Mano sūnui jau penkeri metai tačiau visada prašo į tualetą
Mano nuomone, tai čia nieko tokio. Juk nesunku vaikui atsakyti, kad gali eiti. Aš ir maža mėgdavau visad paskyti, kad einu į tuoletą, nors ir visi aiškino, kad nereik sakyti. O man buvo saugiau, aki žinodavau, kad mama žino kur aš.
Džiaukimės, kol dar sako kur eina, nes greit reiks patiem ieškoti nutrūkgalvių (čia juokais)
man atrodo, geriau jau, kad vaikas prasosi ir nueina laiku (dar pagirciau, kad pats susitvarko, taip uzsiakcentuotu, kad jis savarankiskai eina i tualeta, gal paskui leidimo nebeprasys), nei, kai slepiasi ir daro i kelnes.
Maniskis nesipraso, bet buna sedi tulike ir garsiai rekia: -Mama, as tualete kaaaaaaaaaaaaaaku darau
Jeigu vaikas lanko darželį tai visiškai normalu. Ten tai pasiprašyt privaloma. (Na, ne visos aukletojos to reikalauja, bet absoliuti dauguma). Kaip jam žinot kad vienoje situacijoje reikia, o kitoje ne? Taigi, "saugumo sumetimais" geriau pasiprašyt. Draugų vaikas, kuris lanko savaitinį darželį, savaitgaliais naktį pažadina mamą ir pasiprašo.
Jei jūsų vaikas to prašo dieną,tai yra mano manymu labai gerai,jis mokosi,ko galima,ko negalima. Tai ribos. Pvz.manasis grįžęs iš lauko būtinai demonstratyviai nusivalo batus ir dar pasako,kad nusivalė. Aš jį už tai viasda nepamirštu pagirti.
Bet jei jis į tuoleto prašo prieš miegą,vadinasi jūs jam mažai skiriate dėmesio. Dažnai vaikai prieš miegą pradeda prašyti valgyti,į tuoletą. Tai nesąmoningas vaiko šauksmas,"pabūk su manim mama". Jam baisu vienam,jis nori papasakoti,kaip jam sekėsi jam darželyje ir t.t. (Gal kartais suplėšytos kelnės ne tik baisu,kaip jis susipyko su draugu.) Būtinai skirkite prieš miegą bent 15 min.,o ypač kai jis prašosi į tuoletą,valgyti. Pakasykite nugarytę,pasekite pasaką,pasiklausykite ką jis pasakoja (be griežtų komentarų). Kad užaugintumėte psichologiškai sveiką vaiką,į sapną jis turi nueiti ramus. Kai aš pradėjau tai daryti iš pradžių teko pabūti ir pusvalandį,(kaip mane tai erzno), o dabar,kartais užtenka tik apkloti ir pabučiuoti į kaktą. QUOTE(mintta @ 2006 03 10, 10:46) Mano nuomone, tai čia nieko tokio. Juk nesunku vaikui atsakyti, kad gali eiti. Aš ir maža mėgdavau visad paskyti, kad einu į tuoletą, nors ir visi aiškino, kad nereik sakyti. O man buvo saugiau, aki žinodavau, kad mama žino kur aš. Džiaukimės, kol dar sako kur eina, nes greit reiks patiem ieškoti nutrūkgalvių (čia juokais) QUOTE(aukseklaipeda @ 2006 03 10, 12:36) Jei jūsų vaikas to prašo dieną,tai yra mano manymu labai gerai,jis mokosi,ko galima,ko negalima. Tai ribos. Pvz.manasis grįžęs iš lauko būtinai demonstratyviai nusivalo batus ir dar pasako,kad nusivalė. Aš jį už tai viasda nepamirštu pagirti. Bet jei jis į tuoleto prašo prieš miegą,vadinasi jūs jam mažai skiriate dėmesio. Dažnai vaikai prieš miegą pradeda prašyti valgyti,į tuoletą. Tai nesąmoningas vaiko šauksmas,"pabūk su manim mama". Jam baisu vienam,jis nori papasakoti,kaip jam sekėsi jam darželyje ir t.t. (Gal kartais suplėšytos kelnės ne tik baisu,kaip jis susipyko su draugu.) Būtinai skirkite prieš miegą bent 15 min.,o ypač kai jis prašosi į tuoletą,valgyti. Pakasykite nugarytę,pasekite pasaką,pasiklausykite ką jis pasakoja (be griežtų komentarų). Kad užaugintumėte psichologiškai sveiką vaiką,į sapną jis turi nueiti ramus. Kai aš pradėjau tai daryti iš pradžių teko pabūti ir pusvalandį,(kaip mane tai erzno), o dabar,kartais užtenka tik apkloti ir pabučiuoti į kaktą. Esmė tame, kad gįžtant iš darželio aš jo visada klausiu kaip sekėsi, ką valgė, ką žaidė, grįžusi žiūriu kartu su juo filmukus, kartais piešiame kartu, beveik kas vakarą skaitau pasaką, tad nemanau, kad jam to dėmesio per mažai. Dieną man neikiek nekenkia, kad jis paprašo į tualetą, bet vakare
Turbūt ko mes labiausiai ieškome iš savo vyro,artimų žmonių,tai saugumo. Vaikui iš tėvų labiausiai reikia žinoti,kad jis yra saugus,net tada kai jį apibarė nervuota kaimynė ir pan. Matomai jis dabar tavimi nebepasitiki. Ką aš galiu tau pasiūlyti.
Sužaiskite "laiko mašiną".Kaip tai atrodo?Tegu atsigula prieš miegą,užsimerkia ir "pradeda keliauti. Tegu atsimena ką valgė vakarienės,ką darė šiandien lauke,ką piešė vakar,ar patiko svečiuose pas puseserę trečiadienį,kaip jautėsi atsikėlęs ir neradęs jūsų namie. Ar jam buvo baisu,ar jis pyko ant jūsų,ar dabar jis jumis nebepasitiki,pasakykit,kad jį labai mylite,kad jums labai skaudu,kad jis dabar taip negerai jaučiasi,pasakyk,kad daugiau jo vieno miegančio niekada nebepaliksi ir žmonės daro klaidas,bet tu šitos klaidos nebedarysi. Aš manau,turėtų padėti,tik gal dar šiek tiek jis pasitikrins tavo žodžius ir praeis. Suvaidinkite situaciją,išeikite kur nors,pakvieskite močiutę,kad pasilktų,pasakuk,kad laikaisi savo žodžio ir vieno jo daugiau nebepalieki. Raminančių vaistų nereikia,pasamonės jie nenuslopins. O jei neištaisysi šios klaidos,nežinai kur tai nuves. QUOTE(aukseklaipeda @ 2006 03 10, 18:09) Turbūt ko mes labiausiai ieškome iš savo vyro,artimų žmonių,tai saugumo. Vaikui iš tėvų labiausiai reikia žinoti,kad jis yra saugus,net tada kai jį apibarė nervuota kaimynė ir pan. Matomai jis dabar tavimi nebepasitiki. Ką aš galiu tau pasiūlyti. Sužaiskite "laiko mašiną".Kaip tai atrodo?Tegu atsigula prieš miegą,užsimerkia ir "pradeda keliauti. Tegu atsimena ką valgė vakarienės,ką darė šiandien lauke,ką piešė vakar,ar patiko svečiuose pas puseserę trečiadienį,kaip jautėsi atsikėlęs ir neradęs jūsų namie. Ar jam buvo baisu,ar jis pyko ant jūsų,ar dabar jis jumis nebepasitiki,pasakykit,kad jį labai mylite,kad jums labai skaudu,kad jis dabar taip negerai jaučiasi,pasakyk,kad daugiau jo vieno miegančio niekada nebepaliksi ir žmonės daro klaidas,bet tu šitos klaidos nebedarysi. Aš manau,turėtų padėti,tik gal dar šiek tiek jis pasitikrins tavo žodžius ir praeis. Suvaidinkite situaciją,išeikite kur nors,pakvieskite močiutę,kad pasilktų,pasakuk,kad laikaisi savo žodžio ir vieno jo daugiau nebepalieki. Raminančių vaistų nereikia,pasamonės jie nenuslopins. O jei neištaisysi šios klaidos,nežinai kur tai nuves. Niu pabandysiu sužaisti šį žaidimą |