tai daryčiau taip:
ant esamos vejos pasistatyčiau medinius rėmus ( yra internete info, kaip pačiam pasidaryt - jei reikia, galiu surast wink.gif ), tuomet dugną iškločiau laikraščių keliais sluoksniais ar plonu katonu. Ant pastarojo pridėčiau šiaudų, šieno ar pernykščių lapų, ant jų kompostinės žemės ir paskiausiai pigių 'žemių' ( TP geltona pakuotė su gėlyte, 40Ltr ~5,5Lt). Kelias dienas leisčiau susigulėt. Vėliau dar papildyčiau pirktinėmis žemėmis ir spakainiai sėčiau norimus ridikėlius, svogūnus ir morkas. Po metų pasikapsčius giliau vejos neturėtų likti nei ženklo wink.gif

Visai pamiršau, dar į paskutinį sluoksnį įterpčiau smėlio 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Gaudvilė: 14 kovo 2011 - 14:19
Na reikes bandyt tada kokia lysve siuo budu padaryt ( nors vyras pareiske kad nesamone - koks skirtumas ar apkast ar zememis uzpilt - vis tiek aeobiniai mikroorganizmai atsidurs po zeme be deguonies). Bet tiesiog idomu kas gausis.

O kazin su cukinijomis taip bandyti galima? Tiesiog pritiesti kartono, komposto, uzmulciuoti ir i skyles susodinti g.gif Jei lysve is anksciau pasiruost kol reikes cukinijas sodint ta veja jau bus ir apnykus?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo polfast: 15 kovo 2011 - 13:03
QUOTE(polfast @ 2011 03 15, 14:01)


O kazin su cukinijomis taip bandyti galima?

cukinijas ir moliūgus aš sodinu ant komposto krūvos. Man gaila žemės ir kitų augalų.
Atsakyti
Bet mano situacijoje,kai lysvės bus naujai rengiamos,tai manau idealus varijantas. ,nes nelabai dar kažką gali pasodinti...nebent kokį agurką... aš dar patisonų planuoju sodintis. Labai man jie skanu marinuoti,bet tik visai mažuliukai wub.gif
Atsakyti
QUOTE(Alekto @ 2011 03 04, 12:18)
Šauni tema  thumbup.gif Aš būsiu tik skaitytoja arba klausinėtoja blush2.gif Dabar kaip tik įpusėjau skaityt Protingas daržas ir dar laukia eilės Protingas šiltnamis. Kaip suprantu yra ir apie sodą?

Kurdiumovas jau visiškai kitaip mąsto, nei tada, kada rašė minėtas knygas, bet... jos jau išleistos, ir naujai nebeperrašysi. O verstos į lietuvių kalbą iš originalaus leidinio.
Nesivadovauk jomis aklai, lietuviška patirtis - kitokia. Ir derliai gaunami didesni. Kurdiumovas jau ir Fokino ploskoriezi neberekomenduoja naudoti, kaip anksčiau susižavėjęs reklamavo doh.gif

"perauklėti" daržą kad mulčias padėtų pasiekti didelius (ir laaaabai didelius) derlius - ne vienų metų darbas. Pirmais metais dirva tik bus ruošiama, bet ar jums užteks kantrybės kariaujant su "teisingai" auklėjančiais artimaisiais, kad NESUKASINĖTI IR NEKAUPTI dirvos?

Bakterijos mulčią skaido palaipsniui, ir to dėka gerėja dirvožemio kokybė, bet tai - laiko reikalaujantis procesas.
Kadangi augalai negauna streso, jiems netrukdoma kurti eko pusiausvyros su bakterijomis (padedančiomis maitintis), grybeliais (jie stimuliuoja vitaminų kaupimą) ir kitais augalais - pačios daržovės auga stiprios, ir jas beveik nepuola visoks judantis gyvis, o jei vienas kitas atklysta, tai jau ne super problema.
Va kodėl apmulčiuotas bulves nepuola koloradas, nors greta per porą metrų augančias kaupiamas tiesiog apninka.

Tokia reali, patikrinta jau nebe vienerius metus daržininkaujančių su mulčiavimu patirtis. thumbup.gif

P.s. o darant paaukštintas lysves - nepamiršti, kad reikia šonus daryti tokius, kad jais galėtų užlipti ant lysvės "ganytis" rupūžės, kitaip jose šliužai viską iki šaknų "nupuotaus".
Dieną rupūžės būna įsikasusios drėgnai ir vėsiau po žeme, naktimis gastroliuoja savo ganyklose ir skanauja kenkėjus nuo augalų. Jei padarysi kad jos ramiai užropos ant lysvės, tada bus gerai. Rupužės aukštai nešoka, jos poniutės pėsčios gastroliuoja mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Nuotaikinga: 22 kovo 2011 - 01:14
sveiki, galima prisijungti? ax.gif

Nuotaikinga, o Kurdiumovas kažkur apie tai rašo (kad pasikeitė as jį mąstymas)?
o kitas klausimas: dėl lysvių. O tai kaip padėti rūpužėms? laiptelius daryti? biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Nuotaikinga @ 2011 03 22, 01:03)
P.s. o darant paaukštintas lysves - nepamiršti, kad reikia šonus daryti tokius, kad jais galėtų užlipti ant lysvės "ganytis" rupūžės, kitaip jose šliužai viską iki šaknų "nupuotaus".
Dieną rupūžės būna įsikasusios drėgnai ir vėsiau po žeme, naktimis gastroliuoja savo ganyklose ir skanauja kenkėjus nuo augalų. Jei padarysi kad jos ramiai užropos ant lysvės, tada bus gerai. Rupužės aukštai nešoka, jos poniutės pėsčios gastroliuoja  mirksiukas.gif

dievuliau tu mano, o Jūs bent jau esat mačius tuos padarus? blink.gif
Atsakyti
QUOTE(Ninin @ 2011 03 22, 14:16)
sveiki, galima prisijungti?  ax.gif

Nuotaikinga, o Kurdiumovas kažkur apie tai rašo (kad pasikeitė as jį mąstymas)?
o kitas klausimas: dėl lysvių. O tai kaip padėti rūpužėms? laiptelius daryti?  biggrin.gif

Sveiki,,noreciau suzinoti ar galima mulciuoti isravetomis piktzolemis,zadu simet pradeti taip auginti augalus,bet nei siaudu nei sieno niekur nenusimato,o pieveles kaip ir neturiu,tik maza ploteli nekulturiniu zoliu aikstele.Mano dirva sukasta is rudens ir daug uzseta z.rugiais,tai kiek supratau ,ju perkast negalima,o kaip su jais pasielgt?
Atsakyti
QUOTE(Gaudvilė @ 2011 03 22, 14:35)
dievuliau tu mano, o Jūs bent jau esat mačius tuos padarus?  blink.gif

Taigi dievulis jas ne grožiui ir sutvėrė biggrin.gif , aš tai labai džiaugiuosi, kai pamatau savo darže kokią blush2.gif juk jos išlenda tik naktį, tai nedažnai ir priseina susitikti.
QUOTE(Venta9 @ 2011 03 22, 14:37)
Sveiki,,noreciau suzinoti ar galima mulciuoti isravetomis piktzolemis,zadu simet pradeti taip auginti augalus,bet nei siaudu nei sieno niekur nenusimato,o pieveles kaip ir neturiu,tik maza ploteli nekulturiniu zoliu aikstele.Mano dirva sukasta is rudens ir daug uzseta z.rugiais,tai kiek supratau ,ju perkast negalima,o kaip su jais pasielgt?

Aš galvočiau, kad jei dar nepražydusios, sėklų nesubrandinusios (kai kurios moka subrandinti ir jau būdamos nurautos), tai kodėl gi ne.
Atsakyti