Įkraunama...
Įkraunama...

Ekologiška paukštininkystė

QUOTE(Mylimukeee @ 2010 11 05, 02:14)
Bandėm viščiukų užsiauginti, bet be kombikormo nė trupučio neaugo, tik skuro skuro ir beveik visi griuvo - nesigavo ekologiškai doh.gif Turim kelias višteles, bet ir tos baigia dėti kiaušius negavę kombikormo, todėl minimaliai jo duodam ir tikimės, jog tai mažesnis blogis, nei pirktinių unsure.gif Kiaulieną ir jautieną taip pat valgom savą, todėl ramia sąžine duodu ir vaikui ir mažiukui kaip pirmąją košytę duosiu, bet ne pirktines tyreles, o iš mamos daržo cukinija, moliūgas, morkytė ir sava mėsytė, nes auginama tikrai ekologiškai.


va, šitą ir aš žinau, kad be kombinuotų pašarų broilerių neišauginsi. Nekalbu apie tai, kad jie lėčiau auga, bet apie tai, kad jie visai neauga ir dvesia. Bent jau mėnesį ar pusantro juos turi šerti vien kombikorma, vėliau galima šiek tiek racioną paįvairinti... Ir man įdomu, kaip broilerius užaugina tie, kurie skelbiasi, kad ojojoi, kaip ekologiškai užauginti jų viščiukai... rolleyes.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo rytorasa: 05 lapkričio 2010 - 09:59
Na gal kiti moka uzauginti g.gif kaip močiutės augino ir kuo puikiausios gražiausios vištaitės užaugdavo bigsmile.gif Dar labai norėjom triušių sau pasiaugint, bet išsigandau, jog triušis lepesnis už vištas doh.gif o gal aš klystu g.gif Nu bet tikrai tikiu, jog įmanoma užauginti ir be kombinuotų pašarų, ir be trąšų mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(rytorasa @ 2010 11 05, 10:58)
va, šitą ir aš žinau, kad be kombinuotų pašarų broilerių neišauginsi. Nekalbu apie tai, kad jie lėčiau auga, bet apie tai, kad jie visai neauga ir dvesia. Bent jau mėnesį ar pusantro juos turi šerti vien kombikorma, vėliau galima šiek tiek racioną paįvairinti... Ir man įdomu, kaip broilerius užaugina tie, kurie skelbiasi, kad ojojoi, kaip ekologiškai užauginti jų viščiukai...  rolleyes.gif


Mes 2 pirmas savaites duodame kombikorma ax.gif o po to tik savo kvieciai ax.gif vaiksto palaidi, pakapsnoja dar zolytes kokios, bet siaip uzauga gerai - dideli, ir skanus biggrin.gif gauna aisku siek tiek top kombikormo, bet kadangi perkam anksti pavasari, o pjaunam rudeniop tai nebekas ten to kombikormo pedsaku ir lieka biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Mylimukeee @ 2010 11 05, 16:55)
Na gal kiti moka uzauginti g.gif kaip močiutės augino ir kuo puikiausios gražiausios vištaitės užaugdavo bigsmile.gif Dar labai norėjom triušių sau pasiaugint, bet išsigandau, jog triušis lepesnis už vištas doh.gif o gal aš klystu g.gif Nu bet tikrai tikiu, jog įmanoma užauginti ir be kombinuotų pašarų, ir be trąšų mirksiukas.gif


tai gal ji dedekles vištas augina? Broilerių be kombinuotų pašarų tikrai neužauginsi. Išbandyta ne vieną kartą..
Papildyta:
QUOTE(Lietuvaitee @ 2010 11 06, 10:26)
Mes 2 pirmas savaites duodame kombikorma  ax.gif  o po to tik savo kvieciai  ax.gif  vaiksto palaidi, pakapsnoja dar zolytes kokios, bet siaip uzauga gerai - dideli,  ir skanus  biggrin.gif  gauna aisku siek tiek top kombikormo, bet kadangi perkam anksti pavasari, o pjaunam rudeniop tai nebekas ten to kombikormo pedsaku ir lieka  biggrin.gif


gali būti, kad čia didelis pliusas tas, kad viščiukai palaidi ir prisirenka visokio jiems reikalingo maisto. Aptvare laikomiems dviejų savaičių tikrai neužtenka. Pakeitus pašarą labai nenoriai lesa, nustoja augti..
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo rytorasa: 06 lapkričio 2010 - 09:42
QUOTE(rytorasa @ 2010 11 06, 10:39)
tai gal ji dedekles vištas augina? Broilerių be kombinuotų pašarų tikrai neužauginsi. Išbandyta ne vieną kartą..
Papildyta:
gali būti, kad čia didelis pliusas tas, kad viščiukai palaidi ir prisirenka visokio jiems reikalingo maisto.  Aptvare laikomiems dviejų savaičių tikrai neužtenka. Pakeitus pašarą labai nenoriai lesa, nustoja augti..



Jo galbut su aptvertais tikrai taip yra g.gif na, bet pas mus netveriami nei broileriai, nei dedekles, uztat viss uosviu kiemas blink.gif doh.gif biggrin.gif
Atsakyti
Mano broileriukai pradžioj auginti su kombinuotais pašarais, vėliau vis mažinau, kol liko vien natūralus pašaras-bulvės, grūdai, burokai, žalumynai. Prieaugis tai tikrai mažas taip auginant lyginant su kombikorminiais. Užauga dvigubai trigubai mažesni. Bet žadu kitąmet eksperimentuot ir toliau-gal pavyks be kombikormos praaugint visai.
Atsakyti
[/QUOTE]Mano broileriukai pradžioj auginti su kombinuotais pašarais, vėliau vis mažinau, kol liko vien natūralus pašaras-bulvės, grūdai, burokai, žalumynai. Prieaugis tai tikrai mažas taip auginant lyginant su kombikorminiais. Užauga dvigubai trigubai mažesni. Bet žadu kitąmet eksperimentuot ir toliau-gal pavyks be kombikormos praaugint visai. [QUOTE]
Mano uošviai augina broilerius su kombikormu visą augimo periodą-oi kokia mėsa sausa,neskani :ohIr išvis kam tada auginti jei galima tokios parduotuvėj nusipirkti blink.gif O mano mama augina palaidus natūraliu pašaru,dilgeles pjausto,mėsa žymiai skanesnė, sultingesnė.
Atsakyti
QUOTE(rytorasa @ 2010 11 05, 10:58)
va, šitą ir aš žinau, kad be kombinuotų pašarų broilerių neišauginsi. Nekalbu apie tai, kad jie lėčiau auga, bet apie tai, kad jie visai neauga ir dvesia. Bent jau mėnesį ar pusantro juos turi šerti vien kombikorma, vėliau galima šiek tiek racioną paįvairinti... Ir man įdomu, kaip broilerius užaugina tie, kurie skelbiasi, kad ojojoi, kaip ekologiškai užauginti jų viščiukai...  rolleyes.gif


Na ziurint ka vadinti "isauginimu"..
Mes sekmingai vien tik kvieciu grudais lesindami isauginom ir is simto gal tik kokie 3 krito. Aisku, nebuvo jie 4-5 kg, bet mesyte skani ir tikrai zinau kad zymiai geresne nei parduotuvine. Todel kategoriskai teigti, kad negalima isauginti... schmoll.gif
Papildyta:
QUOTE(wicenty @ 2010 02 26, 16:30)
Sveiki,
aš manau, kad geriau pirkti pas žmuonės kurie augina sau, jie 100 procentu augina be juokių chemikalų.
Mes taip viską ir perkame, aišku pas pazystamus.


Auginimas sau, dar nereiskia, kad chemikalu nenaudoja. Anaiptol. Be to, galima sekmingai pertresti ir naturaliomis trasomis - ir meslu, ir visokiais dilgeliu tirpalais. Patikrinus nitratus gali ir plaukai pasisiausti.
Cia labai svarbus ir ismanymas. O tas toli grazu ne kiekvienam duota.
Atsakyti
QUOTE(trumpam @ 2010 11 22, 12:58)
Na ziurint ka vadinti "isauginimu"..
Mes sekmingai vien tik kvieciu grudais lesindami isauginom ir is simto gal tik kokie 3 krito. Aisku, nebuvo jie 4-5 kg, bet mesyte skani ir tikrai zinau kad zymiai geresne nei parduotuvine.  Todel kategoriskai teigti, kad negalima isauginti...  schmoll.gif


nuo pat pirmos dienos lesinat grūdais? smile.gif
Atsakyti
QUOTE(rytorasa @ 2010 11 22, 13:10)
nuo pat pirmos dienos lesinat grūdais?  smile.gif


Kadangi pirkom 5 ar 6 dienu visciukus, tai ne nuo pirmos:)
Atsakyti
Paskaitau cia postus ir imu abejoti. Tai nejaugi mano tevai klysta, sakydami, kad gyvulius/paukscius serti kombikorma neapsimoka, kad neatsiperka investicijos? g.gif
Visa gyvenima jie sere kiaules rupiai plikytais grudu miltais, sutintom bulvem, griezciais, zaliais tarkuotais burokais, ceckuota zole-visa tuo, ka uzsiaugindavo savo hektaruose. Karvems irgi be zoles ar sieno duodavo melzimo metu po puse kibiro sausu miltu, druska paskanintu. Triusiai augo narveliuose, bet su zole, morkom, kopustais, burokais, retsykiais duonos ziaubere pametedavo. Vistu devynias galybes jie augino, nu nesere jokiom kombikorkom, o turejo ir boilerinius, ir leghornu veisles, ir naminukes, ir visos puikiai augo, nebent varnos issinesdavo ar kiaunes papjaudavo. Kol mazi viskiukai: virdavo miezines kruopas, pjaustydavo zliuge, virtus kiausinius smulkindavo su visais lukstais, uzaugdavo vistos, tai berdavo kruopas pigias, smulkinta zole(po to, kai nebeleido del pauksciu gripo po kiemus lakstyti).
Tokie mano prisiminimai apie tevu gyvuliu auginima. Ir ju zodzius: kombikorma kainuoja dvigubai daugiau nei gausi pelna paskui uz gyvuli.
Atsakyti
Del ekonomijos tai nezinau.... Manau su kombikormu ekonomiskai labiau apsimoka. Uzauga per 45 - 50 dienu, sulesa berods 4 kg pasaru. Grudais auginant uztrunka mazdaug dvigubai ilgiau, svorio uzsiaugina maziau, o grudai taip pat kainuoja nepigiai. Nebent kazkokius savo pasarus issiauginus, bet tam reikia nemazai dirbamos zemes.
Atsakyti