Įkraunama...
Įkraunama...

Kūdikis ir papildomi skysčiai

aciu uz pasisakymus thumbup.gif

o as visgi duodu vandenuko, pvz kad ir nakti jei kambaryje lb silta tai negi valgyt duosi g.gif duodu atsigerti 20-30 ml smile.gif

ir taip toliau nemanau, kad vanduo yra blogis tongue.gif
Atsakyti
Seip misinukais as maitinau savo maziuka ir vandens duodavau tik pora lasiuku tik tada kai zagsuliukas uzpuldavo,o naktim darydavau misinuko gerti,nu nezinau bet per daug vandens irgi yra negerai,nu cia yra mano nuomone!!!!!
Atsakyti
Duodavau vandenuko nuo 1,5 mėn., vėliau pankolių arbatėlės
Atsakyti
Nors as savo maziuko niekada nemaitinau misinukais, pakako mano pienelio, taciau atsigerti vandenuko ir nesaldintu arbatyciu pradejau duoti jau gal nuo 1 sav. Nieko tame nematau blogo ir kategoriskai nesutinku su dabartine (pabreziu-dabartine) mediku nuomone, jog kudikiu poreikius pilnai patenkina MP. Kazkodel kai as augau, tai visoms mamoms buvo primygtinai siuloma duoti kudikeliams papildomai skysciu, tai niekaip nesuprantu kas per ta laika pasikeite zmogaus fiziologijoje g.gif . Taip, sutinku, medicina moderneja, zengia i prieki, poziuris joje i daug ka taipogi keiciasi, bet nors uzmusk mane netikiu, kad keiciasi pagrindiniai zmogaus mitybos poreikiai tongue.gif biggrin.gif . Taip kaip mums pavalgius, butina atsigerti, mano supratimu lygiai taip pat kudikiui gavus MP, ar juolab misinuko, taip patenkinamas jo maisto, bet ne skysciu poreikis. Na galu gale, skysciai tikrai nepakenke ne vienam, o jei kudikis nejaus troskulio, tai vandenuko ar arbatos paprasciausiai neims biggrin.gif .
Ir dar-maziau siulau klausytis gydytoju rekomendaciju, nes jos tokios skirtingos, kad mamos neretai pasimeta, ko is tiesu klausyti. Klausykit savo paciu intuicijos, kiekviena mama zino geriausiai, ko reikia jos vaikui 4u.gif .
Atsakyti
QUOTE(minik @ 2008 02 01, 19:00)
Kazkodel kai as augau, tai visoms mamoms buvo primygtinai siuloma duoti kudikeliams papildomai skysciu, tai niekaip nesuprantu kas per ta laika pasikeite zmogaus fiziologijoje  g.gif .

zmogaus fiziologijoje niekas nepasikeite, tiesiog patirtis parode, kad si primygtine rekomendacija buvo klaidinga smile.gif dar tuo laikotarpiu primygtinai rekomenduodavo maitinti pagal valandas, piena butinai nusitraukineti ir tt. kas, kaip paaiskejo, irgi buvo klaida smile.gif


o vandenelio "nekaltybe" yra tik tariama. naujagimio skanduko turis yra labai mazas, todel net ir keliasdesimt mililitru vandens skrandi uzpildo ir suteikia sotumo jausma. tai puiku, jei ketini numesti svorio, bet visiskai netinka naujagimiui, kuriam butina nuolat gauti kaloriju smile.gif

zindomam naujagimiui, jei jis gauna pakankamai MP, skysciu tikrai netruksta. nes MP juk ir yra skystis, ne kokie dziuvesiai ar mesos gabalas, kad ji dar reiktu uzsigert pavalgius smile.gif
Atsakyti
QUOTE(ragnez @ 2008 02 01, 19:12)
zmogaus fiziologijoje niekas nepasikeite, tiesiog patirtis parode, kad si primygtine rekomendacija buvo klaidinga smile.gif


Ragnez, dristu su tavimi nesutikti, jei fiziologija per laika nepasikeite, tuomet kodel ankstesne nuostata papildomai duoti skysciu pasirode klaidinga, t.y. kuo tai galetum pagristi (neklausiu to, ka jau pati skaiciau daugelyje mitybos rekomendaciju, nes ten logisko paaiskinimo taip ir nesugebejau iki siol rasti, man idomi tavo asmenine nuomone biggrin.gif ).
Antra, papildomi skysciai be abejo uzpildo skranduka, bet niekas ir nekalba apie skysciu davima vietoj maisto, t.y. MP ar misinuku. Manau, daugelis mamyciu ir girdo vaikiukus tarp maitinimu, o as asmeniskai - iskart pamaitinusi. Tai nereiskia, kad kaskart lelius pirplempia vandens ar arbatos ir po to nebenori valgyti. Jei nejaucia troskulio tik ka pavalges, jis ir neims i burna ne laso. Bet dazniausiai maniskis gana godziai gerdavo, nors ir ne po daug. Ir niekuomet neturejome problemu del svorio priaugimo ar nevalgumo.
Reikia tureti omenyje ir tai, kad ne visu mamu pienas yra vienodas (labai atsiprasau visu mamu uz grubu palyginima, taciau cia labai paprastas ir tinkamas pavyzdys yra karves pienas, kuris gali buti ivairaus riebumo), taigi jei mamytes pienelis kaip vandenelis, na gal tuomet maziukui ir jo pakanka, bet jei pienukas lb riebus, tai niekaip nesutinku, kad vaikelio po to netroskina. O dar labiau tiketina, kad kudikelis istroksta, jei yra maitinamas misinuku.
Be abejo, tai tik mano nuomone ir asmenine patirtis. Daviau gerti savo pirmajam leliui, tikrai zinau, kad taip pat elgsiuos ir su antruoju (jei ji turesiu biggrin.gif tongue.gif ), o kiekviena kita mama elgiasi kaip jai atrodo teisingiau. Tik nemanau, jog auginant vaikus labai ismintinga vadovautis vien vadovelinemis ziniomis ir teorinemis rekomendacijomis, nes nera universaliu tiesu. Na bent jau man asmeniskai, mamos, uzauginusios tris vaikus, asmenine patirtis ir patarimai-daug arciau sirdies nei kitu teoriniai pamastymai biggrin.gif ax.gif .
Sekmes ir kantrybes visoms auginant savo pipirucius 4u.gif 4u.gif .
Atsakyti
QUOTE
Reikia tureti omenyje ir tai, kad ne visu mamu pienas yra vienodas (labai atsiprasau visu mamu uz grubu palyginima, taciau cia labai paprastas ir tinkamas pavyzdys yra karves pienas, kuris gali buti ivairaus riebumo), taigi jei mamytes pienelis kaip vandenelis, na gal tuomet maziukui ir jo pakanka, bet jei pienukas lb riebus, tai niekaip nesutinku, kad vaikelio po to netroskina. O dar labiau tiketina, kad kudikelis istroksta, jei yra maitinamas misinuku.


Mamyčių pienukų riebumai gal ir skirtingi. Bet skirtingas ir tos pačios mamytės pienuko riebumas vieno žindymo metu - pradžioje pienelis būna liesenis- vaikelis kaip ir atsigeria, o tada pradeda bėgti "riebesnis", sotesnis.

aš manau, kad vandenuko tikrai nebūtina duoti, ypač jei vaikeliui tik 2 mėn. Papildomai skysčių duodama pradėjus primatinti, arba jei aplinkos temperatūra labai jau aukšta.

Kaip su vaikiukais maitinamais mišinukais, nelabai drįsčiau ką nors sakyti, nes su mišinukais reikalų neturėjom
Atsakyti
QUOTE(minik @ 2008 02 01, 19:46)
Na bent jau man asmeniskai, mamos, uzauginusios tris vaikus, asmenine patirtis ir patarimai-daug arciau sirdies nei kitu teoriniai pamastymai  biggrin.gif  ax.gif .
Sekmes ir kantrybes visoms auginant savo pipirucius  4u.gif  4u.gif .

aciu.
mano patirtis buvo paprasta: pirmasis sunus yra gimes pavasari, o jo pirmoji vasara buvo ypac karsta. klausydama tetos pediatres patarimo, kelis kartus bandziau vaikui isiulyti atsigerti - jis negere nei paprasto vandens, nei arbatos. taciau mano mociute, kuri irgi yra vaiku gydytoja, atkreipe demesi, kad karsta diena jis ypac daznai praso kruties, bet zinda labai trumpai - ty., "atsigeria" priekinio pienuko, bet "nevalgo" riebesniojo galinio smile.gif pieno man nepritruko, o kudikiui jokiu dehidratacijos pozymiu nepasireiske. nei teta, nei mociute, man nieko daugiau nesake smile.gif
antrajam (gimes vasara) ir treciajam sunui (gimes ankstyva pavasari) gerti pradejau siulyti tik kartu su tirstu maistu. dabar mano 11 menesiu jaunelis geria beveik vien tik MP, vandens, arbatos, siulciu isgeria tik po kelis gurksnelius. be abejo, tokio amziaus vaikui papildomai gerti pasiulau daznai - jo poreikiu vien tik MP patenkinti tikrai nebegali smile.gif bet jis per diena isgeria tik apie 50 ml kitu skysciu.

turiu pridurti, kad teorija, kuria tau rasiau, suzinojau tik rinkdama ivairia informacija po nesekmingo treciojo nestumo (tarp gusto ir miko turejo gimti dar vienas vaikelis...). iki tol remiausi bendriausiomis ziniomis, savo intuicija ir stebejau savo vaikus.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ragnez: 02 vasario 2008 - 10:16
o as savo maziui nuo 5 men tik ivedziau papildoma maista bei arbatele ir vandenuka ax.gif kadangi buteliuko nepripazysta tai girdau sauksteliu doh.gif
Atsakyti
QUOTE(ragnez @ 2008 02 02, 10:12)
aciu.
mano patirtis buvo paprasta: pirmasis sunus yra gimes pavasari, o jo pirmoji vasara buvo ypac karsta. klausydama tetos pediatres patarimo, kelis kartus bandziau vaikui isiulyti atsigerti - jis negere nei paprasto vandens, nei arbatos. taciau mano mociute, kuri irgi yra vaiku gydytoja, atkreipe demesi, kad karsta diena jis ypac daznai praso kruties, bet zinda labai trumpai - ty., "atsigeria" priekinio pienuko, bet "nevalgo" riebesniojo galinio smile.gif pieno man nepritruko, o kudikiui jokiu dehidratacijos pozymiu nepasireiske. nei teta, nei mociute, man nieko daugiau nesake smile.gif


aciu uz atsakyma, ragnez. Savo pavyzdziu visiskai mane itikinai thumbup.gif , t.y. tik dar karta isitikinau, kad kiekvienas vaikas yra individualus, taigi ir kalbant apie ju mityba, vienos tiesos nera ir negali buti. Taigi negalime kaltinti ar kritikuoti (tau sito netaikau, kalbu bendrai mirksiukas.gif ) mamyciu, kurios siuo atveju duoda papildomai skysciu, nes vaikiukas istroksta ir godziai geria, lygiai taip kaip ir tu mamyciu, kurios maitina tik savo pienu be papildomu skysciu, nes ju vaikiukams nera jokio poreikio biggrin.gif .
Taigi, kaip jau ir rasiau pries tai, kiekviena mama geriausiai atpazista savo vaiko poreikius, ir jos pasirinktas auginimo budas (iskaitant ir mitybos iprocius) nebutinai turi sutapti su tuo metu galiojanciomis kazkieno nustatytomis rekomendacijomis mirksiukas.gif .
Atsakyti
QUOTE(ragnez @ 2008 01 07, 13:44)
dabar jau ir misinuku maitinamu kudikiu nerekomenduoja papildomai girdyti. jei misini ruosi pagal taisykles, tai skysciu vaikui nepritruks. vandenukas tik uzpildo skrandi, todel vaikelis suvalgo maziau maisto, o naudos is vandens jokios negauna.

as manau kad i tarpus arbeteles reiktu duoti,mes tai nuo 2 men.geriam armateles
Papildyta:
QUOTE(jolka1224 @ 2008 01 23, 20:31)
Mes prieš savaitę gulėjom ligoninėj tai gydytoja mums liepė būtinai gerti arbatėlės arba vandenuko 200ml. per dieną.Vanduo nei virintas nei iš krano netinka, reikia pirkti kur yra daug mineralų pvz. "Tichė".

o kazin milupos vanduo netinka vaikui atsigerti.o galima vaikui vandenuka pasaldinti FRUKTOZE?
Atsakyti
QUOTE(renatuxre @ 2008 02 03, 19:23)
as manau kad i tarpus arbeteles reiktu duoti,mes tai nuo 2 men.geriam armateles
Papildyta:

o kazin milupos vanduo netinka vaikui atsigerti.o galima vaikui vandenuka pasaldinti FRUKTOZE?



jus neziurekit ka mes gerem ar valgem, visai kiti laikai buvo, tada net sodinami vaikai buvo anksti ir daktares bardavo mamas, jei vaikas puse metu nesedi, atseit mama nieko nemoko. dar pradekit gyvent ir be elektros, nes anksciau jos irgi nebuvo blink.gif
Atsakyti