Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Griežimas dantimis - bruksizmas
Supermamų klubas > Konsultacijų centras > Klausimas odontologei
Pages: 1, 2, 3
Sesilija
Sūnus metinukas turi 6 dantukus. Pastaruoju metu gana dažnai griežia dantimis. Kokios priežastys? Kodėl jis taip elgiasi? Ar tai nepakenks dantukams? Kaip atpratinti vaiką nuo šito? Ar iš viso įmanoma ką nors padaryti, kad jis atprastų griežti dantukais?
dolė
na kiek atsimenutai sakydavo,kad grežia dantimis tie kas turi kirminų g.gif
Marmiska
QUOTE (dolė @ 2004 06 15, 14:35)
na kiek atsimenutai sakydavo,kad grežia dantimis tie kas turi kirminų g.gif

Vat as suauges zmogus ir tai greziu dantimis ,o dantims tai kenkia,nes nugrauziu priekinius dantukus.Ir jau 5 kartus vaikstau taisytis sad.gif sad.gif sad.gif
Kuzia
QUOTE (dolė @ 2004 06 15, 14:35)
grežia dantimis tie kas turi kirminų g.gif

Nebutinai huh.gif .
zylyte
As irgi suauges zmogus smile.gif bet grieziu dantimis nuo mazens.... ir niekas negali pasakyti kodel.... kol buvau maza visi sake, kad turbut turiu kirmeliu (bet neturejau). Gal del sukandimo... juk 2.gif turi tik 6 dantukus ir vaikuciui gal kaip nors nepatogu buti susiciaupus... unsure.gif
Nors tikrai nezinau ar gali taip buti ... g.gif
Marmiska
QUOTE (Kuzia @ 2004 06 15, 16:35)
Nebutinai huh.gif .

Zinau kad grieza ne tik del kirminu,bet nerviniu pagri sad.gif ndu
Kuzia
Mano sunus griezia. Kiek klausiau gydydytoju - tai sake jautresni zmones buna, kad griezia dantimis, siule raminanciu pagirdyt. Siule man del to maziau nervuotis. Bet kaip cia nesinervuosi, kai paziurejus pamatai nudilusius dantukus...
Marmiska
QUOTE (Kuzia @ 2004 06 15, 16:54)
Mano sunus griezia. Kiek klausiau gydydytoju - tai sake jautresni zmones buna, kad griezia dantimis, siule raminanciu pagirdyt. Siule man del to maziau nervuotis. Bet kaip cia nesinervuosi, kai paziurejus pamatai nudilusius dantukus...

sad.gif Taip taip ir jokios plombos nebepadeda,tai vat man taip ir yra ,vakar vel gabaliukas danties nuskilo sad.gif sad.gif o pas mane vestuves,tai teks dabar statytitis ,kad vestuviu diena ne atsikelciau be dantu
Kuzia
QUOTE (Marmiska @ 2004 06 15, 16:58)
kad vestuviu diena ne atsikelciau be dantu

blink.gif ajna sau blink.gif . Pagerk kokios raminancios arbateles nors. Tau pries vestuves itempti nervai - del to gal visa tai paumeja unsure.gif .
Marmiska
QUOTE (Kuzia @ 2004 06 15, 17:04)
blink.gif ajna sau blink.gif . Pagerk kokios raminancios arbateles nors. Tau pries vestuves itempti nervai - del to gal visa tai paumeja unsure.gif .

Tai kad jau pries koki pusmeti prasidejo sad.gif Bet cia beda tikrai
Nuejau viena diena susitvarkiau ,net grazu buvo ziureti ,ryte atsikeliau ir vel tas pats sad.gif fear.gif mad.gif vos neapsiverkiau ir taip 4 kartus ,tai vat kol nepadarysiu visus soninius ,tada tik istatysiu ,,ta,,nes jau nervai nebeisnesa
o viska tai reikia padaryti iki liepos 30 dienos g.gif g.gif g.gif
Kaip suspeti ir gauti kur tiek pinigu,kai ju dabar taip reikia blink.gif blink.gif
Sesilija
Manau, kad teiginys, jog griežia dantimis todėl, kad turi kirminų yra prietaras. Senas senas.

O kaip būna, jei griežiama dantimis nerviniu pagrindu? Kaip suprantu, Marmiskai visa bėda naktį, kai miega. O maniškis tai griežia dieną - namiegodamas. Griežia ir jokiasi. Gal dėl to, kd aš labai jautriai į tą garsą reaguojų - man tai pats nemaloniausiais garsas, koks tik gali būti.

Ir dėl to, kad tai labai kenkia dantukams mane labai nuliūdinot sad.gif . Belieka tikėtis, kad sulaukus daugiau dantukų, ta problema pati išnyks...
Sesilija
QUOTE (Kuzia @ 2004 06 15, 17:54)
Mano sunus griezia.

Kuzia, gal čia vaikų vardas kaltas g.gif laugh.gif ? Gal visi Bernardai griežia dantinis? Reikėtų dar Kriakos pasiteirauti ir ragnez - jei gerai pamenu, jos irgi Bernardus augina.
Gandras
cia kalcio trukmas kaltas ir ne kas kitas
Sesilija
g.gif Sakyčiau daug prieštaringų nuomonių g.gif . Pasirodo, kad panašus klausimas jau buvo užduotas pediatrei. Ji atsako, kad dienos metu vaikas gali griežti dantimis, nes jam paprasčiausiai patinka naujas garsas...
Beje, šiandien dar negriežė thumbup.gif . Gal praeis viskas taip pat staiga kaip prasidėjo g.gif .
Sesilija
QUOTE (Gandras @ 2004 06 16, 15:10)
cia kalcio trukmas kaltas ir ne kas kitas

Žiūriu čia naujas dalyvis pas mus forume rolleyes.gif . Ir vaikiukai tokie g.gif . Gimimo datos thumbup.gif , vardai irgi. O jau gandriuko avataras wub.gif . Iš karto įsimylėjau laugh.gif .
Kas esi iš tiesų?
Kuzia
QUOTE (Sesilija @ 2004 06 15, 21:04)
Kuzia, gal čia vaikų vardas kaltas g.gif laugh.gif ?

laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif unsure.gif
Odontologė
Del dantuku griezimo, arba kitaip- bruksizmo, dazniausiai buna kalti psichologiniai faktoriai, kartais galima itarti medziagu trukuma, deja dazniausiai priezasti buna labai sunku isaiskinti.
Jei padetis labai rimta, rekomenduociau specialias kapas isideti nakciai. Tai nepasalintu priezasties, bet apsaugotu dantukus.
Sesilija
Ačiū už atsakymą heart.gif .
FDS
del kokiu priezasciu galimas dantu grezimas? valgant ar siaip suauges zmogus grezia dantimis,tiesa, dantys protezuoti.ar tai iprotis atejes is vaikystes, o gal tai susije su kokia nors vidaus liga g.gif
Odontologė
QUOTE(FDS @ 2005 06 14, 09:05)
del kokiu priezasciu galimas dantu grezimas? valgant ar siaip suauges zmogus grezia dantimis,tiesa, dantys protezuoti.ar tai iprotis atejes is vaikystes, o gal tai susije su kokia nors vidaus  liga g.gif
*

Iš tikrųjų labai diskutuojama šia tema ir konkrečių atskymų vis dar ieškoma. Nuo naktinio griežimo gelbėtis galima naudojant specialias kapas, bet dieną, valgant... Nežinau ką ir bepatarti sad.gif
mergyca
nezinojau i kuri daktara kreiptis konsultacijos, todel galvoju paklausiu kolegiu- mamyciu... Mano vyras nakti miegodamas griezia dantimis, as negaliu to pakesti, prastai nuo to miegu, sukinejuosi visa nakti.. Nuo ko tai gali buti ir kaip tuo atsikratyti.. g.gif
Nikota
As pati asmeniskai daug metu grieziau dantimis ( tfu..tfu dabar jau gal 6 men nebegrieziu smile.gif )
O buvau ir pas bendrosios praktikos gydytoja..ir pas stomotologa...Sako kartais tai gali buti nuo blogo dantu sukandimo ar nuo nervinio streso, nerimo ir t.t Manau kievienam unikalu...
Bendrosios praktikos gydytojas paklausinejo, paziurinejo ir gilesnes problemos nerado...
Stomotologas taip pat sake kad viskas gerai....

As jau buvau ir beveik susitaikiusi su tokia savo problemele..jau net ir draugas priprato smile.gif))

o dabar kol kas naktimis tylu... rolleyes.gif
monakas
QUOTE(POLLY @ 2005 11 08, 17:16)
nezinojau i kuri daktara kreiptis konsultacijos, todel galvoju paklausiu kolegiu- mamyciu...  Mano vyras nakti miegodamas griezia dantimis, as negaliu to pakesti, prastai nuo to miegu, sukinejuosi visa nakti.. Nuo ko tai gali buti ir kaip tuo atsikratyti.. g.gif
*

Jei žmogus naktį dantim griežia, greičiausiai turi kirminų.
Nežinau ar dabar taip daro, bet anksčiau darželiuose, mokyklose visus vaikus tikrindavo ar jų neturi. Klijuodavo toki lipnų pleistrą į tarpšiknį ir po to užklijavę ant stikliuko tirdavo per mikroskopą.
mergyca
tai as ir girdejau del kirminu, bet is kur pas suaugusi, tvarkinga zmogu bus kirminu g.gif ?
ewita
QUOTE(monakas @ 2005 11 08, 17:09)
Jei žmogus naktį dantim griežia, greičiausiai turi kirminų.
Nežinau ar dabar taip daro, bet anksčiau darželiuose, mokyklose visus vaikus tikrindavo ar jų neturi. Klijuodavo toki lipnų pleistrą į tarpšiknį ir po to užklijavę ant stikliuko tirdavo per mikroskopą.
*

Anksčiau aš tuo irgi tikėjau, bet ne visada tai tiesa. Mano vyresnioji duktė naktimis grežia dantim, bet jokių kirminų ji neturi - tikrinom schmoll.gif Gydytoja sakė, kad tai nuo streso doh.gif
monakas
QUOTE(POLLY @ 2005 11 08, 19:20)
tai as ir girdejau del kirminu, bet is kur pas suaugusi, tvarkinga zmogu bus kirminu g.gif ?
*

Visko pasitaiko, gali jų atsirast ir pas tvarkingą žmogų.
Viena pažįstama moteriškė irgi buvo apstulbus, kai vyras jai liepė eit pasitikrint ar ši neturinti kirminų, nes naktim dantim griežė. Ir ką, nors ir tvarkinga ji, pasirodo visgi jų turėjo ( gal rankų kada, reikiamu metu nenusiplovė ar kitos priežastys, neaišku).

Bet gal dantim griežia ir ne nuo kirminų, gal rimtai nuo kokio streso g.gif ??
Tegu pasitikrina ir bus viskas aišku.
craizy
tikrai nuo streso, mano vyras anksciau griezdavo, tai tuo metu labai turejo daug rupesciu. Reikia raminamu panaudot ir viskas praeis. Nereikia kazkokiu stipriu, as pirkau valerijonu tabletes su apyniu-labai padejo, netgi ten buvo parasyta suaugusiems 2 thumbup.gif tabletes 3k. per diena, bet jis gerdavo po 1tablete 2 k. per diena thumbup.gif Jau ir as galeiu issimiegot, nes anksciau irgi buvo problemu.
mergyca
QUOTE(editukė @ 2005 11 09, 20:20)
tikrai nuo streso, mano vyras anksciau griezdavo, tai tuo metu labai turejo daug rupesciu. Reikia raminamu panaudot ir viskas praeis. Nereikia kazkokiu stipriu, as pirkau valerijonu tabletes su apyniu-labai padejo, netgi ten buvo parasyta suaugusiems 2 thumbup.gif tabletes 3k. per diena, bet jis gerdavo po 1tablete 2 k. per diena  thumbup.gif  Jau ir as galeiu issimiegot, nes anksciau irgi buvo problemu.
*

tai turbut valeradix, ane? nu reikes pabandyti.. aciu 4u.gif
craizy
taip tikrai thumbup.gif
slyva
Aha, ir as grieziu smile.gif Is ryto pabudus jauciasi toks sunkumas burnoj - taip lyg visa nakti smarkiai dantis buciau sukandus laikiusi. Ir man atrodo, kad cia nuo streso ar kazkokiu psichologiniu dalyku. Dar zinau, kad jei is vakaro atsigulu patogiai (burnos atzvilgiu, kad nebuciau susiciaupusi stipriai biggrin.gif), tai negrieziu. Siaip ne kas nakti, bet... Tik as pati nesu girdejusi to dantu griezimo, butu idomu isgirsti biggrin.gif
prieblanda
Chi, as irgi turejau bedos su tais dantim, tik ne del griezimo, o del to, kad ziauriai stipriai juos sukandus miegodavau. Sita problema atradau, kai stomatologei pasiskundziau, kad ant kruminiu dantu tose "vagelese" matosi toki juodumai. Lyg valau dantis, ale vis tiek yra. O ji manes ir klausia: o tu dantim naktimis negriezi? Ne, sakau. Tai gal sukandus stipriai miegi? Hmmm, galvoju, nezinau. O tai atsikelus zandikaulio neskauda? Aha! Skauda! O jei issizioju, tai dar ir traska. Dar pasake, kad jei nesiimsiu kokiu priemoniu, tai kazkada pasikeis del to zandikaulio padetis ir beziovaudama galiu ji issinarint. O gydymas labai paprastas - reikia ipratinti zandikauli ir raumenukus but auksciau uz apatiniu dantu linija, t.y. miegant nelaikyti ju sukandus. Tam reikalui pasidariau tokia kapa, dedama ant virsutines dantu eiles. Pries 4 metus ji man kainavo 140 litu. Isidedavau nakciai ir viskas - negaledavau sukasti dantu - grauzdavau ta kapa biggrin.gif bet ja nelabai smagu grauzt, tai nejuciom per kazkiek laiko atpratau. Siaip tik pacioje pradzioje gydytoja siule su ja kasnakt miegot, o paskui detis tik tada, kai zinau, kad arteja koks stresinis ivykis. Dabar jau gal 1.5 metu visai su ta kapa nebemiegu - atpratau miegot sukandus dantis ir tiek. Tiesa, pacioje pradzioje su ta kapa miegot nera baisiai patogu - vis tiek svetimkunis burnoj. Man diskomforto pridejo ir tai, kad tuo metu dygo kruminiai dantys stumdami visa dantu eile. Vargo ir skausmu tikrai buvo, bet kenteti vertejo, nes ta kapa padaroma individualiai pagal kiekvieno dantis ir ja uzsidejus sie negali slankiotis, ka labai nori daryt bedygdami kruminiai dantys. Zodziu sitas daiktelis padejo prasikalt kruminiams dantukams nesudarkant nei sakandzio, nei siaip grazaus ju issidestymo. Tiesa, pastarasis kapos poveikis buvo nenumatytas, bet laikui begant maloniai isaiskejo smile.gif
^^liutuke
mano sesuo taip pat griezia dantimis, man tas garsas labai nepatinka unsure.gif manau tai nuo streso, nes taip jai buna kai kita diena laukia svarbus atsiskaitymas 4u.gif
Kozete
Man kai sutavrkė dantis griežiu mažiau, bet vis tiek kartais greižiu dėl to prastai išsimiegu. Stomatologė sakė, pirma kad tai gali būti dėl prasto sukandimo, o prastas sukandimas, nes tarybiniais laikais išrovė du kruminius dantis, dėl to atsirado tarpai, antra priežastis ir kaip supratau realiausia - vidinės problemos (nuovargis, stresas).
Kaip jau minėjau aš griežiu retai, bet vyras kiekvieną naktį. Gal galite kas nors patarti ką daryti? Gal prieš miegą kokią arbatą raminamą gerti gal dar ką nors? Stomatologė rekomendavo kapas, nes jos neleidžia susiglausti dantims ir jie taip nesidėvi. Nes pagrindinė problema dantų gręžimo yra tai, kad nuo nuolatinio griežimo nudyla dantys iki nervų, o po to belieka tik protezavimas. verysad.gif
Ir gal prie to pačio paklausiu - dantim negriežiu, bet kalbu per miegus ir trukdau miegoti vyrui, tai jaučiu irgi kažkas su psichologine būsena susiję. Ką daryti? doh.gif
jobukas
Mano vyras irgi kartais griezia dantimis, bet pastebejau, kad tai susije su itampa - kai budavo egzaminai arba darbe kokios ataskaitos. Neseniai isgirdau, kad is sunus nakti griezia. Gal paveldima? Sitam galvojau, kad gal kirminai. Bet padareme tyrima, jokiu kirminu nera - vadinasi irgi nuo streso. Siaubas blink.gif !!!! Reiks kazka daryti?
Gudauskiene
sveiki,
mano pupai 11mėn. Jau kuris laikas ji griežia dantimis (turi 8). Ir tai daro sąmoningai, dienos metu, ypač kai išgirsta draudimą ar griežtesnę intonaciją. Kartais griežia žaisdama. Kaip turėčiau reaguoti? Barti ar nekreipti dėmesio? Ar tai kokios ligos požymis?
Treglė
Mano dukra valgydama mėsą visada griežia. Įdomu kodėl g.gif
pipima
o mano vaikis miegodamas doh.gif Bet ir aš griežiu,ir mano tėvas grieždavo ax.gif
Astrėja
As ir grieziu serenadas naktim, bet tik tada kai bunu pervargus, pazadina sako negriezk, dar net ymigus gerai nebunu jau vel varau... doh.gif o nemiegodamai net nesigauna rolleyes.gif
Elzyte
as girdejau jei griezia dantimis,tai del nervu arba kad zmogus turi kirmeliu.
Ajste
Neseniai buvau pas stomatologę, nes vienoj pusėj dantys dyla doh.gif Irgi klausė ar negriežiu. Aš tai kaip ir nepastebėjau tokio dalyko, o kadangi miegu viena, tai niekas nesiskundžia laugh.gif Bet sakė, jei pastebėčiau, kad griežiu pagert cinko. Dar nepasinaudojau patarimu, bet gal kas pabandysit ir padės 4u.gif
prieblanda
QUOTE(Ajste @ 2006 02 19, 15:24)
Neseniai buvau pas stomatologę, nes vienoj pusėj dantys dyla  doh.gif  Irgi klausė ar negriežiu. Aš tai kaip ir nepastebėjau tokio dalyko, o kadangi miegu viena, tai niekas nesiskundžia  laugh.gif  Bet sakė, jei pastebėčiau, kad griežiu pagert cinko. Dar nepasinaudojau patarimu, bet gal kas pabandysit ir padės  4u.gif
*

Dantims dilti nereikia nė griežti - pakanka labai stipriai juos sukandus miegoti. Pamėginkit ryte tik prabudusi kiek galėdama plačiau išsižioti - jei jaučiasi, kad labai sustingęs žandikaulis arba net traška, vadinasi, miegojote stipriai sukandusi dantis, o gal ir griežėte. Jau rašiau apie šitos bėdos gydymą su kapa. Man padėjo, dabar iš esmės esu atpratusi miegoti stipriai sukandusi dantis biggrin.gif Nors kai būna labai daug streso, tai prabundu surakintu žandikauliu doh.gif

ausrytuke
QUOTE(Elzyte @ 2006 02 18, 09:33)
as girdejau jei griezia dantimis,tai del nervu arba kad zmogus turi kirmeliu.
*

manau sita visi girdeje biggrin.gif mano vyriskis naktimis irgi kartais dantimis pagriezia, paciupinejus jauciasi kaip visi veido raumenys itempti. jei prabbundu per griezima, tai pajudinu ir nustoja griezti biggrin.gif gerai kad bent nedaznai buna tie griezimai blush2.gif
Ajste
QUOTE(prieblanda @ 2006 02 19, 14:57)
Dantims dilti nereikia nė griežti - pakanka labai stipriai juos sukandus miegoti. Pamėginkit ryte tik prabudusi kiek galėdama plačiau išsižioti - jei jaučiasi, kad labai sustingęs žandikaulis arba net traška, vadinasi, miegojote stipriai sukandusi dantis, o gal ir griežėte. Jau rašiau apie šitos bėdos gydymą su kapa. Man padėjo, dabar iš esmės esu atpratusi miegoti stipriai sukandusi dantis  biggrin.gif  Nors kai būna labai daug streso, tai prabundu surakintu žandikauliu  doh.gif
*

4u.gif
Man gydytoja irgi sakė apie žandikaulio sustingima ir kt simptomus, bet kad nieko tokio nepastebejau, o dantukai nuvalgyti ir tik vienoj pusėj doh.gif Bet kokiu atveju, mano parašymo esmė buvo apie cinką papasakoti, mažu kam padės mirksiukas.gif Gaila nežinau kodėl būtent cinkas g.gif blush2.gif
P.S. Gali į mane ir vienaskaita kreiptis mirksiukas.gif Neesu iš manekienkių, ale ir ne už kelias moteras tongue.gif
prieblanda
QUOTE(Ajste @ 2006 02 22, 22:06)
4u.gif
Man gydytoja irgi sakė apie žandikaulio sustingima ir kt simptomus, bet kad nieko tokio nepastebejau, o dantukai nuvalgyti ir tik vienoj pusėj  doh.gif  Bet kokiu atveju, mano parašymo esmė buvo apie cinką papasakoti, mažu kam padės  mirksiukas.gif  Gaila nežinau kodėl būtent cinkas  g.gif  blush2.gif
P.S. Gali į mane ir vienaskaita kreiptis  mirksiukas.gif  Neesu iš manekienkių, ale ir ne už kelias moteras  tongue.gif
*

Ne, apie cinką nieko nežinau, bet gal jis padeda sumažinti nervingumą? mastau.gif

P.S. o aš nuo amžių amžinųjų įpratusi kreiptis į kitus daugiskaita... ypač internetinėj erdvėj blush2.gif
kristyyynyte
nezinau ar cia i tema,bet mano mergickai db yra 1.3 m,turi tik 5 dantukus,ir retkarciais jais griezia,naktim miega gerai,naktim negriezia.mama sako kad ansciau sakydavo jei vaikas griezia turi kirmeliu,bet man nelabai tikisi,nes mergyte labai priziuriu,ir laikausi higienos,be to ji tik retkarciais pagriezia,kaip cia yra is tikruju....gal jai niezti dantenas ar kaip
IngridaB
Mano vyras ir dukra naktimis griežia dantimis.Gal yra kokios priemonės,kad visa tai praeitų?Gal tai kokios rimtos ligos pradžia?
Fannya
Dantu girezimas - ne stomatologine, o nervine problema. Tai gali reiksti, kad vaikas ir vyras miegodami sapnuoja kosmarus, o gal juos tiesiog kazkas dirgina. Sako, kad dazniausia vaiku griezimo dantimis problema - spalines kirmeles. Kaip ten yra is tiesu, velnias zino unsure.gif
IngridaB
Kad nervinė problema vyrui irgi sakė gydantis odontologas,nes jo baigia nudilti apatiniai dantys.Bet gal gali ką nors patarti odontologė?Dėl kirminų ir aš girdėjau iš savo močiutės.Bet ar tai tiesa?
klaipediete
neseniai vyras man uzsimine kad as kai miegu grieziu dantimis! blink.gif blink.gif blink.gif as net nezinojau tiek metu! o kas blogiausia kad jam tas garsas nepakenciamas, net siurpuliukai begioja per kuna! blink.gif
taigi as naktim miegu sau ramiai, o mano brangusis negali nei pusvalandzio ramiai nusnaust (nes kaip supratau griezimas pasikartoja periodiskai per visa nakti) g.gif

dabar eidama miegoti as jauciu sazines grauzati del tokios nesamones!! blush2.gif man tiesiog geda pries vyra!! blush2.gif verysad.gif

KA DARYTI??? Padekit!!! verysad.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.