Įkraunama...
Įkraunama...

Tėvų karšinimas (7)

QUOTE(Viluša @ 2012 01 05, 09:22)
Nesupratau - tai kokios išvados jūs norite - kad būtų pripažintas VEIKSNIU ar NEVEIKSNIU?
Jūs norite nusitatyti teismo keliu jo GLOBĄ (kai asmuo yra neveiksnus) ar RŪPYBĄ paties žmogaus prašymu (kai yra veiksnus)?
Ir kodėl psichiatro konsultacija - jus sužlugdys? g.gif

As irgi nesupratau problemos esmes. unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(linamog @ 2012 01 05, 15:33)
As irgi nesupratau problemos esmes. unsure.gif

o pagal mane,tai jie nori,kad butu tetis VEIKSNUS....nenori,kad vel darytu NEVEIKSNU INVALIDA.....
bet juk koks skirtumas?jei tetis sveiksta,tai ir aciu dievui,i prieki....kaip gali suzlugdyti jus jo NEVEIKSNUMAS????????
Papildyta:
QUOTE(Gute444 @ 2012 01 02, 19:28)
Labas vakaras smile.gif
Jau kuris laikas seku šią temą tik vis neparašydavau. Mes irgi namuose karšiname močiutę, kovą jai sukaks 80. Fizinė sveikata nėra pati blogiausia palyginus su tuo kaip vargsta kai kurios čia rašančios merginos. Dėl sanarių ligų močiutė turbūt jau nuo 60 vaikščiojo pasiremdama lazdele, paskui ir dviem lazdom, bet tai jai nebuvo problema, nes mūsų močiutė buvo iš tų žmonių apie kurie sako 'tu pasėdęk, o aš pasbėgėsiu".
Situacija smarkiai pablogėjo prieš kokius 5 metus kai jai nustatė alshaimerio ligą (ligą nustatė gerokai pavėluotai, o gal ji tiesiog labai greitai progresavo?) geriami  vaistai mano akimis žiūrint ligos nestabdė močiutės protas vis blausėsi ir blausėsi, kol galų gale nebeliko nė ženklo žmogaus, kurį mylėjome (nėra taip, kad nebemylime dabar, tiesiog tai visai kitas žmogus). Pirmiausia sutriko miegas, tiesiog ėmė nebemiegoti  naktimis, protarpiais atsiranda kažkoks nerimas, veržimasis namo, padidntas jautrumas, visiskas nesusivokimas tiek laike, tiek erdvėje (nors ir kalba kad per langa mato sniega, bet veržiasi basa eiti namo, nes gi vasara ir nesusals), kai jai neleidžiame niekur eiti prasideda grasinimai, riksmai, kartais verkia verysad.gif Deja bet vaistai prasidejus tokioms psichozėms nelabai gelbsti Kventiax ir panašūs jos visiškai neveikia, clonazepamas padaro višiškai apatišką ir mieguistą (todėl jo stengiamės nevartoti). Visko yra tiek daug kad neįmanoma net aprašyt.
Pataruoju metu močiutė net kategoriškai atsisako vakare gultis į lovą, drabužius nurengti kartais pavyksta tik per prievartą, kartais paguldyta po 10 minučių atsikelia, apsirengia ir vėl sėdasi į fotelį, kartais atsikelia ir ima garsiai, labai garsiai kalbėti poterius, tada jos neveikia jokie prasymai kalbėti tyliau ar nekalbėti, kartais naktimis ima vaikščioti po namus (namas 2 aukštų ir ji laipioja laiptais, o kadangi vaikšto labai sunkiai baisu, kad praras pusiausvyrą ir nukris).
Prirašiau labai daug blush2.gif  tiesiog pastaroji savitė buvo ta 'paūmėjimo savaitė' ir turbūt nebuvo nei vieos nakties, kad išmiegotume nuo vakaro iki ryto be kėlimūsi, vaikščiojimų paskui močiutę arba poterių klausymo.
Gal kas nors turintis panašų ligonį namuose turi kokių nors receptų kaip juos raminti ir nuraminti tuo paūmėjimo lakotarpiu?



QUOTE(Laurika5 @ 2012 01 04, 15:07)
Sveikos, na aš paskaitinėjau jusu istorijas, ir tikrai graudu, kai žinai, kad žmogus serga o padėti negali, stiprybės ir kantrybės jums.
Mano istorija kitokia , na tai gal tiksliau mano mamos istorija.
Tai štai kaip viskas prasidėjo, dar visai mažytės gryžome su mama gyventi pas seneli (mamos tėti) , mama su vyru išsiskyrė, namus dalijosi perpus,tačiau su tokiu despotu, koks buvo patėvis gyventi po vienu stogu būtų buves mirties nuosprendis, tad pakalbėjus su seneliu, jis sutiko mus tris priimti,galu gale gyveno vienas ir namas gan nemazas, nebuvo kaip jam jo ir priziurėti, viskas apleista buvo tiek name, tiek visoje aplinkoje. Daug pastangu mama dėjo, kad viska sutvarkytu, ir remontus pasidarė šiokius tokius, na kiek piniginė leido,nes mama nedirbo, augino mus mažas sesei kokie metukai buvo,man penki, tai praktiskai iš senelio algos ,o vėliau iš pensijos taip ir gyvenome. Mažame, užmirštame kaimelyje, kur visi vieni apie kitus viska žino, ko nežino prisimasto, ilgainiui mamą kankino kaip tik galėjo tiek senelis tiek kaimo gyventojai, barstė apkalbomis, esą gyvena iš tėvo, nedirba, vyro neturi, ir t.t , ir senelis pradėjo keistis...
Mes dar iki dabar i jį kreipiames (jūs), mus mama išmokė gerbti vyresnius, senelis buvo(ir yra) aprupintas viskuo, mama jau 20 metu gyvena su draugu, kuris padeda jai visapusiškai, juk kaime sunku moteriai vienai ir darbus apsidirbt, ir taip vienas zmogus is proto iseitu, nes senelis pradėjo ja tikraja ta žodzio prasme ją kankinti, jei mama ka pasodindavo, tai senelis užpildavo ko,kad augalėlis numirtu, paskui išvis pradėjo nesiprausti, nesitvarkyti, dabar priėjome iki tokios situacijos, kad jis isvis nebeklauso nieko, gyvena savo kambarėlyje pagal savo taisykles, kurios tiesiog baisios... Isivaizduokit jis nesiprausia nesileidzia ir prausiamas, puola muštis, grasina, kad ipils nuodu jei mama lys prie jo, jis sveikas seniokas, vaikštantis, bet nesugeba net i tualeta nueiti, daro i kibira, seniau dar bent jau issinšdavo, o dabar specialiai ,,raugina,,.Mama tvarkingas zmogus nesame asociali seima, nei gerianti, nei rūkanti, likusioje namo dalyje (kur gyvena mana su draugu) švaru ir tvarkinga, o virtuvėje ir senelio kambaryje baisus tvaikas, jis rūko net kambaryje, dar ir draugų aišku (tokiu pat kaip jis) pasikviečia, tai tada virtuvėje apie maisto gaminima ar valgymą tenka pamiršti, nes tiesiog pykina vien mintis apie tai pagalvojus, tai vat taip mama jau 25 metus su juo kariauja, bandėme ir graziuoju kalbetis visko buvo, bet jis nekreipė dėmesio i nieka ko prašydavome, vienas gyvendamas būtų namus landyne pavertes, jis visa gyvenima vertino svetimus, o savo vaiku nekentė, nežinau už ka, ir nesuzinosiu speju, kai sirkdavo, tik tada geresnis budavo, o šeip tai parazituoja ir tiek, gadina visiems gyvenima, mama jau nuo nervu vaistus geria, ir šeip paliko pati labai pikta ir nervinga, ko norėti kai kiekviena diena tas pats ir nuo žmoniu gėda sėdi senelis apsmurges nesiprauses, nei rubus keičiasi, nei patalus leidzia pakeist, mama viska padaro nebent tada kai jo nera namie sutvarko iskalbia, o jis gryzes pasiunta, pasako, kad atiduotu senus rubus, puola muštis, normaliam zmogui kai papasakoji, tai niekas netiki,kad taip gali būti, kaip tėvas gali taip kenkti savo vaikui,už ką, kad namus sutvarkė, kad rūpinasi, gydo kai serga...
Patarkit gal kas žino ka daryti, kur kreiptis pagalbos ir išvis ar ji imanoma... gaila mamos skambina verkia, o padėti negaliu ir aš jau seima sukurus savo atzalėle auginam, vietos kad mama pas save priimt neturim, o ji ir pati nenori i miesta, juk visa gyvenima kaime praleido, sitiek darbo idejo,ir namai jai dabar priklauso.Turėciau pinigu nupirkciau koki nameli, bet kad neturiu ir patys tik pasvajojam apie savo namuka (gyvenan bute) gal kas susidurė su tokia ar panasia bėda, gal kas ka patarti gali...

STIPRYBES IR KANTRYBES JUMS IR JUSU SEIMOMS!!!!!!
Atsakyti
QUOTE(izabele111 @ 2012 01 05, 16:39)
...bet juk koks skirtumas?jei tetis sveiksta,tai ir aciu dievui,i prieki....kaip gali suzlugdyti jus jo NEVEIKSNUMAS????????
...

Va man irgi keista - juk NEVEIKSNUMAS yra juridinis terminas,kuris apibrėžia ar žmogus sugeba JURIDINIUS reikalus tvarkyti pats -- sudarinėti sutartis, pirkti ir parduoti turtą, disponuoti piniginėmis lėšomis PATS... Jei žmogus to negali dėl fizinės ar protinės būklės - jam nustatomas neveiksnumas ir paskiriamas globėjas, kuris ligonio vardu tvarko jo turtinius reikalus. Tai daugeliu atvejų palengvina artimiesiems ligoniuko priežiūrą. Jei žmogus pasveiksta ir vėl geba susitvarkyti pats, jam vėl pripažįstamas veiksnumas.
Atsakyti
QUOTE(Viluša @ 2012 01 05, 10:22)
Nesupratau - tai kokios išvados jūs norite - kad būtų pripažintas VEIKSNIU ar NEVEIKSNIU?
Jūs norite nusitatyti teismo keliu jo GLOBĄ (kai asmuo yra neveiksnus) ar RŪPYBĄ paties žmogaus prašymu (kai yra veiksnus)?
Ir kodėl psichiatro konsultacija - jus sužlugdys? g.gif


mes tvarkomes rupyba bet atejo i namus is soc . skyriaus ir jis joms neatsake i konkrecius klausimus ir jos pasake kad jis negali but veiksnus , nes jis nesudelioja minciu ir tt. o jei teisejai netiks ji gali skirti psihiatro konsultacija , del jojo veiksnumo sad.gif

Papildyta:
QUOTE(Viluša @ 2012 01 05, 17:51)
Va man irgi keista - juk NEVEIKSNUMAS yra juridinis terminas,kuris apibrėžia ar žmogus sugeba JURIDINIUS reikalus tvarkyti pats -- sudarinėti sutartis, pirkti ir parduoti turtą, disponuoti piniginėmis lėšomis PATS... Jei žmogus to negali dėl fizinės ar protinės būklės - jam nustatomas neveiksnumas ir paskiriamas globėjas, kuris ligonio vardu tvarko jo turtinius reikalus. Tai daugeliu atvejų palengvina artimiesiems ligoniuko priežiūrą. Jei žmogus pasveiksta ir vėl geba susitvarkyti pats, jam vėl pripažįstamas veiksnumas.



AS NENORIU KAD MANO TETI PRIPAZINTU NEVEIKSNIU cray.gif cray.gif cray.gif cray.gif cray.gif cray.gif cray.gif cray.gif cray.gif cray.gif cray.gif cray.gif cray.gif
Atsakyti
QUOTE(Jurgyyyta @ 2012 01 05, 21:57)

AS NENORIU KAD MANO TETI PRIPAZINTU NEVEIKSNIU  cray.gif 

zuiki... console.gif ne amžiams, pasveiks ir bus veiksnus. Gal jum kaip tik dabar būtų patogiau g.gif
Atsakyti
QUOTE(Jurgyyyta @ 2012 01 05, 21:57)
AS NENORIU KAD MANO TETI PRIPAZINTU NEVEIKSNIU  cray.gif  cray.gif  cray.gif  cray.gif  cray.gif  cray.gif  cray.gif  cray.gif  cray.gif  cray.gif  cray.gif  cray.gif  cray.gif

Suprantu Jus - jūs negalite susitaikyti su tuo, kad tėtis serga... Jūs vis dar norite jį matyti sveiką, žvalų, aktyvų... Tikėkimės, kad jis pasitaisys ir viskas bus gerai.
O tai, kad JURIDIŠKAI jis gali būti neveiksnus - juk FAKTIŠKAI nepakeis jo būsenos čia ir dabar, nuo juridinės reikalų tvarkymo formos jis labiau neapsirgs 4u.gif
Suprantu ir tai, kad pašalinio žmogaus ištartas žodis "neveiksnus" jums tarsi durklas į širdį - jis sklaido jūsų svajones ir įsitikinimą, kad tėtis yra (bus sveikas). BET - tai tik jūsų jausmų, jūsų baimių garsus pasakymas-- o savo jausmų pripažinimas TIKRAI NEAPAKEIS JŪSŲ TĖVUKO SVEIKATOS BŪKLĖS 4u.gif
Linkiu sveikti 4u.gif
Ir nebijoti juridinių formalumų ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Viluša @ 2012 01 06, 10:37)
Suprantu Jus - jūs negalite susitaikyti su tuo, kad tėtis serga... Jūs vis dar norite jį matyti sveiką, žvalų, aktyvų... Tikėkimės, kad jis pasitaisys ir viskas bus gerai.
O tai, kad JURIDIŠKAI jis gali būti neveiksnus - juk FAKTIŠKAI nepakeis jo būsenos čia ir dabar, nuo juridinės reikalų tvarkymo formos jis labiau neapsirgs 4u.gif
Suprantu ir tai, kad pašalinio žmogaus ištartas žodis "neveiksnus" jums tarsi durklas į širdį - jis sklaido jūsų svajones ir įsitikinimą, kad tėtis yra (bus sveikas). BET - tai tik jūsų jausmų, jūsų baimių garsus pasakymas-- o savo jausmų pripažinimas TIKRAI NEAPAKEIS JŪSŲ TĖVUKO SVEIKATOS BŪKLĖS 4u.gif
Linkiu sveikti 4u.gif
Ir nebijoti juridinių formalumų ax.gif

drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif
Papildyta:
QUOTE(Jurgyyyta @ 2012 01 05, 22:57)
mes tvarkomes rupyba bet atejo i namus is soc . skyriaus ir jis joms neatsake i konkrecius klausimus ir jos pasake kad jis negali but veiksnus , nes jis nesudelioja minciu ir tt. o jei teisejai netiks ji gali skirti psihiatro konsultacija , del jojo veiksnumo sad.gif
o kaip jums paciai atrodo??ar gali tetis atsakyti i visus klausimus,kuriuos pabandysi pati uzduot??
Papildyta:
AS NENORIU KAD MANO TETI PRIPAZINTU NEVEIKSNIU  cray.gif  cray.gif  cray.gif  cray.gif  cray.gif  cray.gif  cray.gif  cray.gif  cray.gif  cray.gif  cray.gif  cray.gif  cray.gif

console.gif juk cia nieko baisaus....teks dar pakenteti,kol tetis pilnai pasveiks....
Atsakyti
QUOTE(izabele111 @ 2012 01 06, 19:31)
drinks_cheers.gif  drinks_cheers.gif  drinks_cheers.gif
Papildyta:

console.gif juk cia nieko baisaus....teks dar pakenteti,kol tetis pilnai pasveiks....



nezinau nieko doh.gif nenoriu nieko galvoti ir mastyti verysad.gif verysad.gif verysad.gif verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(Jurgyyyta @ 2012 01 07, 10:54)
nezinau nieko  doh.gif nenoriu nieko galvoti ir mastyti verysad.gif  verysad.gif  verysad.gif  verysad.gif

na nebijokit,aš manau kad ne taip jau greit ''padaromas'' žmogus neveiksniu.Tarkim kaip mūsu atveju buvo,;reikėjo notarei (dėl igaliojimo surašymo) pažymos apie tai ar ligonis veiksnus ar ne,pažyma tokia gali išrašyti tik psichiatras,taigi,išsikvietem tada i namus psichiatra,jis uždavinėjo ten kažkokoius klausimus ir kadangi ijuos mano a.a mama nesugebėjo visus atsakyt,tai psichiatras liepė dar psichologe parsivežti.Po viso to psichiatras išdavė pažyma,kad ligonis turi nedidelių pažinimo sutrikimų(jeigu viska teisingai pamenu),bet dėl to jis negali būti laikomas neveiksniu.Vat taip.Aš tada irgi labai nenorėjau ,kad mano mama pripažintu neveiksnia.Bet tada daug problemų turėjom su notare,nes su tokia pažyma ji atsisakė rašyt igaliojima.Taigi nebijokit ir visas tas soc.darbuotojas kurios bando paišyti tėveliui jūsų neveiksnumą siūskit kuo toliau.
Atsakyti
QUOTE(izabele111 @ 2012 01 05, 16:39)

Papildyta:
STIPRYBES IR KANTRYBES JUMS IR JUSU SEIMOMS!!!!!!

Dėkoju, nuo trečiadienio močiutė aprimo, naktimis nebetriukšmauja, tai mes išsimiegame ir vėl viskas netaip jau juoda smile.gif

Dar norėčiau paklausti gal kas nors turite tėvukus su kojų venų varikoze? Močiutė tą problemą turi visą gyvenimą, mam irgi turi, turbūt irgi laukia tas pats Močiutei pries kokius metus kai buvo parkritusi atsivėrė žaizdelė virš čiurnos kauliuko, ta žaizdelė kartais ima šlapiuoti, bet šiaip ji būna užzitraukusi tokiu šašu ir perdidelių problemų nekelia, juolab, kad gydytojai tokio amžiaus ir tokios būklės ligoniams net nerekomenduoja operacijos (tiesa sakant aš net neįsivaizduoju kaip reikėtų močiutę gydyti ligoninėje jai visiškai svetimoje aplinkoje). Bet dabar kai močiutė ėmė naktimis nebemiegoti lovoje, dieną ji irgi neguli lovoje, tiesiog sėdi ir miega fotelyje, kojos nuolat būna nuleistos matome, kad kojos patinę, ir lyg pamėlę, baisu, kad netsivertų daugiau žaizdų ar toji atsivėrusi neimtų didėti. Bandėme mauti tas medicinines kraujotaką skatinančias koines, bet po pusdienio mačiutė jas nusiavė ir bandant vėl apmauti rėkia, kad skauda. Gal yra dar kokių efejtyvių priemonių? Aišku, tikimės kad tas atsisakymas miegoti lovoje ilgai netruks ir nepradės vertis žaizdos.
Atsakyti
QUOTE(linamog @ 2012 01 05, 15:33)
As irgi nesupratau problemos esmes. unsure.gif



pagal soc rupybos bobas jis negali but veiksnus nes jis nesudelioja minciu , o mes tvarkomes rupyba kaip veiksnaus zmogaus prasymu verysad.gif
Papildyta:
QUOTE(Blyksnis @ 2012 01 07, 15:10)
na nebijokit,aš manau kad ne taip jau greit ''padaromas'' žmogus neveiksniu.Tarkim kaip mūsu atveju buvo,;reikėjo notarei (dėl igaliojimo surašymo) pažymos apie tai ar ligonis veiksnus ar ne,pažyma tokia gali išrašyti tik psichiatras,taigi,išsikvietem tada i namus psichiatra,jis uždavinėjo ten kažkokoius klausimus ir kadangi ijuos mano a.a mama nesugebėjo visus atsakyt,tai psichiatras liepė dar psichologe parsivežti.Po viso to psichiatras išdavė pažyma,kad ligonis turi nedidelių pažinimo sutrikimų(jeigu viska teisingai pamenu),bet dėl to jis negali būti laikomas neveiksniu.Vat taip.Aš tada irgi labai nenorėjau ,kad mano mama pripažintu neveiksnia.Bet tada daug problemų turėjom su notare,nes su tokia pažyma ji atsisakė rašyt igaliojima.Taigi nebijokit ir visas tas soc.darbuotojas kurios bando paišyti tėveliui jūsų neveiksnumą siūskit kuo toliau.



aciu tau 4u.gif kazkiek nuraminai mane g.gif mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Gute444 @ 2012 01 07, 14:42)
neguli lovoje, tiesiog sėdi ir miega fotelyje, kojos nuolat būna nuleistos matome, kad kojos patinę, ir lyg pamėlę, baisu, kad netsivertų daugiau žaizdų ar toji atsivėrusi neimtų didėti.

Mano mama irgi negalėdavo gulėti, ji miegodavo sėdom lovoje, apkamšyta pagalvėm, bet su kojom ta pati problema. Būtina kojas pakelti, padėti suolelį, kokia pagalvytę, kad nespaustų. Mano neilgai pakėlus palaikydavo, jai norėdavosi nuleisti, o nuleidus siaubingai tindavo. Bent jau dienos metu įkalbėdavom pagulėti, kalbindavome, kad nors kiek kojos pabūtų ištiestos. Sunkiai sekėsi, bet labai stengdavomės.
Atsakyti