Įkraunama...
Įkraunama...

Mobilūs namukai, II tomas.

QUOTE(madwifi @ 2011 09 22, 11:03)
pirmam puslapy 2008 metu sena redakcija - su zmona prasigicijau iki "peiliu" aiskindamas kad nelegalu ir remdamasis sitom pirmo puslapio nuorodom, bet ji man bac ir parode naujausias redakcijas ir gavau kaip slapiu maisu per kupra, likau it muse kandes. Nebera sito " jame negali būti gyvenamųjų ar poilsio paskirties patalpų; " bajerio.
prasom nauja redakcija:
http://www3.lrs.lt/p...s...ery=&p_tr2=
panasu kad vel legalu - pakupaj toropis, kol nepabrango.

O tai kurioj lenteles vietoj radot parasyma "mobilus namelis"? g.gif Surasyti net paminklai, skulpturos, suns budos, kas priklauso savokai "Nesudetingi statiniai, kuriems nereikia projekto(arba kuriems reikia),o va vieno vienintelio zodzio "mobilus namelis" ten neirasytas.

Vadinasi, mobilius namelius is viso siekiama isguiti is Lietuvos.
Atsakyti
QUOTE(sena pažįstama @ 2011 09 22, 11:16)
O tai kurioj lenteles vietoj radot parasyma "mobilus namelis"? g.gif Surasyti net paminklai, skulpturos, suns budos, kas priklauso savokai "Nesudetingi statiniai, kuriems nereikia projekto(arba kuriems reikia),o va vieno vienintelio zodzio "mobilus namelis" ten neirasytas.

Vadinasi, mobilius namelius is viso siekiama isguiti is Lietuvos.

Arba protingi dėdės rašantuys įstatymus pamirššo, nežino apie tokių egzistavimą laugh.gif
nestebintų jau irnesakyk.gif
Atsakyti
QUOTE(Cukraus pudra @ 2011 09 22, 11:25)
Arba protingi dėdės rašantuys įstatymus pamirššo, nežino apie tokių egzistavimą laugh.gif
nestebintų jau  irnesakyk.gif


Kai protingus dedes(konkreciai-tai protingas tetas) ivairios laidos eme tampyti uz tuos mobilius namelius, pasistatytus be leidimu, projektu ir panasiai, tai supyke jie ir is viso ignoruoja tokia savoka, net i istatymus neitraukia. irnesakyk.gif
Atsakyti
QUOTE(sena pažįstama @ 2011 09 19, 11:06)
Istatymais. Pirmam sios temos psl sudeti visi legalus variantai ir visi istatymu isaiskinimai, nepatingekit paskaityti.
Ir rajono architektui duokit paskaityti, nes klaidina jus, pats neismanydamas. cool.gif Leidimo nereikia, bet reikia suderinti projekta su architektu. O ju legaliai nederina, nes tai priestarauja istatymams.


Jūs neteisi. (Beje, nuo 2010-10-01 daug kas keitėsi, tai gal jūs vadovaujatės kažkokiom senom teisės aktų redakcijom g.gif)

Pagal LR STR 1.01.09:2003 "Statinių klasifikavimas pagal jų naudojimo paskirtį" Mobilūs nameliai priskiriami negyvenamiesiems pastatams:
"8. Negyvenamieji pastatai skirstomi į pogrupius: <...>
8.13.4. kempingų pastatai – apgyvendinimo paslaugoms teikti skirti mobilūs (laikini) ar stacionarūs pastatai (nameliai), esantys apgyvendinimo paslaugoms teikti suplanuotoje aikštelėmis ir įrengtoje teritorijoje (kempinge), kurioje turistai apgyvendinami palapinėse, mobiliuose (laikinuose) ar stacionariuose nameliuose, ir yra sudarytos sąlygos transporto priemonėms parkuoti [4.4];
8.13.7. kiti pastatai, atitinkantys poilsio (rekreacinių) pastatų apibrėžimą ir nepriskirti kitoms pastatų grupėms (pogrupiams)." (Žiūrėti čia)

Todėl remiantis STR 1.01.07:2010 "Nesudėtingi statiniai" 1 priedo lentelės 5 grafa mobilų namelį galima priskirti I grupės nesudėtingiems statiniams (Kiti negyvenamieji pastatai iki 5 m aukščio ir iki 50 kv.m. ploto). (Žiūrėti čia)

Bendruoju atveju, I grupės nesudėtingiems statiniams nereikia nei statybos leidimo, nei rašytinio pritarimo, remiantis LR STR 1.07.01:2010 "Statybą leidžiantys dokumentai", išskyrus pvz. šio STR'o 6 priedo 3.1. nurodytą atvejį:
" 3. Rašytiniai pritarimai supaprastintam statybos projektui privalomi:
3.1. statant I grupės nesudėtingą statinį - kultūros paveldo objekto teritorijoje, kultūros paveldo vietovėje;" ir kitas išimtis.
To pačio priedo:
"2 pastaba. Statinio projektą rengti neprivaloma tuo atveju, kai tokiam projektui neprivalomi rašytiniai pritarimai."(Žiūrėti čia)

Todėl, kaip ir patvirtino rajono architektas, remdamasis kažkokiu Aplinkos ministerijos "vidiniu" išaiškinimu, mūsų namukui, kurį pasistatėm tiesiog kaimo teritorijoje savo poilsiui, ne apsaugos zonoje, nereikia jokių sutikimų ar derinimų.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo *Frezija*: 22 rugsėjo 2011 - 14:42
sveiki,skaitau sia tema jau labai senai,ir ji man padejo apsisprest del daug ko visu pirma issikraustem is buto,nebera kosminiu saskaitu uz sildyma....antra jau nusipirkom ir pasistatem mobilu namuka jis tikrai nera jau toks blogas kaip visi cia kad raso....aisku isleidom nemazai pinigeliu nes viska statem legaliai su projektais leidimais ir t.t
bet ne trupucio nesigailim dabar turim visa nama su stogu,terasa apsiltintom sienom ir zidiniu namuke,tai vat galiu pasakyti tiek kad niekas i musu namuka paziurejas nepasake kad cia mobilus namelis visi galvoja kad cia karkasinukas o jei kam ir pasakem kas cia buvo labai nustebe tokiu statiniu.....
Atsakyti
QUOTE(*Frezija* @ 2011 09 22, 15:33)
Jūs neteisi. (Beje, nuo 2010-10-01 daug kas keitėsi, tai gal jūs vadovaujatės kažkokiom senom teisės aktų redakcijom g.gif)

Pagal LR STR 1.01.09:2003 "Statinių klasifikavimas pagal jų naudojimo paskirtį" Mobilūs nameliai priskiriami negyvenamiesiems pastatams:
"8. Negyvenamieji pastatai skirstomi į pogrupius: <...>
8.13.4. kempingų pastatai – apgyvendinimo paslaugoms teikti skirti mobilūs (laikini) ar stacionarūs pastatai (nameliai), esantys apgyvendinimo paslaugoms teikti suplanuotoje aikštelėmis ir įrengtoje teritorijoje (kempinge), kurioje turistai apgyvendinami palapinėse, mobiliuose (laikinuose) ar stacionariuose nameliuose, ir yra sudarytos sąlygos transporto priemonėms parkuoti [4.4];
8.13.7. kiti pastatai, atitinkantys poilsio (rekreacinių) pastatų apibrėžimą ir nepriskirti kitoms pastatų grupėms (pogrupiams)." (Žiūrėti čia)

Todėl remiantis STR 1.01.07:2010 "Nesudėtingi statiniai" 1 priedo lentelės 5 grafa mobilų namelį galima priskirti I grupės nesudėtingiems statiniams (Kiti negyvenamieji pastatai iki 5 m aukščio ir iki 50 kv.m. ploto). (Žiūrėti čia)

Bendruoju atveju, I grupės nesudėtingiems statiniams nereikia nei statybos leidimo, nei rašytinio pritarimo, remiantis LR STR 1.07.01:2010 "Statybą leidžiantys dokumentai",  išskyrus pvz. šio STR'o 6 priedo 3.1. nurodytą atvejį:
" 3. Rašytiniai pritarimai supaprastintam statybos projektui privalomi:
3.1. statant I grupės nesudėtingą statinį - kultūros paveldo objekto teritorijoje, kultūros paveldo vietovėje;" ir kitas išimtis.
To pačio priedo:
"2  pastaba. Statinio projektą rengti neprivaloma tuo atveju, kai tokiam projektui neprivalomi rašytiniai pritarimai."(Žiūrėti čia)

Todėl, kaip ir patvirtino rajono architektas, remdamasis kažkokiu Aplinkos ministerijos "vidiniu" išaiškinimu, mūsų namukui, kurį pasistatėm tiesiog kaimo teritorijoje savo poilsiui, ne apsaugos zonoje, nereikia jokių sutikimų ar derinimų.

Jus geriau paprasykit architekto to "vidinio" isaiskinimo rastu, nes popierius, pakistas po nosim kokiam smalsiam seniunui suteiks saugumo jausma 4u.gif

Mat ka cia taip protingai paraset tik eilini syki irodo, kad kas kaip nori-tas taip skaito biggrin.gif Mane pasmerket, kad vadovaujuosi 2008 metu istatymais, o pati pateiket "nauja", net 2003 metu istatyma, kur net ten juodu ant balto parasyta KEMPINGO PASTATAI-mobilus nameliai. Ne kaimo sodybos tie nameliai, ne sodo nameliai, ne gyvenamieji pastatai, ne, jie tik vienoj vietoj pamineti ir tik leidziami kempingo teritorijoje. Pas jus kaime zemes paskirtis-kempingas?

O toliau, ka paraset, vel keliu klausima-kur grafa, kurioje butu aiskiai parasyta: mobilus namelis? Net 2003 metu redakcijoje NEGYVENAMI PASTATAI isvardinti visi lauko tualetai, siltnamiai. Kaip manot, kodel venge itraukti paprastos grafos i atskira-mobilus namelis?

Nors dabar ramiai pagalvojau, kad pakaks atsispausdinti tuos istatymus, pabraukti juodai ir pakisti po nosim kokiam besidominanciam inspektoriui drinks_cheers.gif Jei jis nebus linkes gincytis, kaip as, to tikrai turi pakakti, ypac kaimo vietoje ar sodo sklype drinks_cheers.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo sena pažįstama: 22 rugsėjo 2011 - 16:28
QUOTE(sena pažįstama @ 2011 09 22, 16:08)
Jus geriau paprasykit architekto to "vidinio" isaiskinimo rastu, nes popierius, pakistas po nosim kokiam smalsiam seniunui suteiks saugumo jausma 4u.gif

Mat ka cia taip protingai paraset tik eilini syki irodo, kad kas kaip nori-tas taip skaito biggrin.gif Mane pasmerket, kad vadovaujuosi 2008 metu istatymais, o pati pateiket "nauja", net 2003 metu istatyma, kur net ten juodu ant balto parasyta KEMPINGO PASTATAI-mobilus nameliai. Ne kaimo sodybos tie nameliai, ne sodo nameliai, ne gyvenamieji pastatai, ne, jie tik vienoj vietoj pamineti ir tik leidziami kempingo teritorijoje. Pas jus kaime zemes paskirtis-kempingas?

O toliau, ka paraset, vel keliu klausima-kur grafa, kurioje butu aiskiai parasyta: mobilus namelis? Net 2003 metu redakcijoje NEGYVENAMI PASTATAI isvardinti visi lauko tualetai, siltnamiai. Kaip manot, kodel venge itraukti paprastos grafos i atskira-mobilus namelis?

Nors dabar ramiai pagalvojau, kad pakaks atsispausdinti tuos istatymus, pabraukti juodai ir pakisti po nosim kokiam besidominanciam inspektoriui drinks_cheers.gif Jei jis nebus linkes gincytis, kaip as, to tikrai turi pakakti, ypac kaimo vietoje ar sodo sklype drinks_cheers.gif

manau frezija teisi, o jus remiates pasenusiu 2008m. nesudetingus statinius aprasanciu dokumentu, dabartine redakcija yra 2010m ir jame jokie mobilus nameliai, kaip jus tesingai pastebejot, nera isskirti , kas savaime reiskia kad jiems jokie atskiri apribojimai netaikomi.
Atsakyti
QUOTE(sena pažįstama @ 2011 09 22, 16:08)
Jus geriau paprasykit architekto to "vidinio" isaiskinimo rastu, nes popierius, pakistas po nosim kokiam smalsiam seniunui suteiks saugumo jausma 4u.gif

Mat ka cia taip protingai paraset tik eilini syki irodo, kad kas kaip nori-tas taip skaito biggrin.gif Mane pasmerket, kad vadovaujuosi 2008 metu istatymais, o pati pateiket "nauja", net 2003 metu istatyma, kur net ten juodu ant balto parasyta KEMPINGO PASTATAI-mobilus nameliai. Ne kaimo sodybos tie nameliai, ne sodo nameliai, ne gyvenamieji pastatai, ne, jie tik vienoj vietoj pamineti ir tik leidziami kempingo teritorijoje. Pas jus kaime zemes paskirtis-kempingas?

O toliau, ka paraset, vel keliu klausima-kur grafa, kurioje butu aiskiai parasyta: mobilus namelis? Net 2003 metu redakcijoje NEGYVENAMI PASTATAI isvardinti visi lauko tualetai, siltnamiai. Kaip manot, kodel venge itraukti paprastos grafos i atskira-mobilus namelis?

Nors dabar ramiai pagalvojau, kad pakaks atsispausdinti tuos istatymus, pabraukti juodai ir pakisti po nosim kokiam besidominanciam inspektoriui drinks_cheers.gif Jei jis nebus linkes gincytis, kaip as, to tikrai turi pakakti, ypac kaimo vietoje ar sodo sklype drinks_cheers.gif


Dėl išaiškinimo, tai nematau reikalo prašyti jo, nes man labiau saugumo jausmą suteikia paminėti teisės aktai mirksiukas.gif Be to, nesu tikra, ar tikrai toks buvo, ar čia šiaip architektė suinterpretavo smile.gif
Dėl 2003 m STR'o aš remiuosi galiojančia aktualia redakcija (mano cituoti punktai nebuvo keisti nuo jų priėmimo), jūsų gi minimas 2008 m. teisės aktas buvo pakeistas, dėl to juo remtis negalite.

Kaip teisingai pastebėjot, mano namelis stovi ne kempinge, o kaip anksčiau rašiau - kaimo teritorijoje, dėl to pacitavau 2003 m STR'o 8.13.4 punktą, kad matytumėt, jog mobilūs nameliai - tiksliai taip ir pavadinti - priskiriami priE negyvenamųjų pastatų, o 8.13.7 pacitavau, nes savo namelį, kuris nėra kempinge, priskirčiau būtent pagal šį punktą įvardinamiems poilsio pastatams, kurie nepriskirti kitiems pogrupiams mirksiukas.gif
Iš tiesų nematau nieko blogo tame, kad šiltnamiai įvardinami, o šie mobilūs nameliai, kurie yra ne kempingo teritorijoje, priskiriami bendriau suformuluotame punkte (kaip ir kokie nors poilsiniai vagonėliai, kitokie namukai ir pan).

Pritariu, kad kiekvienas gal ir skaito savaip, bet jeigu neparašyta, kad negalima ir gana aiškiai galima priskirt tuos mobilius namelius negyvenamiesiems poilsio pastatams, tai aš suprantu taip, kaip išdėsčiau: Mobilus namelis - negyvenamasis pastatas - kadangi jų aukštis iki 5 m, plotas iki 50 kv.m. - I grupės nesudėtingas statinys (nereikia leidimų statybai, projektų) - parsivarei ir ilsiesi biggrin.gif . O tada jau žiūrėt išimtis dėl pačios vietos, kur jis stovi (draustinis pvz.).

Jei aš įtikinau jus, tai, manau, jums įtikint inspektorių bus lengviau mirksiukas.gif smile.gif 4u.gif


Papildyta:
QUOTE(madwifi @ 2011 09 22, 16:57)
manau frezija teisi, o jus remiates pasenusiu 2008m. nesudetingus statinius aprasanciu dokumentu, dabartine redakcija yra 2010m ir jame jokie mobilus nameliai, kaip jus tesingai pastebejot, nera isskirti , kas savaime reiskia kad jiems jokie atskiri apribojimai netaikomi.


drinks_cheers.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo *Frezija*: 22 rugsėjo 2011 - 22:00
QUOTE(*Frezija* @ 2011 09 22, 22:30)
Jei aš įtikinau jus, tai, manau, jums įtikint inspektorių bus lengviau  mirksiukas.gif  smile.gif  4u.gif

Na mane itikinti tai ne taip lengva biggrin.gif As vis tiek ziuriu su nepasitikejimu, nes zinant musu valdzia, tai stengiuosi izvelgti, kur cia slypi klasta.

Bet jei tinka toks isaiskinimas, tai tada tikrai bent viena gera zinia, thumbup.gif tfu tfu tfu, per kairi peti, nes 2011 spalio 1 ne uz kalnu, vel priims kokia nesamone.
Atsakyti
QUOTE(sena pažįstama @ 2011 09 23, 04:10)
Na mane itikinti tai ne taip lengva biggrin.gif As vis tiek ziuriu su nepasitikejimu, nes zinant musu valdzia, tai stengiuosi izvelgti, kur cia slypi klasta.

Bet jei tinka toks isaiskinimas, tai tada tikrai bent viena gera zinia,  thumbup.gif tfu tfu tfu, per kairi peti, nes 2011 spalio 1 ne uz kalnu, vel priims kokia nesamone.

o kuriais metais jus su savo vietine valdzia kariavot del tu nameliu ir kokiam rajone?
Atsakyti
QUOTE(madwifi @ 2011 09 23, 10:18)
o kuriais metais jus su savo vietine valdzia kariavot del tu nameliu ir kokiam rajone?

2008-2009(tiksliai dabar nepamenu), Moletu raj. patrumpino gamtosaugininkai, pavasari vazinedami po kaima ir informave raj.architekta. Butent jis mane issikviete ir liepe nusitempti, pasakes, kad kita karta jau baus. Tada jis man ir isaiskino, kad tuos namelius siekiama is Lietuvos isgyvendinti.
Tiesa, ten pas mane zemes ukio paskirties zeme, tad net dabar, kai sakykim, galetume pritaikyti ta nameli prie negyvenamu pastatu, vis tiek statyti toki nameli negalima, nes zemes ukio paskirties zemeje statyti galima TIK ukininko sodyba.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo sena pažįstama: 23 rugsėjo 2011 - 09:33
QUOTE(sena pažįstama @ 2011 09 23, 09:25)
2008-2009(tiksliai dabar nepamenu), Moletu raj. patrumpino gamtosaugininkai, pavasari vazinedami po kaima ir informave raj.architekta. Butent jis mane issikviete ir liepe nusitempti, pasakes, kad kita karta jau baus. Tada jis man ir isaiskino, kad tuos namelius siekiama is Lietuvos isgyvendinti.
Tiesa, ten pas mane zemes ukio paskirties zeme, tad net dabar, kai sakykim, galetume pritaikyti ta nameli prie negyvenamu pastatu, vis tiek statyti toki nameli negalima, nes zemes ukio paskirties zemeje statyti galima TIK ukininko sodyba.

aha, trumpino dar iki 2010, remiantis tom 2008 metu nesamonem. kai musu Ponai, prisigrobe paezerese zemiu sau krastovaizdi bande valyt smile.gif Isivaizduok, pasistatai sau VILA uz koki milijona pinigu, o tau kaiminystej tik bac koks bedzius ir pasistato vagoneli - nei sis nei tas, o jei dar ne vienas o kokie trys?
O ten pas jus gal koks parkas, draustinis ar siaip kokia saugoma teritorija?
Atsakyti