Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Ekologiška paukštininkystė
Supermamų klubas > Grožis ir sveikata > Ekologiškas gyvenimo būdas
Pages: 1, 2
rytorasa
QUOTE(Mylimukeee @ 2010 11 05, 02:14)
Bandėm viščiukų užsiauginti, bet be kombikormo nė trupučio neaugo, tik skuro skuro ir beveik visi griuvo - nesigavo ekologiškai doh.gif Turim kelias višteles, bet ir tos baigia dėti kiaušius negavę kombikormo, todėl minimaliai jo duodam ir tikimės, jog tai mažesnis blogis, nei pirktinių unsure.gif Kiaulieną ir jautieną taip pat valgom savą, todėl ramia sąžine duodu ir vaikui ir mažiukui kaip pirmąją košytę duosiu, bet ne pirktines tyreles, o iš mamos daržo cukinija, moliūgas, morkytė ir sava mėsytė, nes auginama tikrai ekologiškai.

va, šitą ir aš žinau, kad be kombinuotų pašarų broilerių neišauginsi. Nekalbu apie tai, kad jie lėčiau auga, bet apie tai, kad jie visai neauga ir dvesia. Bent jau mėnesį ar pusantro juos turi šerti vien kombikorma, vėliau galima šiek tiek racioną paįvairinti... Ir man įdomu, kaip broilerius užaugina tie, kurie skelbiasi, kad ojojoi, kaip ekologiškai užauginti jų viščiukai... rolleyes.gif
Mylimukeee
Na gal kiti moka uzauginti g.gif kaip močiutės augino ir kuo puikiausios gražiausios vištaitės užaugdavo bigsmile.gif Dar labai norėjom triušių sau pasiaugint, bet išsigandau, jog triušis lepesnis už vištas doh.gif o gal aš klystu g.gif Nu bet tikrai tikiu, jog įmanoma užauginti ir be kombinuotų pašarų, ir be trąšų mirksiukas.gif
Lietuvaitee
QUOTE(rytorasa @ 2010 11 05, 10:58)
va, šitą ir aš žinau, kad be kombinuotų pašarų broilerių neišauginsi. Nekalbu apie tai, kad jie lėčiau auga, bet apie tai, kad jie visai neauga ir dvesia. Bent jau mėnesį ar pusantro juos turi šerti vien kombikorma, vėliau galima šiek tiek racioną paįvairinti... Ir man įdomu, kaip broilerius užaugina tie, kurie skelbiasi, kad ojojoi, kaip ekologiškai užauginti jų viščiukai...  rolleyes.gif
*

Mes 2 pirmas savaites duodame kombikorma ax.gif o po to tik savo kvieciai ax.gif vaiksto palaidi, pakapsnoja dar zolytes kokios, bet siaip uzauga gerai - dideli, ir skanus biggrin.gif gauna aisku siek tiek top kombikormo, bet kadangi perkam anksti pavasari, o pjaunam rudeniop tai nebekas ten to kombikormo pedsaku ir lieka biggrin.gif
rytorasa
QUOTE(Mylimukeee @ 2010 11 05, 16:55)
Na gal kiti moka uzauginti g.gif kaip močiutės augino ir kuo puikiausios gražiausios vištaitės užaugdavo bigsmile.gif Dar labai norėjom triušių sau pasiaugint, bet išsigandau, jog triušis lepesnis už vištas doh.gif o gal aš klystu g.gif Nu bet tikrai tikiu, jog įmanoma užauginti ir be kombinuotų pašarų, ir be trąšų mirksiukas.gif
*

tai gal ji dedekles vištas augina? Broilerių be kombinuotų pašarų tikrai neužauginsi. Išbandyta ne vieną kartą..
Papildyta:
QUOTE(Lietuvaitee @ 2010 11 06, 10:26)
Mes 2 pirmas savaites duodame kombikorma  ax.gif  o po to tik savo kvieciai  ax.gif  vaiksto palaidi, pakapsnoja dar zolytes kokios, bet siaip uzauga gerai - dideli,  ir skanus  biggrin.gif  gauna aisku siek tiek top kombikormo, bet kadangi perkam anksti pavasari, o pjaunam rudeniop tai nebekas ten to kombikormo pedsaku ir lieka  biggrin.gif
*

gali būti, kad čia didelis pliusas tas, kad viščiukai palaidi ir prisirenka visokio jiems reikalingo maisto. Aptvare laikomiems dviejų savaičių tikrai neužtenka. Pakeitus pašarą labai nenoriai lesa, nustoja augti..
Lietuvaitee
QUOTE(rytorasa @ 2010 11 06, 10:39)
tai gal ji dedekles vištas augina? Broilerių be kombinuotų pašarų tikrai neužauginsi. Išbandyta ne vieną kartą..
Papildyta:
gali būti, kad čia didelis pliusas tas, kad viščiukai palaidi ir prisirenka visokio jiems reikalingo maisto.  Aptvare laikomiems dviejų savaičių tikrai neužtenka. Pakeitus pašarą labai nenoriai lesa, nustoja augti..
*

Jo galbut su aptvertais tikrai taip yra g.gif na, bet pas mus netveriami nei broileriai, nei dedekles, uztat viss uosviu kiemas blink.gif doh.gif biggrin.gif
crocus
Mano broileriukai pradžioj auginti su kombinuotais pašarais, vėliau vis mažinau, kol liko vien natūralus pašaras-bulvės, grūdai, burokai, žalumynai. Prieaugis tai tikrai mažas taip auginant lyginant su kombikorminiais. Užauga dvigubai trigubai mažesni. Bet žadu kitąmet eksperimentuot ir toliau-gal pavyks be kombikormos praaugint visai.
Lewisia
[/QUOTE]Mano broileriukai pradžioj auginti su kombinuotais pašarais, vėliau vis mažinau, kol liko vien natūralus pašaras-bulvės, grūdai, burokai, žalumynai. Prieaugis tai tikrai mažas taip auginant lyginant su kombikorminiais. Užauga dvigubai trigubai mažesni. Bet žadu kitąmet eksperimentuot ir toliau-gal pavyks be kombikormos praaugint visai. [QUOTE]
Mano uošviai augina broilerius su kombikormu visą augimo periodą-oi kokia mėsa sausa,neskani :ohIr išvis kam tada auginti jei galima tokios parduotuvėj nusipirkti blink.gif O mano mama augina palaidus natūraliu pašaru,dilgeles pjausto,mėsa žymiai skanesnė, sultingesnė.
trumpam
va, šitą ir aš žinau, kad be kombinuotų pašarų broilerių neišauginsi. Nekalbu apie tai, kad jie lėčiau auga, bet apie tai, kad jie visai neauga ir dvesia. Bent jau mėnesį ar pusantro juos turi šerti vien kombikorma, vėliau galima šiek tiek racioną paįvairinti... Ir man įdomu, kaip broilerius užaugina tie, kurie skelbiasi, kad ojojoi, kaip ekologiškai užauginti jų viščiukai...  rolleyes.gif
*

Na ziurint ka vadinti "isauginimu"..
Mes sekmingai vien tik kvieciu grudais lesindami isauginom ir is simto gal tik kokie 3 krito. Aisku, nebuvo jie 4-5 kg, bet mesyte skani ir tikrai zinau kad zymiai geresne nei parduotuvine. Todel kategoriskai teigti, kad negalima isauginti... schmoll.gif
Papildyta:
QUOTE(wicenty @ 2010 02 26, 16:30)
Sveiki,
aš manau, kad geriau pirkti pas žmuonės kurie augina sau, jie 100 procentu augina be juokių chemikalų.
Mes taip viską ir perkame, aišku pas pazystamus.
*

Auginimas sau, dar nereiskia, kad chemikalu nenaudoja. Anaiptol. Be to, galima sekmingai pertresti ir naturaliomis trasomis - ir meslu, ir visokiais dilgeliu tirpalais. Patikrinus nitratus gali ir plaukai pasisiausti.
Cia labai svarbus ir ismanymas. O tas toli grazu ne kiekvienam duota.
rytorasa
QUOTE(trumpam @ 2010 11 22, 12:58)
Na ziurint ka vadinti "isauginimu"..
Mes sekmingai vien tik kvieciu grudais lesindami isauginom ir is simto gal tik kokie 3 krito. Aisku, nebuvo jie 4-5 kg, bet mesyte skani ir tikrai zinau kad zymiai geresne nei parduotuvine.  Todel kategoriskai teigti, kad negalima isauginti...  schmoll.gif

nuo pat pirmos dienos lesinat grūdais? smile.gif
trumpam
QUOTE(rytorasa @ 2010 11 22, 13:10)
nuo pat pirmos dienos lesinat grūdais?  smile.gif
*

Kadangi pirkom 5 ar 6 dienu visciukus, tai ne nuo pirmos:)
sena pažįstama
Paskaitau cia postus ir imu abejoti. Tai nejaugi mano tevai klysta, sakydami, kad gyvulius/paukscius serti kombikorma neapsimoka, kad neatsiperka investicijos? g.gif
Visa gyvenima jie sere kiaules rupiai plikytais grudu miltais, sutintom bulvem, griezciais, zaliais tarkuotais burokais, ceckuota zole-visa tuo, ka uzsiaugindavo savo hektaruose. Karvems irgi be zoles ar sieno duodavo melzimo metu po puse kibiro sausu miltu, druska paskanintu. Triusiai augo narveliuose, bet su zole, morkom, kopustais, burokais, retsykiais duonos ziaubere pametedavo. Vistu devynias galybes jie augino, nu nesere jokiom kombikorkom, o turejo ir boilerinius, ir leghornu veisles, ir naminukes, ir visos puikiai augo, nebent varnos issinesdavo ar kiaunes papjaudavo. Kol mazi viskiukai: virdavo miezines kruopas, pjaustydavo zliuge, virtus kiausinius smulkindavo su visais lukstais, uzaugdavo vistos, tai berdavo kruopas pigias, smulkinta zole(po to, kai nebeleido del pauksciu gripo po kiemus lakstyti).
Tokie mano prisiminimai apie tevu gyvuliu auginima. Ir ju zodzius: kombikorma kainuoja dvigubai daugiau nei gausi pelna paskui uz gyvuli.
trumpam
Del ekonomijos tai nezinau.... Manau su kombikormu ekonomiskai labiau apsimoka. Uzauga per 45 - 50 dienu, sulesa berods 4 kg pasaru. Grudais auginant uztrunka mazdaug dvigubai ilgiau, svorio uzsiaugina maziau, o grudai taip pat kainuoja nepigiai. Nebent kazkokius savo pasarus issiauginus, bet tam reikia nemazai dirbamos zemes.
Lewisia
Del ekonomijos tai nezinau.... Manau su kombikormu ekonomiskai labiau apsimoka. Uzauga per 45 - 50 dienu,

Kombikormas- blogybė ta kad į jų sudetį įeina GMO.Be to jis ir nepigus.
trumpam
QUOTE(Lewisia @ 2010 11 22, 18:02)
*

Nugi as del blogybes ir nesiginciju biggrin.gif Apie ekonomija rasiau. Todel, kad mazai tiketina, kad kazkas pardavimui augindamas vargs su grudais, kas ekonomiskai neapsimoka.
saintlina
QUOTE(trumpam @ 2010 11 23, 12:48)
Nugi as del blogybes ir nesiginciju  biggrin.gif Apie ekonomija rasiau. Todel, kad mazai tiketina, kad kazkas pardavimui augindamas vargs su grudais, kas ekonomiskai neapsimoka.
*

kad siemet grudu kainos tokios, jog dauguma pirko kombinuotus pasarus - kaina nedaug skyresi, o augimo skirtumai akivaizdus.
Papildyta:
QUOTE(crocus @ 2010 11 09, 11:10)
Mano broileriukai pradžioj auginti su kombinuotais pašarais, vėliau vis mažinau, kol liko vien natūralus pašaras-bulvės, grūdai, burokai, žalumynai. Prieaugis tai tikrai mažas taip auginant lyginant su kombikorminiais. Užauga dvigubai trigubai mažesni. Bet žadu kitąmet eksperimentuot ir toliau-gal pavyks be kombikormos praaugint visai.
*

zinoma, pavyks. Bet dideli jie neuzaugs. Mes eksperimentavom keleta metu. Vienais isvis nedavem kombinuotu pasaru. Broileriukai per tris-keturis menesius uzaugo tik iki 2 kg. Bet ir tai nevisi. Pas mus jie aptverti, bet tas aptvaras - nemazas gabalas pievos, taigi vietos vaikstineti ir lesineti turi sociai.
Dabar daugiausia seriam grudais ir darzovem, bet truputeli kombinuotu vis delto duodam.

Papildyta:
QUOTE(sena pažįstama @ 2010 11 22, 13:07)
Paskaitau cia postus ir imu abejoti. Tai nejaugi mano tevai klysta, sakydami, kad gyvulius/paukscius serti kombikorma neapsimoka, kad neatsiperka investicijos? g.gif
*

garantuotai neapsimoka drinks_cheers.gif
Bet auginti naturaliai su tikslu parduot irgi neapsimoka. Tik del saves ir savo seimos verta naturaliai tiek gyvulius, tiek darzoves augint.
saulyte33
Neradau tokios temos, sorry, jei pražiūrėjau. 4u.gif Kviečiu pasidalinti patirtimi tuos, kurie yra naminės paukštienos mylėtojai- augintojai. smile.gif Kaip auginame, kuo šeriame, kaip prižiūrime ir t.t. Patarimai visada yra patys vertingiausi, kai dalinami iš širdies 4u.gif
Jolete
Turiu porą receptų naminio kombikormo, kai surasiu būtinai patalpinsiu.
saulyte33
QUOTE(Jolete @ 2011 03 25, 22:58)
*

Būtų įdomu sužinot 4u.gif na mes jau parsigabenome vienadienių viščiukų-broilerių.
Tik situacija kartojasi į dieną nudvesia po 1-2 viščiukus. doh.gif Iš 40 tikiuosi pusė išgyvens g.gif
Blyksnis
QUOTE(Jolete @ 2011 03 25, 21:58)
*

Labai butu idomu ir man.Kolkas dar neteko girdet apie tokia.
Papildyta:
O del mazu visciuku broileriuku,tai nekart yra teke girdet,kad jie taip dvesia.Mes esame augine,tai augo gerai,tik va jau uzaugusius mums ispjove,dali kaimynu suo,dali udra(nes prie upes gyvenam ir ta nelaboji pas mus daznai lankosi),ir tik dalis liko mums.Bet siemet vel mastom auginti,gal seksis geriau.Girdejau toki dalyka,jog laaabai gerai visciukams duoti smulkintu dilgeliu sumaisytu su rugpieniu.Atseit tai geriausi vitaminai jiems.Tik aisku cia gal tik ne visai mazyciams.
Rasma
Prieš įsigyjant gyvą padarėlį, reikia apgalvoti ir pasirūpinti, kad jis galėtų augti, tam reikia ir atitinkamų laikymo sąlygų ir visaverčio pašaro.
O nusipirkti ir kasdien skaičiuoti gaištančius - visiškas neatsakingumas. Kokio "ekologinio" sąmoningumo reikia būti, kad mąstyti vien apie save?

Nupirkit normalaus subalansuoto lesalo, pasidomėkit kokia jiems optimali temperatūra (+32 +35 vienadieniams, t.y. normaliai jie laikomi po šildymo lempom beveik iki 3 sav. palaipsniui žeminant temperatūrą), pirmą savaitę laikykit šviesioje, į vandenuką - gliukozės, ir sumažinsit kritimų.

Kol kas ši tema labai neekologiška ir čia netinka.
ssaule
mes irgi galvojame auginti mesiniu visteliu, bet vyras kiek domejoso ir girdejo, kad parduodami mesiniai visciukai buna suskiepyti ir juos pardavejai rekomenduoja serti specialiu ju gaminamu pasaru, nes jei lesinama kitu, tai visciukai ima sirgti ir dvesia.
verysad.gif Tai va tokios perspektyvos. Mus labai domintu , jei kas auginate neskiepytus visciukus , kuo seriate, kur laikote ir kaip sekasi? Tikrai butu gaila auginti, jei jie taip gaista...
Jolete
Kviečiai - 49, 549 kg
Kukurūzai - 17, 951 kg
Pupos - 10 kg
Žirniai - 10 kg
Miežiai - 6
Saulėgrąžų aliejus - 2,5
MVP( mineralinis vitamininis priedas) - 4 kg

Gaunam 100 kg pašaro.

ir dar vienas

Kviečiai - 41, 524 kg
Kukurūzai - 26 kg
Žirniai - 14, 976kg
Miežiai - 10
Saulėgrąžų aliejus - 2,5
MVP( mineralinis vitamininis priedas) - 5 kg

Tą MVP - perkam Ukmergės biofabrike.
Rasma
QUOTE(ssaule @ 2011 03 27, 14:42)
mes irgi galvojame auginti mesiniu visteliu, bet vyras kiek domejoso ir girdejo, kad parduodami mesiniai visciukai buna suskiepyti ir juos pardavejai rekomenduoja serti specialiu ju gaminamu pasaru, nes jei lesinama kitu, tai visciukai ima sirgti ir dvesia.

Taip, vienadieniai skiepijami. Dar inkubatoriuje taikomos aerozolinės vakcinos. Bet galima pirkti iš peryklos ir neskiepytus cool.gif
Rekomenduoja todėl, kad tie pašarai subalansuoti, bet nebūtinai turi būti jų pačių pagamintas pašaras 4u.gif
Vienadieniams svarbi šiluma ir šviesa (gal matėt kas, pvz. kai per praeitas Šv.Velykas viščiukai buvo atvežti į PC "Ozas", kad vaikučių dėmesį patraukt - tai jų gardelis buvo pakreiktas gausiai pjuvenom ir virš jų degė šildanti raudonos šviesos lempa), maistas, vanduo..visa tai suderinsit ir negaiš smile.gif
Grūdai ir kapota žolė vienadieniams negerai ax.gif Kai ūgteli, tada taip 4u.gif
saulyte33
QUOTE(Rasma @ 2011 03 26, 10:46)
Prieš įsigyjant gyvą padarėlį, reikia apgalvoti ir pasirūpinti, kad jis galėtų augti, tam reikia ir atitinkamų laikymo sąlygų ir visaverčio pašaro.
O nusipirkti ir kasdien skaičiuoti gaištančius - visiškas neatsakingumas. Kokio "ekologinio" sąmoningumo reikia būti, kad mąstyti vien apie save?

Nupirkit normalaus subalansuoto lesalo, pasidomėkit kokia jiems optimali temperatūra (+32 +35 vienadieniams, t.y. normaliai jie laikomi po šildymo lempom beveik iki 3 sav. palaipsniui žeminant temperatūrą), pirmą savaitę laikykit šviesioje, į vandenuką - gliukozės, ir sumažinsit kritimų.

Kol kas ši tema labai neekologiška ir čia netinka.
*

Mes taip ir auginame, tik apie gliukozę - nepagalvojome g.gif
Pradžioje lesiname tuo subalansuotu pašaru (jo sudėtis tikrai neekologiška). Turbūt čia nėra alternatyvos?
O po to galima grūdais, pridedant daržovių iš savo daržo mirksiukas.gif
Blyksnis
Va, pamenu mano tevai dar kai augindavo tuos visciukus,tai tokiu kaip spec pasaru jiems net nebudavo pirkt,tai lesindavo pirmasias dienas virtu smulkintu kiausiniu,veliau tai miezinem kruopom,tai mirkytu batonu,ir augdavo tie visciukai sekmingai(jei tik kokia kate nepagaudavo kokio)Dabar jie kazkokie lepus.
sena pažįstama
QUOTE(waja28 @ 2011 03 28, 08:49)
Va, pamenu mano tevai dar kai augindavo tuos visciukus,tai tokiu kaip spec pasaru jiems net nebudavo pirkt,tai lesindavo pirmasias dienas virtu smulkintu kiausiniu,veliau tai miezinem kruopom,tai mirkytu batonu,ir augdavo tie visciukai sekmingai(jei tik kokia kate nepagaudavo kokio)Dabar jie kazkokie lepus.
*

Analogiskai serdavo: peiliu smulkindavo virtus kiausinius, net su lukstais, virtas bulves, miezines smulkias kruopas, rugusio pieno, varskes duodavo, visada gerti budavo ipilta i lekstele, o si prislegta akmenukais, kad visciukas nesuslaptu koju. Dar viena lekstele budavo su smulkuciu zvyriumi. Smulkintas zoles jau siek tiek veliau duodavo, kai i lauka isleisdavo pasilakstyti(lauke velgi, kadangi budavo pavasaris, tai padarydavo toki a la "siltnami" nesiojama, na kaip didele deze kokiu 20cm aukscio, metro plocio ir poros metru ilgio ir uztiesta plevele. Ta "siltnami" kiekviena diena pernesdavo i kita vieta ant zoles, tokiu budu visciukai ir nesusaldavo, ir pasilakstydavo po zole, ir jokia varna nenunesdavo, ir aplinka pakeisdavo. Vakarais susirinkdavom juos i dezute ir nesdavom i silta patalpa, ryte, kai rasa nukrisdavo-vel isnesdavom.
Dezute, kur laike mazuciukus nuo vienadieniu iki kokio menesio, budavo sausa, klodavo kasdien vis svariais popieriais, pakabinta buvo sildomoji lempa kiaura para.
Is 30 visciuku krisdavo kokie 2-3, ir tai nuspausti kitu kolegu.
saulyte33
QUOTE(waja28 @ 2011 03 28, 09:49)
*

Tai ir man būtų įdomu sužinot g.gif Ar mėsinius vienadienius broilerius galima taip maitinti kaip jūs rašote? Nes spec. subalansuotame pašare šalia subalansuotų medžiagų galima rasti premikso ir modifikuotų organizmų unsure.gif Na nesinori tokiu maitinti ilgesnį laiką schmoll.gif Gal yra alternatyvų?
Rasma
O kuo blogas premiksas? ax.gif g.gif
Vitaminai, mikroelementai, amino rūgštys, antioksidantai ir kt. naudingos biologiškai aktyvios medžiagos..čia tas pats kas žmogui maisto papildai, ta pati f-ja ax.gif

Pvz.:
http://www.kgrudai.lt/lt/gaminama-produkcija/mix-p1/
http://www.kauno-grudai.lt/index.php?s_id=156&lang=lt

Ir kas tokio negero sudėtyje?
Jūs nebijokite kitokio, galbūt nelabai girdėto žodžio..tokių žodžių yra labai daug, bet toli gražu nereiškia, kad reikia baimintis 4u.gif
saulyte33
QUOTE(Rasma @ 2011 03 28, 20:31)
O kuo blogas premiksas? ax.gif  g.gif
Vitaminai, mikroelementai, amino rūgštys, antioksidantai ir kt. naudingos biologiškai aktyvios medžiagos..čia tas pats kas žmogui maisto papildai, ta pati f-ja ax.gif

Pvz.:
http://www.kgrudai.lt/lt/gaminama-produkcija/mix-p1/
http://www.kauno-grudai.lt/index.php?s_id=156&lang=lt

Ir kas tokio negero sudėtyje?
Jūs nebijokite kitokio, galbūt nelabai girdėto žodžio..tokių žodžių yra labai daug, bet toli gražu nereiškia, kad reikia baimintis 4u.gif
*

Ačiū, tas žodis (premiksas) tikrai sukėlė abejonių, dabar aiškiau smile.gif
Dziurgita:)
QUOTE(Lewisia @ 2010 11 22, 18:02)
*

yra, bet kadangi savo auginti visciukai dar gauna ir grudu, zoles, tad ju kokybe tikrai nera tokia kaip parduotuveje, vien tai irodo, kad parduotuveje(paprastoje) pirktas visciukas ar vista kepa iki 1h, o naminis iki 2h, nes kitaip butu kietas mirksiukas.gif
omega
*

o as buvau isauginusi... tiesa neilgai - kaimynu sunys sudrasek po poros menesiu visas 6 mano vistukes. Vis po viena po viena ir neliko.
pirkom paprastas broilerines, mat norejau kad ekologiskai ir darniai aplinkai mano 2 ha prie vilniaus skruzdes isnaikuntu. tai skruzdelynus arde ir lese lervukes, be to uodus puikiai medziojo. buvau visai patenkinta. lakste palaidos lauke, jokio kombikormo negavo, bet va turejom isvaziuoti keliom dienom ir grizus ne vienos neradom. buvo dar tik 6 menesiu. iki tol irgi jau buvo tik puse t.y. trys like, nes kitas tris sunys prie musu akiu sudraske. bandem su kaimynais aiskintis, kad nelaikytu palaidu, bet bergzdiai...
Papildyta:
beje, dar galiu papildyti. Žemę pirkau prieš š metus, viską auginuosi daržiuke savo ir laikau laukinę pievą, kurioje žoliauju. tiesa nedaug tos žemės turiu - tik 2,2 ha. gal ir sertifikuočiau, bet kai pasižiūrėjau į kainas, tai su tokiu kiekiu neverta smile.gif, o užsiimti produkciniu žemės ūkiu nenoriu - darau tik tiek kiek malonu , džiugu ir rankytėmis padaryti galiu smile.gif
Papildyta:
ai, dar prisiminiau : sėklų neperku, savas naudoju, jos per kartų kartas paveldėtos - mano senelio naudotos, mamos ir man perduotos. nė vienas jų niekada nepirko tiesiog atrinkdavo selekcijos būdu iš geriausių augalų. tai rigi nesertifikuotos jei ką, bet tik iš tokių produktų pagamintą maistą mano sūnus valgo ir vis giria stebedamasis kodėl mokykloje, pas tėvo senelius ar svečiuose niekada nebūna taip skanu kaip pas mamą namuose smile.gif)
kristteja
šiemet ir aš pirkau broilerių - vienadienių. iš 20 nenugaišo nei vienas. jau 6 sav. nieko ypatingo nedaviau - šildžiau naktimis po lempa kokias 2 sav., daviau švarų šiltą vandenuką ir kombinuotus pašarus. dabar dar turiu pašarų, bet kaimynė sako, kad paskutinį mėnesį lesinti reikia grūdais - atseit išsivalo mėsa. na, patirties visščiukų auginime neturiu, tai nežinau, ar čia tiesa, ar tik mitas. Gal kas žinote, kaip su tais grūdais?
saulyte33
Va jau dabar paskanausime šviežia paukštiena. smile.gif Pirkti kovo 23d. Mes spec. pašaru lesiname tik 1 mėn., o po to tik grūdais, miltais, bulvėmis, burokėliais, žole. Tai auga kaip ant mielių. smile.gif
kristteja
QUOTE(saulyte33 @ 2011 06 13, 10:26)
Va jau dabar paskanausime šviežia paukštiena.  smile.gif Pirkti kovo 23d. Mes spec. pašaru lesiname tik 1 mėn., o po to  tik grūdais, miltais, bulvėmis, burokėliais, žole. Tai auga kaip ant mielių. smile.gif
*

o jūs miltus tiesiog taip duodate, ar maisote su bulvėm? savo nei bulvių, nei burokėlių nebeturiu, tai pirkti jau būtų brangoka gal g.gif
saulyte33
QUOTE(kristteja @ 2011 06 13, 16:21)
o jūs miltus tiesiog taip duodate, ar maisote su bulvėm? savo nei bulvių, nei burokėlių nebeturiu, tai pirkti jau būtų brangoka gal g.gif
*

maišome su bulvėm. O bulves ir mes perkame pernykščias. Ko tik nepadarysi dėl sveikesnės, be hormonų mėsytės mirksiukas.gif
kristteja
QUOTE(saulyte33 @ 2011 06 13, 15:45)
maišome su bulvėm. O bulves ir mes perkame pernykščias. Ko tik nepadarysi dėl sveikesnės, be hormonų mėsytės mirksiukas.gif
*

ačiū smile.gif
reiks ir man kur kaimukį klustelti, gal kas turės dar užsilikusių. o jūs verdate tas bulves kiekvieną dieną, ar keliom dienom išverdate? mirksiukas.gif
akvilyte
QUOTE(kristteja @ 2011 06 12, 14:54)
Gal kas žinote, kaip su tais grūdais?
*

svarbiausia nedaryti staigaus perėjimo nuo kombikormos prie grūdų... mašyti pradžioj puse ant puses, paskui palaipsniui diddint grūdus...

QUOTE(kristteja @ 2011 06 13, 15:50)
o jūs verdate tas bulves kiekvieną dieną, ar keliom dienom išverdate? mirksiukas.gif
*

mes virdavom dviem trim dienom...maišydavom su zole..

auginom vieną kartą...iš 30 užauginom 25 ar 26... nepamenu jau... pirmas men buvo pilnai kombikorma...paskui maišėm kažkiek, paskui vėl kombikorma.. paskui gavom bulvių tai jom lesinom... tai nors kombikormos buvo gavę nemažai, bet mėsos vistiek net nėr ką lygint su pirktine doh.gif

na kitais metais pradesiu didesnius experimentus.. tikiuos tam bus geresės sąlygos rolleyes.gif
Banga
Gal kas nors zinote ukininku, kurie siuo metu dar turi grudu? Reikia apie 200 kg netoli Vilniaus
Ingukas
Labutis, bendramintės biggrin.gif Noriu pasidalinti savo patirtimi. Brolerius auginu jau 8 metai-hobis. Šiemet prie visos vištų šeimynos prisidėjo dar 7 kalakutai (jau po 15 kg).
Per tiek laiko išmokau... Auginu tvarte, sausai (tai labai svarbu), t.y. barstau pjuvenas. Nešeriu aš jų jokiomis bulvėmis, žole ar pan.-rūgsta, o tai taip pat negerai. Įjungiu lempą (net ir dabar): mažiukams lempa dega nuolat, o kai jie apsiplunksnuoja, tik naktį.
Pirmą savaitę duodame kombikormo (nieko nepadarysi, be jo gaišta), o po to pašarą gaminame patys-malame kviečius, kukurūzus ir žirnius... Sveika ir lesa puikiai. Savaitgalį 5 papjovėme-svėrė po 3,5 g bigsmile.gif
Beje, šiemet iš 100 viščiukų nė vienas nenugaišo. bigsmile.gif
Dar: pirkau šiemet automatinę girdyklą ir šėryklą-puikus dalykas biggrin.gif
Blyksnis
Gal kas auginate mesines antytes,siemet pirma kart pabandziau nusipirkt,betneisivaizduoju kaip tas mesos skonis.Geda prisipazint,bet antienos kogero nera teke valgyt(nebent vaikystej).O siaip tai jie auga labai sparciai,kogero geriau nei broileriai.O broileriu taippat auginam ir auga visi sekmingai,seriam irgi bulvem miltais,grudais ,zole.Lempu jokiu neneudojome,pasiskolinome is kaimyno perincia vista,tai ji tuos visciukus ir augino ir silde po sparneliu smile.gif
Peleda tylioji
QUOTE(Ingukas @ 2011 06 27, 18:45)
Labutis, bendramintės biggrin.gif Noriu pasidalinti savo patirtimi. Brolerius auginu jau 8 metai-hobis. Šiemet prie visos vištų šeimynos prisidėjo dar 7 kalakutai (jau po 15 kg).
Per tiek laiko išmokau... Auginu tvarte, sausai (tai labai svarbu), t.y. barstau pjuvenas. Nešeriu aš jų jokiomis bulvėmis, žole ar pan.-rūgsta, o tai taip pat negerai. Įjungiu lempą (net ir dabar): mažiukams lempa dega nuolat, o kai jie apsiplunksnuoja, tik naktį.
Pirmą savaitę duodame kombikormo (nieko nepadarysi, be jo gaišta), o po to pašarą gaminame patys-malame kviečius, kukurūzus ir žirnius... Sveika ir lesa puikiai. Savaitgalį 5 papjovėme-svėrė po 3,5 g bigsmile.gif
Beje, šiemet iš 100 viščiukų nė vienas nenugaišo. bigsmile.gif
Dar: pirkau šiemet automatinę girdyklą ir šėryklą-puikus dalykas biggrin.gif
*

Sveikutės bendramintės mirksiukas.gif Mes taip pat šiemet 100 broilerių auginam, savaitgalį namine višta lepinomės drinks_cheers.gif Apie tas automatines girdyklas - šėryklas reiks pasidomėt.
Maia
ir mes siemet pradejom augnti 20 visciuku, tai is ju 16 issaugo.
laikas jau juos visus ispjauti, nes jau vos pastovi ant koju.

bet mesos skonis naminiu ir parduotuviniu, kaip naktis ir diena!
kristteja
QUOTE(Maia @ 2011 06 30, 16:20)
ir mes siemet pradejom augnti 20 visciuku, tai is ju 16 issaugo.
laikas jau juos visus ispjauti, nes jau vos pastovi ant koju.
bet mesos skonis naminiu ir parduotuviniu, kaip naktis ir diena!
*

man mano augintiniai nelabai skanūs buvo
verysad.gif
na su krūtinėle viskas tvarkoj, bet visa kita mėsyte kažkoia guminė buvo. išbandžiau visus įmanomus gaminimo būdus, bet vistiek tas pats g.gif tad galiausiai kaulinau ir maliau faršą lotuliukas.gif
saulyte33
QUOTE(kristteja @ 2011 09 29, 20:47)
verysad.gif
na su krūtinėle viskas tvarkoj, bet visa kita mėsyte kažkoia guminė buvo. išbandžiau visus įmanomus gaminimo būdus, bet vistiek tas pats g.gif  tad galiausiai kaulinau ir maliau faršą lotuliukas.gif
*

O gal jūs tas višteles per ilgai auginote, tuomet ir mėsytė tapo kieta. g.gif Bet visais atžvilgiais geriau tokia, nei iš paukštynų prifarširuotos hormonais ir pan verysad.gif
kristteja
QUOTE(saulyte33 @ 2011 09 29, 22:05)
O gal jūs tas višteles per ilgai auginote, tuomet ir mėsytė tapo kieta. g.gif Bet visais atžvilgiais geriau tokia, nei iš paukštynų prifarširuotos hormonais ir pan verysad.gif
*

kad ne, pradejau nuo 2.5 men. doroti ir po 2 sav. jau nebeturejau nei vieno
saulyte33
QUOTE(kristteja @ 2011 09 29, 23:15)
kad ne, pradejau nuo 2.5 men. doroti ir po 2 sav. jau nebeturejau nei vieno
*

Mes auginome mėsinius broilerius, tai po 7 mėn pradėjo dėti kiaušinius. smile.gif Dėl skonio tai nieko blogo negaliu pasakyt. Mes davėm lesti grūdų, miltų, bulvių, lapų ir pan.
lingomina
na kas cia jums bus ekologisko jei jus auginsit viciukus serdami kombikorma g.gif .reik serti grudais bulvem burokais ir tie kad butu auginti be hemijos.tada jau ekologiska.seriant kombikorma kuri daroma is modifikuotu augalu,nesitikekit nieko gero.
166cm
ar spėčiau užsiaugint 30 vištų nuo birželio pradžios per du mėn? g.gif savom reikmėm, didžiulių nereik, tiesiog norisi kur nors ir išvykt rugpjūtį
akvilyte
QUOTE(teplė @ 2012 05 24, 15:14)
ar spėčiau užsiaugint 30 vištų nuo birželio pradžios per du mėn? g.gif  savom reikmėm, didžiulių nereik, tiesiog norisi kur nors ir išvykt rugpjūtį
*

nu nedideli butu... bet buna pardavineja 2ju savaiciu tarkim mirksiukas.gif tai ir kritimas mazesnis ir laiko uztektu.... nors man fainiau nuo visciuku augint biggrin.gif
Jolete
QUOTE(Blyksnis @ 2011 06 29, 12:04)
Gal kas auginate mesines antytes,siemet pirma kart pabandziau nusipirkt,betneisivaizduoju kaip tas mesos skonis.Geda prisipazint,bet antienos kogero nera teke valgyt(nebent vaikystej).O siaip tai jie auga labai sparciai,kogero geriau nei broileriai.O broileriu taippat auginam ir auga visi sekmingai,seriam irgi bulvem miltais,grudais ,zole.Lempu jokiu neneudojome,pasiskolinome is kaimyno perincia vista,tai ji tuos visciukus ir augino ir silde po sparneliu smile.gif
*

Labai įdomu kaip sekėsi doroti antis? mano mama augino ir po to keikėsi, kai reikėjo pešti jas doh.gif
QUOTE(kristteja @ 2011 09 29, 19:47)
verysad.gif
na su krūtinėle viskas tvarkoj, bet visa kita mėsyte kažkoia guminė buvo. išbandžiau visus įmanomus gaminimo būdus, bet vistiek tas pats g.gif  tad galiausiai kaulinau ir maliau faršą lotuliukas.gif
*

Kieta mėsa būna kaimiškų vištų, nieko jau nepadarysi.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.