Įkraunama...
Įkraunama...

Namų vaistinėlė

Kas jūsų namų vaistinėlėje? Pasidalinkite jos turiniu, gal kažką naudingo sau pritaikysime ;D
Mūsų vaitinėlėje vienu metu populiariausias vaistas buvo - stebuklingosios raminamosios Vibucol žvakutės 8) Taip pat Paracethamolio žvakutės, jei tamperatūra pakyla. Vaikiškas geriamas "Panadol".
Multivitaminai "KIDDI". Ružavas "Bephanten" kremas nuo lengvų iššutimų ir mėlynių, o "Desitin" cinko tepalas - nuo stipresnių užpakaliukų paraudimų (nerealiai efektyvus dalykas, tinka ir suaugusiems jei kokia žaizda atsivėrė ar pan.) Geras dalykas "Panthenol" putos, jei susimuša, nusvyla saulėje ar pan.
Ką prisiminsiu, dar parašysiu...
Atsakyti
Susinesiau ant stalo, paziuresim ka cia gero turiu  ;)
Nuo karsciavimo turim Ibufena (suspensija). Daktare pasiule, nes Eferalgano zvakutes nelabai padedavo.
Nuo sumusimu (melyniu, gumbu) Traumeli.
Visada turim Smectos ir Gefilus.
Nuo persalimo Dr.Theiss eukalipto tepala. Man pasirode, kad labai veiksmingas, kai vaikas persala. Greit pagydo kosuli, o ir sloga sregant palengvina kvepavima. Is sito tepalo galima ir inhaliacijas daryti (didesniems vaikams).
Pinasol tepaliuka nuo slogos. Irgi geras, jeigu tik tik slogos pozymiai prasidejo, tai galima uzbegti uz akiu. Jau ne karta laiku patepliojus isvengem slogos.
Va dar noriu pareklamuoti viena tepala - "oksilinovaja maz". Super! Jis yra kazkiek antivirusinis. Tai labai padeda kaip profilaktine priemone gripo epidemiju metu. Be to, greit pagydo nutrinta panose.
Octenisept - zaizdu dezinfekavimo tirpalas. Irgi geras dalykas - visai negriauzia. Skatinantis zaizdu gijima, nedirgina gleivines. Ir galima i burnyte purksti.
Na ir zinoma Pantenolis, Desitinas, Dentinoksas.
Vajezau, keik prirasiau. Kazkoks lazaretas pas man namuose  ;D
Atsakyti
Jei gerklyte uzkimusi, lengvas kosulys, tai naudojame "Eucabal" sirupa ir tepala. Tepalu tepu krutine, nugara ir padukus, diena ir nakciai. Pedutes dar kojinemis apmaunu, kad geriau isigertu. Labai gerai veikia ir tinka patiems maziausiems..
Atsakyti
QUOTE
Susinesiau ant stalo, paziuresim ka cia gero turiu  wink.gif
Vajezau, keik prirasiau. Kazkoks lazaretas pas man namuose  ;D


Na prie tavo sarasiuko kuri visa turim namie  ;D, pridedu savo.
Pas mus dar visada yra :
sterimaro vandenuko ,
vazelino ,
skruzdziu spirito , jei ausytes "uzsidega" ,
analgino -temperaturai ekstra numusti , jei panadolis nepadeda(ibufenas beje nenumusdavo labai aukstos temperaturos),
otipaxas nuo ausu skausmo.
Atsakyti
pas mane viskas labai paprasta:
nuo temperaturos paracetamolio zvakutes, tiek mazajai, tiek ir didziajai, visada veikia ir nesibaigia galiojimo laikas taip greitai, kaip nuo...nebezinau kaip vadinasi, na to skysto gerimuko nuo temperaturos.
nuo zaidzu, bet kokio pobudzio geriausias yra Penaten kremas plokscioje dezuteje, metalineje. Tinka tiek kudikiui uztepti ant paraudusio uzpakaliuko, tiek didziajai ant nubrozdintu kelenu.
Nuo kosulio kol kas yra geriausi vaistai is ciobrelio, nezinau kokiu Lietuvoj yra, bet as naudoju pati Aspecton lasiukus, vaikams duodu Tussamag. Su eukaliptu pas mus vaikams iki 6 metu niekas nieko neisraso. Pati perku lasiuku Babix, tai galima ant paklodes palasinti, kad vaikui kvepuoti geriau eitu ir nosis pralaisvetu. Neseniai radau vaistinej kitokiu aromatiniu lasiuku, tai jie be eukalipto, bet padeda ir kvapas labai skanus ;D
NUo slogos dabar turim homeopatinius vaistukus, zirniukus, tingiu eiti ziureti kaip vadinasi, bet labai padeda. Jei kam reikia, paziuresiu.
Atsakyti
O kodel neisraso nieko su eukaliptu? Gal kas zinot?
Beje, savo vaistinele papildziau. Buvome kaime, tai teko gintis nuo uodu - Off aerozoliu skirtu vaikams ir pas babcias turguje pirkau vietnamietiska zvaigzdute (gal kas dar atsimenat tokia), jos vaistinese nematau, o taip gerai ji malsina ikastos vietos niezejima. Be jos tai visa seima butume iki mesu nusikase, nes kad ir purskiesi repelentais, bet ziurek tik cvakt it ikanda koks siurbikas >:(
Atsakyti
O pas mane namie vaistinele tiesiog perkrauta vaistais (ne veltui [img]http://www.handykult.de/plaudersmilies.de/person/nurse.gif[/img] ):

  • pleistriukai
  • Bioparox (purskiamas) - nuo anginos, nosiarykles ir nosies infekcijos
  • Jodas - pavirsinem zaizdom
  • Peroksidas
  • Ffuracilino tepaliukas
  • Ranitidin - skrandzio rugstingumui mazinti
  • Nystatin - pries grybelinis. uzsillikes nuo senu laiku
  • Acic - nuo herpeso
  • Salicilo spiritas
  • Valerijonas (o jei prireiks kada nors [img]http://smilies.sofrayt.com/%5E/8/superbiggrin.gif[/img])
  • Kamistad - mazinantis dantu dygimo skausma
  • Fucidin - tepaliukas nuo pulingu spuogiuku (vaika buvo isbere [img]http://smilies.sofrayt.com/%5E/q/unhappy.gif[/img])
  • Resorban - tepaliukas su eukaliptu. Labai geras vaistas [img]http://smilies.sofrayt.com/%5E/g0/up.gif[/img], kai negali atsikoseti. Tereik patepti juo krutinele.
  • Xymelin - nuo slogos
  • Angliukas
  • Forlax - nuo viduriu uzkietejimo
  • Cerucal - nuo pykinimo
  • Ambrohexal - atsikosejimui
  • Diasolin - nuo alergijos
  • Doliprane (zv) - paracetamolis
  • Eferelgan (zv) - vaikiskas paracetamolis
  • geriamas Paracetamolis
  • Dormicum - raminantys....

    Vienu zodziu, pas mane tokie vaistai, kuriu dar ne karto nenaudojau. Bet cia "na vsiakij slucij" ;D. O gal prireiks kada nors....
Atsakyti
Pradzioj buvo tik visokie tepaliukai vaikuciui. Bet kai susirgo viena karta, kita, tai ir tu vaistu susikaupe. Daugelis pamineta. Mes dar turim Sudafed sirupus: vienas nuo kosulio ir slogos, o antras tik nuo slogos. Dar turim Umcalor.
Atsakyti
mano namai- puse vaistines laugh.gif yra ir nauju vaistu, ir senu, kuriuos nuolat tenka ismesti, nes pavojinga senus vaistus laikyt- dar apsinuodysiu wink.gif
pagr mano vaistai ar siaip medicinines priemones- biggrin.gif salicilo spiritas, viduriu lasai, valerijonai, citramonai, espumizan, spasmomen, aktyvinta anglis, paracetamolis, galyyybe vaistu nuo skausmo ir t.t

radau daug vaistu is viksrelio saraso- biggrin.gif dabar perziurejau ka tik thumbup.gif

beje, ne tik mano namai yra vaistine, bet ir mano rankinukas laugh.gif pilna visokiu tableciu rolleyes.gif

p.s o kam padeda nakvisos aliejus? wink.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Cikadele: 22 rugsėjo 2004 - 18:27
Angliskas nakvisos aliejaus vertimas yra:
EVENING PRIMROSE OIL
Atsakyti
Na pas mane taip pat visa viastinė namuose, visų net nevardinsiu nes labai jau daug. O iš vaikiškų ką dar pamenu, kad turim tai:
Actifed sirupas- vaikams sustabdo nosies varvėjimą ir palengvina kvėpavimą, parduoda tik su receptais.
Melisal sirupėlis - raminantis, hemeopatinis, palengvina užmigimą.
Sedatif - raminančios tabletės (čiulpiamos) hemeopatinės, labai mums padėjo, nuo jų vaikas tikrai geriau užmigdavo.
Viburcol žvakutės - taip pat raminančios, bet mažai naudojom.
Dupholac - atrodo taip rašosi, padeda normalizuoti viduriukus jei užkietėję, sirupas, tinka ir suaugusiems, nėščioms.
Espumisan lašiukai - nuo pilvo diegliukų, duodavom visai mažutei dukrytei, efektyvus.
Kerasal - tepalas, naikinantis pleiskanas galvoje, bet dar taip ir stovi nenaudotas.
Vibrocil - lašiukai į nosį nuo slogos.
Multi Tabs - sirupas, vitaminai, davėm vaikui iki metukų.
Skystis Sol. Fuxini 0.4% gamina vaistinėse, labai efektyvus nuo stomatito, juo patepti burnytėje atsiradusius spuogelius.
Arnikos tinktūra - nuo sumušimų, išnirimų, patempimų, suspaudimų, nušalimo, kraujosruvų, venų ligoms gydyti. Tik reikia atsargiai alergiškiems, nes gali alergizuoti.
Na pagrindiniai lyg tai dar neminėti. Jei dar ką prisiminsiu parašysiu.

Atsakyti
Mūsų vaistinėlė tai labai minimali:

1. Snargliatraukis Bebe Confort (kartais prireikia, nors moka ir išsipūsti)
2. Lavandų, kadagių eterinis aliejus inhaliacijoms (slogai ir kosuliukams)
3. Čiobreliai, liepžiedžiai, aviečių lapai džiovinti arbatėlėms arba vonelėms
4. Rinkinys kompresams: drobelės palutės įv. dydžių (ausims, kaklui, krūtinei), neverpta vilna, vilnonė skarelė ir šalikas, celofanas.
5. Serimar ir Pinosol slogytei
6. Viburcol žvakutės
7. Traumel, pleistriukai, vata, bintas sumušimams, žaizdelėms (dar nenaudoti)

viskas.
Atsakyti