Įkraunama...
Įkraunama...

Namo Aplinka 61


user posted image
Namo aplinka 1[/url] Namo aplinka 2 Namo aplinka 3 Namo aplinka 4 Namo aplinka 5
Namo aplinka 6 Namo aplinka 7 Namo aplinka 8 Namo aplinka 9 Namo aplinka 10
Namo aplinka 11 Namo aplinka 12 Namo aplinka 13 Namo aplinka 14 Namo aplinka 15
Namo aplinka 16 Namo aplinka 17 Namo aplinka 18 Namo aplinka 19 Namo aplinka 20
Namo aplinka 21 Namo aplinka 22 Namo aplinka 23 Namo aplinka 24 Namo aplinka 25
Namp aplinka 26 Namo aplinka 27 Namo aplinka 28 Namo aplinka 29 Namo aplinka 30
Namo aplinka 31 Namo aplinka 32 Namo aplinka 33 Namo aplinka 34 Namo aplinka 35
Namo aplinka 36 Namo aplinka 37 Namo aplinka 38 Namo aplinka 39 Namo aplinka 40
Namo aplinka 41 Namo aplinka 42 Namo aplinka 43 Namo aplinka 44 Namo aplinka 45
Namo aplinka 46 Namo aplinka 47 Namo aplinka 48 Namo aplinka 49 Namo aplinka 50
Namo aplinka 51 Namo aplinka 52 Namo aplinka 53 Namo aplinka 54 Namo aplinka 55
Namo aplinka 56 Namo aplinka 57 Namo aplinka 58 Namo aplinka 59Namo aplinka 60

Sodai-atgaiva akims - vaizdelių nuorodos be plepesių

O štai sąrašėlis pagalbinių klausimų toms, kurios nori forumo pagalbos/patarimų/kritikos savo aplinkos apželdinimo klausimais. Geriausia, kad klausdamos patarimo aprašytumėt savo turimą situaciją pasiremdamos žemiau išvardintais punktais:
1. Norimo apsodinti plotelio dydis, pasaulio pusė (pietūs, rytai, etc.), santykis su bendru sklypu.
2. Kitos dalies stilius, t.y. prie kokių augalų , pastatų ir pan turės derintis.
3. Artimiausi augalai/pastatai, galintys užstoti šviesą sodinamiems, paimti maisto medžiagas ar kitaip įtakoti.
4. Žemė, jei ypatinga - pvz. l.skurdi, rūgšti, visiškas molis etc.
5. Pageidaujami ten augalai, sodinamo plotelio/augalų funkcija (pvz., užstoti vaizdą, kvepėti, žydėti etc.).
6. Paties autoriaus kūrybiniai pamąstymai ta tema (na kad ne visai „ant tuščios vietos“ siūlyti, apie žmogaus stilių ir simpatijas suprasti).
7. Plotelio/aplinkos nuotrauka (-os) - labai pageidautina ir padėtų kitiems geriau matyti vietą.
8. Pasistenkite patarimo klausti iš anksto, kad liktų laiko atsakyti ir jums suvirškinti informaciją, galiausiai augalus įsigyti. „Rytoj turiu sodinti, ką nors patarkit“ - neišdegs..
9. Kitos forumo dalyvės neprivalo jums patarinėti. Gali norėti/nenorėti/neturėti laiko ar minčių it pan.
10. Jei negavote atsakymo skaitykite 9 punktą.

Atsakyti
QUOTE(Ledum @ 2011 04 01, 13:32)
Aš irgi esu mačius maumedžių gyvatvorių. Man tai pačios pačiausios gyvatvorės iš visų.

Pries daug metu tongue.gif man Knifofija sake ta pati. Matyt tikrai grazu blink.gif .

QUOTE(kasiopeja @ 2011 04 01, 10:51)
Nuolaidūs yra daržo lysvių šonai. Kadangi sklypas su nuolydžiu, daržas yra irgi su nuolydžiu. Pačios lysvės padarytos laiptukais, pagal lysvės ilgį jos sutvirtintos lentomis, o šonai "kiauri", todėl ten ir reikia kažkokių augalų, kurie sulaikytų žemes. Jau rašiau, kad želdinamos juostos plotis yra maks. 50 cm.

Ciobreliai, dekoratyvine zemuoge (uogos valgomos, bet neskanios). Auga super greitai, pleciasi taip pat, gali uzminti, gali nulauzti, nieko neatsitiks. Zydi geltonai, o uogos raudonos raudonos.
Buna pilkalapiu, zydi raudonai su juodu viduriuku wub.gif .
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vida777: 01 balandžio 2011 - 15:16
šlaitus gerai sutvirtina dar žiemė, čiobrelis, abu tiks saulėtoj pusėj, rūtos, jei aišku nebijot jų mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(vida777 @ 2011 04 01, 16:12)
Pries daug metu  tongue.gif  man Knifofija sake ta pati. Matyt tikrai grazu  blink.gif  .
Ciobreliai, dekoratyvine zemuoge (uogos valgomos, bet neskanios). Auga super greitai, pleciasi taip pat, gali uzminti, gali nulauzti, nieko neatsitiks. Zydi geltonai, o uogos raudonos raudonos.
Buna pilkalapiu, zydi raudonai su juodu viduriuku wub.gif .

Gražesnės gyvatvorės neesu mačius. Tiesiog atrodo tankus švelnus kilimas užklotas, žinoma vietos jai reikia, nes vistik medis, šaknynas didelis.

QUOTE(Ledum @ 2011 04 01, 16:14)
drinks_cheers.gif
Kiek Knifofija buvo dėjus savo sodo nuotraukų man jos irgi labai gražios.  wub.gif

Ačiū blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Knifofija @ 2011 04 01, 17:21)
Gražesnės gyvatvorės neesu mačius. Tiesiog atrodo tankus švelnus kilimas užklotas, žinoma vietos jai reikia, nes vistik medis, šaknynas didelis.
Ačiū  blush2.gif


4u.gif mirksiukas.gif drinks_cheers.gif
Tą gyvatvorę esu mačius vienam Vokietijos kaime prieš kokius šešis metus, paskui niekur nebemačiau. Vaizdas iki šiol akyse stovi. smile.gif
Atsakyti
kas cia klause apie leliju kaimynus unsure.gif tinka ir melsves( joms svarbiausia ,kad nebutu atokaitoj).pasiziurek cia
http://www.gapphotos...?imageno=168152

http://www.gapphotos...?imageno=176499

ir snapuciai ir katileliai ar salavijai
http://www.gapphotos...?imageno=229524

pas mane jos draugauja su astibilem ir hortenzijom bigsmile.gif

LEDUM,aciu uz konsultacijas rolleyes.gif

KNIFOFIJA,tai ka daryt su tom viksvom( jau klausiau ax.gif )
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo rozamunda: 01 balandžio 2011 - 19:08
QUOTE(rozamunda @ 2011 04 01, 20:05)
kas cia klause apie leliju kaimynus unsure.gif tinka ir melsves( joms svarbiausia ,kad nebutu atokaitoj).pasiziurek cia
http://www.gapphotos...?imageno=168152

http://www.gapphotos...?imageno=176499

ir snapuciai ir katileliai ar salavijai
http://www.gapphotos...?imageno=229524

pas mane jos draugauja su astibilem ir hortenzijom bigsmile.gif

LEDUM,aciu uz konsultacijas rolleyes.gif

KNIFOFIJA,tai ka daryt su tom viksvom( jau klausiau ax.gif )

Kažką būsiu praleidus, su kokiom viksvom ? Ar su poavižėm. Aš jas visad nukerpu, be problemų atželia, kol jaunos nesunku ir išpešiot, bet kai krūmas didelis, tai nukerpu ir viskas.
Atsakyti
maumedžių gyvatvorės foto įvairiais metų laikais
Atsakyti
Laba,
ateinu, merginos, aš pas Jus patarimo g.gif nesu pradedanti gėlininkė, bet atsidūriau nežinioj.
Kadangi mūsų namo pamatai "sėdo", tai juos praėjusios vasaros pabaigoj perbetonavo ir išaukštino. Pietinėj namo pusėj yra gėlynas, bet kai išaukštino pamatus, jie gan nemažai pasikėlė. Dabar yra taip, kad pamatai aukšti, o žemiau jų, vos ne 0,5m, yra gėlynas. Jei užpilsiu žemėmis, bus šlaitas. Kaip man jį apsodinti? Pietinė pusė, jei vasara karšta, tai nelabai kas ten augs. Dėti akmenis? Mūryti akmeninį bordiurą ir pripilti žemių? Vyras pareiškė, kad reikia dėti statybinius bordiurus, aš kategoriškai prieš. Jis tvirtina, kad be bordiurų lietus viską išplaus. Bordiurų tikrai nenoriu. Ką man patartumėt?
Atsakyti
QUOTE(Gricė @ 2011 04 02, 08:29)
Laba,
ateinu, merginos, aš pas Jus patarimo g.gif nesu pradedanti gėlininkė, bet atsidūriau nežinioj.
Kadangi mūsų namo pamatai "sėdo", tai juos praėjusios vasaros pabaigoj perbetonavo ir išaukštino. Pietinėj namo pusėj yra gėlynas, bet kai išaukštino pamatus, jie gan nemažai pasikėlė. Dabar yra taip, kad pamatai aukšti, o žemiau jų, vos ne 0,5m, yra gėlynas. Jei užpilsiu žemėmis, bus šlaitas. Kaip man jį apsodinti? Pietinė pusė, jei vasara karšta, tai nelabai kas ten augs. Dėti akmenis? Mūryti akmeninį bordiurą ir pripilti žemių? Vyras pareiškė, kad reikia dėti statybinius bordiurus, aš kategoriškai prieš. Jis tvirtina, kad be bordiurų lietus viską išplaus. Bordiurų tikrai nenoriu. Ką man patartumėt?

Augs šilokai, perkūnropės uolaskėlės, čiobreliai, virskydės. Jei ten bus pylimas gali daryti žęmč spalvingą alpinariumą. Akmeninė sienelė tiks jei aplinkoje yra panaudota akmenų, jei ne ji iššoks iš bendro vaizdo. Nematant visos aplinkos sunku ką patarti.
Atsakyti
QUOTE(Gricė @ 2011 04 02, 07:29)
Laba,
ateinu, merginos, aš pas Jus patarimo g.gif nesu pradedanti gėlininkė, bet atsidūriau nežinioj.
Kadangi mūsų namo pamatai "sėdo", tai juos praėjusios vasaros pabaigoj perbetonavo ir išaukštino. Pietinėj namo pusėj yra gėlynas, bet kai išaukštino pamatus, jie gan nemažai pasikėlė. Dabar yra taip, kad pamatai aukšti, o žemiau jų, vos ne 0,5m, yra gėlynas. Jei užpilsiu žemėmis, bus šlaitas. Kaip man jį apsodinti? Pietinė pusė, jei vasara karšta, tai nelabai kas ten augs. Dėti akmenis? Mūryti akmeninį bordiurą ir pripilti žemių? Vyras pareiškė, kad reikia dėti statybinius bordiurus, aš kategoriškai prieš. Jis tvirtina, kad be bordiurų lietus viską išplaus. Bordiurų tikrai nenoriu. Ką man patartumėt?

man asmeniskai atramines sieneles sode yra fantastiskai grazu, net jei tai butu ir betono siena - nekeisciau i joki slaita (ypac, jei arti namo, o ne kur palaukeje). Skirtingu auksciu/lygiu sodas ir vizualiai padideja, ir yra kur kas idomesnis akiai.

http://www.google.de...a...t=0&ndsp=18


user posted image

Atsakyti
QUOTE(rozamunda @ 2011 04 01, 19:05)
kas cia klause apie leliju kaimynus unsure.gif
pas mane jos draugauja su astibilem ir hortenzijom bigsmile.gif

Lelijom patinka pavesis?
Atsakyti