Įkraunama...
Įkraunama...

Matematika

Tik pasirodė toks sąlyginai žaismingas pastebėjimas:

user posted image

Geros dienos 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Dėdė Pranas @ 2012 03 27, 16:23)
Tik pasirodė toks sąlyginai žaismingas pastebėjimas:

user posted image

Geros dienos  4u.gif

Ale man su regejimu negerumai doh.gif lotuliukas.gif Va ka reiskia sprest darbo metu blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ingaja: 27 kovo 2012 - 18:48
Ingaja, Dėdė Pranas

labai labai aciu jums mirksiukas.gif thumbup.gif
Atsakyti
Sveiki : ) gal kas galit padėti ? skubiai reikia,bet man niekaip neišeina, nors uždavinukas yra lengvas kas galit padėkit..

Stačiakampio formos skardos lapas, kurio ilgis 8 dm, o plotis 4 dm, sulenkiamas į ritinį. Raskite ritinio šoninio paviršiaus plotą ir tūrį, kai ritinio aukštis lygus
a) 8dm b ) 4 dm ??
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo leguska: 28 kovo 2012 - 19:29
QUOTE(leguska @ 2012 03 28, 20:28)
Sveiki : ) gal kas galit padėti ? skubiai reikia,bet man niekaip neišeina, nors uždavinukas yra lengvas kas galit padėkit..

Stačiakampio formos skardos lapas,  kurio ilgis 8 dm, o plotis 4 dm, sulenkiamas į ritinį. Raskite ritinio šoninio paviršiaus plotą ir tūrį, kai ritinio aukštis lygus
a) 8dm      b ) 4 dm ??

a) user posted image

b ) user posted image

Darau prielaidą, kad dimensijos čia yra savaime suprantamos g.gif 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Dėdė Pranas: 28 kovo 2012 - 19:52
sveiki. gavau pagalbos šauksmą iš draugų (dėdžių tiksliau) kurie studijuoja. tačiau pati nieko nesuprantu. aišku bandau kažką suregsti.. sprendžiu integralus g.gif ir bandu čia viena reikala išsukt. su keitiniu.

jeigu pasižymėsiu lnx=t tai kam bus lygus x? g.gif blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo egliuchiux: 11 balandžio 2012 - 11:56
Ar gerai apskaiciavau apibreztini integrala pagal Niutono ir Leibnico formulę:
matematika
Atsakyti
QUOTE(egliuchiux @ 2012 04 11, 12:55)
sveiki. gavau pagalbos šauksmą iš draugų (dėdžių tiksliau) kurie studijuoja.  tačiau pati nieko nesuprantu. aišku bandau kažką suregsti.. sprendžiu integralus  g.gif  ir bandu čia viena reikala išsukt. su keitiniu.

jeigu pasižymėsiu lnx=t tai kam bus lygus x?  g.gif  blush2.gif

Jei neieškom sunkumų ir apsiribojam realiųjų skaičių aibe (beveik neabejoju, kad taip ir yra), tai drąsiai x=e^t g.gif

QUOTE(Rasuteee @ 2012 04 11, 21:33)
Ar gerai apskaiciavau apibreztini integrala pagal Niutono ir Leibnico formulę:
matematika

Nepanašu. Vien dėl to, kad nekorektiškai pradingo x vidury sprendimo. Pasirinkus tokį kelią regis prireiks integruoti dalimis du kartus.
Atsakyti
QUOTE(Dėdė Pranas @ 2012 04 11, 21:44)
Nepanašu. Vien dėl to, kad nekorektiškai pradingo x vidury sprendimo. Pasirinkus tokį kelią regis prireiks integruoti dalimis du kartus.

o tai koki tada metoda geriau pasirinkt?
Atsakyti
QUOTE(Rasuteee @ 2012 04 11, 22:08)
o tai koki tada metoda geriau pasirinkt?

Pasirinktas metodas yra normalus, tiesiog dėl savo universalumo jis ne visada būna greičiausias. Bet šią akimirką nieko labiau elegantiško pasiūlyti negalėčiau.

Atvirai pasakius, spręsdamas tokio pobūdžio (iš pažiūros nelabai sudėtingas, tačiau neakivaizdžias) integralines problemas kartais naudoju savo paties sugalvotas technikas (vadinu tai adaptyviu spėjimu), bet aš kone kasdien gyvenu su matematika smile.gif ...
Atsakyti
gal kas gali padėt su šitais? unsure.gif užveskite mane ant kelio.. biggrin.gif
user posted image
Atsakyti
QUOTE(egliuchiux @ 2012 04 16, 09:29)
gal kas gali padėt su šitais?  unsure.gif  užveskite mane ant kelio..  biggrin.gif
user posted image

Jei tik uzvest ant kelio, tai
a) sprendziam susirasant narius ant atskiru trupmenu ir integruojam kaip laipsnines
cool.gif - ivedant pazymejima lnx=t
c) - Dalimis
d) - kaip racionaliaja
e) - ctg ko gero pritaikyciau kuria nors trigonometrine formule ir paskui ziureciau ka ir kaip zymetis
f) panasu kad tiktu pazymejimas sesto laipsnio saknis is x^5=t
Atsakyti