Įkraunama...
Įkraunama...

Natūralią kosmetiką gaminame pačios

kaip adeja nespeju jusu visu sneku ir darbu sekti... doh.gif
su dilgeliu fitoliu pries kokius 3 metus man irgi taip buvo kaip Agnei/Ramunei. ir melisa pansiai elgesi ir berzai ir medetka, jei darydavau juos su alyvuogiu aliejumi. bet dilgele stipriausiai. siaip alyvuogiu man per sunkus, tai pakeiciau ji i migdolu fitoliuose ir maziau tokiu dalyku darosi, bet vis tiek kartais suidaro tokie zele pavidalo gumuliukai aliejuje arba nuosedos iskrenta ir tie dalykai turi tendencija jungti H2O.
su vasku ir kitais emulskiliais dariau kelis kremus. vasko ir emulsklio (olivem, montanov) emiau po lygiai, o aliejaus apie 25-30 %. gaunasi gerai - stabilus, laikosi puikiai, tik vis tik kai kita syki darysiu vasko doze mazinsiu - norejosi apsaugines pleveles, bet man ji per stipri ir per sunki.
Atsakyti
ar yra koks skirtumas jei fitolis daromas is dziovintu ar svieziu dilgeliu? nes sviezios pas mus jau baiginejasi.

turiu drauge kirpeja, su ja apturejom idomu pasnekesi. sake ateina pas ja gana daznai tokios naturalistes kaip as biggrin.gif plaukus plaunancios naturaliais sampunais, ir nori rezultato - kad plaukus madingai apkirptu, nudazytu ir jie atrodytu taip kaip zurnale, o pasirodo taip neiseina. nes jei plaukai ilgai plauti naturaliais sampunais, per viena ar du kart ju taip neisplausi, kad plaukas butu 'slidus', paslankus, o tuo paciu nebus galima apkirpt taip kaip nori (cia tik modeliniam kirpimams).

mano plaukai dazyti, tik truputi sviesinti, iki peciu, ir galiu pasakyt nelabai tinka jiems mano naturalus sampunai, balzamai ir kaukes - pasirodo dazytiems plaukams atsistatyti nebeuztenka naturaliu medziagu, reik chemiskai gerai nuplaut, tada uztept kokio sintetinio riebalo, tada iki kito plovimo bus gerai... vienu zodziu eisiu ieskot naturaliu plauku dazu.
Atsakyti
QUOTE(BlueFire @ 2011 10 28, 17:28)
ar yra koks skirtumas jei fitolis daromas is dziovintu ar svieziu dilgeliu? nes sviezios pas mus jau baiginejasi.

turiu drauge kirpeja, su ja apturejom idomu pasnekesi. sake ateina pas ja gana daznai tokios naturalistes kaip as  biggrin.gif  plaukus plaunancios naturaliais sampunais, ir nori rezultato - kad plaukus madingai apkirptu, nudazytu ir jie atrodytu taip kaip zurnale, o pasirodo taip neiseina. nes jei plaukai ilgai plauti naturaliais sampunais, per viena ar du kart ju taip neisplausi, kad plaukas butu 'slidus', paslankus, o tuo paciu nebus galima apkirpt taip kaip nori (cia tik modeliniam kirpimams).

mano plaukai dazyti, tik truputi sviesinti, iki peciu, ir galiu pasakyt nelabai tinka jiems mano naturalus sampunai, balzamai ir kaukes - pasirodo dazytiems plaukams atsistatyti nebeuztenka naturaliu medziagu, reik chemiskai gerai nuplaut, tada uztept kokio sintetinio riebalo, tada iki kito plovimo bus gerai...  vienu zodziu eisiu ieskot naturaliu plauku dazu.

Ir mano plaukai šviesiai dažyti- (šitos nuodėmės niekaip negaliu atsisakyti, nors ir kiek bandžiau), bet kaip tik , kai pradėjau gamintis natūralias priemones plaukai atsigavo, o anksčiau, nors pirkdavau brangias, "geras" priemones- lūžinėjo, skilinėjo, slinko sausėjo. Gal tiesiog natūralias priemones reikia atidžiai rinktis pagal savo plaukus. Be to, natūralios priemonės nesuveikia žaibiškai trumpam. Jos veikia lėčiau, bet stabiliau.
Atsakyti
QUOTE(krepsyte @ 2011 10 28, 12:51)
Malonu, kad laukiat  biggrin.gif  Šito blog'o išdėstymas man nepatinka, nes kievienas "receptas" nėra išdėstytas atskirame lape, taigi, tenka ieškoti per jų kategorijas. Duodu jums nuorodą iš ko susideda komerciniai emulsikliai ir l. trumpai koks pats proceso principas AZ emulsikliai, o pats emulsiklių gaminimo būdas daugmaž aiškiau aprašytas yra čia (reikia ieškoti einant žemyn pavadinimo "emulsifiant maison/ veritable ester" http://tout-naturell.....ifiant Maison.


aciu dar karteli 4u.gif
beje, kur kalba eina apie lanolina, reiktu patikslinti g.gif , greiciausiai naudojamas gyvulines kilmes lanolinas, ne pakaitalas. Tikras lanolinas taip nekemsa poru. Tik paakiams gaminau su AZ lanolinu, super raukslytes palygina ax.gif
Atsakyti
QUOTE(alioniukas @ 2011 10 28, 18:59)
aciu dar karteli 4u.gif
beje, kur kalba eina apie lanolina, reiktu patikslinti g.gif , greiciausiai naudojamas gyvulines kilmes lanolinas, ne pakaitalas. Tikras lanolinas taip nekemsa poru. Tik paakiams gaminau su AZ lanolinu, super raukslytes palygina ax.gif


Apie lanoliną nieko neišmanau, nenaudoju, bet kiek užkliūvo akis už AZ aprašymų, tai ten ir yra gyvulinio lanolino pakaitalas, nes rašo "substitut vegetale de lanoline". O tam mano nurodytam blog'e nesigilinau kas ten yra.... Šiaip mane irgi pradžioje labiausiai domino olivem1000, bet pažiūrėjusi sudėtines dalis ir procedūras nusprendžiaušį reikalą mesti - man per sudėtinga blush2.gif

Oi, tik dabar pažiūrėjau dar kartą savo duotą nuorodą ir supratau kodėl kalba eina apie lanoliną. Aš ją šiaip daviau ne dėl lanolino, o reikėjo žemyn eiti puslapiu, kol bus pavadinimas "emulsifiant maison..." ir ten skaityti bendrąsias instrukcija kaip gaminti emulsiklius iš įvairių riebalų (aliejų, acide stearique ir pan.) ir atitinkamų priedų (alkoholių, glicerinų ir pan.).
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo krepsyte: 28 spalio 2011 - 17:37
Eina sau, nerealios jus bigsmile.gif Jau ir emulsiklius gaminates thumbup.gif

O as norejau biski pasibedavoti verysad.gif Greitai bus metai, kaip naudoju savos gamybos kremus. Vasara veida pradejo berti. Maniau, kad tai hormonai kalti pabaigus vaika maitinti, plius karsta, labiau veidas riebaluojasi... Kakta paberta smulkiais raudonais spuogeliais, vienas kitas su balta virsunele, o zandai (ko anksciau niekad nebuvo blink.gif ) tokiais smulkiais iskilimais, na nespuogai, bet tarsi poros uzkimstos, sonu pasisukus labai matosi.
Zodziu, jauciuosi nekaip verysad.gif vyras ant zaizdos "mina" - va cia tau nuo tavo kremu. Oda buvo normali, kiek dehidratuota ziema, o dabar patapo problemine doh.gif

Ar kas susidure su panasia problema pradejus savos gamybos kremus naudoti? unsure.gif Kaaaa daryyyt?
Molio kaukes su agurkeliu is darzo sultim padeda, bet negi daryt kaukes kiekviena diena, gi oda nusauses.... Nakti tepuosi kremu su AHA rugstim, bet cia irgi neiseitis...
Permeciau Agnes/Ramutes straipsni apie tai, kas kemsa poras, tai nieko veidui is isvardintu alieju nenaudojau schmoll.gif
Kol su pirmu vaiku namie buvau, veido oda labai pailsejo/pagrazejo, nes nesidaziau. O dabar atrodau kaip kokia -niolikine doh.gif "Namines kosmetikos" reklaminiu veidu tikrai negaleciau buti schmoll.gif
Atsakyti
[quote=alioniukas,2011 10 27, 08:43]
...
Nesu salininke tiesiog mono-aliejaus naudojimo veidui. O jei tai alieju misinys, kremuose ar paprastai, reikia bent jau mazdaug derinti tarpusavy alieju rugstis, ne tik savybes, tada bus mazesne tikimybe kad kims poras (veid. Pvz.: linoleno ir oleino rugsties mazdaug perpuse, sociuju riebalu visai nedaug (kalba eina apie veido oda, kunui as kazkaip taip nederinu rugstis blush2.gif )
...

Norėčiau paklausti Alioniuko smulkiau apie aliejų derinimą, Kokias rūgštis reikia žiūrėti, kad būtų daugiau, kurių mažiau dehitratuotai mišriai odai? blush2.gif
Gal kokią nuorodėlę būtų galima, kur ieškoti panašios informacijos? 4u.gif
Atsakyti
Laba diena,
noriu paklausti, kaip reikėtų lašinti vetiverijų EA? Kai pirkau, nemačiau, kad buteliukas be lašinės ir dabar kai noriu panaudot į aromaterapinę lempą, jis labai tirštas, įstačius lašinę nuo kito EA jis net nevarva...
Atsakyti
Nu gi bet kaip, Ineseli, tik nepadaugink. Jei neturi pipetės, bakstelk dantų krapštuku į eterinį, tada pamerk į jau sušilusį vandenį(jei su vandeniu) lempoje. Arba visą buteliuką palaikyk šiltai, gal tada lašės per lašintuvą, sušilę skystėja. Tik man nesinorėtų šildyt visą dėl lašo... 4u.gif
Buci, vyrai irgi su oda, sako storesne negu moterų, bet jiems puikiai tiks ir moterims skirti receptai, tik kvapus reiktų paderint. Gal darė mergaitės vyrams kremus, bet iš esmės niekuo labai jie nesiskiria... Pirmam temos psl. yra Palominos, Alioniuko blogai su receptais, išsirink kas patinka, kokias dalis turi, ir bandyk. Aš vyrui padarau, tai tuo pačiu viską, ir veidą ir kūną tepas, nesismulkina. Tu gi žinai kokius mėgsta, lengvesnius ar riebesnius, oda labai sudirgsta ir prašos nuraminimo ir ne... Čia kosmetikos gamintojai išsigalvoja, kad reikia atskiro prieš skutimąsi, po skutimosi, per skutimąsi ir t.t., kad tik daugiau pirktų 4u.gif Nors, kai gaminti malonu, galima nors ir atskiroms akims po atskirą kremą darytis mirksiukas.gif
Mano malūnėlis sugedo, tai cukraus emulsiklio nepasibandysiu... Radau metodą bičių vaškui, ekperimentuosiu ir aš, įdomumas, Alioniuk, tikrai 4u.gif
Liurda, tau reikia išsiaiškinti, KO NEDARYT. Kažkas netinka ir kemša poras, kažkas ką naudoji, ypač kad pati sakai jog anksčiau tokių problemų nebuvo. Ar aliejus, ar sviestai, ar emulsiklis, ar kažkurie priedai, bet kas gali būt. Nes tu krauni ant veido kas sukelia, o paskui stengies atplaut, abu kartus tavo oda ant tavęs, šeimininkės, pyksta, kad jos negirdi. Dėjau vėliau kitą nuorodą, kur sakiau yra lentelė, ten labai daug ingredientų. Mane pvz. nustebino, kad 5(didžiausias) balais "kamšumo" įvertintas kviečių gemalų aliejus, niekad nebūčiau pagalvojusi. Pasiieškok internete daugiau komedogeniškumo duomenų, gal yra dar geresnių sąrašų.
Minėjo Alioniukas, ir aš taip manau, kad kiekvienai odai netinkamas sąrašas bus kitoks. Pagal rizikos vertinimus orientuotis galima, bet tau jie nebūtinai tiks. Paprastink sudėtis ir stebėk kas darosi. Gal prisimeni, kada, nuo ko pradėjo oda streikuoti... Analizuok 4u.gif
Atsakyti
Liurda, dar vieną burtą prisiminiau, jei jau mes raganos, tai kodėl nepabandžius, o žiūrėk suveiks biggrin.gif Patikrink visus savo naudojamus ingredientus svareliu, atsirink kas tinka, eksperimentą pakartok kelias dienas, ką "ištirsi" pasižymėk, ir pasigamink priemonę tik iš to kas tau tiks. Svarelis -arba specialus, arba be akutės žiedas, natūralus siūlas, geriau nesuktas, arba ilgas plaukas. Padedi priemonę prieš save ir žiūri kaip svyruos tarpe, ar brauks brūkšnį kaip Plyta kelio ženklas(netinka), ar link tavęs-priemonės(tinka). Su kosmetika nebandžiau, bet kraujospūdį su žiedu galima pamatuot labai tiksliai, vyresni žmonės daug kas moka.
Ir dar pagalvok ar pakankamai gerai viską nuplauni vakare, aš japonų mada ryte veidą tik vandeniu plaunu, o vakare visada du kartus dviem priemonėm, viena tirpina riebaluose tirpius nešvarumus, kita putojanti nuplauna paskui kas dar liko. Kol kas pirktinėm deja, kol baigsiu, paskui bandysiu gamintis. 4u.gif
Atsakyti
Aciu Agne/Ramute uz patarima. Vis dar nedristu imtis kremo gamybos, dar studijuoju. O kokius kvapus vyriskiui rekomenduotumete?
Atsakyti
QUOTE(Liurda @ 2011 10 28, 16:27)
Eina sau, nerealios jus  bigsmile.gif Jau ir emulsiklius gaminates  thumbup.gif

O as norejau biski pasibedavoti  verysad.gif Greitai bus metai, kaip naudoju savos gamybos kremus. Vasara veida pradejo berti. Maniau, kad tai hormonai kalti pabaigus vaika maitinti, plius karsta, labiau veidas riebaluojasi... Kakta paberta smulkiais raudonais spuogeliais, vienas kitas su balta virsunele, o zandai (ko anksciau niekad nebuvo  blink.gif ) tokiais smulkiais iskilimais, na nespuogai, bet tarsi poros uzkimstos, sonu pasisukus labai matosi.
Zodziu, jauciuosi nekaip  verysad.gif vyras ant zaizdos "mina" - va cia tau nuo tavo kremu. Oda buvo normali, kiek dehidratuota ziema, o dabar patapo problemine  doh.gif

Ar kas susidure su panasia problema pradejus savos gamybos kremus naudoti? unsure.gif Kaaaa daryyyt?
Molio kaukes su agurkeliu is darzo sultim padeda, bet negi daryt kaukes kiekviena diena, gi oda nusauses.... Nakti tepuosi kremu su AHA rugstim, bet cia irgi neiseitis...
Permeciau Agnes/Ramutes straipsni apie tai, kas kemsa poras, tai nieko veidui is isvardintu alieju nenaudojau  schmoll.gif
Kol su pirmu vaiku namie buvau, veido oda labai pailsejo/pagrazejo, nes nesidaziau. O dabar atrodau kaip kokia -niolikine  doh.gif "Namines kosmetikos" reklaminiu veidu tikrai negaleciau buti  schmoll.gif


papasakokite smulkiau apie naudotus aliejus ir ju kiekius? ir kokius aliejus naudojote butent dieniniame kremuke? ar pradejo berti butent kai nustojote maitinti suneli? toks jausmas, kad pas jus kazkas su rugsciu sinteze g.gif
Atsakyti