Įkraunama...
Įkraunama...

Prolaktinoma

Bent jau pas mane, kaip gydytoja aiškino, prolaktinoma dėl to kad yra mikroadenoma. verysad.gif
O kokie atsiliepimai del Klimo? Nesinori, kad gydytojai diagnozuotų naują ligą - isterikė smile.gif ar dar palaukt, kol gersiu PR ar jau registruotis pas jį dėl šeimos planavimo.
Atsakyti
QUOTE(maika @ 2012 10 12, 12:53)
Nesupratau... mastau.gif Pagal jus, kas yra prolaktinoma ir kas yra mikroadenoma?

Kol nebuvo nustatytas augliukas, visur rase diagnoze Prolaktinoma. Kai rado augliuka raso Hipofizes mikroadenoma.
Atsakyti
QUOTE(Viotinola @ 2012 10 12, 13:42)
Kol nebuvo nustatytas augliukas, visur rase diagnoze Prolaktinoma. Kai rado augliuka raso Hipofizes mikroadenoma.
Man iš pradžių rašydavo hiperprolaktinemija. Po MRT, kai rado augliuką tai ir rašė mikroprolaktinoma (arba prolaktinoma), o dabar kai vėl nieko nebemato, vėl rašo hiperprolaktinemija. Nes šiaip žiūrint terminus, tai čia tas pats - prolaktinoma yra gerybinis hipofizės navikas, adenoma. Gali būti mikro, gali būti makro.


Dewdroplet, aš geriu bromocriptiną ~2,5 metų ir dar ilgiau planuoju nėštumą. Niekas nesakė kad čia nesuderinami dalykai.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo maika: 12 spalio 2012 - 12:58
QUOTE(maika @ 2012 10 12, 13:50)
Man iš pradžių rašydavo hiperprolaktinemija. Po MRT, kai rado augliuką tai ir rašė mikroprolaktinoma (arba prolaktinoma), o dabar kai vėl nieko nebemato, vėl rašo hiperprolaktinemija. Nes šiaip žiūrint terminus, tai čia tas pats - prolaktinoma yra gerybinis hipofizės navikas, adenoma. Gali būti mikro, gali būti makro.
Dewdroplet, aš geriu bromocriptiną ~2,5 metų ir dar ilgiau planuoju nėštumą. Niekas nesakė kad čia nesuderinami dalykai.

doh.gif Jus visiskai teisi, net nuvariau paziuret i lapelius lotuliukas.gif Jau tarp tu "nomiju" galva susisuko doh.gif

Po kiek tabl geriat? Gal yra koks receptas , kad palengvinti tuos salutinius reiskinius. Kosmaras kazkoks doh.gif kai negali pasikelt is lovos, net nekalbant apie vaika, kuriuo pasirupint nebera jegu doh.gif Nebezinau ka gudraus begalvot. Nes gydytojas uzsimine, kad BR geriau veikia tas adenomas g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Viotinola: 12 spalio 2012 - 13:17
QUOTE(Viotinola @ 2012 10 12, 14:15)
doh.gif  Jus visiskai teisi, net nuvariau paziuret i lapelius  lotuliukas.gif Jau tarp tu "nomiju" galva susisuko  doh.gif

Po kiek tabl geriat? Gal yra koks receptas , kad palengvinti tuos salutinius reiskinius. Kosmaras kazkoks  doh.gif  kai negali pasikelt is lovos, net nekalbant apie vaika, kuriuo pasirupint nebera jegu  doh.gif Nebezinau ka gudraus begalvot. Nes gydytojas uzsimine, kad BR geriau veikia tas adenomas  g.gif
4u.gif

Šiuo metu vakarais geriu po 1 tabl. Kad sudėtinga su tais receptais... Kai jau visai nebepakenčiama, daktarai turbūt siūlo keist vaistukus g.gif
Atsakyti
QUOTE(Viotinola @ 2012 10 12, 12:42)
Kol nebuvo nustatytas augliukas, visur rase diagnoze Prolaktinoma. Kai rado augliuka raso Hipofizes mikroadenoma.

O kazin negeriant vaistu ta mikro adenoma gali dideti? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Dewdroplet @ 2012 10 12, 11:00)
... O tai kokią žalą jis daro be to, kad negali  nestuke.gif ? Ar tą prolaktinomą reikia gydyti, jeigu neplanuoji  nestuke.gif ?
Gal atsiras merginų su panašia patirtimi, o gal yra medikių, kurios gali paaiškinti ir padėti.



QUOTE(aureka @ 2012 10 12, 19:45)
O kazin negeriant vaistu ta mikro adenoma gali dideti?  g.gif


Prolaktinoma negeriant vaistu po ilgo laiko tarpo gali padideti iki makroadenomos arba net supiktybeti. O tada gali buti liudnos pasekmes. Per hipofize eina daug ivairiu kraujagysliu, nervu. Gali atsirasti regejimo sutrikimu.

Daktarai ir man patare neplanuoti nestumo gera pusmeti po prolaktinomos operacijos, ir geriant bromokriptina, nes netikejo kad galiu pastoti, bet pastojau iskarto kai tik sumazejo prolaktinas. As bromokriptina geriau beveik per visa nestumo laikotarpi, vaikutis gime sveikas. Bet kadangi labai baiminausi apsigimimu tai nuolatos lankiausi perinatologijos centre, ten gydytoja pasake kad baimintis tikrai nereikia, ji is savo patirties turejo pacianciu kurios su tokiom diagnozem kaip pas mane pagimde ne viena sveika vaika.
Atsakyti
Eina sau kaip baisiai skamba blink.gif Man su tuo prolaktinu isvis kazkokia mistika.Kadangi sunku buvo su pastojimu, o pastojus persileidziu.Tai sugalvojau issitirt hormonus.Tada paaiskejo, kad prolaktinas per didelis.Nusiunte darytis rezonansa.Rado mikro adenoma.Pakartojo vel prolaktina.Paskyre BR po ketvirti tabletytes. O jau slykstus, budavo bloga doh.gif Taigi gaunu atsakyma tyrimo prolaktinas beveik normoj, dar net negerus vaistu g.gif Daro dar karta.Atsakymas po men.Paskambinu, nepadaryta, skambinkit veliau.Neina priskambint, tai taip ir liko..Tada pastoju.Galvoju reiskia viskas susitvarke thumbup.gif Deja nestumas vel nesekmingas.Taigi vel kartosiu ir ziuresim PRL.jei ne si tema apie ta savo adenoma buciau jau pamirsus.Gal vel reikia gerti vaistus
Atsakyti
Sakykit, mergonos, BR geriancios po 2m, 5m ir daugiau, taip ilgai geriat ji del kokios priezasties? Negalit sitiek laiko nestuke.gif ? Prolaktinas nesusinormalizuoja? Ar kok g.gif ia kita priezastis dar yra? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Dewdroplet @ 2012 10 14, 20:04)
Sakykit, mergonos, BR geriancios po 2m, 5m ir daugiau, taip ilgai geriat ji del kokios priezasties? Negalit sitiek laiko nestuke.gif ? Prolaktinas nesusinormalizuoja? Ar kok g.gif ia kita priezastis dar yra?  g.gif


As geriu gal 6 metus. Vaikelio dar net neplanuoju taciau geru nes vos nustojus gerti PRL is karto sokteli to pasekoje pradeda galva skaudeti ir MM pradeda veluoti
Atsakyti
QUOTE(Dewdroplet @ 2012 10 14, 20:04)
Sakykit, mergonos, BR geriancios po 2m, 5m ir daugiau, taip ilgai geriat ji del kokios priezasties? Negalit sitiek laiko nestuke.gif ? Prolaktinas nesusinormalizuoja? Ar kokia kita priezastis dar yra?  g.gif

Taip, su aukštu prolaktinu neseiseka nestuke.gif arba būna persileidimai.
Atsakyti
QUOTE(Dewdroplet @ 2012 10 14, 20:04)
Sakykit, mergonos, BR geriancios po 2m, 5m ir daugiau, taip ilgai geriat ji del kokios priezasties? Negalit sitiek laiko nestuke.gif ? Prolaktinas nesusinormalizuoja? Ar kok g.gif ia kita priezastis dar yra?  g.gif
Taip, geriu bromocriptiną nes noriu pastot, kitaip net nebūčiau radusi padidėjusio PRL. Su vaistais PRL normose.
Atsakyti