Įkraunama...
Įkraunama...

Auklės darbo užmokestis

QUOTE(Pasariote @ 2006 03 16, 16:59)
Nesuprantu : sitiek mamu ,samdanciu aukles ir ne viena nezino kiek kainuoja aukles  darbo valanda ? g.gif


As pati dirbu aukle. Priziuriu du vaikus 6 m. mergytia ir 3.5 metu berniuka pas kaimyne. ji pati dirba o tevelis uzdarbiauja Amerikoje. Man ju pinigu nereik... Vis del to as dar jauna (kiek man nlb noriu sakyt) Galiu psakyti as pati dar vaikas. blush2.gif 4u.gif Man tai nera darbas, greciau pramoga ax.gif Labai myliu tuos vaikus wub.gif Ir man ne visada sumoka alga rolleyes.gif Taciau jei moka tai oka 5 Lt/val. drinks_cheers.gif
Atsakyti
Nezinau, as moku 800 Lt. O darbo valandos 6. Iseina, kad uz valanda - virs 6 Lt. Lyg ir daugoka, bet... Moku sutarta atlyginima i menesi, o ne uz valandas. Manau, kad valandinis atlyginimas aktualus tik toms, kurios samdo valandine aukle? Na nebent ir toms, kurios samdo papildomai savaitgaliais ar svenciu dienomis.
Manyciau, kad uz 6 valandu darbo diena moku gal ir daug (ypac paskaicius, kiek moka kitos, ir ko reikalauja is aukliu). Bet kuri moteriske sutiktu dirbti tarkim uz 600 Lt (kad ir ne visa darbo diena), jei tai jos vienintelis pragyvenimo saltinis? As asmeniskai nenoreciau "durniu volioti" 5 valandas ir uz tai gauti kad ir 700 Lt. As noriu dirbti ir uzdirbti, todel ir stengiuosi suprasti tas moteriskes, kurios dirba aukles darba ir tik is to gyvena. Pacios mamos raso, kad po savaitgaliu (t.y. pabuvus su savo vaikais) supranta, kaip sunkiai dirba aukles. Pagalvokit pacios, jei jus dirbtumete aukle, tie 800 Lt butu daug, ar mazai?
P.S. Jei leistu pajamos, tikrai savo dabartinei auklei nepagaileciau ir 1500 Lt, ir, patikekit, ne is "ispindejimo", o todel, kad as gerbiu ta zmogu, kuris gerai ir atsakingai priziuri mano vaika. Tai kodel tos pagarbos neisreiksti papildomais pinigeliais? Beje, jei jums darbdavys pakeltu atlyginima (nepridejes papildomo darbo), ar jus jau taip supyktumete?
Zodziu, nuklydau i lankas.... blush2.gif blush2.gif blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Ieva101 @ 2006 11 19, 11:39)
Ir guste, ka reiskia Vilniuje PIGIAUSIAI aukle galima pasisamdyti uz 900 lt, mazdaug 4,5 Lt valanda. Kai klausiau asmeniskai taves, uz kiek galima pasisamdyti aukle Vilniuje dviem vaikams pilnai darbo dienai, rasei uz 1000 ar 1100. Tai sakyciau ne toks jau ir didelis skirtumas... Turbut kaip reikia, taip ir parasai, nes dirbdama aukliu firmoje niekada nebusi objektyvi.
O su tom aukliu kainom  situacija tikrai idomi. Man tai panasu i nekilnojamo turto kainu buma - visu svarbiausias cia psichologinis veiksnys. Taip ir su aukliu kainom - jei mamos, aukliu agenturos atstovai sneka kad uz 4,5 tai tikrai jau nebegausi arba gausi pigiausiai, na tik uz penkis, dar taip aukles tarp saves pasisneka, tai ta kaina ir kyla. O kad jos pasisneka, tai tikrai. O po to tas snekas pateikia vienaip ar kitaip. Kadangi dabar priziuriu vaikus ir eidama su jais i lauka nori-nenori atsiduri aukliu buryje (nes vaikai zaidzia kartu), ta situacija gerai zinau. Taip kad noredama pasikelti kainas aukle visada papasakos kas gauna daugiau, bet nepasakys kad lygiai tiek pat moteriskiu gauna po 3 Lt uz valanda. Arba nepasakys, kad ta kuri gauna 1500 Lt i menesi priziuri vaika labai turtingu   zmoniu seimoje, kuriem istiesu net tas 1500 yra lasas juroje ir jai tiesiog pasiseke.

Nesupratau, kur buvo nesutapimas mano atsakymuose? Auklės gauna nuo 900 Lt, jei du vaikai, mažiausiai prašo 1000-1100 Lt. Apie viršutines ribas turbūt neverta kalbėti.
Agentūros atstovai galbūt greičiau pajunta tendencijas, nes mato daug auklių ir tėvų, tačiau nesutikčiau, kad vien prisidedame prie kilimo. Nemažai save pervertinančių auklių sužino esančios nevertos prašomo atlyginimo.
Psichologinis veiksnys visada svarbus kylant kainoms. Kartais norėdami sulaukti daugiau skambučių tėvai skelbimuose parašo milžiniškus atlyginimus, o auklės ima įsivaizduoti, kad "taip ir moka".
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ir Guste: 20 lapkričio 2006 - 21:34
Atsakei ne maziausiai praso 1000-1100 Lt, bet REALU SUSIRASTI uz tiek (nes ir klausiau uz kiek realu susirasti).
Tai ir galvoju, kad jei uz viena vaika pigiausiai 900 Lt, o dviem realu susirasti uz 1000 lt tai kazkur kazkas cia ne taip. Arba i tokius klausimus negali atsakyti arba atsakai mazdaug taip, kaip reikia (kaip atrodo).
Atsakyti
QUOTE(straige @ 2006 11 20, 19:50)
Manyciau, kad uz 6 valandu darbo diena moku gal ir daug (ypac paskaicius, kiek moka kitos, ir ko reikalauja is aukliu). Bet kuri moteriske sutiktu dirbti tarkim uz 600 Lt (kad ir ne visa darbo diena), jei tai jos vienintelis pragyvenimo saltinis? As asmeniskai nenoreciau "durniu volioti" 5 valandas ir uz tai gauti kad ir 700 Lt. As noriu dirbti ir uzdirbti, todel ir stengiuosi suprasti tas moteriskes, kurios dirba aukles darba ir tik is to gyvena. Pacios mamos raso, kad po savaitgaliu (t.y. pabuvus su savo vaikais) supranta, kaip sunkiai dirba aukles. Pagalvokit pacios, jei jus dirbtumete aukle, tie 800 Lt butu daug, ar mazai?
P.S. Jei leistu pajamos, tikrai savo dabartinei auklei nepagaileciau ir 1500 Lt, ir, patikekit, ne is "ispindejimo", o todel, kad as gerbiu ta zmogu, kuris gerai ir atsakingai priziuri mano vaika. Tai kodel tos pagarbos neisreiksti papildomais pinigeliais? Beje, jei jums darbdavys pakeltu atlyginima (nepridejes papildomo darbo), ar jus jau taip supyktumete?
Zodziu, nuklydau i lankas.... blush2.gif  blush2.gif  blush2.gif

visiskai sutinku drinks_cheers.gif
Atsakyti
Įsiterpsiu ir aš. susiradau auklę dviem vaikiukam. Dirbs ji po 6-7 valandas kasdien. darbas tik žiūrėti vaikus. savaitgaliai neįeina.Valgyt galės mūsų, tik, kad mes nesidarom:). mokėsiu 1000 lt ir 50 proc. atostoginių. Manau, kad tai nėra labai daug ir kad man pasisekė.niekada nenorėčiau dirbti aukle, nebent tik artimųjų vaikus tektų prižiūrėti. tačiau erzina kitas dalykas - turiu aukštąjį, kurio siekiau apie 9 metus, darbas atsakingas (na, kaip ir visų) ir visą atlyginimą paliksiu auklei. Bet čia jau valstybės problema.
Atsakyti
QUOTE(natmar @ 2006 11 23, 19:18)
Įsiterpsiu ir aš. susiradau auklę dviem vaikiukam. Dirbs ji po 6-7 valandas kasdien. darbas tik žiūrėti vaikus. savaitgaliai neįeina.Valgyt galės mūsų, tik, kad mes nesidarom:). mokėsiu 1000 lt ir 50 proc. atostoginių. Manau, kad tai nėra labai daug ir kad man pasisekė.niekada nenorėčiau dirbti aukle, nebent tik artimųjų vaikus tektų prižiūrėti. tačiau erzina kitas dalykas - turiu aukštąjį, kurio siekiau apie 9 metus, darbas atsakingas (na, kaip ir visų) ir visą atlyginimą paliksiu auklei. Bet čia jau valstybės problema.





Taip, tau pasiseke, nes kitos aukles tik viena vaika ziuri uz toki atlyginima. O del atlyginimo atidavimo auklei..., tai man ta pati situacija... Bet jau i darba noriu blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(natmar @ 2006 11 23, 20:18)
Įsiterpsiu ir aš. susiradau auklę dviem vaikiukam. Dirbs ji po 6-7 valandas kasdien. darbas tik žiūrėti vaikus. savaitgaliai neįeina.Valgyt galės mūsų, tik, kad mes nesidarom:). mokėsiu 1000 lt ir 50 proc. atostoginių. Manau, kad tai nėra labai daug ir kad man pasisekė.niekada nenorėčiau dirbti aukle, nebent tik artimųjų vaikus tektų prižiūrėti. tačiau erzina kitas dalykas - turiu aukštąjį, kurio siekiau apie 9 metus, darbas atsakingas (na, kaip ir visų) ir visą atlyginimą paliksiu auklei. Bet čia jau valstybės problema.

tai gal geriau likt su vaikais namie kol į darželį juos bus galima vest?
Atsakyti
QUOTE(Raganiute @ 2006 11 23, 21:26)
tai gal geriau likt su vaikais namie kol į darželį juos bus galima vest?





Tai va, ir galvoji kas geriau... ar sedet piktai namuose ar geriau eit i darba... o dar planuose kitas lelius... blush2.gif
Atsakyti
Gal ir geriau likt su vaikais namie kol į darželį juos bus galima vest, bet kas bepriims i darba, kai vaikui 3 metai, o tavo darbo vietoje isitaisiusi grazuole, kuri per tuos metus igijo darbo patirties, o tu ja praradai g.gif
Atsakyti
Na jei apie atlyginimus,tai jau cia kiekvienu teveliu ir aukliu susitarimas,kas kiek isgali tas tiek ir moka,o jei netinka auklei tokia kaina,tai tada juk yra kitu teveliu,gal kas daugiau isgali moketi.Tik nereikia zeminti ir uzgaulioti aukliu,kad jos veltui pinigus gauna,nes darbelis ne tiek fiziskai,kiek moraliskai sunkus ir atsakingas.Pati kol auginu dukryte priziuriu vaikucius,tai imu 650lt uz pilna menesi,tik priziuriu ne viena vaikuti,o toki mini darzeli namie padariusi,tai linksma ir vaikuciams ir prie bendraamziu pratinasi ir savotiskas pasiruosimas darzeliui,oi jau i lankas nuklydau blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(jolita.martyna @ 2006 11 24, 15:19)
Na jei apie atlyginimus,tai jau cia kiekvienu teveliu ir aukliu susitarimas,kas kiek isgali tas tiek ir moka,o jei netinka auklei tokia kaina,tai tada juk yra kitu teveliu,gal kas daugiau isgali moketi.Tik nereikia zeminti ir uzgaulioti aukliu,kad jos veltui pinigus gauna,nes darbelis ne tiek fiziskai,kiek moraliskai sunkus ir atsakingas.Pati kol auginu dukryte priziuriu vaikucius,tai imu 650lt uz pilna menesi,tik priziuriu ne viena vaikuti,o toki mini darzeli namie padariusi,tai linksma ir vaikuciams ir prie bendraamziu pratinasi ir savotiskas pasiruosimas darzeliui,oi jau i lankas nuklydau blush2.gif

Gal ir nieko būtų toks variantas, tik man kilo klausimas, o ką daro tėveliai jei kuris nors vaikutis suserga? Turi imti biuletenį? g.gif
Atsakyti