Įkraunama...
Įkraunama...

Daržininkavimas ,sodininkavimas kitaip :)

QUOTE(Rūta Mėta @ 2011 04 17, 19:13)
...kad mediena jau apdirbta kažkokiais chemikalais pas juos patenka nuo kenkėjų išmirkyta ...

Tai gal ir gerai... braskyciu kenkejai nepuls blink.gif
Atsakyti
QUOTE(edinka @ 2011 04 17, 21:06)
Tai gal ir gerai... braskyciu kenkejai nepuls  blink.gif

Bet gali sliekiukams pakenkti, jeigu augintinis neatlaikė g.gif Geriau pasiieškoti pjuvenų ten, kur malkas pjauna. Ten mediena (rąstai) tiesiai iš miško rolleyes.gif
Atsakyti
Visiskai nepopuliari tema- po ilgu paiesku partmepiu is 6 puslapio doh.gif
O reikalas tas, kad noriu pasisodini ne darzoviu, bet jurginu sklypo patvory. zemes , aisku ten nieks neruose, siuo metu ten pusiau pjaunama veja, pusiau laukine pieva. mastau, kad jurginu labai daug- neturesiu sveikatos as jiems griovio sukasti doh.gif o jeigu tiesciau kartona, ant virsaus pilciau komposto ir mulciuociau, nu kaip, kad buvo cia darza irenginet rekomenduojama. bet tai gumbai jurginu nemenki- kaupa reiktu dideli kraut, kad juos uzkast g.gif nu ir neiaugs jie giliau per ta kartona. g.gif pas mus labai vejuota, jurginai auksti, anr nenuverstu velniop ju nuo to kartono man g.gif ir kaip su dregme, ar ji laikysis kai bus sukeltas kaupas g.gif
zodz, neturiu sveikatos ir laiko, bet jurginai jau cypia kaip nori i lauka doh.gif
g.gif g.gif g.gif
buciau dekinga uz bet kokias mintis ir patarimus 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vobla: 28 balandžio 2011 - 09:47
QUOTE(edinka @ 2011 04 17, 21:06)
Tai gal ir gerai... braskyciu kenkejai nepuls  blink.gif

thumbup.gif ot šauni mintis lotuliukas.gif )))
Tik pirma sudaryk svarbiausių kenkėjų sąrašą, bet pirmu numeriu įrašyk save, antru vaikus, ir t.t. ......................... Paskutinėje vietoje bus vabaliukai ir rupūžės wink.gif
Papildyta:
QUOTE(vobla @ 2011 04 28, 10:45)
neturesiu sveikatos as jiems griovio sukasti doh.gif  o jeigu tiesciau kartona, ant virsaus pilciau komposto ir mulciuociau, nu kaip, kad buvo cia darza irenginet rekomenduojama. bet tai gumbai jurginu nemenki- kaupa reiktu dideli kraut, kad juos uzkast g.gif nu ir neiaugs jie giliau per ta kartona. g.gif  pas mus labai vejuota, jurginai auksti, anr nenuverstu velniop ju nuo to kartono man g.gif ir kaip su dregme, ar ji laikysis kai bus sukeltas kaupas g.gif

mano mamelė - jurginų fanė. Tai ji ten išbandžiusi milijonus versijų kaip juos sodinti.
Pravalas su kaupais - jiems nepatiko.
Griovius kasti neturi kada - tai daryk duobes. Bent nuversk šonan atgnybusi velėnos, tada kompostas bus užkasimui.
Vis išsigelbėjimas bus. Kiek augs, kiek nusidaigos, bet diduma išliks. O jurginai tuo pačiu padarys sieną nuo vėjų.
Atsakyti
QUOTE(Nuotaikinga @ 2011 04 28, 11:46)


mano mamelė - jurginų fanė. Tai ji ten išbandžiusi milijonus versijų kaip juos sodinti.
Pravalas su kaupais - jiems nepatiko.
Griovius kasti neturi kada - tai daryk duobes. Bent nuversk šonan atgnybusi velėnos, tada kompostas bus užkasimui.
Vis išsigelbėjimas bus. Kiek augs, kiek nusidaigos, bet diduma išliks. O jurginai tuo pačiu padarys sieną nuo vėjų.

ot tai suds verysad.gif
ten zeme kietumo kaip asfaltas, vieni akmenys ir zvyras po velena doh.gif kastuvo neina ibest. bus man sportas tokioj zemej duobiu prikasiot doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Gaudvilė @ 2011 03 14, 15:09)
na, jei nėra galimybės jau esamame darže sėti, tai daryčiau taip:
ant esamos vejos pasistatyčiau medinius rėmus ( yra internete info, kaip pačiam pasidaryt - jei reikia, galiu surast wink.gif ), tuomet dugną iškločiau laikraščių keliais sluoksniais ar plonu katonu. Ant pastarojo pridėčiau šiaudų, šieno ar pernykščių lapų, ant jų kompostinės žemės ir paskiausiai pigių 'žemių' ( TP geltona pakuotė su gėlyte, 40Ltr ~5,5Lt). Kelias dienas leisčiau susigulėt. Vėliau dar papildyčiau pirktinėmis žemėmis ir spakainiai sėčiau norimus ridikėlius, svogūnus ir morkas. Po metų pasikapsčius giliau vejos neturėtų likti nei ženklo wink.gif

Visai pamiršau, dar į paskutinį sluoksnį įterpčiau smėlio  4u.gif


Gal galetumet ideti nuoroda, kur internete paziureti blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(lyja lyja lietus @ 2011 04 29, 17:18)
Gal galetumet ideti nuoroda, kur internete paziureti blush2.gif


Vienas PVZ. Tam pačiam youtube yra nemažai video.
Atsakyti
QUOTE(vobla @ 2011 04 28, 11:59)
ot tai suds verysad.gif
ten zeme kietumo kaip asfaltas, vieni akmenys ir zvyras po velena doh.gif kastuvo neina ibest. bus man sportas tokioj zemej duobiu prikasiot doh.gif

Kažin, ar iš viso verta vargti g.gif Jie ten skurs. Tiek darbo doh.gif Toj vietoj gal geriau kokius serenčius loveliuose sustatyt, arba ir tuos pačius jurginus kokiuose induose sodint, ir sustatyt pvz. dideliuose kibiruose g.gif
Papildyta:
QUOTE(vobla @ 2011 04 28, 10:45)
Visiskai nepopuliari tema-  po ilgu paiesku partmepiu is 6 puslapio doh.gif

Tai kad manau tema kartojasi ax.gif "mulčiavime" tema labai gyva rolleyes.gif Bet patarimų, minčių ir idėjų per daug jug nebus ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Florexile @ 2011 04 14, 13:55)
as jau treti metai bandau ta vadinamaja gamtine zemdirbyste ar kaip ji vadinas  ax.gif bet vis kazkas ne taip, vis itakota artimuju ir siaip uz kastuvo imu ir perkasineju pavasari lysves, nes vis man smegenys plauna, kad jei neperkasiu ir neisrinksiu saknu niekas man neaugs..

g.gif va čia ir yra pagrindinė visų pradedančiųjų klaida.

Judinti žemę galima tik per degtukų dėžutės storį. O tai apie 5 cm.
Tie visi augaliukai, kurie liko nuo pernai, palaipsniui patys išnyks, tik tegul nugali TAVO kantrybė ir suvokimas, kad kryptingai eini prie sveikai auginamų augalų, kurie pateks ant šeimos stalo.

Perkasant kastuvo gyliu, suardai viską, kas buvo gamtos taip kantriai kurta visą praeitą vasarą.

Nukirtus su kokiu kauptuku (čia labai tiktų tas vadinamas Fokino ploskorezas) augalus arti žemės paviršiuje lieka sliekų padaryti kanaliukai, paskui sunyks tie augaliukai, kurie bus nukapoti, ir pasidarys papildomai kanaliukų, kuriuose kaip šaldytuve ima laikytis garai iš žemės gelmės (o gelmėje juk temperatūra žemesnė nei dirvos paviršiuje), jie dėl temperatūros skirtumo kondensuojasi ir žemės paviršiuje būtent tuose kanaliukuose kaupiasi vanduo, kuriame tirpsta visos naudingos medžiagos, atsirandančios bakterijoms skaidant mulčią, o augalai per šaknis viską įsisavina.

Dar vienas dalykas - tie augalai, kuriuos apmulčiuosi apie savo daržoves, trūkstant šviesos po mulčiumi, ims tiesiog savaime nykti. Jei koks ir išlys, taigi nesunku vis puresne tampančioje dirvoje imti ir išrauti.

Laikykis 4u.gif mes tave palaikome šioje kovoje su aplinkinių "švietimu" mirksiukas.gif
Papildyta:
QUOTE(vobla @ 2011 04 28, 11:59)
ten zeme kietumo kaip asfaltas, vieni akmenys ir zvyras po velena doh.gif kastuvo neina ibest. bus man sportas tokioj zemej duobiu prikasiot doh.gif

thumbup.gif "auksinis" variantas gamtinei žemdirbystei kultivuoti. Tai ne molis, ir tokioje dirvoje puikiai cirkuliuoja oras apie augaliukų šaknis.
Nepamiršk paskui mulčiuoti savo jurginus - rudenį bus lengva iškasti thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Alekto @ 2011 04 29, 17:23)
Vienas PVZ. Tam pačiam youtube yra nemažai video.


dekoju...bandysim kazka meistraut...
Atsakyti
[thumbup.gif "auksinis" variantas gamtinei žemdirbystei kultivuoti. Tai ne molis, ir tokioje dirvoje puikiai cirkuliuoja oras apie augaliukų šaknis.
Nepamiršk paskui mulčiuoti savo jurginus - rudenį bus lengva iškasti thumbup.gif
[/quote]
Na nežinau, ar akmenys į žemę pavirs g.gif O dėl aplinkinių įtakos, tai galima atskirą lopinėlį žemės kur nederlingame kamputyje imti ir prižiūrėti savaip blush2.gif Kai praeis pora metų ir rezultatai matysis, gal ir giminaičiai persigalvos?Kaip džiaugiuosi, kad tokių bėdų neturiu ax.gif Kai paprašiau MB lysvę paaukštintą sukalti, tai sukalė nieko neklausęs(tik paklausė, ar grabas man jau reikalingas lotuliukas.gif lotuliukas.gif ) ax.gif Žolės paprašytas su dalgiu papjauti o ne su vėjapjove, ima ir pripjauna ax.gif Tylėdamas thumbup.gif Taip susitarėme: mano daržas, tavo sodas. Aš į genėjimą nesikišu, nors kartais taip knieti doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Rūta Mėta @ 2011 04 30, 16:39)
Žolės paprašytas su dalgiu papjauti o ne su vėjapjove, ima ir pripjauna ax.gif Tylėdamas thumbup.gif Taip susitarėme: mano daržas, tavo sodas. Aš į genėjimą nesikišu, nors kartais taip knieti doh.gif

thumbup.gif taipuikui, kad turi tokį palaikymą drinks_cheers.gif
Atsakyti