Įkraunama...
Įkraunama...

Namo Aplinka 61

QUOTE(ingapoc @ 2011 04 06, 07:33)
Laba ryta, skaičiau skaičiau temukes, gerėjausi jūsų nuotraukomis ir noriu paprašyt patarimo pas jus  4u.gif
Situacija tokia, kad mes tik antri metai kaip susitvarkę kiemą tai nieko 'rimto' dar nesodinom, dar kažkaip mintys nesusigulėjusios, tai pradžiai norėčiau bent šį plotelį gražiai įsirengt
praeitais metais buvau čia įvairių vienmečių prisodinus ,  bet šiemet jau norisi gražų ilgametį gėlyną susikurt  rolleyes.gif
Norėčiau ten perkelt šitą nabagą
Būsiu labai dėkinga visoms išsakiusioms savo nuomones ir patarimus  4u.gif


ogi ėmiau ir kažką sukūriau:
gėlyno forma atkartoja esamą trikampį.
aplink palikau žoliapjovės pločio pievutės juostą, kampuose kažkokie koloniniai spygliuočiai, centre miskantas, ir aplink krūva daugiamečių gėlių gėlyčių pasodintų besikartojančiu ritmu ir žemėjančių į kraštus. Nereikia pamiršti pavasarinių (tulpės, krokai,...), o taip pat galima įkišti ir kokį vėlyvį, kad be šiloko dar būtų rudenį.
Atsakyti
QUOTE(apzeldintoja diplomante @ 2011 04 06, 12:36)
ogi ėmiau ir kažką sukūriau:
gėlyno forma atkartoja esamą trikampį.
aplink palikau žoliapjovės pločio pievutės juostą, kampuose kažkokie koloniniai spygliuočiai, centre miskantas, ir aplink krūva daugiamečių gėlių gėlyčių pasodintų besikartojančiu ritmu ir žemėjančių į kraštus.

Geras thumbup.gif
Super atrodo mirksiukas.gif man per auksti tie spygliuociai, bet seimyninkes dabartinis apvalutis su dviejais dar tokiais draugais bus super mirksiukas.gif Sekmes apzeldinant!
Atsakyti
Oi, ačiū Jums labai 4u.gif
gaila aš nemoku taip kompu dėliot vaizdų.. smile.gif
tas centro visas vaizdas man laabai patinka, maždaug taip ir įsivaizduoju vidury, tik man norisi tuos spygliuocius 'dėt' į galinį foną ,dar tą rutulinę tują kažkur įterpt, o jau nuo jų žemėjančia tvarka gėlyną formuot, nes tas kur trikampio smaigalys tai pas mus toj pusėj įvažiavimas į kiemą tai tas pirmad spygliuotis man per aukštas priekiui..čia priekyje norisi visiškai palei žemę šliaužiančių gėlyčių..na bet vaizdelis liuks wub.gif
Sėdžiu nuo ryto internete, prisirašiau krūvą augalų man patinkančių, db nzn kaip atsirinkt..
Norėčiau šluotinio raipsto, astiblių, eraičino, vienadienių, viksvos, vilkdalgių, na čia okie pagrindiniai, turiu krūvą dar prisirašius smile.gif , neišku kaip juos db suderint..
Gal jūs galit pavardint kokios čia pas jus gėlytes šitam grožyje 'pasodintos'
Atsakyti
QUOTE(apzeldintoja diplomante @ 2011 04 06, 09:36)
ogi ėmiau ir kažką sukūriau:
gėlyno forma atkartoja esamą trikampį.
aplink palikau žoliapjovės pločio pievutės juostą, kampuose kažkokie koloniniai spygliuočiai


Mano visiškai subjektyvia nuomone, pernelyg didelis aukščių kontastas. Tas tujas iš viso mesčiau lauk, nereikia toje vietoje aukštų augalų, ypač trijuose skirtinguose kampuose. Nesubalansuotas vaizdas schmoll.gif
Žinau, kad kritikuoti lengviausia, todėl prašau smarkiai nepykti blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(kasiopeja @ 2011 04 06, 11:57)
Mano visiškai subjektyvia nuomone, pernelyg didelis aukščių kontastas. Tas tujas iš viso mesčiau lauk, nereikia toje vietoje aukštų augalų, ypač trijuose skirtinguose kampuose. Nesubalansuotas vaizdas  schmoll.gif
Žinau, kad kritikuoti lengviausia, todėl prašau smarkiai nepykti blush2.gif

ir as prasau smarkiai nepykti, bet mano lygiai tokia pat nuomone, kaip ir kasiopejos rolleyes.gif .
Kad aukstu augalu tam trikampiui reikia, tai faktas, bet ne triju kolonu kampuose.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vida777: 06 balandžio 2011 - 12:08
QUOTE(apzeldintoja diplomante @ 2011 04 06, 11:36)
ogi ėmiau ir kažką sukūriau:
gėlyno forma atkartoja esamą trikampį.
aplink palikau žoliapjovės pločio pievutės juostą, kampuose kažkokie koloniniai spygliuočiai, centre miskantas, ir aplink krūva daugiamečių gėlių gėlyčių pasodintų besikartojančiu ritmu ir žemėjančių į kraštus. Nereikia pamiršti pavasarinių (tulpės, krokai,...), o taip pat galima įkišti ir kokį vėlyvį, kad be šiloko dar būtų rudenį.

Ar galite parasyti geliu pavadinimus ka cia "susodinote" blush2.gif Ypac domina tie zemiausieji kupstukai...

Beje, ar jus cia naudojate kazkokia spec. programa, kad taip "susodinate" augaliukus g.gif Fainai butu ir man pasizaisti kompe savo su savo ploteliu pries apsodinant rolleyes.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Makra: 06 balandžio 2011 - 12:15
QUOTE(apzeldintoja diplomante @ 2011 04 06, 12:36)
ogi ėmiau ir kažką sukūriau:

bigsmile.gif geras su kokia čia programą,turiu kelis reikiamus kampelius įdomu būtų pasibandyti taip ax.gif
Atsakyti
Paziurekite, kaip keiciasi aplinkos vaizdas, priklausomai nuo pasirinkto gelyno aukscio, jau nekalbant apie spalvas ir formas.Zinoma, pirmiausia reikia atkreipti demesi i namo ir aplinkos stiliu.
Ikeliau didesnes foto, jei ka domintu gelyno sudetis ax.gif .

1.user posted image

2.user posted image




3.user posted image

4.user posted image



5.user posted image



6.user posted image

7.user posted image

Man asmeniskai blogiausias pvz. yra 3. ir 5. , o is paskutinio gelyno vienareiksmiskai - 6.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vida777: 06 balandžio 2011 - 12:48
QUOTE(ingapoc @ 2011 04 06, 12:50)
prisirašiau krūvą augalų man patinkančių, db nzn kaip atsirinkt..
Norėčiau šluotinio raipsto, astiblių, eraičino, vienadienių, viksvos, vilkdalgių, na čia okie pagrindiniai, turiu krūvą dar prisirašius  smile.gif , neišku kaip juos db suderint..
Gal jūs galit pavardint kokios čia pas jus gėlytes šitam grožyje 'pasodintos'

1 - rinkitės tuos augalus, kuriems tinka augimo vieta, pvz. astilbėms netinka prastoka žemė + saulėkaita;
2 - derinkite kontrasto principu formas: pvz. šalia pailgos formos lapų sodinkite apvalainais lapais augalus (vienadienės, viksvos atrodys panašiai, nebus kontrasto, jei susodinsite greta), taip pat šalia sodinamų augalų kero formos turėtų skirtis;
3 - pasirinkite vieną patinkantį spalvinį derinį (pvz. geltona+violetinė, rausva+melsva+balta ir t.t.);
4 - pagalvokite apie sezoniškumą, t.y. kas trauks akį Jūsų gėlyne pavasarį/vasarą/rudenį.
Atsakyti
o vat karalystes vaizdelis pasisviete galvoje toks:
Kaireje nuo ivaziavimo siulyciau taisyklingai (kvadratais) susodintas soda, kur obelys skiepytos i M126 skiepa, tai yra vidutinio augumo butu: virsunes nuo zemes nepasieksi, bet su kopeciomis nusiskinsi obuoliukus.
o desineje - geliu juosta ir pakrasciuose pusys su rododendrais. Dar pridedu kaip mazdaug isivaizduociau geliu juosta.
Atsakyti
sveikos darbstuoles. 4u.gif
As cia retas svecias. Tiksliau kaip meska , ziema miegu, o pavasari jau uzsuku i temele.

Atejo pavasaris, pradesiu tvarkyti savo aplinka.
Ir turiu dideli kieki Horizantaluju kadagiu "Prince of Wales". Jau paauge, kai kurie sieke ir apie 30 cm diametro. Tad uz simboliska kaina parduosiu issikasimui. veiksmas vyksta Utenoje.

Tikiuosi niekas neuzpyks kad idejau toli ale skelbima. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Makra @ 2011 04 06, 12:13)
Ar galite parasyti geliu pavadinimus ka cia "susodinote"  blush2.gif Ypac domina tie zemiausieji kupstukai...

Beje, ar jus cia naudojate kazkokia spec. programa, kad taip "susodinate" augaliukus  g.gif Fainai butu ir man pasizaisti kompe savo su savo ploteliu pries apsodinant  rolleyes.gif


miskantas centre, aplink eziuoles, gludai, violetiniai liatriai, šilokas (sedum spectabile), gvaizde (armeria maritima) - tie mazi kupstukai. Ivairoves nedejau, kaip tik stengiausi kas kazkoki tarpa atkartoti augalus, tada bus siokia tokia "tvarka" smile.gif

galima ir su mazesniais augalais kampuose, bet sakyciau butinai su vienodais, o ne skirtingais.
Papildyta:
siaip su mazais augalais man nelabai, kazkoks blynas beveik gaunasi, ypač kol miskantas užaugs, o kai aukštesni kampuose augalai, tuomet jau kontrastingesnis, idomesnis vaizdas.
Atsakyti