Įkraunama...
Įkraunama...

Breketai ir plokštelės

atsiprasau - 5 ti ne 6 ti ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Kuka @ 2005 07 04, 21:54)
atsiprasau - 5 ti ne 6 ti  ax.gif

nu tai 5ti irgi nera priekiniai.. g.gif priekiniai yra pirmi dantys.. o man asmeniskai rove ketvirtus.. ai nelabai as cia suprantu kame tu beda matai.. jeigu tavo tie dantys negyvi.. ar kaip cia.. tai kodel tu nenori ju paaukoti?
Atsakyti
QUOTE(Kuka @ 2005 07 04, 16:54)
Klausimas gerb. odontologei. (Man 30m) Pries dedant berketus, man reikia desineje puseje rauti 1 danti virsuje ir 1 apacioje. Galiu rinktis rauti arba protinius, kurie beveik neisgyge didesne dalis slepiasi po dantenomis augimo kryptis vertikali normali, bet ortodonte sake yra 10% tikimybe, jog vietos vistiek neuzteks tiesinimui. Arba galiu rauti 6-tus dantis, kurie yra jau be nervu (negyvi). Bet man vistiek labai nesinori rauti priekiniu dantu. Gal galetumete man paaiskinti ar protiniai dantys turi sansu normaliai isdygti ir tanrauti man kaip normalus kruminiai dantukai? Ar jie yra normalus dantys? Ar ju saknys yra tokios pat kaip kitu kruminiu? Labai aciu.

Neatmesk ir tokios galimybės, kad išrovus dantis, protiniai išgrius ir juos vis tiek gali reikėti pašalint. Man protiniai normaliai stovėjo ir būtų patys išdygę, bet vienoje pusėje buvo daroma vieta ketvirtam dantukui ir toj pusėj protinis tiesiog nugriuvo doh.gif
Atsakyti
QUOTE(pasimetele @ 2005 07 04, 22:58)
nu tai 5ti irgi nera priekiniai..  g.gif  priekiniai yra pirmi dantys.. o man asmeniskai rove ketvirtus.. ai nelabai as cia suprantu kame tu beda matai.. jeigu tavo tie dantys negyvi.. ar kaip cia.. tai kodel tu nenori ju paaukoti?


Na jie atrodo graziai, sveikai, spalva kaip ir kitu gyvu dantu. Bet ju visas vidus isgreztas, nervai istraukti. Jie graziai suplombuoti. Atrodo graziai. Bet sakau, jei protinis dantis yra gyvas dantis gal butu protingiau ji palikti.
Atsakyti
QUOTE(fukuotukaf @ 2005 07 05, 00:51)
Neatmesk ir tokios galimybės, kad išrovus dantis, protiniai išgrius ir juos vis tiek gali reikėti pašalint. Man protiniai normaliai stovėjo ir būtų patys išdygę, bet vienoje pusėje buvo daroma vieta ketvirtam dantukui ir toj pusėj protinis tiesiog nugriuvo doh.gif


Kaip tai nugriuvo? blink.gif O ka su breketais ju pastatyti atgal nebegalima?
Atsakyti
išvis su protiniais geriau nejuokaut. Mano mama dėl jų kokį mėnesį ligoninėj gulėjo...
JAV tik išdygusius juos traukia
Atsakyti
QUOTE(jadzka @ 2005 07 05, 09:42)
išvis su protiniais geriau nejuokaut. Mano mama dėl jų kokį mėnesį ligoninėj gulėjo...
JAV tik išdygusius juos traukia


Intensyviai rinkau informacija siuo klausimu. Reziumuojant vaizdas butu toks: dabar vis daugiau yra kalbama, kad profilaktiskai rauti protiniu dantu geriau nereikia. Reikia rauti tik kai yra komplikaciju (pasikartojantis preiororonitas t.y. dantenu uzdegimai, cistos, nepataisomas kariesas, saknu rezorbcija (nykimas), skausmas ir panasiai). Anksciau buvo teigiama kad (ypatingai apatiniai) kruminiai dantys dygdami po atlikto ortodontinio gydymo bedygdami vel iskreivina priekinius dantis - taciau atlikti tyrimai sito vieningai negali irodyti. Ir daug kur patariama palikti protinius ramybeje, jei jie nesukelia problemu. Jie pasidaro labai svarbus, kai begant metams reikia protezuoti dantis.
Atsakyti
QUOTE(Kuka @ 2005 07 05, 09:38)
Kaip tai nugriuvo? blink.gif O ka su breketais ju pastatyti atgal nebegalima?

O kaip tu įsivaizduoji neišdygusio danties atstatymą doh.gif Išgriuvo taip, kad danties viršus rėmėsi į 7 danties šaknis, išlindęs tik mažiukas kampukas buvo doh.gif Ortodontė dar iš pradžių sakė, kad po breketų nuėmimo reikės šalinti, bet matyt pabijojo, kad neiškraipytų kitų dantų, tai dabar jau be protinio sėdžiu mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(fukuotukaf @ 2005 07 05, 12:12)
O kaip tu įsivaizduoji neišdygusio danties atstatymą doh.gif Išgriuvo taip, kad danties viršus rėmėsi į 7 danties šaknis, išlindęs tik mažiukas kampukas buvo doh.gif Ortodontė dar iš pradžių sakė, kad po breketų nuėmimo reikės šalinti, bet matyt pabijojo, kad neiškraipytų kitų dantų, tai dabar jau be protinio sėdžiu mirksiukas.gif


Aciu kad pasidalinai savo patirtimi. Man dabar taip sunku verysad.gif labai bijau suklysti. Kad reikia kazka rauti, jau susitaikiau. Bet sau irodyti kad reikia rauti butent ta o ne kita yra ojojojojo kaip sunku.
Atsakyti
QUOTE(Kuka @ 2005 07 05, 10:54)
Intensyviai rinkau informacija siuo klausimu. Reziumuojant vaizdas butu toks: dabar vis daugiau yra kalbama, kad profilaktiskai rauti protiniu dantu geriau nereikia. Reikia rauti tik kai yra komplikaciju (pasikartojantis preiororonitas t.y. dantenu uzdegimai, cistos, nepataisomas kariesas, saknu rezorbcija (nykimas), skausmas ir panasiai). Anksciau buvo teigiama kad (ypatingai apatiniai) kruminiai dantys dygdami po atlikto ortodontinio gydymo bedygdami vel iskreivina priekinius dantis - taciau atlikti tyrimai sito vieningai negali irodyti. Ir daug kur patariama palikti protinius ramybeje, jei jie nesukelia problemu. Jie pasidaro labai svarbus, kai begant metams reikia protezuoti dantis.


sorry uz gramatines klaidas - periokoronitas.
Atsakyti
Dar radau straipsniuku apie protiniu dantu transplantacija i pirmo kruminio danties vieta......... tipo kai pirmas kruminis yra beviltiskas ji rauna lauk ir i jo vieta persodina protin (issivysciusi nuo 1/3 iki 3/4 )i. Idomu ar Lietuvoje kas nors panasaus yra daroma.
Atsakyti
http://www.cda-adc.c...ssue-11/761.pdf - kam idomu linkas apie transplantacija.
Atsakyti