Įkraunama...
Įkraunama...

Namai lietuviškais motyvais

QUOTE(trr @ 2011 10 11, 21:52)
oi, tai labai linkiu plėstis ir kolekcionuoti toliau, tai tikrai įdomūs objektai  thumbup.gif , o štai tokių egzempliorių su plastikiniais viršeliais neteko sutikti? tai 1917 metų leidinys (iš mažvydo bibliotekos). kadangi plastikas tada buvo absoliuti naujovė, o ir dramblio kaulą primena, tai buvo prabanga - tokie viršeliai buvo brangesni už odinius. linkiu laikui bėgant ir tokių susimedžioti..  4u.gif



bigsmile.gif Ne, su plastikiniu viršeliu neteko.
tai turbūt reikėtų pamąstyt namie apie kažką panašaus :

user posted image

į nišas, kurios gali būt kaip savotiškos šeimos reliktų saugyklos, kad ir pridengtos stiklu, pvz. Ir pačiam pasigrožėti, ir kitam parodyti... Tai tiesiog ir kaip mini muziejukai namie. jeigu daktas labai brangus, nebūtinai pinigine prasme, kaip mano viena iš tų maldaknygių, kuriai daugiau nei šimtas metų, tai vartinėt baisu, kad nepakenkčiau dar labiau, arba dar tokie trpūs daikčiukai, kuriuos irgi bandžiau paauglystėj kolekcionuot ir tai seniausi egzemplioriai, aišku, turiu ir naujesnių.

Reikės pasieškoti internete, gal yra kas kolekcionuoja, mane domintų kaip juos laikyt.

user posted image

Aišku, galima sakyt, kad čia jau nukrypimas į lankas, bet pavyzdžiui mano prosenelės maldaknygė, kurią vartė gal ir mano proprosenelė, šventi paveikslėlai išsilaikę iki dabar, tai mano istorija. Ir jei galima padėt, laikyti tuos daiktus namuose taip, kaip interjero detalę, kad ir vaikai augdami jaustų istorijos tąsą ir ugdytųsi pagarbą šeimai, protėviams, istorijai, savo šaknims... ax.gif gal aš čia perdėm filosofiškai, bet jei jau kuriam lietuviškumą, tai manau, jog tema tikrai gali būt aprėpianti platesnį kontekstą... blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo *Star*: 11 spalio 2011 - 23:06
QUOTE(*Star* @ 2011 10 12, 00:03)
mane domintų kaip juos laikyt.



vadinas čia labiau galima sakyt ne kaip laikyti, o kaip pateikti. niša po stiklu visai graži idėja. svarbiausia, kad tos knygos ir atvirukai visai negautų tiesioginės saulės spindulių ir dulkių, nes jie labai ardo popierių (tada jis ruduoja ir "silpsta"). na ir žinoma drėgmė (tada knygoje auga pelėsiai). dar gali gyviai visokie, pvz kirvarpos pulti knygas (jei yra skylučių ir griovelių, tai čia jų darbas)..
Atsakyti
QUOTE(trr @ 2011 10 12, 01:26)
vadinas čia labiau galima sakyt ne kaip laikyti, o kaip pateikti. niša po stiklu visai graži idėja. svarbiausia, kad tos knygos ir atvirukai visai negautų tiesioginės saulės spindulių ir dulkių, nes jie labai ardo popierių (tada jis ruduoja ir "silpsta"). na ir žinoma drėgmė (tada knygoje auga pelėsiai). dar gali gyviai visokie, pvz kirvarpos pulti knygas (jei yra skylučių ir griovelių, tai čia jų darbas)..


Tai va, viena neblogai "apdorota" kirvarpų doh.gif taip gaila...

Panaršius radau keletą temų diskusijoms smile.gif

user posted image

user posted image

Kaip jums tokio stiliaus šviestuvai, baldai iš ragų? Vyras medžiotojas, tai jau iš kokių stirnino regelių ir mums šviestuvas išeitų biggrin.gif

user posted image

Takeliai. Man įspūdingai atrodo mediniai takai. Akmeninių neradau tokių, kurie labai kristų į akį, bet turėjau minty tokį a la akmeninį grindinį.

user posted image

Na ir tvoros tvorelės. Estetinis vaizdas, praktinis. Kaip suderint ir kad būtų "į temą" ? rolleyes.gif

user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo *Star*: 11 spalio 2011 - 23:51
Star, ale kokiu groziu jus cia pridejot wub.gif Ir darbeliai jusu dailus 4u.gif
Craizy Daisy, Trr tiesa pasake-geltoni, zali, rudi namai ir vidaus spalvos atsirado sovietmeciu. Interjere iki to laiko dominavo, kaip minejau, naturalios medzio spalvos+dazytos augaliniais dazais. Kaip tuos dazus isgaudavo, padarydavo-as nezinau blush2.gif Zinau, kad dar kol gyva prosenele buvo, tai moke dazus plaukams is augalu daryti, pvz, ji savo zila galva dazydavo kazkokio medzio zieves nuoviru(nepamenu kokio), pastiprinus ji actu(? gal, nes as vaikas buvau tuo metu dar).
Man lietuviskas stilius tas tikrasis yra kazkur 1900-1937 metais. Veliau daug itakos dare karas, pokaris, sovietmetis su savo standartiniais butais ir standartiniais baldais(to irodymas filmas "Likimo ironija, arba po pirties").

Kaip minejau, statau karkasine sodyba. Kol kas sodyba, o paskui ruosiuosi pencijoj ir gyventi. Vien lietuviskas stilius neiseina, bet detalemis ruosiuosi ta nama atgaivinti. Langai, aisku, plastikiniai, bet jie medzio spalvos. Dabar su vyru ziurinejam langu apvadus, na kazkaip man svarbi detale, tarsi namo akys wub.gif
http://www.google.lt...mp;ved=0CGgQsAQ
Va cia po straipsniu daug langu apvadu pvz:
http://www.dzukijosp...etnokultura.htm
Dar radau ne tik langu apvadus, bet ir kraigo puosyba bei siek tiek asketisko vidinio interjero
http://mkp.emokykla....en_pastatai.htm
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo sena pažįstama: 12 spalio 2011 - 06:55
Cia dar daug informacijos apie lietuviska stiliu
http://www3.lrs.lt/docs2/LUWCJUKB.PDF
Atsakyti
QUOTE(*Star* @ 2011 10 12, 00:49)
Takeliai. Man įspūdingai atrodo mediniai takai.

drinks_cheers.gif kaži kokio storio turi būt tos ripkutės, kad normaliai laikytusi? g.gif

nebloga medziaga bigsmile.gif

http://www3.lrs.lt/docs2/JRGYCRRP.PDF


aš ryškiai ne tuo laiku gimiau lotuliukas.gif nu kaip norečiau gyvent tokioj tradicinej sodyboj... bet kaip tie senoliai tiek gražių dalykėlių pridarydavo wub.gif
Papildyta:
QUOTE(sena pažįstama @ 2011 10 12, 08:05)
Cia dar daug informacijos apie lietuviska stiliu
http://www3.lrs.lt/docs2/LUWCJUKB.PDF

lotuliukas.gif nu va ta pati parasem biggrin.gif


o esat buvusios rumsiskėse??? as tik per kažkokią šventę, bet gal verta nuvažiuot pasidairyt rimčiau g.gif
Atsakyti
QUOTE(akvilyte @ 2011 10 12, 09:49)
drinks_cheers.gif kaži kokio storio turi būt tos ripkutės, kad normaliai laikytusi?  g.gif

nebloga medziaga  bigsmile.gif

http://www3.lrs.lt/docs2/JRGYCRRP.PDF
aš ryškiai ne tuo laiku gimiau  lotuliukas.gif  nu kaip norečiau gyvent tokioj tradicinej sodyboj... bet kaip tie senoliai tiek gražių dalykėlių pridarydavo  wub.gif
Papildyta:

lotuliukas.gif  nu va ta pati parasem  biggrin.gif
o esat buvusios rumsiskėse??? as tik per kažkokią šventę, bet gal verta nuvažiuot pasidairyt rimčiau  g.gif


bigsmile.gif Apvadai. Man tikrai labai gražu mediniam namui langinės....
thumbup.gif Aš kuo daugiau žiūrinėju to lietuviškumo, tuo prėskesnis man šiuolaikinis dizaina atrodo ax.gif Tiek išorėj, tiek viduj...

Ir man įdomu kaip t` medinį takelį paklot


Rumšiškėse aš nesu buvus, bet labai įdomu čia diskutuojant it muziejų aplankyt.

Sena pažįstama gal muziejuj dirba. ar aš klystu blush2.gif

Atsakyti
Sveikos.
QUOTE(trr @ 2011 10 11, 17:23)
žali/geltoni/rudi (beje, jei pastebėsit, retai kada mėlyni smile.gif ) tai čia jau tarybinis laikotarpis, kuomet visoks lietuviškumas visaip gniuždomas ir iškraipomas buvo..  g.gif

Taip, mėlyna - baltarusių spalva. smile.gif
O dėl spalvinimo - teko kalbinti vieną dieduliuką (1916 m. gimimo), kuris gyveno rąstinėje juodoje troboje, atsiradus šiltinimo medžiagoms, apšiltino trobą iš lauko, nu ir apkalė lentutėm, nudažė. Taip kad aš vistik liksiu prie nuomonės, kad daugiau spalvų mūsų buityje atsirado tiesiog gyvenimui einant į priekį.

QUOTE(*Star* @ 2011 10 11, 19:21)
bigsmile.gif Gražus namukas. O langinės numtos? Toks įspūdis, kad kažkada tas namas su langinėm buvęs  smile.gif

tai ar jau pradėję esat tvarkytis, ar čia dar toks vaizdas tebėra?  smile.gif

Ačiū, Star. Mes čia tik nuo praeitos žiemos, tai langinių jau nebuvo g.gif Namas - 1942 m., pristatytas 1954 m. Susipažinau su moterimi, kuri tame name gimusi, tai reiks pakalbinti. Ateityje planuojame langines ax.gif
Dabar išorinis vaizdas nelabai pasikeitęs - darželiai patvarkyti, gėlių padaugėje. "Kuičiamės" vidure - kartoninės pertvaros išgriautos, vidaus "apdaila" nuimta, grindų lygis suvienodintas, grindinis šildymas išvedžiotas ir išlietos grindys, santechnikos įvadai padaryti. Žodžiu, darbelio - ilgiems metams į priekį, bet kai norisi paskolom neapsikraut, taip ir gaunasi doh.gif

QUOTE(sena pažįstama @ 2011 10 12, 07:16)
Craizy Daisy, Trr tiesa pasake-geltoni, zali, rudi namai ir vidaus spalvos atsirado sovietmeciu. ....
Man lietuviskas stilius tas tikrasis yra kazkur 1900-1937 metais. Veliau daug itakos dare karas, pokaris, sovietmetis su savo standartiniais butais ir standartiniais baldais(to irodymas filmas "Likimo ironija, arba po pirties").

Kaip minejau, statau karkasine sodyba. Kol kas sodyba, o paskui ruosiuosi pencijoj ir gyventi. Vien lietuviskas stilius neiseina, bet detalemis ruosiuosi ta nama atgaivinti. Langai, aisku, plastikiniai, bet jie medzio spalvos.

Jau rašiau, ką galvoju, bet jeigu Jums norisi atkurti būtent 1900-1937 metus, tuomet taip - kaimo trobose spalvinė puošyba bus tik interjere, dvariukuose - bendros Rytų ir Vidurio Europos tendencijos, pramaišiui su lietuviška drožyba, puošyba.
O kodėl langai plastikiniai? g.gif
Pas mus bus mediniai, atkartojantys dabar esančią forma ax.gif
Atsakyti
QUOTE(*Star* @ 2011 10 12, 09:14)
Sena pažįstama gal muziejuj dirba. ar aš klystu  blush2.gif

Oi, tikrai ne biggrin.gif Tiesiog kai studijavau, mano diplominiai darbai buvo etnografine tema, tad visos grycios tokios is tarpukario laiku isvaiksciotos, ant tu baldu issedeta, visos mociutes isklausytos. Bet nuo baigimo praejo daug metu, darbas visai ne studijom susijes, o kai emem statyti sodyba, tai kazkaip link to lietuvisko stiliaus eme traukti blush2.gif Nemoku pasakyti, bet tai taip artima pasidare, na traukte traukia, nors kai projekta darem, galvojom, kad visai kitoks namas bus. O dabar statom ir matau(nepalaikykit manes nusokusia nuo proto, bet tarsi man namas pats "sako", ko jis nori blush2.gif ). Ir ne tik man namas "pasnibzda", bet, kas idomiausia, ir vyrui bigsmile.gif Mes abu tylomis sumastom ta pati. Na pvz, ejau apziureti namo, kol ejau, nuziurinejau, galvojau, ot, namas :tuscias", na toks be gyvybes, tokia dezute su mansarda, kaip kad milijonai kitokiu siuolaikiniu nameliu kaimo vietovese, be savo "veido". Ot, galvoju, jei taip uzdejus langu apvadus, zirgelius ant stogo kraigo... wub.gif Prieinu prie namo, o man vyras ir sako: zinai, namas be gyvybes, davai, mes ji papuoskim langu apvadais, per ziema pats ir issipjaustysiu biggrin.gif
Suprantat? Pats namas mums ABIEMS diktuoja salygas.
Atsakyti
QUOTE(*Star* @ 2011 10 12, 01:03)
bigsmile.gif Ne, su plastikiniu viršeliu neteko.
tai turbūt reikėtų pamąstyt namie apie kažką panašaus :

user posted image

į nišas, kurios gali būt kaip savotiškos šeimos reliktų saugyklos, kad ir pridengtos stiklu, pvz. Ir pačiam pasigrožėti, ir kitam parodyti... Tai tiesiog ir kaip mini muziejukai namie. jeigu daktas labai brangus, nebūtinai pinigine prasme, kaip mano viena iš tų maldaknygių, kuriai daugiau nei šimtas metų, tai vartinėt baisu, kad nepakenkčiau dar labiau, arba dar tokie trpūs daikčiukai, kuriuos irgi bandžiau paauglystėj kolekcionuot ir tai seniausi egzemplioriai, aišku, turiu ir naujesnių.

Reikės pasieškoti internete, gal yra kas kolekcionuoja, mane domintų kaip juos laikyt.

user posted image

Aišku, galima sakyt, kad čia jau nukrypimas į lankas, bet pavyzdžiui mano prosenelės maldaknygė, kurią vartė gal ir mano proprosenelė, šventi paveikslėlai išsilaikę iki dabar, tai mano istorija. Ir jei  galima padėt, laikyti tuos daiktus namuose taip, kaip interjero detalę, kad ir vaikai augdami jaustų istorijos tąsą ir ugdytųsi pagarbą šeimai, protėviams, istorijai, savo šaknims...  ax.gif gal aš čia perdėm filosofiškai, bet jei jau kuriam lietuviškumą, tai manau, jog tema tikrai gali būt  aprėpianti platesnį kontekstą...  blush2.gif


Tokius dalykus galima įrėminti ir atitinkamoj vietoj (patalpoj) pakabinti. Dar galima į kokią senovinę spintelę su stiklinėm durelėm sudėt. O tų angų (nišų) darymas, mano galva, jau nebūtų tradiciškas motyvas.
Atsakyti
QUOTE(Crazy Daisy @ 2011 10 12, 10:43)
Dabar išorinis vaizdas nelabai pasikeitęs - darželiai patvarkyti, gėlių padaugėje. "Kuičiamės" vidure - kartoninės pertvaros išgriautos, vidaus "apdaila" nuimta, grindų lygis suvienodintas, grindinis šildymas išvedžiotas ir išlietos grindys, santechnikos įvadai padaryti. Žodžiu, darbelio - ilgiems metams į priekį, bet kai norisi paskolom neapsikraut, taip ir gaunasi  doh.gif


Tai jau taip, jei norisi susitvarkyti be paskolų, taip jau yra... nesigauna viens du ir yra.
na, bet sėkmės tvarkymuose, prašom pasigirti jei ką gražaus pasidarėt, kaip darot kažką mirksiukas.gif

QUOTE(sena pažįstama @ 2011 10 12, 10:51)
Oi, tikrai ne biggrin.gif Tiesiog kai studijavau, mano diplominiai darbai buvo etnografine tema, tad visos grycios tokios is tarpukario laiku isvaiksciotos, ant tu baldu issedeta, visos mociutes isklausytos.
Suprantat? Pats namas mums ABIEMS diktuoja salygas.


bigsmile.gif Bet tai nuostabu. vadinas namas nori susigrąžinti kas iš jo atimta.

Šiaip apskritai, perkant būsta, kiek man pačiai teko keisti gyvenamąsias vietas, įspūdis ir nuojauta, širdies balsas tikrai ne paskutinėj vietoj.
Dabar va, namukas, kurį perkam yra mūrinukas, man truputį galvą skauda kaip reiks vidų sudėlioti.
Bet mes su vyru irgi sutariam mums abiems svarbiais klausimais. man medis artima tekstūra, vyrui irgi, taI viduje stengsimės naudot kuo daugiau tokių medžiagų. Kiemą apsitvarkyt irgi, kad akiai būtų miela, bet ir artima natūralumui.

P.S.
Oi, beje, prisiminiau, kad neparašiau, apie spalvas. Ažuolo žievė dažo rudai, jos virinimo laikas duoda spalvos intensyvumą (iki labai tamsios spalvos)
Atsakyti
Labai liuks Senos pažįstamos nuoroda thumbup.gif 4u.gif
Čia yra etninės globos tarybos 5 knygelės:
http://www3.lrs.lt/p...7...92644&p_k=1
Porą turiu originale, kitų nepavyko nučiupti blush2.gif

Aj, ir aš dar apie spalvas prisiminiau lotuliukas.gif
http://www11.brinkst...ai/augalai.html
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Crazy Daisy: 12 spalio 2011 - 09:14