Įkraunama...
Įkraunama...

Matematika

QUOTE(meridiana @ 2011 12 07, 13:22)
Laba diena, gal kas turite pavyzdį, kaip reikia spręsti šį uždavinuką. Ačiū. 4u.gif
user posted image


Čia kalbama apie Ekonominės sistemos balanso modelį, kitaip Leontjevo modelį.
Gamybos planas X vadinamas subalansuotu (optimaliu), jei jis tenkina lygtį (E-A)X=C. Tuomet X=(E-A)^(-1)*C. (Čia E yra vienetinė matrica).
Detaliau: 1.randame matricų skirtumą E-A; 2. Randame (E-A) atvirkštinę matricą (E-A)^(-1); 3.Sudauginame gautą atvirkštinę matricą su matrica C;
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo viduramziudama: 07 gruodžio 2011 - 14:36
Norėjau padėkoti viduramziudamai 4u.gif kad užvedė ant kelio, vargais negalais išsprendžiau karsta.gif Pasitikrinau, ir tikrai gautos reikšmės teisingos. Gal kas padėtų dar su šiuo uždavinuku susitvarkyti:
user posted image
Atrodo paprastas, bet man tikriausiai galva perkaito nuo prieš tai spręsto, tai nebe sugalvoju nuo ko čia pradėti doh.gif
Atsakyti
QUOTE(meridiana @ 2011 12 07, 17:24)
Norėjau padėkoti viduramziudamai  4u.gif kad užvedė ant kelio, vargais negalais išsprendžiau karsta.gif  Pasitikrinau, ir tikrai gautos reikšmės teisingos. Gal kas padėtų dar su šiuo uždavinuku susitvarkyti:
user posted image
Atrodo paprastas, bet man tikriausiai galva perkaito nuo prieš tai spręsto, tai nebe sugalvoju nuo ko čia pradėti doh.gif


Jei čia paprastas determinantas, o ne kokia ekonomikos teorijos įmantri notacija, tai (pagal determinanto apibrėžimą):
x^2*2*0+x*1*(-2)+7*1*(-1)-(-2)*2*1-x*7*0-1*(-1)*x^2=-2x-7+4+x^2=x^2-2x-3
reikia prilyginti nuliui.
Atsakyti
QUOTE(Dėdė Pranas @ 2011 12 07, 18:58)
Jei čia paprastas determinantas, o ne kokia ekonomikos teorijos įmantri notacija, tai (pagal determinanto apibrėžimą):
x^2*2*0+x*1*(-2)+7*1*(-1)-(-2)*2*1-x*7*0-1*(-1)*x^2=-2x-7+4+x^2=x^2-2x-3
reikia prilyginti nuliui.

Išspręsta, širdingai ačiū aciuks.gif
Atsakyti
QUOTE(viduramziudama @ 2011 12 06, 22:06)
Laba,
nežinau, kurio kurso (ar klasės)  yra uždaviniai, bet, pvz., 1 uždavinys yra ganėtinai sunkus, nes čia realiai kalbama apie Pirmos rūšies Stirlingo skaičius (paprasčiau apie žmonių sodinimą prie apvalaus stalo; plačiau Wikipedijoj http://en.wikipedia....the_first_kind). Kadangi Wikipedijoj yra tik 9 žmonių sodinimas prie 1 stalo (S(9;1)=40320), tai jau 32 zmones sodinant, reiktu išsivesti naudojant pateiktą rekurenčiąją formulę.
Paprasčiau mastant galima naudoti faktorialo sąvoką, o jei "Ramūnas, Mantas ir Andrius atsidurs greta", tai juos laikyti vienu asmeniu, ir jų trejetukas gali išsimaišyti 3! variante.
2 uždavinys yra panašus, visų įvykių aibė yra 7!. Kadangi žmonių skaičius yra nedidelis, tai galima schemą pasipaišyti. Jonas ir Petras keičiasi tarpusavyje =2!, tarp Jono ir Petro 3 žmones keičiasi 3! ir likę 2 žmonės varijuoja eilėje 3*2!
3 uždavinio skaičiuojant kampą tarp x ašies reiktų imti x ašies ortą (vienetinį vektorių), kurio koordinatės (1;0;0)


Sveika, čia yra 12 klasės uždaviniai.. Va man pirmas ,kažkaip lengvas atrodė, bet pasirodo klyddau kiek dariau niekas nesigavo..
Dėl antro ,tai ne viską supratau.. Jei 3*2 ,tai kokia čia tikimybė gaunas..
ooo ačiū trečio niekaip nesugalvojau ,kokias ten koordinates rašyti ,db jau aišku viskas... DĖKUI LB : )))))
Papildyta:
QUOTE(Dėdė Pranas @ 2011 12 06, 23:27)
Gaila, jog pastaruoju metu man trūksta laiko pašaliniams apmąstymams, taigi galiu klysti:
Pirmame uždavinyje aš visai negalvoju apie apvalų stalą, tik apie paprastą žmonių eilę.
Tada kompensuoju prarastus variantus (2 eilės priekyje ir 1 eilės gale, 1 eilės priekyje ir 2 eilės gale), kas užduoda tikimybę:
user posted image

blush2.gif


Ne neklydot atsakymas, tikrai geras... Kaip ir maždaug supratau.. Tik man rodos dar su tais šauktukais nėjom... ;DD Nu ,bet nieko svarbiausia žinau bent kokiu būdu čia reikia spręsti ,ir kaip mąstyti.
Ačiū už padėjimą : ))))
Atsakyti
QUOTE(viduramziudama @ 2011 12 06, 21:06)
...
2 uždavinys yra panašus, visų įvykių aibė yra 7!. Kadangi žmonių skaičius yra nedidelis, tai galima schemą pasipaišyti. Jonas ir Petras keičiasi tarpusavyje =2!, tarp Jono ir Petro 3 žmones keičiasi 3! ir likę 2 žmonės varijuoja eilėje 3*2!
...

Drįsčiau pastebėti, kad tarp Jono ir Petro esantys trys žmonės nėra atskirti ar kitaip izoliuoti nuo dviejų "kraštinių" asmenų, todėl, panašu, kad juos visus penkis reikėtų nagrinėti kaip visumą.

-----

QUOTE(leguska @ 2011 12 07, 21:30)
...
Dėl antro ,tai ne viską supratau.. Jei 3*2 ,tai kokia čia tikimybė gaunas..
...


Mano galva, palankūs variantai:
Penkių žmonių išsirikiavimo galimybės * Jono ir Petro išsirikiavimo galimybės * galimos Jono ir Petro pozicijos eilėje t.y.:
m = 5! * 2! * (7 - 5 + 1) = 720

Visi variantai:
Septynių žmonių išsirikiavimo galimybės t.y.:
n = 7! = 5040

Tikimybė P = m/n = 720 / 5040 = 1/7

-----

QUOTE(leguska @ 2011 12 07, 21:30)
Ne neklydot atsakymas, tikrai geras...  Kaip ir maždaug supratau.. Tik  man rodos dar su tais šauktukais nėjom... ;DD Nu ,bet nieko svarbiausia žinau bent kokiu būdu čia reikia spręsti ,ir kaip mąstyti.
Ačiū už padėjimą : ))))

Manau, kad tikrai susidūrėte su "šauktukais"-faktorialais anksčiau, nebent primiršote smile.gif
http://lt.wikipedia....iki/Faktorialas
Atsakyti
1. Apskaičiuokite funkcijos y=8x3-15x elastingumą kintamojo x atžvilgiu taške x=2
2. Gaminamos produkcijos bendrųjų kaštų K priklausomybė nuo jos kiekio x išreiškiama funkcija K=K(x). Apskaičiuokite ribinius kaštus K’(x) ir Ex(K), kai K(x)=4(3x-4)2+2x3 ir x=3

Gal kas galetu ispresti situos uzdavinukus labai reiki,o pati tikrai nemoku neisspresiu sad.gif
Papildyta:
user posted image

buciau labai dekinga 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(JauVakarėja @ 2011 12 09, 19:44)
1. Apskaičiuokite funkcijos y=8x3-15x elastingumą kintamojo x atžvilgiu taške x=2 
2.  Gaminamos produkcijos bendrųjų kaštų K priklausomybė nuo jos kiekio x išreiškiama funkcija K=K(x). Apskaičiuokite ribinius kaštus K’(x) ir Ex(K), kai K(x)=4(3x-4)2+2x3  ir  x=3

Gal kas galetu ispresti situos uzdavinukus labai reiki,o pati tikrai nemoku neisspresiu sad.gif
Papildyta:
user posted image

buciau labai dekinga  4u.gif


Labas.

Jei greitai nesulauksi pagalbos, bandyk pasižvalgyti greta esančiose temose. Ekonomikos srities studenčių netrūksta (tikrai ne visos čia užsuka), mačiau, jog reguliariai vyksta kažkokie sprendimai dedikuotoje "KTU" temoje ir ne tik.

Mat atsakymams į šiuos klausimus matematikos neužtenka!
Atsakyti
Sveiki, gal kas galėtumėte man labai pagelbėti iki ryt dienos vakaro? Labai reikia, kad padėtumėt išspręst kelis uždavinius, gal pasirodys lengvi, bet man tiesiog nesiseka matematika.. sad.gif
Labai, labai ačiū kas padės!!

1.
Prie vertikalaus bokšto 48metrų aukštyje pritvirtinti du lynai, kurių galai apačioje nutolę nuo bokšto po 14 metrų. Kam lygus bendras abiejų lynų ilgis?

2.
Vėjas nulaužė 24metrų aukščio medį. Šio medžio viršūnė liečia žemę. Kokiame aukštyje nulūžo medis, jei nulaužtoji dalis su žemės paviršiumi sudaro 30 laipsnių kampą?
Atsakyti
Irinai

1. linų ilgis =2*kvard. saknis(45*45+14*14)=94,25 m
2. statinis esantis prieš 30 laipsnių kampč lygus pusei įžambinės. Remiantis šiuo apibrėžimu gtalima rasti kokiame aukštyje nulūžo.
Atsakyti
Laba diena, gal žinote kaip elgtis su funkcijų grafikais, man nelabai sekasi doh.gif
1) y= -x²+4x-1

2) y=(x+2) (x-3)

3) y=(x-1)² -2


Iš anksto ačiū 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(džija @ 2011 12 13, 16:49)
Laba diena, gal žinote kaip elgtis su funkcijų grafikais, man nelabai sekasi doh.gif
1) y= -x²+4x-1

2) y=(x+2) (x-3)

3) y=(x-1)² -2
Iš anksto ačiū 4u.gif


Laba diena.

Viena iš galimų "veikimo" interpretacijų galima pasirinkus pavidalą:
user posted image
kur
p - transformacijos koeficientas (kaip greitai y keičia savo reikšmę);
(m;n) - parabolės viršūnės koordinatės.

3-ias grafikas yra labai geras, kadangi iškart demonstruoja atsakymą:
user posted image

Kitus nesunkiai galima pertvarkyti, gauti viršuje minėtą pavidalą.
Atsakyti