Įkraunama...
Įkraunama...

Nėštumo ir gimdymo atostogos

QUOTE(Žydinti @ 2011 08 21, 14:33)
norėjau paklausti, gal jau yra aiškesnis ir tikslesnis sodros paaiškinimas dėl to darbo antraisiais auginimo metais?
konkrečiai - ar gali dirbti toje pačioje darbovietėje, tose pat pareigose ir gaut tą patį atlyginimą?
taip pat klausimas ir dėl pirmųjų metų, ar pvz galima dirbti puse etato ir mažesniu atlyginimu toje pat darbovietėje (na suprantu kad tokiu atveju mažėtų ta išmoka)?

dar niekur neradau info ar gali tėvai dalintis atostogas, t.y. pirmus metus mama, antrus- tėtis?

galima grizti i savo darbo vieta ir gaudinet savo atliginima antrais metais,pirmais galit irgi dirbti,bet jau pasalpa bus arba mazesne,turiu omeny mokes skirtuma,arba jei alga bus didesne nei pasalpa,tai pasalpos negausit.
Del atostogu pasidalinimo galit taip daryti,pirmais metais jus,antrais-vyras,arba atvirksciai.
Atsakyti
Man pirmas kartas, tad tikiuos nesupyksit,kad klausiu tikriausiai durnu klausimu,bet noriu issiaiskint,ar teisingai viska supratau blush2.gif blush2.gif blush2.gif
Planuoju gimdyt 2012 Balandzio viduryje,tad man dekretas turetu prasideti vasario viduryje,o pinigelius kuriuos gausiu, jau pagimdzius kas menesi, man skaiciuos nuo 2012 sausio vidurio atgal metelius,tai iki 2011m. sausio vidurio? ar taip? Ir ims visu menesiu vidurki? nes jei kelis men dirbau daugiau,kitus maziau? Tad jei pasirinksiu metus gaut ismoka,tai man simta procentu algos buvusios ir mokes (na ta vidurki)? ax.gif
Atsakyti
QUOTE(_Saule_ @ 2011 08 21, 17:19)
Tad jei pasirinksiu metus gaut ismoka,tai man simta procentu algos buvusios ir mokes (na ta vidurki)?  ax.gif

taip 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(linamask @ 2011 08 22, 09:00)

Su sąlyga, kad ji neviršyja lubų.
Atsakyti
QUOTE(monti @ 2011 08 21, 21:19)
Manau, kad vargiai kas jau spejo isbandyt per pusantro menesio nuo isigaliojimo istat.  smile.gif .
Papildyta:

Gal dar ir nespejo..... lotuliukas.gif  bet gal cia lankosi mergaites, kurios dirba sodroje ir zino, kaip butu sioje situacijoje  blush2.gif

Bet kad klausimas buvo - gal kas buvot susidure su tokia situacija - ar panasiai skambejo. Tai supratau, kad reikalinga isbandyta patirtis, o ne teorines zinios - nes Sodros darbuot. irgi skirtingai visokias situacijas aiskina.
Papildyta:
QUOTE(_Saule_ @ 2011 08 21, 17:19)
Man pirmas kartas, tad tikiuos nesupyksit,kad klausiu tikriausiai durnu klausimu,bet noriu issiaiskint,ar teisingai viska supratau  blush2.gif  blush2.gif  blush2.gif
Planuoju gimdyt 2012 Balandzio viduryje,tad man dekretas turetu prasideti vasario viduryje,o pinigelius kuriuos gausiu, jau pagimdzius kas menesi, man skaiciuos nuo 2012 sausio vidurio atgal metelius,tai iki 2011m. sausio vidurio? ar taip? Ir ims visu menesiu vidurki? nes jei kelis men dirbau daugiau,kitus maziau? Tad jei pasirinksiu metus gaut ismoka,tai man simta procentu algos buvusios ir mokes (na ta vidurki)?  ax.gif

Truputi pripainiojot cia berasydama smile.gif .
Kokius cia pinigelius minite, kuriuos gausite jau pagimdzius? Taip butu, jei i dekreta neitumete ir iskart vaiko auginimo at. imtumet. Jeigu eisit i dekreta, tai i ji isleidzia 30 sav. nestumo (vasari, raset), tai dekreta uz 126d. skaiciuos pradedant gruodziu 12 men. atgal - gaunasi pilni 2011 metai biggrin.gif . O pasibaigus toms 126 dekreto dienoms, eisite vaiko augin atost, tai jeigu iseitumet birzelio men., skaiciuotu pradedant balandzio pajamom 12 men. atgal. Sodra ima pilnus menesius pajamoms skaiciuoti, o ne po puse dalina...
Atsakyti
laba diena, turiu toki klausimuka, spalio 17 turiu iseit i VPA, bet nesenai suzinojau kad darboviete mane zada atleisti, mat sutartis buvo terminuota, ir ji baigesi, kai buvau dekrete, pinigeliai man nenukentes jei mane atleis? bet jei darboviete nepades paraso ir neisleis manes i VPA as tuomet gausiu tik pasalpa? ar nera kokio istatymo kad turi issaugoti darbo vieta nesvarbu ar buvo terminuota sutartis?
Atsakyti
[quote=Natele,2011 08 22, 11:13]
Bet kad klausimas buvo - gal kas buvot susidure su tokia situacija - ar panasiai skambejo. Tai supratau, kad reikalinga isbandyta patirtis, o ne teorines zinios - nes Sodros darbuot. irgi skirtingai visokias situacijas aiskina.
Papildyta:

4u.gif Na taip, klausiau butent taip, bet is tikro galvoje turejau ka kita lotuliukas.gif blush2.gif norejau tik suzinoti ar as galeciau tiketis gauti visas ismokas susilaukus antrojo vaikelio g.gif
Atsakyti
QUOTE(linamask @ 2011 08 22, 09:00)


aciu 4u.gif

QUOTE(Enita @ 2011 08 22, 09:27)
Su sąlyga, kad ji neviršyja lubų.

lubu tikrai nevirsysiu 4u.gif

QUOTE(Natele @ 2011 08 22, 10:13)
Truputi pripainiojot cia berasydama smile.gif .
Kokius cia pinigelius minite, kuriuos gausite jau pagimdzius? Taip butu, jei i dekreta neitumete ir iskart vaiko auginimo at. imtumet. Jeigu eisit i dekreta, tai i ji isleidzia 30 sav. nestumo (vasari, raset), tai dekreta uz 126d. skaiciuos pradedant gruodziu 12 men. atgal - gaunasi pilni 2011 metai  biggrin.gif . O pasibaigus toms 126 dekreto dienoms, eisite vaiko augin atost, tai jeigu iseitumet birzelio men., skaiciuotu pradedant  balandzio pajamom 12 men. atgal. Sodra ima pilnus menesius pajamoms skaiciuoti, o ne po puse dalina...


Na man rupejo pinigeliai kuriuos jau mokes man pagimdzius.
na tai supratau,kad dekreto ir vaiko auginimo pinigelius perskaiciuos atskirai,du kartus? Ir kad vieni skaiciuojasi nuo vienu menesiu,o kiti jau nuo kitu? Teisingai? blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(_Saule_ @ 2011 08 22, 11:53)
Na man rupejo pinigeliai kuriuos jau mokes man pagimdzius.
na tai supratau,kad dekreto ir vaiko auginimo pinigelius perskaiciuos atskirai,du kartus? Ir kad vieni skaiciuojasi nuo vienu menesiu,o kiti jau nuo kitu? Teisingai?  blush2.gif

Dalis menesiu skiriasi, dalis sutampa. Tada jus klauset apie Vaiko priez. at. pinigelius, vadinas. Sios atost. prasideda mazdaug 2 men. po gimdymo, tai ir pinigai ne nuo sausio skaiciuosis (jau rasiau).
Papildyta:
QUOTE(monti @ 2011 08 22, 11:43)


4u.gif Na taip, klausiau butent taip, bet is tikro galvoje turejau ka kita  lotuliukas.gif  blush2.gif norejau tik suzinoti ar as galeciau tiketis gauti visas ismokas susilaukus antrojo vaikelio  g.gif

smile.gif . Jei suzinosit kartais be sios temos pagalbos ka tiksliau, tai parasykit cia butinai, nes mano situacija butu greiciausiai tokia pat, jei taip netycia ...nors apie vaikus ir nebegalvojam biggrin.gif .
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Natele: 22 rugpjūčio 2011 - 15:07

Truputi pripainiojot cia berasydama smile.gif .
Kokius cia pinigelius minite, kuriuos gausite jau pagimdzius? Taip butu, jei i dekreta neitumete ir iskart vaiko auginimo at. imtumet. Jeigu eisit i dekreta, tai i ji isleidzia 30 sav. nestumo (vasari, raset), tai dekreta uz 126d. skaiciuos pradedant gruodziu 12 men. atgal - gaunasi pilni 2011 metai biggrin.gif . O pasibaigus toms 126 dekreto dienoms, eisite vaiko augin atost, tai jeigu iseitumet birzelio men., skaiciuotu pradedant balandzio pajamom 12 men. atgal. Sodra ima pilnus menesius pajamoms skaiciuoti, o ne po puse dalina...
[/quote]


atsiprasau uz durnus klausimus blush2.gif
pagal duota pavyzdivaiko auginimo atostogos skaiciuojasi pradedant balandzio pajamom. tai kiek suprantu, balandis, kovas ieina i dekreto laikotarpi - o tai kokios ten pajamos? pinigeliai gauti uz dekreta? ar nulines pajamos?

tiesa, man jau galvele susisuko bebandant susigaudyti kokios ir kada pasalpos mokamos. ar gali ir mama ir tetis gauti atskiras pasalpas? na abu kartu?
gal kas galit surasyti aiskiai ir paeiliui kas, kam, uz ka ir is kur moka pinigelius. nes dar ir kazkoks soc rupybos skyrius moka?
Atsakyti
Gal nelabai i tema, bet....Gal kas galetumet pakomentuoti, jei mama augina vaika iki 7 m. (drausta PSD), nedirba ir jokiu pajamu neturi ir laukiasi, o gimus antram vaikui tevystes atostogu iseina dirbantis vyras. Ar mamai nutruksta PSD draudimas?
Ačiū 4u.gif
Atsakyti
Sveikos 4u.gif
Niekur neradau reikiamos info tai kuriu temą.
Atleiskit jei klausimai pasirodys kvaili, bet nelabai gaudausi, o išsiaiškinti viską skubiai reikia.
Gimdysiu rugsėjo pradžioj, bet dar nesu baigusi mokslų. Akademinių atostogų taip pat nepasiėmusi. Man lyg ir socialinis draudimas galioja iki rugsėjo pradžios, tai kaip ten su juo bus toliau? Ar jis automatiškai bus pratęstas, ar man reiks jį kažkokiu būdu pačiai prasitęst? Jei pati neturėsiu galimybės prasitęst tai bus mokamas gydymas, priežiūra po gimdymo?
Iš anksto dėkoju 4u.gif
Atsakyti