Įkraunama...
Įkraunama...

Vaismedžiai, vaiskrūmiai

QUOTE(malvinute @ 2011 05 12, 21:33)
MRD, dar nieko neperskaičiau, bet iš anksto noriu padėkoti, kol neužmiršau. thumbup.gif  4u.gif

Visai nera uz ka - kad tik duotu naudos... smile.gif
Atsakyti
Jau perskaičiau... Reikės išsisaugoti, skaityti dar kartą. smile.gif
O tas nuskanuotas tekstukas - apie mane blush2.gif Šiemet kaip niekad įsigijau mėnulio kalendorių ir prieš ką nors darydama - skaitau - "paalanki diena tręšimui", "palanki diena daržovių sėjai", "nepalanki bet kokiai sėjai"... doh.gif
Atsakyti
QUOTE(malvinute @ 2011 05 12, 22:07)
Jau perskaičiau... Reikės išsisaugoti, skaityti dar kartą. smile.gif
O tas nuskanuotas tekstukas - apie mane  blush2.gif Šiemet kaip niekad įsigijau mėnulio kalendorių ir prieš ką nors darydama - skaitau - "paalanki diena tręšimui", "palanki diena daržovių sėjai", "nepalanki bet kokiai sėjai"...  doh.gif

Va ta minima ten fenologini kalendoriu reiketu gauti... kad zinoti ka reiks daryti pvz kai tuojau prazys alyvos
Atsakyti
QUOTE(MRD @ 2011 05 12, 23:17)
Va ta minima ten fenologini kalendoriu reiketu gauti... kad zinoti ka reiks daryti pvz kai tuojau prazys alyvos

O tai jau seniai žinoma-agurkus sodinti.Aš šiek tiek žiūriu į fenologinį kalendorių,bet jau iš patirties.Kada sužaliuoja ievos,kada pražysta šalpusnis.Ir va mieste alyvos jau žydi,o pas mane sodyboje,laukuose dar ne ,tai ir neskubu. g.gif
O dėl sodų purškimo susimakalavo galvoje iš viso. blush2.gif Ir kaip jūs rudenį sugrėbiate lapus.Kai pas mus tokios planatacijos(mano galva),rankos nusvyra.Argi didieji medelynai grėbia lapus? g.gif
Atsakyti
QUOTE(IngridaB @ 2011 05 13, 06:35)
O tai jau seniai žinoma-agurkus sodinti.Aš šiek tiek žiūriu į fenologinį kalendorių,bet jau iš patirties.Kada sužaliuoja ievos,kada pražysta šalpusnis.Ir va mieste alyvos jau žydi,o pas mane sodyboje,laukuose dar ne ,tai ir neskubu. g.gif
O dėl sodų purškimo susimakalavo galvoje iš viso. blush2.gif Ir kaip jūs rudenį sugrėbiate lapus.Kai pas mus tokios planatacijos(mano galva),rankos nusvyra.Argi didieji medelynai grėbia lapus? g.gif

Didieji medelynai negrebia lapu... uztat jie purskia tiek kartu ir tokiom dozem, kad kox kirminukas net lapuose neturi sansu isgyventi.... lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif
Cia yra rekomendacijos megejiskiems sodininkams, o versliniam sodui geriau neklauskite apie purskimo technologija.... schmoll.gif nebepirksite daugiau vaisiu is parduotuves... schmoll.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo MRD: 13 gegužės 2011 - 06:54
cia truputis apie gamtos kalendoriu
http://www.walnuts.l...nis_kalendorius
Atsakyti
QUOTE(Bircis @ 2011 05 13, 07:27)
cia truputis apie gamtos kalendoriu
http://www.walnuts.l...nis_kalendorius

Jo, po truputi apie tai visagaliam Google yra daug, bet ar kas nors turite visa si kalendoriu? Ir ne darzininko, o butent sodininko?
jame turetu buti nurodyta kada ka ir kaip geriausia geneti, kada skinti vaisius (kiekviena zieminiu obuoliu veisle skirtingu laiku sunoksta - tinkamu laiku nuskinti vaisius irgi labai svarbu - nepernokusius, bet sunokusius), kada ir kuo tresti, jei reikia, kada skiepinti, kada uzdengti ziemai, balinti ir t.t.
Daugiausia internete randu darzininko fenologinio kalendoriaus nuotrupu, bet sioje temoje musu juk nedomina agurkai... biggrin.gif
Atsakyti
noreciau dar paakcentuot toki kenkeja - erkutes. Pries juos yra atskiri chemikalai vadinami akaricidai: Karate Zeon, NeemAzal, Vertimec. Nes labai populiarus Decis ju nenaikina. ax.gif
Papildyta:
QUOTE(MRD @ 2011 05 13, 09:22)
...laiku nuskinti vaisius irgi labai svarbu - nepernokusius, bet sunokusius), kada ir kuo tresti, jei reikia, kada skiepinti, kada uzdengti ziemai, balinti ir t.t.
...


kazkada maciau laidoje kaip Amsiejus pasakojo kada jis skina Joana Gold obuolius: jis obuoli nuskina kai pageltuonuoja (nezinau kaip vadinasi tiksliai) obuolio galiukas apie buvusi ziedo vieta rolleyes.gif (pas tuos obuolius ta vieta gerokai idubusi). Tai jis obeli nuskina tik per kelis kartus. Turbut ir kitos veislems yra kazkokios taisykles g.gif
Atsakyti
QUOTE(fidele @ 2011 05 12, 18:09)
Speju, kad kokomikoze ir mano kieme buvo apsilankiusi (ar vis dar lankosi?)  blink.gif 
Pries 2 metus pasisodinome 2 vysnias, pernai vasara jos abi draugiskai numete lapus, nors ir buvo purkstos (kazkuo... nebepamenu pavadinimo). Si pavasari abi jos vis dar be lapu... Nulauziau pora pumpuru - viduje ruda.. Genint sakutes neatrode visiskai sausos, bet jau pradedu abejoti ju gyvybingumu... Siemet pries zydejima nupurskiau Melynuoju (ar tai zaliuoju) muilu. Ar dar kazkuo bandyt purkst jas po zydejimo (salia yra zydinciu vaismedziu) ar jau pjauti?  unsure.gif
Aciu  4u.gif


Mielos sodininkes, perskaiciau issamu MRD straipsni, bet vis tiek nerandu atsakymo i kankinanti klausima. Ar kokomikoze serganti vaismedi, kuris siai dienai vis dar be lapu, reikia rauti lauk ar bandyt gydyti (t.y. - sansu isgelbeti yra)? Labai bijau, kad liga persimes i salia augancius kitus kaulavaisius... verysad.gif
Atsakyti
kas gali būti medeliui jeigu ant jo daug skruzdžių įsiveisė, ar yra kažkia priemonė joms iš to medelio išprašyt g.gif
Atsakyti
QUOTE(IngridaB @ 2011 05 13, 07:35)
Ir kaip jūs rudenį sugrėbiate lapus.Kai pas mus tokios planatacijos(mano galva),rankos nusvyra.

MB labai paprastai ir patogiai lapus surenka žoliapjove 4u.gif .
QUOTE(MRD @ 2011 05 13, 09:22)
Jo, po truputi apie tai visagaliam Google yra daug, bet ar kas nors turite visa si kalendoriu? Ir ne darzininko, o butent sodininko? 

Vaikystėje pamenu pas tėvus buvo knyga tokiu pavadinimu (kokiu 70-80 m. leidimo). Be galo mėgau ją skaityti, tai kai kas iki šiol galvoje užsilaikė. Nepamenu kas ten buvo apie sodininkavimą, bet knygelė ne itin plona... Gaila niekur jos neberandu, o ir knygų antikvariatuose matyti neteko, o taip praverstų verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(fidele @ 2011 05 13, 14:09)
Mielos sodininkes, perskaiciau issamu MRD straipsni, bet vis tiek nerandu atsakymo i kankinanti klausima. Ar kokomikoze serganti vaismedi, kuris siai dienai vis dar be lapu, reikia rauti lauk ar bandyt gydyti (t.y. - sansu isgelbeti yra)? Labai bijau, kad liga persimes i salia augancius kitus kaulavaisius...  verysad.gif

Jeigu tai ne jaunas medelis, o suauges medis ir siandiena dar be lapu, tai drasiai galite rauti lauk - tikrai nieko gero is jos nebus - didzioji dalis medienos negyva. Ko nepaliete kokomikoze arba monilioze, tai saltis ziema padare savo...
Suaugusi medi dar galima palikti ir bandyti atzeldinti, jei siai dienai yra bent puse susprogusiu saku, arba jeigu tai jaunas medelis, kurio ir visas smuliasias sakas nupjovus, galima ir apsimoka dar atzeldinti nauja vainika.
Atkreipkite demesi (ir straipsnyje rasyta), kad nuo grybiniu ligu reikia naudoti profilaktika, nes jeigu aju isimete ir isplito, teks daug atsisakyti, kad isgydyti ir isnaikinti liga. Ivairus parazitai kai nueda lapus, tai nupurskeme, sunaikinome parazitus ir ju lervas bei kaiusinelius, medis vel atsprogsta, nes jo mediena ir zieve nepazeista, o su grybinem ligom, deja, reikia kovoti profilaktiskai...
Papildyta:
QUOTE(AUSRONE @ 2011 05 13, 14:40)
kas gali būti medeliui jeigu ant jo daug skruzdžių įsiveisė, ar yra kažkia priemonė joms iš to medelio išprašyt g.gif

Skruzdes nieko blogo medeliui nepadarys. Taciau gerai paziurekite medelio lapus... Skruzdes siaip sau ant medziu nelaipioja... biggrin.gif Tai simbioze su amarais. Jos saugo amarus nuo boruziu ir kitu ju priesu, o atlygiui gauna saldaus amaro "lipciaus". Kitaip tariant - kur skruzdes - ten dazniausiai ir amaras.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo MRD: 13 gegužės 2011 - 15:12