Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Kroatija.
Supermamų klubas > Poilsis, pomėgiai ir šventės > Kelionės ir atostogos > Europa
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
klementyna
QUOTE(Ynka @ 2011 08 03, 14:22)
Sveiki 4u.gif ,greitu laiku isvyksime ir mes i ta sali pirma karta,tai kyla ivairiu klausimu.Gal galite kas patarti pvz.yra tokia isvyka i Velebito kalnus,kokia kalnuose temperatura?ir ka reiketu apsirengti? g.gif
*

aidluka fotoreportazuose kaip tik dabar raso savo pasakojima, ir rase kaip keliavo po velebito kalnus. paskaitinekite, gal rasite, ka naudingo. del rubu viskas priklauso nuo oro temperaturos. jei vesiau, dzemperio ar kokio megstuko turetu uztekti. jei zadate vaikscioti po kalnus rimciau, svarbu patogi avalyne.
Sarlatane77
QUOTE(Smilla @ 2011 08 03, 09:28)
Na, man pvz. lauktuviu irgi gali niekas neparvezt, nes tai daznai buna kokia neriekalinga smulkmena. Nebent tai kazka valgoma, butent tos salies, ko nera LT. Ir as pat nemegstu parvezti kazko nenaudingo...

Apie ta sriuba:
LENKIŠKA SRIUBA (FLAKI)
Tradicinė lenkiška sriuba su virtais jaučių skrandžiais ir daržovėmis. Pateikiama su keptos sluoksniuotos tešlos plutele
tik ten ne jauciu o peliu buvo smile.gif - sita vieta tai MB raso, nezinau, ar tai tiesa  lotuliukas.gif
*

lotuliukas.gif na dėl pelių tai jis tave erzina biggrin.gif
aš negaliu pravažiuot per lenkiją šitos sriubos nesuvalgius essen.gif , kelionė per lenkiją tik dėl to man ir smagi ir neprailgsta , kad pusę kelio galvoju kur čia man ją suvalgius biggrin.gif
Sarlatane77
QUOTE(Aimeja @ 2011 08 03, 09:29)
Susimetėm reikalingus rūbus, daiktus, nusipirkom maisto ir išvažiavom. Ką čia ruoštis pusmetį?

išsirenku pačius pačius kempingus, pačius pačius maršrutus ir iš šalies pasiimu visa kas geriausia mirksiukas.gif , tai užtrunka pusę metų, kartais ir daugiau, nes tai smagu ir labai naudinga. Niekada negrįžtu į tą pačią šalį todėl iš jos pasiimu kas geriausia, tai nepasidaro ruošiantis mėnesį tai jau tikrai
Papildyta:
QUOTE(sena pažįstama @ 2011 08 03, 12:50)
Mums tai bile legali proga nugerti blush2.gif Vienas dalykas yra draugams pasakyti: "va mes buvom cia ir cia, paziurekit nuotraukas", kitas dalykas: "davai, atvaziuokit, iskepsim saslykiuko, isgersim vynelio, TUO PACIU ir nuotraukas parodysim" biggrin.gif
Vienok, niekas tu nuotrauku svetimu labai ir neziuri irnesakyk.gif
*

drinks_cheers.gif thumbup.gif
Agotė
QUOTE(Sarlatane77 @ 2011 08 03, 13:37)
išsirenku pačius pačius kempingus, pačius pačius maršrutus ir iš šalies pasiimu visa kas geriausia mirksiukas.gif , tai užtrunka pusę metų, kartais ir daugiau, nes tai smagu ir labai naudinga.
*

bet kartais būna taip boom ir ekspromtu susiplanuoji biggrin.gif ...bet aišku tas procesas smagus, jei tikrai prieš pusė metų žinotum kur vyksti....pas mus tai priklauso nuo daugelio aplinkybių
beje kai tik grįžau iš Kroatijos iškart pradėjau planuoti vėl Kroatiją biggrin.gif nes jaučiu, kas oi dar kiek daug iš ten "nepaėmiau" man tai dažnai būna, kad noriu grįžti ten pat, nes nelabai įsivaizduoju kaip galima per vieną kelionę pasiimti viską...neįmanoma blush2.gif

Va tuoj išlekiu į Prancūziją jau ketviertą kartą, bet važiuoju vėl visai į kitą regioną, ir vėl visai kitaip tongue.gif
eceris
QUOTE(klementyna @ 2011 08 03, 14:33)
besarmatis tas eceris, kaip jis drista saslykus kepti ir linksmintis. negerai oi negerai biggrin.gif  biggrin.gif  biggrin.gif  biggrin.gif  biggrin.gif  biggrin.gif  biggrin.gif  biggrin.gif
*

nu joooo,pagal kazkieno suprata scenariju turbut turetu buti taip - baliuska iki nuluzimo... prabundam visi,rytas jau...,laptopas tik kaitalioja fotkes kas keleta sekundziu-vat tada puolam ziuret visi kas ka praleidom is vakaro lotuliukas.gif
bet turbut mes tam ir vaziuojam, kad proga pagert butu gryzus blush2.gif
pavydziu zmonems kurie negeria-mes tai uz priduota tara susirenkam kelionei drinks_cheers.gif
o jei jau rimtai - pamirskim ta eceri ir jo baliuskas - kalbekim apie kroatija-vistik ten nuostabu thumbup.gif

Credo
QUOTE(Aimeja @ 2011 08 03, 14:16)
Credo, aš labai tikiuosi, kad Eceris ir toliau baliavos po kelionių, nors aš to nesuprantu. Nu nesuprantu , tai nesuprantu, ar dėl to kam nors reikia sukti galvą  biggrin.gif Aišku, kad kiekvienas gyvena taip kaip nori, ir daro ką nori.  4u.gif

P.S. AŠ ne Amelija  mirksiukas.gif
*

Atsiprasau, Aimeja mirksiukas.gif
Mes visi labai skirtingi! Ir aciu Dievui, nes butu labai neidomu, gal net nuobodu...
As gal irgi kazko nesuprantu, bet irgi skaitau, kad ne mano biznis... Ir vis gi tikiuosi "nesureiksminu kelioniu" nereiskia "nesidziaugiu kelionem" smile.gif
Bent jau noreciau visiems palinketi: vertinti kiekviena gyvenimo akimirka, kuo daugiau dziaugtis ir dalintis dziaugsmu su kitais 4u.gif Gyvenimas toks trumpas...
chiki-piki
QUOTE(Smilla @ 2011 08 02, 22:40)
Tai cia be lektuvo bilietu jau??? Be viesbucio?
*

Su viesbuciu 9n. ir biletais.
Seip kol kas nenoriu sakyti kad tikrai tek isleisiu. Gal bus nenumatytu islaidu. cool.gif

Bet pav. Juodkalnijoje, kai vaziavom su masina, su darugais isleidom 2000 (cia du suauge ir vaikas)
Maljorkoj su lektuvu, su drugais 3000 (cia du suauge ir vaikas)

Tai man 5000 dviem nerealiai daug atrodo. blink.gif

Cia nukripom nuo temos apie Kroatija.
Tai pakartosiu savo klausima.
QUOTE(chiki-piki @ 2011 08 02, 19:27)
Gal dar kas prisimins idomaus netoli Pula.
O i Krk sala ivaziavimas mokamas? Kiek kainuoja parkingas? Ka ten galima pamatyti isskirus gamta?
Dar del Venecijos norejau paklausti. Gal kas vaziavo su savo masina iki Venecijos? Kiek parkingas kainuoja? Kiek biletai kainuoja iki miesto?
*

eceris
QUOTE(Smilla @ 2011 08 03, 14:12)
Pastebejau, kad jei draugai, ar mes patys esame buve tokje pacioje salyje, tai nuotraukas ziureti yra daug kartu idomiau.
*

reikia sutikti-kol pats nebuves ten ka rodo draugu fotkes,ziuri ne tokiom akim visai:) kai esi mates tuos vaizdus pats-akys mato visa tai gyvai...
nu bet argi fotkese esme-esme pagert gryzus su draugais-tam ir vaziuoju i keliones ,kad progu rast:super
sorry, Aimeja, tamstyte mane siandien uzvezei, negaliu neikasti bigsmile.gif
echhh, geriau isgeriam drinks_cheers.gif
Sarlatane77
QUOTE(Agotė @ 2011 08 03, 15:03)

Va tuoj išlekiu į Prancūziją jau ketviertą kartą, bet važiuoju vėl visai į kitą regioną, ir vėl visai kitaip tongue.gif
*

sėkmės 4u.gif
kiekvienam savo
Papildyta:
QUOTE(eceris @ 2011 08 03, 15:23)
nu joooo,pagal kazkieno suprata  scenariju turbut turetu buti taip - baliuska iki nuluzimo... prabundam visi,rytas jau...,laptopas tik kaitalioja fotkes kas keleta sekundziu-vat tada puolam ziuret visi kas ka praleidom is vakaro lotuliukas.gif
bet turbut mes tam ir vaziuojam, kad proga pagert butu gryzus blush2.gif
pavydziu zmonems kurie negeria-mes tai uz priduota tara susirenkam kelionei drinks_cheers.gif
o jei jau rimtai - pamirskim ta eceri ir jo baliuskas - kalbekim apie kroatija-vistik ten nuostabu thumbup.gif
*

laugh.gif thumbup.gif gal gali po kelionės ir mane pakviest į tokią fiestą biggrin.gif
Papildyta:
na dabar prie temos smile.gif

gal kam tekę būti šiuose kempinguose?
http://www.campingsolaris.com/
http://www.campsoline.com/en/photo-gallery
http://www.autocamp-adriatiq.com/en/adriatiq_auto_camp
eceris
QUOTE(Sarlatane77 @ 2011 08 03, 17:13)
sėkmės 4u.gif
kiekvienam savo
Papildyta:

laugh.gif thumbup.gif  gal gali po kelionės ir mane pakviest į tokią fiestą  biggrin.gif
Papildyta:
na dabar prie temos  smile.gif

gal kam tekę būti šiuose kempinguose?
http://www.campingsolaris.com/
http://www.campsoline.com/en/photo-gallery
http://www.autocamp-adriatiq.com/en/adriatiq_auto_camp
*

ar patiko gerimas iki nukritimo;)?
kroatijoj tiek kempingu, kad mazai sansu tam paciam pabuvot...gal tautieciu tiek nukeliavusiu nebuvo i kroatija kiek campu yra pas juos drinks_cheers.gif
Linuskė
QUOTE(eceris @ 2011 08 03, 16:31)
reikia sutikti-kol pats nebuves ten ka rodo draugu fotkes,ziuri ne tokiom akim visai:) kai esi mates tuos vaizdus pats-akys mato visa tai gyvai...

Sutinku, labai malonu žiūrinėti kitų nuotraukas, kur jau pats esi buvęs, viskas akyse atgyja 4u.gif
Jau čia tokia diskusija dėl lauktuvių užvirė smile.gif , aš visuomet nacionalinio alkoholinio gėrimo ir kokio nors saldumyno parvežu ir visi paragaujam, bet niekuomet neperku jokių statulėlių ar dar kokių nors nesamonių. Jei jau ta tema diskutuojam, papasakokit ar vežat lauktuvių darbo kolektyvui? smile.gif
Smilla
QUOTE(Sarlatane77 @ 2011 08 03, 13:31)
lotuliukas.gif  na dėl pelių tai jis tave erzina biggrin.gif
aš negaliu pravažiuot per lenkiją šitos sriubos nesuvalgius essen.gif , kelionė per lenkiją tik dėl to man ir smagi ir neprailgsta , kad pusę kelio galvoju kur čia man ją suvalgius biggrin.gif
*

karsta.gif karsta.gif
Jei puse kelio galvoji, tai ilgai alki tenka jausti hihihi.gif
Jei rimtai, tai smagu smagu - kiekvienoje salyje galima rasti teigiamu dalyku biggrin.gif

QUOTE(chiki-piki @ 2011 08 03, 15:26)
Su viesbuciu 9n. ir biletais.
Seip kol kas nenoriu sakyti kad tikrai tek isleisiu. Gal bus nenumatytu islaidu.  cool.gif

Bet pav. Juodkalnijoje, kai vaziavom su masina,  su darugais isleidom 2000 (cia du suauge ir vaikas)
Maljorkoj su lektuvu, su drugais 3000 (cia du suauge ir vaikas)

Tai man 5000 dviem nerealiai daug atrodo. blink.gif 
*

O, tai saunu labai, kad taip pavyksta pigiai susisukti smile.gif
O bilietus skrydziui kaip pirkote? per kur skrisit?

QUOTE(eceris @ 2011 08 03, 15:31)
nu bet argi fotkese esme-esme pagert gryzus su draugais-tam ir vaziuoju i keliones ,kad progu rast:super
  sorry, Aimeja, tamstyte mane siandien uzvezei, negaliu neikasti bigsmile.gif
echhh, geriau isgeriam  drinks_cheers.gif
*

hihihi.gif
snaige4
Aš darbo kolektyvui visada parvežu buteliuką vietinio gėrimo ir ko nors užkandai drinks_cheers.gif
Subjektyvi
Žmonės mieli, kodėl jūs tingit susivesti į paieškas. Ten tiek informacijos, ir iš turizmo agentūrų ekskursijų planų! Ir ne tik lietuvių kalba. g.gif
borjomi
noriu parekomenduoti aplankyti Kroatijoje nediduka miesteli STON. Jis garsus druska, zuvu rezervuarais ir savo ginybine siena. Placiau paskaitykite cia ir aisku patys pagooglinkite ax.gif zemelapis
Sarlatane77
QUOTE(eceris @ 2011 08 03, 17:11)
ar patiko gerimas iki nukritimo;)?
  kroatijoj  tiek kempingu, kad mazai sansu tam paciam pabuvot...gal tautieciu tiek nukeliavusiu nebuvo i kroatija kiek campu yra pas juos drinks_cheers.gif
*

aga, patiko biggrin.gif , dabar vėl reiks butelius pridavinėt iki kitos kelionės gal kaip nors... biggrin.gif

tai jo kempingų tai daug, bet išsirinkau tuos kur yra ką veikt, na reiks per atostogas atiduot duoklę vaikam, o ten animacija ir t.t., smagūs tokie tik įdomu ar jie verti 50 eurų, gal atsiras kada kas kas bus pabuvoję smile.gif
labai patiko kempingas vienas iš minėtų, draugė važiuoja po savaitės tai nėra vietų net su palapinėm, matyt einamas jei bandžiau užrezervuot tai tik nuo rugpjūčio 26 yra vieta palapinei blink.gif
Papildyta:
QUOTE(Linuskė @ 2011 08 03, 18:28)
. Jei jau ta tema diskutuojam, papasakokit ar vežat lauktuvių darbo kolektyvui? smile.gif
*

ne visam kolektyvui, bet keliems bendradarbiams parvežu alaus arba vyno smile.gif
Papildyta:
QUOTE(Smilla @ 2011 08 03, 19:11)
karsta.gif  karsta.gif
Jei puse kelio galvoji, tai ilgai alki tenka jausti hihihi.gif

biggrin.gif namie keptus kotletukus kapojam ax.gif
chiki-piki
QUOTE(Subjektyvi @ 2011 08 03, 22:28)
Žmonės mieli, kodėl jūs tingit susivesti į paieškas. Ten tiek informacijos, ir iš turizmo agentūrų ekskursijų planų! Ir ne tik lietuvių kalba. g.gif
*

Aisku galima paieskoti, o kam tada sitas forumas skirtas? Ieskau papildomos informacijos, zmoniu nuomone noriu suzinuoti ka verta pamatyti ka nelabai.

O kaip jus su palapinem keliaujat i Kroatija? Mes kai buvom rugpjuti, laabai karsta buvo, musu namelis buvo toks apauges, pavesyje ir tai nakti uzsiklodavomes su slapiu ranksluosciu. doh.gif Neisivaizduoju kaip reiktu miegoti palapineje. unsure.gif
Aidluka
QUOTE(chiki-piki @ 2011 08 03, 23:07)
O kaip jus su palapinem keliaujat i Kroatija? Mes kai buvom rugpjuti, laabai karsta buvo, musu namelis buvo toks apauges, pavesyje ir tai nakti uzsiklodavomes su slapiu ranksluosciu. doh.gif  Neisivaizduoju kaip reiktu miegoti palapineje. unsure.gif
*

Mes buvom liepos pradžioj (oro temperatūra tuo metu buvo apie 30 - 35 laipsnius). Visas naktis miegojom palapinėj - tikrai jokių problemų nebuvo smile.gif Svarbiausia kad palapinė būtų pavėsyje drinks_cheers.gif
Cherry Lips
Sveiki, noriu paklausti. Gal galėtumėte plačiau parašyti apie vinjetes? Kokiose šalyse jos yra perkamos, kokiu tikslu, kur perkamos?

Iš anksto dėkoju už atsakymą 4u.gif
locato
slovenijoje 15e berods uz maza gabaliuka mokamo kelio, austrijoje 7.9e - verta, vengrijoje nepamenu kiek, bet nedaug ir tikrai verta, slovakijoje nemokmais varem, kroatijoje pajuriu varem - 8 keliu, nemokamai. su jomis daug greiciau gaunasi ir maziau kuro isdegini, nes nemokamais keliais teko varyti kaip slovenijoje,, vajeeeee antra karta nenoreciau
-Vėja-
QUOTE(Cherry Lips @ 2011 08 04, 00:22)
Sveiki, noriu paklausti. Gal galėtumėte plačiau parašyti apie vinjetes? Kokiose šalyse jos yra perkamos, kokiu tikslu, kur perkamos?

Iš anksto dėkoju už atsakymą  4u.gif
*

tikslas toks, kad pravažiuoti gerais autostradiniais keliais greičiau, o ne kaimo keliukais:)

Čekija - 250 kronų (galioja 10dienų)
Austrija - 7,9eur (galioja 10dienų)
Slovėnija 15eur (galioja savaitę)
Kroatija - atskiri mokami keliai..
cool.gif
Smilla
QUOTE(-Vėja- @ 2011 08 04, 06:32)
tikslas toks, kad pravažiuoti gerais autostradiniais keliais greičiau, o ne kaimo keliukais:)

cool.gif
*

Viska aiskiai suraset, tik verta pamineti, kad Cekijoje, Austrijoje galima pirkt ir ilgesniam laikui uz atitinkama kaina, jei pvz. grizinesit irgi mokamais. Biskiuka pigiau iseina.
4u.gif
eceris
QUOTE(locato @ 2011 08 04, 00:43)
slovenijoje 15e berods uz maza gabaliuka mokamo kelio, austrijoje 7.9e - verta, vengrijoje nepamenu kiek, bet nedaug ir tikrai verta, slovakijoje nemokmais varem, kroatijoje pajuriu varem - 8 keliu, nemokamai. su jomis daug greiciau gaunasi ir maziau kuro isdegini, nes nemokamais keliais teko varyti kaip slovenijoje,, vajeeeee antra karta nenoreciau
*

tai kad viamchelin rodo jog per slovenija galima nemokamais pravaziuot pro maribora vaziuojant-ir tai ilgiau uztrunka tik 30 min kelione. manau visai verta uz 30 min sutaupyt 15 e-itariu meginsiu;)
kai uzpernai vaziavau ir reikejo 35 e moket us keliolika km,man kaip suvalkieciui sazine grauze tongue.gif
Subjektyvi
QUOTE(chiki-piki @ 2011 08 03, 23:07)
Aisku galima paieskoti, o kam tada sitas forumas skirtas? Ieskau papildomos informacijos, zmoniu nuomone noriu suzinuoti ka verta pamatyti ka nelabai.

*

Na taip 4u.gif Bet pvz. pačios atveju, klausimas ką pamatyti šalia Pulos, kas yra Istrija, ką pamatyti Krk saloje, kai yra n informacijos yra labai keistas. Ten viską kas yra lankytinos vietos pamatyti verta. Atsidarai "Istria", "Krk" ir dėliojiesi maršrutą. Venecijai yra atskira forumo tema, tik apie ją visos plepa. 4u.gif
klementyna
QUOTE(Aidluka @ 2011 08 03, 23:21)
Mes buvom liepos pradžioj (oro temperatūra tuo metu buvo  apie 30 - 35 laipsnius). Visas naktis miegojom palapinėj - tikrai jokių problemų  nebuvo smile.gif Svarbiausia kad palapinė būtų pavėsyje drinks_cheers.gif
*

as irgi visada stengiuosi vengti karsciausio laikotarpio, ir turistu antpludzio. todel dazniausiai vaziuojame antra birzelio savaite. iki liepos pirmos jau buname namuose. tada nebuna dar taip karsta, ir super miegasi palapinese
snaige4
QUOTE(-Vėja- @ 2011 08 04, 06:32)

cool.gif
*

vinjetės perkamos pasienyje arba artimiausioje degalinėje
locato
eceris- dabar 15e uz 10d. zinoma atostogos trunka dazniausia 14, todel tenka pirkti 2x sad.gif. Pernai mes varem per nemokamus slovenijoje, tai tokiais keliukais teko pasisukioti, kad galvojau ratus pamesiu, o kalnu statumas isvis patyliu.

Kita savaite mes isvarom vel i kroatija ir galvoju per slovenija vaziuoti tik daugiau ziuriu pro kur ir koks kelias ten laukia... Plius su dujomis vaziuojam tai gali buti kad slovakija - vengrija bus sad.gif
wikne
QUOTE(eceris @ 2011 08 04, 10:13)
tai kad viamchelin rodo jog per slovenija galima nemokamais pravaziuot pro maribora vaziuojant-ir tai ilgiau uztrunka tik 30 min kelione. manau visai verta uz 30 min sutaupyt 15 e-itariu meginsiu;)
kai uzpernai vaziavau ir reikejo 35 e moket us keliolika km,man kaip suvalkieciui sazine grauze tongue.gif
*

QUOTE(locato @ 2011 08 04, 16:59)
eceris- dabar 15e uz 10d. zinoma atostogos trunka dazniausia 14, todel tenka pirkti 2x sad.gif. Pernai mes varem per nemokamus slovenijoje, tai tokiais keliukais teko pasisukioti, kad galvojau ratus pamesiu, o kalnu statumas isvis patyliu.

*

Mes Slovenijoje vaziavome nemokamais keliais, keliu zemelapio neturejome todel pasitikejome navigacija. vaziavome kaimo keliuku, kuris vingiavo palei autostrada,jokiais kalnais nevazinejome, tik greitis vos ne istisai 60km/h...i prieki gan ilgai vaziavome tais kaimais( nors gal tik taip atrode tuo metu g.gif ), vaziuojant atgal labai greitai pravaziavome Slovenija....kazi ar verta tiek isleisti vinjetei, kai salutiniai keliukai turbut geresni nei musu automagistraliniai g.gif
Cherry Lips
Labai ačū visems už atsakymus apie vinjetes 4u.gif
Dar supratau, kad su dujomis prolema... O gal kas žinot, Kroatijoje, yra kur užsipilti ir kokia maždaug jų kaina?
locato
pacioje kroatijoje tai tikrai nera problemu su dujomis. pernai buvo 4.4kunos. Man tik austrijoje...
Smilla
QUOTE(locato @ 2011 08 04, 23:11)
pacioje kroatijoje tai tikrai nera problemu su dujomis. pernai buvo 4.4kunos. Man tik austrijoje...
*

O nepavyksta susiplanuot kelione taip, uzsipilt duju taip, kad Austrijoje nereiketu ju? Kiek ten jos yra ax.gif Be to jums alternatyva - kakzoki ruoza pravaziuot su benzu biggrin.gif
DAIVADRI
Šią vasarą dujų kaina-4,98 kunos
Enija
Enijos atostogos.

kol kas be nuotraukų, nes priėjau ne prie to kompo kur guli neapdorotų nuotraukų klodai. Keliavau su Guliverio kelionėmis. Žodžiu viskas sukramtyta ir paduota ant lėkštutės. Nereikia galvoti ar tas posūkis, ar ten susimokėti už kelius, ką pagalvos muitininkas žvelgdamas į tavo transportą. Vis tik mačiau kaip kuičia automobilių bagažines,krepšius ir tai buvo labai nesmagu stebėti.

Taigi kelionė prasidėjo naktį su tradiciniu lingavimu per Lenkijos kamščius. Antroji diena irgi kažkur dingo monotonijos liūnuose nors protas teigia kad vis tik lankėmės visai tokiam lankytinam objekte kaip Budapeštas. Tačiau kadangi ten buvau anksčiau ir mačiau teisingu paros laiku ir teisingu matymo kampu tai šiemetinis apsilankymas tebuvo pliusiukas lankomų objektų sąraše. Na nesakau kad neverta, tačiau jei yra šansas rinktis...

Dabar kas nors būtinai norės paklausti o kokie tie teisingi matymo laikai ir kampai Budapeštui? Taigi atsakysiu su dideliausiu malonumu: Budapeštą reikia pamatyti naktį ir iš laivo. Geriausia su ten gyvenančia lietuvaite gide. Kitaip nelieka to įspūdžio kad patekai į nuostabų kraštą, nes kuo toliau tuo tie vengrai man prasčiau atrodo. Gal tiesiog pas mus darosi vis gražiau ir jaukiau

Taigi patrepenę kalnuotąja Budapešto dalį, kuri berods vadinasi Buda ir tik pro autobuso dalį pavėpsoję į tą dalį kuri vadinasi Peštas, iškeliavome Bosnijos link.

Bosnija tai šalis kuri po truputį mane pradeda žavėti. Jei kas nors pasaulyje atrodo neįmanoma kad būtų, tai jeigu vis tik tai kažkokiu būdu vis tik realizavosi šioje planetoje, tai būtinai rasim Bosnijoje. Na kad ir Sarajevas. Kai skaitydavau kad tai kontrastų miestas, tai šiuos žodžius priskirdavau kažkokiems filologiniams reiškiniams. Na panašiems kaip epitetas, deminutyvas ir analogiškiems. Tačiau pirmą kartą pamačiusi Sarajevą supratau, kad ten gyvenantys žmonės turi neįmanomą logiką.

Na kas sugalvotų patiltėje įsteiginėti kapines? MacDonaldsą ar turgų patiltėje galima rasti vos ne visuose didesniuose ES miestuose, tačiau normalias katalikiškas kapinaites su dailiais paminklais vargu ar kas nors dar įtupdytų tarp dviejų užvažiavimų ant viaduko. Mano mandibula atvipo, o signalai į ossa digitorum apskritai kažkur paklydo. Kad turiu tokius techninius priedėlius kaip fotikas iš viso užmiršau. Nes kurį laiką apskritai tik spoksojau, kol autobusas nuvežė nuo to vaizdo toli toli. Vėliau panašus jausmas apėmė kai privažiavome aikštę užlaidotą serbų karo aukomis jau šiame šimtmetyje. Visų tikėjimų kapai buvusioje futbolo berods aikštėje miesto viduryje, o aplinkui gyvenamieji namai. Praktiškai kieme kapinės.

Pasivaikščiojimas po senamiestį irgi buvo įspūdingas. Tik kad gausiai lijo, tai šiek tiek sumažino žioplinėjimo žavesį, tačiau ir tai kas kliuvo buvo nuostabu. Ir dar žmonės. Mūsų kelyje vietiniai pasitaikė labai svetingi. Pirkome kavos. Prišoko pamokino kaip ten elgtis su jų indeliais, o kai reikėjo atsiskaityti ir puoliau kuistis savo piniginėje bandydama atpažinti kur eurai kur kunos o kur man reikalingos jų markės, tai matyt neteisingai išsiaiškino mano pasimetimą ir kainą sumažino jau nepamenu dvejomis ar keturiomis markėmis. Na maždaug dviem eurais.
Taip galvoju ar mūsuose atsirastų kokia kavinukė kur taip lengvai apdovanotų žioplą turistą, tai kol kas tokios mintyse nerandu.

Likusią per Bosniją kelionės dalį fotiko neišsitraukiau, nors tikrai buvo ką fotografuoti. Tai slėnis su keisčiausiomis naftos perdirbimo gamyklomis. Statybos reikalų fabrikėliai irgi kaip grybukai. Žodžiu, jei tik jie norės, valstybė turi potencialą klestėti. Juo labiau kad arabai juos labai remia finansiškai. Nors kaip jie patys teigia kad 60% gyventojų neturi darbo, bet kai per metus išdygo pakelėje ištisi kvartalai naujų namų, tai kažkaip sunku patikėti kad ten visi vien badauja ir skursta.
Kertant sieną mūsų net pasų netikrino. Pasakė mūsiškiai vairuotojai kad Litva, tai tie tik numojo ranka ir net neužėjo į mus pažiūrėti.

Nakvynės vietą po Sarajevo pasiekėme labai greitai. Tai buvo viešbutis pavadinimu Staryj Most. Ir iš tiesų prieblandoje buvo galima įžiūrėti kitapus kelio romėniško tilto siluetą. Mūsų su vaikais kambarius jungė svetainė su foteliais ir sopke. Nelabai supratau kam- juk atvykome naktį ir išvyksime paryčiais. Na bet firma geriau žino kaip panaudoti mūsų pinigus. Kadangi tokioj prabangoje traukti arbatinuką ir valgyti plikytus "bomžpaketus" pasirodė kažkaip neoru, tai nulėkėme į viešbučio restoraną.
Vadovė mus perspėjo kad vienas iš padavėjų uoliai mokosi lietuviškai, nes nori pasipiršti kokiai nors lietuvaitei. Gal net tai pačiai kuri jam kažkada krito į širdį, bet ji nė už ką nesuprato jokiomis kalbomis jo pasiūlymo.

Taigi sėdime prie stalo ir laukiame meniu. Atnešė, tačiau tai mums sukėlė tik susirūpinimą, nes pavadinimai nieko nesakė. Paprašėme kad atneštų paragavimui vieną kokį nors patiekalą kuriuo jo tauta didžiuojasi. Gavom avytės keptos su virtomis bulvėmis. Paprašėme atnešti dar kažką, kas primintų jo tautos virtuvės žavesį ilgam ir gavome kažkokį pyragą su mėsą.Trečio patiekalo jau nebepamenu, bet jis pranyko irgi labai greitai. Tada paklausėme ar pas juos visada šiuo metų laiku naktimis taip šalta. Atsakė kad tai anomalija, nes tebuvo vos 15C. Paprašėme tokio patiekalo nuo kurio mes sušiltume. Gavome guliašo analogą, kurį kaip jis sakė valgo bosniai tik žiemą. Pasidarė tikrai šilčiau. Atidavęs grąžą jis mano vyro paklausė ar jis teisingai taria vieną lietuvišką žodį. Ir ištarė: "pasikiškiakopūsteliaujantieji". Tikiuosi jis šiuo žodžiu nebandys pirštis savo svajonių damai mastau.gif

Ryte atvykome į Mostarą. Jau ten esu buvusi, bet sudomino galimybė aplankyti mečetės vidų. Klausydamasi aiškinimo kodėl ten moterys vaikšto kaip ninzės, sėdi po kažkokiu baldakimu net maldos metu supratau kad mūsų ir jų supratimas apie tuos pačius dalykus yra visiškai kitoks. Vadovė pasakojo kad vyras turi aprūpinti jas kažkokiais ten dalykais, tame tarpe ir saldumynais kurių moteriai turi būt užtektinai. bigsmile.gif O kai išgirdau, kad ištekėjusi moteris nebeatsako už savo nuodėmes- tai jau jos vyro pareiga saugoti ir atgailauti už žmonos nuodėmes pati nepajutau kaip šilko skarą nuo pečių užsitraukiau ant galvos.
Toliau su dukra gatvėmis vaikščiojom apsibintavusios skaromis sukeldamos vietinių musulmonių susidomėjimą. Atėjusios prie autobuso pasisveikino su vadove salam aleikum ir pranešėm kad dabar mes mielai būsim musulmonėmis. Vadovė pasakė kad vis tik vyras dar gali būt nespėjęs tapti musulmonu. Šyptelėjusi atsakiau kad tai jau nebe mano problema, nes už vyro nuodėmes neatsakau, o va man jaučiu tikrai trūksta kažko saldaus. Čia sužvingo visa grupė.
Toliau kelias vingiavo Medžugorijos link. Ten buvau pernai. Nesu labai tikinti, tai negaliu pasakyti nieko išskyrus kad labai gerbiu tikinčiųjų jausmus ir jie žino ką ten mato daro ir t.t. Nes mačiau veidus ir jų išraiškas kai jie meldžiasi prie Marijos skulptūros ar liečia parkelyje stilizuotą Kristaus skulptūrą tikėdamiesi lašelio vandens kuris atsiranda kelio linkyje ant tos skluptūros. Man labiau suvokiamas buvo vietinis ciucikas, kuris viską kas šiame pasaulyje jam kliuvo priėmė kaip Dievo dovaną ir be jokių skrupulų įsitaisė žalvarinės Kristaus skulptūros pavėsyje savaip priimdamas šios vietos ypatingumą su šiltu granitu ir gaiva teikiama skulptūros pavėsio.
Kelias nuo ten iki Makarskos buvo stulbinamai gražus. Tikrai yra puikių gamtos kampelių Bosnijoje. Aibė krioklių kuriuose maudosi žmonės, labai gražus tos jų didžiausios upės kanjonas. Žioplinėjant laikas tikrai neprailgo iki atsidūrėme Makarskoje.
Šiandien tiek.
locato
QUOTE(Smilla @ 2011 08 05, 07:45)
O nepavyksta susiplanuot kelione taip, uzsipilt duju taip, kad Austrijoje nereiketu ju? Kiek ten jos yra  ax.gif Be to jums alternatyva - kakzoki ruoza pravaziuot su benzu  biggrin.gif
*

Nakti darbe turejau grazaus laiko kelionei pirmyn planuoti. Tai varysiu per PL sad.gif CR - AUS - SLVN - HR (pula).

Austrijos ir slovenijos kartu bus apie 380km. man pilno bako duju kaip tik uztenka, o jei truks tai benzinu rausiu. Visur mokamais keliais tik slovenijoje tuoj 30km nemokamais vaziuosiu, nes 15e kazkaip per daug uz kelis km.

Dabar kur kroatijoje pabuti sad.gif Pula - tai del amfiteatro, tada link zadar kazkur 5 dienu ir dar 5dienos ties omis netoli kazkur biggrin.gif

Sirenos auto cam salia omis buvot kas nors? Kazkaip kainos maziausiai kandziojasi, gal kazkas netaip. Auto cam - sirena
snaige4
Zadare būtinai apsilankykite prie Jūros vargonų ir šviečiančių planetų thumbup.gif
Gaudvilė
QUOTE(Enija @ 2011 08 05, 12:27)
kol kas be nuotraukų, nes priėjau ne prie to kompo kur guli neapdorotų nuotraukų klodai. Keliavau su Guliverio kelionėmis. Žodžiu viskas sukramtyta ir paduota ant lėkštutės. Nereikia galvoti ar tas posūkis, ar ten susimokėti už kelius, ką pagalvos muitininkas žvelgdamas į tavo transportą. Vis tik mačiau kaip kuičia automobilių bagažines,krepšius ir tai buvo labai nesmagu stebėti.
*

lygiai taip pat kuičia, skanuoja pareigūnai ir autobusus. Čekijoj teko susidurt su tokiu reiškiniu ir lygiai taip pat nemalonu buvo. Ar LT pareigūnas, ar Čekijos, vienodai visur visus nusikaltėliais mato.

QUOTE(locato @ 2011 08 05, 14:16)
Nakti darbe turejau grazaus laiko kelionei pirmyn planuoti. Tai varysiu per PL sad.gif CR - AUS - SLVN - HR (pula).

Austrijos ir slovenijos kartu bus apie 380km. man pilno bako duju kaip tik uztenka, o jei truks tai benzinu rausiu. Visur mokamais keliais tik slovenijoje tuoj 30km nemokamais vaziuosiu, nes 15e kazkaip per daug uz kelis km.

*

jei pirminis galutinis tikslas yra Pula, tai važiuokit per visą Slovėniją mokamais keliais iki berods Koper. Nebus gaila išleistų pinigų už kelius, įvertinsit matomus vaizdus per langą ir kelionė neprailgs. Per Vengriją važiuočiau, jei reiktų į Zadar'ą ir piečiau važiuot wink.gif
Ak, tiesa, Čekijoj užsipylus dujų netoli Austrijos sienos, pilnai užteko iki Slovėnijos.
Smilla
QUOTE(locato @ 2011 08 05, 13:16)

Sirenos auto cam salia omis buvot kas nors? Kazkaip kainos maziausiai kandziojasi, gal kazkas netaip. Auto cam - sirena
*

Draugai ka tik buve ten, ju draugai jau antri metai vaziuoja i Sirena - labai patenkinti, isnternetu buvo rezervave vieta palapinei, tai gavo pacia geriausia. Sake vyksta diskotekos vakarais, seimininkas paslaugus, kepa vakarasi parsiuka ... Jei kas konreciai domina, gali draugu paklausti mirksiukas.gif
Linuskė
QUOTE(snaige4 @ 2011 08 05, 14:27)
Zadare būtinai apsilankykite prie Jūros vargonų ir šviečiančių planetų  thumbup.gif
*

Tik Zadarą reikia aplankyti vakare, nes dieną šviečiančių planetų grožio nepamatysit.
locato
QUOTE(Smilla @ 2011 08 05, 18:38)
Draugai ka tik buve ten, ju draugai jau antri metai vaziuoja i Sirena - labai patenkinti, isnternetu buvo rezervave vieta palapinei, tai gavo pacia geriausia. Sake vyksta diskotekos vakarais, seimininkas paslaugus, kepa vakarasi parsiuka ... Jei kas konreciai domina, gali draugu paklausti  mirksiukas.gif
*

Vadinasi ir mes meginsim ten apsistoti antroje atostogu puseje, tik ar kainos tokios pacios kaip nurodyta.

Dabar vietos ties zadar reikia 5dienom kokiom. Cam pasiula tokia didele kad beviltiska issirinkti sad.gif
une
o gal kas zinot kaip vadinasi kempingas, kuris yra arciausiai Plitvicu ezeru? 4u.gif
eceris
QUOTE(une @ 2011 08 06, 14:16)
o gal kas zinot kaip vadinasi kempingas, kuris yra arciausiai Plitvicu ezeru?  4u.gif
*

tai kad ten nuvaziave rasit. ten nera tokio bumo su apgyvendinimu. problemu nesudro apgyvendinimas,nes dauguma vaziuoja ten tik vienai dienai. retai kas su nakvyne. bent mano nuomone tokia smile.gif
locato
Kas nors galite trumpai apie tuos svieciancias planetas ir juru vargonus ar kaip ten vadinasi. Nete radau tik kazkokias svieciancias "plokstes" kurios per diena pasikrauna, o nakti sviecia smile.gif cia gal tas? o apie vargonus nieko aiskaus neradau. Beje gal koordinates turit kokias ?
Smilla
QUOTE(une @ 2011 08 06, 13:16)
o gal kas zinot kaip vadinasi kempingas, kuris yra arciausiai Plitvicu ezeru?  4u.gif
*

Mes viename buvome sustoje paisklausti kainu, tai imti nameli kempinge buvo braqngiau, nei apsigyventi pas zmones 4u.gif
klementyna
QUOTE(locato @ 2011 08 07, 08:39)
Kas nors galite trumpai apie tuos svieciancias planetas ir juru vargonus ar kaip ten vadinasi. Nete radau tik kazkokias svieciancias "plokstes" kurios per diena pasikrauna, o nakti sviecia smile.gif cia gal tas? o apie vargonus nieko aiskaus neradau. Beje gal koordinates turit kokias ?
*

as buvau tik prie juros vargonu. aisku dabar niekaip negaleciau nupasakoti kaip rasti. aisku kad prie juros, ir paciame mieste, ne kokiame pakrasty. vaziavome be jokiu koordinaciu, tiesiog vadovavomes nuorodomis, zmoniu pasiklausinedami
eceris
sove toks klausimas, gal kas zinot: kai vaziuoji brno-viena-graz link mariboro. prasideda alpes ir ten magistralej yra poilsio aiksteles su bio wc, vandens kolonele. o kad taip jose pasistacius palapine permiegoti? kazin neparistu austru policija ar gamtosauga?smile.gif
niekam neteko taip permiegot pigiai thumbup.gif
locato
:DDDD kazkur buvo rasyta kad negalima taip bet kur su palapinem, austrija viena is tu saliu,, Bet kai cia poilsio aisktele tai velniai zino kaip jie traktuotu visa tai biggrin.gif:D:D Bet ideja gera biggrin.gif Viskas vietoje biggrin.gif
Aidluka
QUOTE(eceris @ 2011 08 07, 12:44)
sove toks klausimas, gal kas zinot: kai vaziuoji brno-viena-graz link mariboro. prasideda alpes ir ten magistralej yra poilsio aiksteles su bio wc, vandens kolonele. o kad taip jose pasistacius palapine permiegoti? kazin neparistu austru policija ar gamtosauga?smile.gif
niekam neteko taip permiegot pigiai thumbup.gif
*

Manau parištų... Apie palapinės statymą automagistralių aištelėse manau net nesvajok schmoll.gif Permiegot laisvai galėtum tokioj aikštelėj - tik automobily arba ..ant savo čiužinio šalia automobilio (šiemet mačiau daug turkų grįžinėdami iš Turkijos į Vokietiją taip darė)ax.gif Mes grįždami iš kelionės automobily tokioj aikštelėj miegojom Vengrijoj smile.gif Patikėk, ir policija, ir muitinė per naktį į tą aikštelę buvo užsukus ne kartą...
Smilla
Cekuose miegojom aisktelej, tai irgi policija sukinejosi...

Manau masinoj tai galima laisvai, mums irig buvo tokiu minciu biggrin.gif Bet datraukem iki Ceku.
baka2
QUOTE(locato @ 2011 08 07, 07:39)
*

Tai yra Zadaro senamiestis ( ale senamiescio pusiasalis) ir vienoj pusej jachtu prieplauka, kitoj pusej juros vargonai ir tos svieciancios plokstes, nakti as ju nemaciau tai diena saules baterijos ir tiek, o juros vargonai priklauso nuo vejo t.y. juros musos, teko klausytis du kartus, pries kelis metus ir siemet. Tai puciant vejui ispudis - uzburiantis, nemoku nupasakoti. Bet reikia buti nusiteikus ten pasedeti ir paklausyti, prabegant pro sali tikrai nepaliks ispudzio.
Geros keliones ir puikiu ispudziu 4u.gif
TIC - ( pasienyje ir miestuose) yra nemokami zemelapiai su visais suzymejimais. ( saslies, atskiru miestu ir t.t)
eceris
bet tai vis nuogirdos ir pletkai-gal kam teko konkreciai nakvot tokiu budu ir kuo tai beigesi?smile.gif o gal kazkur galima apie tai pasiskaityt-kolkas ieskau ir nerandu verysad.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.