Įkraunama...
Įkraunama...

Namai lietuviškais motyvais

Įdėsiu kubilo nuotrauką. Trys jie pas mane. Tik turėkit omeny, kad jie jau daug metų šiaip sau stovi be naudos, o dabar vaizdas garaže. Aišku jis nekoks blush2.gif Bet čia tie dideli kubilai. Jų net žiedai atsipalaidavę ir išėję iš vietos. Šiaip manau prieš su jais ką nors darant gal išbrinkint, kad įgautų šviežumo, tada ir žiedai į savo vieta galima būtų sukalt g.gif

user posted image

Sena pažįstama, su šviestuvais dilema. O tas iš kubiliuko koks įdomus, tokio varianto nebuvau mačiusi.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo *Star*: 30 rugsėjo 2011 - 21:34
QUOTE(*Star* @ 2011 09 30, 22:29)
Šiaip manau prieš su jais ką nors darant gal išbrinkint, kad įgautų šviežumo, tada ir žiedai į savo vieta galima būtų sukalt  g.gif



kaip tik tą norėjau ir sakyt. o ar žiedai neperdaug surūdyję g.gif netrupės nuo smūgių? yra gi dabar dažų, kurie ir spalva padengia ir dirba kaip rūdžių surišėjas, gal sustabdytų kažkiek metalo irimą. g.gif
o dėl dydžio, tai jei kokia mezgėja ar vėlėja manau tikrai tiek siūlų (ar vilnos) turėtų, kad užpildytų bent vieną biggrin.gif irnesakyk.gif
a, ir dar man panašu, kad trūksta viršutinių žiedų, t.y. lyg matyt požymių, kad jie ten buvę. lens.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo trr: 30 rugsėjo 2011 - 22:30
Kokia puiki tema thumbup.gif
Nzn, cia as senstu ar ka, bet patriotines idejos man vis labiau prie sirdies ax.gif
Aisku kalbant apie interjera, tikraji lietuviskaji pamatytume tik kaime(veliau mes pradejom kopijuoti visus kaimynus, todel turbut siuolaikinio savojo ir nepasidareme): mediniai nameliai baltom langinem, viduj didziules krosnys, duonkepe, masyvus baldai ir nerineliai mezgineliai aplinkui smile.gif tokiam senam name gyvena mano mociute.( Dar net pamenu kuomet virtuveje buvo tik asla, tik veliau pasidare medines grindis ax.gif )


Nors visgi manau tokius interjerus visgi reiktu palikti kaimo sodyboms, na ir kokiems senamiescio butams ax.gif bet tam tikras detales tikrai galim naudotis ir siuolaikiniuose butuose, kaip kad pirmoje temos zinuteje parodyta:

http://gyvenimas.del...s.d?id=49345706


man cia siek tiek primena skandinaviska interjero suvokima, nu bet kodel ne, jie turi savo vintazinius daiktu mes savo. Pas musu mociutes galima rasti prabangiu skryniu, spintu ir kitu 'raitytu' baldu, kurie gal kazkuo panasus i provanso, bet ir is esmes skiriasi.
Taigi, siaip as jau baigineju isirengti savo buta, kuris tikrai nera lietuviskai kaimisko stiliaus, nes butas naujam name, o MB purtosi nuo kiekvieno daikto dvelkiancio senove, taciau as ieskodama ideju musu butui, varvinau seile seile ziuredama i interjerus kuriuose galima surasti ir lietuvisku motyvu.
Nors siaip pagalvojus - rankdarbiai interjere labai lietuviska detale. Tik paziurekit kiek ir sio forumo rankdarbiu temose duzgia musu tautieciu. Visos musu mamos ir mociutes buvo auksarankes ir dauguma musu vis dar esame irnesakyk.gif bent jau as savo bute darbavausi kaip tikra lietuvaite: lova aptraukiau lino audiniu, mezgu pagalveles pati, tikiuosi net bankete pati apmegzti. Taip pat keletas keraminiu - lietuviu menininku darbu virtuveje. Ir ko tau ne lietuviskas interjeras. Svarbiausia kad dvasia lietuviska blush2.gif

Gal kazkas patiks ir Jums, kad man labai primena musu mociuciu darbus, bet puikiai deretu siuolaikiniame buste

Mezgineliai raitineliai - lovatieses
Pirma foto skolinta is skandinavisku interjeru temos, bet musu mociutes irgi tokias pagalves tikrai siuvinejo

user posted image


user posted image

siek tiek kitaip, bet kodel ne nerinio motyvas:
user posted image

Lietuvio diznainerio siuolaikinis darbas tikrai lietuviska tematika biggrin.gif
taburete:

user posted image
Atsakyti
QUOTE(Dorela @ 2011 10 02, 17:51)

Lietuvio diznainerio siuolaikinis darbas tikrai lietuviska tematika  biggrin.gif
taburete:


čia ne lietuviška tematika, o krepšinio tematika, tai nieko bendra neturi nei su lietuvių liaudies menu, nei su tradicijom, nei su senove.. 4u.gif rolleyes.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo trr: 02 spalio 2011 - 19:00
QUOTE(Dorela @ 2011 10 02, 18:51)


4u.gif tai jau taip, visiškai autentiškai kažin ar pavyktų įsikurt. Ir kažin ar būtų patogu šiandienoje.
O nėrinėliai, mezginėliai, karpinėliai, siuvinėjimai, tai tikrai kaip tautinis paveldas ir šiandien atgimsta. tiesa, aš pati susipykus su vąšeliais ir virbalais, tai nelabai šitoj srity blush2.gif bet turiu po kokią detalę tikrai laaabai seną, kitų daiktų fragmentai tiktai. Pvz yra toks apšniuręs lininis rankšluostėlis. Jo jau pagal paskirtį nebepanaudosi, o ir kažkur pakabint nelabai. tai man spontaniška šovė mintis, o jei pabandyt kažkaip įrėmint, pvz. g.gif Ir galima tokį etno paveikslą pasigamint. Tik reikės rėmo didesnio paieškot.

Ir išvis. kai tvarkysim namą, o jis pas mus mūrinkas, tad reikės aišku derint, kad nesipjautų apskritai bendra stilistika. Mūrinuke sunkiai sivaizduoju etno vidų biggrin.gif Bet detales imsiu.
kai raktai bus kišenėj, tada oradėsiu iš esmės raitotis rankoves, dabar dar kažkaip ranka nekyla, gal čia prietarai kalti biggrin.gif

Kadangi daugybė pinigėlių vis vien išeis į langus, duris, santechniką ir pan., tai audžiu mintį virtuvę pasidaryt daugmaž etno g.gif man atviros lentynos labai patinka, o spintelių reikės paieškot.

Tik manau, kad keletą vienodų spintelių vargiai pavyktų surinkt. Tai manau tuomet reiktų vientisą stilių per spalvą kurti, kaip manot? g.gif


Papildyta:
Dorela, asmeniškai man krepšinis buvęs nebuvęs biggrin.gif man labiau futbolas ar F1 prie širdies biggrin.gif taip, kad ir aš įsimaišau į tų gretas, kurių krepšinio atributais nepapirksi lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(trr @ 2011 10 02, 18:28)
čia ne lietuviška tematika, o krepšinio tematika, tai nieko bendra neturi nei su lietuvių liaudies menu, nei su tradicijom, nei su senove..  4u.gif  rolleyes.gif



Nemaniau, kad tema vien tik apie senovini lietuviu mena ir senovines tradicijas.
Nezinau, kaip kitiems, bet man grazu kai buityje parodom kas mums svarbu, kad ir juoko forma (man ji atrodo labai smaiksti). Siaip as net neesu krepsinio gerbeja, bet tikrai daugumai lietuviu jis yra beveik religija ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Dorela @ 2011 10 02, 22:11)
Nemaniau, kad tema vien tik apie senovini lietuviu mena ir senovines tradicijas.


taip, galbūt tai taip vadinama antroji lietuvių religija (dar viena žiniasklaidos išpūsta sąvoka), bet su lietuviškumu vistiek tai nieko bendra neturi schmoll.gif g.gif , lietuviškos tapatybės nenusako, nes kašio fanatų gali būt, yra ir buvo bet kur visam pasauly, tai nėra vientik vietinis reiškinys, o ir kilęs ne iš lietuvos. 4u.gif
beje, pati kėdė visai nieko, tik mūsų bobučių stiliaus interjere sunkiai įsivaizduoju tokią biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo trr: 02 spalio 2011 - 21:39
QUOTE(trr @ 2011 10 02, 23:31)
taip, galbūt tai taip vadinama antroji lietuvių religija (dar viena žiniasklaidos išpūsta sąvoka), bet su lietuviškumu vistiek tai nieko bendra neturi  schmoll.gif  g.gif , lietuviškos tapatybės nenusako, nes kašio fanatų gali būt, yra ir buvo bet kur visam pasauly, tai nėra vientik vietinis reiškinys, o ir kilęs ne iš lietuvos.  4u.gif
beje, pati kėdė visai nieko, tik mūsų bobučių stiliaus interjere sunkiai įsivaizduoju tokią  biggrin.gif


tada ant jos reik pasodint babučiukę ir bus tvarka biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Dorela @ 2011 10 02, 17:51)
Lietuvio diznainerio siuolaikinis darbas tikrai lietuviska tematika  biggrin.gif
taburete:

Man ta taburete-tai ziauri beskonybe blush2.gif Jos net siuolaikiniame interjere deti negaleciau.
Atsakyti
Lietuviskas interjeras tai ne vien kaimiskas. Juk buvo dvarai, buvo turtingu miestieciu namai - parketas ir kilimai, ir silkines uzuolaidos, ir prabangus, drozineti baldai, porceliano indai, sietynai ir t.t..
Kazin ar verta kaimo detales kelti i miesto namus - verciau palikti sodybai. O miesto murinukui puikiausiai tiktu miestietiskos detales. Na nesiziuri mieste tasytos lentos ar kaimiskos skrynios... Juk ir paryzietiskuose namuose niekas nekuria provanso. Kiek teko lankytis paryzieciu namuose, niekur nemaciau kaimietisku akcentu, tik naturalu virsma is seno, priimant naujas detales. Ir JOKIU IMITACIJU.Tiesiog keliu simtu metu interjeras naturaliai kinta su laikotarpio isradimais. Manau kazkas panasaus ir pas mus turetu buti. Tiesiog isivaizduojant, kaip proseneliu, seneliu namai butu kite laike, jei nebutu karai ir tarybinis laikotarpis isblaske. Bent as nesiekiu atkurti autentisko tarpukario interjero, nes manau, kad jis naturaliai nebutu islikes, o butu pakites su laiku, prisiemes technikos pazanga ir naujas detales. Juk kartais buna, kad uzeini i senus, dar smetonisku inteligentu namus, kuriems pavyko isgyventi, ir randi kuo autentiskiausia interjera. Gana riogliskus baldus, sienini laikrodi, tebemusanti valandas, nertas staltieseles ir siek tiek aptriususius kilimus. Ach, koks mielas tas tikras, gyvas, neimituotas stilius.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mot99: 03 spalio 2011 - 09:02
QUOTE(mot99 @ 2011 10 03, 10:52)
Lietuviskas interjeras tai ne vien kaimiskas. Juk buvo dvarai, buvo turtingu miestieciu namai - parketas ir kilimai, ir silkines uzuolaidos, ir prabangus, drozineti baldai, porceliano indai, sietynai  ir  t.t..
Kazin ar verta kaimo detales kelti i miesto namus - verciau palikti sodybai. O miesto murinukui puikiausiai tiktu miestietiskos detales. Na nesiziuri mieste tasytos lentos ar kaimiskos skrynios... Juk ir paryzietiskuose namuose niekas nekuria provanso. Kiek teko lankytis paryzieciu namuose, niekur nemaciau kaimietisku akcentu, tik naturalu virsma is seno, priimant naujas detales. Ir JOKIU IMITACIJU.Tiesiog keliu simtu metu interjeras naturaliai kinta su laikotarpio isradimais. Manau kazkas panasaus ir pas mus turetu buti. Tiesiog isivaizduojant, kaip proseneliu, seneliu namai butu kite laike, jei nebutu karai ir tarybinis laikotarpis isblaske. Bent as nesiekiu atkurti autentisko tarpukario interjero, nes manau, kad jis naturaliai nebutu islikes, o butu pakites su laiku, prisiemes technikos pazanga ir naujas detales. Juk kartais buna, kad uzeini i senus, dar smetonisku inteligentu namus, kuriems pavyko isgyventi, ir randi kuo autentiskiausia interjera. Gana riogliskus baldus, sienini laikrodi, tebemusanti valandas, nertas staltieseles ir siek tiek aptriususius kilimus. Ach, koks mielas tas tikras, gyvas, neimituotas stilius.


drinks_cheers.gif
Tik tokį virsmą atkurt irgi sunku, nes šiuolaikiniai dizaineriai nelabai stengiasi, o gal jų tiesiog niekas ir nemoko ir neskatina to daryt. Net internete sunku rast kažką įdomaus, keli straipsniai ir tie, lyg vogčiom, lyg nelabai drąsiai. O žurnaluose išvis nieko nėra. O jų turim su mama prisikaupę ir vis pavartom ieškodamos kokios įdomesnės detalės ar šiaip, pasigrožėti. Viename žurnale kaip tyčia, rašoma kaip atskirti ir sukurti stilius: klasikinis, vokiškas, skandinaviškas, provanso.... O LIETUVIŠKAS????? Nėra tokio verysad.gif

Užtat gal čia kaip nors bendromis pastangosmis, per diskusijas ir ginčus biggrin.gif pavyks kažką užgriebti ax.gif
Atsakyti
QUOTE(mot99 @ 2011 10 03, 09:52)
Lietuviskas interjeras tai ne vien kaimiskas. Juk buvo dvarai, buvo turtingu miestieciu namai - parketas ir kilimai, ir silkines uzuolaidos, ir prabangus, drozineti baldai, porceliano indai, sietynai  ir  t.t..

Buvau radusi straipsni, kad visi miestietiski baldai buvo "skolinto" stiliaus is visu krastu(Italijos, Prancuzijos, Vokietijos). Lietuviskos dvasios nebuvo ne kruopelytes.
Atsakyti