Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Auklės darbo užmokestis
Supermamų klubas > Vaikų auklėjimas ir ugdymas > Viskas apie aukles
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
Fen-berry
Sena tema ČIA

Kadangi ruošiuosi eiti dirbti, tai labai aktualu pasidarė auklės užmokestis.
Kaip manot, ar 500Lt per mėnesį Kaune yra normalus auklės užmokestis?
Reikia tik prižiūrėti vaikutį, na, gal kartais valgyt padaryti jam. Darbas visą dieną.
*Samanė*
QUOTE(Mega @ 2006 03 15, 06:15)
Sena tema ČIA
Kadangi ruošiuosi eiti dirbti, tai labai aktualu pasidarė auklės užmokestis.
Kaip manot, ar 500Lt per mėnesį Kaune yra normalus auklės užmokestis?
Reikia tik prižiūrėti vaikutį, na, gal kartais valgyt padaryti jam. Darbas visą dieną.
*

Kaune taip
Pasariote
Ieskociau kokios studenciokes ,kuri zino,ka veikti su trimeciu vaiku.Paslaugu reiktu 3-4 dienas per savaite nuo 17 val pasiimti vaika is darzelio ir parvezus namo pazaisti iki 21 val.Nieko tvarkyti,na gal pasildyt vakariene.Kas isivaizduojat-kiek man tai kainuotu ?
Pasariote
Nesuprantu : sitiek mamu ,samdanciu aukles ir ne viena nezino kiek kainuoja aukles darbo valanda ? g.gif
saintlina
Jei Vilniuj, tai maždaug 4 lt/val. Bent jau aš kai auklės ieškojau, tiek visos norėjo.
Erta
Kiek as girdejus Kaune ima uz 1val mazdaug 2lt,bet ziuriu tu neblogai dar siulai atliginima,nes yra tokiu kurios duoda tik 300lt per menesi.Gali drasiai siulit atsiras norinciu thumbup.gif
RutyteD
Suprantu, kad 500 Lt. tikrai nedaug, bet dabar kaip tik ieškau auklės visai darbo dienai (nuo 7 iki 18 val.) 1 metukų mažiui (kas turiu pripažint sunkiai sekasi) ir esu nustebusi auklių reikalavimais:
1. Atlyginimas 800 Lt.;
2. Neblogai būtų, kad apmokėtumėt autobuso nuolatinio išlaidas;
3. Nelabai norėčiau, kad viršvalandžius kompensuotumėt laisvais pusdieniais ar išeigine diena;
4. Šaip pietus turėčiau pavalgyti pas jus.

Kažkaip planavau, kad mokėsime apie 700 Lt. ir buvau tvirtai nutarusi, kad auklė pas mus nevalgys (neskaitant smulkaus užkandžio), bet mokėčiau ir 800 su sąlyga, kad po trijų mėnesių neišgirsiu verkšlenimo apie mažą atlyginimą.

Šiaip esu smarkiai nusivylusi, o kai paskaitau www.tax.lt , kur vyr.buhalteriai giriasi, kad uždirba 1500 Lt., tai pradedu visai nieko nebesuprast.

Kažkaip liūdna gaida man čia gavosi, bet gyvenimas visvien gražus mirksiukas.gif
zanetauz
Labas Mamules,
Gyvenam Kaune. Mokam 3lt. uz valanda. Kaip ir be dideliu problemu biggrin.gif Aukle be dideliu reikalavimu, aisku per diena reikia jai ir pavalgyti, todel dar kazkiek iseina pinigeliu. Bet mums viskas kompensuojasi jos pabuvimu su vaikeliu vakarais ar savaitgaliais uz ta pacia kaina thumbup.gif
Erta
Jei tu samdisi aukle uz 800 lt,nepagalvoji kad geriau paciai sedet namuose uz tuos 800 lt,mano manymu tai nera mazi pinigai.tu pasiskaitik NORIU laikrasti ir pamatisi kad dar maziau siulo negu tu.Nebent tu ieskai sau aukles per agentura g.gif
RutyteD
QUOTE(Erta @ 2006 03 16, 20:34)
Jei tu samdisi aukle uz 800 lt,nepagalvoji kad geriau paciai sedet namuose uz tuos 800 lt,mano manymu tai nera mazi pinigai.tu pasiskaitik NORIU laikrasti ir pamatisi kad dar maziau siulo negu tu.Nebent tu ieskai sau aukles per agentura g.gif
*

Su mielu noru mažių nors iki mokyklos pati žiūrėčiau, bet vieno atlyginimo tikrai neužteks pragyvenimui, turiu grįžt į darbą.
Pilnai sutinku, kad jau 700 yra normalus atlyginimas, galbūt reikia pačiai paduot skelbimą į "Alio reklamą" ar "Noriu".
Iki šiol prašiau draugų ir pažįstamų, kad galėtų rekomenduoti kokią auklę, tai taip ir neturim iki šiol auklės. Kažkaip labai baisu palikt mažių visai nepažįstamam žmogui.
Pavydžiu mamoms, kurios giriasi radę nuostabias aukles. Blogiausia, kad jei nepavyks, tai pasekmes jausiu ne aš, o mažius.
saintlina
Šiaip esu smarkiai nusivylusi, o kai paskaitau www.tax.lt , kur vyr.buhalteriai giriasi, kad uždirba 1500 Lt., tai pradedu visai nieko nebesuprast.

aha, esu viena iš jų biggrin.gif ir tų pinigų man nieks už ačiū neduoda. O dabar kaip sykis vėl keikiu savo auklę, kuri visą savaitę vis skambina, kad serga (temperatūros nėra, bet antibiotikus geriu.. blink.gif ). Na, kaip paaiškint darbdaviui, kad negali ateit, nes namie šiaip visi sveiki, bet auklė neateina?????
RutyteD
QUOTE(saintlina @ 2006 03 16, 21:14)

aha, esu viena iš jų  biggrin.gif  ir tų pinigų man nieks už ačiū neduoda. O dabar kaip sykis vėl keikiu savo auklę, kuri visą savaitę vis skambina, kad serga (temperatūros nėra, bet antibiotikus geriu..  blink.gif ). Na, kaip paaiškint darbdaviui, kad negali ateit, nes namie šiaip visi sveiki, bet auklė neateina?????
*

Reiškiu užuojautą schmoll.gif
Bet man taip ir neišku kiek mamytės jūs mokat auklėms.
Jei skaičiuot po 4 Lt./val., tai man gaunasi nerealiai daug 968 Lt. (11 val.x4 Lt. x 22 d.d).
Jei 700 Lt. yra normalus atlyginimas, tai kur tos gerosios auklytės, kurioms prie pensijos dar toks priedas nepamaišytų?
saintlina
Aš moku 30 lt/d. Auklė pas mane būna nuo 9 iki 16 val.
Lorcikas
blink.gif pasimeciau visiskai, jei po 4lt/val, tai brangokai iseina.
Papildyta:
Ir dar. Tai jei aukle nori valgyt pas jus tai ka jus jai pinigus mokat ir dar grizusios is darbo turimt ruosti pietus rytojui jai schmoll.gif
RutyteD
QUOTE(Lorcikas @ 2006 03 16, 22:20)
blink.gif pasimeciau visiskai, jei po 4lt/val, tai brangokai iseina.
Papildyta:
Ir dar. Tai jei aukle nori valgyt pas jus tai ka jus jai pinigus mokat ir dar grizusios is darbo turimt ruosti pietus rytojui jai  schmoll.gif
*

Kai paskaičiuoji, tai taip ir gaunasi: BRANGOKA g.gif
Kiek skaičiau ankstesnius komentarus, tai mamos, kurios neduoda auklėms valgyti, laikomos didžiausiomis nusikaltėmis rolleyes.gif
Mums auklė reikalinga nuo gegužės mėnesio, o vasarą aš pati maitinuosi salotomis, o kokius 3 kartus per savaitę pas draugus kepamės vakarienę ant laužo, taigi visai nenoriu įsipareigot dėl maisto. Ir šiap vasarą labai jau tingisi stovėt prie puodų.
saintlina
na, auklei maisto neruošiu biggrin.gif ji pati ruošia mažiui ir, matyt, arba kartu valgo, arba kažką sau pasiima atskirai. Kad apvalgo, tai tikrai negaliu pasakyt. Bet buvo taip, kai vyras kažką skanaus nusipirkęs vakare neberado ir labai piktas buvo smile.gif
tindiriuska
na, primoji aukle pas mus pati atisnesdavo maisto - tai blynu, tai mesos smota. siaip, nedraudziau as jai musu produktu naudoti - pati sakiau gerkit kava, arbata ar sriuba, kuria isverdate, ar kotletus.bet ji pati grieztai atsisakydavo. kai turiesiu antrajam kleckui aukle, is karto sakysiu kad maista tegu nesasi savo, na isskyrus kava, arbata ar ten kokia sriuba gali vartoti musu. manau aukliu ispindejimas yra reikalauti ruosti joms patiekalus - yra mikrobanges, saldytuvas, gali pasisidyti savo maista g.gif .

dabar ieskausi valandines aukles, manau moketi po 4 lt/val., nes gyvenu ne mikrorajone, o nuosavu namu kvartale, tad pasiula gerokai mazesne, o iki miesto transporto 1.5 km. Taciau kai dirbs visa diena, manau kad uzmokestis bus max 800 Lt/men. na ir zinoma, apie maitinima nebus ne kalbos schmoll.gif .

HULDRA
Aš auklei moku 10lt už 3 val. Atrodo - brangoka, bet nerandu kitos alternatyvos. Žmogus geras, patikimas, saugu vaiką palikti. Kadangi ateina neilgam, valgyt neduodu.Kiek žinau- nepilnai darbo dienai valandinis tarifas yra didesnis smile.gif
Klim
Aš moku penkis litus už valandą, auklė prižiūri du vaikus. Kai dar nebuvo sūnaus, mokėjau tris.
Reina
Piktinkites mamytes ar ne, bet realybe yra tokia - Vilniuj aukle matyt be 800 Lt is namu nepakrutes. Ir jei reikia eit i darba, tai nieko kito neliks, kaip tik moket arba atiduot 1 metu vaika i lopseli, kas man atrodo, ziauru.
Nesakau, yra aukliu, kurios ir uz maziau dirba, bet jos jau dirba ir darba keisdamos, atlyginima didinasi. Jos gali kelt savo salygas ir tevu reikalas arba jas priimti arba sedet kazkam is tevu namie. Jei mama uzdirba 2000 lt, tai kad ir kaip bebutu gaila, atiduos auklei 800 Lt ar daugiau, nes vis tiek eiti i darba labiau apsimoka nei sedet namie.
lotta
QUOTE(Reina @ 2006 03 24, 11:20)
Piktinkites mamytes ar ne, bet realybe yra tokia - Vilniuj aukle matyt be 800 Lt is namu nepakrutes. Ir jei reikia eit i darba, tai nieko kito neliks, kaip tik moket arba atiduot 1 metu vaika i lopseli, kas man atrodo, ziauru.
Nesakau, yra aukliu, kurios ir uz maziau dirba, bet jos jau dirba ir darba keisdamos, atlyginima didinasi. Jos gali kelt savo salygas ir tevu reikalas arba jas priimti arba sedet kazkam is tevu namie. Jei mama uzdirba 2000 lt, tai kad ir kaip bebutu gaila, atiduos auklei 800 Lt ar daugiau, nes vis tiek eiti i darba labiau apsimoka nei sedet namie.
*

Nezinau, mes Vln auklei mokam 400lt., darbas pamaininis. Dvi dienas dirba, dvi turi iseigines ir tada dvi naktis dirbas, vel dvi iseigines ir t.t.
Jau ji pas mus dirba 1 m 4 men. ir labai esam patenkinti, beje ir maisto musu nevalgo isskyrus kava ir arbata thumbup.gif
gytene
QUOTE(JAZZ @ 2006 03 17, 04:59)
Aš auklei moku 10lt už 3 val. Atrodo - brangoka, bet nerandu kitos alternatyvos. Žmogus geras, patikimas, saugu vaiką palikti. Kadangi ateina neilgam, valgyt neduodu.Kiek žinau- nepilnai darbo dienai  valandinis tarifas yra didesnis smile.gif
*

tu teisi, kuo maziau valandu ir jeigu reikia priziureti savaitgaliais arba reikia dirbti virsvalandzius darbo uzmokestis turi buti didesnis.
Leksa
QUOTE(lotta @ 2006 03 24, 11:41)
Nezinau, mes Vln auklei mokam 400lt., darbas pamaininis. Dvi dienas dirba, dvi turi iseigines ir tada dvi naktis dirbas, vel dvi iseigines ir t.t.
Jau ji pas mus dirba 1 m 4 men. ir labai esam patenkinti, beje ir maisto musu nevalgo isskyrus kava ir arbata thumbup.gif
*

Tai laikykis tvirtai tokios aukles isikibus, nes retas kuris zmogus sutiks dirbt uz 400 Lt ir dar pamainom!
lotta
QUOTE(Leksa @ 2006 03 24, 15:18)
Tai laikykis tvirtai tokios aukles isikibus, nes retas kuris zmogus sutiks dirbt uz 400 Lt ir dar pamainom!
*

Nu pamainom ir jai geriau, nes ji dar studente ir iseiginiu daugiau iseina thumbup.gif Ir mes jos laikomes tvirtai isikibe ir tikimes, kad iki darzelio (RUGPJUCIO MEN.) issaugosim ja ax.gif
ICE-T
As auklei moku uz valanda 3lt, man i sav gaunas nuo 100 iki 120lt. uzkanda sumustiniu, geria kavos, bet ne pietus, sako nenorinti, labai priziuri tvarka namie, isskalbia, islygina, maziui valgyt padaro savo noru.
rolleyes.gif
asara
As auklei moku 650 Lt, priziuri 2 metuku mazyli ir dar antrokas nuo 13 val. grizta is mokyklos.
Tai ji pamaitina, valgyti isverda, dar skalbinius palygina. Kaip manot atlyginimas ne per mazas ?
auklytė zZz
as pati dirbu auklyte, priziuriu 1,3 metu vaikeliuka. dirbt pradejau, kai jam tebuvo 5 men.
manau viskas priklauso nuo tevu poziurio i aukle. ir aukles poziurio i vaika.
pvz as kai tik atejau dirbti, mane tikrai labai siltai prieme, o kai siltai priima, tai ir poziuris i vaika, i buvima su tuo vaiku tikrai skiriasi. eini ne kaip i dabra, o tikrai, gal nepatikesit, i svente. aisku, buna visokiu dienu, kai ir pati blogai jautiesi, o jei ateitum i darba, o tevai irgi susitampe butu, visai doh.gif tada.
abipuse pagarba irgi labai svarbu. zinoma, buna ir aukliu isnaglejusiu, bet reikia susitarti viska is anksto. pvz as su vaikeliu bunu nuo pat ryto iki vakaro, ir tikrai pati kartais nespeju ne tik pasigamint, bet ir i parduotuve nueit. manau tikrai nieko netsitiks, jei aukle suvalgys koki obuoli ar sumustinuka. bet jei tevei nenori, kad aukle valgytu, reikia butinai tai aptarti is anksto. ir aukle nesijaus nepatogiai, ir vyras nebus piktas biggrin.gif
man moka 4 litus uz val, o manau jei aukle dirba savaitgali, irgi reikia susitarti is anksto, kaip bus mokami pinigeliai. reikia nepamirsti poros dalyku, kad ir auklei yra savaitgalis, ir jei tevai pramogauja, turi atsizvelgti, kad aukle dirba su vaikiuku.tikrai smagu isgirsti aciu uz gera pasirupinima leliuku.
o jums visoms sekmes ieskant aukles. ir jei aukle gera, nepamirskit jai kartais to pasakyti. nes bent jau as, tai myliu ta maziuli kaip savo, ir stengiuosi del jo labai labai. ir prie tos meiles, tikrai prisidejo tevai.
SaintAnge
pazistu daugybe zmoniu kurie dirba su neigaliais vaikais, kurie atiduoda daugybe kantrybes ir laiko kad juos isugdytu ...ir kurie dirba uz mazesni atlyginima hmmm schmoll.gif
Limcamca
Aš savo auklei moku 540 lt. Manau, kad tai yra daug. Jai nereikia daryti, nieko, tik užsiimti su vaiku. Ir į lauką ji gali vesti pasirinktinai. Tai yra, jei nenori, - neina. Be to aš su vyru dirbu pamainomis, tai kartais jai dirbti į savaitę tenka tik dvi dienas.
suprantu, kad už tuos pinigus išgyventi sunku, bet už atliekamą darbą, manau moku nemažai.
Karklas
As Kaune auklei moku 3lt/val ir 3lt. kelionei i darba.Auklė labai gera.Pirmą dukrytę prižiurėjo iki 4 metuku,o dabar ir mažąjį.Dabar net gaila,kad mažių išleisim į darželį ir teks su auklyte atsisveikint verysad.gif Kartais pagalvoju gal ir per mažai 3lt/val.Ji savo noru ir namus sutvarko ir rūbelius vaikų,sakydama,kad kai vaikas miega vistiek nera ka veikti.Niekada nieko nevalgo,atsineša savo,nors mes sakom,kad pavalgytų,ypač kai ilgiau dirba. Turėti gerą auklę tikras lobis.Mums irgi ne iškarto pavyko.Pirmoji buvo ne kokia verysad.gif
knielita
Mes savo auklytei mokam 450 Lt. į mėnesį. Dirba nuo 8 iki 17.30 val. Kartais anksčiau pabaigia darbelį kartais kiek vėliau. Darbo viršvalandžiai ir savaitgaliai kainuoja 3 Lt. valandai. Pilnas maitinimas be draudimų. Valgį ruošiu aš, ji tik išverda pusryčiams vaikui košytę. Namų tvarkymas, skalbimas, lyginimas taip pat jai nepriklauso. Jos darbas prižiūrėti vaiką, pasirinkimas kada jį vesti į lauką. Suteikiama galimybė naudotis kompiuteriu, internetu ir pan.
asara
QUOTE(Karklas @ 2006 03 27, 17:42)
As Kaune auklei moku 3lt/val ir 3lt. kelionei i darba.Auklė labai gera.Pirmą dukrytę prižiurėjo iki 4 metuku,o dabar ir mažąjį.Dabar net gaila,kad mažių išleisim į darželį ir teks su auklyte atsisveikint verysad.gif Kartais pagalvoju gal ir per mažai 3lt/val.Ji savo noru ir namus sutvarko ir rūbelius vaikų,sakydama,kad kai vaikas miega vistiek nera ka veikti.Niekada nieko nevalgo,atsineša savo,nors mes sakom,kad pavalgytų,ypač kai ilgiau dirba. Turėti gerą auklę tikras lobis.Mums irgi ne iškarto pavyko.Pirmoji buvo ne kokia verysad.gif
*

Tai kiek cia per menesi iseina ? Mano irgi rubus islygina ir namus patvarko.
Si aukle pas mus jau 8 metai, pirma uzaugino, dabar antra.
O apie darzeli be 4 - 5 metuku net negalvoju.
Fen-berry
Gal kuri nors gali rekomenduoti gerą auklę. Gyvenam Šilainiuose, o vaikučiui tuoj 1 metukai, pilnai darbo dienai.
bedugne
QUOTE(asara @ 2006 03 24, 20:34)
As auklei moku 650 Lt, priziuri 2 metuku mazyli ir dar antrokas nuo 13 val. grizta is mokyklos.
Tai ji pamaitina, valgyti isverda, dar skalbinius palygina. Kaip manot atlyginimas ne per mazas ?
*

As tiek moku auklei uz vieno 2 metuku vaiko prieziura.Mokejau dar plius uz transporto islaidas, bet nebemoku schmoll.gif .Ji priziuri vaika, valgyti nedaro jam, nieko netvarko. Jei turesiu kada antra vaika, niekad daugiau nesamdysiu pensijinio amziaus bobikes doh.gif
Dabar jau eisim greit i darza, tai kaip nors....
ilonux
Na nežinau...Kai skaitydavau šį skyrelį anksčiau, kai neturėjau auklės, tai buvau išsigandusi, nes kainos atrodė astronominės. Klaipėda aišku ne Vilnius, bet girdėjau, kad irgi be 600-700 Lt niekas neis. Tačiau kai įdėjau skelbimą, tai telefonas netilo kokią savaitę. O norinčių dirbti su mano pasiūlytom sąlygom susidarė visa eilė. Sąlygos tokios: 500 Lt per mėnesį + mūsų maistas, darbas nuo 7.30 iki 17.30, į pareigas įeina vaiko priežiūra, maisto vaikui ir sau pasigaminimas (mes su vyru valgome darbe), vaiko išvedimas į lauką. Aišku, skambino ir keletas optimisčių, kurios norėjo už darbą tokiomis sąlygomis 800-1000 Lt - atseit su aukštuoju pedagoginiu ir pan. Bet man tas išsilavinimas per daug nereiškia - tai neduoda garantijos, kad žmogus bus geras, o gal kaip tik jausis ne savo vietoje (juk lavinosi tam, kad gautų normalų darbą) ir nenuoširdžiai atliks savo pareigas.
Digita
Aš auklei moku 2,5 Lt per val. (gyvenam Kauno r.) ir per savaitę susidaro apie 120-140, priklausomai kiek valandų dirba, nes vidutiniškai į dieną apie 10 val. . auklė mūsų thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif , labai gerai prižiūri mergytę, valgyti abiem mergaitėms padaro, patvarko virtuvę ir kt. , bet daugiausia dėmesio skiria mergytės priežiūrai - pasisekė mums su aukle 4u.gif
SweetTalk
Paskaiciau kokie cia siulomi atlyginimai auklems ir pasiurpau - 4lt/val Vilniuje, 2lt/val Kaune.

Mielos mamytes, ar isivaizduojate kokia DIDZIULE atsakomybe priziureti mazuti svetima vaika? Ir dar kai tokie pinigai mokami...

Pati pries kelerius metus dirbau aukle 1.5 metu. Kai vaikutis buvo dar visai mazas (nuo 3.5 menesiu priziurejau) - mokejo 8lt/val, kai ugtelelejo iki 8 menesiu - 5 lt/val. Tai nedideli pinigai, nes darbas buvo valandinis ir ateidavau 2-3 k. per savaite.

Manau, aukles nera Lietuvoje vertinamos, nes ne iki galo suprantama ju nesama atsakomybe...

Pagalvokit, ar sutiktumete priziureti svetima vaika ir nesti uz ji pilna atsakomybe uz 2-4Lt? blink.gif
Agotukas
QUOTE(SweetTalk @ 2006 03 30, 20:30)

Mielos mamytes, ar isivaizduojate kokia DIDZIULE atsakomybe priziureti mazuti svetima vaika? Ir dar kai tokie pinigai mokami...

*

Suprantam suprantam bigsmile.gif Tik nesuprantam, kodėl kartais mokam daugiau, nei uždirba mama su aukštuoju išsilavinimu mastau.gif
saintlina
aha biggrin.gif čia jau bendra atlyginimų problema ant Lietuvos. Na, gal ir labai norėtųsi auklei mokėt 8 Lt/val, ale ką daryt, jei mamytės atlyginimas mažesnis gaunasi? g.gif
Loveco
sveikos..

pasiskaiciau cia apie kainas.. na, jei mamyte tarkim uzdirba kokius 1000lt, tai manau labiau apsimoka jai likti namie su vaikeliu, (girdejau, greitu metu zadama moketi 100 proc atlyginimo) negu moketi 800lt auklei...ar kazka ne taip supratau?

Be to, dar klausimas kiek is kitos puses- o kaip jus manot, ar patikima vaikuti auginti su svetimu zmogumi, turiu galvoj, ar jis neatitolsta nuo mamos, tevu ir neprisirisa prie aukles? juk JI ji lepina, maitina, zaidina, dainuoja ir pan.... As suprantu, kad darbas- moters saviraiskos budas ir budas issaugoti karjera, bet ar tai nepavojinga vaikui? As pati savo kleckiuka noreciau nuo mazu dienu mokyti skaityti, rasyti, kaip buvo daroma su manim. g.gif Tik teveliu deka skaiciau budama 4m, as dabar bandau isivaizduoti aukle kuri tuo uzsiimtu...ir dar kokia zargonais snekancia.... net nezinau, ka jus manot?

is tikruju, kaip kazkas pasake, uz toki atsakinga darba turetu buti mokamas didesnis atlyginimas.. drinks_cheers.gif
coliuke115
Sveikos.

As cia naujoke. Bet su auklemis patirties turiu. Ir pati ja dirbau ir augindama du vaikus jau ne viena turejau. Tiesa sakant negaliu atsidziaugti ta, kuria turiu dabar. Moku po 4Lt. Siaip ji dirba tik pavakariais, nes paima vaikus is darzelio. Supratau viena dalyka, kad svarbu ne kuo daugiau moketi, o geri santykiai ir tai, kad sutaptu lukesciai. As visada klausiau, kiek nori, Ir tiesa sakant Moku 1 lt daugiau nei ji norejo. Ir negaliu pasakyti, kad apskritai nors viena atejusi darbintis butu paprasiusi 8 Lt. Is tikruju man atrodo, kad kainas dirbtinai uzkeliam. Atrodytu kuo daugiau mokesi tuo geriau vaikus priziures... Deja, nei viena, nepriklausomai nuo kainos padarys tai, ka gali ir ne daugiau. O jei ne - tai prasta aukle ir neverta jos laikyti. Yra kur kas geresniu. Tiesa sakant tiek darzeliu aukletojos ir netgi mokytojos prisiima ne kuo mazesne atsakomybe, o gal net didesne uz dvidesimt vaiku, o ju darbas vertinamas kur kas kukliau. Pilnai sutinku, kad daznai mamai tenka rimtai pagalvoti ar apsimoka paciai eiti dirbti tarkim uz 200 lt... (paskaiciuojant mamos atlyginima 1000, o aukles 800) Juk tai musu paciu nusivertinimas...
saintlina
kalbos nėra, kad geriausia mamytei pačiai vaikelį augint. Bet ką daryt, jei mamytės profesija tokia, kad jau metus atitrūkus nuo darbo sunku visuose įstatymų pasikeitimuose atsirinkt, o po trijų metų sugrįžt į darbą tas pats kaip absoliučiai iš naujo visko mokytis?
Iš tikrųjų, kaip Coliukė ir rašė, tik nuo auklės priklauso, kaip ji savo pareigas atliks. Viena ir už 3 lt/val vaikelį ant rankų nešios, o kita ir 8 lt gaudama nuo televizoriaus neatsiplėš. Galų gale - kiekviena auklė pradėdama dirbt žino, ką reiks daryt ir kiek už tai gaus. Jeigu jai per mažai, nieks juk neverčia. Tegu susiranda geriau apmokamą darbą.
Erina

Tokia jau realybė verysad.gif . darželį auklėtojos po 20 svetimų vaikų prižiūri, taip pat už palyginus nedidelį atlyginimą. Ir atsakomybė 20 kartų didesnė.

O kas žinot kiek mokėti auklei nedideliam mieste (pvz Kaišiadoryse)?
Reina
QUOTE(kycia @ 2006 03 31, 00:55)
sveikos..

pasiskaiciau cia apie kainas.. na, jei mamyte tarkim uzdirba kokius 1000lt, tai manau labiau apsimoka jai likti namie su vaikeliu, (girdejau, greitu metu zadama moketi 100 proc atlyginimo) negu moketi 800lt auklei...ar kazka ne taip supratau?

Be to, dar klausimas kiek is kitos puses- o kaip jus manot, ar patikima vaikuti auginti su svetimu zmogumi, turiu galvoj, ar jis neatitolsta nuo mamos, tevu ir neprisirisa prie aukles? juk JI ji lepina, maitina, zaidina, dainuoja ir pan.... As suprantu, kad darbas- moters saviraiskos budas ir budas issaugoti karjera, bet ar tai nepavojinga vaikui? As pati savo kleckiuka noreciau nuo mazu dienu mokyti skaityti, rasyti, kaip buvo daroma su manim.  g.gif  Tik teveliu deka skaiciau budama 4m, as dabar bandau isivaizduoti aukle kuri tuo uzsiimtu...ir dar kokia zargonais snekancia.... net nezinau, ka jus manot?

is tikruju, kaip kazkas pasake, uz toki atsakinga darba turetu buti mokamas didesnis atlyginimas.. drinks_cheers.gif
*

Labai jau man keistai skamba mintis, kad aukle vaika gali atitolint nuo mamos. Visu pirma, vaiko neimanoma atitolint nuo mamos, net nuo asocialios (iskyrus, jei jis auga atskirai nuo tevu ir ju nemato daug metu). Kitas dalykas, vaikas nera mamos nuosavybe, kuria galima uzdaryt po 9 spynom.... Be to, kai vaikas paauga, jam nebeuztenka mamos, reikia kitu zmoniu, bendravimo.
O del to, ar aukle mokins vaika skaityt, tai man net klausimas nekyla. Jei aptarsi tai su aukle, tai ji tai ir darys. O ka dar gali aukle daryt su vaiku per visa diena? Ji net daugiau laiko gali skirt veiklai su vaiku, nei mama, nes mama, budama namie su vaiku dar ir kambari turi sutvarkyt ir valgyt padaryt, o aukle to nedaro. Bent jau musu aukle ir knygutes skaite ir piese ir karpe ir i lauke ejo. Del lepinimo, tai musu aukle vaiko neislepino, tiesiog ji zinojo, ka jam galima leist ir ko ne ir tu susitarimu laikesi - nelakste su koses saukstu po kambarius, nes ir mes to nedarem, nevykde visu jo uzgaidu ir t.t.
Loveco
QUOTE(Reina @ 2006 03 31, 15:15)
Labai jau man keistai skamba mintis, kad aukle vaika gali atitolint nuo mamos. Visu pirma, vaiko neimanoma atitolint nuo mamos, net nuo asocialios (iskyrus, jei jis auga atskirai nuo tevu ir ju nemato daug metu). Kitas dalykas, vaikas nera mamos nuosavybe, kuria galima uzdaryt po 9 spynom.... Be to, kai vaikas paauga, jam nebeuztenka mamos, reikia kitu zmoniu, bendravimo.
O del to, ar aukle mokins vaika skaityt, tai man net klausimas nekyla. Jei aptarsi tai su aukle, tai ji tai ir darys. O ka dar gali aukle daryt su vaiku per visa diena? Ji net daugiau laiko gali skirt veiklai su  vaiku, nei mama, nes mama, budama namie su vaiku dar ir kambari turi sutvarkyt ir valgyt padaryt, o aukle to nedaro. Bent jau musu aukle ir knygutes skaite ir piese ir karpe ir i lauke ejo. Del lepinimo, tai musu aukle vaiko neislepino, tiesiog ji zinojo, ka jam galima leist ir ko ne ir tu susitarimu laikesi - nelakste su koses saukstu po kambarius, nes ir mes to nedarem, nevykde visu jo uzgaidu ir t.t.
*

suprantu, su viskuo sutinku, as ta atitolima turejau galvoj kiek is kitos puses.. Kalbu apie maziuka leliuka, apie metu laiko, juk ar negali taip buti, kad jis 12 valandu per para budamas su aukle, labiau prie jos prisiris, nei prie tevu? kai paauga, jis savo slaptas mintis, svajones, norus visa diena sededamas su aukle, jai ir issipasakos. Ar mama nepraras to dvasinio rysio su vaiku, pavargusi grizdama velai vakare? As to nepatyriau, todel gal ir keistas klausimas, bet tiesiog nezinau, kaip buna smile.gif O del mokymo skaityti- mano gyvenimo svajone yra paciai vaika to mokyt, mane traukia pedagoginis darbas neispasakytai.. ir siaip...juk smagu matyt paciai, kai vaikas zengia pirmuosius zingsniukus, kaip guguoja, kaip istaria vis naujus zodzius.... wub.gif
Hermion@
QUOTE(kycia @ 2006 03 31, 22:02)
suprantu, su viskuo sutinku, as ta atitolima turejau galvoj kiek is kitos puses.. Kalbu apie maziuka leliuka, apie metu laiko, juk ar negali taip buti, kad jis 12 valandu per para budamas su aukle, labiau prie jos prisiris, nei prie tevu? kai paauga, jis savo slaptas mintis, svajones, norus visa diena sededamas su aukle, jai ir issipasakos. Ar mama nepraras to dvasinio rysio su vaiku, pavargusi grizdama velai vakare? As to nepatyriau, todel gal ir keistas klausimas, bet tiesiog nezinau, kaip buna smile.gif O del mokymo skaityti- mano gyvenimo svajone yra paciai vaika to mokyt, mane traukia pedagoginis darbas neispasakytai.. ir siaip...juk smagu matyt paciai, kai vaikas zengia pirmuosius zingsniukus, kaip guguoja, kaip istaria vis naujus zodzius....  wub.gif
*

Kycia, už buvimą su vaiku 100% žadama mokėti, kol jam sueis metai (dabar moka 70%), o nuo metukų nedirbanti mama gauna 93,75 Lt, kitaip tariant, nieko. Esu viena iš tų mamų, kurios tiesiog priverstos grįžti į darbą, kai vaikui sueina vieneri, nes finansai spaudžia.
Mano sūnelis turėjo auklę ir tikrai buvo prie jos prisirišęs, bet vakare rakindama duris, visada išgirsdavau džiaugsmingą šūksnį: "Mamytė parėjo!" wub.gif Tikrai nebuvo prarastas tas dvasinis ryšys, kurį tu minėjai, ir mano vaikas man iki šiol pasakoja savo slaptas mintis, nors jau nemažai metų mes dažniausiai matydavom vienas kitą tik rytais ir vakarais (tik dabar sėdžiu namie su mažąja)... O skaityti aš jį išmokinau, beje, kaip ir tave tėveliai - ketverių metų, tam tikrai nebuvo būtina su juo praleisti visą dieną, užteko vakarų ar savaitgalių mirksiukas.gif
aiwa
QUOTE(SweetTalk @ 2006 03 30, 19:30)
Paskaiciau kokie cia siulomi atlyginimai auklems ir pasiurpau - 4lt/val Vilniuje, 2lt/val Kaune.

Pati pries kelerius metus dirbau aukle 1.5 metu. Kai vaikutis buvo dar visai mazas (nuo 3.5 menesiu priziurejau) - mokejo 8lt/val, kai ugtelelejo iki 8 menesiu - 5 lt/val. Tai nedideli pinigai, nes darbas buvo valandinis ir ateidavau 2-3 k. per savaite.

Manau, aukles nera Lietuvoje vertinamos, nes ne iki galo suprantama ju nesama atsakomybe...

Pagalvokit, ar sutiktumete priziureti svetima vaika ir nesti uz ji pilna atsakomybe uz 2-4Lt?  blink.gif
*

Na tik nereikia saves pervertinti mirksiukas.gif . Moterys dirba siuvejomis istisa dienele uz minimuma - ir ne cypt, gydytojai, prasimoke 11 metu, uz 700lt blink.gif , o tu dar cia aiskini apie kazkoki varga ziurint maza pumpureli. Jei esi tikrai is pasaukimo buti aukle, tai tas darbas turi buti ne tik didele atsakomybe, bet ir malonumas. Juolab, kai toks kaip maniskis praparpia nuo 13 val iki 17 val., o aukle gali koja ant kojos tuo metu kilnoti. Visiems siais laikais sunku, - tik nerekia saves taip susireiksminti, brangioji mirksiukas.gif .
SweetTalk

Toli grazu saves nesureiksminu! Taciau vis tiek manau, kad valandinem auklem reikia moketi ne 3 lt/val. Suprantu, jei dirbi kasdien visa diena, tai per menesi gauti 500-600 Lt gal ir normalu, bet kai per savaite gauni 30-40 Lt..

Ir visai nesakau, kad mazuti ziureti vargas, tiesiog didele atsakomybe.

Ir dar manau, kad atlyginimas turi buti priklausomas nuo vaiko amziaus, tad nereikia manes pulti del issakytos nuomones ax.gif

Nuskambejo fraze, kad mamytes gauna mazai, todel ir gali mazai moketi auklems. Tai tvarkoj, jeigu toks atlyginmas nera aukliu vienintelis pragyvenimo saltinis biggrin.gif

O del darzeliu - paprastai 1 grupe priziuri min 2 aukles + kartais ir auklyte - bent jau taip buvo anksciau smile.gif

Gydytojai dirba uz 700 Lt? Hmm..idomu kur tiek moka? biggrin.gif Mano mama medike, bet gauna dvigubai daugiau (valdiskoj poliklinikoj)
Jurra

Pagalvokit, ar sutiktumete priziureti svetima vaika ir nesti uz ji pilna atsakomybe uz 2-4Lt?  blink.gif
*

Na as galiu pasakyti tiek, kad siais laikais aukles labai i......, o kas jas tokias padare.Ogi patys teveliai, kuriu atlyginimai skaiciuojami desimtimis tukstanciu.Man atrodo tikrai realus uzmokestis auklei Vilniuje 500 lt (nuo puses 8 iki 17 val).O kai ji is vis nieko nedaro, tai zinoma ir 500 Lt neverta.Visi mes norime uzdirbti daug ax.gif Bet kuri aukle stengiasi, tai jai negaila ir daugiau moketi, bet manau 600 Lt.Vilniuje turetu buti daugiausiai.Bet atsiprasau, kai aukle gauna 500 lt, o praktiskai nieko nedaro, net nesugeba grizus is lauko vaiko purvinu pirstiniu iskalbti, tai atsiprasau.....Auklesa darbotvarke:kai atsikelia pavalgo su vaiku (ir tai sugeba tik sumustiakus padaryti), vaikas vienas pazaidia, o ji nusnusta, poto iseina abi i lauka, pavaiksto, grizta, pavalgo mano pagamintus pietus ir paguldo mazaji miegoti (miega mazylis 3 val) ir pati tas valandar pramiega.Kaip tokia aukle verta 500 lt?Ji per dienu dienas ziuretu visas laidas per telika, jei saldytuve mesos saldytuvas yra ir is jos nieko nepagaminta-tai reiskias nera namie ko valgyti....

Tai va gerbiami teveliai, jus patys islepiname tas aukles...jos nori gauti dideli atlyginima, o nieko nedaryti...o ka sneketi apie atsakomybe, pakankami pinigai...kiekvienas darbas yra atsakingas, bet uz ji skirtingai mokama.Taigi nelepinkite tu aukliu...O kaip elgtis tada kai vaikas prie aukles kazkur lauke pargriuna, prasikerta galva ar apsidegina, koja issisuka?Ka tada galima sakyti apie atsakomybe?Kaip tada su atlyginimu?O kaip elgtis, kai grizti anksciau is darbo aukle miega su vaiku, tu prasikrapstai namuose kokia pusantros valandos , o ji neprabunda?Ka tada galima kalbeti apie atsakomybes?

Tai va gerbiamieji ir gerbiamosios, jei mes visi nustatytum vienoda uzmokesti (na jei aukle stengiasi, tai galima primoketi pinigeliu), tada manau jos neissidarinetu ir atsakingiau atliktu savo darba. As tikrai uz 500 lt atlyginima, tai ieitu visa vaiko prieziura (isejimas i lauka) taip pat maisto gamyba vaikui, bei svaros ir tvarkos palaikymas namuose.Ir dar vienas pastebejimas, jos nemegsta, kai joms ka pasakai ka daryti, tai tuoj pradeda raukytis...nu atsiprasau...mano vaika ziuri ir dar jei nieko negali pasakyti....Nu tikrai JOS ZIAURIAI ISNAGLEJUSIOS.
SweetTalk

Del namu tvarkymo tai cia gincytinas klausimas, nes aukle nera namu tvarkytoja. schmoll.gif

Pilnai sutinku, kad auklei neverta daug moketi, jeigu ji nieko nedaro, o tik TV ziuri.

Kai pati dirbau aukle su didesniu vaikuciu, tai mes kartu zaidem, lipdem, dainavom, sokom, piesem, rasem raideles ir t.t.

Bet ar cia isnaglejimas, kai nori gauti siek tiek daugiau (as apie valandines aukles)? Mano priziurimo vaikucio mama nesakydavo, kokiom dienom as turiu ateiti priziureti vaiko - is ryto paskambindavo ir sakydavo - sian vakare porai valandu reikia! Ir mokedavo is pradziu 3lt uz valanda. Bet kai pasakiau, kad iseinu, nes man tikrai neapimoka, tai pekele iki 5LT.

Tai todel as ir laikausi nuomones, kad valandines ir nekasdienines aukles turi gauti daugiau nei 3 lt smile.gif

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.