Įkraunama...
Įkraunama...

Klasikiniai sodai, kiemeliai

Arvile, labai grazu 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(kkarile @ 2011 07 22, 16:18)
Arvile, labai grazu 4u.gif

Sutinku, labai thumbup.gif
Atsakyti
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image

Papildyta:
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
Atsakyti
Grįžau po savaitės Anglijoje, Brightone. Įsivaizdavau, kad lakstysiu su fotiku ir fotografuosiu klasikinius sodelius. Bet... pasirodo visur gerai, kur mūsų nėr. Gražių kiemelių ir ten reikia ieškoti, o kičo su kaupu. Įkelsiu tik kelias nuotraukėles iš miesto gėlynų:

Miesto želdiniuose gausiai naudojamos piliarožės atrodo labai jaukiai:
user posted image

Gėlynai gausūs, tankūs ir gana aukšti. Derinamos gėlės ir krūmai bei medžiai:
user posted image user posted image

Nepaprastai žaismingi gėlynai-smilgynai pačiame miesto centre. Pas mus turbūt tai būtų laikoma šabakštynu biggrin.gif Bendrai atradimas - kad spalvos maišomos labai drąsiai, o atrodo labai gerai:
user posted image user posted image

Rami mėlyna oazė visai šalia gatvės:
user posted image

Minimalistinis jaukus derinukas šalia suolelio:
user posted image

Vienas dalykas, kuris pakerėjo, tai eglūnai wub.gif Dabar kaip tik pradedantys žydėti. Gausiai naudojami deriniuose su kitais krūmais (purpuriniais pūkeniais, hortenzijomis, sidabrakrūmiais, jonažolėmis) ir aukštesnėmis gėlėmis (akantais, aukštais snapučiais, piliarožėmis). Jaučiu, kad labai noriu jam rasti vietą savo kieme. Gal kuri nors šakotąjį eglūną auginate? Įdomu, kaip su jais Lietuvoje sekasi.
Atsakyti
QUOTE(aispra @ 2011 07 26, 17:17)
Vienas dalykas, kuris pakerėjo, tai eglūnai wub.gif  Dabar kaip tik pradedantys žydėti. Gausiai naudojami deriniuose su kitais krūmais (purpuriniais pūkeniais, hortenzijomis, sidabrakrūmiais, jonažolėmis) ir aukštesnėmis gėlėmis (akantais, aukštais snapučiais, piliarožėmis). Jaučiu, kad labai noriu jam rasti vietą savo kieme. Gal kuri nors šakotąjį eglūną auginate? Įdomu, kaip su jais Lietuvoje sekasi.

bent jau pas mane pirmą žiemą nušalo iki žemės (tiesa, vėlai atžėlė), antrą žiemą neišgyveno. Pas mano tėvus šiltesnėje LT dalyje (vidurio Lietuvoje) apšąlą kiekvienais metais. Krūmas pats šiaip sau - šakų kiekis ir žydėjimas labai priklauso nuo praėjusios žiemos. Pamenu, vieni metai per gerą dešimtmetį tebuvo, kada būtų galima sakyti "o, gražus krūmas".
Atsakyti
QUOTE(leliumai @ 2011 07 28, 15:33)
bent jau pas mane pirmą žiemą nušalo iki žemės (tiesa, vėlai atžėlė), antrą žiemą neišgyveno. Pas mano tėvus šiltesnėje LT dalyje (vidurio Lietuvoje) apšąlą kiekvienais metais. Krūmas pats šiaip sau - šakų kiekis ir žydėjimas labai priklauso nuo praėjusios žiemos. Pamenu, vieni metai per gerą dešimtmetį tebuvo, kada būtų galima sakyti "o, gražus krūmas".


Gaila, bet maždaug to ir tikėjausi. Kitaip nebūtų eglūnai tokie reti Lietuvoje. Aš panašiai vargstu su juodauogiu šeivamedžiu Black Beauty. Kol kas per trejus metus prieaugis minusinis. Pirkau metrinį, pirmais metais nušalo iki žemės, per vasarą užaugo gal penkiolika centimetrų, bet sekančią žiemą vėl tas pats verysad.gif Nematau to visur aprašomo šeivamedžių augumo ir gyvybingumo verysad.gif Belieka jam į kompaniją eglūną pasodinti lotuliukas.gif
Atsakyti
Geri žydintys krūmai: šluotelinės hortenzijos 'Limelight' ir 'Grandiflora'. Dabar kieme "groja" pirmu smuiku wub.gif
Atsakyti
O as varysiu uz valandos pasiimti irisu baltu. Veisle sake sena, ziedai nera is tu kurie kazkokie super ispudingi, bet uztat BALTI ir zydi du kart per sezona wub.gif

http://irisai.eu/com...5/key,54/hit,1/
Atsakyti
QUOTE(leliumai @ 2011 08 03, 14:15)
Geri žydintys krūmai: šluotelinės hortenzijos 'Limelight' ir 'Grandiflora'. Dabar kieme "groja" pirmu smuiku wub.gif


Pritariu 4u.gif Mano kieme po truputėlį rausta šluotelinė hortenzija "Pinky Winky". Dar mažutė, bet į ją pasižiūrėjus apima noras visą kiemą tokiomis apsodinti wub.gif
Papildyta:
QUOTE(Cobre @ 2011 08 03, 14:39)
O as varysiu uz valandos pasiimti irisu baltu. Veisle sake sena, ziedai nera is tu kurie kazkokie super ispudingi, bet uztat BALTI ir zydi du kart per sezona  wub.gif

http://irisai.eu/com...5/key,54/hit,1/


Cobre, labai gražus vilkdalgis. Matau, kad ir toliau komplektuojamas baltasis sodas thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(aispra @ 2011 08 03, 22:13)
Pritariu 4u.gif Mano kieme po truputėlį rausta šluotelinė hortenzija "Pinky Winky". Dar mažutė, bet į ją pasižiūrėjus apima noras visą kiemą tokiomis apsodinti wub.gif
Papildyta:
Cobre, labai gražus vilkdalgis. Matau, kad ir toliau komplektuojamas baltasis sodas thumbup.gif

Ai, nezinau, net ar jis komplektuojamas. Labai letai viskas juda, bet gal ir i gera, kazkaip susiguli, nusistovi viskas. Kol kas pas mane nieko, kas butu panasu i soda nerasta doh.gif bet tikiuosi, kad viskas juda ir judes tinkama linkme.
tiesa, kas link Balto sodo. Is mamos pernai atsiveziau ir prikaisiojau melsviu. Tokiu parastuciu, violetiniais ziedeliais, vidutinio didumo. tai tamsiame fone (irisai irgi puikiai tinka fonui, kaip ir tujos) vakare tie ziedeliai labai graziai atrodo, kaip laseliai kabo, sviecia. Dabar dar pasirinksiu melsviu kurios baltai zydetu, nes tikrai super vakare atrodo. Diena aisku irgi normaliai, bet visas grozis vakarejant ir butent tamsiame fone. Nes pas mama atviroje vietoje, tai niekada neatkreipiau demesio i tai, kad vakare ziedeliai zavingi.

Vilkdagis man labai patiko, kiek googlinau, tai labai grazus
user posted image
O gerbiama selekcininka ko gero nustebino mano pasirinkimas (nors kuo zmogus vyresnis, tuo maziau tikriausiai ji kas nors stebina). Zodziu matyt mane priskyre arba prie nieko nesuvokianciu kategorijos (taip ir yra biggrin.gif ), arba prie tu, kurie nori prasisukti papigiai (taip irgi yra, nors sia veisle buciau pirkusi uz tiek, kiek butu pasakes, proto ribose aisku blush2.gif ), nes veisle sena, nebepaklausi ir pigi. Bet taip ir nesupratau, kodel ji tokia patapo g.gif Na juk ir daili, ir zydi du kartus, ir pigi, ir augi, ir atspari ligoms. Zodziu kruva pliusu. Pasijauciau kazkokia neismanele, bet taip ir nesuvokiau, kaip toki geri ir grozi galima nurasyti g.gif
O siaip nerealus zmogus, tas p. Klimaitis. Megstu tokius kitokius, isskirtinius zmones, kiekviena toki sutikta priimu, kai dievo dovana, skatina kitaip mastyti ir kitaip ziureti i gyvenima.
Tai va, jis minejo, kad turi viendiene, kur lyg ir zalsvai gelsva, bet siaip yra tarsi balta, bent jau is metro atstumo ji ziurisi, kaip balta. Baltam sodui visai geras variantas butu, tik minejo, kad nera jo puslapyje ji ikelta. Mastau, kad man jos norisi, tik nesugalvoju kur ikisti toki geri reiktu g.gif Vat kadangi as mastau visada daug ir letai, tai ir mano reikalai su sodu juda taip pat letai biggrin.gif

Toms kurios cia kelia nuotraukas ivairias, didelis aciu, labai smalsu paziureti, ideju pasirankioti, o ir paciai kazkas galvoje gimsta beziurint.

Ai, dar spardziausi, kad medine pergole man butu visai ne i tema ir labai negrazu. Gerai, kad neradau nusipirkti metalines kuri tiktu-patiktu. Praejo kiek laiko ir viska deliodama suvokiau, kad man ta metaline visai iskrenta is konteksto doh.gif Ziople visai as blush2.gif Zodziu reiks ieskoti medines biggrin.gif

Papildyta:
Tiesa, man dar sis derinys labai grazus. Reiks pakartoti pas save ta reikala
Fotkes nededu, labai didele

http://remarc.com/cr...stilbex1200.jpg

Atsakyti
QUOTE(Cobre @ 2011 08 03, 22:54)
Ai, nezinau, net ar jis komplektuojamas. Labai letai viskas juda, bet gal ir i gera, kazkaip susiguli, nusistovi viskas.  Kol kas pas mane nieko, kas butu panasu i soda nerasta  doh.gif  bet tikiuosi, kad viskas juda ir judes tinkama linkme.


Gerai, kad taip ramiai išeina. Man visada gražu žmonės, kurie žino, ko nori, moka apsvarstyti ir pasirinkti 4u.gif


QUOTE
Vilkdagis man labai patiko, kiek googlinau, tai labai grazus


Man irgi labai gražus. Aš turbūt esu to paties tipo, nes kartais naujos veislės ir selekcinės išmonės man nelabai patinka. Kai užsisakinėjau vilkdalgius pas Gintarą jaučiausi lygiai taip pat - visi tie super garbanoti trijų ir daugiau spalvų kažkaip schmoll.gif Man dažniausiai norisi, kad augalas būtų "švarus", jei taip galima sakyti. Aiškios formos ir spalvos. Tas baltas vilkdalgis man yra tiesiog tobulas wub.gif

Panašus santykis ir su viendienėmis - man gražesnės senesnės veislės, smulkiais grakščiais žiedais. Nusipirkau vieną dideliu žiedu, bet dabar abejoju, ar ji man tinka g.gif Kitas dalykas, kas mane su viendienėmis šiek tiek nuvylė, tai, kad jų spalvos visgi gelsvos ir šiltos. Rinkausi rausvas veisles, savo baltai-rausvai- violetiniam sibirinių vilkdalgių gėlynui, o gavosi, kad visos tos rausvos realiai yra persikinės, beveik oranžinės (nors nuotraukoje taip intensyviai neatrodė). Šiaip gal ir nieko baisaus, nes vilkdalgiai su viendienėmis žydėdami nesusitinka, bet spalvų kieme jau darosi per daug, galvaskaudis, ką derinti greta, ar tą spalvą atkartoti kitur ir pan. Taigi, jei abejoji, ar viendienė tinka, turbūt reikia susižinoti veislę ir pažiūrėti kaip galima daugiau įvairių nuotraukų internete. Per daugiau nuotraukų gal galima aiškesnį vaizdą susidaryti. Ir man praverstų, nes dėl baltai žalsvos ir aš svarstau (jei tik nepaaiškės, kad ji daugiau ar mažiau geltona) biggrin.gif


O derinukas su astilbėmis labai mielas thumbup.gif
Atsakyti
Na va ir as sakau - tobulas irisiukas biggrin.gif

O del viendienes, taai manes nebaugina, jei ziedai baltai-zalsvai-gelsvi
na jei ji tokia:
Gentle Shepherd
user posted image

Bobutine balta hortenzija juk irgi tam tikru momentu kazkokia i ta puse buna, ir visai gerai atrodo tuo metu. tai sakyciau viskas su spalva gerai butu.. mane labiau jaudina krumelio forma - nesugalvoju, prie ko ji kisti reiktu. Nors siaip pats augalas labai vilioja.
Atsakyti