Įkraunama...
Įkraunama...

Visos dėmės ant rūbų, baldų

QUOTE(vikulija @ 2006 08 07, 20:21)
Sveikos, mamos smile.gif
S.O.S
reikia jusu patarimo. nusipirkau vanish purskikli , minkstu baldu ir kilimu valymui. papurskiau ant demes (ant kedes), palaikiau 5 min., po to pavaliau,. kai jis sidziuvo liko konturai aplink deme. kaip ju atsikratyti? gal kazka ne taip darau? gal zinote gersniu budu minklstu baldu valymo? g.gif
is anksto,aciu uz nuomones.... help.gif

O kaip kitaip valyt? g.gif Rūbą valydama apačioje dedi skurlį ar popierinį rankšluostį, kad tirpiklį su išsileidusiu brudu sugert, kėdę valydama to nepadarysi, reikia viską viršuj suimti. Matai, išvalai ne tik dėmę, bet ir gobeleną, ant kurio ji buvo atsitūpusi, o kur nepalietei, liko, kaip buvo, tai ir matosi skirtumas, tas žiedas susidaro toj vietoj, iki kurios tirpiklis nuėjo ir brudą nustūmė (fizika). Todėl patariama rūbą pavalius tuojau pat ir skalbti, kad to žiedo išvengti. Bandyk tą perėjimą pašvelninti, vis kempinėle ar skudurėliu (su tuo pačiu Vanish) pavalydama (kaip dailininkas paveikslą tapydamas pustonius gamina), kedė - nedidelis plotas, galgi pasiseks. Man deja teko nuardžius visą skurlį plauti - po gobelenu esanti paklotė buvo pažymėta kažikokiu rašalu (va tau ir vokiška kokybė), kuris nuo valiklio išsileido ir persikraustė į medžiagą. doh.gif Dabar turiu vieną kėdę šviesesnę.
Chriss, pasižiūrėk ankstesnius postingus, kiek pamenu, apie tušinuko dėmes tikrai buvo.
Sanbri, esu mokyta pirštines plauti užsimovusi ant rankų švelniu skalbikliu, kokiu vilnai tinkamu, o po to muilą ne visai išskalauti, nes tada bus kietos. Pažįstama sakė plovusi šampūnu (norėjo pasipuošt, o kitko neturėjo) ir po to plaukų skalautoju skalavusi, atseit visai neblogai gavosi. Matai, oda - "gyvas padaras", tai švelnaus apsiėjimo reikalauja. Nunešusi valyklon gali atgauti gražias , o gali ir skardines, jei per greit išdžiovins.
Atsakyti
QUOTE(chriss @ 2006 08 06, 21:59)
Labukas,
aš netyčia ištepiau savo šviesią bliuskutę tušinuko rašalu.Viskuo bandžiau plaut ir ūkiniu muilu ir Vanišu.Bet nieko gero.Gal jūs kuri galit ką nors patart 4u.gif


Sūnus buvo išterliojęs džinsus su tušu (žiauriai). Tai valiau su Loc. Ilgokai vargau, bat pavyko thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Žemaika @ 2006 08 08, 17:02)
Sūnus buvo išterliojęs džinsus su tušu (žiauriai). Tai valiau su Loc. Ilgokai vargau, bat pavyko thumbup.gif

aš irgi tušo dėms su LOC'u išvaliau 4u.gif

O sakus išėmiau su benzinu thumbup.gif
Atsakyti
atsitiko man nelaime, nudaziau visus baltus skalbinius tokia svelniai morkine spalvele blink.gif vnz visos vyro maikes, mano mylymiausi sortai..vnz tikra katastrofa. Kaip isbalinti, ar jau po visko? bandziau ace, bet kad nelabai ka paveike, zinoma as ipyliau ji pgl. instrukcija 10 l-40 ml. ace, nors palaikius 3 val. ir pamacius kad nieks nevyksta ipyliau gal dar kokius 100 ml. vnz gal reik daugiau, o gal yra kitas budas? g.gif
aciu didelis uz patarimus
Atsakyti
QUOTE(gagy @ 2006 08 11, 15:56)
atsitiko man nelaime, nudaziau visus baltus skalbinius tokia svelniai morkine spalvele blink.gif vnz visos vyro maikes, mano mylymiausi sortai..vnz tikra katastrofa. Kaip isbalinti, ar jau po visko? bandziau ace, bet kad nelabai ka paveike, zinoma as ipyliau ji pgl. instrukcija 10 l-40 ml. ace, nors palaikius 3 val. ir pamacius kad nieks nevyksta ipyliau gal dar kokius 100 ml. vnz gal reik daugiau, o gal yra kitas budas? g.gif
aciu didelis uz patarimus

Tu pažiūrėk kur apačioj , ta tema atskirai buvo, jei moderatorė neprijungė prie kitos. Tai tikrai katastrofa, buvo ir man. Iš patyrimo galiu pasakyti - priklauso ir nuo nusidažiusiojo audinio. Man vieni daiktai po to išbluko nuo ačės, kitiems chlorkė padėjo , o treti ir liko tokie morkavi. Bet pas mane tai buvo indų pašluostės, koks skirtumas, galima sakyti, kad taip reikia. Suipranti, jeigu ten sintetinio pluošto būna, tai kai jis pagelsta ar paružavuoja, dantim neišgrauši. Dėl ačės - gali ir gryną naudoti, kas ten jau yra, vandenilio peroksidas, aš ant dėmės dažnai užpilu, tik jai negalima uždžiūt leist, ir metalinės sagom ar sagtim ji nelabai patinka. Nelabai supratau, kokian kiekin pylei tą 100ml? Aš paprastai dėmėtą rūbą sudrėkinu, dedu blūdan, ant dėmės užpilu grynos ačės (na, ne originalo, o pigesnio pakaitalo - visuose tas pats), palaikau, paskui pilu vandens, skalbimo priemonės, paniurkau ir dar leidžiu pamirkti, tik žiūrėt reikia, kad viskas vandeny būtų - paprasčiausiai uždengiu kokiu rankšluosčiu, o paskui kišu skalbimo mašinon.
Atsakyti
neskaiciau visos temos, todel atsiprasau jei kartosiuos, bet labai noriu patarimo ax.gif
mano vyras turi tokia ale dzinsine rankine, nors ten medziaga ne dzinsas, bet ji dazo. Kadangi siuo metu nesioja smelio spalvos kelnes, tai aisku nuo tos rankines nusidaze vienas kelniu sonas doh.gif sendien skalbiau su ariel automatine masina, bet kol kas ant slapio rubo matosi, jog melsvas atspalvis liko g.gif gal kas zinot su kuo galeciau ta melsva atspalvi pasalinti g.gif nes labai gaila rubu, aisku ta deme ne tokia ryski, bet vis tiek deme unsure.gif
Atsakyti
Nuvažiavom pas močiutę mėlynių prisivalgyti ir iš tos laimės mažius "išdažė" ir mamos, ir tėčio drabužius... Ar yra koks būdas dar juos išgelbėti?
Atsakyti
QUOTE(Daivad @ 2006 08 15, 13:18)
Nuvažiavom pas močiutę mėlynių prisivalgyti ir iš tos laimės mažius "išdažė" ir mamos, ir tėčio drabužius... Ar yra koks būdas dar juos išgelbėti?


As irgi jungiuosi prie tavo bedos - gal kas nors pasakysit kaip išgelbeti rūbą nuo mėlynių? sad.gif
Atsakyti
Padėjo rusiška priemonė: Mister Dez Profesional Otbelivatel piatnobybaditel. Nors rašo, kad baliklis, bet ir iš spalvotų dėmes išima ir neblukina.
Atsakyti
QUOTE(Jurgitak @ 2006 08 15, 18:51)
Padėjo rusiška priemonė: Mister Dez Profesional Otbelivatel piatnobybaditel. Nors rašo, kad baliklis, bet ir iš spalvotų dėmes išima ir neblukina.



Bet pas mane tai chaki spalvos kelnes - turbut nelabai galima naudoti nurodyti priemonę?
sad.gif
Atsakyti
Mano žinyne apie mėlynių dėmes parašyta - per naktį palaikyti liesame rūgščiame piene doh.gif arba pasukose (na, kas lieka, sviestą sumušus), dar šliūkštelėti citrinos sulčių, kitą dieną plauti šiltu vandeniu. Pakraipiau galvą, pasiknisau internete - visur tas pats siūloma. Matyt pieno baltymai kažkaip suveikia. Pasukų pas mus būna pirkti, fricai jas mielai geria., ar Lietuvoj yra, nežinau...O šiaip radau tik dar vieną nuorodą - su vandenilio peroksidu balint. Reiškia - ačė, lokas ir visi panašūs turėtų tikti. Tiesa, visur rašo, kad šviežios mėlynių dėmės tai išsiima, su senom gali būti problemos - mūsų protėviai gi jom audeklą dažydavo...JurgitaK, gal tas ruskas baliklis irgi su peroksidu? Tada spalvotam audiniui tiktų, va jei su chloru, tai ne.
Silvija, Tau tai nežinau, ką patart - jei dažas nepatvarus, gal irgi ace padėtų? Juk čia tas pats, kaip su nuo kitų nusidažiusiais rūbais, kur prieš tai buvau rašiusi. Aš juos vis saulėj džiovindavau - ji irgi balina, močiutės juk drobes ant pievos tiesdavo...
Atsakyti
QUOTE(Amalia @ 2006 08 16, 09:16)
Silvija, Tau tai nežinau, ką patart - jei dažas nepatvarus, gal irgi ace padėtų? Juk čia tas pats, kaip  su nuo kitų nusidažiusiais rūbais, kur prieš tai buvau rašiusi. Aš juos  vis saulėj džiovindavau - ji irgi balina, močiutės juk drobes ant pievos tiesdavo...


reikes pabandyti ace spalvotiems rubams nusipirkti, tikiuosi pades g.gif
aciu 4u.gif
Atsakyti