Įkraunama...
Įkraunama...

Natūralią kosmetiką gaminame pačios

Ačiū, Palomina. Kai laikas ateis, bandysiu kiek užteks kelis variantus su proporcijom, na bent du turėtų gautis.
Su natom... Tau jau gaunasi muzika wub.gif , o man - tik stygų tampymas doh.gif Vidurinė ir bazinė ir šiandien patinka, o viršutinė - nelabai vykusi(tiksliau nevykusi), gal kad tos gamos kvapų nemėgstu. Panašu, kad jos dar padaugės... Jei sumąstysiu ką dar įdėt, kažkaip gaivumo, lengvumo trūksta. O gal paskui bus geriau... Pirma patirtis, nežinau. g.gif
Atsakyti
QUOTE(Agnė/Ramutė @ 2011 10 02, 11:34)
Ačiū, Palomina. Kai laikas ateis, bandysiu kiek užteks kelis variantus su proporcijom, na bent du turėtų gautis.
  Su natom... Tau jau gaunasi muzika wub.gif , o man - tik stygų tampymas doh.gif Vidurinė ir bazinė ir šiandien patinka, o viršutinė - nelabai vykusi(tiksliau nevykusi), gal kad tos gamos kvapų nemėgstu. Panašu, kad jos dar padaugės... Jei sumąstysiu ką dar įdėt, kažkaip gaivumo, lengvumo trūksta. O gal paskui bus geriau... Pirma patirtis, nežinau. g.gif

Gal gali parasyti kokius kvapus sudejai (zinoma, be proporciju) i natas? ax.gif Idomu paziuret koki kvapa bandai sukurti..

Jau ka padarei ta padarei, papildomai nebepridek nieko.. tada jau geriau is naujo ta nata perdaryk smile.gif nes taip nesidaro kvepalai, kai vis koreguojama ir kuoreguojama tas pats misinys, galutinis rezultatas isvis gali but baisus biggrin.gif
Atsakyti
biggrin.gif Proporcijos turbūt klaikios, ir kompozicija taip pat, nes ten nelabai kompozicija, o tiesiog supilstyta kas patiko kaip šovė į galvą be jokių rimtų svarstymų ir skaičiavimų, ir kai kas panaudota ne ten kur derėtų, nes pribrendo baisus noras, o žinių jau daug kartų sakiau kad trūksta... Kremus darant kyla klausimų, bet kaip ir viskas aišku, o čia dar niekas neaišku. Pasikvėpinau riešą tuo "viršutiniu" mišiniu, nu nesmirda, galima būtų naudot kaip vyriškus kvepalus. Ką bandau sukurt - ryškius rytietiško dvelksmo kvepalus, kur jaustųsi ir gėlės, ir medis, saldumas ir aštrumas, juoda ir raudona... Labai sudėtinga sudėtis, nežinau ar to reikėjo, tiesiog taip gavosi.
Viršutinė: bergamotės EA, šalavijo EA, galbano EA, žalių mandarinų EA, nerolio EA, osmantės absoliutas, labdano absoliuto vos vos, mėlyno lotoso absoliutas., t.p. čampa, musk ir mėlyno lotoso atarai. Lyg ir viskas...
Vidurinė: damaskinių rožių EA ir absoliutas, santalo(N.Kaledonija) EA, juodųjų pipirų EA, kubebo pipirų EA, akacijų absoliutas, jazminų grandiflorum absoliutas, jazminų sambac absoliutas.
Bazinė: pačiulės EA, cypres bleu (mėlyna eglė?)EA, atlasinio kedro EA, muskato riešuto EA, vanilės oleorezinas, ylang ylang I EA, ylang complete EA, peru balzamas, benzoinas, ambrette absoliutas(hibiscus), irisų absoliutas, tuberozų absoliutas, rožių absoliutas, santalo EA, čampakų absoliutas, briedragių absoliutas.
Prasivėdino, kol rašiau "viršutinė" ir sumoteriškėjo, bet tokia neviršutiniška... Smalsumui patenkinti gal reikės po lašą visų trijų atskiesti keliais lašais spirito, nors ne tikra, bet bus kažkokia galutinio rezultato "orų prognozė" biggrin.gif Kai kurie kvapai kartojasi dviejose natose, tik skirtingom proporcijom, manau kad taip nedraudžiama, gal nebūtina, bet mano nosiai taip norėjosi...
Palomina, gal pas tave į studentes galima įsiprašyti? ax.gif Pasistengsiu nulėkt i kietų kvepalų gaminimą KN kai bus, bet man ne visai to reikia, nors kažką be abejonės naudingo ir įdomaus sužinosiu. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Agnė/Ramutė @ 2011 10 02, 13:33)
Viršutinė: bergamotės EA, šalavijo EA, galbano EA,  žalių mandarinų EA, nerolio EA, osmantės absoliutas, labdano absoliuto vos vos, mėlyno lotoso absoliutas., t.p. čampa, musk ir mėlyno lotoso  atarai. Lyg ir viskas...
Vidurinė: damaskinių rožių EA ir absoliutas, santalo(N.Kaledonija) EA, juodųjų pipirų EA, kubebo pipirų EA, akacijų absoliutas, jazminų grandiflorum absoliutas, jazminų sambac absoliutas.
Bazinė: pačiulės EA, cypres bleu (mėlyna eglė?)EA, atlasinio kedro EA, muskato riešuto EA, vanilės oleorezinas, ylang ylang I EA, ylang complete EA, peru balzamas, benzoinas, ambrette absoliutas(hibiscus), irisų absoliutas, tuberozų  absoliutas, rožių  absoliutas, santalo EA, čampakų  absoliutas, briedragių absoliutas.

oho kiek panaudojai kvapu doh.gif
kuriant kvepalus iki 5 kvapu yra per mazai, o daugiau nei 15 kvapu yra per daug.. tai va..
taip pat pastaba - pas tave dabar sukurtos ne natos, o tiesiog atskiri akordai, kurie kiekvienas atskirai jau butu galima skaityti kaip kvepalus (bet zinoma, dar nelabai gerai sukurti), nes dabar pas tave primaisyti kvapai pagal kvapo lakuma belenkaip..
Pvz., ziurint i tavo "virsutine" nata, yra prideta ir virsutinei natai budingu kvapu (pvz pipiras, mandarinas, bergamote ir pan.), ir vidurinei natai budingu kvapu (osmantas ir pan.), ir bazinei natai budingu kvapu (labdanas, campa, lotosas ir t.t.)..
Ir taip netvarkingai visos "natos" pas tave sukurtos..
Jei jau kurt pagal natas, tai reiketu laikytis kvapu lakumo ir naudoti pvz., virsutinei natai vien lakiausius kvapus (budingus virsutinei natai, paprastai lengvi kvapai, greitai nugaruojantys), vidurinei vidutinio lakumo, o bazinei - mazai lakius ilgai isliekancius kvapus (tokie kvapai paprastai buna sunkus ir ilgai issilaiko).. Zinoma, galima imaisyti viena kita kvapa ir is kitos "kategorijos" (pvz i virsute nata ilasinti vidurinei natai budinga kvapa), bet tai turetu buti nedaug..

Va, KN pateikia klasikini rinkinuka, nuo kurio ir as patarciau pradet mokytis derinti kvapus ir bandyt sukurti kvepalus is pradziu pagal taisykles, o po to jau kai perprasi subtilybes, tada jau galima ir palauzyti taisykles smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Palomina: 02 spalio 2011 - 13:05
QUOTE(neringa.jn @ 2011 10 01, 23:43)
5 ml. norimo aliejaus
60 ml hidrolato
0,4gr. ksantano
0,5 gr. glicerino
Ir kitų norimų priedų.


Dekui, bandysiu. blush2.gif

Pasidalinsiu savo nedideliais dziaugsmais: dariau vakar sampuna is bazes su inulinu, B5, silikonu - nuostabus, negaliu atsidziaugti plaukais.
Ir pirma karta naudojau vietojlietuvoj pirkto emulsinio vasko olivem1000 vaska, nu jis man nerealiai patiko thumbup.gif
Zinau, kad tai jusu nestebina, bet man kaip pradedanciajai tai thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Palomina @ 2011 10 02, 11:58)

Va, KN pateikia klasikini rinkinuka, nuo kurio ir as patarciau pradet mokytis derinti kvapus ir bandyt sukurti kvepalus is pradziu pagal taisykles, o po to jau kai perprasi subtilybes, tada jau galima ir palauzyti taisykles smile.gif


oi gundausi ir as tais kvepalais... nes pasiziurejau kad man visai nedaug reiktu investuot kad gautusi pilnas KN rinkinukas, didziaja dali ea jau turiu.

idomus pastebejimas apie kvapus. turiu situos kvepalus http://www.galaxyper...m...&source=346

siaip nemegstu rytietisku nei saldziu kvapu, ir daugumos tu surasytu kaip ingridientai. bet - sian is ryto, atsikeliau su tokia kovinga nuotaika kaip amazone, visa pikta, nusiteikusi ryztingai. pasikvepinau ir...... kaip sakoma 'susileidau', dingo visas koviskumas, patapau svelni kaip katyte. beje butent sitas buteliukas neatidarytas stovejo pora metu, ir kvepalai tik geresni patapo

Papildyta:
QUOTE(Akviliuks @ 2011 09 30, 15:03)
Sveikos, merginos 4u.gif
turiu jums klausima...ar galiu fitokeatinus, pantenoli B5 ir panasius dalykus sulasint i sampuna ir balzama? blush2.gif
aciu uz atsakymus 4u.gif


Akviliuks, viskas tik bandymu keliu. as paskutiniu metu maisau 50% paprasto sampuno su 50% visokiausiu pagerinimu, putoja taip pat gerai.

dar ka atradau - pas mus po skandalo kad nesvelnus Johnson&Johnson pakeite vaikisko sampuno sudeti, dabar pagrindinis ploviklis coco glucoside. 300 ml kainuoja iki £2, tai butent su situo sampunu (imant kaip bazini) plius pagerinimai pasidarau superini daikta plaut galva. tik jei daug putu ar lako purksta, neisplauna, gerai kad taip nedaznai buna smile.gif
Atsakyti
4u.gif Taip, Palomina, nei proto nei tvarkos... Jau ir pati matau vieną didelę klaidą, nereikėjo atarų naudot "viršutinėj" (todėl ir rašau kabutėse, nelabai panašu į natas gavosi), nes gaunasi santalo per daug, jo ten nereikia, kai citrusai nugaruoja, lieka santalas - ant vieno riešo. Pasidariau visų mišinuką po du lašus į 20 lašų spirito - ir jo lašelis ant kito riešo. Kaip ten su tvarkom bebūtų, rezultatas man visai patinka. Važiuosiu pirkt užrašams knygos, kad kvepalų reikalai turėtų atskirą vietą, ir pasistengsiu kuo daugiau identifikuot kas kuriai natai priskiriama, nes informacijos yra skirtingos, dariau naktį, nebenorėjau knistis, be to ne apie kiekvieną iškart radau kas per paukštis. Truputį žiūrėjau kas kuriai natai iš silkyscent, ten kvapas aprašytas ir kuri nata pasakyta, jei jų informacija netiksli, tai ir suklydau. Bet gi š nesmirda - su tuom save ir sveikinu 4u.gif Netikri, neteisingi, bet dariau sau, ir man kvepia... Skaičiau KN puslapį, ir šitą vietą buvau užmačius, tik jau senokai, primiršus buvau, bet mano nevaldomai vaizduotei ten mažoka kvapų... Tai taisykles laužiau jų neišmanydama...
BlueFire, bandyk, žinok labai faina, ir matai Palomina sako kad nereikia labai daug, kažką galima pradėt burt nuo daugiau nei 5 aromatų... Bus su kuo pasidiskutuot ir pasipasakot, atradimais ir praradimais pasidalint thumbup.gif
Zuikute24, šaunuolė thumbup.gif Aš savo šampūnais patenkinta mažiau nei kremais, dar reikia tobulint. Olivem1000 ir man patinka, gyriau čia kelis kartus... 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Agnė/Ramutė @ 2011 10 02, 15:39)
BlueFire, bandyk, žinok labai faina, ir matai Palomina sako kad nereikia labai daug, kažką galima pradėt burt nuo daugiau nei 5 aromatų... Bus su kuo pasidiskutuot ir pasipasakot, atradimais ir praradimais pasidalint  thumbup.gif

kvapu tai patartina turet kuo daugiau biggrin.gif bet panaudoti nedaug..
ir dar.. kuriant, bent jau man tai labai svarbu ir kvapo niuansai.. pvz roziu buna ne vienas kvapas, tai kad butu geresnis kvapu derinimas tada geriau tureti kelias rozes ir ziuret kuri dera prie kvapo kompozicijos geriausiai, jei nusprendziama naudoti kvepaluose roze.. ir taip su visais kvapais.. pvz buna gi mandarinu keliu rusiu, greipfrutu, rozmarinu, levandu, santalu, jazminu, roziu ir t.t... kuo pasirinkimas platesnis tuo lengviau derinti/kurti..
Atsakyti
O taip, Palomina, ne viskas vienodai dera, jau pastebėjau. Be abejo, gerai kai yra iš ko rinktis, tiesiog norėjau padrąsinti BueFire, o jei procesas patiks, kolekciją galima pildyti ir pildyti... Santalo turėjau kelių rūšių, išsirinkau vieną, švelnesnį, dar kažkas buvo iš AZ ir AN, tai AN labiau patiko, briedragės irgi man atrodė kad KN geriau negu AZ jupiterio barzda, ir t.t.... Vien žo, tikrai narkotinis užsiėmimas...
Vakare darysiu iš naujo tą kažką kas bus "viršutinės" natos vaidmenyje, o paskui sumaišysiu kelis variantus. Kas liks, sueis į kremus ar muilą, ne bėda... biggrin.gif
Atsakyti
reikia nuomones smile.gif ranku kremo gamybai visada kaip pagrindini komponenta naudoju nilini sviestmedzio sviesta, bet dabar pagalvojau, kad vistiek ji islydau, tai gal tam reikalui visai tiktu ir paprastas sviestmedis? ta prasme galvoju ar kremas nebutu per riebus , nesusigeriantis ir t.t. nes nilinis juk toks purus, o vat paprastas kitokios teksturos.... kaip manote??

beje gal is paprasto sviestmedzio paciai galima susisukti ir paversti ji puriu, kaip nilinis?? tiesiog pratirpdyti, o kai ims stingti issukti.. g.gif kaip manot ar gautusi...???
Atsakyti
QUOTE(lapuaite @ 2011 10 03, 10:11)
ranku kremo gamybai

negaliu atsidžiaugti situo ranku kremu 4u.gif
kas del taukmedzio g.gif nesu turejus to nilinio blush2.gif bet savo zuikiams tai isuku taukmedi su nedaug aliejaus tai jis toks sviesesnis ir puresnis gaunasi ax.gif na neisuku o turiu tokia grustuve ale kaip pipirus senoveje trindavo lotuliukas.gif ir su ja vis trinu tai kuo ilgiau tuo jis labiau toks purus gaunasi blush2.gif gal supratot ka cia norejau parašyti blush2.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zydrem: 03 spalio 2011 - 09:52
QUOTE(BlueFire @ 2011 10 02, 15:07)
Akviliuks, viskas tik bandymu keliu. as paskutiniu metu maisau 50% paprasto sampuno su 50% visokiausiu pagerinimu, putoja taip pat gerai.


o ka dar dedi konkreciau? kazkaip man paskutiniu metu vaizduote neveikia...

aciu visoms atsakiusioms
Atsakyti