Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Namai lietuviškais motyvais
Supermamų klubas > Mūsų namai > Namai
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
mot99

Siek tiek apie lietuvisku baldu skirtumus nuo vakarietisku galima rasti cia. Bet tikrai labai "siek tiek". Vienok apie stilius visai idomi informacija.

http://dvylikakedziu.lt/index.php/bald-stiliai
pasikeitusi
QUOTE(sena pažįstama @ 2011 09 28, 12:12)
Noreciau papriestarauti, nes bent jau Lietuvoje niekas tuo metu nezinojo apie jokius fensui ir kitokius mui biggrin.gif Langai buvo i visas puses, net i siaure.
Jei troba buvo dvieju galu, tai durys dazniausiai budavo is siaures ir is pietu. Per vienas duris(siaurineje puseje) per priemene patekdavo i virtuve(su duonkepe), todel del kaitros kepant duona vasara virtuve budavo siaurinej-vakarinej pusej. Tuo tarpu veranda buvo laikoma prabangos, elegantiskumo simboliu, ja irenginedavo pietineje puseje, kad visada butu silta, jauku, sviesu, per veranda priimdavo svecius, virtuve palikdavo tik kaip seimininkes darbo kambari, kuri nevalia sveciui rodyti, is verandos paprastai eidavo dar viena didesne priemene, kurioje budavo durys i gyvenamuosius kambarius.
Ir siaip kiek teko lankytis senovinese trobose, jei troba dvieju galu, tai tai "eismas ratu" gaudavosi, tai yra, per visus kambarius, negrizdamas atgal, galejai apeiti visa troba.
*

Tikrai taip, musu sodyba kaip tik tokio isplanavimo, gali apeiti ratu, o namo viduriukyje slepiasi kamara. O siaip pasivaiksciojus kaime po sodybas darosi baisu. Daug aplink prisipirke ju poilsio tikslais ir grazina kaip kas ismano bet mano akimis ziurint tai doh.gif Labai populiarus apkalimo budas "ryzom" pusapvalem rastu imitacijos lentelem. Kieme uzrioglinta didziule sakota pavesine su kokiu zaliu bitumo stogu ir plastmasines stirnos pieveleje. Arba kaip tik netoliese namuka apkale tokiom lentom kaip tvoros buna -su zieve sonuose (atsiprasau nemoku pavadint).

QUOTE(mot99 @ 2011 10 03, 09:52)
Lietuviskas interjeras tai ne vien kaimiskas. Juk buvo dvarai, buvo turtingu miestieciu namai - parketas ir kilimai, ir silkines uzuolaidos, ir prabangus, drozineti baldai, porceliano indai, sietynai  ir  t.t..
Kazin ar verta kaimo detales kelti i miesto namus - verciau palikti sodybai. O miesto murinukui puikiausiai tiktu miestietiskos detales. Na nesiziuri mieste tasytos lentos ar kaimiskos skrynios... Juk ir paryzietiskuose namuose niekas nekuria provanso. Kiek teko lankytis paryzieciu namuose, niekur nemaciau kaimietisku akcentu, tik naturalu virsma is seno, priimant naujas detales. Ir JOKIU IMITACIJU.Tiesiog keliu simtu metu interjeras naturaliai kinta su laikotarpio isradimais. Manau kazkas panasaus ir pas mus turetu buti. Tiesiog isivaizduojant, kaip proseneliu, seneliu namai butu kite laike, jei nebutu karai ir tarybinis laikotarpis isblaske. Bent as nesiekiu atkurti autentisko tarpukario interjero, nes manau, kad jis naturaliai nebutu islikes, o butu pakites su laiku, prisiemes technikos pazanga ir naujas detales. Juk kartais buna, kad uzeini i senus, dar smetonisku inteligentu namus, kuriems pavyko isgyventi, ir randi kuo autentiskiausia interjera. Gana riogliskus baldus, sienini laikrodi, tebemusanti valandas, nertas staltieseles ir siek tiek aptriususius kilimus. Ach, koks mielas tas tikras, gyvas, neimituotas stilius.
*

Na, bet kai kurios tarpukario detales vertos islaikyti, arba ir atkurti, pvz durys, langai. Baldai kai kurie gal ir riogliski, gal nelabai funkcionalus, bet pvz smetoniskas pietu stalas , arba kokie kresliukai gali buti labai funkcionalus.
Va pvz tokios durys iskart duoda namams tam tikra dvasia (foto virsuje)
http://www.dolena.lt/medines-vidaus-durys
mot99
QUOTE(pasikeitusi @ 2011 10 03, 13:18)
Na, bet kai kurios tarpukario detales vertos islaikyti, arba ir atkurti, pvz durys, langai. http://www.dolena.lt/medines-vidaus-durys
*

Panasiu duru dar daugybe islikus Kauno centre esanciuose namuose. Net su originalia furnitura ir stiklais. Bet kiek man teko matyti, jos nera skaisciai baltos, o dramblio kaulo spalvos. Langu taip pat. Zinoma ir tokias duris ir langus be kalbu verta islaikyti.
pasikeitusi
QUOTE(mot99 @ 2011 10 03, 13:28)
Panasiu duru dar daugybe islikus Kauno centre esanciuose namuose. Net su originalia furnitura ir stiklais. Bet kiek man teko matyti, jos nera skaisciai baltos, o dramblio kaulo spalvos. Langu taip pat. Zinoma ir tokias duris ir langus be kalbu verta islaikyti.
*

Taip, tikrai jos dramblio kaulo spalvos. Tik man visada atrode, kad tokia spalva tiesiog pasidarius nuo senumo g.gif
trr
QUOTE(*Star* @ 2011 10 03, 09:05)
tada ant jos reik pasodint babučiukę ir bus tvarka  biggrin.gif
*

ir kad kojas laikytų kaip tos kėdės biggrin.gif

QUOTE(mot99 @ 2011 10 03, 09:52)
Lietuviskas interjeras tai ne vien kaimiskas.
Kazin ar verta kaimo detales kelti i miesto namus - verciau palikti sodybai. 

niekad net minties nekiltų to daryti schmoll.gif , kalbėdama apie medinius daiktus ir vežimo ratus tik sodybą ir įsivaizuoju (tiesiog mum tai aktualu šiuo metu rolleyes.gif ) jei ketinčiau statyti namą mieste, tai būtų visai kiti norai ir visai kita kryptis rolleyes.gif

bet ištiesų miesto ir dvarų baldai ir interjerai, o tiksliau jų formos, buvo visiškai atėję iš europos, tiesiog iš šalių, kurios kultūrine, o ir ekonomine prasme buvo kur kas labiau pažengusios (ai, nu kaip ir šiandien biggrin.gif ). ir beje keliavo jie labai įvairiais būdais - tiek patys meistrai važiuodavo ten mokytis (daugeliu atveju tai buvo privaloma tampant amatininku), taigi grįžę atveždavo ir naujas amato žinias ir madas; tiek plisdavo visokie ornamentų katalogai, kurį nusipirkęs meistras kaip vadovėlį atsiverčia ir kopijuoja; tiek įrankiai (tarkim štampai su tam tikru ornamentu), tiek medžiagos, tarkim kokie gobelenai sienų apmušalams, ir pagaliau patys daiktai.
ir nors tos formos ištiesų šiek tiek įgydavo vietinių bruožų, bet savitos mokyklos (plačiąja prasme) ar naujos kokybės neišvystė, kaip tarkim vienintelis vilniaus barokas, (yra tokia sąvoka, nes jis būtent turėjo savitumą, kuriuo išsiskyrė iš visų kitų europos vietovių barokų, bet jis gali būt sunkiai įžvelgiamas, jei neesi ekspertas). na dar šiek tiek smetiškas kauno laikotarpis, bet ten deja, vos tik beįsivažiuojant užėjo ir nutraukė karas.
plačiaja prasme tos europietiškų stilių formų kopijavimas čia įgydavo vieną garantuotą bruožą tai tikrai - supaprastinimą, o kai kada ir suprimityvinimą biggrin.gif viskuo, ir mastelio, ir išraiškingumo, ir skoningumo, ir t.t. prasme, bet tai ne savitumas, tai būdinga bet kuriems periferiniams taškams, tokiems kaip lietuva smile.gif, ir tai kaip sakiau nepadeda sukurti naujos kokybės.

QUOTE(*Star* @ 2011 10 03, 10:21)
šiuolaikiniai dizaineriai nelabai stengiasi, o gal jų tiesiog niekas ir nemoko ir neskatina to daryt.

mokint moko, bet reikia, kad jie to norėtų biggrin.gif o jei rimtai, toks uždavinys - pateikti interjere "lietuviškumą" šiuolaikiškai ištiesų nelengvas net profesionalui. kaip tik dėl minėtų priežasčių to lietuviškumo lengviausia rasti kaimo aplinkoj, (juolab, kad miestuose gyveno persimaišę daug tautybių, kur lietuviai nebuvo dauguma 4u.gif ).

QUOTE(sena pažįstama @ 2011 10 03, 10:37)
Buvau radusi straipsni, kad visi miestietiski baldai buvo "skolinto" stiliaus is visu krastu(Italijos, Prancuzijos, Vokietijos). Lietuviskos dvasios nebuvo ne kruopelytes.
*

drinks_cheers.gif tą ir norėjau pasakyt.

Labai populiarus apkalimo budas "ryzom" pusapvalem rastu imitacijos lentelem. Kieme uzrioglinta didziule sakota pavesine su kokiu zaliu bitumo stogu ir plastmasines stirnos pieveleje.

siaubo filmas.. ph34r.gif dar visokie netikri gandrai medžiuose ir kiemuose mane "šugalina".. biggrin.gif
trr

Va pvz tokios durys iskart duoda namams tam tikra dvasia (foto virsuje)
http://www.dolena.lt/medines-vidaus-durys
*

QUOTE(mot99 @ 2011 10 03, 13:28)
*

bet gi čia paprasčiausios filinginės durys, kokias ir dabar dar daug kas mėgsta ir su lietuviškumu nesieja. g.gif arba aš ne ten žiūriu g.gif . man tai jos nelabai.. ax.gif
*Star*
QUOTE(trr @ 2011 10 03, 21:50)
>ir kad kojas laikytų kaip tos kėdės  biggrin.gif
>siaubo filmas..  ph34r.gif  dar visokie netikri gandrai medžiuose ir kiemuose mane "šugalina"..  biggrin.gif
*

> lotuliukas.gif
> na, plastmasiniai ir lieka plastmasiniai biggrin.gif Biržų mieste gyvena toks žmogeiukas, kuris savo kiemą papuošęs drožinėtais gyvūnais. Dar kitas savo kieme pasistatęs malūnėlį, dar kokį ten žaisliuką su trispalve. Bet rankų darbas.
tai tokie dalykai man žaismingai atrodo, aišku, dažnai perlenkiama lazda, bet jei žmogui nageliai miežti kažką meistravot, kodėl ne, tą tuščią pievelių ir poros spygliuočių madą pagyvina. Eini gatve, ir yra kur akis paganyt biggrin.gif

O aš pati turiu porą baravykų molinių nusipirkusi mugėj. Ir visai jie įdomiai žolėj žiūrisi. Žodžiu keramika kieme, ar tai būtų grybas, ar sraigė, man priduoda žaismingumo. Aišku, tai su lietuvybe gal ir nieko bendra neturi, bet ne plastmasė, o rankų darbas. na, yra ir menininkų kurie savo kiemą kokia meniška skulpūrėle pasipuošia. Žinau vieną dailininkę keramikę, kuri ir savo kieme savo stiliaus skulptūrėlių bent kelias turi.
O kad ir tie patys rūpintojėlai ar pan, man sakau, žaismingumo prideda. Tik jau ne cilindru susuktas tvoros gabalas, akmenų pripiltas schmoll.gif Nu čia tai gal tiktų tas žodis šugalina lotuliukas.gif
Papildyta:
beje, dar į tą pačią puošybos temą. Aš, važiuodama savo kaimo keliais irgi turiu kur akis paganyti biggrin.gif Žmonės su polėkiu, sakyčiau. Vienas viską baltais dažais dekoruoja spalvina, visokius raštus vingriuoja, kitas motociklo griaučius prie daržinės prikabina. Tikrai pakelia nuotaiką biggrin.gif Aišku, galima sakyt neskoninga ir tt, bet mane žavi tokie sumąstymai. tai juk žmogaus būdą, charakterį, galų gale supratimą apie humorą atspindi. smile.gif Jei namai turi SAVO detalę, manau, kad tai yra įdomu, drąsu ir sveikintina.
trr
QUOTE(*Star* @ 2011 10 03, 22:40)

> na, plastmasiniai ir lieka plastmasiniai  biggrin.gif Biržų mieste gyvena toks žmogeiukas, kuris savo kiemą papuošęs drožinėtais gyvūnais. Dar kitas savo kieme pasistatęs malūnėlį, dar kokį ten žaisliuką su trispalve. Bet rankų darbas.

drinks_cheers.gif mediniai paties šeimininko daryti malūnėliai, skulptūrėlės ar neaiškios kilmės nameliai, net jei kreivi šleivi, yra kokiu tūkstantį kartų geriau nei tie sustingę plastikiniai klonai. rolleyes.gif
akvilyte
QUOTE(*Star* @ 2011 09 28, 10:56)
Pasidairiusi  "Siūlo" parduotuvėje tokių nuostabių užuolaidų prisižiūrėjau, kad pačiai baisiai knieti tokias įsigyti. Bet kaip su jų priežiūra, ar jos nesusitrauks?  g.gif gal ir kvailas klausimas, aišku.
na, man natūralus pluoštas labai prie širdies. Juolab, kad šiuolaikinėmis technologijomis ir iš to paties lino tiesiog stebuklai kuriami... ax.gif

QUOTE(sena pažįstama @ 2011 09 30, 08:15)
Bandysiu ieskoti kokiu uzuolaidu, margintu kvadrateliais zaliais ir rudais, jei pasiseks-drobiniu ar lininiu, tokia pacia ir staltiese organizuosiu

vilniuje kalvariju g audinių pardėj tiek grozio šia tematika wub.gif ir kainos labai padorios... aš manau visus namo langus aprengsiu būtent iš ten rolleyes.gif

kokia smagi tema wub.gif kadangi pribrendo reikalas naujam namui, o jis bus statomas kaime, tai kažkaip pirma mintis buvo- senoviska lietuviska troba... bet informacijos tikrai skurdžiai, o ir kažkokių patogumų nesinori atsisakyti...
kadangi statysim siaudinį-molini nama, tai jau issiaiskinau kaip pasidaryti molinę aslą wub.gif tai visur kur, buvo numatytos plytelės- bandysiu daryt b9tent taip ax.gif jei pavyks pasipasakosiu..
*Star*
QUOTE(akvilyte @ 2011 10 04, 09:11)
vilniuje kalvariju g audinių pardėj tiek grozio šia tematika  wub.gif  ir kainos labai padorios... aš manau visus namo langus aprengsiu būtent iš ten  rolleyes.gif

kokia smagi tema  wub.gif kadangi pribrendo reikalas naujam namui, o jis bus statomas kaime, tai kažkaip pirma mintis buvo- senoviska lietuviska troba... bet informacijos tikrai skurdžiai, o ir kažkokių patogumų nesinori atsisakyti...
kadangi statysim siaudinį-molini nama, tai jau issiaiskinau kaip pasidaryti molinę aslą  wub.gif  tai visur kur, buvo numatytos plytelės- bandysiu daryt b9tent taip ax.gif  jei pavyks pasipasakosiu..
*

bigsmile.gif o, kaip įdomu. Bet jūs čia žadat statyti tą tokį apvalų namą, ar vis tik medinį tik vidus šiaudai molis?

man rodosi, kad Vilniu, Kalvarijų g ir yra "Siūlo" produkcija prekiaujama mirksiukas.gif Tik įdomu kokios kainos Vln smile.gif

Žodžiu jei kada kuri darysit ekskursiją į Šiaurinę Lietuvos dalį ir planuosit užsukt į Biržus, tai turbūt aktualu bus prisimint, kad lino parduotuvėlė yra su vietine produkcija. Visu asortimentu, kuris turbūt vežamas į Vilnių. Ir interjero detalių galima vietoj įsigyti mirksiukas.gif

Na, tai ne reklama, bet informuoju besidominčias 4u.gif
akvilyte
QUOTE(*Star* @ 2011 10 04, 08:33)
bigsmile.gif o, kaip įdomu. Bet jūs čia žadat statyti tą tokį apvalų namą, ar vis tik medinį tik vidus šiaudai molis?

man rodosi, kad Vilniu, Kalvarijų g ir yra "Siūlo" produkcija prekiaujama  mirksiukas.gif Tik įdomu kokios kainos Vln smile.gif

Žodžiu jei kada kuri darysit ekskursiją į Šiaurinę Lietuvos dalį ir planuosit užsukt į Biržus, tai turbūt aktualu bus prisimint, kad lino parduotuvėlė yra su vietine produkcija. Visu asortimentu, kuris turbūt vežamas į Vilnių. Ir interjero detalių galima vietoj įsigyti  mirksiukas.gif

ne apvalų biggrin.gif paprastą staciakampį biggrin.gif iš šiaudinių kitkų, kurios paskui bus padengtos moliu biggrin.gif o vidines pertvaros-siaudai su moliu maisyti ir pilami į medini karkasą biggrin.gif na bet tema ne apie tai unsure.gif

na man tai kaip kažkada dirbusiai su užuolaidom tai pasirodė kad galima pasidaryt tikrai laaaabai gražiai už labai nebrangiai wub.gif tik reikia nebijot rolleyes.gif

turesiu minty bigsmile.gif
pasikeitusi
QUOTE(trr @ 2011 10 03, 20:50)
niekad net minties nekiltų to daryti  schmoll.gif , kalbėdama apie medinius daiktus ir vežimo ratus tik sodybą ir įsivaizuoju (tiesiog mum tai aktualu šiuo metu  rolleyes.gif ) jei ketinčiau statyti namą mieste, tai būtų visai kiti norai ir visai kita kryptis  rolleyes.gif

bet ištiesų miesto ir dvarų baldai ir interjerai, o tiksliau jų formos, buvo visiškai atėję iš europos, tiesiog iš šalių, kurios kultūrine, o ir ekonomine prasme buvo kur kas labiau pažengusios (ai, nu kaip ir šiandien  biggrin.gif ).  ir beje keliavo jie labai įvairiais būdais - tiek patys meistrai važiuodavo ten mokytis (daugeliu atveju tai buvo privaloma tampant amatininku), taigi grįžę atveždavo ir naujas amato žinias ir madas; tiek plisdavo visokie ornamentų katalogai, kurį nusipirkęs meistras kaip vadovėlį atsiverčia ir kopijuoja; tiek įrankiai (tarkim štampai su tam tikru ornamentu), tiek medžiagos, tarkim kokie gobelenai sienų apmušalams, ir pagaliau patys daiktai.
ir nors tos formos ištiesų šiek tiek įgydavo vietinių bruožų, bet savitos mokyklos (plačiąja prasme) ar naujos kokybės neišvystė, kaip tarkim vienintelis vilniaus barokas, (yra tokia sąvoka, nes jis būtent turėjo savitumą, kuriuo išsiskyrė iš visų kitų europos vietovių barokų, bet jis gali būt sunkiai įžvelgiamas, jei neesi ekspertas). na dar šiek tiek smetiškas kauno laikotarpis, bet ten deja, vos tik beįsivažiuojant užėjo ir nutraukė karas.
plačiaja prasme tos europietiškų stilių formų kopijavimas čia įgydavo vieną garantuotą bruožą tai tikrai - supaprastinimą, o kai kada ir suprimityvinimą  biggrin.gif viskuo, ir mastelio, ir išraiškingumo, ir skoningumo, ir t.t. prasme, bet tai ne savitumas, tai būdinga bet kuriems periferiniams taškams, tokiems kaip lietuva smile.gif, ir tai kaip sakiau nepadeda sukurti naujos kokybės
mokint moko, bet reikia, kad jie to norėtų  biggrin.gif  o jei rimtai, toks uždavinys - pateikti interjere "lietuviškumą" šiuolaikiškai ištiesų nelengvas net profesionalui. kaip tik dėl minėtų priežasčių to lietuviškumo lengviausia rasti kaimo aplinkoj, (juolab, kad miestuose gyveno persimaišę daug tautybių, kur lietuviai nebuvo dauguma 4u.gif ).
*

Sutinku, lietuviskais motyvais laikome kazka is Rumsiskiu, kazka liaudisko, kaimisko, nes nieko kito nebelieka, visa kita skolinta, atvezta, kopijuota. Bet tuomet iseitu, kad tema tinka kalbeti tik apie sodybu irengima g.gif Ir stai iskyla klausimas. Ar galimas lietuviskumas miesto interjere? Ir koks jis turetu buti?
bigsmile.gif

QUOTE(trr @ 2011 10 03, 21:53)
bet gi čia paprasčiausios filinginės durys,  kokias ir dabar dar daug kas mėgsta ir su lietuviškumu nesieja.  g.gif arba aš ne ten žiūriu g.gif . man tai jos nelabai..  ax.gif
*

taip, cia tema buvo pakrypusi i tarpukari blush2.gif O pavyzdys gal ir nelabai geras, nes filingines tai megsta ir dabar daug kas, bet butent tam tikras isfrezavimas budingas tom senosiom, "smetoniskom" Vel , aisku, tai nukrypimas i lankas, jeigu ieskoti lietuviskumo. Bet vel- mano tevai turi buta Zaliakalnio medinuke, stengiasi issaugot namo puosyba ir autentiskus elementus. Ir ar toki busta galima sieti su lietuviskumu , ar ne?
trr
šiaudinukas drėbtas moliu jėga thumbup.gif ten visus kampus galima daryt užapvalintus (tarkim angų kraštuose ir pan., namelis toks minkštas ir švelnus atrodo wub.gif . aš irgi tokio norėčiau, bet pas mus visas kaimukas senų rastinių trobų, tai nesinori iškristi iš konteksto.. g.gif ir sakyčiau techologija ir ypač medžiagos labai artimos lietuviškumui.

QUOTE(pasikeitusi @ 2011 10 04, 09:53)
Ar galimas lietuviskumas miesto interjere? Ir koks jis turetu buti?
bigsmile.gif

manau galimas tik reik labai ieškot ir sunkiai galvot kaip ir kuom tą padaryt. g.gif biggrin.gif
mano tevai turi buta Zaliakalnio medinuke, stengiasi issaugot namo puosyba ir autentiskus elementus. Ir ar toki busta galima sieti su lietuviskumu , ar ne?
*

drinks_cheers.gif thumbup.gif šaunuoliai, kad saugo. manau galima, juk aplinkui tokių namų yra ir daugiau? ir daug elementų paimta iš kaimo trobų (gyvenau obuolių gatvėj šiek tiek, vėliau netoli turgaus mediniam name, tai visai kaip kaime smile.gif ) vilniuj panašus yra žvėrynas, tik čia labiau gal vilų, vasarviečių rajonas kadaise buvo, bet irgi nyksta, yra.. mokslininkai skuba aprašyt ir dokumentuot, o menininkai nufotografuot užfiksuot, kol dangoraižių nepridygo..
kasiopeja
QUOTE(akvilyte @ 2011 10 04, 05:11)
vilniuje kalvariju g audinių pardėj tiek grozio šia tematika  wub.gif  ir kainos labai padorios... aš manau visus namo langus aprengsiu būtent iš ten  rolleyes.gif 

Iš mano patirties - "Siūlo" produkcijos geriau ieškoti firminėse parduotuvėse, jose tikrai didesnis pasirinkimas negu Kalvarijų g. Beje, verta aplankyti jas visas, nes asortimentas kažkiek skiriasi mirksiukas.gif Man labiausiai patinka Pilies g. biggrin.gif

P.S. firminėse parduotuvėse parduoda ir sveriamas atraižas, kurios labai tinka skiautiniams wub.gif Pvz. šenilo technika siūtas kilimėlis (neradau pirkti tinkamo ilgio)

user posted image
trr
man patinka tokie kilimėliai. thumbup.gif
mot99
QUOTE(trr @ 2011 10 04, 10:30)
manau galimas tik reik labai ieškot ir sunkiai galvot kaip ir kuom tą padaryt.  g.gif  biggrin.gif

*

Kad laaabai sunkiai - cia faktas...
Bet tai nereiskia, kad verta pasiduoti.
Papildyta:
QUOTE(akvilyte @ 2011 10 04, 08:41)
ne apvalų biggrin.gif  paprastą staciakampį  biggrin.gif  iš šiaudinių kitkų, kurios paskui bus padengtos moliu  biggrin.gif o vidines pertvaros-siaudai su moliu maisyti ir pilami į medini karkasą  biggrin.gif  na bet tema ne apie tai  unsure.gif

*

Kaip smagu jums del tokio namuko wub.gif
*Star*
QUOTE(kasiopeja @ 2011 10 04, 11:56)
Iš mano patirties - "Siūlo" produkcijos geriau ieškoti firminėse parduotuvėse, jose tikrai didesnis pasirinkimas negu Kalvarijų g. Beje, verta aplankyti jas visas, nes asortimentas kažkiek skiriasi  mirksiukas.gif  Man labiausiai patinka Pilies g.  biggrin.gif

P.S. firminėse parduotuvėse parduoda ir sveriamas atraižas, kurios labai tinka skiautiniams  wub.gif Pvz. šenilo technika siūtas kilimėlis (neradau pirkti tinkamo ilgio)

user posted image
*

bigsmile.gif O cia toks kaip kad Jyske buna panasiu, ar ne? As tokiu irgi pora turiu nusipirkus, man jie tokie mieli, silti, minksti. labai vonioj tinka smile.gif

As sveriamu atraizu prisiperku, dovanas pakuoju tongue.gif ir dar man tinka floristiniams paveiksleliams pagrindui. Zodziu yra kur juos panaudot, ir pagalvelem uzvalkalai labai liuks.

Akvilyte, labai fainas bus namukas turbut bigsmile.gif Gal galima butu foto koki pvz?
kasiopeja
QUOTE(*Star* @ 2011 10 04, 08:53)
bigsmile.gif O cia toks kaip kad Jyske buna panasiu, ar ne? As tokiu irgi pora turiu nusipirkus, man jie tokie mieli, silti, minksti. labai vonioj tinka  smile.gif

gali būti, nelabai žinau Jyskinių smile.gif Šiaip principas panašus - iš audinio, skalbiamas. Ir pasisiūti labai paprasta. Jei būčiau siuvusi iš ištisinių medžiagos gabalų, būtų ir vakaro pakakę.

Beje, gal kas esate užtikusios didesnių popierinių karpinių (didesnių negu atvirutė)? Kažkaip pagalvojau, kad jie visai tinka į lengvo ir paprasto, bet ne prasto dekoro kategoriją bigsmile.gif
Lachesė
http://www.grynas.lt/gyvenimas/genialios-i...s.d?id=50286900

labai į temą baldeliai smile.gif
trr
QUOTE(Lachesė @ 2011 10 04, 14:07)

aha, ištiesų masyvumas ir vienas lietuviško ornamento motyvas galvoje pilnai sukelia lietuviškumo asociacijas thumbup.gif ir kartu šiuolaikiškai lakoniškas, manau visiškai nesipjautų su miesto interjeru.
sena pažįstama
QUOTE(trr @ 2011 10 04, 10:30)
ir sakyčiau techologija ir ypač medžiagos labai artimos lietuviškumui.
*

Kadangi esu siek tiek prisilietusi prie etnografijos, tai siaudu-molio drebiniai budavo tik tvartuose, kutese blush2.gif Siaudinuku statytojams nepasako vieno labai svarbaus dalyko: lietuviskas siaudas kaip siltinimo medziaga visai netinka del pelesio, kuri pasigauna dar laukuose budamas. Plika akimi jie nematomi, bet sudeti i kitkas po keliu metu vis tiek pelesis darbuojasi, ardo siaudo struktura, siaudas ima trupeti, trunyti, kol sukris ir liks tik molio isore bei medinis karkasas. Kokioj Ispanijoj-taip, siaudai buna sausi, pelesis neisiveisia. Lietuvoj gi, net rastus medzio del netinkamos klimatines juostos privalo apdoroti antiseptinemis priemonemis, mirko spec.mirkaluose. Vadinasi, arba ir siaudus teks apdoroti antiseptinemis priemonemis, o kas jau nebus ekologiska, arba siaudus teks pirkti is uzsienio.
Lietuviai tikrai nebuvo tokie kvaili, kad neivertintu siaudu siltumo. Tam drebdavo tvartus is molio, kalkiu(antiseptikas), imaisant siaudu. Kad vien is siaudu detu ir apdrebtu molio tinku-to nebuvo. Ir dabartiniai statytojai skeptiskai ziuri i siaudu namus Lietuvoje(pabreziu-Lietuvoje, nes kitur siaudinukai puikiausiai prigije ir puikiausiai laikosi). Bet tema ne apie siaudinukus.

Man lietuviskuma inesa dirbiniai is siaudu: siaudu "sodai", esu maciusi siaudu lempu gaubtus, koks siaudinis kreslas ne Kinijos irgi man kazkaip namuose inesa lietuviskuma. drinks_cheers.gif
*Star*
QUOTE(sena pažįstama @ 2011 10 04, 17:29)
Man lietuviskuma inesa dirbiniai is siaudu: siaudu "sodai", esu maciusi siaudu lempu gaubtus, koks siaudinis kreslas ne Kinijos irgi man kazkaip namuose inesa lietuviskuma. drinks_cheers.gif
*

Šiaudinis sodas kaip puošmena gražu, bet, deja, šito grožio po metų ar daugiausia dviejų, kad ir skaudama širdim, rektų atsisakyt ax.gif Nu baisus dulkių surinktuva, arba išvalyt eiktų kruopščiai kažkokiu būdu nuvalyt kiekvieną detalytę... tai va tas pats įtariu ir su šviestuvais. jeigu pavyzdžiui iš vytelių pintus gobtuvus galima juk pakišt po kranu ir nuplauti, nudžius ir nieko baisaus, tai šiaudinį neįsivaizduoju kaip reikėtų išvalyt g.gif
trr
QUOTE(sena pažįstama @ 2011 10 04, 16:29)
Kadangi esu siek tiek prisilietusi prie etnografijos, tai siaudu-molio drebiniai budavo tik tvartuose, kutese blush2.gif
Lietuviai tikrai nebuvo tokie kvaili, kad neivertintu siaudu siltumo. Tam drebdavo tvartus is molio, kalkiu(antiseptikas), imaisant siaudu. Kad vien is siaudu detu ir apdrebtu molio tinku-to nebuvo.
*

žinau žinau, močiutės sodyboj toks tvartukas buvo, tai tėtis jau kadų kadais viską paaiškino.. smile.gif 4u.gif o kad šiaudai neilgaamžiai tai taip, jei ne pelėsis tai peliokai gali patvarkyt.. tiesiog pats drėbimo principas panašus ir medžiagos tos pačios, t.y. vietinės, kurių turim sočiai, todėl harmoningai dera ir su kraštovaizdžiu ir su lietuviškumu, sakyčiau.. g.gif rolleyes.gif
dėl rąstinukų kas kita, manau seniau nebuvo jokių cheminių antiseptikų, o namukai ramiausiai šimtą metų išstovėdavo, tiesiog reikia tinkamai paruošt medieną, žinot kada pjaut ir kaip išdžiovint, ir darydavo tą labai atsakingai, o tai ne šiuolaikiniams tempams, deja. čia nupjovė, čia pastatė.. doh.gif
pvz. vienas iš niuansų, kuomet rąstus transportuodavo plukdydami sieliais, rąstams ilgai mirkstant tekančiam vandeny, vanduo išskalaudavo tą medieną, t.y. išplaudavo visas medžio sultis, todėl vėliau išdžiovinus jo joks grybas neimdavo..
kasiopeja
Vakardienos atradimas wub.gif

http://www.etnodesign.lt/

O čia skandinavų dizainas, bet manau ir lietuvio širdžiai artimas...
user posted image
user posted image
*Star*
4u.gif

Yra yra ir Lietuvoje ir siuvinėjančių, ir karpinius darančių. Kiek per laidas apie visokias veiklas ir bendruomenes rodo. karpinių kokių meistrų yra, juk net parodas rengia... ir siuvinėtojų taip pat.
_inokit čia arba per bendruomenes reiktų pasidomėti, ar kokią laidą netingėt pažiūrėt "tarp miesto ir kaimo" pvz. O šiaip tai kai kurie muziejai bendradarbiauja su vietiniais savamoksliais menininkais ir priima jų darbelius pardavimui.
Aš taip irgi parduodu savo floristinius paveikslėlius blush2.gif
Rimvyde1
mokint moko, bet reikia, kad jie to norėtų biggrin.gif o jei rimtai, toks uždavinys - pateikti interjere "lietuviškumą" šiuolaikiškai ištiesų nelengvas net profesionalui. kaip tik dėl minėtų priežasčių to lietuviškumo lengviausia rasti kaimo aplinkoj, (juolab, kad miestuose gyveno persimaišę daug tautybių, kur lietuviai nebuvo dauguma 4u.gif ).

Aš manau, jok ne dizaineriuose esme, o klientuose. Kokio stiliaus klientas pageidauja, toks stilius ir kuriamas. Jei nėra paklausos, nepopuliarūs tokio tipo interjerai, tai jų ir nekuriama. Juk visi orentuojasi į rinka.
Jokio stebuklo ir problemos nematau kuriant interjera mieste su lietuviškais bruožais. Tiesiog natūralias medžiagas, autentiškumo motyvus galima pritaikyti šiek tiek juos sumiesčioninus, t.y. pritaikius šiuolaikiniam interjerui. Pirmiausia reikia nuspręsti kas svarbiausia lietuviškame interjere- natūralios gamtoje sutinkamos spalvos, natūralios medžiagos, tai jos mus priartina prie gamtos, suteikia jaukumo, ramybės ir saugumo pojūtį. Tad nuo to ir pradekim kurti savo namus. Tiesiog pačiam žmogui reik nuspręsti kiek norisi to naturalumo. Juolabiau daugelis apeliuoja į praktiškumą, o naturalios medžiagos nepamirškim visuomet ir sunkiau valomos ir sunkiau prižiūrimos.Todėl manau šiektiek poliesterio netik nesugadins visumos, bet palengvins šeiminkės dalią. Tarkim ant lengvo audinio karpinių motyvai puikiausiai tiks kaip dekoras aplikuojant langų tekstilę, dekoruojant lovatiesę ar pagalvėles, ar tiesiog dalį sienos dekoruoti liaudiškais ornamentais (gyvybės medžiais, tulpemis). O virtuvinių baldų su medžio fasadu, dekoratyviniais drožiniais, rankšluostinėmis gali pagaminti daugelis gamintoju, juolab šiuolaikinės technologijos suteikia plačias galimybes spalvinėje gamoje, formų įvairovėje. Galima juk ir minkštus baldus, aptraukti dar močiučiu namie austais "dyvanais", papuošti patalynę nerinukais ir neslėpti pagalvių į patalynės dėžę. Žmogaus fantazijai ribų nėra, svarbu žinoti ko nori galutiniame rezultate.
*Star*
user posted image

Apie dekorus namams. Tokius esu dovanojusi ir pardavusi. Tiesiog mielas rankdarbis, veikla, kuri, man rodosi, yra visai lietuviška.

Beje, sakykim senos šeimos fotografijos, arba kažkas įdomesnio juoda balta... na kažką artimo lietuviškam pradui, užfiksuoto ar paveikslėlyje, ar fotografijoje, manau galima pritaikyti.

Namo, kurį perkam savininkė žadėjo man palikt apvalų stalą, mačiau dar kampe stovinčią mažutę etažerę, keletą senučiukių maldaknygių, kurias kolekcionuoju...

beje, kalbant apie kolekcionavimą, gal netyčia kas nors žinote gerą išsaugojimo receptą pvz maldaknygių? g.gif
trr
QUOTE(*Star* @ 2011 10 11, 13:48)
keletą senučiukių maldaknygių, kurias kolekcionuoju...

beje, kalbant apie kolekcionavimą, gal netyčia kas nors žinote gerą išsaugojimo receptą pvz maldaknygių?  g.gif
*

bais įdomu man tos maldaknygės, o kiek jau jų turite? ir kokia seniausia? kur išleistos? būtų visai įdomu pamatyt foto.. blush2.gif
geras išsaugojimo receptas nenaudoti jų ir nevartyti visai smile.gif , laikyti spec. dėžutėse, o geriausia restauruoti.. jei sugalvosit pati tą daryti, tai tik nenaudokit lipnios juostos ir/ar momento klijų, bet geriau patikėti profesionalams.. ax.gif
Crazy Daisy
Sveikos 4u.gif Rekonstruojame kaimišką sodybą į gyvenamą namą, tai prie visokių temų aš čia bandžiau šlietis - ir prie sodybų, ir prie skandinaviškų blush2.gif Siekiame to, ką vadinčiau lietuvišku vintage biggrin.gif Tai džiugu, kad atsirado šita tema, nes daug bendraminčių, kurie norėtų lietuviškų NAMŲ, būtent namų, o ne sodybų, nesutinku. Mano nuomonė nesutampa su kažkieno jau čia išsakyta - kad lietuviškas interjeras, tai tik natūralios spalvos, medis... Buvo ir seniau pakankamai to akrilo, ar aliejaus - prisiminkime nuostabią kraičio skrynių, lovų tapybą wub.gif Tokius perliukus, kurie gražūs mano akiai, o kartu ir funkcionalūs ir stengiamės išsaugoti ar atkurti savo pasakų namelyje ax.gif
Pagąsdinimui - va, nuo ko pradėjome mes biggrin.gif
user posted image
trr
QUOTE(Crazy Daisy @ 2011 10 11, 15:52)
Mano nuomonė nesutampa su kažkieno jau čia išsakyta - kad lietuviškas interjeras, tai tik natūralios spalvos, medis... Buvo ir seniau pakankamai to akrilo, ar aliejaus - prisiminkime nuostabią kraičio skrynių, lovų tapybą  wub.gif

buvo, bet ne tiek daug, kad namus dažytų, tik baldų dekorui, o bendrai interjere dominuodavo tai vistiek medienos spalva, na gal dar baltinimas kalkėm.. o akrilas apskritai gal dar nė šimto metų neturi. smile.gif
Crazy Daisy
Trr - bet Jūs turite galvoje kaimo namus? O kaip dvareliai? Būdavo ten įvairių puošybos elementų - tiek vidaus, tiek išorės. Tiesa, nežinau, ar akrilu dažydavo g.gif O tai Jums lietuviškas interjeras siejasi su tam tikru laikotarpiu? Nes mūsų tėvų vaikystės namai tai jau žali/geltoni/rudi... Mano galva, jeigu kalbame ne apie konkretaus laikotarpio lietuvišką interjerą, tai jis dabar yra virsme ir mes jo kūrėjai rolleyes.gif
trr
QUOTE(Crazy Daisy @ 2011 10 11, 17:17)
Trr - bet Jūs turite galvoje kaimo namus? O kaip dvareliai? Būdavo ten įvairių puošybos elementų - tiek vidaus, tiek išorės. Tiesa, nežinau, ar akrilu dažydavo  g.gif  O tai Jums lietuviškas interjeras siejasi su tam tikru laikotarpiu? Nes mūsų tėvų vaikystės namai tai jau žali/geltoni/rudi... Mano galva, jeigu kalbame ne apie konkretaus laikotarpio lietuvišką interjerą, tai jis dabar yra virsme ir mes jo kūrėjai  rolleyes.gif
*

žali/geltoni/rudi (beje, jei pastebėsit, retai kada mėlyni smile.gif ) tai čia jau tarybinis laikotarpis, kuomet visoks lietuviškumas visaip gniuždomas ir iškraipomas buvo.. g.gif
bet dėl virsmo sutinku.. 4u.gif
*Star*
QUOTE(Crazy Daisy @ 2011 10 11, 16:52)
Sveikos  4u.gif  Rekonstruojame kaimišką sodybą į gyvenamą namą, tai prie visokių temų aš čia bandžiau šlietis - ir prie sodybų, ir prie skandinaviškų  blush2.gif Siekiame to, ką vadinčiau lietuvišku vintage  biggrin.gif  Tai džiugu, kad atsirado šita tema, nes daug bendraminčių, kurie norėtų lietuviškų NAMŲ, būtent namų, o ne sodybų, nesutinku. Mano nuomonė nesutampa su kažkieno jau čia išsakyta - kad lietuviškas interjeras, tai tik natūralios spalvos, medis... Buvo ir seniau pakankamai to akrilo, ar aliejaus - prisiminkime nuostabią kraičio skrynių, lovų tapybą  wub.gif Tokius perliukus, kurie gražūs mano akiai, o kartu ir funkcionalūs ir stengiamės išsaugoti ar atkurti savo pasakų namelyje  ax.gif
Pagąsdinimui - va, nuo ko pradėjome mes  biggrin.gif
user posted image
*

bigsmile.gif Gražus namukas. O langinės numtos? Toks įspūdis, kad kažkada tas namas su langinėm buvęs smile.gif

tai ar jau pradėję esat tvarkytis, ar čia dar toks vaizdas tebėra? smile.gif

Trr, apie tas maldaknygęs. na įvairiai, kelias ti turiu, viena 1904m., kitos ir 34, 40,m smile.gif

user posted image
trr
QUOTE(*Star* @ 2011 10 11, 19:21)
Trr, apie tas maldaknygęs. na įvairiai, kelias ti turiu, viena 1904m., kitos ir 34, 40,m  smile.gif

oi, tai labai linkiu plėstis ir kolekcionuoti toliau, tai tikrai įdomūs objektai thumbup.gif , juolab jų kolekcionavimas neturėtų būti labai sunkus, nes jų kiekvienuose namuose būdavo, ir dabar neretai pas senienų prekiautojus matau.. o maldaknygės, beje, savo viršeliais visada būdavo puošniausia namų knyga, pagal laikmetį ir madą skirtingai dekoruotos.. thumbup.gif (jaučių aistrą senoms knygoms wub.gif ).
o štai tokių egzempliorių su plastikiniais viršeliais neteko sutikti? tai 1917 metų leidinys (iš mažvydo bibliotekos). kadangi plastikas tada buvo absoliuti naujovė, o ir dramblio kaulą primena, tai buvo prabanga - tokie viršeliai buvo brangesni už odinius. linkiu laikui bėgant ir tokių susimedžioti.. 4u.gif

user posted image

(tikiuosi nebus labai ne į temą, nes senų knygų lentyna irgi gali būti lietuviško interjero dalim rolleyes.gif ax.gif )
*Star*
QUOTE(trr @ 2011 10 11, 21:52)
oi, tai labai linkiu plėstis ir kolekcionuoti toliau, tai tikrai įdomūs objektai  thumbup.gif , o štai tokių egzempliorių su plastikiniais viršeliais neteko sutikti? tai 1917 metų leidinys (iš mažvydo bibliotekos). kadangi plastikas tada buvo absoliuti naujovė, o ir dramblio kaulą primena, tai buvo prabanga - tokie viršeliai buvo brangesni už odinius. linkiu laikui bėgant ir tokių susimedžioti..  4u.gif

*

bigsmile.gif Ne, su plastikiniu viršeliu neteko.
tai turbūt reikėtų pamąstyt namie apie kažką panašaus :

user posted image

į nišas, kurios gali būt kaip savotiškos šeimos reliktų saugyklos, kad ir pridengtos stiklu, pvz. Ir pačiam pasigrožėti, ir kitam parodyti... Tai tiesiog ir kaip mini muziejukai namie. jeigu daktas labai brangus, nebūtinai pinigine prasme, kaip mano viena iš tų maldaknygių, kuriai daugiau nei šimtas metų, tai vartinėt baisu, kad nepakenkčiau dar labiau, arba dar tokie trpūs daikčiukai, kuriuos irgi bandžiau paauglystėj kolekcionuot ir tai seniausi egzemplioriai, aišku, turiu ir naujesnių.

Reikės pasieškoti internete, gal yra kas kolekcionuoja, mane domintų kaip juos laikyt.

user posted image

Aišku, galima sakyt, kad čia jau nukrypimas į lankas, bet pavyzdžiui mano prosenelės maldaknygė, kurią vartė gal ir mano proprosenelė, šventi paveikslėlai išsilaikę iki dabar, tai mano istorija. Ir jei galima padėt, laikyti tuos daiktus namuose taip, kaip interjero detalę, kad ir vaikai augdami jaustų istorijos tąsą ir ugdytųsi pagarbą šeimai, protėviams, istorijai, savo šaknims... ax.gif gal aš čia perdėm filosofiškai, bet jei jau kuriam lietuviškumą, tai manau, jog tema tikrai gali būt aprėpianti platesnį kontekstą... blush2.gif
trr
QUOTE(*Star* @ 2011 10 12, 00:03)
mane domintų kaip juos laikyt.

vadinas čia labiau galima sakyt ne kaip laikyti, o kaip pateikti. niša po stiklu visai graži idėja. svarbiausia, kad tos knygos ir atvirukai visai negautų tiesioginės saulės spindulių ir dulkių, nes jie labai ardo popierių (tada jis ruduoja ir "silpsta"). na ir žinoma drėgmė (tada knygoje auga pelėsiai). dar gali gyviai visokie, pvz kirvarpos pulti knygas (jei yra skylučių ir griovelių, tai čia jų darbas)..
*Star*
QUOTE(trr @ 2011 10 12, 01:26)
vadinas čia labiau galima sakyt ne kaip laikyti, o kaip pateikti. niša po stiklu visai graži idėja. svarbiausia, kad tos knygos ir atvirukai visai negautų tiesioginės saulės spindulių ir dulkių, nes jie labai ardo popierių (tada jis ruduoja ir "silpsta"). na ir žinoma drėgmė (tada knygoje auga pelėsiai). dar gali gyviai visokie, pvz kirvarpos pulti knygas (jei yra skylučių ir griovelių, tai čia jų darbas)..
*

Tai va, viena neblogai "apdorota" kirvarpų doh.gif taip gaila...

Panaršius radau keletą temų diskusijoms smile.gif

user posted image

user posted image

Kaip jums tokio stiliaus šviestuvai, baldai iš ragų? Vyras medžiotojas, tai jau iš kokių stirnino regelių ir mums šviestuvas išeitų biggrin.gif

user posted image

Takeliai. Man įspūdingai atrodo mediniai takai. Akmeninių neradau tokių, kurie labai kristų į akį, bet turėjau minty tokį a la akmeninį grindinį.

user posted image

Na ir tvoros tvorelės. Estetinis vaizdas, praktinis. Kaip suderint ir kad būtų "į temą" ? rolleyes.gif

user posted image
sena pažįstama
Star, ale kokiu groziu jus cia pridejot wub.gif Ir darbeliai jusu dailus 4u.gif
Craizy Daisy, Trr tiesa pasake-geltoni, zali, rudi namai ir vidaus spalvos atsirado sovietmeciu. Interjere iki to laiko dominavo, kaip minejau, naturalios medzio spalvos+dazytos augaliniais dazais. Kaip tuos dazus isgaudavo, padarydavo-as nezinau blush2.gif Zinau, kad dar kol gyva prosenele buvo, tai moke dazus plaukams is augalu daryti, pvz, ji savo zila galva dazydavo kazkokio medzio zieves nuoviru(nepamenu kokio), pastiprinus ji actu(? gal, nes as vaikas buvau tuo metu dar).
Man lietuviskas stilius tas tikrasis yra kazkur 1900-1937 metais. Veliau daug itakos dare karas, pokaris, sovietmetis su savo standartiniais butais ir standartiniais baldais(to irodymas filmas "Likimo ironija, arba po pirties").

Kaip minejau, statau karkasine sodyba. Kol kas sodyba, o paskui ruosiuosi pencijoj ir gyventi. Vien lietuviskas stilius neiseina, bet detalemis ruosiuosi ta nama atgaivinti. Langai, aisku, plastikiniai, bet jie medzio spalvos. Dabar su vyru ziurinejam langu apvadus, na kazkaip man svarbi detale, tarsi namo akys wub.gif
http://www.google.lt/search?q=langu+apvada...mp;ved=0CGgQsAQ
Va cia po straipsniu daug langu apvadu pvz:
http://www.dzukijosparkas.lt/etnokultura.htm
Dar radau ne tik langu apvadus, bet ir kraigo puosyba bei siek tiek asketisko vidinio interjero
http://mkp.emokykla.lt/ars/liet_tautodaile...en_pastatai.htm
sena pažįstama
Cia dar daug informacijos apie lietuviska stiliu
http://www3.lrs.lt/docs2/LUWCJUKB.PDF
akvilyte
QUOTE(*Star* @ 2011 10 12, 00:49)
Takeliai. Man įspūdingai atrodo mediniai takai.

drinks_cheers.gif kaži kokio storio turi būt tos ripkutės, kad normaliai laikytusi? g.gif

nebloga medziaga bigsmile.gif

http://www3.lrs.lt/docs2/JRGYCRRP.PDF

aš ryškiai ne tuo laiku gimiau lotuliukas.gif nu kaip norečiau gyvent tokioj tradicinej sodyboj... bet kaip tie senoliai tiek gražių dalykėlių pridarydavo wub.gif
Papildyta:
QUOTE(sena pažįstama @ 2011 10 12, 08:05)
Cia dar daug informacijos apie lietuviska stiliu
http://www3.lrs.lt/docs2/LUWCJUKB.PDF
*

lotuliukas.gif nu va ta pati parasem biggrin.gif

o esat buvusios rumsiskėse??? as tik per kažkokią šventę, bet gal verta nuvažiuot pasidairyt rimčiau g.gif
*Star*
QUOTE(akvilyte @ 2011 10 12, 09:49)
drinks_cheers.gif kaži kokio storio turi būt tos ripkutės, kad normaliai laikytusi?  g.gif

nebloga medziaga  bigsmile.gif

http://www3.lrs.lt/docs2/JRGYCRRP.PDF
aš ryškiai ne tuo laiku gimiau  lotuliukas.gif  nu kaip norečiau gyvent tokioj tradicinej sodyboj... bet kaip tie senoliai tiek gražių dalykėlių pridarydavo  wub.gif
Papildyta:

lotuliukas.gif  nu va ta pati parasem  biggrin.gif
o esat buvusios rumsiskėse??? as tik per kažkokią šventę, bet gal verta nuvažiuot pasidairyt rimčiau  g.gif
*

bigsmile.gif Apvadai. Man tikrai labai gražu mediniam namui langinės....
thumbup.gif Aš kuo daugiau žiūrinėju to lietuviškumo, tuo prėskesnis man šiuolaikinis dizaina atrodo ax.gif Tiek išorėj, tiek viduj...

Ir man įdomu kaip t` medinį takelį paklot

Rumšiškėse aš nesu buvus, bet labai įdomu čia diskutuojant it muziejų aplankyt.

Sena pažįstama gal muziejuj dirba. ar aš klystu blush2.gif

Crazy Daisy
Sveikos.
QUOTE(trr @ 2011 10 11, 17:23)
žali/geltoni/rudi (beje, jei pastebėsit, retai kada mėlyni smile.gif ) tai čia jau tarybinis laikotarpis, kuomet visoks lietuviškumas visaip gniuždomas ir iškraipomas buvo..  g.gif
*

Taip, mėlyna - baltarusių spalva. smile.gif
O dėl spalvinimo - teko kalbinti vieną dieduliuką (1916 m. gimimo), kuris gyveno rąstinėje juodoje troboje, atsiradus šiltinimo medžiagoms, apšiltino trobą iš lauko, nu ir apkalė lentutėm, nudažė. Taip kad aš vistik liksiu prie nuomonės, kad daugiau spalvų mūsų buityje atsirado tiesiog gyvenimui einant į priekį.

QUOTE(*Star* @ 2011 10 11, 19:21)
bigsmile.gif Gražus namukas. O langinės numtos? Toks įspūdis, kad kažkada tas namas su langinėm buvęs  smile.gif

tai ar jau pradėję esat tvarkytis, ar čia dar toks vaizdas tebėra?  smile.gif
*

Ačiū, Star. Mes čia tik nuo praeitos žiemos, tai langinių jau nebuvo g.gif Namas - 1942 m., pristatytas 1954 m. Susipažinau su moterimi, kuri tame name gimusi, tai reiks pakalbinti. Ateityje planuojame langines ax.gif
Dabar išorinis vaizdas nelabai pasikeitęs - darželiai patvarkyti, gėlių padaugėje. "Kuičiamės" vidure - kartoninės pertvaros išgriautos, vidaus "apdaila" nuimta, grindų lygis suvienodintas, grindinis šildymas išvedžiotas ir išlietos grindys, santechnikos įvadai padaryti. Žodžiu, darbelio - ilgiems metams į priekį, bet kai norisi paskolom neapsikraut, taip ir gaunasi doh.gif

QUOTE(sena pažįstama @ 2011 10 12, 07:16)
Craizy Daisy, Trr tiesa pasake-geltoni, zali, rudi namai ir vidaus spalvos atsirado sovietmeciu. ....
Man lietuviskas stilius tas tikrasis yra kazkur 1900-1937 metais. Veliau daug itakos dare karas, pokaris, sovietmetis su savo standartiniais butais ir standartiniais baldais(to irodymas filmas "Likimo ironija, arba po pirties").

Kaip minejau, statau karkasine sodyba. Kol kas sodyba, o paskui ruosiuosi pencijoj ir gyventi. Vien lietuviskas stilius neiseina, bet detalemis ruosiuosi ta nama atgaivinti. Langai, aisku, plastikiniai, bet jie medzio spalvos.
*

Jau rašiau, ką galvoju, bet jeigu Jums norisi atkurti būtent 1900-1937 metus, tuomet taip - kaimo trobose spalvinė puošyba bus tik interjere, dvariukuose - bendros Rytų ir Vidurio Europos tendencijos, pramaišiui su lietuviška drožyba, puošyba.
O kodėl langai plastikiniai? g.gif
Pas mus bus mediniai, atkartojantys dabar esančią forma ax.gif
sena pažįstama
QUOTE(*Star* @ 2011 10 12, 09:14)
Sena pažįstama gal muziejuj dirba. ar aš klystu  blush2.gif
*

Oi, tikrai ne biggrin.gif Tiesiog kai studijavau, mano diplominiai darbai buvo etnografine tema, tad visos grycios tokios is tarpukario laiku isvaiksciotos, ant tu baldu issedeta, visos mociutes isklausytos. Bet nuo baigimo praejo daug metu, darbas visai ne studijom susijes, o kai emem statyti sodyba, tai kazkaip link to lietuvisko stiliaus eme traukti blush2.gif Nemoku pasakyti, bet tai taip artima pasidare, na traukte traukia, nors kai projekta darem, galvojom, kad visai kitoks namas bus. O dabar statom ir matau(nepalaikykit manes nusokusia nuo proto, bet tarsi man namas pats "sako", ko jis nori blush2.gif ). Ir ne tik man namas "pasnibzda", bet, kas idomiausia, ir vyrui bigsmile.gif Mes abu tylomis sumastom ta pati. Na pvz, ejau apziureti namo, kol ejau, nuziurinejau, galvojau, ot, namas :tuscias", na toks be gyvybes, tokia dezute su mansarda, kaip kad milijonai kitokiu siuolaikiniu nameliu kaimo vietovese, be savo "veido". Ot, galvoju, jei taip uzdejus langu apvadus, zirgelius ant stogo kraigo... wub.gif Prieinu prie namo, o man vyras ir sako: zinai, namas be gyvybes, davai, mes ji papuoskim langu apvadais, per ziema pats ir issipjaustysiu biggrin.gif
Suprantat? Pats namas mums ABIEMS diktuoja salygas.
Juma81
QUOTE(*Star* @ 2011 10 12, 01:03)
bigsmile.gif Ne, su plastikiniu viršeliu neteko.
tai turbūt reikėtų pamąstyt namie apie kažką panašaus :

user posted image

į nišas, kurios gali būt kaip savotiškos šeimos reliktų saugyklos, kad ir pridengtos stiklu, pvz. Ir pačiam pasigrožėti, ir kitam parodyti... Tai tiesiog ir kaip mini muziejukai namie. jeigu daktas labai brangus, nebūtinai pinigine prasme, kaip mano viena iš tų maldaknygių, kuriai daugiau nei šimtas metų, tai vartinėt baisu, kad nepakenkčiau dar labiau, arba dar tokie trpūs daikčiukai, kuriuos irgi bandžiau paauglystėj kolekcionuot ir tai seniausi egzemplioriai, aišku, turiu ir naujesnių.

Reikės pasieškoti internete, gal yra kas kolekcionuoja, mane domintų kaip juos laikyt.

user posted image

Aišku, galima sakyt, kad čia jau nukrypimas į lankas, bet pavyzdžiui mano prosenelės maldaknygė, kurią vartė gal ir mano proprosenelė, šventi paveikslėlai išsilaikę iki dabar, tai mano istorija. Ir jei  galima padėt, laikyti tuos daiktus namuose taip, kaip interjero detalę, kad ir vaikai augdami jaustų istorijos tąsą ir ugdytųsi pagarbą šeimai, protėviams, istorijai, savo šaknims...  ax.gif gal aš čia perdėm filosofiškai, bet jei jau kuriam lietuviškumą, tai manau, jog tema tikrai gali būt  aprėpianti platesnį kontekstą...  blush2.gif
*

Tokius dalykus galima įrėminti ir atitinkamoj vietoj (patalpoj) pakabinti. Dar galima į kokią senovinę spintelę su stiklinėm durelėm sudėt. O tų angų (nišų) darymas, mano galva, jau nebūtų tradiciškas motyvas.
*Star*
QUOTE(Crazy Daisy @ 2011 10 12, 10:43)
Dabar išorinis vaizdas nelabai pasikeitęs - darželiai patvarkyti, gėlių padaugėje. "Kuičiamės" vidure - kartoninės pertvaros išgriautos, vidaus "apdaila" nuimta, grindų lygis suvienodintas, grindinis šildymas išvedžiotas ir išlietos grindys, santechnikos įvadai padaryti. Žodžiu, darbelio - ilgiems metams į priekį, bet kai norisi paskolom neapsikraut, taip ir gaunasi  doh.gif
*

Tai jau taip, jei norisi susitvarkyti be paskolų, taip jau yra... nesigauna viens du ir yra.
na, bet sėkmės tvarkymuose, prašom pasigirti jei ką gražaus pasidarėt, kaip darot kažką mirksiukas.gif

QUOTE(sena pažįstama @ 2011 10 12, 10:51)
Oi, tikrai ne biggrin.gif Tiesiog kai studijavau, mano diplominiai darbai buvo etnografine tema, tad visos grycios tokios is tarpukario laiku isvaiksciotos, ant tu baldu issedeta, visos mociutes isklausytos.
Suprantat? Pats namas mums ABIEMS diktuoja salygas.
*

bigsmile.gif Bet tai nuostabu. vadinas namas nori susigrąžinti kas iš jo atimta.

Šiaip apskritai, perkant būsta, kiek man pačiai teko keisti gyvenamąsias vietas, įspūdis ir nuojauta, širdies balsas tikrai ne paskutinėj vietoj.
Dabar va, namukas, kurį perkam yra mūrinukas, man truputį galvą skauda kaip reiks vidų sudėlioti.
Bet mes su vyru irgi sutariam mums abiems svarbiais klausimais. man medis artima tekstūra, vyrui irgi, taI viduje stengsimės naudot kuo daugiau tokių medžiagų. Kiemą apsitvarkyt irgi, kad akiai būtų miela, bet ir artima natūralumui.

P.S.
Oi, beje, prisiminiau, kad neparašiau, apie spalvas. Ažuolo žievė dažo rudai, jos virinimo laikas duoda spalvos intensyvumą (iki labai tamsios spalvos)
Crazy Daisy
Labai liuks Senos pažįstamos nuoroda thumbup.gif 4u.gif
Čia yra etninės globos tarybos 5 knygelės:
http://www3.lrs.lt/pls/inter/w5_show?p_r=7...92644&p_k=1
Porą turiu originale, kitų nepavyko nučiupti blush2.gif

Aj, ir aš dar apie spalvas prisiminiau lotuliukas.gif
http://www11.brinkster.com/bituke/straipsniai/augalai.html
*Star*
QUOTE(Crazy Daisy @ 2011 10 12, 11:11)
Labai liuks Senos pažįstamos nuoroda  thumbup.gif  4u.gif
Porą turiu originale, kitų nepavyko nučiupti  blush2.gif
*

Rytų, vakarų aukštaičiai, o šiaurinė dalis? biggrin.gif
akvilyte
QUOTE(Crazy Daisy @ 2011 10 12, 10:11)
Labai liuks Senos pažįstamos nuoroda  thumbup.gif  4u.gif
Porą turiu originale, kitų nepavyko nučiupti  blush2.gif

ir kaip dabar dirbti blink.gif doh.gif
*Star*
QUOTE(akvilyte @ 2011 10 12, 11:38)
ir kaip dabar dirbti  blink.gif  doh.gif
*

hihihi.gif kaip ten sakoma... jeigu darbas trukdo, darbą reikia mesti šonan biggrin.gif
sena pažįstama
user posted image
Ikeliu is kitos temos, tikiu, kad nelietuviskas, ale pasiziurekit, kokie puosybos elementai wub.gif Jazau, man jau seile nutyso blush2.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.