Įkraunama...
Įkraunama...

Aš ir mano autistas

QUOTE(cute @ 2011 10 13, 20:17)
Su amžiumi kuo daugiau to suvokimo ir pažinimo, tuo daugiau protesto socialinio bendravimo ypatumams ir nelogiškumams.

O protestas nelogiškumams yra blogai?
Atsakyti
QUOTE(cute @ 2011 10 13, 20:17)
Žinoma būtų. Užtat ir svarstau - jei aplinka ir stresai tie patys,  kodėl neit į įprastą  g.gif

Autistui (bent jau mano) suvokimas- taip su išlygom, aplinkos pažinimas - taip, patirtis- taip, prisitaikymas - labai blogai.
Su amžiumi kuo daugiau to suvokimo ir pažinimo, tuo daugiau protesto socialinio bendravimo ypatumams ir nelogiškumams.

Įprastoje mokykloje mokytojai dirba su 30 vaikų be jokių asistentų, taigi dėmesio vaikui- nulis. Esi gudrus, imlus- šaunu, nes viską suprasi, esi autistas- tavo problema, kapstykis kaip sugebi...
Šiandien su sūnumi ruošėmės matematikos kontroliniui. Reikėjo braižyti visokias dažnių lenteles, skaičiuoti vidurkius, medianas, modas. Jis tai atliko per 2 valandas, mokykloje turės padaryti tą patį per 45 minutes. Aš jau susitaikiau, kad gaus 2 balus, nors vaikas viską supranta, jis NEGALI dirbti greitai, bet mokykloje į tai niekas nekreipia dėmesio. Lapkričio 3 dieną važiuosim pas Lesinskienę, gal ji patars ne tik dėl vaistų, bet ir dėl mokyklos...
Atsakyti
QUOTE(Atėnė V @ 2011 10 13, 20:38)
Įprastoje mokykloje mokytojai dirba su 30 vaikų be jokių asistentų, taigi dėmesio vaikui- nulis. Esi gudrus, imlus- šaunu, nes viską suprasi, esi autistas- tavo problema, kapstykis kaip sugebi...
Šiandien su sūnumi ruošėmės matematikos kontroliniui. Reikėjo braižyti visokias dažnių lenteles, skaičiuoti vidurkius, medianas, modas. Jis tai atliko per 2 valandas, mokykloje turės padaryti tą patį per 45 minutes. Aš jau susitaikiau, kad gaus 2 balus, nors vaikas viską supranta, jis NEGALI dirbti greitai, bet mokykloje į tai niekas nekreipia dėmesio. Lapkričio 3  dieną važiuosim pas Lesinskienę, gal ji patars ne tik dėl vaistų, bet ir dėl mokyklos...


O kaip galetumet paaiskint ta "negali dirbti greitai": ar jis galvoja, ar raso leciau, ar tai demesio sutelkimo beda, ar tiesiog nesuvokia prasmes to skubejimo ? g.gif

Atsakyti
QUOTE(F @ 2011 10 13, 20:23)
O protestas nelogiškumams yra blogai?


Ne, jei gyveni ne tarp žmonių. Tai, kas nelogiška autistui, neurotipiniam dažnai tiesiog neverta dėmesio ir juo labiau streso smulkmena.

QUOTE(Atėnė V @ 2011 10 13, 20:38)
Įprastoje mokykloje mokytojai dirba su 30 vaikų be jokių asistentų, taigi dėmesio vaikui- nulis. Esi gudrus, imlus- šaunu, nes viską suprasi, esi autistas- tavo problema, kapstykis kaip sugebi...
Šiandien su sūnumi ruošėmės matematikos kontroliniui. Reikėjo braižyti visokias dažnių lenteles, skaičiuoti vidurkius, medianas, modas. Jis tai atliko per 2 valandas, mokykloje turės padaryti tą patį per 45 minutes. Aš jau susitaikiau, kad gaus 2 balus, nors vaikas viską supranta, jis NEGALI dirbti greitai, bet mokykloje į tai niekas nekreipia dėmesio. Lapkričio 3  dieną važiuosim pas Lesinskienę, gal ji patars ne tik dėl vaistų, bet ir dėl mokyklos...


Gal variantas - namų mokymas g.gif Tik tada vienas iš tėvų turėtų nedirbti tikriausiai.
Atsakyti
sveikos smile.gif
Pranese ir mums DISC rezultatus .Atsilekimas stiprus ( kalba ,socialine adaptacija,kalbos suvokimas ,girdimoji informacija kaip metinuko ),viskas kitas vidutiniskai 18-20 menesiu .Pasake kad priklausitu negalia ,pagal testa tai vidutine .
Kaip as galejau tiek laiko tai nepastebet doh.gif turiu gi patirties ,bendrauju su jumis , o nepastebejau . Turiu klausimeli ..gal kas zino muzikos mokyklele tokiems vaikuciams,kur viktu individualus uzsiemimai ,ar porai vaikuciu .Mano vaikas dievina betkokia muzika,mums ir psichologesake kad jam geraibutu muzikos terapija .Gal kas lanket Vilniuje?
Atsakyti
QUOTE(toratora @ 2011 10 14, 09:42)
sveikos smile.gif
Pranese ir mums DISC rezultatus .


4u.gif 4u.gif 4u.gif 4u.gif

Labas rytas.
Mes šian pasiėmė pažymą, pirmadienį grįšim į darželį.
Jokūbas nenori. Einant pro darželį šią savaitę vis bėgo į kitą gatvės pusę verysad.gif
Atsakyti
Sveikos 4u.gif

Matau, įdomi diskusija apie mokyklas įšsivystė. Maniškis trečiokas, pernai dar sakiau, kad gana tipiškas aspergeris. Bet, atrodo, situacija po truputį gerėja. Autistiškų bruožų dar nemažai yra, ypač namuose, ypač valgymo srityje smile.gif Bet mokykloje jis nori pritapti, turi draugų, o mokytojų apibūdinamas kaip draugiškas (!), mandagus, atsakingas, nors ir nedrąsus ir diskusijose aktyviai nedalyvaujantis vaikas. Tiesa, mokyklą keitėm. Dabar mokosi privačioje mokykloje (mokam nedaug, turim nuolaidą) ir išties jaučiasi skirtumas: ir aplika daug jaukesnė ir saugesnė, ir vaikų klasėje žymiai mažiau, ir mokytojos jaunos, nuolat tobulėjančios, turinčios ir psichologijos žinių. Tiesa, bent jau mūsų mokykloj dirbama tik pagal bendrąją programą, nėra spec. pedagogų ar logopedų. Vis tik vaikams su nežymiais autizmo bruožais privati mokykla, jei tik leidžia galimybės, sakyčiau, vienas iš variantų... g.gif

Atsakyti
QUOTE(cute @ 2011 10 14, 05:30)
Ne, jei gyveni ne tarp žmonių. Tai, kas nelogiška autistui, neurotipiniam dažnai  tiesiog neverta dėmesio ir juo labiau streso smulkmena.

Bet aš gyvenu tarp žmonių, ir manau, kad nelogiškumai yra blogai, iš to išplukia, kad protestas prieš juos yra gerai smile.gif
Man neurotipikai dažnai sako, kad aš pastebiu visokias nelogiškas jų elgesio smulkmenas, apie kurias jie net nepagalvoja ir jiems atrodo čia viskas normalu. Sako, kad jei ne aš, tai jie ir toliau darytų nesusimąstydami, kokie tai nelogiški dalykai yra.
Atsakyti
QUOTE(kosemalose @ 2011 10 13, 22:36)
O kaip galetumet paaiskint ta "negali dirbti greitai": ar jis galvoja, ar raso leciau, ar tai demesio sutelkimo beda, ar tiesiog nesuvokia prasmes to skubejimo ?  g.gif

Jis ir galvoja ir rašo ir apskritai viską daro labai lėtai, laiko sąvoka jam neegzistuoja. Tai patvirtino ir PPT. Jam užduotys turėtų būti ne lengvinamos, o trumpinamos, bet tai suprato tik anglų kalbos mokytoja. Dabar man visos nuoskaudos kaupiasi viduje, bet jaučiu, kad tuoj pratrūksiu...
Atsakyti
QUOTE(F @ 2011 10 14, 09:15)
Bet aš gyvenu tarp žmonių, ir manau, kad nelogiškumai yra blogai, iš to išplukia, kad protestas prieš juos yra gerai smile.gif
Man neurotipikai dažnai sako, kad aš pastebiu visokias nelogiškas jų elgesio smulkmenas, apie kurias jie net nepagalvoja ir jiems atrodo čia viskas normalu. Sako, kad jei ne aš, tai jie ir toliau darytų nesusimąstydami, kokie tai nelogiški dalykai yra.

Tau reiketu su mano Tomu padiskutuot smile.gif pas mus namuose pastoviai ginciai ta tema .Jis mano kad visi zmones melagiai ir veidmainiai. Jis piksta ant manes del mano bendravimo su pazistamais ir kaiminais ( kai bendrauji maloniai ,o veliau atsidusi kai jie iseina biggrin.gif ),jis issako mokitojos viska ka mano apie ju zinias ir elgesi doh.gif ir cia 12 klaseje pries egzus ,jis visiskai nesuvokia kad gali vertint ne tik jo zinias .AS + dar jaunatviskas maksimalizmas = siaubas .
Atsakyti
QUOTE(Scintilla @ 2011 10 13, 20:52)
Labas  4u.gif
Gal galit rekomenduoti vaikų psichiatrą Kaune (galit ir į AŽ)  4u.gif Tvarkomės dokumentus negaliai gauti, tad reikia psichiatro išvadų....Pagal DISC silpniausia mūsų vieta yra kalbos suvokimas (53%), kalbos ekspresija irgi (53%), tad mums turbūt lenvga negalia priklauso  g.gif Anksčiau nesitvarkiau negalios, nes atrodė, kad uždėsiu vaikui štampą...dabar manau, kad didesnį štampą uždėsiu, jei ko nors nepadarysiu dėl vaiko per savo išdidumą...geriau tuos pinigėlius skirsiu vaiko lavinimui, logopedo užsiėmimams...

Tai registruokitės į klinikas Kaune, ten ir psichiatras ir psichologas, visa ko sutvarkyti negaliai. Pasiimkit iš savo gydytojo siuntimą.
Atsakyti
QUOTE(Atėnė V @ 2011 10 14, 10:09)
Jis ir galvoja ir rašo ir apskritai viską daro labai lėtai, laiko sąvoka jam neegzistuoja. Tai patvirtino ir PPT. Jam užduotys turėtų būti ne lengvinamos, o trumpinamos, bet tai suprato tik anglų kalbos mokytoja. Dabar man visos nuoskaudos kaupiasi viduje, bet jaučiu, kad tuoj pratrūksiu...


O as dar tikejausi , kad laiko nesuvokimas tik laikina problema g.gif Pas mus tas pats: letumas + demesio neislaikymas + visiskas nesupratimas KAM reikia skubet.

Mikle, saunu! wub.gif
tik idomu, ar kai prasetes i ta mokykla, ar saket apie vaiko problemas. ar dabar mokytaojai zino, klasiokai? ar atsizvelgia i tai , jei taip?
Atsakyti