Įkraunama...
Įkraunama...

Reumatoidinis artritas II tema

Fa davai davai nors trumpai ko ten negalima mums. lietuviškai esu skaičiussi. Bet kitom kalbom ne. Na ruskai dar galėčiau ale klaviatūros rusiškos neturiu, tai kai reik surast ką.... bėda. O angliškai nė bum bum. ax.gif

Magnifique laikykis. Nu kaip tavo egzai. g.gif

Na o man savijauta paprastėjo. Tiklsiau pasivaiksčiojau karteli po daržus, vaikam pavadovavau. dabar nesinori neikur iš gryčios. Na čiurnos tos mano .... košmaras.
bet gal čia tikrai su maistu kas surišta.. doh.gif g.gif
Atsakyti
Labas. Aš geriu Medrolį sumažintą dozę ir viskas ok. Gal kaip nors išsikapstysiu iš šito brūdo doh.gif Nors prisiminus, kaip blogai buvo žiemą, kai net susišukuoti buvo bėda, tai.. ax.gif jaučiuosi, kaip naujai užgimus smile.gif
QUOTE(rimulėėė @ 2011 06 08, 09:25)

AŠ atšvenčiau pirm,asias RA metines

ai gal nesveikinsiu rolleyes.gif

QUOTE(taša @ 2011 06 09, 20:48)
ta proga snd nusipirkau  fantastiska ilga iki zemes suknele ir skrybelaite  wub.gif

bet meciau ji darba, ir jau 2 d dirbu naujam. kol kas kruvio ner, tik daug skaitau ir nieko nespausidnu, tai iskart lengviau..

thumbup.gif

QUOTE(Fa @ 2011 06 09, 22:48)
kenciu jau buvo lyg prasvesejimas ir vel neliko  man sia vasara jau du metai 

verysad.gif 4u.gif

QUOTE(rimulėėė @ 2011 06 10, 08:57)
sakė daktarė kad veini mėgsta būti šildomi, kiti ,kad šaldomi.
Maniškis RA tai šiltamėgis.Gaila vasara trumpa.

Įdomiai, nieko negirdėjau apie tai mastau.gif Mano RA turbūt nei toks, nei toks. Man ir žiemą ir vasarą bėdų būna.

QUOTE(Magnifique @ 2011 06 10, 09:06)
Tai bandau rinktis kur noriu,bet kaip vasarą,tai manau į Palangos Liną.

Kaip faina 4u.gif Aš kai paauglė buvau, tai kiekvieną vasarą važiuodavau į Druskininkų sanatoriją. Galiu pasakyti, kad man tikrai pagerėdavo kokiam pusmečiui smile.gif Tik tada man dar jokio RA nebuvo, buvo paprastas artritas juvenilinis..

Atsakyti
QUOTE(rimulėėė @ 2011 06 17, 07:41)
Fa davai davai nors trumpai ko ten negalima mums. lietuviškai esu skaičiussi. Bet kitom kalbom ne. Na ruskai dar galėčiau ale klaviatūros rusiškos neturiu, tai kai reik surast ką.... bėda. O angliškai nė bum bum. ax.gif

Magnifique laikykis. Nu kaip tavo egzai.  g.gif

Na o man savijauta paprastėjo. Tiklsiau pasivaiksčiojau karteli po daržus, vaikam pavadovavau. dabar nesinori neikur iš gryčios. Na čiurnos tos mano .... košmaras.
bet gal čia tikrai su maistu kas surišta.. doh.gif  g.gif

as trumpai, esme reik bandyti visiems sau prisitaikyt, bet kelios grupes visiems vienodos, pieno produktai ir kvieciu produktai, visi gazauoti ir tt, ir dar paprika pomidorai porai baklazanai tai cia pagrindiniai. Atsisakiau visko kiek tik galima iki minimumo sumazinau sakiau pabandysiu niekas pergalva neduos, na mano atveju netinka piena sypac kaimiskas, va grietine ir tt sakau gal sutapimas unsure.gif
Atsakyti
Nu man kartais po sanatorijos pagerėjimo visai nebūdavo,bet šiaip pailsiu ten būdama.Gamta,masažai,perlinės vonios ir tt.mane tiesiog atpalaiduoja...Mane tai jau užėst baigia pėdose sąnariai du,bet gal jau praeis.Sakė gydytojas steroidus truputį pasileist,tai bendrai būklė pagerės gal,tai nuo vakar leidžiausi dexamethasoną.
Atsakyti
QUOTE(Fa @ 2011 06 17, 12:27)
as trumpai, esme reik bandyti visiems sau prisitaikyt, bet kelios grupes visiems vienodos, pieno produktai ir kvieciu produktai, visi gazauoti ir tt, ir dar paprika pomidorai porai baklazanai tai cia pagrindiniai. Atsisakiau visko kiek tik galima iki minimumo sumazinau sakiau pabandysiu niekas pergalva neduos, na mano atveju netinka piena sypac kaimiskas, va grietine ir tt sakau gal sutapimas  unsure.gif


aišku, o kas tada lieka valgomo.
na lietuviškkai skaičiau kad negalima pieno produktu, bulvių , mėsos.
Na gazuotų ir taip negeriu. manaiu man lieka miltai kruopos ir daržovės...
Atsakyti
QUOTE(rimulėėė @ 2011 06 17, 16:18)
aišku, o kas tada lieka valgomo.
na lietuviškkai skaičiau kad negalima pieno produktu, bulvių , mėsos.
Na gazuotų ir taip negeriu. manaiu man lieka miltai kruopos ir daržovės...

oi mesos galima, retsykiais bulviu, ryziu grikiu, zuvies galima, o va kvietiniu kruopu aviziniu ir tt negalima mieziniu ir makaronu nini is miltu jie, as dziaugiuos mesa galiu valgyt, aisku nekepta neastriai daryta ir ne kiauliena o visa kita pir
min, dar labai rekomenduoja, kaulavaisius nu vysniukus slyvas ir tt negalima kiviu, apelsinu mandarinu...
siaip yra nebloga knygute lietuviu kalba tik ten dar labiau susmulkinta
ARTRITAS vadinas, nebrangi, idomu, visur ka skaiciau tai bendrai taip va visiems palei viena kurpali, o ten palei kraujo grupes
Atsakyti
aišku
aš tą knygutę turiu ale mano nervai enlaikėę jjos daskaityt.
Atsakyti
laba diena, ar galite kas norsi is serganciu artritu pasakyti Jusu pirmuosius ligos pozymius g.gif man jau pusmeti skauda des.kojos kelieni, dabar slauni jau skauda, dare magneta, sako uzdegimas, siuncia jau pas trecia gydyt.bet jei nieko neranda, o skausmas nepraeina schmoll.gif teko lankytis pas gydyt. Venali Vilniuje, bet jis tik ranka numojo, aceit jeigu taip "graziai atrodot ir taip kojas dar galit lankstyti, Jums ne artritas", tai gerai, bet kas tuomet? mano mama serga reum. atritu, baisu paveldeti blink.gif
Atsakyti
Mano pirmi požymiai buvo tokie, kad pradėjau šlubuot ipbama laiptasi, kažkaip net nesupratau normaliai kur ir kas skauda. paskui išlindo kad skauda kaip ir pirštus ar padą. apsiaviau minkštas tapkes ir vaiksčiojau nejausdama nieko. NU o po 2 savaičių pėda ištino paraugdo sanariai.

šiaip artritinius pakitimus mano etta turi rankose, tai jai parausta ir patinsta sanariukai ir pirštai .

O jei tau skauda 1 keli tai ieškok priežasties. Mano draugei tai buvo menioskas trūkęs(nors ji jau irgi buvo persigandusi, kad bus kaip man) Gali vandenys kauptis ar šeip koks biesas būti. O jūsnesat sutrenkus to kelio kažkada jaunystėj. Bet būna ir vieno sanario ždegiomas, bet tai ne artritas, gydikitės ir nesinervuoikit. Nes jei artritas užeis visteik atgal nenuvysit, o reiks gyditis. O jei nervuositės tai gali kažin kokia liga dar prilipt, juk nervu sistema tai neamžina...


sėkmės
Atsakyti
aciu uz paguodima 4u.gif siaip kelio kiek pamenu neesu sutrenkusi g.gif blogiausiai tai kad retsykiais skauda kt koja, bet ta des labiau, gydyt. linke kaltinti stubura, bet man irgi kiek paskaitau tai kaip menisko problema butu g.gif
Atsakyti
mano draugė ta savo meniska tai operavosi, nes per metus dasivarė taip, kad sunku ir eiti buvo.

o kojos nuo stuburo dažnai skauda. pati turiu 2 išvaržas ir žiauriai kojas iki RA skaudėjo. užtat žinau.Paskutinius 5 metus stuburas tvarkoj buvo ir jokių skausmų nebuvo, bet po 6 ėmn Ra sirgimo atsinaujino ir kojos. taip kad matyt Ra pažeidė stuburo slankstelius....ir skausmai gryžo.
na bet neikur nedingsi, bent jau žinau kad kojos tikrai nuo stuburo.
ax.gif
Atsakyti
Gali sakoma ir 1 sąnaryje artritas būt.Mano draugė turėjo kojos piršte artritą,bet realiai aktyviai pasirgo gal 6-7mėn. ir kaip atėjo remisija,taip nesibaigia jau porą metų...Kaifas...aš irgi tokio artrito noriu.Ai nu,aš gi jau buvau 1 kartą pas tą krūtą neurologą.Sakė čia ne spąstika,o raumenų sindromas,kuris susijęs matyt su artritu.Ryt einu pas jį vėl,turėtų būt apmąstęs mano atvejį ir pakalbėjęs su reumatologę ir bent preliminariai nusprendęs ką daryti.Bet iškart gydymą daug maž žinojo,o,kad ir kokia leva poliklinikos neurologė,bet ji irgi mano,kad čia kažkoks raumeninis sindromas ir su gydymu,kad ir kas būtų sutinka-hormonai+plazmoferezės+biologiniai vaistai (tik dar nežino ar tikri biologiniai,ar šiuolaikinė vokiška homeopatija),o kol kas sakė leistis kortikosteroidus,bet juos leidausi jau 9 dienas ir daugiau nebesileidžiu kol kas.
Atsakyti