Įkraunama...
Įkraunama...

Klasikiniai sodai, kiemeliai

QUOTE(Spurga577 @ 2011 06 30, 15:17)
Oki, jau seniai buvau, pravažiuosiu pro šalį  wub.gif tikiuosi, kad nieko blogo nepamatysiu


Suintrigavo ir mane Oli_vijos pasiūlymas. Dirbu netoliese, gegužį visterijos žiedais gėrėjausi (tikras elfų namas iš pasakos wub.gif ), bet kaip tas augalas atrodo paskui, kažkaip dėmesio niekad nebuvau atkreipusi. Taigi šiandien kulniuodama į darbą sustojau apsidaryti ir... visterijos galima sakyti neradau unsure.gif Krūva plikų pilkų sumedėjusių stiebų, vienas kitas suvargęs lapas ir dar vienas užsilikęs mėlynuojantis žiedelis. Bet už tai ląstūnė įspūdingo dydžio ir nuostabaus tamsaus raudonumo žiedais thumbup.gif Jei tikrai visterija po trumpo žydėjimo lieka tik šakų raizgalynė, tai tikrai gera idėja komponuoti du vijoklius, kurie pabunda ir žydi skirtingu laiku. Bet aš savo santykius su visterijomis galutinai išsiaiškinau ax.gif
Atsakyti
QUOTE(aispra @ 2011 07 01, 21:56)
Suintrigavo ir mane Oli_vijos pasiūlymas. Dirbu netoliese, gegužį visterijos žiedais gėrėjausi (tikras elfų namas iš pasakos wub.gif ), bet kaip tas augalas atrodo paskui, kažkaip dėmesio niekad nebuvau atkreipusi. Taigi šiandien kulniuodama į darbą sustojau apsidaryti ir... visterijos galima sakyti neradau unsure.gif Krūva plikų pilkų sumedėjusių stiebų, vienas kitas suvargęs lapas ir dar vienas užsilikęs mėlynuojantis žiedelis. Bet už tai ląstūnė įspūdingo dydžio ir nuostabaus tamsaus raudonumo žiedais thumbup.gif Jei tikrai visterija po trumpo žydėjimo lieka tik šakų raizgalynė, tai tikrai gera idėja komponuoti du vijoklius, kurie pabunda ir žydi skirtingu laiku. Bet aš savo santykius su visterijomis galutinai išsiaiškinau ax.gif

normaliai auganti visterija yra labai lapuota, lapus meta pakankamai velai, o rudeni dar karta pakartotinai zydi (bent jau pas mane tai tikrai) wub.gif . Fantastiskas nepaprasto grozio augalas, bet LT jam turbut per salta.
Atsakyti
QUOTE(vida777 @ 2011 07 02, 11:45)
normaliai auganti visterija yra labai lapuota, lapus meta pakankamai velai, o rudeni dar karta pakartotinai zydi (bent jau pas mane tai tikrai)  wub.gif . Fantastiskas nepaprasto grozio augalas, bet LT jam turbut per salta.


Turbūt su visterijomis tiesiog reikia gerai padirbėti jas formuojant. Bent jau viename iš puslapių apie visterijas rašo, kad šį augalą reikia rinktis tik sode mėgstantiems kuistis žmonėms. Reikia tvarkingai jas genėti, formuoti aiškius kamienus ir šakas, nes tai labai stipri ir greitai auganti liana. O jei dalis šakų pastoviai apšala, tai ir gaunasi šabakštynas doh.gif . Kita vertus, radau forumų, kuriuose diskutuojama apie visterijų auginimą 3-4 zonoj blink.gif Ir auga, ir žydi, aišku tik tos, kurios išgyvena natūralią atranką. Taigi, jei visterija yra svajonių augalas, reikia apsišarvuoti kantrybe ir pirmyn wub.gif Juk niekas nesuteikia daugiau džiaugsmo nei bandymas įgyventinti savo svajones 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(aispra @ 2011 07 02, 19:06)
Turbūt su visterijomis tiesiog reikia gerai padirbėti jas formuojant. Bent jau viename iš puslapių apie visterijas rašo, kad šį augalą reikia rinktis tik sode mėgstantiems kuistis žmonėms. Reikia tvarkingai jas genėti, formuoti aiškius kamienus ir šakas, nes tai labai stipri ir greitai auganti liana. O jei dalis šakų pastoviai apšala, tai ir gaunasi šabakštynas doh.gif . Kita vertus, radau forumų, kuriuose diskutuojama apie visterijų auginimą 3-4 zonoj  blink.gif Ir auga, ir žydi, aišku tik tos, kurios išgyvena natūralią atranką. Taigi, jei visterija yra svajonių augalas, reikia apsišarvuoti kantrybe ir pirmyn  wub.gif Juk niekas nesuteikia daugiau džiaugsmo nei bandymas įgyventinti savo svajones 4u.gif

as, kadangi neturejau vietos tokiam milziniskam vijokliui, tai labai paprastai ir greitai (labai greitai sumedeja ir sustoreja kamienas) padariau is jos maza medeli ir geniu tik vainika.
Jí leidzia is saknu atzalas, o tos jau buna prisitaikiusios pakankamai ir galima daryti is ju ka nori. O kadangi ir siaip nebrangus augalas, tai eksperimentuoti tikrai negaila.
Pas mane ji, niekada nedengta, yra atlaikiusi atviroje vietoje -25 be problemu.
Atsakyti
kaip vijoklis man gražus ir citrinvytis. Jis įsikomponuotu ,manau,prie visokiu augalu. Labai mielas rudenį ,besikeiciant lapu spalvai. Ir naudingas ax.gif Jei butu noro,nufotografuočiau dideli rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(amarrile @ 2011 07 02, 23:04)
kaip vijoklis man gražus ir citrinvytis. Jis įsikomponuotu ,manau,prie visokiu augalu. Labai mielas rudenį ,besikeiciant lapu spalvai. Ir naudingas ax.gif  Jei butu noro,nufotografuočiau dideli  rolleyes.gif

Yra noras, nes pasigooglinau, tai lapukai labai dailus. O jis i siena kabinasi? Kaip ziemoja?
Atsakyti
[quote=Cobre,2011 07 03, 11:36]
Yra noras, nes pasigooglinau, tai lapukai labai dailus. O jis i siena kabinasi? Kaip ziemoja?
user posted image
Kai buvo mazas,buvo medines kopeteles,paskui tvarkesi pats kazkaip. jokios sakeles nesu ispjovusi,tik apacioj mazinus pabegusius uglius...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo amarrile: 03 liepos 2011 - 16:39
Na koks grazuolis.
Atsakyti
QUOTE(Cobre @ 2011 07 03, 17:45)
Na koks grazuolis.

Atsiprašau, per skubėjimą pamaniau, kad kalbate apie amūrinį vynvytį...Tai iš pastarojo jokia nauda??? Tarybiniais laikais visų gamyklų, blokinių namų milžiniškos sienos buvo apaugusios citrinvyčiais... paskui pradeda byrėti gausios tamsiai mėlynos uogos, mindosi,visur trinasi... tamsios didelės dėmės lieka ilgam... fe... nekokie prisiminimai... kameriniame sodelyje įsiveisti tokią didelę nesąmonę schmoll.gif Kai yra ir gražių, modernių, ir naudingų vijoklių... pvz., kamsis (ląstūnė)... negaliu atsidžiaugti ilgu ir gausiu ir labai gražių žiedų išskirtiniu žydėjimu bei įdomiais figūringais lapais... Arba dailioji aktinidija... koks bitučių dūzgesys... medum kvepia aplinka... žiedeliais aplipę šakos ir tie baltai žalsvi žiedeliai su tamsiais taškeliais labai įspūdingi, įdomūs... bet dar daugiau atperka labai vitaminingų, elegantiškai kabančių uogų-vaisių gausa... Labai gražus ir naudingas vijoklis su šventais lapais ir uogomis yra gardusis vynmedis (vynuogės)... ir sau, ir svečiui.. ir aromatingam vynui... 4u.gif Gražiai atrodo ir vynmedžiui labai patinka augti prie mūro sienos pietų pusėje... nenušąla, neserga, gausiai dera... kabančios vynuogių kekės ne tik laputę sugundo... tongue.gif Mažesniuose ploteliuose labai įspūdingai atrodo 2-4 m aukščio vijoklinių rožių kupolai, pvz., visiškai nelepi, vos pridengiama žiemai sena ir patikrinta vyšnių spalvos gausingų pilnavidurių žiedų kekėmis žydinti Sympathie rožių veislė, džiuginanti visą savo lapiją uždengiančiais žiedais nuo gegužės iki spalio pabaigos (iki užšąla)... Dar auga pas mus ir toks ilgomis (30-40 cm) geltonos spalvos žiedų kekėmis žydintis gegužę-birželį liaunas, į vijoklį panašus krūmas - darželinis pupmedis...kaip saulė šviečia niūrią dieną... Na o šiaurinėje pusėje įspūdingai atrodo žiemą-vasarą žaliuojanti labai tanki vijoklinių gebenių lapija... Bet kiekvienas renkasi pagal savo poreikius...svarbu žinot, kas yra kas...
Niekada neauginčiau nedidelėse naminėse erdvėse ir visterijų... na tos senos įprastinės akacijos, tik mėlynžiedės... kiek ten to vijoklio genų, neaišku schmoll.gif bet kad didelis dygus medis labai greit išauga,faktas...ir veisiasi atžalomis nelyginant nesustabdoma piktžolė...išnaikint neįmanoma... už mūsų sklypo visi šlaitai jomis apaugę...ir baltomis, ir mėlynosiomis... laukiniuose plotuose... niekas ten jomis nesirūpina...nekalba ir neglosto... išaugę didžiausi medžiai ir dar atžalų nepraeinami šabakštynai... Atsiprašau, kad antrąkart berods čia įsiterpiau, bet pasakau savo požiūrį ir išeinu... ax.gif Tiesiog iš savo patirties yra tokie faktai... g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Fonda: 03 liepos 2011 - 18:14
Kininio citrinvycio uogos raudonos ir ju nedaug. su kazkuo supainiojot. Su karintais,medleva g.gif
Atsakyti
NUomones yra gerai 4u.gif Man zaliai belieka tik ant lapuku rasytis ir pliusus-minusus deliotis thumbup.gif Aciu labai, gerai, kai kito patirtimi gali pasinaudoti, laikas ir pinigai tauposi. 4u.gif 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(amarrile @ 2011 07 03, 18:53)
Kininio citrinvycio uogos raudonos ir ju nedaug. su kazkuo supainiojot. Su karintais,medleva g.gif

Ne, aš nerašiau apie Schizandra chinensis Baill...nes anksčiau šizandrą esam auginę... labai lepus, iš esmės krūmas, mažai to vijokliškumo... retai ir mažai duoda uogų... vienas augti nenori... turi būti būtinai simbiozinis augalas... kol pritaikėm... augo kartu su auksuotuoju serbentu... šalčių bijo... kai tik palikom neuždengtą, tai ir iššalo...
O turėjau galvoje amūrinį vynvytį (penkialapį)... Bet ne kinų citrinvytį... patikslinsiu... Ačiū už pastebėjimą... drinks_cheers.gif doh.gif
Atsakyti