Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Namo Aplinka 61
Supermamų klubas > Mūsų namai > Flora
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
Makra
apzeldontoja diplomante , matau pagavo ikvepimas biggrin.gif Nors savo idejas jau paraset cia, bet gal turit noro taip augaliuku "prisodinti" ir mano darzelyje, kad vizualiai matyciau blush2.gif 4u.gif Foto 3psl.
ingapoc
Arba dabar žiūriu dar gražu visžaliai su kokiu žydinčiu krūmu
user posted image

oi, merginos kiek variantų visokių rolleyes.gif
sidabrinekuoja
As apie tujas nelabai nusimanau, bet ar nebus taip, kad kiekviena karta norint persodint, paretint gelyna, nes augalai juk pleciasi, bus draskomos tuju saknys?
Makra
Vida777 labai grazios pirmos dvi foto. Ar jus tas gelytes "susodinat" su Photoshopu?
kasiopeja
QUOTE(ingapoc @ 2011 04 06, 13:17)
Arba dabar žiūriu dar gražu visžaliai su kokiu žydinčiu krūmu

gražu smile.gif ir dar su viksvom gražu smile.gif
Sveikinu įpuolus į "barščius" (kai viskas gražu ir visko be galo norisi) lotuliukas.gif
ingapoc
QUOTE(kasiopeja @ 2011 04 06, 16:32)
gražu smile.gif  ir dar su viksvom gražu smile.gif
Sveikinu įpuolus į "barščius" (kai viskas gražu ir visko be galo norisi) lotuliukas.gif
*

Tikrai kad biggrin.gif
šnd laisvą dieną turejau ,tai taip nieko ir nenuveikiau, visą dieną po internetą augalų paieškose praleidau doh.gif
o kas čia kažin per krūmas tas geltonas?
kasiopeja
QUOTE(ingapoc @ 2011 04 06, 13:37)
Tikrai kad  biggrin.gif
šnd laisvą dieną turejau ,tai taip nieko ir nenuveikiau, visą dieną po internetą augalų paieškose praleidau  doh.gif
o kas čia kažin per krūmas tas geltonas?
*

sidabrakrūmis 4u.gif Būna skirtingų spalvų ir skirtingų aukščių
ingapoc
Čia šitas turimas omeny ar ne ?

Krūminė sidabražolė (Potentilla fruticosa)
Tankus, 1m aukščio ir kiek platesnis krūmas.
Žiedai geltoni arba gelsvai balti.
Žydi birželį ir negausiai ištisą vasarą.

kasiopeja
QUOTE(ingapoc @ 2011 04 06, 13:48)
Čia šitas turimas omeny ar ne ?

Krūminė sidabražolė (Potentilla fruticosa)
Tankus, 1m aukščio ir kiek platesnis krūmas.
Žiedai geltoni arba gelsvai balti.
Žydi birželį ir negausiai ištisą vasarą.
*

taip 4u.gif
http://www.rojaussodai.lt/lt/index.php?vie...ion=com_content

Šiaip dėkingas augaliukas mirksiukas.gif
apzeldintoja diplomante
sidabražolė bais graži, bet man nepatinka josios viena savybė. Nuzydeję žiedai turi būti nuskinami, kitaip labai nekaip atrodo, o jų daug ir jie smulkūs.
Papiesiu veliau ingapoc, dar viena fantazija galvoje subrendo. Einu seimynai vakariene ruosti ir galutinai subrandinsiu ideja prie puoduuu (be nenoriu i ta virtuve), nors gal ir nepatiks (ideja), bet pabandyti galima smile.gif
vida777
QUOTE(Makra @ 2011 04 06, 15:20)
Vida777 labai grazios pirmos dvi foto. Ar jus tas gelytes "susodinat" su Photoshopu?
*

foto dejau is interneto.

QUOTE(apzeldintoja diplomante @ 2011 04 06, 15:54)
sidabražolė bais graži, bet man nepatinka josios viena savybė. Nuzydeję žiedai turi būti nuskinami, kitaip labai nekaip atrodo, o jų daug ir jie smulkūs.
*

sidabrakrumiai labai ilgai zydi, iki velyvo rudens, todel tie nuzydeje ziedynai neatrodo labai blogai. Bet man jie visu labiausiai nepatinka pavasari - plikas raizgalas kol suzaliuoja, o suzaliuoja ne taip jau ir anksti.
Jau pernai rasiau, kad sidabrakrumiai gerokai apdega nuo tiesiogines saules karsta vasara.
bitule
O jau kiek spalvų šiandien thumbup.gif
Kažkaip ir man kilo ūpas išmėginti naujas planavimo technikas biggrin.gif Nors tas trikampis susilaukė daugybės idėjų, įvairovės dėlei įmesiu ir savo viziją:
user posted image
Mano galva vertikalūs akcentai turėtų pabrėžti įėjimą į pastatą, tarsi užduoti ėjimo kryptį ir tikslą, o palei terasą norisi žemesnių, pridengiančių (bet neuždengiančių) krūmelių. Ten tiktų turima tuja, o šalia tilptų ir sidabrakrūmiai (vietoj jų dar ten labai derėtų levanda - ir vaizdas, ir nuostabus kvapas). Kupsteliai palei taką - kiliminiai gvazdikai, ar gvaizdė. Likusiuose neužpildytuose tarpuose - kas nors iš superžemų, kiliminių daugiamečių, arba tiesiog smulki skaldelė.

Kūrybos technika ta pati kaip ir "dėliojant blynus", tik čia iš nete surastų nuotraukėlių iškarpyti reikalingi augaliukai ir sudėti ant norimo fono. Tą galima daryti su daugeliu foto redagavimo programų, čia naudojau Paint.net.
Makra
Mergaites, sakykit kas cia per geles per viduri smulkiai raudonai zydincios, tos ale to "S" raide pasodintos?
user posted image
ingapoc
Aš dabar žiūriu kad tas mano trikampis nuotraukoj labai didelis gavosi, realiai jis mažesnis smile.gif
Ir jau beveik mintys susidėliojo galvoj- kažkaip užsiciklinau ties Arnoldu arba Gold Cone smile.gif , tada šalia tiktu kažkoks gal žemesnis kadagys ir labiau išsikerojes , ta rutulinė tuja ir žydintis sidabrakrūmis biggrin.gif , tik dabar nlb suprantu kuri čia jų rūšis pusrutulio formos..
Ir labai labai ačiū visoms už patarimus 4u.gif
vida777
QUOTE(bitule @ 2011 04 06, 16:56)
O jau kiek spalvų šiandien  thumbup.gif 
Kažkaip ir man kilo ūpas išmėginti naujas planavimo technikas  biggrin.gif Nors tas trikampis  susilaukė daugybės idėjų, įvairovės dėlei įmesiu ir savo viziją:
user posted image
Mano galva vertikalūs akcentai turėtų pabrėžti įėjimą į pastatą, tarsi užduoti ėjimo kryptį ir tikslą, o palei terasą norisi žemesnių, pridengiančių (bet neuždengiančių) krūmelių. Ten tiktų turima tuja, o šalia tilptų ir sidabrakrūmiai (vietoj jų dar ten labai derėtų levanda - ir vaizdas, ir nuostabus kvapas). Kupsteliai palei taką - kiliminiai gvazdikai, ar gvaizdė. Likusiuose neužpildytuose tarpuose - kas nors iš superžemų, kiliminių daugiamečių, arba tiesiog smulki skaldelė.
*

as dar vis tikrinau savaja vizija, bet dabar pasakysiu - kazkodel man viskas atrodo priesingai g.gif .
Man kaip tik noretusi didziuosius augalus (o ju tikrai noretusi) sodinti kaireje trikampio puseje, kad uzstotu/pridengtu/atskirtu butent ivaziavima, o ne iejima i nama. Prie iejimo kaip tik sodinciau koki miela, graziai zydinti, skaniai kvepianti augaliuka arba marga kompozicija dideleje vazoje, su salyga, jei daug margumo nebus trikampyje.
O vat tas kadagys, kur ant zemes paguldytas, butu grazu, jei turetu sioki toki kamiena ir butu bent kiek nuo zemes pakiles. Ne bonsai, bet su truputi paformuotu kamienu, kad palei zeme liktu atvira - vaizdas atrodytu erdvesnis.
karalyste
QUOTE(apzeldintoja diplomante @ 2011 04 06, 15:43)
o vat karalystes vaizdelis pasisviete galvoje toks:
Kaireje nuo ivaziavimo siulyciau taisyklingai (kvadratais) susodintas soda, kur obelys skiepytos i M126 skiepa, tai yra vidutinio augumo butu: virsunes nuo zemes nepasieksi, bet su kopeciomis nusiskinsi obuoliukus.
o desineje - geliu juosta ir pakrasciuose pusys su rododendrais. Dar pridedu kaip mazdaug isivaizduociau geliu juosta.
*

Jus stebukladare tikrai man patiko jusu mintis su sodu na super tik man dar klausymelis o kaip jus manot ka po kaire palei takeli daryti? kaip jus manot ar reikia ten kazko? o po desine jus gal ekstrasense nes man begalo patinka rododendrai

ACIUKAS jum uz nepakartojama pagalba jau mintyse as sodinu:)
apzeldintoja diplomante
na va, dar isrutuliojau minti su rozem ant kamieno, tik na jau reikalaujantis baisiai daug pradinio darbo projektelis, nes rozem skurdzioje zemeje reikes duobes kasti ir geros zemes deti. Aplink rozes kazkas panasaus i salvia nemorosa, veronika spicata, lavanda, o likes laisvas plotas visas pilnai be tarpeliu apsodintas na variantu ivairiu turejau: ciobreliu, glazute, vaistuciu, nu kas nors kiliminio,..
o kitas variantas mazdaug kaip nupasakotas su kadugiais, viendienem, irisais, tik, kad nuorauka is ivaziavimo puses, tai uz kadagiu link terasos nesimato nieko, o ten galima butu snaputi, arba astilbe, arba katileli,.... vienzo geliu ivairoves nesinoretu.
zmogs
Sveikos
įsiterpsiu ir aš į trikampio kūrimą. Iš principo labai nedėkinga forma paties plotelio, toks lyg pleištas, kampai aštrūs, o smailiausias atsuktas į ateinantįjį.. Todėl norisi švelninti. Aukštų augalų norisi kairėje (arčiau ilgos kraštinės, tik ne palei kraštinę eile išrikiuotų, o vieno-dviejų augalų skirtingų aukščių - Vidos nuotraukose yra gražių pavyzdžių). Kampų visai nesinori pabrėžti, todėl man nelimpa a/d (irgi prašau nepykti) pasiūlyti variantai, kuriuose vienodi augalai patupdyti kampuose.
Miskantas, kiti varpiniai tiktų - jie švelnina formas. Pritariu gražaus kvepiančio krūmo idėjai palei įėjimą - galima sidabrakrūmį, bet labiau matau ten metro aukščio ir pločio rožių krūmą. O „pleištą“ smailųjį kokiais nors besidriekiančiais norisi apsodinti - ar kadagiais, ar šliaužiakais, kad akis neužkliūtų ir neišryškėtų.
Nuotraukų kėlimui aš irgi prisirankioju norimų augalų nuotraukyčių iš interneto, apkerpu ir lipdau ant pagrindinės nuotraukos. Dirbu su programa Gimp - ją galima parsisiųsti nemokamai.
indregu
QUOTE(Makra @ 2011 04 06, 18:37)
Mergaites, sakykit kas cia per geles per viduri smulkiai raudonai zydincios, tos ale to "S" raide pasodintos?

Jei neklystu, tai ten gvazdikėliai. Kai peržydi būtinai reik nukarpyt, nes jau sėjasi doh.gif

Beje, būna jų įvairių spalvų, o dėl išsisėjimo tai pastebėjau, kad būtent šitie labai gerai moka tai padaryti biggrin.gif
leliumai
QUOTE(Makra @ 2011 04 06, 18:37)
*

šiliniai gvazdikai (Dianthus deltoides)
Žydi gausiai, sėjasi dar gausiau - aš jų pernai atsisakiau. Kai daug - pernelyg tamsūs atrodo, reikia kažko šviesesnio atsvarai.
bitule
QUOTE(ingapoc @ 2011 04 06, 18:46)
Aš dabar žiūriu kad tas mano trikampis nuotraukoj labai didelis gavosi, realiai jis mažesnis  smile.gif 

Aha, fotoaparatas ištampo tikruosius atstumus (vis pamirštu tai įvertinti). Todėl augalus dėlioti geriausia pradėti nuo tikslių matmenų plano, o tokios nuotraukų dėlionės tik padeda geriau įsivaizduoti būsimą derinį.
QUOTE(vida777 @ 2011 04 06, 18:48)
as dar vis tikrinau savaja vizija, bet dabar pasakysiu - kazkodel man viskas atrodo priesingai g.gif .

Mano pirma mintis irgi buvo tokia ax.gif , bet truputį padėliojusi apsistojau ties apsodintu įėjimu, nes man pasirodė, kad taip to trikampio kompoziciją būtų lengviau pajungti bendrai kiemo erdvei (gali būti, kad dėl šios priežasties, nelimpa trys aukštesni augalai kampuose, nes taip trikampio sklypelio kompozicija pilnai "uždaroma savyje" ir netenka ryšio su aplinka). Aukšti augalai iš kairės erdvę skelia, tad kyla klausimas, o ką sodinti anapus keliuko. Taip ir prasideda, kuo toliau į mišką tuo daugiau medžių biggrin.gif
Bet nepriimkit rimtai mano pasvaičiojimų blush2.gif ta mano vizija tikrai nėra išbaigta ar labai apgalvota, tiesiog norėjau pabandyti naują "blynų dėliojimo" techniką 4u.gif
AD, ačiū už tą impulsą 4u.gif , nežinia kada būčiau prisirengusi pabandyti, o tai pasirodo visai įdomu.
ugnieska22

Sveikos smile.gif
planuoju ir as savo gelynus,pilnas kompas nuotrauku,nuorodu doh.gif
perverciau kelias temas ir googlint bandziau,nu niekaip nerandu kokios programos,kad plana aplinkos butu galima pasidaryt g.gif va toki ,kaip nuk,

Kampą prie terasos lyg ir sudėliojau. Tikiuosi, kad jau galutinis variantas

user posted image

buciau labai dekinga,jei imestumet nuorodele 4u.gif

leliumai
Aš trikampio pagrindinius augalus įsivaizduoju taip:
user posted image
- kadagys 'Gold cone'
- rutulinė tuja
- kadagys 'Blue chip' ar kitas žemas šliaužiantis mėlynspyglis

papildymas galėtų būti neaukštomis daugiametėmis, varpiniais augalais. Pvz. kuklus variantas galėtų būti mėlyni eraičinai (Festuca glauca) ir gelsva lapija citrininis čiobrelis (Thymus citriodorus 'Aureus'). Įsivaizduočiau eraičinų plastiškesnės formos juostą maždaug per trikampio vidurį einančią nuo terasos (plačiau) link trikampio smaigalio (siauriau), o kraštai čiobreliu. Maždaug taip:
user posted image
leliumai
kada laikas tręšti augalyną su daugiametėmis gėlėmis hidrocomplex'u?
kada metas tręšti spygliuočius?
apzeldintoja diplomante
o kas i tikrųjų yra kitoje takelio (dešinysis) pusėje?? Gal ten kokie nors augalai, kuriuos būtų galima atkartoti šitame trikampyje?
Kiek metrų nuo smailaus kampo iki įvažiavimo vartų?
Kažkaip pritrūkau erdvės tolesniam smegenų šturmui biggrin.gif
ingapoc
Ačiū dar kartelį ,kad visos taip įsijungėt į mano trikampio kūrimą thumbup.gif
man labiausiai prie širdies bitules variantas ( tik augalus kitaip padėliojus, tuos didžiuosiu perkeliant į kairę pusę ) , apzeldintojos diplomantes paskutinis variantas ir leliumai pagrindiniai augalais- vat būtent ties kažkuo tokiu aš ir norėčiau apsistot..
Rožes aš noriu dvi pirkt (pas kauniečius Elijošius), bet į kitas vietas..o rožės aplamai tinka prie kadagių?
Ten pas mane jei žiūrėt tai pagrindinis kiemas yra po dešine puse, o po kaire kiek matosi trinkelių tai maždaug tokio pločio dar veja ir viskas, kaimynų tvora, užtat ir norisi aukštaji augalą dėt į kairę pusę..
Ten kur dabar 'tūpi' tuja apvalioji, aš noriu pasodint hibridinį karklą, o prie įvažiavimo kelis paprastus karklo krūmelius, na kad jien tarpusavyje derėtų..
Augalų tokių 'ryškių' pas mus kolkas nėra, kad reiktų prie kažko derint..

Kiemas musu toks nėra iš didžiuju- 5 ariukai..
gal va taip aiškiau bus smile.gif
čia jei žiūrint nuo įvažiavimo
user posted image

čia nuo trikampio kaip kiemas atrodo
user posted image

na ir iš balkono sakau gal vaizdas aiškesnis bus smile.gif
user posted image

Ten kur pas mane gelynas matosi, tai praeitais metais pasodinau dvi rozes- vijokline po kaire ir po desne paprasta ( vat tam gelne tai galiu daryt ka tik noriu biggrin.gif , ten jau pilnai mano valdos, tai siemet irgi ji dar plesiu ), uztat is kaires to gelyno puses man noris dar hibridines irgi rozes..dar ten turiu priekinej linijoj melsve sviesiais lapais, nakvisu , kroku, naslaiciu, is desnes uz akmens bijunas tupi..tik va to draugelio deka kur nuotraukoj matosi nlb man kas gaudavosi uzaugint, as lelija uzkasu jis iskasa, as uzkasu jis iskasa doh.gif , dabar jau yra voljeras tai galiu uzsiimt sodinimais..
bitule
QUOTE(ingapoc @ 2011 04 07, 08:31)
user posted image

Susirenku savo vizijas atgal biggrin.gif , didieji augalai tik kairėj pusėj 4u.gif
karalyste
Merginos kaip ir nerandu tokio dalyko apie tramazole nuspirkau daigeliu jos ir taip auga jinai graziai sakau gal as galiu nugnibus sakele jos pasidauginti?
Makra
Merginos ,su manim blogai - antra nakti sodinu savo gelyna lotuliukas.gif
o jei rimciau, tai kuo ilgiau ziuriu, tuo grazesnes man sitos ale smilgos "Karley Rose Fountain Grass":
user posted image
Sakykit ar ju pas mus yra? Neissala? Kur ju galeciau nusipirkt g.gif

vida777
QUOTE(ingapoc @ 2011 04 07, 07:31)
user posted image
*

va taip visada buna, kai truksta pilnos informacijos arba parodomas tik mazas sklypo gabaliukas ax.gif .
As is dalies pasilieku prie savo viziju, tik dabar aisku viena, kad reikia aukstu,-o augalu,-o kaireje puseje ivaziavimo, tuoj uz kaimyno tvoros kampo. Ir reikia stamboko krumo priekyje ivaziavimo, desineje, netoli krepsinio lentos (kazi ar tai suderinama biggrin.gif ?).
Kaip klasikinio stiliaus gerbejai, man noretusi labiau apsodinti iejimo i nama pradzia (tuoj nuo ivaziavimo) is abieju pusiu pasodinant po koki aukstesni augaliuka ir pereinant i zemesnius. Tokiu budu isryskinant/pabreziant iejima i nama (kazkodel man tai visada yra svarbu), o ne trikampi palei terasa.
Prie terasos paskutines kolonos (palei ivaziavima) galima ir vijokli, ir koki sliauziaka...
ingapoc
Na čia jau mano žiopla klaida, kad iškart pilno vaizdo neįkėliau- atsiprašau 4u.gif
ten kur kairėj pusėj yra sklypelis, tai norim vaismedžių sodint
Čia palei krepšinį vyras nori krūmų, bet kaži kas iš jų bus toj vietoj , pas sūnų draugai kai susirenka tai nespėju nuo vejos jų gainiot biggrin.gif
aš galvoju vietoj to guziuko-tujos smile.gif kai pasodinsiu karklą svyrantį jau kampas praktiškai užsidengs, o link įėjimo po dešne mes ten na kaip čia pasakius- einam į kiemą biggrin.gif tai man noris laisva palikt..na vienžo reik tą mano vargo trikampį susitvarkyt pradžiai, nes ir atrodo lb negražiai ir šuo vis ten gėrybių ieško, rausia pastoviai doh.gif
Planuoju savatgali jau važiuot pirkt kadagių, bet kad klausau- minusą dar žada, ar galiu kažin jau užsiimt sodinimais?
Knifofija
QUOTE(karalyste @ 2011 04 07, 09:28)
Merginos kaip ir nerandu tokio dalyko apie tramazole nuspirkau daigeliu jos ir taip auga jinai graziai sakau gal as galiu nugnibus sakele jos pasidauginti?
*

Galima.
QUOTE(Makra @ 2011 04 07, 10:04)
Merginos ,su manim blogai - antra nakti sodinu savo gelyna  lotuliukas.gif
o jei rimciau, tai kuo ilgiau ziuriu, tuo grazesnes man sitos ale smilgos "Karley Rose Fountain Grass":
user posted image
Sakykit ar ju pas mus yra? Neissala? Kur ju galeciau nusipirkt  g.gif
*

BET TURĖK GALVOJE, KAD SMILGOS BUS TIK APIE 3-4 SAVAITES, VISĄ KITĄ LAIKĄ BUS TIK ŽOLĖ, KURI GAN VĖLAI ATŽELIA (sprendžiant iš varpų tai penisettum -sorulė) tik balandžio gale sužaliuoja, o varpos rugpjūčio galas rugsėjis. Dabar dar šieno stadijoj.
zmogs
QUOTE(vida777 @ 2011 04 07, 09:59)
As is dalies pasilieku prie savo viziju, tik dabar aisku viena, kad reikia aukstu,-o augalu,-o kaireje puseje ivaziavimo, tuoj uz kaimyno tvoros kampo.

drinks_cheers.gif manau ten palei kampą koks dekoratyvinis, o toliau sodelis visai tiktų
QUOTE(vida777 @ 2011 04 07, 09:59)
Ir reikia stamboko krumo priekyje ivaziavimo, desineje, netoli krepsinio lentos (kazi ar tai suderinama  biggrin.gif ?).

Aha, pvz. jazmino wub.gif baltas namas ir žydintis baltas jazminas čia labai turėtų žiūrėtis. Karklas būtent čia taip įspūdingai neatrodys, kaip jazminas. Tik aišku, nežinia, kaip krūmelis toleruos kamuolį g.gif
ingapoc
Jūsų visų dėka jau beveik susideliojo vaizdelis mano galvoj ir sarasiukas pirkimui paruostas smile.gif- i trkampi 'eis' kadagiai Gold Cone ir Blue chip , tuja rutuline, greiciausiai sidabrazoles krumelis, eraicinas, mano dabar dyginamos aubretes ir ciobreliai wub.gif
Ten po kaire kur bus vaismedziai i nuokalne jau uzsisakiau Kaune kruminiu roziu Anglisku Abraham Darby..o kampe vietoj tujos karklas hibridinis ..Namas musu zalsvas smile.gif tai karklas zalsvais-ruzavais lapeliais manau tiks ..
O apie krumus palei ivaziavima dar galvojam- man labai patiko radastas ,nete radau, tik neteko jo 'gyvai' matyt..
Ir apie jazmina galvoju- tik norisi tokios veisles kad jis butu grazios ovalios formos, ar buna tokiu kazin?
Ledum
QUOTE(ingapoc @ 2011 04 07, 08:31)
Ačiū dar kartelį ,kad visos taip įsijungėt į mano trikampio kūrimą  thumbup.gif
man labiausiai prie širdies bitules variantas ( tik augalus kitaip padėliojus, tuos didžiuosiu perkeliant į kairę pusę ) , apzeldintojos diplomantes paskutinis variantas ir leliumai pagrindiniai augalais- vat būtent ties kažkuo tokiu aš ir norėčiau apsistot..
Rožes aš noriu dvi pirkt (pas kauniečius Elijošius), bet į kitas vietas..o rožės aplamai tinka prie kadagių?
Ten pas mane jei žiūrėt tai pagrindinis kiemas yra po dešine puse, o po kaire kiek matosi trinkelių tai maždaug tokio pločio dar veja ir viskas, kaimynų tvora, užtat ir norisi aukštaji augalą dėt į kairę pusę..
Ten kur dabar 'tūpi' tuja apvalioji, aš noriu pasodint hibridinį karklą, o prie įvažiavimo kelis paprastus karklo krūmelius, na kad jien tarpusavyje derėtų..
Augalų tokių 'ryškių' pas mus kolkas nėra, kad reiktų prie kažko derint..

Kiemas musu toks nėra iš didžiuju- 5 ariukai..
gal va taip aiškiau bus smile.gif
user posted image

čia nuo trikampio kaip kiemas atrodo
user posted image

na ir iš balkono sakau gal vaizdas aiškesnis bus smile.gif
user posted image

Ten kur pas mane gelynas matosi, tai praeitais metais pasodinau dvi rozes- vijokline po kaire ir po desne paprasta ( vat tam gelne tai galiu daryt ka tik noriu  biggrin.gif , ten jau pilnai mano valdos, tai siemet irgi ji dar plesiu ), uztat is kaires to gelyno puses man noris dar hibridines irgi rozes..dar ten turiu priekinej linijoj melsve sviesiais lapais, nakvisu , kroku, naslaiciu, is desnes uz akmens bijunas tupi..tik va to draugelio deka kur nuotraukoj matosi nlb man kas gaudavosi uzaugint, as lelija uzkasu jis iskasa, as uzkasu jis iskasa doh.gif , dabar jau yra voljeras tai galiu uzsiimt sodinimais..
*

Aš tą plotelį želdinčiau braukdama kreivą brūkšnį kokie geri du žingsniai prieš takelį iki kolonos, nekreipdama dėmesio į takelį. Paskui želdinčiau abi puses lyg tai būtų viena. Net nelabai svarbu kokiais ne per dideliais augalais. Pradėčiau aukštesniu augalu, pvz mažaūge kolonine pušyte Komet. Suaugus būna apie 150 cm aukščio ir apie 40 cm pločio.
user posted image
arba , jei klasikinis stilius kokiu klevuku Globosum ant mažo kotuko. Skiepas koks 120 cm aukštyje. Su sąlyga, kad bus pastoviai karpomas mažas tankus rutuliukas.
Dar prie įėjimo prie lango dėčiau kokią alyvą Palibin ar nedaug augantį jazminuką.

Manau taip susiardytų tas smailus erzinantis kampas. Kaip tam plotely palikt žolės neįsivaizduoju. doh.gif

Gerai atrodytų ir augalas prie krepšinio lentos, tik jaučiu neilgai. hihihi.gif
Vijoklis apie koloną irgi thumbup.gif
Makra
QUOTE(Knifofija @ 2011 04 07, 11:10)
Galima.

BET TURĖK GALVOJE, KAD SMILGOS BUS TIK APIE 3-4 SAVAITES, VISĄ KITĄ LAIKĄ BUS TIK ŽOLĖ, KURI GAN VĖLAI ATŽELIA (sprendžiant iš varpų tai penisettum -sorulė) tik balandžio gale sužaliuoja, o varpos rugpjūčio galas rugsėjis. Dabar dar šieno stadijoj.
*

unsure.gif
Aciu, kad pasaket 4u.gif
Kazkaip fasadinej pusej nesinori sieno kupetu rolleyes.gif
Eunu kuistis po visagali interneta toliau biggrin.gif
Palme22
kaip manot, jai palei medine tvora kanas susodinciau g.gif o apacioje ju melsves
verkne
QUOTE(Knifofija @ 2011 04 07, 12:10)
Galima.

*

O kas anksčiausiai atželia iš daugiamečių? Taip nesmagu ta juoda žemė pavasarį verysad.gif
ingapoc
QUOTE(Ledum @ 2011 04 07, 16:09)
Manau taip susiardytų tas smailus erzinantis kampas. Kaip tam plotely palikt žolės neįsivaizduoju.  doh.gif

Mes tos vejos taip isikibe laikomes biggrin.gif , nes nesinori tos juodos plikos zemes pavasari kol dar nieks neuzauge -ir negrazu ir suo kasa, purva nesa ..Siaip palaipsniui manau as jos atsisakysiu ,tik reik uzsodint tokiom daugiametem, kurios ir nuzydejusios 'kilima' palieka ,o nesunyksta visai..
O apie daugiametes as neka nusimanau, man visokios petunijos kolkas tik drauges buvo biggrin.gif
Ledum
QUOTE(ingapoc @ 2011 04 07, 19:03)
Mes tos vejos taip isikibe laikomes  biggrin.gif , nes nesinori tos juodos plikos zemes pavasari kol dar nieks neuzauge -ir negrazu ir suo kasa, purva nesa ..Siaip palaipsniui manau as jos atsisakysiu ,tik reik uzsodint tokiom daugiametem, kurios ir nuzydejusios 'kilima' palieka ,o nesunyksta visai..
O apie daugiametes as neka nusimanau, man visokios petunijos kolkas tik drauges buvo  biggrin.gif
*

Jei nepatinka juoda zemė, tai galima apsodinti šliaužiančiais kadagiukais ir mažaūgėm pušytėm, o tarp jų sodinti įvairias gėlytes, kurios žydi skirtingu laiku. Dar pagyvintų kokia smilgelė, o viržiai ir erikos taip pat būtų gražus kilimukas.
Čia kalninė pušytė Humpy , pagal aprašymus būna nuo 40cm iki 80 cm aukščio, bet auga labai lėtai. irnesakyk.gif
user posted image
ingapoc
QUOTE(Ledum @ 2011 04 07, 20:46)
Jei nepatinka juoda zemė, tai galima apsodinti šliaužiančiais kadagiukais ir mažaūgėm pušytėm

Tai jau beveik apsisprendziau kaip ka sodinsiu, palaipsniui naikinant veja..tik kad orai biski pakoreagavo planus, norejau si savaitgali jau pirkimais sodinimais uzsiimt unsure.gif
zmogs
QUOTE(ingapoc @ 2011 04 08, 11:07)
Tai jau beveik apsisprendziau kaip ka sodinsiu, palaipsniui naikinant veja..tik kad orai biski pakoreagavo planus, norejau si savaitgali jau pirkimais sodinimais uzsiimt  unsure.gif
*

Ar šalnų prisibijai? Tikrai jos nebus tokios stiprios, kad sodinukams pakenktų.
ingapoc
QUOTE(zmogs @ 2011 04 08, 12:14)
Ar šalnų prisibijai? Tikrai jos nebus tokios stiprios, kad sodinukams pakenktų.
*

Sakot galiu jau sodint?
nes taip 'uzsidegus' buvau, taip norisi savo planus pradet igyvendint..
Noriu vaziuot augaliuku i Kojelaviciaus g., tai ten irgi po tokiais vejais labai nepavaiksciosi..
apzeldintoja diplomante
laba
niu va kas pas mane jau darosi smile.gif
laukiu nesulaukiu kafmano tulpiu pražystančiu. Jau vakar pumpurus užmačiau.
Spurga577
QUOTE(apzeldintoja diplomante @ 2011 04 08, 13:14)
laba
niu va kas pas mane jau darosi smile.gif
laukiu nesulaukiu kafmano tulpiu pražystančiu. Jau vakar pumpurus užmačiau.

Grožis wub.gif O ar krokų lapai netrukdo vejos priežiūrai? nes taip pat norėčiau panašiai susodinti ... O tie irisai - kokie? 4u.gif
ingapoc
Grazu wub.gif
o kur cia taip saulute sviecia?
as neatsimenu jau kada saule maciau unsure.gif

Per kiek laiko buksmedziai pas jus tokio dydzio isaugo?
apzeldintoja diplomante
Krokai visia nekenkia vejos priežiūrai, kol reikia pirmą kartą pjauti veją, jie jau senai būna nužydėję, ir jau spėję truputį maisto medžiagų pasikrauti kitiems metams, o vistiek pjaunama ne 2 cm aukštyje, o aukščiau, taip, kad dar lieka tų lapų tolesniam svogūnėlių augimui. O lapeliai jų siauri, taip, kad nuo žolės nelabai ir skiriasi.

Saulutė Vilniaus pakraštyje praeitą savaitgalį švietė, tuomet ir išlėkiau su fotiku.
Papildyta:
Čia 20 metų senumo buksmedžiai, pati iš šakučių kažkada (berods 1989 metais) prisiauginau, net nesitikėdama, kad jie pas mane kada nors nuosavame sklype augs. O ir persodinti 2 kartus jau, paskui mane keliavo ir į senąjį sodą ir į naująjį namą.
apzeldintoja diplomante
Tinkliniai irisai.
Sodinami rudenį svogūnėliais.
Pas mane šitie http://www.kevockgarden.co.uk/plantlist/Sb_iris_alida.htm
ingapoc
QUOTE(apzeldintoja diplomante @ 2011 04 08, 15:12)
Saulutė Vilniaus pakraštyje praeitą savaitgalį švietė, tuomet ir išlėkiau su fotiku.

O tas Vilniau pakrastys kartais ne palei kokius Zujunus rolleyes.gif
ilonux
Pas mane irgi krokai pietinėje pusėje visu gražumu žydi, o vakarinėje dar tik lapeliai kyšo iš žemės.

Gal kas galit patart. Turiu vietos augalams šiaurės vakarinėj namo pusėj. Norėčiau ten įrengti rododendryną. Tik va skaitau, skaitau jau kelintą dieną internete apie tuos rododenrus ir abejoju, ar viskas bus jiems ten gerai. Kaip suprantu jiems reikia pavėsio, tai jie jį turėtų. Saulė šviečia daugiau antroj dienos pusėj...Tik va - tie pajūrio vėjai..Skaičiau, kad jie vėjo nemėgsta, bet jei žiemą aš jiems užuovėją įrengčiau, gal vasarą vėjai nekenkia taip?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.