Įkraunama...
Įkraunama...

Įvairios pašalpos UK, problemos, sprendimai 4 tema

QUOTE(TimbaLimba @ 2011 06 24, 15:49)
Geriausia jums butu nueiti i vietini konsula ir ten viska susakytu ko jiems reikes ir jei neklystu pirmam kartui skiria appointmenta smile.gif
Siaip reikia irodymo, kad dirbat ar vienas is jusu dirba (mums reikejo 5 paskutiniu payslipu), dar irodymo apie gyvenama vieta (mes nesem nuomos sutarti, tai nzn ar kokie laiskai su adresu tinka).
Na va, o paskui jiems dar reikejo papildomai nesti MB p45 forma is buvusios darbovietes ir dar pirmus 5 payslipus is dabartines.
Tai va, parasiau ka zinau, jei kas neteisingai, geriau zinancios pataisys smile.gif

aj tiesa, o musu irgi prase award letter is TC, bet kadangi nebuvom gave, pasakem kad negavom ir viskas smile.gif


Mums irgi reikejo nesti payslipus (mano, nes dirbau as); banko statementus (abieju, mano velgi kad pativirtintu pajamas, draugo (arba partnerio, kaip cia vadinama smile.gif - kad irodytu, jog pajamu neturi biggrin.gif ). visi - kuo naujesni, atsipindintys dabartine jusu finansu bukle. jei "claiminate", pvz, Jobseekers ar kita pasalpa - reikia irodymo. jei turite vaiku, tikriausiai ir ju detaliu paprasys. nuomos sutartis kiek zinau butina, laiskai tuo adresu jiems ne irodymas. ir dar daug ko gali paprasyti priklausomai nuo Jusu situacijos, nenoriu gasdinti, bet labai gali buti kad teks ir antra karta keliauti aiskintis, dazniausiai taip ir buna smile.gif svarbiausia - pateikti dokumentus laikus, ir kad visi butu up-to-date. sekmes smile.gif
Papildyta:
Dar noreciau uzklaust labiau patyrusiu, reikia pagalbos specifinej situacijoj smile.gif
As siuo metu motinystes atostogose. Is darbdavio negaunu nieko, mat per trumpai dirbau. Jei tiksliau, tai UK isvis dirbau taip trumpai, kad nieko negausiu ir is valstybes. Tad nepriklauso nei Statutory Maternity, nei maternity Allowance mokejimai, galiu pretenduoti tik vienkartinei pasalpelei butiniausiems vaiko dalykams. Tevelis dirba uz visiska minimuma, tad mums ne pyragai.. bandziau aiskinti, kas mums galetu priklausyti, pasake, kad Jobseekers nepriklauso, nes abu oficialiai skaitomes dirbantys (as dabar turiu maternity leave, grisiu i ta pat darba); Income Support irgi nepriklauso, atseit nes tevelis dirba daugiau nei 16 h per savaite.. taciau nesuprantu, bet kokiu atveju reiketu daryti "joint claim", ir kadangi as nedirbu tai Income support mes kaip ir tinkame gauti.. O jei ne, tai kas tada...? Gal atitinkamai bus WTC paskaiciuotas didesnis? Na jau nuosirdziai nebesuprantu, kartais toks jausmas kad geriau isvis nedirbti nei dirbti ir mazai gauti, nes tada pasirodo jokia pagalba tau netaikoma doh.gif
Atsakyti
O sakykit, jei vyras dirba, o as vaikuti auginu ar galiu as nueiti i council ofisa ir viska tvarkyti del housing benefitu ar reikia, kad vyras eiti (nes pajamos tik is jo)?
Atsakyti
QUOTE(Elcia @ 2011 06 24, 18:10)
Tevelis dirba uz visiska minimuma, tad mums ne pyragai..

bet gaunat HB, WTC kaip supratau, dar kazkiek uz vaika. tas visiskas minimumas dirbant 40 val yra ~800 svaru. Badu neturetumet mirt
Atsakyti
Labas 4u.gif noriu paklausti ar kam nera buve tokia situacija. Norim dukryte leist i darzeli,bet negalim ,nes ziauriai brangu,o kadangi negaunam working tax creditu,tai nieko nekompensuoja valstybe.menesiui iseina apie 700£ g.gif as esu self-employdas.Vyro pernai metu pajamos buvo apie 20 000£.Bet nuo geguzes men.mazino darbuotoju sk.ir maniskis liko be darbo.susirado self-employdu darba,tik jis maziau apmokamas(zymiai maziau).VIena drauge sako,kad mes galime susitvarkyti working tax creditus.Nu butu gerai,nes tada gal valstybe apmoketu kazkiek ir darzeli mergytei,o as galeciau daugiau valandu dirbti,bet...Ka tik skambinom savo advokatui ir jis mums paaiskino,akd galim gauti WTC tik po kitu metu balandzio men g.gif idomu schmoll.gif juk musu pajamos tirai labai sumazejo ir pinigeliai tikrai reikalingi dabar. unsure.gif Gal kuri susidurete su panasia situacija g.gif ar tikrai mes negalim gauti WTC dabar?
Atsakyti
viva, nebutinai nuo balandzio, galima jau ir dabar tvarkytis :mirskiukas: pasukite i tax credit ofica ir ten jie paskaiciuos kada ir kiek priklauso, atsius forma, ja uzpildysite ir atgal nusiusite. Tada beliks laukti atsakymo mirksiukas.gif
Atsakyti
taip, viva 31, turit pranesht jiems apie jusu situacijos pasikeitima ir bus perskaiciuota. O ka jus vadinat advokatu?! Shiaip esu daug mates tokiu aka advokatu, bet tik tvarkanciu eilines pashalpas, tad ju lygis, kaip 'advokatu', nulinis. SM daugiau advokatu rasi 4u.gif biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(viva 31 @ 2011 06 25, 11:50)
Labas 4u.gif noriu paklausti ar kam nera buve tokia situacija. Norim dukryte leist i darzeli,bet negalim ,nes ziauriai brangu,o kadangi negaunam working tax creditu,tai nieko nekompensuoja valstybe.menesiui iseina apie 700£ g.gif as esu self-employdas.Vyro pernai metu pajamos buvo apie 20 000£.Bet nuo geguzes men.mazino darbuotoju sk.ir maniskis liko be darbo.susirado self-employdu darba,tik jis maziau apmokamas(zymiai maziau).VIena drauge sako,kad mes galime susitvarkyti working tax creditus. ar tikrai mes negalim gauti WTC dabar?

Ziurint kokios bus jusu seimos pajamos siais metais ( nes rasot tik apie vyro pajamas).Uztenka tik jiems paskambinti ir pranesti, kokios yra numatomos siu metu pajamos.Jei jusu abieju pajamos uz siuos metus tikrai bus daug mazesnes, tada prades moketi wtc dabar.Zinau seima, kurios pajamos uz praeitus metus buvo apie £24000, o siais metais uzdirbs tik apie £13000, nes vienas negali dirbti, tai jiems dabar moka wtc atsizvelgdami i £13000 pajamas...
Atsakyti
QUOTE(zvaigzdut @ 2011 06 24, 18:20)
bet gaunat HB, WTC kaip supratau, dar kazkiek uz vaika. tas visiskas minimumas dirbant 40 val yra ~800 svaru. Badu neturetumet mirt

Tame ir reikalas, kad
1. HB dar tvarkomes, ir net nezinau i kokia suma orientuotis, kiek mums dengtu, galbut visai nedidele nuomos dali, o kitka patiems tektu padengti;
2. WTC, taip pat jokiu su vaikais susijusiu benefitu irgi dar negaunam, mat maze tik kita savaite bus oficialiai uzregistruota.
3. O draugas isidarbino fabrike, kur vedant apskaitas ir valandu megsta nusukt, ir pan. Tai ar gaus tiek kiek priklauso, kol kas sunku prognozuot..
Tad bandau susigaudyti sistemoje, ar del mazu pajamu mums WTC didesni gautusi, ar kokiai kitai pasalpai tokiu atveju kvalifikuojam.
Jei po visu isipareigojimu mums liktu kad ir £ 300 menesiui maistui ir kitoms reikmems, cia patarimu neieskociau smile.gif
Atsakyti
mergaites,dekui Jums visos uz atsakyma 4u.gif kazkaip net lengviau ant dusios paliko 4u.gif
Atsakyti
Sveikos merginos 4u.gif

Kiek paskaiciau - labai daug naudingoos info thumbup.gif Aciu visoms, kurios ne patingi ir atsako, kartais ir po 10 kartu 4u.gif
mano cia situacija siek tike idomi - man paciai. o maciau yra merginu siek tiek dirbusiu ir gal bus susidurusiu su panaisia situacija.
As dabar laukiuosi. Dirbu UK (liepos men) 2 metai toje pacioje firmoje. Pradzioje dirbau kaip day contractor, nuo pernai birzelio turiu permanent sutarti. Dabar laukiuosi ir man iskilo klausimu del motinystes atsotogu mokamu pinigu. Skaiciau cia keliu firmu, kuriu nuorodas imetet, komentarus, bet vis tiek siek tiek palikau nesupratus. Man darbdavys pasake, kad apmokes 90 proc atlyginimo 6 sav, likusia suma mokes Job centr'as po 12?.?? 24 sav. Toliau as negausiu jokiu pinigu, bet iki metu (nuo isejimo dienos) man laikys darbo vieta.
O Eurofirmos puslapyje perskaiciau, kad man kaip ir turetu moketi 90 proc pajamu 39 sav? g.gif
Tiesiog dabar nezinau i kokia suma galu gale ir kokiam laiko tarpui man pretenduoti? Ir dar vienas klausimas: 'viena boba sake', kad ji esi maternyti - negauni wtc, nes nedirbi, bet lyg skaitaisi sioje firmoje ir laiko darbo vieta. g.gif Tai gal kas nors zino kaip yra is tikruju, nes mano vardu esu susitvarkius wtc ir aisku butu neblogai, kad nereiktu is naujo pradeti to proceso vyro vardu, nes metus laukem doh.gif
Papildyta:
QUOTE(viva 31 @ 2011 06 25, 12:50)
Labas 4u.gif noriu paklausti ar kam nera buve tokia situacija. Norim dukryte leist i darzeli,bet negalim ,nes ziauriai brangu,o kadangi negaunam working tax creditu,tai nieko nekompensuoja valstybe.menesiui iseina apie 700£


Is savo varpines pasakysiu kiek zinau apie darzelius: jei abu tevai dirba, kompensuoja vaiko darzelio islaidas. Kiek kompensuoja: priklauso nuo pajamu, bet zinau, kad turi dirbti ne maziau 16 val per savaite. o dar geriau ir daugiau val. Daugiau kompensuoja. Mes mokejom 500 men - tai mums 400 denge, bet abu dirbom ir min gavom. Dabar jau mokyklon eina, tai after school club kompensuos sake, bet dar nezinau kiek, nes tik neseniai gavo ji, dar ne perskaiciavo.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo agniusha: 25 birželio 2011 - 20:10
Sveiki 4u.gif Siuo metu WTC nepriklauso, taciau zinau, kad siu metu pajamos bus zymiai mazesnes, nes keliauju i dekreta. Gal kas zinote, kada reikia informuoti apie pasikeitimus? Aciu is anksto uz atsakyma.
Papildyta:
QUOTE(agniusha @ 2011 06 25, 18:16)
Man darbdavys pasake, kad apmokes 90 proc atlyginimo 6 sav, likusia suma mokes Job centr'as po 12?.?? 24 sav. Toliau as negausiu jokiu pinigu, bet iki metu (nuo isejimo dienos) man laikys darbo vieta.
O Eurofirmos puslapyje perskaiciau, kad man kaip ir turetu moketi 90 proc pajamu 39 sav?  g.gif


As pirma karta girdziu,kad 39 sav moketu 90%. Zinau keleta atveju, kur darbdavys savo noru moka didesne suma, bet tikrai ne 90%.

Mano atveju bus mokama 90% pirmas 6 sav, o veliau po £128.73 i sav likusias 33 sav. Tada grizti i darba arba tesi nemokamas motinystes atostogas.
Atsakyti
Sveikos mamytes,turiu ir as klausimeli,jai galit atsakykit busiu be galo dekinga.Mano vyras isvaziaves ir dirba UK,siuo metu as su vaikais esu dar lietuvoje po poros men. isvaziuojame ir mes,ar gali vyras tvarkyti dokumentus del child benefit dabar,jei mes dar cia?Aciu smile.gif Lietuvoje mes jokiu pasalpu ar vaiko pinigu negauname.
Atsakyti