Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Vaikas išeina gyventi pas tėvą
Supermamų klubas > Motinystė ir tėvystė > Vaiką auginu viena
Pages: 1, 2, 3, 4
sena pažįstama
QUOTE(Prila @ 2011 09 21, 10:40)
Siandien esu laabai laiminga smile.gif  4u.gif  Pavyko susiskambinti su vaikais smile.gif Susitarem susitikti sestadieni smile.gif  4u.gif  Tikiuosi, iki to laiko niekas nepasikeis.....  ax.gif  Labai tikiuosi smile.gif

Ačiū,kad išklausėt, palaikėt, patarėt smile.gif  4u.gif
*

Parasykit, kaip sekesi susitikimas 4u.gif Tik vienas patarimas-neskubekit kaltinti vaiku, kad jie "pamirso", "neskambina", "nemyli", "kad nenori kartu gyventi" ir panasiai. Zinokit, kad teismas ne uz kalnu, neaisku, ka prisuokes yra tevas, leiskit vaikams Jus pamatyti tikroje sviesoje ir patiems isitikinti, tevo zodziai yra tiesa ar melas 4u.gif
Prila
QUOTE(virga @ 2011 09 22, 10:27)
.........Stiprybes tau!  mirksiukas.gif
*

4u.gif AČIŪ smile.gif

QUOTE(sena pažįstama @ 2011 09 22, 12:19)
Parasykit, kaip sekesi susitikimas 4u.gif Tik vienas patarimas-neskubekit kaltinti vaiku, kad jie "pamirso", "neskambina", "nemyli", "kad nenori kartu gyventi" ir panasiai. Zinokit, kad teismas ne uz kalnu, neaisku, ka prisuokes yra tevas, leiskit vaikams Jus pamatyti tikroje sviesoje ir patiems isitikinti, tevo zodziai yra tiesa ar melas 4u.gif
*

Oi ne, neketinu kaltinti. Aptariau su psichoterapiaute kaip bendrauti, kad ju nenugazdinti, jokiu budu nekaltinti ir nesmerkti tevo. Ir tuo paciu.... nepasiduoti vaikams ( nesistengti pirkti ką uzsigeide ir panasiai).
Kad tik pavyktų susitikti smile.gif
Prila
4u.gif Na va, pagaliau įvyko taip lauktas susitikimas. Praleidom kartu kelias valandas. Su sunum buvo kiek lengviau nei su dukryte, bet siaip tai bendravom lyg nieko nebūtų nutikę. Tikiuosi pavyks kuo dazniau matytis, sulaukti sveciuose ( gyvenam per 3 autobuso stoteles). Kad persikraustys pas mane greitu laiku nesitikiu. Mano tikslas atstatyti santykius, pasitikejima, svarbiausia , kad vaikai nebijotų ateiti ir pasakyti, pasipasakoti jei istiktų kokia beda.

Labai dekinga draugui, kuris mane tiesiog nuvijo pas gydytoją ( psichoterapiaute), gydytojai, kuri dave daug patarimų, paaiskinimų kodel taip elgiasi vaikai, ir JUMS, mane palaikiusioms (-iems) 4u.gif 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(virga @ 2011 09 22, 10:27)
Dziaugiuosi uz tave! Manau, moteriai nera didesnio skausmo, kaip nematyti/nebendrauti su savo vaikais. Nezinau, ka reiketu padaryti, kad tikras tevas atimtu is vaiku motina?  g.gif Nesakau apie tokius atvejus, kai vaikus "pasidalina" savo noru, kai sutaria kur vaikai ir su kuo gyvens. Stiprybes tau!  mirksiukas.gif
*

Aš 10 metų patyriau psichologinį smurtą ir galiausiai padaviau skyryboms. Čia jau buvo jam šokas, kad galiu taip pasielgti. O atimdamas is manes vaikus pasiliko sau pavadelius kad toliau galetu mane skaudinti.....
virga
QUOTE(Prila @ 2011 09 25, 20:51)
4u.gif  Na va, pagaliau įvyko taip lauktas susitikimas. Praleidom kartu kelias valandas. Su sunum buvo kiek lengviau nei su dukryte, bet siaip tai bendravom lyg nieko nebūtų nutikę. Tikiuosi pavyks kuo dazniau matytis, sulaukti sveciuose ( gyvenam per 3 autobuso stoteles). Kad persikraustys pas mane greitu laiku nesitikiu. Mano tikslas atstatyti santykius, pasitikejima, svarbiausia , kad vaikai nebijotų  ateiti ir pasakyti, pasipasakoti jei istiktų kokia beda.

Labai dekinga draugui, kuris mane tiesiog nuvijo pas gydytoją ( psichoterapiaute), gydytojai, kuri dave daug patarimų, paaiskinimų kodel taip elgiasi vaikai,  ir JUMS, mane palaikiusioms (-iems)  4u.gif  4u.gif
Papildyta:
Aš 10 metų patyriau psichologinį smurtą ir galiausiai padaviau skyryboms. Čia jau buvo jam šokas, kad galiu taip pasielgti.  O atimdamas is manes vaikus pasiliko sau pavadelius kad toliau galetu mane skaudinti.....
*

Prila, dziaugiuosi su tavim kartu. Svarbu, kad galesit matytis su vaikais. Vaiku tevas (kaip sunku rasyti sita zodi) nepagalvoja kokia trauma vaikams daro. Gyvenu NO, cia daug seimu "pasidaline" vaikus. Arba vaikai gyvena su abiem, bet pakaitom. Tai vyksta savanoriskai. Manau nera baisiau uz psichologini smurta. Gerai, kad istrukot is jo pati. O, vaikai, patikekit mano zodziu, jie sugryz pas jus. Duokit jiems laiko. Sekmes dideliausios! wub.gif
Prila
QUOTE(virga @ 2011 09 25, 20:34)
Sekmes dideliausios!  wub.gif
*

AČIŪ, man jos tikrai prireiks 4u.gif
daivute28
sveikos,
as taip pat turiu panasia beda sad.gif
mano sunus (jam 11) jau apie 3 menesius pas teva, nors vaiko gyvenamoji vieta po skyrybu (2006 metais) nustatyta su manimi. Net neabejoju, kad buves vyras nuteike vaika pries mane ir daro jam psichologini spaudima, kadangi apgaule pasiliko vaika, po to, kai isleidau savaitei pasisveciuoti i kaima, pas jo tevus. Man buvo pasakyta, kad vaikas dabar nori gyventi su juo ir paduotas ieskinys i teisma del vaiko gyvenamosios vietos pakeitimo. Per visa ta laika su vaiku susitikus buvau tik kelis kartus po valanda ir tuos tik su buvusiu vyru salia, mat bijoma, kad as vaika "uzrakinsiu" ir "neisleisiu".
Vaikas visai pasikeites, pasidare atzagarus, abejingas. Visada galvojau, kad tarp musu stiprus rysys, nes jis su manimi visada buvo atviras ir svelnus. O dabar toks ispudis, kad nei as nei be galo jo myleta sese ( 1,5m dukryte is antros santuokos) jam neberupim. Toks jausmas, kad viskas, kas buvo iki isejimo pas teva nukirsta.
Vis pagalvoju, kad gal visai ir nepazinojau savo sunaus, bet sirdimi jauciu, kad ne jo cia sprendimas, kad tevas ji paveike. Buves vyras santuokoje ir po jos smurtavo pries mane ir fiziskai ir psichologiskai, todel galvoju, kad ir kaip nesinoretu tiket, dabar smurtauja psichologiskai pries sunu, gal net pats to nesuvokdamas, vien tik is kersto man. O kersto pagrindas, tas, kad buvome visa seima isvyke i uzsieni 10 menesiu, kadangi mano antrasis vyras susirado darba ten. Taciau niekada nedraudziau sunui su tevu bendraut, buvo viena karta atvykes splankyti jo i uzsieni, praleido jie kartu visa diena, nors sunus bijojo tada su tevu susitikt, bet as ikalbejau, kad reikia.
Vis patikiu savo buvusiu vyru, kad jis pasikeite ir vis nusvylu sparnus..
given444
jetau, na ir istorija dar viena g.gif g.gif striprybes tau daivute...papasakok, o kokie santykiai ir kiek zmoniu buvot neseniai seimoje dabar-jusu antras vyras, jusu bendras vaikas, jus ir sunus? ar sunus nesijaute niekad atstumtas, kaip sutardavo su jusu antru vyru?

zinoma, psichologiskai ir fiziskai smurtaves ex turi jaust nemaza pagieza, kad susiradot sau antra vyra. ar kai tuoketes su dabartiniu ar draugavot, gal jau anksciau pastebejot, kad ex kazkaip veikia vaika is kersto?

jetau, ir kaip sunku irodyti tuos psichol smurtus, spaudimus...gaila tiesiog. o jusu ex turi drauge? su kuo gyvena?
daivute28
QUOTE(given444 @ 2011 10 13, 00:51)
jetau, na ir istorija dar viena  g.gif  g.gif striprybes tau daivute...papasakok, o kokie santykiai ir kiek zmoniu buvot neseniai seimoje dabar-jusu antras vyras, jusu bendras vaikas, jus ir sunus? ar sunus nesijaute niekad atstumtas, kaip sutardavo su jusu antru vyru?

zinoma, psichologiskai ir fiziskai smurtaves ex turi jaust nemaza pagieza, kad susiradot sau antra vyra. ar kai tuoketes  su dabartiniu ar draugavot, gal jau anksciau  pastebejot, kad ex kazkaip veikia vaika is kersto?

jetau, ir kaip sunku irodyti tuos psichol smurtus, spaudimus...gaila tiesiog. o jusu ex turi drauge? su kuo gyvena?
*

taip buvom keturiese, likom tik dviese su dukrele, vyras isvyko dirbti i uzsieni. Su pateviu sunus istikruju nelabai sutardavo, vyras gan grieztas, reikalavo visada tvarkos ir kad pamokos visos butu nepriekaistingai atliktos. Sunku istikruju man tarp ju laviruoti, bet gyvenam santuokoje dar neseniai, laikas ir pastangos sudelioja viska i savo vietas. Negali gi zmogus begti, kiekviena kart, kai kokie sunkiumai iskyla..Abu vaikus as visada mylejau ir mylesiu vienodai, ta ir sunui ne karta sakiau.
Taip ex i antra vyra reagavo audringai, dar kai draugavom visaip bande ji ibauginti, mane pazeminti, kad paliktu, net kelis kart puole mustis, net policijos isikisimo ne kart reikejo. Ex vyras vis sakydavo, parsliausi dar pati pas mane ant keliu..
Daznai paemes vaika buves vyras negrazindavo (mat pas mus teismo nustatytas lankymo grafikas jam), arba apskritai nepranesdavo, kad paima is mokyllos ir specialiai isjungdavo telefonus ir pan.. Vaikui visokias replikas izeidziancias mane snekedavo, aisku sunus parejes pasipasakodavo, kaip pavyzdiui tevas palinkejo man besilaukiant dukrytes greiciau i ligonine pakliut (kas beje ir atsitiko, mano mazoji isvydo pasauli apie 2 men. per anksti), kita kart specialiai isitempe vaika verkianti i masina, kai as dirbau (anytos akivaizdoje, kuriai irgi kliuvo nuo jo per rankas ir negraziais zodziais) ir tuo metu jau laukiausi.
Kas keisciausia, tai mano ex turi sugyventine beveik lygiagreciai tiek pat kaip as antra vyra. Neseniai su ja susilauke sunaus, sugyventine dar turi dukra is pirmos santuokos (~9 metu).
Nezinau kaip nuo tokiu zmoniu atsiriboti, jei jie naglai lenda i akis, nepaiso nei savo vaiko, nei aplinkiniu.
Prila
QUOTE(daivute28 @ 2011 10 12, 23:20)
sveikos,
as taip pat turiu panasia beda sad.gif

Perskaičiau tavo istoriją ir noriu palinketi stiprybes, ko man pačiai čia ne kartą linkėjo 4u.gif
Iš savo patirties galiu tik patarti nenutraukti ryšio su vaiku kiek tai įmanoma ( aš buvau jau nuleidusi rankas sad.gif ). Siusk vaikui kas dieną "žinutę" kad jis tau brangus ( telefonu, kompiuteriu, gyvai - kaip tau iseina), nors žinau kaip sunku kai nera jokio atsako, kai galu gale istisai keiciami telefonai ir t.t.
Nors pas mane dar tik pirmi bendravimo zingsneliai ( po metų issiskyrimo su vaikais) , suprantu, kad vaiku sirdyse man vietos tikrai yra, ir tai kas buvo, ir tebevyksta tai suaugusio zmogaus darbas. Ir kol gales, tol jis jais manipuliuos. Buna susitariam susitikti,o paskutine minute uz kokia bausme nebeleidzia....

Ziurejau pries 3 dienas rode laida, kaip tevas ateme is mamos sunu, susirask internete, perziurek, pamatysi, kad tokia esi ne viena, ir kad tai ne vaiko kalte - tikrai bus lengviau...
TV laida "KA MANAI"
daivute28
QUOTE(Prila @ 2011 10 14, 13:13)
Perskaičiau tavo istoriją ir noriu palinketi stiprybes, ko man pačiai čia ne kartą linkėjo  4u.gif
Iš savo patirties galiu tik patarti nenutraukti ryšio su vaiku kiek tai įmanoma ( aš buvau jau nuleidusi rankas sad.gif ). Siusk vaikui kas dieną "žinutę" kad jis tau brangus ( telefonu, kompiuteriu, gyvai - kaip tau iseina), nors žinau kaip sunku kai nera jokio atsako, kai galu gale istisai keiciami telefonai ir t.t.
Nors pas mane dar tik pirmi bendravimo zingsneliai ( po metų issiskyrimo su vaikais) , suprantu, kad vaiku sirdyse man vietos tikrai yra, ir tai kas buvo, ir tebevyksta tai suaugusio zmogaus darbas. Ir kol gales, tol jis jais manipuliuos. Buna susitariam susitikti,o paskutine minute uz kokia bausme nebeleidzia....

Ziurejau pries 3 dienas rode laida, kaip tevas ateme is mamos sunu,  susirask internete, perziurek, pamatysi, kad tokia esi ne viena, ir kad tai ne vaiko kalte - tikrai bus lengviau...
TV laida "KA MANAI"
*

aciu labai uz palaikyma 4u.gif
daivute28
QUOTE(Prila @ 2011 10 14, 13:13)
Perskaičiau tavo istoriją ir noriu palinketi stiprybes, ko man pačiai čia ne kartą linkėjo  4u.gif

Ziurejau pries 3 dienas rode laida, kaip tevas ateme is mamos sunu,  susirask internete, perziurek, pamatysi, kad tokia esi ne viena, ir kad tai ne vaiko kalte - tikrai bus lengviau...
TV laida "KA MANAI"
*

Paziurejau laida "ka manai". tai pirmoji istorija labai primena manaja, nuo manes taip pat vaikas bega mokykloje, teismas dar neivyko, taip, kad vaiko tetis stengiasi jam buti demesingas (nors siuo metu isveze vaika i kaima pas savo mama dviem savaitem, kadangi pries kelias dienas sunus susilauze koja, man sunaus priziureti neleido, kad ir kiek prasiau sad.gif ).
Tik skirtumas tarp sios istorijos ir manosios tas, kad mes su buvusiu vyru gyvename tame paciame mieste ir as galiu prisiskambinti sunui..
Kaip as noreciau, kad ir man viena diena sunus paskambintu ir paprasytu, kad as ji pasiimciau namo rolleyes.gif , nes kolkas ji matau tik po viena kart i menesi ir tik pusvalandziui su tevo prieziura verysad.gif
Kaira
Sveiki. Mano situacija matyt irgi panaši. Dukrai 15 m, staiga pareiškė, kad negali grįžt namo, nakvos pas draugę. Liepiau bent kad pas tėvą nakvotų. Tai jau antrą savaitę gyvena pas tėvą, porą naktų ir pas mus nakvojo. Tėvas jos priimti nenori, nes gyvena bendrabučio kambarėly, nėra sąlygų, bet laikinai mielai. Mes su dukra nesusipykom, nieko jai nepadariau, tiesiog matyt daviau per dau laisvės, o kai dabar keliu reikalavimus pvz iššluot namus, išplautindus, vaikas absoliučiai neklauso, laiko kad čia mano užgaidos. Neleidau vidury savaitės nakvot pas draugę, tai šito irgi ji man negali atleist. Pagavau pokalbius internete, kad dukros draugė ikalbinėja manąją parūkyt žolės. Buvau pritrenkta, apskritai pasakiau kad gana nakvojimų pas drauges. O dabar kai ji pas tėvą, man net neparašo nei kur nakvos, grįš ar pas tėva, nei ką veikia, nei kur esa. Tėvas savaitgalį vėl leido ja nakvot pas draugę. Nesakau, mano dukra nėra kvaila, tikiuosi, kad neprisigalvos tokių nesąmonių, bet aš nelaidau, tėvas leido, dukra nei nemanė manęs klausyti. Kaip suprantu, praradau savo dukros likutinę pagarbą, ir val;džia jai dabar tėvas, ne aš. Tiesą sakant mane iš dalie žemina tokia situacija, kai aš net nežinau kada tas vaikas parsiras namo, pareikia tik nusiprausti, be žodžių, o aš irgi negaliu ir nenoriu kalbėtis, jai gerai pa tėvą, kodėl man save jai kišti? Neprisiruošiu pasikalbėti, nes nežinau ką pasakyti, niekada jos nei mušiau, nei ji užguita namuose, visą laiką ją palaikiau, turi viską ką reikia. Pokalbių tik mažai, man nepasakoja, aš ir nelendu, galbūt reikėjo.
Dabar nebežinau ką daryti. Kol kas gavoju, kad matyt reikia perleisti tėvui oficialią globą, nes man sunku nieko nežinoti apie vaiką, jausti nepagarbą, manymą, kad aš neverta net elementarios informacijos. Ji pa tėvą laiminga, tada jis turi prisiimt visą atsakomybę. Juk dabar praktiškai jau viskas subyrėjo. Grįš dukra, paprašysiu išplaut indus, man pasakys kad neturi laiko, paprašysiu dar 5 kartus, galiausiai įsakmiai liepsiu, o tada jau ji tekina vėl pas tėvą, nes aš rėkiau. Manau riba peržengta ir kažin ar yra kelias atgal.
Kažin kur ir kaip reikia kreiptis dėl oficialios globos perleidimo?
Prila
Labas Kaira 4u.gif .Tavo dukryte jau vyresne ir matyt jau paauglystes problemos...Mane taip pat buvo uzvaldes pyktis ant vaiku, bet psichologe padejo susigaudyti, kad jie nekalti, tai tevas manipuliuoja. Tavoji jau didesne, gal mokykloje kokie nesklandumai, gal ...pirmoji meile.... Vistik pabandyk paieskoti kontakto su ja, kiek galima ramiau, be kaltinimu, be priekaistu...
Man lengviau bendrauti su sunum, siandien pats paskambino ir paprase nors valandziukei PASLAPCIOM susitikti , kad nei sese nei tevas nezinotu. Argi neabsurdas???? Kad turiu su savo vaiku paslapciom susitikineti???? Su dukryte dar bendravimas problematiskas...

As teisme del vaiku nesikoviau. Gerai pazinojau savo ex ir nujauciau, jei kausiuos jis tik dar labiau nuteikines, spaus vaikus. Todel paklausiau keleta kart vaiku koks ju pasirinkimas ir pasirasiau popierius (kraujuojancia sirdim) , kad jie lieka su tevu. Nutariau, kad vistiek laikui begant atstatysim rysi, kuri sutrype tevas. Gal ir as tavo vietoje leisciau pagyvent pas teva, manau tai laikina. Tik tu nenuleisk ranku ir draugiskai siusk dukrytei zinia, kad myli ja, kad visada pas tave ras uzuoveja.

Daivute 28, stiprybes, kantrybes Tau. 4u.gif Parasyk vis kaip tau sekasi.
girene
QUOTE(Kaira @ 2011 10 24, 17:35)
Sveiki. Mano situacija matyt irgi panaši. Dukrai 15 m, staiga pareiškė, kad negali grįžt namo, nakvos pas draugę. Liepiau bent kad pas tėvą nakvotų. Tai jau antrą savaitę gyvena pas tėvą, porą naktų ir pas mus nakvojo. Tėvas jos priimti nenori, nes gyvena bendrabučio kambarėly, nėra sąlygų, bet laikinai mielai. Mes su dukra nesusipykom, nieko jai nepadariau, tiesiog matyt daviau per dau laisvės, o kai dabar keliu reikalavimus pvz iššluot namus, išplautindus, vaikas absoliučiai neklauso, laiko kad čia mano užgaidos. Neleidau vidury savaitės nakvot pas draugę, tai šito irgi ji man negali atleist. Pagavau pokalbius internete, kad dukros  draugė ikalbinėja manąją parūkyt žolės. Buvau pritrenkta, apskritai pasakiau kad gana nakvojimų pas drauges. O dabar kai ji pas tėvą, man net neparašo nei kur nakvos, grįš ar pas tėva, nei ką veikia, nei kur esa. Tėvas savaitgalį vėl leido ja nakvot pas draugę. Nesakau, mano dukra nėra kvaila, tikiuosi, kad neprisigalvos tokių nesąmonių, bet aš nelaidau, tėvas leido, dukra nei nemanė manęs klausyti. Kaip suprantu, praradau savo dukros likutinę pagarbą, ir val;džia jai dabar tėvas, ne aš. Tiesą sakant mane iš dalie žemina tokia situacija, kai aš net nežinau kada tas vaikas parsiras namo, pareikia tik nusiprausti, be žodžių, \, niekada jos nei mušiau, nei ji užguita namuose, visą laiką ją palaikiau, turi viską ką reikia. Pokalbių tik mažai, man nepasakoja, aš ir nelendu, galbūt reikėjo.
Dabar nebežinau ką daryti. Kol kas gavoju, kad matyt reikia perleisti tėvui oficialią globą, nes man sunku nieko nežinoti apie vaiką, jausti nepagarbą, manymą, kad aš neverta net elementarios informacijos. Ji pa tėvą laiminga, tada jis turi prisiimt visą atsakomybę. Juk dabar praktiškai jau viskas subyrėjo. Grįš dukra, paprašysiu išplaut indus, man pasakys kad neturi laiko, paprašysiu dar 5 kartus, galiausiai įsakmiai liepsiu, o tada jau ji tekina vėl pas tėvą, nes aš rėkiau. Manau riba peržengta ir kažin ar yra kelias atgal.
*

mieloji,is jusu posto supratau,kad pati savo noru perleidziat dukra tevui

gink dieve,nesmerkiu jusu,jei jus tai pasirenkat

tiesiog neturit rysio su vaiku,ir jei nepaklause,tuoj darot isvada-lai pas teva gyvens

o kam siulot kasdien tuos indus plaut?jei nenori,tingi ir t.t.-nepriversit.pati auginau dukras,ir buvo baisingai sunkios paauglystes

kitas dalykas neleidimas pas drauge del zoles-tai negelbeja,nes,jei vistik nores,ir nenakvodama parukys.juk nedabojat jos istisa diena.taigi,ir nepriziuresit.jei turi galva-nemegins

kam rekt isakmiai?nereikia,tik ramus jus tonas turi buti

nuo 12gal metu mano vaikai nustojo tvarkytis kambarius.pradzioj burbejau.niekas nuo to nesikeite,o jei jau grieztai liepiau,pairo musu santykiai.ar man to reik?neeeeee.tiesiog pradejau dometis.begale medziagos yra internete.neverskim tvarkytis.paaugliui taip gerai,o jei jam gerai,negeda pries draugus,turi but ir man gerai.lai buna 20poru kojiniu sumestu po lova.syki sutvarkiau pati,ir ka?vaikas nerado puses daiktu.nes tam savo bardakely mintinai zino kur kas padeta.lai gyvena savo sukurtoje aplinkoje,o ne jusu.gerbkime vaikus

praradau savo dukros likutinę pagarbą, ir val;džia jai dabar tėvas, ne aš. Tiesą sakant mane iš dalie žemina tokia situacija,

o aš irgi negaliu ir nenoriu kalbėtis, jai gerai pa tėvą, kodėl man save jai kišti? Neprisiruošiu pasikalbėti, nes nežinau ką pasakyti

na stai,jus pati priimat toki sprendima-nezinau,nenoriu.......
sekmes jums,nes paprastai iseitis visada yra,jei tik yra noras

p.s.skaiciau ir kitu moteru cia rasytus postus.ju dalia visai kitokia
man ju nuosirdziai gaila,kai is mamu jega atimami vaikai,kurios labai troksta buti su jais

stiprybes visoms,niekada nenuleiskite ranku,kovokite 4u.gif
given444
QUOTE(daivute28 @ 2011 10 24, 14:48)
Kaip as noreciau, kad ir man viena diena sunus paskambintu ir paprasytu, kad as ji pasiimciau namo  rolleyes.gif  , nes kolkas ji matau tik po viena kart i menesi ir tik pusvalandziui su tevo prieziura  verysad.gif
*

kosmaras blink.gif blink.gif ar jau neimanoma teismiskai prisiteist valandu?? ar bijot jo smurto? g.gif juk alokoholikai net dazniau vaikus mato, o cia MAMA negali su vaiku pasimatyti. daivute, ar turit stipru uznugari, kazka is vyr gimines? teva, brolius, ir tt. ex jaucia kad jus 'viena' moraliskai. gaila, kad jusu antras vyras nelabai matyt palaiko, nes tikrai NELEISTU kad su jumis ir vaiku taip elgtusi.

kosmaras kaip traumuojamki vaikai...........zodziu truksta.....
Papildyta:
QUOTE(Prila @ 2011 10 24, 16:05)
1.Mane taip pat buvo uzvaldes pyktis ant vaiku, bet psichologe padejo susigaudyti, kad jie nekalti, tai tevas manipuliuoja.

2.As  teisme del vaiku nesikoviau. Gerai pazinojau savo ex

1. prila, jusu situaija man irgi neiseina is galvos. idomu, kaip psichologai pataria bendraut, kai tevas pastoviai juodina buvusia zmona? sakot, stengiates nesmerkt savo ex...bet ar tai isvis imanoma? pradedu man yti, kad psichologija yra blefas. tai jeigu ateina pas jus traumuotas, tevo uzguitas vaikas - ir atveria sirdi kad tevas su juo taip ar anaip-tai ka jus darot...tik sypsotes ir linkciojat galva??? man labai idomu kaip pati psichologe bendrautu su psichiniu smurtautoju rolleyes.gif g.gif blink.gif

2. blink.gif verysad.gif o sito as nezinojau. KODEL LENGVAI ATIDAVET VAIKUS, PASIRASET POPIERIUS?? GI NESAT nepritekliuj, nesat asociali? sakot, kad gerai pazinojot ex. tai kaip tik nereikejo !!!!! atiduot vaiku. nes mano galva, dabar niekad ir neissiskirsit su juo psichologiskai!!! per vaikus jis jus tampys, zemins, vaikus ir jus, uz menkiausia prazanga neleis jums matytis. sioaub as!!! kaip nepagalvojot blink.gif blink.gif juk nuo psichinio maniako reik ne tik paciai begt, bet ir VAIKUS nestis. negi jis milijonierius, papirkes visus advokatus ir tt? ka reiskia, kraujuojanti sirdis?? reikejo imtis realiu veiksmu. doh.gif o dab doh.gif r save sado-mazo zaidimams, save ir vaikus pasmerket unsure.gif ar negalima bandyt teistis is NAUJO...PRILA, BUTINAI APIE TAI PAGALVOKIT--- jei nesibaigs vaiku traumavimas. pagalvokit, juk vaikai kazkam bus 'dovana' taip pat-susituoks, susiras antras puseles, ir negi bus tokie...kaip tevas. unsure.gif
Prila
QUOTE(given444 @ 2011 11 10, 20:22)
1. prila, jusu situaija man irgi neiseina is galvos. idomu, kaip psichologai pataria bendraut, kai tevas pastoviai juodina buvusia zmona? sakot, stengiates nesmerkt savo ex...bet ar tai isvis imanoma? pradedu man yti, kad psichologija yra blefas. tai jeigu ateina pas jus traumuotas, tevo uzguitas vaikas - ir atveria sirdi kad tevas su juo taip ar anaip-tai ka jus darot...tik sypsotes ir linkciojat galva??? man labai idomu kaip pati psichologe bendrautu su psichiniu smurtautoju  rolleyes.gif  g.gif  blink.gif

2.  blink.gif  verysad.gif o sito as nezinojau. KODEL LENGVAI ATIDAVET VAIKUS, PASIRASET POPIERIUS?? GI NESAT nepritekliuj, nesat asociali? sakot, kad gerai pazinojot ex. tai kaip tik nereikejo !!!!! atiduot vaiku. nes mano galva, dabar niekad ir neissiskirsit su juo psichologiskai!!! per vaikus jis jus tampys, zemins, vaikus ir jus, uz menkiausia prazanga neleis jums matytis. sioaub as!!! kaip nepagalvojot  blink.gif  blink.gif juk nuo psichinio maniako reik ne tik paciai begt, bet ir VAIKUS nestis. negi jis milijonierius, papirkes visus advokatus ir tt? ka reiskia, kraujuojanti sirdis?? reikejo imtis realiu veiksmu.  doh.gif o dab doh.gif r save sado-mazo zaidimams, save ir vaikus pasmerket  unsure.gif  ar negalima bandyt teistis is NAUJO...PRILA, BUTINAI APIE TAI PAGALVOKIT--- jei nesibaigs vaiku traumavimas. pagalvokit, juk vaikai kazkam bus 'dovana' taip pat-susituoks, susiras antras puseles, ir negi bus tokie...kaip tevas.  unsure.gif
*

1.Tiesiog kol kas as nelieciu tevo temos. Vaikai taip pat.
2.Tuo metu jis vaiku neskriaude, o atvirksciai visapusiskai pataikavo. Vaikai tokio amziaus, kad jie turejo zodi teisme ir jie rinkosi TEVA. Taip jis issaugojo turta ir laaaabai nemaza. Jus galvojate, kad man atnese popieriukus, o as priklaupusi juos pasirasiau???? Vaikai nuo manes bego, uzsiirakindavo , isivezdavo juos keliom dienom, viskas jiem buvo tuo metu leidziama viskas perkama ir t.t. Supratau, kad dabar turiu atsitraukti ir palaukti, kol jis gaves tai ka nori ( turta) paliks vaikus ramybeje. Taip ir yra, dabar jau po truputi reikalai taisosi. As gerai zinojau, kad nesikaudama as prarandu tik materialius dalykus, o vaiku gyvenamoji vieta gali buti pakeista bet kada.
given444
O TAI... kaip vaikai buvo auklejami, koks rysys su jumis...kaip jie galejo rinktis teva, juk mate kaip desimt metu patyret smurta psichologini--neduok diev,e negi ivyko blogiausia-jei jus namie niekad nei zodziu nesipriesindavot tokiam elgesiui, vaikai suprato, kad norma - ujama zmona ir mama blink.gif nesuprantu, kaip vaikai galejo rinktis inkvizitoriu teva (na ir kas ka jis ju paciu nemuse)..negi del materialiu daiktu? tai vadinasi auginam besielius vaikus, be vertybiu g.gif cia ne kaltinimas, pati dabar mastau... vaikai musu netobuli, blaskomi...tuomet tikrai baisu.arba kas cia ne taip, dar kazko nepasakot.
Prila
QUOTE(given444 @ 2011 11 12, 18:14)
O TAI... kaip vaikai buvo auklejami, koks rysys su jumis...kaip jie galejo rinktis teva, juk mate kaip desimt metu patyret smurta psichologini--neduok diev,e negi ivyko blogiausia-jei jus namie niekad nei zodziu nesipriesindavot tokiam elgesiui, vaikai suprato, kad norma - ujama zmona ir mama  blink.gif nesuprantu, kaip vaikai galejo rinktis inkvizitoriu teva (na ir kas ka jis ju paciu nemuse)..negi del materialiu daiktu? tai vadinasi auginam besielius vaikus, be vertybiu g.gif cia ne kaltinimas, pati dabar mastau... vaikai musu netobuli, blaskomi...tuomet tikrai baisu.arba kas cia ne taip, dar kazko nepasakot.
*

tevas niekada nesmurtavo fiziskai. As kalbu apie psichologini smurta. As su jais buvau labai artima. Vaikai pametinukai, nelanke darzelio, piesem lipdem namuose, vedziojau i mokyklele 3 kart savaiteje, kad pabendrautu su kitais vaikais. Sunus buvo artimesnis man, dukra teciui. Neisivaizduokit kad tai koks apsmurges zmogus, tai isilavinima ir geras pareigas turintis vyras.Tik kaip psichoterapiaute sako, turintis psichopatiniu savybiu.
Vaikai zinoma ji myli, juk tai ju tevas. Paziurekit kokius alkoholikus vaikai myli. Man psichoterapiaute paaiskino kodel jie elgias taip o ne kitaip.
Del materialumo... taip, vistik auga labai materiali karta.... apsizvalgykit aplink.... Tevas tai labai sureiksmino - geras namas, gera masina , puikuodavosi tuo, zemino to nepasiekiancius. Jis juk vaikams autoritetas, koks bebutu, koks grieztas jis bebutu ir kaip jie jo bijotu.....
Man buvo svarbesnes kitos vertybes ( kad sugyventume, nesipyktume, daznai nutiledavau "del sventos ramybes"). Mano nutylejimas ir buvo klaida....Esu tylaus budo, istverdavau nuoskaudas sirdy, nevisad ir mate vaikai mano kancia.

Dukra ir dabar matau, kad visa siela su tevu. Sunus.... baimeje... Penktadieni leidom laiko kartu. Ir ka... paradui vadovavo vistik dukra... ejom ten kur ji norejo, pirkom jai batus, kepure. Sunus jau kelinta susitikima nenuleidzia akiu nuo masinikes. Isiuliau ir nupirkau ja... rase sms tevui, ar galma... ir...vistiek nedriso jos pasiimti...taip ir liko gulet pas mane bagazineje... nors akys dega noru. TAi kas cia? Ne vaiko baime?
Kartais galvoju kad mes mamos...per daug susireiksminame... galvojam kad labai svarbios vaiku gyvenime.... o pasirodo... susitvarko ir patys... Sunku cia aprasyti, nupasakoti, zinoma yra visokiu niuansu, smulkmenu , kurios ir sudaro visuma.... Esu laaabai mylima, laukiama svetimu vaiku ( draugo) , o jauciuosi isduota savu....
given444
na, taip, sutinku mamoms nereik susireiksminti, as tikrai ne ta norejau pasakyti. kaip tik manau, kuo labiau vaikams suteiki laisve ir neisikabini i juos - ziurek, jau jie bega vel pas tave, vel glaudzias. ir visgi, ...daug liejasi minciu, bet tema ne apie tai.

man idomu, ka psichoterapeute jums sake. pati turiu ex, itariu, tikrai jis irgi su psichopat savybem. taigi, kodel jie elgiasi kaip elgiasi? jiems butina kontroliuot kitus, zemint, nes patys turi begalini nepilnavertiskumo kompleksa? nes nepazemine kito, patys jauciasi zemesni? tuomet nieko naujo nepasaket.

o siaip - ka as zinau. visgi blogai, kai dukra, vyresne jau, o nesuvokia, kad jums, MAMAI, buvo blogai (bent kazkiek, kiek vaikas pajegia suvokti) seimoje. turbut ir ji turi/res tokiu pat bruolzu , kaip tevas.....

p.s. ir cia ne i tema, bet papildysiu. apturejau nemazas soka ir pasipiktinima, blink.gif kai viena mano drauge papasakojo, kaip viena moteris (is ju pazistamu rato) pabaige savo gyvenima. seimoje buvo'auka'-tyli, rami, kente n metu psichologini vyro smurta. ziauru. iki tokio lygio, kad net meiluze pries ja rodydavo, geles dovanodavo zmonos akyse. zmona darbo neturejo, pajamu. kaip ir jus, prila, NUTYLEDAVO daugka, nes laike save krikscione. (iskreiptas mastymas.)bet kAS SKAUDZIAUSIA; juk paprastai vaikai mama palaiko. o cia: DUKRA eme pagreciui mama niekinti, zeminti...baisu ir pakartoti tuos vaizdus. nauju metu isvakarese moteiriai sustojo sirdis. vienareiksmiskai pagalvojau: visos ligos nuo nervu: jos vyras- jos zudikas. tikslaiu, ji pati save leidosi nuzudyti. baisiau nebuna. bet dar baisiau: kai vaikai tampa VIENIS su tokiu psichopatu. blink.gif
sena pažįstama
QUOTE(Prila @ 2011 11 13, 08:25)
Tik kaip psichoterapiaute sako, turintis psichopatiniu savybiu.
Jis juk vaikams autoritetas, koks bebutu, koks grieztas jis bebutu ir kaip jie jo bijotu.....
Esu tylaus budo, istverdavau  nuoskaudas sirdy, nevisad ir mate vaikai mano kancia.
*

Keista psichoterapeute, kuri nemaciusi zmogaus diagnozes jam nustato g.gif Gal ne jis psichopatas, o jus psichlogiskai silpna, nestabili? 4u.gif Tai ne priekaistas, tiesiog taip buna seimoje, kad vienas stipresnis psichologiskai, kitas daugiau linkes i depresija... 4u.gif Ir deja, vyrams greit nusibosta amzinas aukos sindromas. Vyrai palieka seimas del to. Gali buti, kad ir vaikams nestabilu ir nesaugu buti salia pastoviai depresija sergancios mamos. g.gif Vaikams nereikia turtu, jiems reikia jaustis SAUGIAI. Ir ta saugumo jausma, stabiluma jiems kol kas suteikia tik tevas. Materialus jie, tas tiesa, bet pati pamatete, kad masinos vaikas neeme. Ir ne is baimes. Juk tevas nesimusa, kaip minejote. Tiesiog vaikas nenorejo sukelti nemalonu jausma tevui, nes atsiklausia sms, bet tai ne baime-tai didelis prisirisimas. Kvaila tai, aisku, ir vaikiska, juk zaislas-tai zaislas ir nieko daugiau. Tevas jiems grieztas, tikiu, kad aukleja kaip armijoje ir vis tik...vaikai ji myli ir nori gyventi su juo, jauciasi laimingi ten(sunus kol kas jaucia kaltes jausma, nes myli ir motina, ir teva, tik teva gal labiau, tos kaltes kankinamas ir jauciasi tarsi baimeje, tarsi bijotu ta prisipazinti-mama, as teti myliu labiau. O dukra is viso, kaip minejote, su tevu labai artima).
Jus sioje situacijoje visai nekalta, ir motina esate puiki 4u.gif Tiesiog taip susikloste gyvenimas... verysad.gif
Prila
QUOTE(given444 @ 2011 11 13, 16:20)
na, taip, sutinku mamoms nereik susireiksminti, as tikrai ne ta norejau pasakyti. kaip tik manau, kuo labiau vaikams suteiki laisve ir neisikabini i juos - ziurek, jau jie bega vel pas tave, vel glaudzias. ir visgi, ...daug liejasi minciu, bet tema ne apie tai.

man idomu, ka psichoterapeute jums sake. pati turiu ex, itariu, tikrai jis irgi su psichopat savybem. taigi, kodel jie elgiasi kaip elgiasi? jiems butina kontroliuot kitus, zemint, nes patys turi begalini nepilnavertiskumo kompleksa? nes nepazemine kito, patys jauciasi zemesni? tuomet nieko naujo nepasaket.

o siaip - ka as zinau. visgi blogai, kai dukra, vyresne jau, o nesuvokia, kad jums, MAMAI, buvo blogai (bent kazkiek, kiek vaikas pajegia suvokti) seimoje. turbut ir ji turi/res tokiu pat bruolzu , kaip tevas.....
p.s. ir cia ne i tema, bet papildysiu. apturejau nemazas soka ir pasipiktinima,  blink.gif  kai viena mano drauge papasakojo, kaip viena moteris (is ju pazistamu rato) pabaige savo gyvenima. seimoje buvo'auka'-tyli, rami, kente n metu psichologini vyro smurta. ziauru. iki tokio lygio, kad net meiluze pries ja rodydavo, geles dovanodavo zmonos akyse. zmona darbo neturejo, pajamu. kaip ir jus, prila, NUTYLEDAVO daugka, nes laike save krikscione. (iskreiptas mastymas.)bet kAS SKAUDZIAUSIA; juk paprastai vaikai mama palaiko. o cia: DUKRA eme pagreciui mama niekinti, zeminti...baisu ir pakartoti tuos vaizdus. nauju metu isvakarese moteiriai sustojo sirdis. vienareiksmiskai pagalvojau: visos ligos nuo nervu: jos vyras- jos zudikas. tikslaiu, ji pati save leidosi nuzudyti. baisiau nebuna. bet dar baisiau: kai vaikai tampa VIENIS su tokiu psichopatu.  blink.gif
*

QUOTE(sena pažįstama @ 2011 11 13, 16:33)
Keista psichoterapeute, kuri nemaciusi zmogaus diagnozes jam nustato g.gif Gal ne jis psichopatas, o jus psichlogiskai silpna, nestabili? 4u.gif Tai ne priekaistas, tiesiog taip buna seimoje, kad vienas stipresnis psichologiskai, kitas daugiau linkes i depresija...  4u.gif Ir deja, vyrams greit nusibosta amzinas aukos sindromas. Vyrai palieka seimas del to. Gali buti, kad ir vaikams nestabilu ir nesaugu buti salia pastoviai depresija sergancios mamos. g.gif Vaikams nereikia turtu, jiems reikia jaustis SAUGIAI. Ir ta saugumo jausma, stabiluma jiems kol kas suteikia tik tevas. Materialus jie, tas tiesa, bet pati pamatete, kad masinos vaikas neeme. Ir ne is baimes. Juk tevas nesimusa, kaip minejote. Tiesiog vaikas nenorejo sukelti nemalonu jausma tevui, nes atsiklausia sms, bet tai ne baime-tai didelis prisirisimas. Kvaila tai, aisku, ir vaikiska, juk zaislas-tai zaislas ir nieko daugiau. Tevas jiems grieztas, tikiu, kad aukleja kaip armijoje ir vis tik...vaikai ji myli ir nori gyventi su juo, jauciasi laimingi ten(sunus kol kas jaucia kaltes jausma, nes myli ir motina, ir teva, tik teva gal labiau, tos kaltes kankinamas ir jauciasi tarsi baimeje, tarsi bijotu ta prisipazinti-mama, as teti myliu labiau. O dukra is viso, kaip minejote, su tevu labai artima).
Jus sioje situacijoje visai nekalta, ir motina esate puiki 4u.gif Tiesiog taip susikloste gyvenimas... verysad.gif
*

aciu uz pasisakymus ir numone 4u.gif
Isties dabar esu linkusi i depresija.... is pasktiniuju laikausi "ant sio svieto".... nors prasmes kuo toliau tuo maziau matau....
virga
QUOTE(Prila @ 2011 11 13, 19:52)
aciu uz pasisakymus ir numone  4u.gif
Isties dabar esu linkusi i depresija.... is pasktiniuju laikausi "ant sio svieto".... nors prasmes kuo toliau tuo maziau matau....
*

Prila, jei taip pergyvensi isivarysi depresija, ir tada tikrai nei tu vaikams, nei jie tau nebus reikalingi. Mano nuomone, tu kaltini save, kad vaikai liko gyventi su tevu. Priimk sita fakta, kaip butinybe, kad taip vaikams geriau. Jie liko gyventi savo namuose, savo aplinkoj, draugu ratas liko tas pats. Vaikams tai labai svarbu. Aisku idealiausiai butu, kad tevai gyventu kartu. Bet, jei neisena kartu gyvent? Lietuvoj taip sureiksminta, kad vaikai turi gyventi su mama, ir ne kitaip. Pasenes poziuris. Va, pav. NO vaikai gyvena pakaitom pas viena ir pas kita is tevu. Nemazai vaiku gyvena su tevu, jei tevas liko gyventi tam paciam name. Po skirybu gyvenimas tesiasi, ir tevai ziuri, kad vaikams butu geriau. Cia pries kiek tai metu, valstybe dare eksperimenta. Vaikai po skirybu likdavo gyventi tame paciame name, tik tevai keisdavosi. Turbut del tos pacios priezasties, kad vaikams nekeisti aplinkos, ir ju daugiau netraumuoti. Prila, o mergaites, jos gi visada i tecius "isimylejusios" buna. Prisimenu, kai buvau penkiu metu, tai sakiau zenisiuos tik su teciu. Berniukai prie mamu, uztai tavo sunus linksta prie taves, bet vyresnes(jei ji vyresne) seses prisibijo.
Galvok pozityviai, suprantu, kad sunku, bet galvok, kad jie laikinai gyvena ten, kad siuo momentu jiems taip geriau. Negatyvios mintys nepades.
P.s. Neprisimenu, cia kazkas minejo, kad ne materialus dalykai svarbu vaikams , o meile, rupestis. Netiesa, teko paskaita klausyti apie tevu ir vaiku santykius. Tai, va, vaikai negali pasverti mamos nemiegotu naktu, sugaisto laiko juos priziurint. Jie sito nesupranta dar ir neivertina. Bet, kaip jie ivertina vakare tevo atnesta dovanele. Ta manau ir pacios galim pastebeti.
Na ir prirasiau. biggrin.gif
Papildyta:
Prila, ar nebandei bendrauti, "Kertele sielai" su merginom kurios serga depresija? Jos ten kiek pastebejau, labai draugiskos. Viena kita palaiko. Protingos merginos/moterys. Manau, kad tu tokia irgi esi. wub.gif
given444
sena pazistama, o jus tai puikiai nustatote autorei diagnoze internetu cool.gif ir analizuojat vaiku jausmus...as kaip tik galiu atvirkstini varianta pasakyt, isvedziot. pvz"auka gina budeli" sindromas. buten taip jauciasi vaikas. nemyli jis to tevo is tikruju. bijo jo, bijo daugko, auga su kompleksaais, baimeje, formuoja paoziuri i moteris. galeciau tokiu kampu isvdziot. ir ka? cool.gif

prila, o kaip pasireiksdavo psichol smurtas pries jus? negi vaikai nejusdavo nieko kaip baltos varnos? unsure.gif
Papildyta:
QUOTE(virga @ 2011 11 13, 17:19)
Tai, va, vaikai negali pasverti mamos nemiegotu naktu, sugaisto laiko juos priziurint. Jie sito nesupranta dar ir neivertina. Bet, kaip jie ivertina vakare tevo atnesta dovanele. Ta manau ir pacios galim pastebeti.

o cia tai baisu blink.gif manau daug kas priklauso ir nuo vertybiu formavimo, auklejimo. pagal jus, visad mafukai teveliai su dziapais apipilantys vaika dovanom yra puikesni blink.gif o mamos visad bus tos nevertinamos varguoles. na tikrai materialeja pasaulis, bet kiekvieno reikalas kovot uz vaiko siela. ir tai yra ne siaip sau kova, o kova. as, pvz, tikrai kalb blink.gif uos su vaiku, kad pinigai ne byra is b blink.gif komato, o jie uzdirbami, ir nelengvai. ir daug pasiturinciu zmoniu taip daro. uzuojauta tiems, kuriu vaikai kitaip masto. ir visgi. kai vaikai ugteli, patys daugka supranta. nemanau, kad tokie buki palieka. bet velgi VERTYBES CIA SVARBIAUSIA. as pati turejau nekokia vaiksyte. mane niekaip nebutu patraukes psichopatasmuo kad ir su sesiom vilom priesaky ir trim dzipais. nezinau. gal daug dave auklejimas, ir tas diegiamas dvasingumas.
virga
QUOTE(given444 @ 2011 11 14, 10:51)

Papildyta:

o cia tai baisu  blink.gif manau daug kas priklauso ir nuo vertybiu formavimo, auklejimo. pagal jus,[B] visad mafukai teveliai su dziapais apipilantys vaika dovanom yra puikesni  blink.gif o mamos visad bus tos nevertinamos varguoles. na tikrai materialeja pasaulis, bet kiekvieno reikalas kovot uz vaiko siela. ir tai yra ne siaip sau kova, o kova. as, pvz, tikrai kalb blink.gif uos su vaiku, kad pinigai ne byra is b blink.gif komato, o jie uzdirbami, ir nelengvai. ir daug pasiturinciu zmoniu taip daro. uzuojauta tiems, kuriu vaikai kitaip masto. ir visgi. kai vaikai ugteli, patys daugka supranta. nemanau, kad tokie buki palieka. bet velgi VERTYBES CIA SVARBIAUSIA. as pati turejau nekokia vaiksyte. mane niekaip nebutu patraukes psichopatasmuo kad ir su sesiom vilom priesaky ir trim dzipais. nezinau. gal daug dave auklejimas, ir tas diegiamas dvasingumas.
*

given, kokia jus pikta. Visu pirma ne pagal mane, as pati buvau nustebus ir sokiruota. Visu antra cia kalba ejo apie vaikus. O, jus apie vertybes. doh.gif Jus suplaket i viena. Vaikams aiskinat, kad pinigai neauga, tai gerai, nors jiems ir taip sunku suprasti is kur jie atsiranda. Suvokti sunku, bet pasirinkti gali. Ir nemanau, kad vaikas atsisakys to apciuopamio, nors ir kaip skaudu butu. Gal kada supras, jei supras. Del, to ta motinos meile ir vadinama berybe.
P.S. Beje, per eile metu, cia uzsieny teko pastebeti, kad vaikai nera pasaulio bamba. Tevai jiems tiesiog padeda iseiti i pasauli. Nuo 16 metu paaugliai turi teise daug ka spresti patys. Beje, ir is namu daug kas tokio amziaus isena. Isvaziuja mokytis kitur. Vienu zodziu nukerpa ta bambagysle anksti. Netraumuoja vaiku bereikalingu rupesciu. biggrin.gif
Arival
QUOTE(Kaira @ 2011 10 24, 17:35)
  Grįš dukra, paprašysiu išplaut indus, man pasakys kad neturi laiko, paprašysiu dar 5 kartus, galiausiai įsakmiai liepsiu, o tada jau ji tekina vėl pas tėvą, nes aš rėkiau. Manau riba peržengta ir kažin ar yra kelias atgal.
*

Jokia riba čia neperžengta,tiesiog yra mama ,kuri provokuoja konfliktus,ir tiek.Pati esu buvus tokia maištinga paaugle,su kuria buvo lygiai taip elgiamasi.Ir indų neploviau ne todėl kad nedėkinga,netvarkinga ar dar ten kitokia,o todėl kad buvo reikalaujama juos suplauti čia ir dabar, o aš tuo metu buvau kažkuo kitu užsiėmus,ir jei man būtųpasakyta kad išplauk vėliau,nebūtų buvę su mama jokių konfliktų.O kai dabar esu mama ,na tai nieko man nenutinka,jei porą kartų priminus dukrai apie indus ar grindis viską pati sutvarkau.15 metų-paauglei mergaitei žiauriai sunkus laikotarpis,visokie hormonų svyravimai paaugliški su kuriais vaikas nemoka susitvarkyti,palaikymo tada reikia kaip niekada,išklausyti,palaikyti,padėti kažkuo...O jei nepasakoja nieko-čia arba klausyt nemokat,arba nutraukiat ją su prie su priekaištais.
sena pažįstama
QUOTE(given444 @ 2011 11 14, 09:51)
ir analizuojat vaiku jausmus...as kaip tik galiu atvirkstini varianta pasakyt, isvedziot. pvz"auka gina budeli" sindromas. buten taip jauciasi vaikas. nemyli jis to tevo is tikruju. bijo jo, bijo daugko, auga su kompleksaais, baimeje, formuoja paoziuri i moteris. galeciau tokiu kampu isvdziot. ir ka? cool.gif

*

Ir ka? O gi nieko. Isvedzioti bet kokiu mes visos mokam, o rezultatas koks?
As auginu paauglius. Apie ju jausmus zinau ne is knyguciu, kursu, psichologu, o susiduriu diena is dienos su ju kaita. Augu, bandau isijausti i ju kaili, nesakau, kad labai lengva, o, ne, buna dienu, kai as labai gerai suprantu temos "Kaip greiciau isvaryti sunu is namu" autore blush2.gif Paaugliai buna skirtingi. Bet yra vis tik keli dalykai, kurie nesikeicia per daugeli paaugliu:
1. Materialus pasaulis svarbus tik nuskriaustai pusei. Kaip pasiteisinimas del paslijusiu santykiu su vaikais. Juk skiriasi daug turtingu poru, o vaikai pasirenka ne milijonierius tevus, o...beturtes motinas.
2. Joks vaikas laisva valia nesirinks gyvenimo "pas budeli", kai yra galimybe pasirinkti kitur, tai ne santuoka ir ne santuokine "aukos" ir "budelio" situacija.
3. Vaikai jauciasi saugus, kur juos myli. Ir tai neturi buti tuscias zodziu skambesys "as tave myliu", ne. Ypac paaugliai, kuriems super duper isjautrejes tas meiles jausmas, sugeba priimti kiekviena nuosirdu meiles trupini.

Noriu siaip pamastymui apie "budelius" ir "aukas" papasakoti is sono visai kitokia istorija, nesusijusia su seimos santykiais:
Mano berniukai lanko sportinius sokius. Juos treniruoja jauna, griezta, disciplinuota trenere. Treniruote ju panasi i armija: vaikai baudziami fizinemis bausmemis ir visus(kazko nepadarei-atsispaudimais, atsilenkimas, prisispaudimais baudziamas visas kolektyvas), mustras, kazkur koja ne ten pasukai-tuoj musa per kelius, per kojas, megsta pasisaipyti is vaiku, o paaugliams, kaip zinote, tai peilis. Bet. Trenere kartu su vaikais bega krosus, kartu su jais soka, o kas svarbiausia-JI JUOS MYLI, kiekvienam randa gera zodi(salia visu bausmiu), su kiekvienu pakalba pries treniruote ar po jos, per konkursus ji taip "serga" uz savo kolektyva, kad mes, tevai, dar taip audringai nereaguojam. Darbo pradzioj vaikai maistavo, boikotavo ja. Paskui susitaike su tuo, aprimo, ismoko gyventi.
Ir stai trenere "budelis" isvyko dviem menesiams i komandiruote. I jos vieta atejo labai Lietuvoje garsi ir profesionali vadove, visiska priesingybe trenerei "budeliui": tyli, rami, jautri, jokio mustro, jokios disciplinos, absoliuciai nieko, tik sausa sokio pamoka. Ir stai prasidejo kolektyve balaganas, kiekvienas daro ka nori, kada nori-tada pasisneka su draugais, kada nori-tada is viso nesoka, o pasedi... Mano berniukai(o jie tikrai ne saldainiai) pradejo sakyti, kad jie degraduoja, kad ka buvo pasieke-tuos igudzius praranda. Ir stai suzino jie, kad grizta ju trenere "budelis" ir vaikai...organizuoja sutiktuves, bet su tokia euforija ir tokiu naturaliu dziaugsmu, kad mes patys apake bigsmile.gif Buvo jiem pasiulymas rinktis trenerius. Vienbalsiai visas kolektyvas issirinko trenere "budeli"...
Taigi, pamastymui klausymas: ar tikrai VISI(kolektyvo) vaikai vienodi ir pririse aukos sindromu prie budelio?
Mute
QUOTE(Prila @ 2011 11 13, 19:52)
aciu uz pasisakymus ir numone  4u.gif
*

Prila, net nemėgink galvoti, kad nėra pramės, ne pasaulio pabaiga, kad vaikai dabar pas tėvą, nors dabar taip ir atrodo. Pati žinau, ką reiškia, kai vaikas gyvena pas tėvą ir nenori bendrauti su mama, praėjau tą pragarą, sugrįžo pas mane po 2 metų, tada 2 metus buvo kitas pragaras doh.gif Žinau ir ką reiškia depresija, tad kalbėkis su psichologe apie tai ir stenkis nepasiduoti, nors ir kaip atrodys beviltiška. Tikėk kad kada nors viskas bus gerai 4u.gif
given444
virga,

ne pikta, o liudna. baiiiisiai liudna. verysad.gif
Papildyta:
sena pazistama, diskutuojam ne i tema, bet atsakysiu dar.

labai liudna, jei disciplinuota trenere meile tik taip sugeba isreikst ir vaikams tokia meile pritinka. blink.gif negali buti vidurys? juk gali buti disciplina be musimo per kelius blink.gif a juk budavo zirniai kampe senovej, ir liniuote per rankas. ir ir viskas is meiiiiiles.... blink.gif us, itariu, uz tokias metodikas?

prie to pacio. kodel tuomet negalioja vyro-moters santykiuose "musa, vadinasi myli" o vaiku-tevu, vaiku-trenerio, vaiku-mokytojo turi tas puikiai tikti? g.gif
sena pažįstama
QUOTE(given444 @ 2011 11 14, 16:10)

labai liudna, jei disciplinuota trenere meile tik taip sugeba isreikst ir vaikams tokia meile pritinka.  blink.gif negali buti vidurys? juk gali buti disciplina be musimo per kelius  blink.gif a juk budavo zirniai kampe senovej, ir liniuote per rankas. ir ir viskas is meiiiiiles.... blink.gif us, itariu, uz tokias metodikas?

*

Na va, jus perskaitet ir jums istrigo tik tas-musimas. O tai kad, trenere su vaikais bendrauja, kad su jais elgiasi kaip lygi, kad uz juos nervuojasi per varzybas, kad su jais "baudziasi" kartu(krosas, gimnastika)-sito neperskaitet arba nesuprantat mirksiukas.gif Ju kolektyve yra "budelis", bet nera..."auku".
Ir patikekit, jei butu ji tas "budelis", tai bent vienas is kolektyvo vaikas butu norejes keisti ja, juk galimybe pasirinkimo tai buvo. Vadinasi, esme ne baimeje. Jiems tokia karine disciplina patinka. Tai kazkas kitokio visame ju vienodame gyvenime(kolektyve yra keli vaikai is issiskyrusiu ar besiskirianciu seimu, yra klases atstumtuju, niekinamu, skriaudziamu vaiku. Ir cia jie jauciasi REIKALINGI ir MYLIMI, kolektyvas labai susigyvenes, tvirtas kaip kumstis. Ir tik tos treneres, kuri isivede armijos mustra, deka).

Dabar pamastymai apie smurta seimoje. Idomumo delei, atkreipkite demesi, jog jei santuokoje yra "budelis" ir "auka", tokios simos ilgai neislieka tvirtos. Ir cia ne vien kalbu apie fizini smurta, kalbu ir apie psichologini. Tuo tarpu jei santuokoje susitinka du lygiaverciai partneriai, abu psichologiskai stiprus, tai net susimuse fiziskai jie aistringai susitaiko ir vanduo per juos neperbegs, nes jiems tiesiog idomu gyventi kartu, nera kazkokios rutinos, nuobodybes, nera depresiniu nuotaiku seimoje.
Apie mokykla: fizinio smurto nepateisinu. Bet ir tokio bardako, kaip kad dabar yra mokyklose-irgi ne. Labiausiai gerbeme ir gerbiu tuos mokytojus, kurie SUGEBEJO taip paveikti mokinius, kad jie sededavo kaip mieta prarije, tik tada buna kazkokie rezultatai mokslo. Bet tai jau psichologinis smurtas, pries kuri visi stoja piestu. Ir visus tada tenkina prasta pedagogine bukle mokykloje.
Mute
QUOTE(sena pažįstama @ 2011 11 14, 17:54)
Dabar pamastymai apie smurta seimoje. Idomumo delei, atkreipkite demesi, jog jei santuokoje yra "budelis" ir "auka", tokios simos ilgai neislieka tvirtos. Ir cia ne vien kalbu apie fizini smurta, kalbu ir apie psichologini. Tuo tarpu jei santuokoje susitinka du lygiaverciai partneriai, abu psichologiskai stiprus, tai net susimuse fiziskai jie aistringai susitaiko ir vanduo per juos neperbegs, nes jiems tiesiog idomu gyventi kartu, nera kazkokios rutinos, nuobodybes, nera depresiniu nuotaiku seimoje.

Labiausiai gerbeme ir gerbiu tuos mokytojus, kurie SUGEBEJO taip paveikti mokinius, kad jie sededavo kaip mieta prarije, tik tada buna kazkokie rezultatai mokslo. Bet tai jau psichologinis smurtas, pries kuri visi stoja piestu. Ir visus tada tenkina prasta pedagogine bukle mokykloje.
*

Skaitau, skaitau aš apie tuos "Budelius" ir "aukas"... ir kažkaip man atrodo, arba sena pažystama nemoka suprantamai minčių išdėstyt, arba dar kažin kas yra, nes iš jos pasakymų, man kažkaip atrodo, kad ji "Budelių" metodams prijaučianti, nors ir ne 100 proc. g.gif Kalbant apie smurtą šeimoje jei abu psichologiškai stiprūs, tai jie gyvena kartu, nepaisant to, kad jei ir pasimuša ir vėl susitaiko...?????? O tai kaip tada, jei iššsiskiria, tada vadinasi silpni, ir įdomu tada kuris silpnas, tas kuris nusprendė, ar tas kuris nenori skirtis, kuris tada "budelis" ir "auka"????? Pagal šią teoriją kyla įvarios mintys.........

o kas dėl dėstytojų, tikrai negerbiau tokių, kurių pamokoje reikėdavo sėdėt kaip mietą prarijus schmoll.gif man jie jokio autoriteto neturėjo, nesvarbu,kad jie sugebėjo išmokyt, bet žmogiškumo nebuvo....tikri "budeliai" Vertinau, tik tuos kurie buvo žmogiški, mokėdavo ir reikalaut, ir bendraut su mokiniu. O dėl dabartinės pedagogines būklės didelė kaltės tenka mums, suaugusiems, kad vaikams davėm teises, o pamiršom pareigas.... ne vien mokytojai kalti, bet ir tėvai, bet čia jau kita tema...
sena pažįstama
Pagalvojau, kad rasiau, rasiau ir neparasiau pagrindinio doh.gif Atmeskim visokius asmeniskumus, atmeskim Prilos situacija, tiesiog imkim nagrineti, kodel vaikai pasirenka gyventi pas viena ar kita teva 4u.gif
Pradzioj issiaiskinkim, kas seimoje yra 'auka"("budelis"-tai jau aisku, tai despotiskas, stiprios dvasios zmogus, kuri "uzknisa" visokie verkslenantys). "Aukos sindromas"-tai pastovaus liudesio, pesimizmo, depresijos busena, kai zmogui atrodo, kad viskas blogai, visur nesiseka, kad niekas nekreipia i ji demesio, niekas nemyli, viskas blogai, nera sveikatos, nera darbo ir pan. Ir stai seimoje atsiranda toks zmogus, kuris pastoviai liudnas, tylus, jis uzsidaro savo kiaute ir nelenda niekur, jam tiesiog gera buti savo uzuovejoje, jauciasi tame liudesio kiaute saugus. Partneris bando ji pabudinti is to letargo miego, is pastovaus liudesio, bet buna nesuprastas. Juk paziurekim pacios: ar labai megstame drauges, kurios nieko daugiau nemoka, tik metus is metu skustis, kokios jos nelaimingos/storos/negrazios/nemylimos? Na kiek mes jas guodziame? Menesi, du, o paskui stengiames vengti tokiu draugiu. Juk is tiesu salinames ju, nes turime rupesciu irgi sociai. Mes megstame labiau vestuves, o ne laidotuves, ir tai normalu. Niekas nemegsta amzino liudesio, visi nori linksmybiu ir bent kokio demesio SAU.
O stai ivyksta skyrybos ir vaikai turi galimybe rinktis, kur gyventi. Ar gyventi pas pastoviai liudna, savo rupesciuose paskendusi, asarojanti, keikianti gyvenima teva, kuris nepakelia galvos per savo nuotaika i vaikus, ar pasirinkti stabilu, be asaru, geros nuotaikos, su bent kokiomis minimaliomis linksmybemis kita teva? Kur vaikas jauciasi laimingesnis? Juk vaikai sutverti ne asaru pakalnei, jiems tolimi tevu rupesciai ir asaros. Jie nori linksmo, lengvo gyvenimo be rupesciu, jie nori gauti demesio is tevu, o kaip ta demesi suteiks pastoviai liudintis tevas? Ir tada netenka jokios prasmes materialus turtai, jokios baimes, jie renkasi gyvenima pas ta teva, pas kuri dazniau skamba juokas, kur vaikams atrodo, kad ten nera gyvenimo sunkumu ir kad ten visi keliai bus rozemis kloti. Taip jau yra ir priekaistauti, kad jie nedekingi, nereikia.

Mastau, kas dar traukia mano vaikus prie treneres. O gi tai, kad ji pastoviai linksma ir prieina prie KIEKVIENO vaiko, skiria KIEKVIENAM vaikui demesi, net jei tas demesys yra trinkteleti per koju kelius. Tai vaiku, kurie priprate prie aplinkos abejingumo, piktumo, liudnumo, visai kitoks pasaulis, kur vyrauja tiesiog linksma atmosfera, tarpusavio bendravimas, disciplina. O kai yra disciplina, tai vaikai ISMOKSTA tiesiog isgirsti salia esanti ir tyliau kalbanti mirksiukas.gif
Mute
"Partneris bando pabudinti iš to letargo miego"..... na jau ačiū už tokį budinimą, bent jau mano atveju, nuolatiniai įžeidinėjimai, žeminimas vadinasi budinimas iš letargo ????ir manau kad nemažai yra tokių, kurios nesutiks su tokia tamstos teorija, nes dauguma šeimų skiriasi dėl neištikimybės, žeminimo, smurto, alkoholizmo. Ir nuo kada despotiškas vyras yra stiprus??? Absurdas kažkoks. Stiprus yra tas, kuris net ir skiriantis sugeba tai padaryti kiek įmanoma neaštrinant visko, stengiantis ieškot kompromiso, kad būtų visiems kuo geriau, o ne smogt į pačią skaudžiausią vieta, kas dažniausiai būna vaikai. Jei auka lir silpna aikai tas, kurios viskuo nusivylusios, tai kaip tada pavadinti tas, kurios nusprendžia skirtis, bėga nuo tokio gyvenimo, kur tikrai pavirstų depresiniu, užguitu žmogum. Ar jos irgi silpnos???
Nežinau, ar tu nesi susidūrusi su tokia realybe ir kažkodėl esi susiformavusi tokį požiūrį į šeimos skyrybas ir kas vyksta po to. O kad vaikai renkasi kitą tėvą dėl to, kad jiems ten ramiau, linksmesnis gyvenimas, gauna dėmesį iš tėvo ir jiems nerūpi materialūs dalykai, tai klysti. Dauguma vaikų pas kitą tėvą išeina gyvent dažniausiai paauglystėje, kai jiems jau rūpi materialūs dalykai, todėl kad vienas tėvas netenkina jų visų įgeidžių, o kitas išpildo kiekvieną jū norą, vienas riboja jų norus siekiant gyventi laisvai, siekia kad būtų laikomasi susitarimų ir taisyklių, o kitas leidžia daug daugiau, kaip pvz, vienas liepia namo pareit 22 val, o kitas leidžia iki 24 val, o vaikui 12-14 m. Tad kurį tėvą vaikas pasirinks, tą kuris riboja, ar tą kuris leidžia?

given444
vat vat , man irgi nuostaba , kai sena pazistama sulygino kad budelis - stiprios dvasios zmogus. budelis kaip tik menkadusis, nes engiant kita, TIKTAI engiant, jis tarsi pats save pastiprina, issipucia. ir vel...iki kito karto.

nezinau, labai negerai kad lendam i tas pshichologijas, nieko tiksliai nezinodami, ir interpretuojam istorijas. tarkim darsyk, sena pazistama, paziurekit, ar toks jau linksmas, stiprus, tevelis rakintu vaikus nuo mamos? ar cia ne psichopato pozymiai? paranojinio asocialo, psichopato? tarkim, sveikas tevas tikrai nerakintu, nes nejustu pats savy tos baimes,kuri vercia taip elgtis? arba tas pavyzdys su masinele. as visai kitiap galeciau pasukti. eina vaikas susitikt su mama (pagaliau gaves leidima, nes anot autores, tevas juos net nevisalaik isleidzia),-taigi, eina vaikas susitikt su mama, o pries tai, tevas jam iskaukia, arba, tyliai reiksmingai, kaip psichopatams irgi budinga, pareiskia: nebandai nieko imti is motkos ! jokiu salikeliu, meskiuku, dovaneliu, viskas bus ismesta per langa arba konteinerin.

su trenere nesiplesiu. manau, jei ji is savo asmenybes isdiriguotu musima, tikrai buti puiki DISCIPLINUOTA trenere. dabar jai vis tiek reikia tobuleti. o vaikai ja myli?? aisku. juk ji puiki, bet galetu buti dar kitokia. lai pamankstina savo smegenis, ne vien rankas pliauksejimams, ir pagalvoja kaip KURYBINGAI skiepyti drausme! nes db blink.gif ant tiek visi iprate, kad jei treneris nekriokia keiksmazodziu lavina ar nestukteli per ausi - tai jis ne treneris blink.gif o vaikai pripranta, nes aplinkui gi dar GERESNIO pavyzdzio nemato. ir ima ta, kuri gali rinktis. kaip pati rasot-geruolio silpnadusio nesirinks, bet "geraji budeli"-prasom. nes tas budelis ir paglosto juos. taciau juk neatsaket: kodel moterims taip nepatinka vyrai, karts nuo karto papliauksedami joms? vat, tuomet lygybe lai buna visur - visokio tipo santykiuose, iteisinkim pliauksejimus, nes juk greta seka meile, demesys ATSKIRAI KIEKVIENAM, geri zodziai... zinot, sena pazistama, vat tai ir sunkiausia. jei butu blogasis , vien blogasis tipazas, atrodot, viskas aisku. spajuni ir neapkenti. o vat, kai zmogus yra tas "gerasis inkvizitorius"-patikekit, kitas zmogus taip ir nesupranta, kokius jausmus jam jausti. galetume cia rasyt ir rasyt toliau.

nezinau, gal jums vaikysteje paciai istrigo tokie metodai, tapo priimtini, ne skitu ir nebuvo. juk daugelis didziuojasi praeities drausme, sodinimais, liniuotemis, kampinimais, rykstelemis, ir su piktdziuga rodo i siu laiku jaunimo isgverima. kai nezinai dar treciojo varianto, lieka tik tie du, sena pazistama, kuriuos ir pateiket.

ir pabaigai prie tu poru stiprumo griztant. as kaip tik manau atvirksciai, ir skaiciau biggrin.gif , kad aukos-budelio santykiai gali tvert ilgus amzius, ziurekit kokios patvarios b biggrin.gif una alko seimos, ar moters, kuri tempia nastele iki amzelio galo, ar vyrelio, suzmegusio po valdingos zmonos padu. o deja abu charizmiski, abu vadovaut megstantys zmones neilgai tveria kartu. aistrai tinka, blykst trykst ir viskas...juk taip daug skirias izymiu zmoniu. ne viens nenori buti tuo, kuris laukia...as varau i koncertu tura, tu - i komandiruote. tu iispanija, as - i italija. tuomet ir pajunta, kad varzyt kito neturi teises, bet ir paciam varzytis nesinori ne uz ka. g.gif
sena pažįstama
QUOTE(Mute @ 2011 11 15, 09:51)
Tad kurį tėvą vaikas pasirinks, tą kuris riboja, ar tą kuris leidžia?
*

Paauglys pasirenka ta teva, su kuriuo jis jauciasi SAUGUS, NEVIENAS. mirksiukas.gif
Kaip irodyma pateiksiu: paaugliai masiskai zudosi. Kodel? Gal kad kompo naujo jam niekas nenupirko? Gal del skuduro kokio? Ne. Zudosi, nes jautesi VIENAS, jautesi NIEKAM NEREIKALINGAS. Kam atsiranda ivairios pagalbos tarnybos? Kam visi trimituoja, kad tik skambintu, kad tik kreiptusi, kad tik VIENI nesprestu problemu...
Tai kategoriskai galiu teigti, jog materialus pasaulis paaugliams tera labai mazas veiksnys, lemiantis ju pasirinkima, pas kuri is tevu gyventi. Sakiau ir sakysiu, jog jei tarp tevu ir vaiku nera rysio, nera artumo(o artumas savaime negimsta, ji ugdyti nuo pirmos dienos reikia), jokie pinigai to neatstos.
QUOTE(given444 @ 2011 11 15, 10:19)
vat vat , man irgi nuostaba , kai sena pazistama sulygino kad budelis - stiprios dvasios zmogus. budelis kaip tik menkadusis, nes engiant kita, TIKTAI engiant, jis tarsi pats save pastiprina, issipucia. ir vel...iki kito karto.

*

O as pasakysiu kitaip: tai "auka" yra energetinis vampyras, pasisotininantis aplinkiniais devil.gif Juk tai egoistines naturos zmogus. "AS nelaimingas", "MAN blogai", "MANE paliko", AS sergu"...ir t.t. Vis "as", "mane", "man". Nu kiek galima? O be SAVES jis ka nors dar mato? Taip ir norisi paimti toki zmogu ir supurtyti, pasakyti, gana, zmogau, skustis ir dejuoti, gal nustok siurbti is aplinkos gailesti, o imk KOVOTI UZ KITUS devil.gif Ir stai tokios "aukos" akimis tas zmogus, kuris supurte, tampa "budeliu"-psichopatu, kuris mat nepasidave energetiniam vampyrizmui. irnesakyk.gif
Berita
Sutinku su Mute's pasisakymu smile.gif
Mute
Paauglys pasirenka ta teva, su kuriuo jis jauciasi SAUGUS, NEVIENAS.
O tai kodėl tada, po to kai išėjo ten, kur yra saugus ir ne vienas, jis renkasi gatvę, gatvės draugus, kodėl tada nebereaguoja į to gero ir mylinčio tėvo žodžius, kai pradeda prieštaraut tokiam gyvenimo būdui, kodėl tada vienam tevui sako viena, kitam sako kita, manipuliuoja abiem tėvais. Kaip šiuo atveju išeina su tuo SAUGUMU, NEVIENIŠUMU??? Nesakau, kad būna taip visais atvejais, būna kad tikrai vaikai išeina pas kitą tėvą būtent dėl tokių priežasčių, bet kad po skyrybų tėvai manipulioja vaikais, traukia juos prie savęs visaip žemindami, juodindami buvusią antrą pusę, šitaip jai durdami į pačią skaudžiausią vietą. Tad kategoriškai tvirtint, kad vaikas išeina nuo vieno tėvo, pas kitą būtent dėl saugumo, dėl to kad jis ten ne vienas, negalima. O Prilos atveju, tikrai nemanau, kad jos vaikai tėvą pasirinko būtent dėl to, kad ten saugus, ne vieni, kad jie tik ten jaucia meile, o mama to nesuteikia.
tai "auka" yra energetinis vampyras, pasisotininantis aplinkiniais devil.gif Juk tai egoistines naturos zmogus."AS nelaimingas", "MAN blogai", "MANE paliko", AS sergu"...ir t.t. Vis "as", "mane", "man". Nu kiek galima? O be SAVES jis ka nors dar mato? Ir stai tokios "aukos" akimis tas zmogus, kuris supurte, tampa "budeliu"-psichopatu, kuris mat nepasidave energetiniam vampyrizmui.
blink.gif blink.gif Nu dar tokio marazmo negirdėjau........... Net komentuot nebesinori.....
sena pažįstama
QUOTE(Mute @ 2011 11 15, 12:11)
Paauglys pasirenka ta teva, su kuriuo jis jauciasi SAUGUS, NEVIENAS.
O tai kodėl tada, po to kai išėjo ten, kur yra saugus ir ne vienas, jis renkasi gatvę, gatvės draugus, kodėl tada nebereaguoja į to gero ir mylinčio tėvo žodžius, kai pradeda prieštaraut tokiam gyvenimo būdui, kodėl tada vienam tevui sako viena, kitam sako kita, manipuliuoja abiem tėvais. Kaip šiuo atveju išeina su tuo SAUGUMU, NEVIENIŠUMU???

Nesakau, kad būna taip visais atvejais, būna kad tikrai vaikai išeina pas kitą tėvą būtent dėl tokių priežasčių, bet kad po skyrybų tėvai manipulioja vaikais, traukia juos prie savęs visaip žemindami, juodindami buvusią antrą pusę, šitaip jai durdami į pačią skaudžiausią vietą. Tad kategoriškai tvirtint, kad vaikas išeina nuo vieno tėvo, pas kitą būtent dėl saugumo, dėl to kad jis ten ne vienas, negalima.

O Prilos atveju, tikrai nemanau, kad jos vaikai tėvą pasirinko būtent dėl to, kad ten saugus, ne vieni, kad jie tik ten jaucia meile, o mama to nesuteikia.

*

As, kaip supratau, Mute, jus papasakojote SAVO situacija? Tada klausyma kitaip formuluosiu: ar jus tapote turtingesne? O gal vaikams leidziate viska? Net ir ant galvos uzlipti? Pagal jusu logika(kad vaikams rupi materialus pasaulis ir renkasi ta teva, pas kuri yra visiskos laisves), vadinasi, vaikai sugrizo pas jus butent del to? Kad pas jus nera jokios tvarkos ir jokio auklejimo bei jus dovanojote jiems po milijona? Kiek prisimenu, nes irgi salia pergyvenau jusu, tai jus ieskojote kelio i vaiku sirdi. 4u.gif Ir radot ji. Jus laikiau visoms pavyzdziu, kaip Motinos meile sugeba iveikti visas kliutis. Vadinasi, as klydau? Jie sugrizo tik todel, kad jus "nupirkot" juos?
Paauglyste-tai is viso maistingumo amzius. Paaugliai maistauja ir pries normaliai santuokoje gyvenancius tevus, ir pries normalius mokytojus, ir pries senelius. Svarbu suprasti juos ir moketi nepasiduoti ju manipuliavimui. Myleti ir viska leisti-tai du skirtingi dalykai. Ir, patikekit, vaikai sugeba ta skirti mirksiukas.gif

Del antros puses juodinimo-netiesa. As galiu sakyti, kad tevas banditas, bjaurybe, nieksas, zmogzudys, bet jei vaikai, ir net ne vaikai, o paaugliai mato kitaip-kuo jie tikes? Nejaugi galvojat, kad paaugliai tokie asileliai, kad i matoma balta sakys, jog ten juoda? Tai mazus vaikus galima isgasdinti, kad jiems pas teva/motina bus blogai, bet paauglius... Kategoriskai, ne.

Nagrinedama situacijas, kodel vaikai renkasi viena ar kita teva, nekalbu apie Prilos istorija. Labai tikiu, kad jos istorija baigsis gerai, kaip ir jusu, Mute. 4u.gif Bet is sono ziurint, tai ten vaikai rinkosi ta teva, su kuriuo jie ARTIMI. Ar taip bus visa laika, ar Prila sugebes perimti estafete ir tapti vaikams artimesne uz teva, ar sugebes pakovoti uz vaiku meile-laikas parodys. 4u.gif

O del anksciau nurodytu seimyniniu situaciju, kai moterys pabega nuo pijoku ar museiku vyru, ar kai nurodytos Given444 pavyzdziai apie laimingas santuokas, kur vienas vadovauja, kitas paklusta-visai neatitinka "budelio" ir "aukos" apibrezimo. Pirmuoju atveju, kokios moterys "aukos", jei jos sugeba PASIPRIESINTI? Tai stiprios dvasios moterys, nes keicia gyvenima. Va jei jos liktu gyventi, kai i kaili gauna-tada jos "aukos". Antruoju atveju, pateiktas subordinacinis seimos modelis, kai vienas energingesnis, kitas paklustantis, bet tai irgi ne "budelio" ir "aukos" modelis.
Mute
QUOTE(sena pažįstama @ 2011 11 15, 14:05)
As, kaip supratau, Mute, jus papasakojote SAVO situacija?
*

Cia ne vien mano istorija, tokių istorijų yra nemažai, tik dažniausiai apie jas išgirstame tik kai patys tai patiriame ir suprantame ką tai reiškia. Deja mažai kas išdrįsta viešai pasakoti apie tokias bėdas. Kažkada aš ir stebėjausi kai vaikai išeidavo pas tėvus, arba jie pasirinkdavo gyventi kitur po skyrybų, masčiau panašiai kaip jūs, bet deja būna ir kitaip, ir tai gali suprasti iš to, kaip vaikai po to elgiasi su paliktu vienu iš tėvų. Niekaip neįtinksi, kad vaikas tėvą pasirinko iš meilės, jei tėvas neleidžia dviese pasikalbėt su mama, jei neleidžia bendraut, jei vaikas bijo pasiimti mamos nupirkta masina, nors ir nori jos... cia tikrai ne meile. Ir vaikai bega no mamos, vengia susitikt su ja ne todėl, kad nemyli, o todėl kad žino, kad ją įskaudino, todėl kad tėvas nenori, kad vaikai bendrautu su mama, nes gali sugrižt pas ją ir dar dėl daugelio priežasčių, kurias sužinom vėliau.
Mano atveju, dukra išėjo, po to sugrįžo ir po kelių metų vėl buvo noras išeit ir dar daug ko buvo.. niekas jos nepirko, nedovanojo milijonų ir nežadėjo aukso kalnų. ir nereikia cia tos ironijos .... nes daug ko nezinot, nezinot del ko tas vyko, kas buvo po sugrizimo. Nelinkėčiau niekam to patirt, ką patyriau . Viso šito pasekmės - sužalota jos paauglyste, netinkamai susiformavęs jos požiūris į tėvus, į gyvenimo supratimą ir į daugelį kitų dalykų. Ne šito jai linkėjau, ne taip auklėjau, bet deja gavosi kitaip. ir nei aš, nei tėvas nesame tokie artimi su ja, kaip norėtume ir kažin ar kada tokie būsime, nebent tada , jei sutinks tinkamą sau pusę, kai pati sukurs šeimą ir turės savų vaikų. Va tokios pasekmės visų šitų išėjimų pas mane ir priežastys viso to tėvų nesusikalbėjimas, kerštavimas, mėginimas įrodyti, kad aš galiu daug, kur nukenčia labiausiai vaikai, o ne suauge. Ir Prilos atveju man atrodo, kad taip pat vyksta tėvo kerštas per vaikus buvusiai žmonai, tik linkėčiau, kad jai baigtusi kitaip, nei man.

Reikėjo senai parasyt taip parasyt apie seimas, nes dažniausiai taip būna šeimose, o ne dėstyt išvedžiojimus apie "Budelius" ir "aukas", nes gavosi visiškis nesusikalbėjimas šiuo klausimu
sena pažįstama
QUOTE(Mute @ 2011 11 15, 14:58)
Kažkada aš ir stebėjausi kai vaikai išeidavo pas tėvus, arba jie pasirinkdavo gyventi kitur po skyrybų, masčiau panašiai kaip jūs, bet deja būna ir kitaip, ir tai gali suprasti iš to, kaip vaikai po to elgiasi su paliktu vienu iš tėvų.

Niekaip neįtinksi, kad vaikas tėvą pasirinko iš meilės, jei tėvas neleidžia dviese pasikalbėt su mama, jei neleidžia bendraut, jei vaikas bijo pasiimti mamos nupirkta masina, nors ir nori jos... cia tikrai ne meile.
Ir vaikai bega no mamos, vengia susitikt su ja ne todėl, kad nemyli, o todėl kad žino, kad ją įskaudino, todėl kad tėvas nenori, kad vaikai bendrautu su mama, nes gali sugrižt pas ją ir dar dėl daugelio priežasčių, kurias sužinom vėliau.

*

Butent tokiu mastymu, kaip jusu, as tikejau tada, kai mano vaikai isejo pas teva. Irgi musiau i krutine ir visiems sakiau: tevas turtuolis, tevas "nupirko" mano vaikus, tevas nuteikineja juos pries mane ir daro viska, kad jie manes nemyletu. Atsigreziu dabar atgal ir galvoju-absurdas. Tuo metu tokia paguoda man lengvino psichologine padeti, nes jauciausi klaikiai. Jusu vaikas isejo paauglys, o mano-mazuciukai vaikai(teismo sprendimu vaiku gyvenamoji vieta buvo paskirta su manimi, bet irasytas punktas, kad vaikai, nepriklausomai nuo amziaus, gali isreiksti nora gyventi su tevu)... Ir savyje bandziau susigaudyti, ir pas psichologus ejau, tik man papuole puikus psichologas(vyras, dirbantis onkologiniame su veziu serganciais vaikais ir ju teveliais, aciu vienai mamai is SM uz kontaktus), kuris neguode manes ir nepuole aiskinti, kad tevas bjaurybe, nuteikinejantis vaikus pries mane, ne, liepe susiimti man paciai, jei neina keisti pacios situacijos, tai reikia tada keisti poziuri i situacija. Man jis paaiskino(remiantis savo ligoniukais onkologiukais), kad kai vaikas serga, jam lengviau pakelti liga ir net stebuklingai isgyti tik psichologiskai stipriu tevu deka. Ne tu tevu, kurie pastoviai "siusiu, lia, lia, lia, gugugu" ir su asarom akyse, o tu, kurie, neziurint kraujuojancios sirdies, sugeba pakelti nuotaika, tvirtai stovi ant zemes, parodo dvasios stiprybe. Sakysit, ten ligoniukai, o cia sveiki vaikai. Bet ar tikrai sveiki? Juk skyrybiniu vaiku sirdeles tai kraujuoja... Ir kai psichologas mane taip "nuleido ant zemes" ir pasisemiau stiprybes is palatose gulinciu vaiku teveliu, kurie sugebejo sypsotis, kai ju vaikiukai guli gal mirties patale, man...pasidare labai geda del savu problemu...
Tuom kartu mano vaikai grizo greit, po savaites. Tik jau as pakeiciau taktika namuose: parodziau toki psichologini stipruma, kad noro vel po metu ar keliu jiems iseiti pas teva nebeliktu, o dar labiau kad praeitu noras manipuliuoti manimi ir mano baimemis. Ejo laikas, buvo bedu mokykloje(12 metu smurtas ir patycios pries vyresneli)-atsilaikiau AS, sunus pagalbos ir uzuovejos ieskojo manyje, o ne pas teva. Ir ta beda iveikiau AS su pedagogu ir psichologu pagalba, tevas tam reikalui pasirode per silpnas, sugebejes tik padusauti ir padejuoti "o ka mes galime padaryti"... Pradejo nuo 13 rukyti-ta pasipasakojo MAN, o ne tevui, kuris iki siol nezino, kad jo sunus ruke, nors jam jau siai dienai netoli 16 metu. Paneles veda susipazinti su MANIMI, o ne su tevu. Pas mane namuose laikomasi disciplinos, gulti 21 valanda, dirbti visus darbus-viso to nera pas teva, laisve begaline ir pinigai i kaire bei i desine, o neina vaikai, kartais man net reikia, kad jie isvyktu, na buna tokiu gyvenimisku situaciju. Kaip manot, kodel? Kodel cia tik verzesi pas teva, nes aukso kasyklos, o cia jau net isvyti ju nebeina? Galvojat, paauglyste jo lengva? Ziauri paauglyste. Su maistais. Kaip minejau, kazkada nesupratau tos autores "Kaip greiciau isvyti paaugli sunu is namu", smerkiau ja, tai dabar isgyvenu analogiskai:labai noreciau, kad sunus iseitu pagyventi pas teva blush2.gif Tik kad jis neina. Ir tevas galetu dabar visai giminei sakyti, kad as nuteikineju vaikus pries ji, kad draudziu susitikti, kad neleidziu skambinti(labai jau cia ka paaugliui uzdrausi, jei jis nenori) lotuliukas.gif

Paryskinau zodziu junginius. Ar jums logiska atrodo, kad pas teva vaikas RENKASI gyventi, nes bijo, o nuo motinos bega, nes myli? O ypac, paaugliai, kurie nebijo tusintis naktimis, rukyti zole, spjauna i pedagogus, o va jau su mamyte pasikalbeti net telefonu bijo, nes tevelis baisuoklis nu, nu, nu parodys. Absurdas.

Del tos masineles ir tariamos baimes. rolleyes.gif 12 metu bernui dovanoti masinele... biggrin.gif Nu maniskis 11metis is gedos numirtu, jei jam masina nupirkciau, naturalu, kad tas berniukas masinos neeme ne is baimes, o is gedos, kai telefonu tevas pasisaipe is jo "maziukas, su masinytemis dar zaidi". Lai Prila nuperka kompiuterini zaidima-ir tuoj pamatys, ar tikrai vaikas "bijo" motinos dovanu. irnesakyk.gif

Tiesa, psichologas man dave patarimu, kaip su vaikais tapti artimesniais. Taikant ta taktika tikrai pasiekiau geru rezultatu. Jei kam bus idomu-galiu pasidalinti, nors tema ne apie tai 4u.gif
given444
sena pazistama, jus taip ir neatsakot i mano kl. g.gif

p.s. nei aukos nei budelio purtyti nereikia. jums gi ne penkiolika metu. tiek auka, tiek budelis, yra ligos paozymiai, sindromas. ir abiems-ilgo proceso gydymas. alkoholika ir maniaka jums irgi norisi purtyti? bigsmile.gif ar purtot tik geibias motereles? bigsmile.gif

be to, nemanau, kad prila yra auka. siaip aukos niekada neissiskiria. prila kaip tik sveikstanti, kad ir linkusi i depresija moteris. beje, sergant kad ir tikra depresija, nebutina esi auka seimoje. is kur tokie interpretavimai? g.gif
sena pažįstama
QUOTE(given444 @ 2011 11 15, 16:46)
sena pazistama, jus taip ir neatsakot i mano kl.  g.gif

alkoholika ir maniaka jums irgi norisi purtyti?  bigsmile.gif ar purtot tik geibias motereles?  bigsmile.gif

be to, nemanau, kad prila yra auka. siaip aukos niekada neissiskiria. prila kaip tik sveikstanti, kad ir linkusi i depresija moteris. beje, sergant kad ir tikra depresija, nebutina esi auka seimoje. is kur tokie interpretavimai?  g.gif
*

I koki klausyma? g.gif Kazka praleidau.

Pijokus ir maniakus as nepurtyti noriu, o gerai padauzyti, a tinka toks atsakymas? bigsmile.gif Tik ant tokiu neteko papulti. Zinot, kodel? Todel tokie irgi labai jaucia, kas pries juos stovi: silpnas ar psichologiskai stiprus zmogus. biggrin.gif

Prila seimos atzvilgiu-saunuole 4u.gif Tikrai ne auka. O stai vaiku atzvilgiu nuleido rankas ir vietoj kovos renkasi geriau depresija nei darba su savimi. Taip lengviau. Ir turima alibi tokio pasidavimo-"as sergu depresija".
given444
QUOTE(sena pažįstama @ 2011 11 15, 10:05)

O del anksciau nurodytu seimyniniu situaciju, kai moterys pabega nuo pijoku ar museiku vyru, ar kai nurodytos Given444 pavyzdziai apie laimingas santuokas, kur vienas vadovauja, kitas paklusta-visai neatitinka "budelio" ir "aukos" apibrezimo. Pirmuoju atveju, kokios moterys "aukos", jei jos sugeba PASIPRIESINTI? Tai stiprios dvasios moterys, nes keicia gyvenima. Va jei jos liktu gyventi, kai i kaili gauna-tada jos "aukos". Antruoju atveju, pateiktas subordinacinis seimos modelis, kai vienas energingesnis, kitas paklustantis, bet tai irgi ne "budelio" ir "aukos" modelis.
*

visai nesupratot. sakiau, kaip tik(cia psichologija teigia) kad auka-budelis susije tampriais rysiais, tokios sajungos tveria ilgai. stiprus neigiamas rysys, anot psichologijos. sakiau, apie alko seimas. taip, alko zmona daznai yra ta sergantis aukos sindromu. ji kencia dejuoja, kad geria vyrelis, bet nesiskiria. psicholog smurta patirianti moteris irgi daznai nesiskiria. kur cia nesupratot?

o du lygus partneriai, plius PANASIAIS TEMPERAMENTAIS--isvis jiems sunku isbuti buna, dvi galvos seimoje. cia aisku kaip diena.
Mute
QUOTE(sena pažįstama @ 2011 11 15, 17:57)
Prila seimos atzvilgiu-saunuole 4u.gif Tikrai ne auka. O stai vaiku atzvilgiu nuleido rankas ir vietoj kovos renkasi geriau depresija nei darba su savimi. Taip lengviau. Ir turima alibi tokio pasidavimo-"as sergu depresija".
*

Į ilgasis komentaras jau visai kitoks, nei ankstenis, bet diskutuosiu vėliau. O dabar trumpai ir greitai į šį komentarą apie Prilą. Nesutinku, kad ji nuleido rankas, renkasi depresiją. Taip, jai gali būti požymiai depresijos, bet tai dar nereiškia, kad ji nuleido rankas kovoje dėl vaikų. Jos tiesiog tokia būsena dėl viso to kas vyksta, ir čia negali sakyt kad nuleido rankas. Tokiam žmogui reikia palaikymo, reikia kad jis nors kažkiek suprastų, kad turi nepasiduoti šiai ligai, turi suprasti kas tai per liga ir kaip gali sau padėti... Ir sakyt, kad ji nuleido rankas dėl vaikų, nes pasirinko depresiją... man tai atrodo žiauru jos atžvilgiu, jau geriau patylet, nei taip rašyt.
Paklausiu jūsų, ar nors viena sirgot šia liga, ar žinot kaip ji pasireiškia, kaip jaučiasi žmogus ja sirgdamas ir kiek jam reikia pastangu, kad ja iveikt?????
sena pažįstama
QUOTE(Mute @ 2011 11 15, 17:45)
Į ilgasis komentaras jau visai kitoks, nei ankstenis, bet diskutuosiu vėliau.

Ir sakyt, kad ji nuleido rankas dėl vaikų, nes pasirinko depresiją... man tai atrodo žiauru jos atžvilgiu, jau geriau patylet, nei taip rašyt.
Paklausiu jūsų, ar nors viena sirgot šia liga, ar žinot kaip ji pasireiškia, kaip jaučiasi žmogus ja sirgdamas ir kiek jam reikia pastangu, kad ja iveikt?????
*

Mano komentarai visi ilgi biggrin.gif O drisau paatvirauti tik todel, kad man nusibodo komentarai "o jus to nepatyrete", "o jus to nezinote", "o jus su tuo nesusiduret" ir t.t. Juk kai dalyvauja zmones kokioje temoje, tai renkasi ta, kuri jiems AKTUALI, PATIRTA, ISGYVENTA.
Ir nekeiciu savo nuomones. Paaugliai vaikai renkasi ta teva, su kuriuo jie artimi, suprasti, pas kuriuos jie jauciasi saugus, kur bedai nutikus-gali kreiptis ir zino, kad bus sureaguota, o ne padusauta "o ka as galiu padaryti" arba "pakentek, vaikeli, taip ilgai nesites". Materialine puse ir mistine tevo baime, kaip minejau, paaugliams giliai nusisvilpti irnesakyk.gif Jie tais dalykais manipuliuoja, kai ko nenori, tuoj ima verkauti "man neleido mama/tetis", "mane uz tai mokytojas nubaus"ir t.t.(standartinis nusikalteliu paaugliu pasiteisinimas:"as nekaltas, mane priverte draugai".)

O as nenoriu tyleti ir netylesiu. Noriu visoms mamoms, netekusioms vaiku, sukelti nora kovoti 4u.gif Ka gero duoda aplinkiniu gailestis, kad ir sioje temoje? "Kokia tu vargsele", "kaip mums taves gaila", "stiprybes tau, mieloji, laikykis" ir bla, bla, bla-koks is to rezultatas? Tai moteriai pagerejo? O gal vaikai eme ir sugrizo? Ne. Rezultato nera. Stimulo gyventi ir kazko siekti nebera. Jau seimoje buvo "auka", vaiku atzvilgiu 'auka", tai dar ir cia visas depresuojancias aukomis padarykime ir is viso atimkime gyvenimo dziaugsma ir prasme, su zodziais "kaip mums taves gaila, vargsele" paduokim virve dar.
Ne, galiu prisiimti to "budelio"-psichopato vaidmeni sioje temoje ir per monitoriu noriu "supurtyti" visas letargo miegu miegancias ir i akis isklykti: "kelkis, brangioji, gailestis sau tave prazudys, imkis veiklos kokios nors, keisk savo charakteri ir poziuri i gyvenima, i aplinka, nes tarp vaiku ir taves is viso nutruks tas menkutis rysys. Ir ateityje, jau suauge vaikai, gales priekaistauti tau, kad tu, mama, buvai paskendusi savo bedose ir savo asarose, tu nematei musu ir del musu nekovojai, lakstymai pas psichologus ir tavo depresijos gydymas buvo tau svarbiau uz mus".
Ir jei po tokiu mano zodziu visos depresuojancios nepadarys isvadu ir nesusiims, tada as pasiduosiu ir sakysiu, jog mano zodziai nepasieke adresato sirdies, jog buvau teisi, kad vaikai pasirinko stipresni teva.
Depresija-poniska liga, nepazeidzianti jokiu svarbiu organu, tai ne insultas, kai liekama suparalyzuotas, tai ne vezys, kur puvama gyvam, tai ne trauma, ne invalidumas, ne sizofrenija ar kita psichine liga, pazeidzianti smegenis. Puikiai depresija gydoma veikla(darbu/sportu/savanoriavimu) arba sunkesnes formos, pasireiskiancios simptomais-medikamentais.
P.s. pati depresija niekada nesirgau, bet artimoje aplinkoje tokiu zmoniu turiu. Ne vienas nenumire, neliko invalidas, ir depresija iveike. Bet jiems buvo noras isgyti.
given444
QUOTE(sena pažįstama @ 2011 11 15, 16:00)
1.tu nematei musu ir del musu nekovojai, lakstymai pas psichologus ir tavo depresijos gydymas buvo tau svarbiau uz mus".
Ir jei po tokiu mano zodziu visos depresuojancios nepadarys isvadu ir nesusiims, tada as pasiduosiu ir sakysiu, jog mano zodziai nepasieke adresato sirdies, jog buvau teisi, kad vaikai pasirinko stipresni teva.
2.Depresija-poniska liga, nepazeidzianti jokiu svarbiu organu, tai ne insultas, kai liekama suparalyzuotas, tai ne vezys, kur puvama gyvam, tai ne trauma, ne invalidumas, ne sizofrenija ar kita psichine liga, pazeidzianti smegenis. Puikiai depresija gydoma veikla(darbu/sportu/savanoriavimu) arba sunkesnes formos, pasireiskiancios simptomais-medikamentais.
3.P.s. pati depresija niekada nesirgau, bet artimoje aplinkoje tokiu zmoniu turiu. Ne vienas nenumire, neliko invalidas, ir depresija iveike. Bet jiems buvo noras isgyti.
*

1. pas psichoterapeutus turbut. keisti jusu klausimai. kad mama myletu KITA, kad ir vaika, turi myleti save pirmiausia ir savo poreikius, ir juolab nespajuti i juos!! kas is to, kad prisivers myleti, jusu supurtyta biggrin.gif blink.gif , ir kiek temps? esate metuose, apie/link 45tikrai, o isvis nesuvokiate, kad ligos yra ne vien "vezys" ir ne guzas kaktoj-tos kur matomos.

2. poniska liga? neduok dieve jums patirti. kaip tik, man uz vezi, ir savo draugiu tarpe pasikalbam-baisiau PSICHINES LIGOS. ner baisiau uz nieka, kas pazeidzia smegenis. depresija-klastinga liga, suardanti serotonino santyki smegenyse, (seretoninas yra taip vadinamas laimes hormonas), ima nesigaminti jo tiek kiek priklauso, nuo to ir visokios mintys ir busenos. kai ligos PRADZIOJE vis numojama i ivairius liudesio pasireiskimus, vienoms gal susitvarko, o kitoms-organizmui neisakysi, (kaip negali isakyt sau, neik i tualeta kai iki ausu norisi, ar NENORETI gert vandens, kai sukepe lupos), taigi, jei dar plius genetika, ir amen, tie jausmai ir pojuciai, is kuriu taip saipotes mutuojasi i tikrus cheminius sutrikimus smegenyse. bent jau pripazinote,-ne jums tai suprasti. is depresiju vystosi dar rimtesnes ligos, psichozes ir tt.
3. sakau, turiu pazistamu tarpe ne vien su psich liga. zinau ir pozymius, ir visa kita-neduok dieve. nenoriu prisikalbeti, bet baisiausia liga, kai netenki SVIESAUS MASTYMO IR PROTAVIMO. vis pamastau, vezys ar kas, bet mirties akivaizdoj noriu is likt sviesaus mastymo, o ne pastirusiais palukais ir zvlignsiu apdujusiu. o jusu tas noras supurtyti ir isrekti-baisiai banalus. taip zmogaus nepagydysi. kaip tik autore ta ir daro, saunuole-eina pas gyd, tik zinoma, ju pilna cia yra nekvalifikuotu. juk einate dantis gydytis, skrandi. tai ko nurasyti psichoterapija? nes pas lietuvius depresija tarsi stigma cool.gif vat, kadangi yra mastanciu kaip JUS, lietuviai ir zudosi DAUGIAUSIA europoje blink.gif , nes jie masto-depresija tai suds, niekis, ponu liga, o vezys tai rimta lotuliukas.gif vat ir prisimasto, ir cia ne juokas.

jus, ziuriu, botagu tik norite viens du gydyti viska. ar ir santykius seimoje sprendziat viens du? purtymais, riksmais? padeda, bet tik laikinai. pati zinote. sveikintinas jusu noras kovoti, padeti moterims, bet METODAI TIKRAI NE TOKIE TURI BUTI. ziuriu, pilna pas jus stereotipio mastymo. nesusimastote? tiesiog nieko naujo, dvelkiate 1980aisiais ir tiek. as cia nepiktai. apiplesiat pati save. budelius vadinate stipriais blink.gif gal ten kalejimuose tikrai visi stiprus dvasiskai sedi tongue.gif reikes nustot juos lankyt su soc grupe rolleyes.gif

ir vis neatsakote-moterims turetu patikti anot jusu tie purtymai, pamusimai, gero budelio pasisvaistymai, nes tai taikot tevu-vaiku, trenerio-vaiku santykiams. tai jums modelio pavyzdys. kodel tuomet tokio metodo netaikyti poroje ir iteisinti ? ir iteikti moterims, kad jos nenoretu nieko geresnio?
Mute
Niekas ir nesako, kad apie žmogų,sergantį depresija reikia šokinėti, gailėtis „kokia tu vargšė" ir panašiai, kaip pati minėjai. Tavo pasakymas „ji nuleido rankas, mieliau pasirinki depresija“ gali padaryt meškos paslaugą ir būti atvirkštinė reakcija „Jau ir taip jaučiuosi niekam tikiusi, o čia dar taip pasakė, tai tikrai esu nieko verta“. O kitas pasakymas "kelkis, brangioji, gailestis sau tave prazudys, imkis veiklos kokios nors, keisk savo charakteri ir poziuri i gyvenima, i aplinka, nes tarp vaiku ir taves is viso nutruks tas menkutis rysys.“ kaip tik gali padėti priversti pagalvoti, kad dar tikrai ne viskas taip beviltiška, kaip atrodo. Mano mama iki pat šiol nesupranta, kaip jaučiasi sergantis depresija, nors matė kaip atrodžiau. Išgirdau ją tik tada, kai pradėjo visai kitaip su manim kalbėt, kai nebegirdėjau jos žodžių „kokia tu atrodai, sėdi, nieko nedarai, niekur neini, su niekuo nebendrauji, eik į žmones“ ir panašiai, tai man skambėjo kaip priekaištas, kaip dar vienas įrodymas, kad tikrai nieko gero nebus. Kai pasakė tuos pačius žodžius, bet jau kitaip, kitokia intonacija, kitaip sudėliojo, va tada ir pradėjau galvot, kad gal tikrai dar bus viskas gerai, kad reikia pamėgint susiimt, nors ir labai sunku. Menkiausias kito ne toks žodis, ne ta intonacija niekais paversdavo tas pastangas, reikėdavo kelių dienų, kol vėl įstengdavau save suimti į rankas ir vėl mėginti iš naujo priverst save bandyt padėt sau pačiai. Susirgau šia „poniška“ liga, kaip pavadino sena pažįstama, ne po skyrybų, ne dėl to, kad dukra išėjo pas tėvą - tai įvyko vėliau. Ligos priežastys buvo visai kitos, iš ši liga nesirenka ponas ar vargšas, ja sirgti gali bet kas. Galiu tik pasakyt, kad ši liga baisi, aš nepriėjau iki tos stadijos, kad nebenorėčiau gyvent, bet to ką patyriau, užteko visam gyvenimui. Ją gydyti reikia ne vien vaistais, bet reikia ir psichologo pagalbos, nes tik jis geriausiai moka priverst sau padėt. Tai, ką mes čia kalbam, mėginam įspirti tėra tik menka pagalba sergančiąjam.
O papasakojau, norėdama pateikti pvz apie tai, kad jei nori sergantį depresija žmogų priversti padėti sau, nori jam duoti spyrį, spirk, bet žinok kaip tą spyrį duoti, o ne svaidytis bet kokias žodžiais, ir sakyti, vat aš norių jį išjudint iš letargo.
sena pažįstama
QUOTE(given444 @ 2011 11 16, 09:27)

2. poniska liga? neduok dieve jums patirti. kaip tik, man uz vezi, ir savo draugiu tarpe pasikalbam-baisiau PSICHINES LIGOS.
3. sakau, turiu pazistamu tarpe ne vien su psich liga. zinau ir pozymius, ir visa kita-neduok dieve. nenoriu prisikalbeti, bet baisiausia liga, kai netenki SVIESAUS MASTYMO IR PROTAVIMO.

ir vis neatsakote-moterims turetu patikti anot jusu tie purtymai, pamusimai, gero budelio pasisvaistymai, nes tai taikot tevu-vaiku, trenerio-vaiku santykiams. tai jums modelio pavyzdys. kodel tuomet tokio metodo netaikyti poroje ir iteisinti ? ir iteikti moterims, kad jos nenoretu nieko geresnio?
*

2. Depresija vadinti psichine liga? blink.gif Nu drasiai jus cia... Depresija-tai emocines pusiausvyros issibalansavimas. Tik tiek. Bet nesigilinsiu, lai kalba specialistai uz mane
http://www.pasveik.lt/ligos-ir-sindromai/depresija/4455
3. Jus kalbat apie Alzhaimeri ir/arba senatvine demensija. Su depresija tai nieko bendro.

Jums sunkiai sekasi suformuluoti konkretu klausima biggrin.gif As vakar visa vakara kankinausi, galvodama, i koki iskelta klausima, toki svarbu, kad i ji reikalaujama atsakymo per kelis kartus, as neatsakiau. Is pradziu galvojau, kad klausimas susijes su "aukos" ir "budelio" gyvenimu seimoje, butent jus, o ne as teigete, kad tokios santuokos, pasak psichologu(beje, ar galetumet nuoroda ideti tu psichologiniu straipsniu, kur taip parasyta, as netinkamus zodziu junginius ivedu i google, niekur man nemeta tokios informacijos), ilgiausiai tveriancios, as papriestaravau, jog tai subordinacijos principas seimoje, o ne budelio ir aukos. As teigiau, atvirksciai, kad lygiavertes santuokos su panasiais temperamentais partneriais stipresnes, pagalvojau, kad ir pavyzdzius galiu pateikti: Paksai, Valinskai, Zuokai, Uspaschikai-tai cia kelios garsios pavardes, kad rimciau atrodytu nei "mano draugai", "mano pazistami". Beje, siandien klausimas jusu apsiverte, klausiate, ar budelio ir aukos santykius vertetu iteisinti seimoje. Jei jus anksciau teigete, kad tokios seimos stiprios-tai ka cia ir beiteisinsi? Santuoka-tai jau ir taip viskas iteisinta, patys sutuoktiniai sprendzia, kas jiems priimtina, kas ne, patys nustato tarpusavio bendravimo taisykles, jei jos tinka-valio, puikiai gyvena, jei netinka-skiriasi.
Apie budelius, sedincius kalejime, as net nekalbu ir cia diskutuoti nera apie ka. Tai nusikalteliai, kriminalai. O kai kalbame apie stipresne asmenybe, ne kriminalini nusikalteli, ir idedame zodi "budelis" i kabutes.
Beieskodama siandien informacijos apie "budeliu" ir "auku" stiprias santuokas, radau tokia informacija: 2010 m Lietuvoje buvo registruota 18000 santuoku ir 10000 istuoku, t.y. 63-64 procentai. Vadinasi, is 5 susituokusiu issiskiria 3 poros. Skyrybu priezastys buvo ivairios, skiriasi ir del fizinio smurto, ir del isgerinejimu, ir del neistikimybes. Skiriasi ir "budeliai" ir "aukos", skiriasi ir lygiaverciai partneriai, ir geri sekso partneriai, ir bevaikiai, ir tie patys psichologai, o juk jie tai turetu buti ismokyti spresti visas psichologines bedas seimoje.
Dar ka idomaus radau: psichologini smurta patiria visos seimos biggrin.gif Tik nevisos ivertina ta tariama smurta kaip psichologiniu, pvz, balso pakelimas partneriui, kad isplautu indus pries partnerio valia, pasirodo, irgi psichologinis smurtas biggrin.gif
sena pažįstama
QUOTE(Mute @ 2011 11 16, 10:36)
Niekas ir nesako, kad apie žmogų,sergantį depresija reikia šokinėti,  gailėtis „kokia tu vargšė" ir panašiai, kaip pati minėjai.  O kitas pasakymas "kelkis, brangioji, gailestis sau tave prazudys, imkis veiklos kokios nors, keisk savo charakteri ir poziuri i gyvenima, i aplinka, nes tarp vaiku ir taves is viso nutruks tas menkutis rysys.“ kaip tik gali padėti priversti pagalvoti, kad dar tikrai ne viskas taip beviltiška, kaip atrodo.
*

Butent, Mute, as to ir siekiu-priversti zmogu galvoti ir keistis 4u.gif Esu taikus zmogus, bet grieztas. Palaikau, palaikysiu ir visada padesiu Motinoms keistis, sveikti, bet...jei jos pacio to nores.
Pernai forume "Parama vaikams" dalyvavau nemalonioje temoje. Issiskyrusi, depresija serganti moteris, auginanti vaikus, prase paramos ir finansines pagalbos. Kas ka galejo, tas ta siunte, guode moteri, stiprybes linkejo. Ejo menesiai. Niekas nesikeite. Vel papraso paramos, paverkia, kad jai sunku, kad serga depresija,vel visi siuncia kazka. Blogiausia, kad buvo mamyciu sirdimis manipuliuojama, juk moteris prisidengdavo badaujanciais, salanciais mazuciais vaikais bei depresija. Neapsikenciau. Susisiekiau su soc.darbuotojais del "maisto banko" talonu, paprasiau pagalbos pas nemokamus psichologus, kas idomiausia, visi darbuotojai neatsisake padeti, pranesiau i tema, kad autorei belieka tik nuvaziuoti su pasu ir sudeti parasus. Reikejo matyti, kaip mano pagalba buvo sutikta biggrin.gif Pradzioj pradedant tos mamytes "mirimu" ir zodziais "kas prase", baigiant SM tetuliu tokios pagalbos smerkimo. Isikiso moderatoriai, kurie irgi pateisino mano pagalba, atskaite visoms smerkiancioms velniu ir uzdare tema biggrin.gif Moterele "bemirdama" issiregistravo ir prisiregistravo kitu niku. Vis tik uodega pakele ir nuejo ten, kur jos lauke. Vadinasi, savo tiksla as pasiekiau, moteriai padejau, nors ir tokiu skausmingu budu.
Kaip minejau, si tema man buvo artima, palaikiau ir stiprybes linkejau visoms mamoms, kurias istiko beda-isejo vaikai. 4u.gif Stiprybes linkejau tol, kol supratau, kad motina neiesko problemu sprendimo budo, o kalti lieka visi aplinkiniai, ta patvirtina ir neaisko plauko psichologe doh.gif

Tad nuspreskim, moterys, ar padarom ta tema stiprybes linkejimo, grazbylystes, pokalbiu apie nieka skyreliu ar vis tik renkames cia ne tik dalintis patarimais, bet ir padeti vienos kitoms susigrazinti vaikus?
Jei renkates pirma varianta-tai palieku sia tema. Gincytis apie seimos santykius, ligas yra kitos temos, forume "Sielos kertelej" arba "Kai isimaiso trecias".
Jei vis tik renkates antra varianta, tai tada ir rasom konkrecius patarimus, kaip keistis, ka daryti, kad tie vaikai pareitu namo. 4u.gif
gabyte_g
QUOTE(sena pažįstama @ 2011 11 16, 10:01)
2. Depresija vadinti psichine liga? blink.gif Nu drasiai jus cia... Depresija-tai emocines pusiausvyros issibalansavimas. Tik tiek. Bet nesigilinsiu, lai kalba specialistai uz mane

Depresija yra liga, turinti savo diagnostinius kriterijus ir savo kodus tarptautineje ligu klasifikacijoje - TLK-10. kodai yra F32-F33.
Ne veltui sakoma, kad ant svieto daugiausia daktaru ir mokytoju doh.gif
Bet labai sutinku su senos pazistamos pastebejimu, kad vaikai, ypac paaugliai, renkasi STIPRU zmogu, uz kurio jauciasi saugus. Ir sioje vietoje, manau, visoms depresuojancioms po skyrybu mamoms reiketu ne teisinti save tuom, kad "man depresija" ir todel negaliu buti stipri, o butent del savo ir vaiku bendros ateities, del vaiku emocinio stabilumo, ju vertybiu teisingo susiformavimo, susiimt ir tinkamai gydytis.
Ir dar - na kodel gi aplinkiniai turi simta kartu pergalvoti ar tik kazkoks ju zodis neizeis, neiskaudins depresuojancio. Kad ir kaip sunku - reik objektyviai pazvelgt i ju zodzius. Galiu is patirties pasakyt - taip, kai po skyrybu is visos dusios megavausi depresijos draugija, mano mama ant manes reke "kaip tu baisiai atrodai, kaip stora karve, tavo namai panasus i landyne, imk skudura issiplauk namus, o tada eik i kirpykla ir sportuot" - taip, tie zodziai mane izeide, ir tonas izeide. Bet susiemiau ir pradejau judet i prieki. unsure.gif Nes objektyviai tai buvo tiesa. Skaudi, bet tiesa. Ne visada glostymas gydo. g.gif
Papildyta:
QUOTE(sena pažįstama @ 2011 11 16, 11:35)
Butent, Mute, as to ir siekiu-priversti zmogu galvoti ir keistis 4u.gif Esu taikus zmogus, bet grieztas. Palaikau, palaikysiu ir visada padesiu Motinoms keistis, sveikti, bet...jei jos pacio to nores.
Pernai forume "Parama vaikams" dalyvavau nemalonioje temoje. [...]

yra kategorija zmoniu, kuriems budingas posakis "taip, bet...". Tokiems nepadesi doh.gif
Ir labai daznai noro pasikeisti nera. Nes buti "vargsele naudingiau"...
bjauri as siandien blink.gif
Mute
Skaitau tavo komentarus, ir man susidaro nuomonė, kad dėl tavo griežtumo ir kartais gal kiek per kategoriškai išsakomos savo nuomonės mes ne visada susikalbam su tavim smile.gif Kartais tavo nuomonė mane pritrenkdavo, būdavo labai nesuprantama, tokia „Budeliška“ ir man tai nėra priimtina. O kiti tavo komentarai jau būdavo kitokie, nors ir norėdavai pasakyti tą patį, bet jau sakydavai kitaip, ne taip kategoriškai, skambėdavo žmogiškiau. Bet čia tik mano nuomonė, gal kitoms atrodys kitaip.Šiaip nemėgstu per didelio griežtumo, kategoriškumo, prrimtinesnis tolerantiškesnis, draugiškesnis bendravimas.
Kas dėl šios temos, tai aš tikrai už, kad tikrai nereikia vien tik užjaust, gailėt, rašinėt gražbylystes, o duot patarimus kaip keistis, ka daryti. Man vertingiausi patarimai tų, kurios jau kažkiek buvo susidurusios su panašiom sitaucijom, nes tada konkrečiau gali patarti. Nors pas kiekvieną yra skirtinga situacija, skirtinga patirtis, bet iš duotų patarimų, siūlymų manau tikrai moterys atsirinks kas joms tinka, ką verta pamėgint.
Tad manau tesiam šią temą su patarimais, o ne bereikšmėm diskusijomis, išsakom savo nuomones, bet stengiamės jas išdėstyti ir priimti kuo ramiau. Gal pavyks kažkam kuo nors padėt.
Va sena pažįstama minėjo, kad gali duoti patarimų, kaip suartėti su vaikais. Būtų gerai juos sužinot, man ir pačiai gal praverstų, nors mano jau ne paaugliai, jau praėjau tą vaiko išėjimą pas tėvą ir grįžimą atgal ir dar daug ką, bet gal kuriuo nors ir aš pasinaudočiau
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.