Įkraunama...
Įkraunama...

Daržininkavimas ,sodininkavimas kitaip :)

Kiekvieno žmogaus grožio etalonai skirtingi. Yra kaimynų, kuriems mano daržas negražus, o man dzin. Stebiu savo aplinką ir augalus. Viską darau pagal savo supratimo ir žinių lygį. Noriu nekenkti gamtai, noriu pasiekti, kad mano daržas taptų draugišku daržu.



Atsakyti
QUOTE(diasaja @ 2013 02 10, 11:40)

diasaja, pas Jus juk - ne GŽ daržas. O draugiškas gamtai daržas. Čia, bent jau šios dienos citatose - GŽ daržas minimas ax.gif . Tai juk ne visai tas pats.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Otaip: 10 vasario 2013 - 10:48
QUOTE(Otaip @ 2013 02 10, 10:47)
diasaja, pas Jus juk - ne GŽ daržas.

taip, ne GŽ. Ir niekada nebus GŽ, nes kai kurie principai man netinka ax.gif

Atsakyti
QUOTE(Gaudvilė @ 2013 02 10, 09:54)
5 kartus prisiverčiau peržiūrėti GŽ-iečių superinį daržą. Baisu, tiesą sakant  verysad.gif


Kaip sakoma, на вкус и цвет ... все фломастеры разные.
Daugeliui baisiai atrodė mulčiuotas daržas, kol pirmą kartą nepabandė. Bet ten viskas paprasčiau - ir darbo mažiau, ir derlius geresnis. Su GŽ sudėtingiau. Pirmiausia, sunku perlipti per save ir aplink matyti ne priešus, o draugus - net jei tai balanda prie pomidoro. Antra, tuos draugus tenka "suvaldyti" taip, kad ta balanda nevirstų po metų varnalėša. O čia jau vien gerų norų mažoka, reikia išmanymo ir kasdienio darbo. Ir viso to rezultatas (greičiausiai) bus kokybiškas (ką sunku išmatuoti), bet mažesnis (kas akivaizdu) derlius.
Nors aš asmeniškai pavydžiu žmonėms, žvelgiantiems į pasaulį su tokia ramybe, kad net gamtinis daržas neatrodo baisiai.
Atsakyti
QUOTE(L.K. @ 2013 02 10, 11:21)
Kaip sakoma, на вкус и цвет ... все фломастеры разные.
<...>

tarsi iš kosmoso atskridusiai biggrin.gif Žinau ir ne grožyje esmė, o tvarkos nebuvime.

Otaip, buvo kadaise blaškymosi periodas ir tuo metu daromos klaidos, bet kai ramiai apgalvoji, tai nieko ten sudėtingo tą vadinamą reikiamą kiekį užsiauginti. Tarkim, pati turiu 1-2 savaitės/-čių nusistovėjusį meniu, kuomet tiksliai žinau, kiek reikia turėti morkų, česnakų, svogūnų, burokėlių, kopūstų ir t.t. Bulvės racione labai retai atsiranda, jų net neskaičiuoju.
Na, ir dar vienas niuansas, kad per vieną sezoną reikia auginti vasaros vartojimui ir rudens derliui. Kaip ir visur, planavimas biggrin.gif 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Gaudvilė @ 2013 02 10, 12:28)

4u.gif . Jap - pilnai sutinku dėl planų drinks_cheers.gif . Mano, regis, blaškymasis jau irgi "pasibaiginėja" biggrin.gif , bet su planais - dar daug padirbėt reiks. Jau žinau, kiek mūs šeima suvartoja burokų, moliūginių, salotų, pomidorų, agurkų ,svogūnų, česnakų - bet su bulvėm, morkom, kopūstiniais g.gif - dar klaustukai. Pvz.šiemet vaikai "ėmė ir atsivalgė" bulvių rolleyes.gif .. pas mus jau ilgokai užsitęsė ryžių laikotarpis, kopūstų šiemet beveik neturėjau - o taip puikiai rauginti eit pradėjo.., morkų - visad mum per mažai, o šiemet man jos visai prastai augo. Tokio kiekio, kokio mum reik - pagal GŽ - sunkiai įtalpinčiau savo kieme, nors ir didesni, gražesni ir kaip ir kokybiškesni, kaip kad L.K. minėjo. Akivaizdžiai ir pernai mačiau, kad tas burokas, kuris sau vienas tarp braškių išaugo - žyyymiai gražesnis, nei eile susodinti jo broliai biggrin.gif , tas pats ir su "vienišom" morkom - kurios kaip karalienės tarp kitų kultūrų augo. Bet, tam, kad taip "išmėtytai" augint - reik daug planavimo, jei jau "skaityt", kad vietos turi užtekt. O vat tam planavimui kol kas laiko ir nerandu. Man daug paprasčiau eilute morkas susėt, burokus ir kt. , ir balandos man per "brangiai" kainuoja - per daug jau saulės paima ir šaknys pas jas doh.gif , nors žliūgę paleidžiu augt, kai augalai didesni, neraunu ir daugiau nesodintų žolių, bet ne tiek, kad nerast pievoj savo daržo lotuliukas.gif .
Atsakyti
QUOTE(Gaudvilė @ 2013 02 10, 11:28)
*bet kai ramiai apgalvoji, tai nieko ten sudėtingo tą vadinamą reikiamą kiekį užsiauginti.
**Kaip ir visur, planavimas  biggrin.gif  4u.gif

*būtent drinks_cheers.gif
**kiekvienais metais visko sėju ir sodinu mažiau, nes pradėjau planuoti ir skaičiuoti. Tik braškių plotų nemažinu, nes jų suvartojame laaaabai daug ax.gif
Ir su sėklom pažaidžiu ax.gif nesėju labai tankiai, kartais morkų nereikia net retinti, o burokėlių retinimą seniai pamiršau.
Papildyta:
QUOTE(Otaip @ 2013 02 10, 11:47)
O vat tam planavimui kol kas laiko ir nerandu.

šis procesas žiemos metu-man relaksas wub.gif

Atsakyti
Man irgi sunkiai sekasi planavimas. ne dėl laiko, o tiesiog galva neišneša kur ką susosdint. Va tarkim kopūstai... rašo kad kiek kopūstų toks ir daržas... o aš neusgalvoju išvis ką tarp tų kopūstų sodint... nes kai jie išsikeroja aš kaip ir nieko nenuėmus būnu...
tas pats su cukinijom, nesugalvoju joms draugijos... na tik braškės su česnakais kažkaip pagal kiekį sudraugauja g.gif
tai pas mane nesigauna lysvės pagal GŽ, kas yra ne labai gerai blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(bytte @ 2013 02 10, 19:39)
*... o aš neusgalvoju išvis ką tarp tų kopūstų sodint... nes kai jie išsikeroja aš kaip ir nieko nenuėmus būnu...
**as pats su cukinijom, nesugalvoju joms draugijos...

*tarp kopūstų pasėju medetkų, salotų ir serenčių:

user posted image

**cukijos ir moliūgai pas mane su niekuo nedraugauja, nes viską užgožia. bandžiau į tarpus medetkas, tačiau jos dingo biggrin.gif
Atsakyti
Pas mane medetkos ir serenčiai auga kur nori. Pačios pasisėje, pačios išdyksta... ir šalia cukinijų būna išsikeroja kartais.
Bet tai kažkaip vis vien neaišku g.gif : kopūstas pas mane užima 0,5 M2... Jai šalia ką sodint dar didesnius tarpus reik palikt. Nu serenčiais jei užsodint ir vos ne į vieną kvadratinį metrą po kopūstą... tai nemažas laukas išeitų g.gif o visgi serenčių nevalgom, ir net arbatai netinkami jie blush2.gif
Žemės taupyt man nereikia, bet tokius plotus neturiu kuo užmulčiuot, man amžinas galvos skausmas iš kur gaut mulčo doh.gif todėl vis suku galva ką su kuo sutupdyt greta. Va sumąsčiau vijoklines pupeles augint šalia morkų... mąstau lips į viršų pupelės, o morkos apačioje patenkintos bujos ax.gif bet nustelbė jos morkas... tai dabar galvoju ar dėl to kad vijoklinės, ar kad šparaginės pupelės (vadinami šparagai) morkų draugijon ne taip labai tinka... ar per tankiai pasėjau unsure.gif ... dabar bandysiu dalį morkų šalia tų pačių pupelių tik rečiau pasėtų augint, o kitą dalį su ankstyvaisiais žirniais... vat taip ir eksperimentuoju, bet suplanuot iš anksto nelabai gaunasi po kol kas blush2.gif tai ne eksperimentinę dalį sodinu kaip paprastoje žemdirbystėje - pavieniu.
Atsakyti
Mergaites gal zinot kur siaudu gauti aplink Kauna?
Atsakyti
Mano kopūstai su medetkom labai puikiai sutarė. Kopūstai labai ankstyvi. Medetkos netrukdė jiems,kaip ir jie medetkoms. Kuomet medetkos išbujojo,kopūstai jau nupjauti buvo.
user posted image
user posted image


Toliau bandžiau derinti kukurūzai, salierai ir vijoklinės pupelės (kaip žinia,pupelės neužaugo šliužų pagalba doh.gif ). Tai augo tik salierai su kukurūzais biggrin.gif
user posted image


Klasika tapę svogūnai su morkom biggrin.gif
user posted image

Čia mano draugiškas daržas biggrin.gif GŽ nenorėčiau savo darže, nes man jovalas nepriimtina blush2.gif nesvarbu ar tai kaimas,ar miestas. Turiu idėjų visokių, po metų galėsiu pasidalint manau biggrin.gif jeigu tik viskas gerai bus daug metų senelių žemė nenaudojama apžėlus apleista yra.kai sugalvojau,kad norėčiau sutvarkyt sodybą ir atgaivint ten žemę,tada jau ir kitoms giminėms prireikė doh.gif man negaila,bet bene 15 metų niekam nereikėjo doh.gif
Atsakyti