Įkraunama...
Įkraunama...

Daržininkavimas ,sodininkavimas kitaip :)

QUOTE(Irvel @ 2011 08 24, 13:15)
Smulkintuvas ir mano svajonė, nes kiekvieną pavasarį daugybę šakų nugenim, paskui jas net tenka išvežt, labai vietos užima, o susmulkinus dėt ant daržo būtų liuks.  biggrin.gif

Va šito nelabai suprantu. Visur rašo, kad pjuvenos negerai. O susmulkintos šakos jau gerai būtų? Ju iš esmės ta pati mediena? Patys irgi periodiškai turim šakų, turim ir smulkintuvą, tiek tiek, kad šakas smukinam, kad vietos neužimtų, žiemą susmulkintas šakas pečiuje sukūrenam. Bet man labai patiktų jas kur nors darže panaudot, bet iki šiol vis nesirįžtu, nes kiek skaitau, taip ir nesuprantu - tinka, ar ne?
Atsakyti
QUOTE(Irvel @ 2011 08 24, 13:15)
Laba diena.

O pas mane pusė kiemo nuklota ąžuolo lapais, nes jis pas mus didelis ir auga visai netoli namo. Jau taip džiaugiausi, kad nuklosiu visą daržą lapais, bet dabar galvoju, gal negerai  g.gif  Nu nebent durpės ant viršaus sluoksnelį užpylus . Ar ne taip supratau?  g.gif

Smulkintuvas ir mano svajonė, nes kiekvieną pavasarį daugybę šakų nugenim, paskui jas net tenka išvežt, labai vietos užima, o susmulkinus dėt ant daržo būtų liuks.  biggrin.gif

Kartoną dėjau. Pirmi metai bulves sodinau toje vietoje, pieva iki tol buvo, tai reikėjo. Kitąmet jau gal nebedėsiu, bus žemė puresnė. (kurmiai dar priedo gerai praars  doh.gif  ).

Lapai gerai,jeigu kas pamaišyk su šienu.
Taip lapus dėjau senus po žiemos.Šiemet planuoju rudenį prisigrėbliauti.
Jeigu po mulču sausa,tai blogai.
Atsakyti
QUOTE(rytorasa @ 2011 08 24, 13:19)
bigsmile.gif labai įdomu, gal galit smulkiau papasakoti? Kartoną dėjot rudenį ar pavasarį, kaip augo, koks derlius?  4u.gif

Aš dariau taip: pasidėjau kartoną ant pievos, prasikarpiau skylutes, prakrapščiau velėną tose vietose, kad žinočiau kur yra skylutės, tada kartoną nuėmiau ir pažymėtose vietose velėnos sluoksnį nuėmiau, į duobutę dėjau bulvę, nukračiau žemę ant jos nuo velėnos, tą velėną apverstą dėjau ant bulvės. Ir taip visose skylutėse. Paskui uždėjau kartoną ir ant jo žolės visokiausios - ir paždiūvusios, ir visai ką tik nupjautos. Tas vietas, kur per daug suslūgdavo žolė, aš truputuką pakedendavau grėblio kotu, kad nebūtų pluta, o kur jau sudžiūvusią dėjau, tai nereikėjo to daryt. Skaičiau, kad kiti net nedaro skylučių kartone, o tiesiog bulvė pati prasiskverbia per jį. Tik jau išlenda į šviesą daigai vėliau. Na man irgi keli matyt nerado kelio pro tas skylutes, ko gero biškį kartonas pasislinko. Bet nieko, užaugo ir taip. Derlius visoks buvo. Ir mažesnių bulvikių buvo, bet ir oho kokių. Plotelį nedidelį tedariau taip, tai galėjau karpinėt tą kartoną, šiaip daug laiko atima.

Aš ir agurkus taip sėjau į pievą. Padarau duobutę, pasėju sėklytes kokias tris, nes ne visos išdygsta ir aplink apdėjus kartonu, viską apkraunu žole. Ant pačių daigelių nedėjau, tik tada, kai jau išdygo, ir dėjau smulkią žolytę padžiovintą. Dabar agurkus skinu švarutėlius, vaikščiot irgi gerai, kad ir po lietaus, bet batai švarūs. biggrin.gif
Iš rudens nieko nepadariau, kitąmet bus lebgviau, nes jau iš rudens bus apdėta visas daržas mulčiu. Jau ir dabar atskiras vietas apdedu, kad nebūtų neuždengtų vietų.

Daug kur klystu gal, nes tik mokausi. Patinka man labai ši tema. 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(*GREISI* @ 2011 08 24, 13:23)
Lapai gerai,jeigu kas pamaišyk su šienu.


O, tikrai, šieno dėsiu. Tikriausiai būtų geriau sumaišyt, ar sluoksniais galima g.gif Būtų paprasčiau... biggrin.gif
Papildyta:
QUOTE(simre @ 2011 08 24, 13:21)
Va šito nelabai suprantu. Visur rašo, kad pjuvenos negerai. O susmulkintos šakos jau gerai būtų? Ju iš esmės ta pati mediena?

mastau.gif Nu braškėms tai gerai. Bet tikrai gal ne visur ir tas smulkintas šakas galima dėt. g.gif
Atsakyti
QUOTE(simre @ 2011 08 24, 13:21)
O susmulkintos šakos jau gerai būtų? 

Smulkintas šakas naudoju daugiausiai po avietėmis serbentais, gyvatvore, kitais krūmais, medeliais - vienžo ten, kur žolės niekaip neužtenka. Smulkintų šakų mulčas ilgai laikosi, nereikia dažnai pildyti, tai visokiose pakrūmėse, kur mažai veiksmo - pats tas. Ant daržo man kažkaip maloniau turėti švelnesnius patalus blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(bitule @ 2011 08 24, 13:53)
Smulkintas šakas naudoju daugiausiai po avietėmis serbentais, gyvatvore, kitais krūmais, medeliais - vienžo ten, kur žolės niekaip neužtenka. Smulkintų šakų mulčas ilgai laikosi, nereikia dažnai pildyti, tai visokiose pakrūmėse, kur mažai veiksmo - pats tas. Ant daržo man kažkaip maloniau turėti švelnesnius patalus  blush2.gif

Va dabar viskas aišku. 4u.gif
Atsakyti
Oi, kiek daug vargo su tom skylutem bulvems g.gif As siais metais dariau gan paprastai - patiesiau kartona, isdeliojau bulves, po maza saujele pelenu, tada siek tiek uzpyliau zememis ( kad bulve daugiau nei iki puses uzdengtu) ir tada siaudu kokius - 20-25 cm. O paskui vis papildydavau zole po pora cm. Bulves buvo sudaigintos.
Derlius buvo tikrai geras, bulves beveik visos dideles. Mazu tik viena kita.
Ai, augo jos toje pakeltoje lysveje ( lyg anksciau buvau foto darzo idejus). Jei butu be krastu, tai storiau turbut mulciuot reiktu, kad nepazaliuotu.
Kitais metais vel taip darysiu, tik nebereiks kartono.
Atsakyti
QUOTE(simre @ 2011 08 24, 13:21)
Va šito nelabai suprantu. Visur rašo, kad pjuvenos negerai.

pjuvenos gerai, tik nereikia su žeme maišyti.
Atsakyti
QUOTE(diasaja @ 2011 08 24, 14:59)
pjuvenos gerai, tik nereikia su žeme maišyti.

Bet jos gi vis tiek su laiku irsta, t.y. jų irimo produktai pereina į dirvožemį? Be to juk apibarstysi augalus pjuvenom, išrausi ar iškasi juos laikui atėjus, puvenos iš karto maišosi su žeme. Kaip tada? Jaučiuos šitam klausime visiška neišmanėlė doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Irvel @ 2011 08 24, 13:39)
Aš dariau taip: pasidėjau kartoną ant pievos, prasikarpiau skylutes, prakrapščiau velėną tose vietose, kad žinočiau kur yra skylutės, tada kartoną nuėmiau ir pažymėtose vietose velėnos sluoksnį nuėmiau, į duobutę dėjau bulvę, nukračiau žemę ant jos nuo velėnos, tą velėną apverstą dėjau ant bulvės. Ir taip visose skylutėse. Paskui uždėjau kartoną ir ant jo žolės visokiausios - ir paždiūvusios, ir visai ką tik nupjautos. Tas vietas, kur per daug suslūgdavo žolė, aš truputuką pakedendavau grėblio kotu, kad nebūtų pluta, o kur jau sudžiūvusią dėjau, tai nereikėjo to daryt. Skaičiau, kad kiti net nedaro skylučių kartone, o tiesiog bulvė pati prasiskverbia per jį. Tik jau išlenda į šviesą daigai vėliau. Na man irgi keli matyt nerado kelio pro tas skylutes, ko gero biškį kartonas pasislinko. Bet nieko, užaugo ir taip. Derlius visoks buvo. Ir mažesnių bulvikių buvo, bet ir oho kokių. Plotelį nedidelį tedariau taip, tai galėjau karpinėt tą kartoną, šiaip daug laiko atima.

Aš ir agurkus taip sėjau į pievą. Padarau duobutę, pasėju sėklytes kokias tris, nes ne visos išdygsta ir aplink apdėjus kartonu, viską apkraunu žole. Ant pačių daigelių nedėjau, tik tada, kai jau išdygo, ir dėjau smulkią žolytę padžiovintą. Dabar agurkus skinu švarutėlius, vaikščiot irgi gerai, kad ir po lietaus, bet batai švarūs.  biggrin.gif
Iš rudens nieko nepadariau, kitąmet bus lebgviau, nes jau iš rudens bus apdėta visas daržas mulčiu. Jau ir dabar atskiras vietas apdedu, kad nebūtų neuždengtų vietų.

Daug kur klystu gal, nes tik mokausi. Patinka man labai ši tema.  4u.gif


na,vargi nemažai su tom skylutėm.. biggrin.gif


QUOTE(polfast @ 2011 08 24, 14:08)
Oi, kiek daug vargo su tom skylutem bulvems g.gif As siais metais dariau gan paprastai - patiesiau kartona, isdeliojau bulves, po maza saujele pelenu, tada siek tiek uzpyliau zememis ( kad bulve daugiau nei iki puses uzdengtu) ir tada siaudu kokius - 20-25 cm. O paskui vis papildydavau zole po pora cm. Bulves buvo sudaigintos.
Derlius buvo tikrai geras, bulves beveik visos dideles. Mazu tik viena kita.
Ai, augo jos toje pakeltoje lysveje ( lyg anksciau buvau foto  darzo idejus). Jei butu be krastu, tai storiau turbut mulciuot reiktu, kad nepazaliuotu.
Kitais metais vel taip darysiu, tik nebereiks kartono.


bulves dėjot ant kartono? O tai kaip jos įsišaknijo? rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(rytorasa @ 2011 08 24, 17:27)
na,vargi nemažai su tom skylutėm..  biggrin.gif
bulves dėjot ant kartono? O tai kaip jos įsišaknijo? rolleyes.gif


Hm g.gif nezinau... Bet kai po poros menesiu nukasinejau tai jokio kartono jau nebebuvo..
Atsakyti
QUOTE(polfast @ 2011 08 24, 14:08)
Oi, kiek daug vargo su tom skylutem bulvems g.gif As siais metais dariau gan paprastai - patiesiau kartona, isdeliojau bulves, po maza saujele pelenu, tada siek tiek uzpyliau zememis ( kad bulve daugiau nei iki puses uzdengtu) ir tada siaudu kokius - 20-25 cm. O paskui vis papildydavau zole po pora cm. Bulves buvo sudaigintos.
Derlius buvo tikrai geras, bulves beveik visos dideles. Mazu tik viena kita.
Ai, augo jos toje pakeltoje lysveje ( lyg anksciau buvau foto  darzo idejus). Jei butu be krastu, tai storiau turbut mulciuot reiktu, kad nepazaliuotu.
Kitais metais vel taip darysiu, tik nebereiks kartono.

Jau esu sakiusi, kad jokio kartono nereikia... ir vargas... ir išlaidos... ax.gif Šiemet sumaniau pievą išdirbti... todėl bulvytes pirkau mažutes, po 50 ct/kg... ir tik pakišau po velėna mažumėlę... jokiu būdu ne į žemę... paskui storai apklojom garšvom ir kita žole...dar senų lapų kai kur užmetėm... Tai buvo gegužės 20-22 d., mat plotas nemažas... Dygo sunkiai, nes bulvyčių daigai buvo turgui nulaužyti... Aišku, nieko daugiau nedarėm...nei laistėm, nei papildomai žolės dėjom... Na sudygo... o po poros mėnesių gražiausias ir gausiai užderėjusias bulves rinkom... velėnos nė kvapo... puriausia žemytė... Tai ir yra mano žemdirbystė-tinginystė... galiu su draugėm kavutę prie baseno gurkšnoti... derlius visų daržovių puikus...
Atsakyti
QUOTE(Fonda @ 2011 08 24, 23:49)
Šiemet sumaniau pievą išdirbti...

Oho, koks rezultatas thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif
Man iš pirmo karto taip nepavyko blush2.gif , nors dariau viską lyg ir taip pat. Bet gal ir nuo žemės priklauso g.gif , nes lyg matau, kad pas jus lengvas priesmėlis, o mano molynas matyt nenorėjo bulviukams lengvai pasiduoti smile.gif .
Atsakyti