Įkraunama...
Įkraunama...

Daržininkavimas ,sodininkavimas kitaip :)

QUOTE(uolma @ 2011 08 05, 11:24)

Iš šono kas matė, tai jaučiu nelabai suprato ką aš ten darau. 

gaila, bet lietuviai per chemijos invazijas pamiršo ką darė anksčiau ir kokiomis natūraliomis priemonėmis užsiaugindavo puikius derlius.

Tik gyvendama kaime pamačiau kiek yra naudojama chemijos savuose ūkiuose (nekalbu apie ūkininkus).
Atsakyti
QUOTE(diasaja @ 2011 08 05, 11:46)
gaila, bet lietuviai per chemijos invazijas pamiršo ką darė anksčiau ir kokiomis natūraliomis priemonėmis užsiaugindavo puikius derlius.

Tik gyvendama kaime pamačiau kiek yra naudojama chemijos savuose ūkiuose (nekalbu apie ūkininkus).

verysad.gif va va... doh.gif
O paskui stebisi kodėl kepenys nesveikos, inkstai sustreikuoja ar Lietuvoje siaubingai didėja vėžinių susirgimų "bumas" verysad.gif
Atsakyti
Tai kaip su tuom laistymu dilgėlėmis jaunas braškes g.gif Taip man nieks ir neatsakėt, nes savaitaglį raugčiau jeigu ką.
Atsakyti
QUOTE(uolma @ 2011 08 05, 11:24)
Žemę kitiems metams pievoje ir aš po truputį ruošiu. Vienoj vietoj pridėjau ant nupjautos pievos kartono, ant jo kroviau storu sluoksniu žolę, šieną, ir po gero mėnesio dar palaisčiau prarūgusiom uogienėm, kad greičiau veiskmas vyktų.

laistyti reikėjo ne po mėnesio, bet tik pradėjus procesą - uogienės bakterijos reikalingos kaip "starteris" užvedant automobilį, o kai bakterijos jau pačios per mėnesį natūraliai gamtoje prisidaugina, nelabai prasmės turi - čia kaip palyginimui, kad užvesto automobilio užvesti nebereikia mirksiukas.gif

Manau ir dėl laistymo kitokiu raugu atsakiau g.gif
Atsakyti
sveiki,
planuoju ir as pabandyti netradicine gamtine zemdirbyste. Kadangi tradicines nesu net bandziusi, tai ziuresim, kaip cia man seksis....
Atrodo viskas teoriskai jau kaip ir aisku (beveik viska gerazemdirbyste puslapy perksiaciau), taciau niekur nerandu info, kaip susiplanuoti ta darza, t.y. ka su kuo sodinti, kas su kuo draugauja, kas kam padeda, kokia forma ir t.t...
Atsakyti
va, apie augalu kaiminyste radau, gal kam dar parvers: http://www.sodyba.or...sodas_ir_darzas
Atsakyti
QUOTE(iewike @ 2011 08 10, 14:18)
va, apie augalu kaiminyste radau, gal kam dar parvers: http://www.sodyba.or...sodas_ir_darzas

jeigu mulčiuosi - visa ši lentelė bus tik kaip mažytė gairė, o realiai geriausia daryti mixą - žydinčius augalus sodinti tarp daržovių, ir stengtis kuo normaliau (nesakau "daugiau", nes kiekvienam "daug" yra skirtingi) pasodinti skėtinių žydinčių augalų (na kaip krapai kad žiedus krautų), juose labai mielai lankysis vapsvos ir kiti "vabalai grobuonys", kurie rinks savo vaikams maistą - vikšrų lervas.

Geriau atstumus tarp augalų sėjant ir sodinant derinti, kad eitų apmulčiuoti, nes pertankiai pasėjus neprieisi į tarpelius mulčio papildomai pridėti. Jau įsitikino daugelis, kad ši klaida gali kainuoti nemenkai derliaus (neina pridėti mulčo pavidale papildomų maisto medžiagų augalams)
Papildyta:
QUOTE(diasaja @ 2011 06 01, 18:37)
ką patartumėt? Garstyčios tuoj žydės. Noriu jas kaip mulčią panaudoti. Tai jas išrauti ir kloti prie daržovių su šaknimis, ar nupjauti?

tik pjauti.
Liks šaknys, ir dar gali kartą sideratai ataugti, o žalios masės mums (mulčiuotojoms) niekada nebūna perdaug thumbup.gif mirksiukas.gif
Atsakyti
kelios nuotraukėlės
Atsakyti
QUOTE(*GREISI* @ 2011 08 11, 08:20)
kelios nuotraukėlės

Čia tavo *GREISI*? bigsmile.gif

Kokios ten daržovės antroje foto? Lyg ir į burokėlius panašios?
Atsakyti
Čia tavo *GREISI*? bigsmile.gif

Kokios ten daržovės antroje foto? Lyg ir į burokėlius panašios?
[/quote]
Nors aš ne GREISI ,bet ten kaliaropės tik kitos spalvos
Atsakyti
QUOTE(diasaja @ 2011 08 11, 08:23)
Čia tavo *GREISI*? bigsmile.gif

Kokios ten daržovės antroje foto? Lyg ir į burokėlius panašios?

Mano,viskas auga koe tarp žolių doh.gif .Nors mulčą storai kloju,greitai jo nelieka.
Taip kaliaropės .Prisiskaičiau ,kad daugiau vitaminų turi už kopūstus ir ropes,tai ir prisiaugnau.Nuotrauka sena,jau ir antras derlius yra 4u.gif
Atsakyti
Sakykit, ar teisingai padariau:
vienoje lysvėje nukarpiau žirnių stiebus ir suguldžiau ir ant viršaus apmulčiavau. Tą patį padariau su suvalgytais kirminų kopūstais - išroviau, čia pat į lysvę ir apmulčiavau.
Mulčiuoju pirmais metais. Tačiau rezultatą jau matau - šparaginių pupelių prisiskyniau tiek pat, kiek kiti iš perpus beveik didesnės lysvės. Žemuogės šiemet pasodintos mažytės mažytės žydi nesustodamos ir jau davė nemažą derlių, o uogos didžiausios. Cukinijos ir mezga nesustodamos. Tiesa, jos truputį suvėlavo, nes kurmis buvo įsisukęs į daržą ir aplink cukiniją bei moliūgą urvus prarausė. Bet kai nubaidžiau kurmį iš daržo, tai iškart atsigavo.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo argus: 15 rugpjūčio 2011 - 21:00