Įkraunama...
Įkraunama...

Vaismedžiai, vaiskrūmiai

Kuo reikėtų dabar purkšt trešnes, kad būtų sveikos, gražios uogos, nes kai nepurkštos buvo 2 metus, tai ant kiekvienos uogos juoda skylutė, kaip sukirmijusios blink.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ditė.: 07 balandžio 2009 - 17:12
niekas nežino? rolleyes.gif
Atsakyti
Straipsniai Paieška:






Kada ir kuo purkšti sodus?


Kada ir kuo purkšti sodus?

Tai domina į redakciją skambinusius Birutę Vėgelienę, Audronę Amankavičienę, Joną Keturakį, kitus sodininkus mėgėjus. Atsakyti į šį klausimą paprašėme UAB “Litagros chemija” Ukmergės padalinio agronomą-konsultantą Česlovą VĖŽELĮ.



- Vaismedžius ir vaiskrūmius pavasarį, dažniausiai kovo pabaigoje, jau galima purkšti preparatais nuo ligų ir kenkėjų, kai vidutinė kelių parų iš eilės temperatūra siekia 5-10 laipsnių šilumos. Šaltesniu oru tai daryti nepatartina, nes purškimai būna neefektyvūs ir neduoda laukiamos naudos. Sodininkams mėgėjams reikėtų įsisąmoninti, kad norint turėti užtektinai vaisių, sodus būtina purkšti mažiausiai penkis kartus per metus. Pirmas purškimas nuo augalų ligų - anksti pavasarį, kuomet lauke oras įšyla iki minėtosios temperatūros. Antras, taip pat fungicidais, irgi nuo ligų - prieš pat pumpurų sprogimą. Jeigu ant obelų, kriaušių ir kitų vaismedžių bei vaiskrūmių pasirodo kenkėjai, augalus reikia purkšti insekticidais pirmiausia prieš pumpurų brinkimą, po to - prieš žydėjimą ir po žydėjimo, kai, pavyzdžiui, obuoliukai jau pasiekia riešuto dydį. Esant būtinybei, purškimą nuo kenkėjų kas 10-12 dienų rekomenduojama pakartoti. Paskutinis medelių ir krūmų purškimas - 15-20 parų prieš derliaus nuėmimą. Piktžoles naikinti herbicidais patartina pradėti, kuomet jos ūgteli iki 5-15 centimetrų, nes jie efektyviausiai veikia per lapus ir stiebus.
Nuo dažniausiai paplitusių ir bene daugiausia nuostolių padarančių grybelinių augalų ligų pirmiausia rekomenduojama naudoti fungicidus tatu, skorą, previkurą, topazą, čempioną ir impaktą...

As naudoju "topa"
Atsakyti
Sveiki,

Norėčiau, kad labiau išmanantys apie kriaušių veisles arba jas auginantys parekomenduotumėte kriaušę sodinimui. Mano reikalavimai būtų tokie:

1) Kad būtų atspari rauplėm (l.svarbu!)
2) Žema arba vidutinio aukščio (kad nereiktų lipti su kopėčiomis vaisių skint)
2) Saldūs, minkšti, dideli vaisiai.

Gal kas panašią auginate ir galite parekomenduoti, kokią veislę ir kur čia galėčiau tokią nusipirkti? Lb būtų gerai Kaune arba jo apskrityje. Vėlyva ar ankstyva nėra svarbu.
Atsakyti
QUOTE(camril @ 2010 04 24, 14:36)
Sveiki,

Norėčiau, kad labiau išmanantys apie kriaušių veisles arba jas auginantys parekomenduotumėte kriaušę sodinimui. Mano reikalavimai būtų tokie:

1) Kad būtų atspari rauplėm (l.svarbu!)
2) Žema arba vidutinio aukščio (kad nereiktų lipti su kopėčiomis vaisių skint)
2) Saldūs, minkšti, dideli vaisiai.

Gal kas panašią auginate ir galite parekomenduoti, kokią veislę ir kur čia galėčiau tokią nusipirkti? Lb būtų gerai Kaune arba jo apskrityje. Vėlyva ar ankstyva nėra svarbu.

Mes neseniai (pries pora savaiciu) pasisodinom Vasarine sviestine, kriauses sake bus dideles, zalios spalvos ir sultingos. Jei bus si veisle apie kuria seniai svajojau, tai bus pasaka kriauses thumbup.gif Pasiskaitykit inernete apie sia veisle, del ligu kiek pamenu minejo, kad atsparoka.
Atsakyti
buvau šiandien Vilniaus Kalvarijų turguje vaismedžių pažiūrėt. Vienas prekiautojas mane beveik užsipuolė, kad persikus renkuosi prisiskaičius reklamos, o šiaip jie visi (!) žiemą ištvermingi, tik nieks jų gerai nugenėt nemoka. Kita moteriškė (atseit, Anykščių medelyno atstovė), išplėtusi akis tvirtino, kad turi abrikosą Maira. Tikrai tikrai abrikosą, o ne persiką.. Pas visus visi medeliai ypač atsparūs šalčiams, nors netgi kai kur šalia kabantys aprašymai teigė priešingai.. Et, nusivyliau.. kažkaip tikrai anksčiau esu mačiusi ir turguje rimtesnių prekiautojų. Nusipirkau trešnę Jurgita ir pabijojau dar ką nors kur nors pirkt doh.gif
Atsakyti
QUOTE(saintlina @ 2011 04 29, 12:58)
buvau šiandien Vilniaus Kalvarijų turguje vaismedžių pažiūrėt. Vienas prekiautojas mane beveik užsipuolė, kad persikus renkuosi prisiskaičius reklamos, o šiaip jie visi (!) žiemą ištvermingi, tik nieks jų gerai nugenėt nemoka. Kita moteriškė (atseit, Anykščių medelyno atstovė), išplėtusi akis tvirtino, kad turi abrikosą Maira. Tikrai tikrai abrikosą, o ne persiką..  Pas visus visi medeliai ypač atsparūs šalčiams, nors netgi kai kur šalia kabantys aprašymai teigė priešingai.. Et, nusivyliau.. kažkaip tikrai anksčiau esu mačiusi ir turguje rimtesnių prekiautojų. Nusipirkau trešnę Jurgita ir pabijojau dar ką nors kur nors pirkt  doh.gif

Anykščiai Kalvarijose neprekiauja savo sodinukais,jei kas sakosi kad iš ANYKŠČIŲ MELUOJA
Atsakyti
Ne vienas prekiautojas meluoja, kad tik parduotų vaismedžius - kuriuos jie parduoda , tipo, patys geriausi unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(jediara @ 2011 04 29, 21:53)
Ne vienas prekiautojas meluoja, kad tik parduotų vaismedžius - kuriuos jie parduoda , tipo, patys geriausi  unsure.gif


drinks_cheers.gif
pati keičiau sena sodą ,važiavau i Anykščius nes jie ten tikrai patys augina,dar nusipirkom ju pradukcijos sulčių ir obuolių ax.gif
Atsakyti
QUOTE(saintlina @ 2011 04 29, 11:58)
buvau šiandien Vilniaus Kalvarijų turguje vaismedžių pažiūrėt. Vienas prekiautojas mane beveik užsipuolė, kad persikus renkuosi prisiskaičius reklamos, o šiaip jie visi (!) žiemą ištvermingi, tik nieks jų gerai nugenėt nemoka. Kita moteriškė (atseit, Anykščių medelyno atstovė), išplėtusi akis tvirtino, kad turi abrikosą Maira. Tikrai tikrai abrikosą, o ne persiką..  Pas visus visi medeliai ypač atsparūs šalčiams, nors netgi kai kur šalia kabantys aprašymai teigė priešingai.. Et, nusivyliau.. kažkaip tikrai anksčiau esu mačiusi ir turguje rimtesnių prekiautojų. Nusipirkau trešnę Jurgita ir pabijojau dar ką nors kur nors pirkt  doh.gif

Genejau ne viena soda si pavasari, tai kai kur tresniu, abrikosu (nezinau veisliu) visos vienu ir dvieju metu sakos nusalusios, kitur (kur uzuoveja, pietine namo puse...) nenusale. Ir cia, manau genek kaip nori, jeigu visos iki pirsto storio sakos nusala su visais ziedais, tai koks genejimas nuo to gali apsaugoti. Manau, kad cia tiesiog nesugalvojo daugiau ka pasakyti, kad "apginti" parduodama preke. Del abrikoso Maira tai, manau, kad ne tik tas jos abrikosas, bet ir ji pati galva pasalo... Arba ja gerai pardavejas "padurino" biggrin.gif pats nezinodamas kuo prekiauja.
Anksciau turguje irgi buvo apgaviku, "pardaveju" prisikasusiu patvory vysniu vietiniu rugsciuju ir pan.
As pirkti vistik siulyciau is mazesniam miestely prekiaujancio vietinio augintojo. Nepatingeti nuvaziuoti pas ji i medelyna ar namus. Kai is namu parduoda, tai maziausia tikimybes kad bus perparduodama produkcija ir kad apgaudines. Jei ne tokia veisle bus, bus galima nuvaziuoti ir pareikalauti kad pvz. atvyktu i namus ir perskiepytu medi arba duotu kita. Tokie medelynininkai savo reputacija saugoja ir tikrai nepasius n... jeigu ateisite su nusiskundimu del prekes.
Papildyta:
QUOTE(jediara @ 2011 04 29, 20:53)
Ne vienas prekiautojas meluoja, kad tik parduotų vaismedžius - kuriuos jie parduoda , tipo, patys geriausi  unsure.gif

Taip, ir dazniausiai tai daro "prekiautojai", o ne augintojai.
O kaip atskirti prekiautoja nuo agintojo? Labai paprasta. Pasidomekite internete ar literaturoje kuo nors labai specifiniu ir kad butu vienareiksmiskas atsakymas. Buvau ankstesnaim forume daves pavyzdi... Paklauskite pvz. i koki poskiepi iskiepytas konkretus medelis. Jeigu is karto neatsakys, galima suabejoti ar pats augina.
Atsakyti
QUOTE(MRD @ 2011 04 30, 09:13)
Genejau ne viena soda si pavasari, tai kai kur tresniu, abrikosu (nezinau veisliu) visos vienu ir dvieju metu sakos nusalusios, kitur (kur uzuoveja, pietine namo puse...) nenusale. Ir cia, manau genek kaip nori, jeigu visos iki pirsto storio sakos nusala su visais ziedais, tai koks genejimas nuo to gali apsaugoti. Manau, kad cia tiesiog nesugalvojo daugiau ka pasakyti, kad "apginti" parduodama preke. Del abrikoso Maira tai, manau, kad ne tik tas jos abrikosas, bet ir ji pati galva pasalo... Arba ja gerai pardavejas "padurino"  biggrin.gif  pats nezinodamas kuo prekiauja.
Anksciau turguje irgi buvo apgaviku, "pardaveju" prisikasusiu patvory vysniu vietiniu rugsciuju ir pan.
As pirkti vistik siulyciau is mazesniam miestely prekiaujancio vietinio augintojo. Nepatingeti nuvaziuoti pas ji i medelyna ar namus. Kai is namu parduoda, tai maziausia tikimybes kad bus perparduodama produkcija ir kad apgaudines. Jei ne tokia veisle bus, bus galima nuvaziuoti ir pareikalauti kad pvz. atvyktu i namus ir perskiepytu medi arba duotu kita. Tokie medelynininkai savo reputacija saugoja ir tikrai nepasius n... jeigu ateisite su nusiskundimu del prekes.


taip aš medelyne ir pikau mačiau viska :mirksiukas:gavau ir sąskaita
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Bona -pari: 30 balandžio 2011 - 08:20
Mano pernai sodintas nektarinas su ziedais bigsmile.gif Jis ir abrikosas pasodinti visai ne uzuovejoje ir ne pietineje puseje - puikiai atlaike ziema - ne viena sakute nenusalusi smile.gif
O siemet pirktas persikas atrodo isprogs bigsmile.gif
Atsakyti