Įkraunama...
Įkraunama...

Kroatija, VI dalis

Alkoholiniu gerimu ietines gamybos mes pirkome pakeliui i dubrovnika ir is jo. vienoje vietoveje, nepamenu, kaip ji vadinasi, pamateme pakelyje daug pavesiniu su vaisiais, aliejais, medumi. ir tik sustojus pribegoo zmogeliai, is pakampio istrauke tu stipriuju gerimeliu. Uz rakija, slliovica mokejom po 50 kn uz buteli (lygtais litrini). Vynas 30-40 kn.

del prasivezimo, tai kaip ir visur manau - arba pasiseks, arba ne smile.gif TIkrina tik Kroatai.

Subjektyvi, mes cia smalsaujam su MB, idomu, ar nekilnojamas turtas netoli juros brangus cia?

Man tai si salis nuostabi ir kiekviena diena patinka vis labiau ir labiau!!!! Zmones, maistaas, kainos thumbup.gif JURA, oras thumbup.gif
As galiu ir sasyskom bei kiausiniene pora savaiciu pasimaitinti, bet uztat kiek pamaciau !!!
Atsakyti
QUOTE(Subjektyvi @ 2011 05 29, 17:25)
Kai gauni jau gatavą, neturi pasirinkimo ir nežinai, kas yra skanu pagal vietinę virtuvę. Pusryčius gamintis - juokai. Vakarienę galima valgyti vis kitoje vietoje. Bet čia mano pasirinkimas, kaip mes atostogaujame svetur, kur tokio tipo kelionės. Niekada nepirkčiau su maitinimu ten, kur gera virtuvė.

Aš irgi panašiai galvojau, užsisakę maitinimą kaip ir prarastume galimybę apsilankyti kavinėse ir paragauti, kad ir tos skaniosios picos, kaip kažkas šiame forume rašė, nes valgome nedaug ir kelių vakarienių tikrai nevalgysim smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Linuskė @ 2011 05 30, 07:10)
Aš irgi panašiai galvojau, užsisakę maitinimą kaip ir prarastume galimybę apsilankyti kavinėse ir paragauti, kad ir tos skaniosios picos, kaip kažkas šiame forume rašė, nes valgome nedaug ir kelių vakarienių tikrai nevalgysim smile.gif

O gal galima uzsisakyti tik pusrycius??? Tada butu patogu - ryte nesuki galvos, o jau veliau ziuri, ka kur paskanauti mirksiukas.gif
Atsakyti
abiga, gal Jūs buvote Kroatijoje su Grūda ir galit plačiau papasakoti kokie pusryčiai pateikiami užsisakius agentūroje smile.gif
Atsakyti
QUOTE(rapugis @ 2011 05 29, 21:35)
Laba
Kelione ant nosies, irrrrr ar ileis mane su asmens tapatybes kortele?
Kt. klausimas arba reikaliukas, kaip su slivovica? Kiek galima tureti, isvezti ir kur gauti?

Laukiu info.

vietiniu gerimu turetumete gauti pirkti turguje kiekvieno miesto. miestelio. man asmeniskai labai patiko medovica(ta pati slivovica pagardinta medumi), grusovica(gerimukas su kriausemis). buvo ir su kitokiais vaisiais, bet mes tuos issirinkome. drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(Linuskė @ 2011 05 30, 09:05)
abiga, gal Jūs buvote Kroatijoje su Grūda ir galit plačiau papasakoti kokie pusryčiai pateikiami užsisakius agentūroje smile.gif

Būna daržovių salotos su neskaniu užpilu (bent jau man), sardelės keptos, parūkytos dešrelės, kiaušiniai, batonas su priedais (medus, uogienė ir pan. mini pakuotėse), kumpelis. Galima gausiai prisivalgyti, o vėliau karštyje nieko nesinorėjo, nors ir pusryčius aš asmeniškai valgiau minimaliai. Ir visas dienas tas pats meniu.
Vakarienei su mėsa nežinau, nes rinkomės vis kitą žuvį. Bet įdomu tai, kad iškart agentūroje neprašėm vakarienės, o kai nuvažiavom gražiai pareklamavo, kad bus vis kita žuvis, gausu ir skanu. Na ir susigundėm. Pirmąjį vakarą patiekalas labai sužavėjo - skanu, trašku, daug, o paskui jau bet kaip patiekta, o ir pačios žuvys nekeliančios malonumo ir tas priedas su virtomis daržovėmis man nelabai. Nors galiu pripažinti, kad maistas sveikas.
Atsakyti
QUOTE(Smilla @ 2011 05 28, 22:28)
Kas be ko, kad lietuvisku desru mamos pridejo smile.gif Ju dar ir turime.
Bet kad litu kitu mesa brangesne, tai kas cia tokio?? Juk nenusivesi tos mesos 2000 km nepasvinkusios. O darzoves irgi, vakar pirkom agurkus Studenac PC, tai uz kg mokejom 2 Lt, buvo akcija, pomidorai apie 6 lt uz kg. Kazkas brangiau, kazkas pigiau, bet tikrai bendroje sumoje gaunasi panasiai.
Picerijoje valgeme pica, tai po30 Kn mokejom uz pica, vos abu suvalgem dvi picas, o skonis...mmmmmm...
Splite turguj zuvis 15-20 Lt uz kg, krevetes apie 20 Lt. Omise MB ejo i zuvies turgu, tai krevetes jau cia buvo brangesnes  g.gif 
Kiausiniai apie 10 kn uz 10 vnt.
Desreles Lidle panasiai kaip pas mus. Na juk mesa gal ne kasdiena valgote ? Mes saslyka LT zinom, kad atsivalgysim, tai kol kas mesos net nepirkome cia  biggrin.gif
Gaminome saltibarscius - ir skanu, ir tinka kai taip karsta  biggrin.gif


jenjetinos neragavot vaziuodami kur nors per kaimus? nepasiriksit thumbup.gif drinks_cheers.gif
o zuvies turguj kainos gan didokos omise ir man pasirode
Papildyta:
QUOTE(Ispaikyta @ 2011 05 28, 23:07)
del rezervaciju,tai dar dziaugiuosi kad dar nebuvau rezervavusi viesbucio,nes gavau penktadieni ''miela'' laiskeli is ryanair,kad nebeskraidins rugseji, tai teko pinigelius grazintis uz lektuvo bilietus,gerai kad nebuvo dar nei uz masinos nuoma moketa,nes paskui kol grazina doh.gif


o ka as sakiau-zervacija,tai rizika prarsti pinigelius. maza kas gali nutikti iki keliones pradzios. kad ir sloga ar kosuli vaikas pasigaus-juk palaikt geriau keleta dienu namie nei ligotam vaziuot i rezervuota vieta
Papildyta:
QUOTE(klementyna @ 2011 05 30, 10:35)
vietiniu gerimu turetumete gauti pirkti turguje kiekvieno miesto. miestelio. man asmeniskai labai patiko medovica(ta pati slivovica pagardinta medumi), grusovica(gerimukas su kriausemis). buvo ir su kitokiais vaisiais, bet mes tuos issirinkome.  drinks_cheers.gif


o mums nera skaniau uz orechovica-riesutine smile.gif buvo pirke su figom-vadinkim figovica-pagal rusu bus kaip? spygine lotuliukas.gif - bet su figom nelabai
Papildyta:
QUOTE(Smilla @ 2011 05 29, 22:06)
Alkoholiniu gerimu ietines gamybos mes pirkome pakeliui i dubrovnika ir is jo. vienoje vietoveje, nepamenu, kaip ji vadinasi, pamateme pakelyje daug pavesiniu su vaisiais, aliejais, medumi. ir tik  sustojus pribegoo zmogeliai, is pakampio istrauke tu stipriuju gerimeliu. Uz rakija, slliovica mokejom po 50 kn uz buteli (lygtais litrini). Vynas 30-40 kn.

del prasivezimo, tai kaip ir visur manau - arba pasiseks, arba ne smile.gif TIkrina  tik Kroatai.

Subjektyvi, mes cia smalsaujam su MB, idomu, ar nekilnojamas turtas netoli juros brangus cia?

Man tai si salis nuostabi ir kiekviena diena patinka vis labiau ir labiau!!!! Zmones, maistaas, kainos  thumbup.gif JURA, oras  thumbup.gif
As galiu ir sasyskom bei kiausiniene pora savaiciu pasimaitinti, bet uztat kiek pamaciau !!!


vaziuojant i dubrovnika praktiskai vienoj vietoj ukininkai prekiauja-ten ju daug pavesiniu-bet vyna pirkom ir uz 25 kn ir uz 50 kn. tiek vienas tiek kitas labai skaniai geriasi
Papildyta:
QUOTE(KEPTA BULVE @ 2011 05 30, 11:34)
Būna daržovių salotos su neskaniu užpilu (bent jau man), sardelės keptos, parūkytos dešrelės, kiaušiniai, batonas su priedais (medus, uogienė ir pan. mini pakuotėse), kumpelis. Galima gausiai prisivalgyti, o vėliau karštyje nieko nesinorėjo, nors ir pusryčius aš asmeniškai valgiau minimaliai. Ir visas dienas tas pats meniu.
Vakarienei su mėsa nežinau, nes rinkomės vis kitą žuvį. Bet įdomu tai, kad iškart agentūroje neprašėm vakarienės, o kai nuvažiavom gražiai pareklamavo, kad bus vis kita žuvis, gausu ir skanu. Na ir susigundėm. Pirmąjį vakarą patiekalas labai sužavėjo - skanu, trašku, daug, o paskui jau bet kaip patiekta, o ir pačios žuvys nekeliančios malonumo  ir tas priedas su virtomis daržovėmis man nelabai. Nors galiu pripažinti, kad maistas sveikas.


jei pastabu turit del maisto,atkreipkit demesi i viesbucio zvaigzdutes tongue.gif
pirma karta nuvaziavus i turkija gyvenom 3 zv viesbutyje-tikros mesos,vistienos,valgem tik karta per ta savaite. bet nieko,visai patiko toks gyvenimas. ir tik tuomet mano brangioji suprato, kodel turkai skaitomi karstais vyrais- mazai mesos,daug yvairiu darzoviu patiekalu,prieskoniu gausybe-stai kaip musu vyrus reikia maitint mielosios thumbup.gif wub.gif
Atsakyti
QUOTE
jei pastabu turit del maisto,atkreipkit demesi i viesbucio zvaigzdutes tongue.gif
pirma karta nuvaziavus i turkija gyvenom 3 zv viesbutyje-tikros mesos,vistienos,valgem tik karta per ta savaite. bet nieko,visai patiko toks gyvenimas. ir tik tuomet mano brangioji suprato, kodel turkai skaitomi karstais vyrais- mazai mesos,daug yvairiu darzoviu patiekalu,prieskoniu gausybe-stai kaip musu vyrus reikia maitint mielosios thumbup.gif  wub.gif

Jei as savo vyra maitinciau taip, kaip Turkijoje 3*, tai jis greit kojas pakratytu lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif Turkai nevalgo riebiai, del to, kad ten karsta. Atvaziave i musu krastus su mielu noru lasinius kapoja lotuliukas.gif Tai nereiskia, kad jie valgo mesa, kaip 3* viesbutyje - 1 karta per savaite biggrin.gif
Pirma karta pati vaziavau i 3* ir visko uzteko, taciau veliau pradejau rinktis tik 5*...
O dabar nutariau pakeisti krypti (I Kroatija) ir man ziauriai baisu koordinaliai keisti savo atostogas, vaziuoti i sali, kur visiskai nera siulomo komforto. Plazai be gultu, gyventi zmoniu nuomojamuose kambariuose, kur net virdulio nerasi, maitintis nezinia kuo ir nezinia kur ... doh.gif Aisku, reikia pabandyt, gal visai ir patiks, kas zino... biggrin.gif
Bet mielos mergaites... kiek skaitau forumuose del maisto gaminimo, man akys ant kaktos lipa. As niekaip negaliu suprasti: kaip galima atostogu metu uzkrauti save dar ir gaminimu? Ar cia atostogos? Vaziuot su deze makaronu, konservu, lasiniu? Nu nezinau, gal nuvaziavus suprasiu, kas ten tokio ypatingo kad zmones is metu i metus vaziuoja ten pat, taupyt ir valgyt sriubas is pakelio rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(Credo @ 2011 05 30, 13:00)
O dabar nutariau pakeisti krypti (I Kroatija)  ir man ziauriai baisu koordinaliai keisti savo atostogas, vaziuoti i sali, kur visiskai nera siulomo komforto. Plazai be gultu, gyventi zmoniu nuomojamuose kambariuose, kur net virdulio nerasi, maitintis nezinia kuo ir nezinia kur ...  doh.gif  Aisku, reikia pabandyt, gal visai ir patiks, kas zino...  biggrin.gif 
rolleyes.gif


Jūs turite omeny, kad nuomojantis apartamentus, nebus virdulio?
Atsakyti
QUOTE(eceris @ 2011 05 30, 11:20)
jenjetinos neragavot vaziuodami kur nors per kaimus? nepasiriksit thumbup.gif  drinks_cheers.gif
    o zuvies turguj kainos gan didokos omise ir man pasirode
Papildyta:

vaziuojant i dubrovnika praktiskai vienoj vietoj ukininkai prekiauja-ten ju daug pavesiniu-bet vyna pirkom ir uz 25 kn ir uz 50 kn. tiek vienas tiek kitas labai skaniai geriasi
[

neragavom, dar laiko yra smile.gif
O kas ten tas kitas gyvunas buna: ant paveiksliuko buna pavaizduotas parselis ir dar vienas. Ne zuvis, ne parselis, panasus i kate, suni lotuliukas.gif Vis pralekem ir nespedavom sustoti... ir sprendem kas karta, kas tas yra lotuliukas.gif

Taip taip, tokios kaip lygumos, kaip sodai - ir daug pavesiniu. Verta stoti thumbup.gif

QUOTE(Credo @ 2011 05 30, 13:00)
O dabar nutariau pakeisti krypti (I Kroatija)  ir man ziauriai baisu koordinaliai keisti savo atostogas, vaziuoti i sali, kur visiskai nera siulomo komforto. Plazai be gultu, gyventi zmoniu nuomojamuose kambariuose, kur net virdulio nerasi, maitintis nezinia kuo ir nezinia kur ... doh.gif  Aisku, reikia pabandyt, gal visai ir patiks, kas zino...   biggrin.gif 
Bet mielos mergaites... kiek skaitau forumuose del maisto gaminimo, man akys ant kaktos lipa. As niekaip negaliu suprasti: kaip galima atostogu metu uzkrauti save dar ir gaminimu? Ar cia atostogos? Vaziuot su deze makaronu, konservu, lasiniu? Nu nezinau, gal nuvaziavus suprasiu, kas ten tokio ypatingo kad zmones is metu i metus vaziuoja ten pat, taupyt ir valgyt sriubas is pakelio  rolleyes.gif

mazai turbut skaitete apie Kroatija. biggrin.gif
Apartementuose radome visus indus, taures, net indeli giretinelei i kava biggrin.gif Patalyne batutele, svaru, tvarkinga. San mazgai blizga. Uz 30 Eur nakvyne.

O del maisto gaminimo, tai ka as zinau, manes visai nenuvargino, ir MB padeda, be to negaminam jokiu super duper troskiniu, balandeliu ar dar kazko sunkaus - lengvai uzkandame ir tiek... jei norisi kazko tokio - restoranu pilna.
Ir viesbuciu jie cia turi, kur maitinimas iskaiciuota.

Man si salis panasi daug kuo i Italija. Ne veltui kazkada italai buvo uzgrobe sias zemes - paliko savo inasa.

Beje, pliazai, kurie smelio, tai su gultais, su dusais. Dabar jau visur tvarkosi, darbus baigineja, ruosiasi sezonui. thumbup.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Smilla: 30 gegužės 2011 - 14:12
Credo, toks įspūdis, kad Kroatija tau kaip vargšų laukinių beduinų kraštas. Ten viskas yra, viskas priklauso nuo to, ką rinksies ir kiek pasiruošusi išleisti. Dažniausiai paplūdimiuose yra gultai, skėčiai, išskyrus laukinius atokesnius. Veik visuose nuomojamuose butuose ar vilose yra visos gyvenimui reikalingos priemonės: puodai, virduliai ir rankšluoščiai. Vėl gi, lygis priklauso nuo to ar imi visišką pigiausią "skylę" ar ne. Viskas kaip mūsų Nidoje ar Palangoje.

Maisto neprivaloma gaminti. Jei jau pusryčiams susitepti kažką ar pasikepti - total gaminimas, tada taip biggrin.gif O vakarop gi laisvas grafikas. Kur nori - ten valgai. Niekas nieko neprivalo. Ten tų kavinių restoranų ant kiekvieno kampo. Tik rinkis.
Atsakyti
Sveiki,

jokiu atsiliepimu nerandu apie Istrija, ne jau niekas tame regione nebuvo? Gal kas ka zinote
Atsakyti