Įkraunama...
Įkraunama...

Klasikiniai sodai, kiemeliai

QUOTE(vida777 @ 2011 06 02, 23:06)
ziemai vazonus reikia apsiltinti ir graziu audeklu apvynioti, bei raudonu kaspinu perristi  didis.gif .
kur Vokietijoje tas grazusis rozynas?
raganele, jei domejaisi rozemis, gal gali parekomenduoti kokia nelepia balta vijokline roze?

gera idėja su vazonais thumbup.gif aš irgi rūsio neturiu, tai bėda...

Austino Anglijoje rožynas, o suplanuotą vokišką man teko praleisti ir tik gyvus įspūdžius bei fotoreportažą vyras iš 300 foto parvežė (Sangerhausen, Europa rosarium). Mūsuose balta atspariausia bene New Dawn būtų, bet pati berods Vokietijoje esi, tai ten augtų ir lepesnės. Aš iš beveik baltų angliškąją "Generous Gardener" įsimylėjau ir parsisiunčiau, ji Anglijoj laipiojanti auga, pas mus matyt tik krūmas bus, bet kvapas ir žiedai wub.gif be to labai gražios didelės vijoklinės (rambler) Lietuvoj praktiškai neišžiemoja, tiksliau jų šakos ne, o vijoklinių jose ir esmė...
Atsakyti
QUOTE(Juma81 @ 2011 06 02, 09:07)
Gal kam bus aktualu info apie medelynus. Pati ieškojau medžių apvalia laja, rinkausi tarp robinijų "Umbraculifera" ir klevų "Globosum". Nugalėjo klevai  biggrin.gif
Kainos žmoniškiausios pasirodė Pailgės ir Limino medelynuose. Iš pastarojo ir užsisakiau (jie iš Ignalinos, bet augalus veža į Vilnių ir Kauną). 
1 vnt. klevo su 220-240 cm poskiepiu kaina 50 lt. Tuo tarpu kai kurie netoli Kauno esantys medelynai už tokio pačio aukščio prašo ir 270 Lt  blink.gif


na kaina ne tik nuo poskiepio aukscio priklauso schmoll.gif as pati neseniai pirkau 3 globosum . aplekiau visa kauna ir tokios grazios lajos, nei vienam medelyne nemaciau, kaip tuos, kur pirkau po 200lt . poskiepis pas mus ~2m..
o Limino medelynas man taip pat labai patiko, pries pora metu pati is Kauno trenkiausi pas juos smile.gif
QUOTE(mamagabi @ 2011 06 02, 09:58)


o man labai sita ideja patiko thumbup.gif kai pas mus pastoviai zaidziamas futbolas ir tinklinis-turetu buti lux iseitis g.gif
aciu 4u.gif

aispra, super super super 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(raganele @ 2011 06 02, 23:36)
Mūsuose balta atspariausia bene New Dawn būtų, bet pati berods Vokietijoje esi, tai ten augtų ir lepesnės. Aš iš beveik baltų angliškąją "Generous Gardener" įsimylėjau ir parsisiunčiau, ji Anglijoj laipiojanti auga, pas mus matyt tik krūmas bus, bet kvapas ir žiedai  wub.gif be to labai gražios didelės vijoklinės (rambler) Lietuvoj praktiškai neišžiemoja, tiksliau jų šakos ne, o vijoklinių jose ir esmė...

New Dawn turi tikrai labai gerus duomenis, bet ji nera visai balta ir man truputi per minksti ziedai, tokie tarsi suglebe. Man i ja grazu is arti ziureti, o is toliau - ziedai nedideli, o kai daug pumpuru, tai atrodo dar mazesni.
Atsakyti
QUOTE(vida777 @ 2011 06 03, 10:26)
New Dawn turi tikrai labai gerus duomenis, bet ji nera visai balta ir man truputi per minksti ziedai, tokie tarsi suglebe. Man i ja grazu is arti ziureti, o is toliau - ziedai nedideli, o kai daug pumpuru, tai atrodo dar mazesni.

Jei reikia didelių žiedų - rinkčiausi kažką iš angliškųjų klimberių (Austino laipiojančios). Nors idealiai baltų berods nėr, bet saulėje išblunka ir pvz Generous gardener sužinojau kad nebalta tik katalogą pavarčius, soduose visos pergolės buvo apkibusios dideliais baltais žiedais. Daugumos angliškų žiedai be galo gražūs dideli ir kvapnūs, nemažai turi gerus duomenis dėl atsarumo ligoms, nors į atsparumą daug dėmesio kreipia ir Kordes selekcininkai pastaraisiais metais, tiesiog aš pati prisiuoščius daug angliškųjų tad esu jų gerbėja biggrin.gif tiesa vyras sakė jog ir Vokietijos rožyne angliškosios iškart krisdavo į akį tarp visų kitų - išskirtinai dideliais žiedais ir krūmų grožiu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo raganele: 03 birželio 2011 - 11:10
Keletas Čelsio parodos akimirkų

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ledum: 03 birželio 2011 - 17:18
QUOTE(Ledum @ 2011 06 03, 16:55)
Keletas Čelsio parodos akimirkų

Ledum, papasakok kas idomaus, kokios tendencijos vyrauja Čelsyje?
Atsakyti
QUOTE(une @ 2011 06 03, 10:41)
na kaina ne tik nuo poskiepio aukscio priklauso  schmoll.gif as pati neseniai pirkau 3 globosum . aplekiau visa kauna ir tokios grazios lajos, nei vienam medelyne nemaciau, kaip tuos, kur pirkau po 200lt . poskiepis pas mus ~2m..
o Limino medelynas man taip pat labai patiko, pries pora metu pati is Kauno trenkiausi pas juos smile.gif
o man labai sita ideja patiko  thumbup.gif  kai pas mus pastoviai zaidziamas futbolas ir tinklinis-turetu buti lux iseitis  g.gif 
aciu  4u.gif

aispra, super super super  4u.gif


Taip, dar priklauso nuo sugebėjimo kelis šimtus procentų antkainį užsidėt biggrin.gif
Ir neretai net ne ant savo išaugintų, o atvežtų, kad ir iš Lenkijos.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Juma81: 07 birželio 2011 - 12:18
Labukas visoms 4u.gif

kapstau sau rankytemis zeme ir mastau. O mastau apie jazmina. Ko gero nemazai bus prijaucianciu siam krumui. Zadu atsivezti ji is mamos. Bet jis na tokiais smulkiais ziedeliais g.gif Paziurejau pas uosvius ir musu kaimynus yra kazkokie pilnaviduriai. Bet formos ju negrazios man, abu tokios rykstes i dangu sauna. Zydi graziai, bet forma katastrofiska. Gal kurios issirinke kazkokias konkrecias veisles ir pasidalintumete mintimis. Ar vistik kasti ta paprasta senoviska, kad ir smulkesniais ziedais, ir nekvarsinti sau galvos g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Cobre: 14 birželio 2011 - 12:20
QUOTE(Cobre @ 2011 06 14, 10:18)
Paziurejau pas uosvius ir musu kaimynus yra kazkokie pilnaviduriai. Bet formos ju negrazios man, abu tokios rykstes i dangu sauna. Zydi graziai, bet forma katastrofiska. Gal kurios issirinke kazkokias konkrecias veisles ir pasidalintumete mintimis. Ar vistik kasti ta paprasta senoviska, kad ir smulkesniais ziedais, ir nekvarsinti sau galvos  g.gif


Siūlyčiau imti senovišką, nes ne visos šiuolaikinės veislės yra kvepiančios biggrin.gif
(pažįstami net į Šveicariją vežėsi "klasikinį" sodinuką, kad gimtinę primintų, nes ten tokių nėra lotuliukas.gif )
Atsakyti
QUOTE(kasiopeja @ 2011 06 14, 17:13)
Siūlyčiau imti senovišką, nes ne visos šiuolaikinės veislės yra kvepiančios  biggrin.gif
(pažįstami net į Šveicariją vežėsi "klasikinį" sodinuką, kad gimtinę primintų, nes ten tokių nėra  lotuliukas.gif )

taip ir padarysiu.
Papildyta:
Ledum, aciu uz nuotraukas. Ilgai masciau ziuredama ir nutariau, kad man irgi reikia tokio darzo biggrin.gif

user posted image

Manau mazame sklype ir tinkamai priderinus medziagas, visai nesipjautu su aplinka, kur siaip jau darzams nera vietos, ir kaip ir su klasika draugauti galetu g.gif
Namas raudonu plytu, takeliai akmeniniai, na ir siaip pas mus nemazai akmens, tvora kai kur jau yra tuju, kai kur dar tik bus. Na bet muryti dabar tokius akmeninius lovius tai jau ir kainuos ir kazin ar gerai bus g.gif Gal kokiu ideju turite dar?
Atsakyti
visus minusus atperka svaiginantis paprastučių jazminų kvapas, aš irgi tik už jį drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(Cobre @ 2011 06 14, 13:18)
Labukas visoms  4u.gif

kapstau sau rankytemis zeme ir mastau. O mastau apie jazmina. Ko gero nemazai bus prijaucianciu siam krumui. Zadu atsivezti ji is mamos. Bet jis na tokiais smulkiais ziedeliais  g.gif  Paziurejau pas uosvius ir musu kaimynus yra kazkokie pilnaviduriai. Bet formos ju negrazios man, abu tokios rykstes i dangu sauna. Zydi graziai, bet forma katastrofiska. Gal kurios issirinke kazkokias konkrecias veisles ir pasidalintumete mintimis. Ar vistik kasti ta paprasta senoviska, kad ir smulkesniais ziedais, ir nekvarsinti sau galvos  g.gif


Įdomus klausimas, todėl jei neprieštarausit, prisijungiu prie diskutuojančių 4u.gif "kolekcionuoju" jazminus lotuliukas.gif lotuliukas.gif blush2.gif turiu 5 skirtingus - skirtingo aromato, figūros, žiedų formos...su pavadinimais ir be pavadinimų..
Skiriasi šiek tiek ir žydėjimo laikas.

Krūmo formą galima "pataisyt" genėjimu kas trys-keturi metai išpjaunant pačias seniausias , labiausiai nuplikusias šakas. Be to, paprastas "kaimiškas" užima daug vietos - jis plečiasi labai į šonus. Todėl "išstypėliai" pilnaviduriai" man labiau patinka. Santykinai mažas yra žemuogėmis kvepianti veislė, smulkiais lapeliais ir smulkiais žiedukais, užauga tik iki 1,5 metro.... atsiprašau, dabar pavadinimo po ranka neturiu... wub.gif
Atsakyti