Įkraunama...
Įkraunama...

Aš ir mano autistas

QUOTE(Ice @ 2011 10 01, 12:09)
Mes praeitą savaitę gavome pakvietimą daryti magnetinį rezonansą (atėjo eilė po metų laiko). Pradėjau labai abejoti, ar mums JO tikrai reikia  unsure.gif Ką bus galima pakeisti, jei vis dėlto ir kažką rastų (nors jaučiu, kad nieko neras)  unsure.gif Arba aš labai nekompetetinga šioje srityje  unsure.gif Bijau narkozės, papildomo streso ligoninėje...Aš dar abejoju, o MB pasakė griežtai - ne.


as atsiprasau uz klausima,o kaip jis atliekamas tas tyrimas,ir ka jis parodo?mums tokio niekas nera nei siules, nei dares,tai esu visiska neismanele blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(laguna11 @ 2011 10 01, 12:31)
as atsiprasau uz klausima,o kaip jis atliekamas tas tyrimas,ir ka jis parodo?mums tokio niekas nera nei siules, nei dares,tai esu visiska neismanele blush2.gif


Atliekamas magnetinio rezonanso įrenginyje (tokiame, kaip tunelis), gaunamos alia rentgeno nuotraukos (bet tai ne rentgenas!) įvairiais pjūviais, pvz. galvos. Vaikams, kurie negali išgulėti pusvalandžio - daroma pilna trachėjinė narkozė (kas mane labiausiai neramina verysad.gif ).Ką parodo - tai čia jau didžiausias klausimas: viską, kas kūne matosi - visas anatomines struktūras ir jų nukrypimus nuo normos, auglius, kaulų lūžius, jei jie yra ir t.t. ir pan. Ką konkrečiai autistiškiems vaikams gali pamatyti, kolkas yra mokslinių tyrimų fazėje...nebent kažkokias, kaip jau sakiau, anatominių strūktūrų anomalijas unsure.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ice: 01 spalio 2011 - 14:08
QUOTE(Ice @ 2011 10 01, 15:05)
Atliekamas magnetinio rezonanso įrenginyje (tokiame, kaip tunelis), gaunamos alia rentgeno nuotraukos (bet tai ne rentgenas!) įvairiais pjūviais, pvz. galvos. Vaikams, kurie negali išgulėti pusvalandžio - daroma pilna trachėjinė narkozė (kas mane labiausiai neramina verysad.gif ).Ką parodo - tai čia jau didžiausias klausimas: viską, kas kūne matosi -  visas anatomines struktūras ir jų nukrypimus nuo normos, auglius, kaulų lūžius, jei jie yra ir t.t. ir pan. Ką konkrečiai autistiškiems vaikams gali pamatyti, kolkas yra mokslinių tyrimų fazėje...nebent kažkokias, kaip jau sakiau, anatominių strūktūrų anomalijas  unsure.gif


maniskis tikrai pusvalandzio neisguletu schmoll.gif o cia jums pasiule,ar patys pasiprasete?kaip supratau ten dar eiles nemazos..mums kazkada neurologas lyg kalbejo kazka apie galvos smegenu tyrima,bet paskui sako dar paaukit,idomu cia ta pati turejo omeny.. g.gif
Atsakyti
QUOTE(laguna11 @ 2011 10 01, 15:17)
maniskis tikrai pusvalandzio neisguletu schmoll.gif   o cia jums pasiule,ar patys pasiprasete?kaip supratau ten dar eiles nemazos..mums kazkada neurologas lyg kalbejo kazka apie galvos smegenu tyrima,bet paskui sako dar paaukit,idomu cia ta pati turejo omeny.. g.gif


laguna11, yra ir čia ne kartą apie tą MRT kalbėta. Na, o mums pasiūlė pernai spalio mėn. kai gulėjome KMUK Vaikų neurologijos skyriuje. Eilė buvo lygiai metus - bet aš nė karto ir nepasidomėjau dėl jos, tiesiog dabar va paskambino ir pasakė, kad jau atėjo.
Tik niekaip neapsisprendžiu, ar nuo to kas nors bus geriau, jei padarysime doh.gif verysad.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ice: 01 spalio 2011 - 15:40
Labu,
laguna11 sveikinu tavo mazyli su praejusiu gimtadieniu.

Ice, o kodel tu taip bijai MRT?
Atsakyti
Po 2 metų pertraukos vėl nuvedžiau sūnų pas psichiatrą, gydytoja, kuri anksčiau jį gydė išvyko į Vilnių , teko lankytis pas kitą. Išrašė Respiridoną. Pasiskaičiau vaisto anotaciją ir ramia sąžine jo neduosiu. Noriu konsultacijos pas S. Lesinskienę arba V. Martinkienę. Gal žinote, ar šios gydytojos konsultuoja privačiai? Tas vaistas skirtas šizofrenijai gydyti, mano vaikas AS. Gydytojai buvo labai keista, kad vaikas nežiūri į jos akis net jai paprašius blink.gif . Man paklausus, kuo naudingas šis vaistas sūnui, atsakė- bus ramesnis, geriau miegos. Bet mano vaikas ir taip labai ramus ir miega puikiai.
Atsakyti
QUOTE(Atėnė V @ 2011 10 01, 16:57)
Po 2 metų pertraukos vėl nuvedžiau sūnų pas psichiatrą, gydytoja, kuri anksčiau jį gydė išvyko į Vilnių , teko lankytis pas  kitą. Išrašė Respiridoną. Pasiskaičiau vaisto anotaciją ir ramia sąžine jo neduosiu. Noriu konsultacijos pas S. Lesinskienę arba V. Martinkienę. Gal žinote, ar šios gydytojos konsultuoja privačiai? Tas vaistas skirtas šizofrenijai gydyti, mano vaikas AS. Gydytojai buvo labai keista, kad vaikas nežiūri į jos akis net jai paprašius blink.gif . Man paklausus, kuo naudingas šis vaistas sūnui, atsakė- bus ramesnis, geriau miegos. Bet mano vaikas ir taip labai ramus ir miega puikiai.


Atėne, Lesisnkienė tikrai konsultuoja privačiai (Psichikos sveikatos klinika, Aguonų g. 7-14, Vilnius, tel. 8 686 39725), kita - nežinau.
Dėl Risperidono - nustebinai. Na jis skiriamas ir esant kitom ligoms, ne tik šizofrenijai, bet požymiai atitinkami turėtų būti. Aš tikrai neduočiau, nebent indikacijos būtų, ko negalėčiau suvaldyt be psicholeptikų.
Atsakyti
QUOTE(Ice @ 2011 10 01, 15:05)
Ką konkrečiai autistiškiems vaikams gali pamatyti, kolkas yra mokslinių tyrimų fazėje...nebent kažkokias, kaip jau sakiau, anatominių strūktūrų anomalijas  unsure.gif

o ka keis jei ras kokia smegenu anomalija? vaikas apsikeis ar ramybe i dusia ateis blush2.gif
Nu nera toks jau nekaltas tas MRT, + narkoze, o gauti rezultatai nieko nekeis - tada kam tas tyrimas g.gif
Atsakyti
QUOTE(Atėnė V @ 2011 10 01, 16:57)
Po 2 metų pertraukos vėl nuvedžiau sūnų pas psichiatrą, gydytoja, kuri anksčiau jį gydė išvyko į Vilnių , teko lankytis pas  kitą. Išrašė Respiridoną. Pasiskaičiau vaisto anotaciją ir ramia sąžine jo neduosiu. Noriu konsultacijos pas S. Lesinskienę arba V. Martinkienę. Gal žinote, ar šios gydytojos konsultuoja privačiai? Tas vaistas skirtas šizofrenijai gydyti, mano vaikas AS. Gydytojai buvo labai keista, kad vaikas nežiūri į jos akis net jai paprašius blink.gif . Man paklausus, kuo naudingas šis vaistas sūnui, atsakė- bus ramesnis, geriau miegos. Bet mano vaikas ir taip labai ramus ir miega puikiai.

Tai kas per gydytoja, jeigu jai keista, kad vaikas su AS nežiūri į akis?
Tegul sau pačiai išsirašo tą risperidoną. Baisu
Papildyta:
QUOTE(Pou @ 2011 10 01, 17:50)
Atėne, Lesisnkienė tikrai konsultuoja privačiai (Psichikos sveikatos klinika, Aguonų g. 7-14, Vilnius, tel. 8 686 39725), kita - nežinau.
Dėl Risperidono - nustebinai. Na jis skiriamas ir esant kitom ligoms, ne tik šizofrenijai, bet požymiai atitinkami turėtų būti. Aš tikrai neduočiau, nebent indikacijos būtų, ko negalėčiau suvaldyt be psicholeptikų.

Dar gali būti duodamas mažom dozėm prie antidepresantų, esant Obsesiniam kompulsiniam sutrikimui, ar depresijai su nerimu. Taip jis sustiprintų antidepresantų poveikį. Bet jau turėtų būti išbandytas gydymas vien antidepresantais prieš tai.
Atsakyti
QUOTE(Pou @ 2011 10 01, 15:48)
Ice, o kodel tu taip bijai MRT?


Todėl, kad...va Kriiste parašė...


QUOTE(Kriiste @ 2011 10 01, 18:52)
o ka keis jei ras kokia smegenu anomalija? vaikas apsikeis ar ramybe i dusia ateis blush2.gif
Nu nera toks jau nekaltas tas MRT, + narkoze, o gauti rezultatai nieko nekeis - tada kam tas tyrimas g.gif


Plius tai gulimasis į ligoninę, papildomas stresas tiek vaikui, tiek mums, lapkričio mėn neįsivazduoju kaip jį reiks išsaugoti be slogos ir kosulio doh.gif Pernai po EEG iš klinikų parvažiavome su enterovirusu doh.gif Visą savaitę viduriavo, paskui dar savaitę negalėjo eit į daržą. Nu vienžo - kai ne mirtinas reikalas, tai todėl ir abejojama, ar tikrai reikia... verysad.gif Ypač kai dabar vaikas kiekvieną dieną vis pražysta naujais teigiamais dalykais wub.gif
Paskutinis pasiekimas - nupirkau molio lipdymui. Kaip jam patiko! thumbup.gif Nei plastelino, nei tos tešlos nenorėjo schmoll.gif O čia, padėjau ant stalo, praplėšiau ir nuėjau. Galvoju ateisiu truputį vėliau palipdyti su juo. Ateinu, vaikas pats jau gnaibo, vynioja, volioja ir lipdo bokštus thumbup.gif Prisijungiau prie jo - lipdėm katiną, žuvį biggrin.gif
Ypač patinka muzikos pamokėlės "Uniqume". Labai noriai važiuoja, nors ir po darželio. Ir kalba, kad "vajuoju dainuoti". Net pasigiria vaikams "(G)abija, as vajuoju dainuoti" lotuliukas.gif Tai mergaitė net užpavydėjo, mamai pasakė, o kodėl ji nevažiuoja blush2.gif
Taip pat daug kitų teigiamų dalykų matome pas vaiką...Eina sau, kaip nebesinori tų tyrinėjimų... unsure.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ice: 02 spalio 2011 - 09:36
Labu,
QUOTE(F @ 2011 10 02, 00:52)
Dar gali būti duodamas mažom dozėm prie antidepresantų, esant Obsesiniam kompulsiniam sutrikimui, ar depresijai su nerimu. Taip jis sustiprintų antidepresantų poveikį. Bet jau turėtų būti išbandytas gydymas vien antidepresantais prieš tai.

Taip, F, aš žinau, dėl to ir sakau, kad jei jis nebūtinas pagal indikacijas, nesuvokiu, kodėl turėtų būti duodamas. Aš net susimąstyčiau apie gydytojos kompetenciją ir galbūt jai pasiūlyčiau papildomai kelti savo kvalifikaciją.

QUOTE(Ice @ 2011 10 02, 10:28)
Todėl, kad...va Kriiste parašė...
Plius tai gulimasis į ligoninę, papildomas stresas tiek vaikui, tiek mums, lapkričio mėn neįsivazduoju kaip jį reiks išsaugoti be slogos ir kosulio  doh.gif Pernai po EEG iš klinikų parvažiavome su enterovirusu doh.gif Visą savaitę viduriavo, paskui dar savaitę negalėjo eit į daržą. Nu vienžo - kai ne mirtinas reikalas, tai todėl ir abejojama, ar tikrai reikia... verysad.gif Ypač kai dabar vaikas kiekvieną dieną vis pražysta naujais teigiamais dalykais  wub.gif
Paskutinis pasiekimas - nupirkau molio lipdymui. Kaip jam patiko!  thumbup.gif Nei plastelino, nei tos tešlos nenorėjo  schmoll.gif O čia, padėjau ant stalo, praplėšiau ir nuėjau. Galvoju ateisiu truputį vėliau palipdyti su juo. Ateinu, vaikas pats jau gnaibo, vynioja, volioja ir lipdo bokštus  thumbup.gif Prisijungiau prie jo - lipdėm katiną, žuvį  biggrin.gif
Ypač patinka muzikos pamokėlės "Uniqume". Labai noriai važiuoja, nors ir po darželio. Ir kalba, kad "vajuoju dainuoti". Net pasigiria vaikams "(G)abija, as vajuoju dainuoti"  lotuliukas.gif Tai mergaitė net užpavydėjo, mamai pasakė, o kodėl ji nevažiuoja  blush2.gif
Taip pat daug kitų teigiamų dalykų matome pas vaiką...Eina sau, kaip nebesinori tų tyrinėjimų... unsure.gif


Visą tai aš suvokiu, Ice, mano T taip pat siūlė atlikti šią procedūrą, tik mes apsiribojom kompiuterine tomografija. Pas T yra diagnozė "nepatvirtinta epilepsija", vis tik norėjosi sužinoti ar to nesąlygoja kokie nors organiniai pakitimai. Man svarbu žinoti, nes kartais kokia nedidukė cista netinkamoje vietoje, gali sujaukti visą diagnostiką ir terapijų pabūdį. O svarbu ir tavo prenetalinei diagnostikai.
Vis tik aš nesikarščiuočiau, o dar kartą rimtai apsvarstyčiau.
Atsakyti
QUOTE(Ice @ 2011 10 01, 12:09)
Mes praeitą savaitę gavome pakvietimą daryti magnetinį rezonansą (atėjo eilė po metų laiko). Pradėjau labai abejoti, ar mums JO tikrai reikia  unsure.gif Ką bus galima pakeisti, jei vis dėlto ir kažką rastų (nors jaučiu, kad nieko neras)  unsure.gif Arba aš labai nekompetetinga šioje srityje  unsure.gif Bijau narkozės, papildomo streso ligoninėje...Aš dar abejoju, o MB pasakė griežtai - ne.

Aš tik už MRT, jei nieko neras gyvensi rami, o jei ras tai ateitį išvengsi tokių vaistų ir medikų kaip dabar Atėnei nutiko. Nes somatikos psichotropiniais vaistais negydo.

QUOTE(Atėnė V @ 2011 10 01, 16:57)
Po 2 metų pertraukos vėl nuvedžiau sūnų pas psichiatrą, gydytoja, kuri anksčiau jį gydė išvyko į Vilnių , teko lankytis pas  kitą. Išrašė Respiridoną. Pasiskaičiau vaisto anotaciją ir ramia sąžine jo neduosiu. Noriu konsultacijos pas S. Lesinskienę arba V. Martinkienę. Gal žinote, ar šios gydytojos konsultuoja privačiai? Tas vaistas skirtas šizofrenijai gydyti, mano vaikas AS. Gydytojai buvo labai keista, kad vaikas nežiūri į jos akis net jai paprašius blink.gif . Man paklausus, kuo naudingas šis vaistas sūnui, atsakė- bus ramesnis, geriau miegos. Bet mano vaikas ir taip labai ramus ir miega puikiai.

Aš neduočiau schmoll.gif

QUOTE(Kriiste @ 2011 10 01, 19:52)
o ka keis jei ras kokia smegenu anomalija? vaikas apsikeis ar ramybe i dusia ateis blush2.gif
Nu nera toks jau nekaltas tas MRT, + narkoze, o gauti rezultatai nieko nekeis - tada kam tas tyrimas g.gif

Dūšios ramybė visam likusiam gyvenimui yra labai svarbu. Po 10-15 ar 20 metų nereiks sau priekaištauti, kad padarei ne viską ką galėjai, kad padėtum savo vaikui. Ypač jei ateitį sužinosi, kad visgi buvo verta
Atsakyti