Įkraunama...
Įkraunama...

Auklės darbo užmokestis

QUOTE(Margarita1 @ 2007 01 30, 07:39)
Siuo metu ieskome auklytes dukrytei ir "islindo" klausimas, i kuri atsakymo nerandame: ar auklem mokami atostoginiai (kai atostogaujame ir aukles paslaugu laikinai nereikia)? Paprotinkit naujokus  rolleyes.gif


Siaip patariu pries samdat aukle grieztai sutart kokia suma bus uz atostogas. As buvau sutarus, kad nemokesiu is viso, bet atejo vasara ir kitos aukles matyt paprotino, kad reikalautu kompensacijos. Tai ramybes delei sumokejau - 50 proc. uz visa laika, kai vaikas buvo daugiau kaip du men. su seneliais ir ji nedirbo doh.gif
Atsakyti
Su tom auklėm tikra tragedija,net prisimint nenoriu verysad.gif schmoll.gif
Atsakyti
Jeigu jau tokia tragedija su tom auklem, tai reikia paciom vaikus auginti....
Atsakyti
visa laika maniau, kad aukle yra pasiturinciu zmoniu privilegija. jei zmogus isgali nekukuodamas, neisnaudodamas ir uz atitnkama suma idarbinti kita zmogu, tai jis taip ir daro. puikiai suprantu, kad pinigais cia niekam nelija, bet manau, kad reikia apsvarstyti savo finansines galimybes samdyti aukle. ji kaip ir kiekvienas zmogus nori gauti atlyginima verta sunkaus darbo. taip, aukles darba laikau vienu sunkiausiu - pacios mamos zinote, kaip sunku buti su vaikeliu, o cia dar prisideda tai, kad buvimas yra ne is motiniskos meiles, o pareiga, niekada nesugebeciau sito. todel manau, nesitenkite perlipti per savo finansines galimybes, jei galite moketi auklei - saunu, kad isgalit skirti savo vaikuciui tiek daug. bet jeigu ne, siulau likti pacioms arba atiduoti vaikyti seneliams ar i darzeli. aisku gaila mazuti atiduoti i poros aukletoju priziurimu buri, bet viska lemia aplinkybes. nereiks skustis, kad auklei maza algos, isauklesite tik taip, kaip paciom norisi ir t.t.
visa sita tirada surasiau, nes zinau mamyte, kuri neturedama tokios geros finansines padeties, kad galetu tinkamai moketi auklei, ne tik kad nemoka darbo vertu pinigu, bet ir uzkrauna auklei gaminima seimai, o neretai ir lyginima. o ta kvailute sedi dantis sukandusi, pasiguodzia kam nors ir vel eina bulviu skusti. viena blogai daro, kad leidzia ant saves joti, o kita, kad isnaudotoja yra.
ne viena nepriimkite asmeniskai, tai buvo tik pvz, manau dauguma jusu nesat tokios nagines, bet zinot, ziauru, kai vaiko aukle renka mamos kelnaites is miegamojo, nes pastarajai sunku nunesti jas iki skalbiankes..
Atsakyti
QUOTE(madame @ 2007 03 26, 18:19)
Jeigu jau tokia tragedija su tom auklem, tai reikia paciom vaikus auginti....

drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif Tik neisizeiskit, bet man juokingai skamba "moku daug, nes nenoriu taupyti vaiko saskaita" lotuliukas.gif Juk vaikas labiausiai ir nuskriaudziamas sitoj situacijo, kai mama iseina i darba ir atiduoda visai dienai auklei doh.gif Ir aukliu darbas TIKRAI nepriklauso nuo pinigu- sakau is savo patirties mirksiukas.gif
Atsakyti
Jau antra musu vaika priziuri ta pati aukle. Visuomet jai mokejau uz atosotogas 100 proc. Gi visur atosotgos (aisku 1 men per metus) apmokamos.
Atsakyti
QUOTE(Langučiai @ 2007 03 26, 22:52)
visa laika maniau, kad aukle yra pasiturinciu zmoniu privilegija. jei zmogus isgali nekukuodamas, neisnaudodamas ir uz atitnkama suma idarbinti kita zmogu, tai jis taip ir daro.

drinks_cheers.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo aziza: 27 kovo 2007 - 22:25
gal galėtumėte patarti man vienu delikačiu klausimu.
Turime auklę - dirba nuo praeitos savaitės. Pradžioje apsitarėm, kad ji ves vaiką į daržą, kai vaikas sirgs - bus su juo. Nuvedus vaiką daržan, grįš namo ir pasitvarkys. Žodžiu, sutarėm 500 Lt į mėnesį, o vasarą, kai reikės su vaiku būti kiaurą dieną daugiau.
Suprantu, kad nedaug ir kainų dabar tokių nėra, bet mes tiek mokėjome praeitai auklei.
Vakar ji nutarė su manimi pakalbėti dėl atlyginimo. Pasakė, kike ji gaus už tai,kad sėdi su sergančiu vaiku - maniškė dabar serga ir ji jau 6 diena sėdi su ja visą dieną - nuo 6.30 iki 16.30 val.
Ji pasakė, kad jai būtų gerai, jei atsisktinėčiau už valandas, t.y. po 4 Lt už valandą. Aš sutikau. Bet dabar galvoju - gerai, kai vaikas sirgs, tai ji gaus normaliai, o kai ne? Kaip tada? Pradžioje galvojau, kad moknat tvirtą pinigų sumą ir būnant po ne vienodą valandų skaičių, dirbtų valandų skaičius išsilygina. Nu dzin su tuo užmokesčiu už valandas, bet klausimas kitas - o kai atostogaus, kaip tada? Ankstesnei auklei mokėjau nustatytą pinigų sumą už mėnesį ir nesismulkindavau - atostogauja ar serga, o kaip daryti su valandininke?
Atsakyti
QUOTE(smarki @ 2007 03 28, 13:03)
gal galėtumėte patarti man vienu delikačiu klausimu.
Turime auklę - dirba nuo praeitos savaitės. Pradžioje apsitarėm, kad ji ves vaiką į daržą, kai vaikas sirgs - bus su juo. Nuvedus vaiką daržan, grįš namo ir pasitvarkys. Žodžiu, sutarėm 500 Lt į mėnesį, o vasarą, kai reikės su vaiku būti kiaurą dieną daugiau.
Suprantu, kad nedaug ir kainų dabar tokių nėra, bet mes tiek mokėjome praeitai auklei.
Vakar ji nutarė su manimi pakalbėti dėl atlyginimo. Pasakė, kike ji gaus už tai,kad sėdi su sergančiu vaiku - maniškė dabar serga ir ji jau 6 diena sėdi su ja visą dieną - nuo 6.30 iki 16.30 val.
Ji pasakė, kad jai būtų gerai, jei atsisktinėčiau už valandas, t.y. po 4 Lt už valandą. Aš sutikau. Bet dabar galvoju - gerai, kai vaikas sirgs, tai ji gaus normaliai, o kai ne? Kaip tada? Pradžioje galvojau, kad moknat tvirtą pinigų sumą ir būnant po ne vienodą valandų skaičių, dirbtų valandų skaičius išsilygina. Nu dzin su tuo užmokesčiu už valandas, bet klausimas kitas - o kai atostogaus, kaip tada? Ankstesnei auklei mokėjau nustatytą pinigų sumą už mėnesį ir nesismulkindavau - atostogauja ar serga, o kaip daryti su valandininke?

Na jei del atostogu,tai iki vasaros ji dirbs 2,5 menesio.Tai manau saziningiausia butu is tu menesiu isvesti vidurki ir gautusi suma kuria mokesite uz atostogas.na gal ta vidurki dalinkite per puse ir gausis 50% apmokejimas atostogu,jei negalit visos sumos moketi.
O del tu valandu,tai manau geriausia sutarti,kad kai serga valandinis apmokejimas 4 lt,o tarkim kai neserga,o reikia tik parvesti is darzelio,tai atskirai dieninis mokestis butu ir tada nekiltu jokios maisalynes.
Atsakyti
o tai koks tada tas dieninis mokestis?
Problema tame, kad kai tarėmės, tai jai viskas tiko. Dabar gal išsigando, kad tas mano vaikas tik tuo ir užsiima, kad serga, o aš mažai mokėsiu. Todėl bijau, kad nesakytų, kad per mažai gaunasi, kai tik veda į daržą ir po to šiek tiek pasitvarko.
Atsakyti
QUOTE(smarki @ 2007 03 28, 15:04)
o tai koks tada tas dieninis mokestis?
Problema tame, kad kai tarėmės, tai jai viskas tiko. Dabar gal išsigando, kad tas mano vaikas tik tuo ir užsiima, kad serga, o aš mažai mokėsiu. Todėl bijau, kad nesakytų, kad per mažai gaunasi, kai tik veda į daržą ir po to šiek tiek pasitvarko.

Na jei ligos atvejus jus mokesite po 4 litus ir jusu vaikutis daznai serga,tai auklei nemazai gausis.O tas dieninis mokestis kai veda tik i darzeli ir apsitvarko,tai ziurint ka daro zmogus ir kie ten tvarkosi.Sunku patarti,papasakokit kiek laiko tvarkosi ir ka butent tvarkosi?O kaip surantu sutvarkiusi namus ji laisva,tik vakare vel parveda vaikuti?Ir kiek laiko buna parvedusi vaikuti jusu namuose?
Atsakyti
ne, vaiko jai parvesti nereikės - aš pati parsivesiu.
Problema tame, kad aš anksti pradedu darbą - 7 val. ir man gaila ją kelti, be to dar serga, todėl man ir reikėjo tokio žmogaus.
O tvarkytis - tai tarėmės, kad po to kai nuves vaiką į daržą (kokia 8.30 val.) ji porą valandų iki kokių 10.30-11.30 į dieną sutvarkys po vieną - vonią, miegamąjį, didijį ir virtuvę. Lyginti ir valgyti daryti nereikės.
Atsakyti