Įkraunama...
Įkraunama...

Klasikiniai sodai, kiemeliai

QUOTE(Bircis @ 2011 11 19, 23:27)
lietuviu kalboje, tai pavesine (statinys pastatytas sukurt pavesi, apsaugotti nuo lietaus)  ax.gif pergole - vertimas ir butu pavesine (tik nuo lietaus nesaugotu) http://www.zodziai.lt/reiksme&word=pergolė&wid=15000

eklektika - stiliu maisymas ir nesvarbu kokioje srityje http://www.zodziai.lt/reiksme%26word%3Deklektika%26wid%3D4943

na va .. tema pleciasi...pakalbesim lingvistikos klausimais  biggrin.gif

***
sekmes kuriant savo stiliu  4u.gif


g.gif neivardinau to statinio pergole.

zinau, kas yra eklektika. panasu, kad nesuvokiu ? biggrin.gif Tiesiog eklektika nera blogas dalykas mene (sodu kurimas juk irgi menas). Ir tarkime su interjerais viskas aisku siuo klausimu. O gal gali tokiu pavyzdziu pateikti soduose, parkuose? smile.gif Ir sunku ir lengva, nes ir ta pati italiska stiliu galima pavadinti eklektika. O gal taip pavadinkime prancuziska? biggrin.gif Na net ir angliska galima butu pritempti prie to pavadinimo, nes va eme ir jie i savo peizazinius parkus igrudo statiniu, taip primenancius Senoves Romos, ar Graikijos laikus biggrin.gif Todel ir sakau, kad atsargiai su terminais, jei juos taikai tik paziurejusi i zodyna (ir ko gero viena siuo atveju ) smile.gif




Papildyta:
QUOTE(bitule @ 2011 11 19, 23:45)
Taip, nes tai buvo be galo brangus malonumas.  O oranžerijos ir žiemos sodai prabangiuose namuose, ar ne tu pačių stiklinių verandų pirmtakai  biggrin.gif ?
Angliškuose soduose populiarūs vadinamieji "arbatos nameliai" (tradicija atkeliavusi iš Japonijos) - giliai sode stovintys atskiri dengti statinukai.

Cobre, gal man tik vaidenasi, bet jaučiu kažkokią gynybinę poziciją  unsure.gif, o visai be reikalo  unsure.gif , tikrai nieko nenorėčiau įžeisti šioj temoj, tiesiog gal mano rašymo stilius gerokai kategoriškas, bet tokia jau esu  blush2.gif . Tai, jei kas ne taip, sakyk tiesiai, galiu ir toliau likti tik tyliąja skaitytoja  ax.gif


Na kokia cia ginybine mirksiukas.gif biggrin.gif Tiesiog, plepam ir tiek mirksiukas.gif Taip ir suzinai daugiau is kitu ir yra stimulas kazkuo labiau pasidometi bigsmile.gif

Del stikliniu verandu, tai va biesas zino, kaip jos atsirado ir su kokiu tikslu. Visada buvau isitikinusi, kad jos atejo is Rusijos. Ten jos buvo labai populiarios. Kada prie progos reiks paziurineti. Bet ir atviros terasos ten buvo populiarios ir atskirai stovincios pavesines g.gif Kokia verandu kilme nesidomejau, bet reiks pasiaiskinti, suintrigavai biggrin.gif
Sako ir aplamai peizaziniai parkai Anglijoje atsirado itakojami Japonijos ir Kinijos sodu. Nenuostabu ir del arbatos nameliu tada biggrin.gif
Atsakyti
Klasika vel iziebe aistru biggrin.gif .
Dar turbut ne karta ir ne du kils del to diskusiju, nes akivaizdu, kaip ta "klasika" mums dar sunkiai suvokiama ir suprantama savoka. Kiekvienas turi savo klasika ir vienos kol kas nera lotuliukas.gif .

Neizvelgiu as jokios problemos tame stiliu kurime ar nukrypime nuo ju. LT gryno stiliaus nukopijuoti praktiskai yra neimanoma (nerealu), taigi ir nukrypti nera kur.

Siaip stilius buna arba igimtas, arba ateinama jau i vienoki ar kitoki stiliu, belieka tik prie jo prisitaikyti. Nereikia pamirsti, kad stilius yra ir gyvenimo budas, ne vien tik vaizdelis nuo vienos sklypo ribos iki kitos.
Gali, pavyzdziui, pabuti indenu, bet klausimas kiek ilgai, o jei tavo gyvenimo budas lietuviskas, tai ka gali duoti lietuviui japoniskas sodas? O japonui tai butu jo gyvenimas prasme, jo egzistencija.

Taigi, kas zmogui tiks prie jo gyvenimo budo, grozio bei harmonijos suvokimo, prie ji supancios aplinkos, galu gale klimato salygu, tas tuo ir pasinaudos...protingai ax.gif . Taciau bet kokiu atveju tikiu, kad virsu vistiek ims lietuviski bruozai, jei viskas bus padaryta is sirdies, o ne bandyta kazka megdzioti.

p.s Vokietijoje taip pat yra daug kur islike senoviniai arbatos nameliai (butent tam ir buvo naudojami), bet jie atrodo vokiskai, ne angliskai ir ne japoniskai smile.gif . O dabar sklypai tapo tokio mazumo, kad vietos uztenka tik arbatos puodeliui, ne arbatos nameliui doh.gif . O ir kazi kiek atsirastu tokiu, kuriems to namelio is viso reikia. Dabar reikia, kad tik butu patogu, kad tik nereiketu keliu metru paeiti - vos perzengei duru slenksti ir puodelis jau stovi.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vida777: 19 lapkričio 2011 - 22:36
Na puiku, bet tada griztant ir bandant apibendrinti, vistiek nesuprantu sito posto
QUOTE(Bircis @ 2011 11 19, 22:22)
o kokio stiliaus tavo namas? Pietietisko?
jei maisai stilius, puiku!! Jei nori vientisumo, ne eklektikos, tai teks kai kuriuos norus keist... mirksiukas.gif


Kas pas mane negali egzistuoti ir kokius norus as turiu keisti, jei mano namas ne pietietiskas (o jis tikrai ne toks, bet ir nemanau, kad angliskas) g.gif


Papildyta:
Gal kam idomu bus.

http://ru.wikipedia....

ir

http://ru.wikipedia....
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Cobre: 19 lapkričio 2011 - 22:52
QUOTE(Cobre @ 2011 11 19, 23:11)
Tiesiog, plepam ir tiek  mirksiukas.gif
Del stikliniu verandu, tai va biesas zino, kaip jos atsirado ir su kokiu tikslu. Visada buvau isitikinusi, kad jos atejo is Rusijos. Ten jos buvo labai populiarios. Kada prie progos reiks paziurineti. Bet ir atviros terasos ten buvo populiarios ir atskirai stovincios pavesines  g.gif Kokia verandu kilme nesidomejau, bet reiks pasiaiskinti, suintrigavai  biggrin.gif
Sako ir aplamai peizaziniai parkai Anglijoje atsirado itakojami Japonijos ir Kinijos sodu. Nenuostabu ir del arbatos nameliu tada  biggrin.gif

Tai puiku thumbup.gif (tas internetinis bendravimas be vaizdo ir intonacijos, man kaip akmuo po kaklu doh.gif ).
O dėl verandų ir aš nesu absoliučiai tikra, bet man atrodo, kad jos paplito per dvarų kultūrą (XIX-XX a. sandūroj, kai viskas ėmė "eiti į mases"), kopijuojant rūmų oranžerijas mažesniu masteliu. Tai logiška, kad pas mus jos atėjo iš Rusijos (nes tuo metu čia buvo Rusijos provincija), o į ten savo ruožtu iš Prancūzijos ar kitų kultūringų vietų biggrin.gif. Išties būtų įdomu paskaityti kokį veikalą verandų plitimo tema lotuliukas.gif
QUOTE(Cobre @ 2011 11 19, 23:11)
Tiesiog eklektika nera blogas dalykas mene (sodu kurimas juk irgi menas). Ir tarkime su interjerais viskas aisku siuo klausimu. O gal gali tokiu pavyzdziu pateikti soduose, parkuose?  smile.gif

Sakyčiau XIX a. romantizmo epochos sodai yra pakankamai riebi eklektika tongue.gif ko tik ten nėra - ir dangaus vartai ir pragaro ratai ir egzistencinės ištakos, dirbtinės grotos (urvai), kalnai ir t.t., simboliai kiekviename žingsnyje... bet kartu ir neįsivaizduojamo grožio augalų deriniai. Jei spėsiu ryt gal įmesiu kokią nuotraukėlę iš Wilhelmshohe parko Vokietijoje - teko kažkada būti ir likau apstulbinta kraštovaizdžio architekto darbo užmojų ir mastų. Bet kartu, mūsų akimis žiūrint - kičas kas antrame žingsnyje biggrin.gif .
QUOTE(vida777 @ 2011 11 19, 23:20)
dabar sklypai tapo tokio mazumo, kad vietos uztenka tik arbatos puodeliui, ne arbatos nameliui  doh.gif . O ir kazi kiek atsirastu tokiu, kuriems to namelio is viso reikia. Dabar reikia, kad tik butu patogu, kad tik nereiketu keliu metru paeiti - vos perzengei duru slenksti ir puodelis jau stovi.

Vida777, kaip visada thumbup.gif , negaliu nepritarti.
Tikriausiai, dabartinės terasos ir atsirado, kaip mūsų kasdienybės atspindys. Mes viską pradedam daryti prabėgom... arbatą gerti irgi rolleyes.gif Greito vartojimo gyvenimas smile.gif .
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo bitule: 19 lapkričio 2011 - 23:19
QUOTE(Cobre @ 2011 11 19, 23:11)
g.gif  neivardinau to statinio pergole.

zinau, kas yra eklektika. panasu, kad nesuvokiu ?  biggrin.gif  Tiesiog eklektika nera blogas dalykas mene (sodu kurimas juk irgi menas). Ir tarkime su interjerais viskas aisku siuo klausimu. O gal gali tokiu pavyzdziu pateikti soduose, parkuose?  smile.gif ...


patikslinu: kalbu apie nama ir prie jo esancios terasos apdengima - tai architektura smile.gif)
jei "pakapstyt" gyliau - tai bet koks stilius (siame laiko taske) yra "eklektika", nusistovejusi, visuomenes priimta daiktu, spalvu, formu visuma.

pasikartosiu: man patinka maisyt stilius, neturiu nieko pries.

"Vientisas stilius"
turejau omeny: jei tai namas pietietiskas, tai terasa pietietiska, jei namas japoniskas, tai ir terasa japoniska, jei -lietuviskas , tai ir terasa lietuviska....
jei tavo planas kitoks, to as nesupratau - atsiprasau.
Atsakyti
QUOTE(bitule @ 2011 11 20, 00:52)
Tai puiku  thumbup.gif  (tas internetinis bendravimas be vaizdo ir intonacijos, man kaip akmuo po kaklu  doh.gif ).
O dėl verandų ir aš nesu absoliučiai tikra, bet man atrodo, kad jos paplito per dvarų kultūrą (XIX-XX a. sandūroj, kai viskas ėmė "eiti į mases"). Tai logiška, kad pas mus jos atėjo iš Rusijos (nes tuo metu čia buvo Rusijos provincija), o į ten  savo ruožtu iš Prancūzijos ar kitų kultūringų vietų  biggrin.gif. Išties būtų įdomu paskaityti kokį veikalą verandų plitimo tema  lotuliukas.gif

Va, va, todel esu nusistaciusi nepykti, nes... o kas as zinau, gal as tam zmogui be galo, be krasto patinku, tik jis va eme ir kazkaip ne ta seka zodzius sudeliojo doh.gif biggrin.gif O as imsiu ir toki nuostabu zmogiuka mintyse iskoliosiu blink.gif Negrazu juk baisiai ir nenaudinga, gal tas zmogus ateituje draugu geru gali tapti, ka cia zinai biggrin.gif Na, su metais daraisi ismintingesnis vis biggrin.gif

O vat kazkaip nepastebejau ar tos verandos aplamai buvo Prancuzijoje g.gif
Papildyta:
QUOTE(Bircis @ 2011 11 20, 00:55)
patikslinu: kalbu apie nama ir prie jo esancios terasos apdengima - tai architektura smile.gif)  jei tai namas pietietiskas, tai terasa pietietiska, jei namas japoniskas, tai ir terasa japoniska, jei -lietuviskas , tai ir terasa lietuviska....
jei tavo planas kitoks, to as nesupratau - atsiprasau.


Pala, as terasos dengti nesiruosiu g.gif Nes nesiruosiu ja naudotis per lietu.
Ir kuo tau terasa mano netinkama susirode, tai irgi nesuprantu g.gif Atrodo nepasirinkau graikisku kolonu smile.gif O gelezines pergoliu kolonos man neatrodo itin lietuviskos irgi g.gif Aplamai man svetimkunis atrodo mano namo aplinkoje ir mano isivaizduojame sode g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Cobre: 19 lapkričio 2011 - 23:08
http://www.perennial...ic-Gardens.aspx
na lyg yra tokiu smile.gif
Atsakyti
Dar pasisakysiu Cobres aplinkos tema.
Man jos diskusija apie savo sodo ir aplinkos planavima labai patinka, todel ir esu pilnai i si reikala isijautusi (tik labai jau daug teoriniu isvedziojimu). O patinka turbut todel, kad jos logika ir mastymo budas labai artimas manajam (dvi gyvates unsure.gif ). Viskas derinama bei planuojama atsargiai, apsvarstant visus imanomus ir neimanomus variantus, sprendimas priimamas letai, bet uztikrintai.

Cobres namas - siuolaikine lietuviska klasika.
-Kas tinka prie raudono klinkerio (deja, ne plytu ir tai parodo, kad kalba eina ne apie senovine statyba) ir tamsiai rudu langu bei apdailos? Tiktu tamsus medis arba rudas (sendintas) metalas, bet ar metalas dar kur nors aplinkoje egzistuoja? Tada namas su pergole (del t. rudos spalvos) atrodys vientisas, bus akivaizdu, jog pergole yra namo dalis, o ne kazkoks veliau atsirades prielipas, kuris badytu akis. Isivaizduokim, jog tai ta pati senovine veranda, kuri ir budavo namo dalis (pvz. siuolaikiuose svediskuose namuose ir tebera), tik visai atvira smile.gif .
Cobres sprendimus riboja erdves trukumas. Todel didieji dalykai turi tarsi isnykti erdveje, o akcentai gali buti ryskesni, labiau aki traukiantys. Tada atrodys, kad viskas telpa, ir viskam uztenka vietos.
Netinka - balta spalva. Kas geriau, graziau, patogiau, maloniau - medis ar metalas - apsispresti nelabai sunku.

-Gabaritus reikia apskaiciuoti. Cia turetu prisideti ir meistrai.

-Kolonu apacia neturetu buti sunki akmenine, bet ir ne ant vieno varzto kabeti. Galima daryti medinius apkalimus (kaip suprantu, butent tokia Cobres vizija ir yra).

-Pergoles apipavidalinimas - pagal asmeninius poreikius. Kaip ir kuo, zinoma bus issirinktas optimaliausias variantas tongue.gif . Cia jeigu kiek ir suklys, pataisyti bus nesunku.

-Baldai, metaliniai ar mediniai, bet turi buti masyvus, ne su muses kojomis (susije su grindiniu).

Atrodo lyg ir viskas paprasta ax.gif ...

Cia pusiau juokais, pusiau rimtai, alternatyva Cobres kanalui (suprantama, ne su liuto galva) biggrin.gif :
http://i199.photobuc...rvletIMSaaa.jpg
http://i199.photobuc...n-with-impa.jpg
http://i199.photobuc...he-branches.jpg
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vida777: 20 lapkričio 2011 - 12:14
Siandien stovejau prie lango ir spoksojau i terasa. Vis masciau apie pergole per visa jos ilgi. Atmeciau motyva, kad man tai negrazu, juk negrazu tada, kai nedera, o graziai galima viska padaryti:) Tik tada stalas butu atviras saulei. Nes jei padaryciau kolonas dvi vienam ir dvi kitam kraste, tai stalui seselis gautusi, bet butu gausybe kolonu pacioje terasoje ir jos butu per mazais atstumais viena nuo kitos. Jei padaryti mazesni tarpa tarp ju krastuose, tada manau, kad nesiziuretu, nebutu funkcionalios. Daryti tris kolonas, vadinasi istatyti stulpa pries pat langus. Dvi kolonos neatlaikys sijos, arba jas tektu daryti labai masyvias. Na ir apzeldinimas tokiu atveju neduos tokio efekto kokio pageidauju.
Aciu visoms uz patarimus 4u.gif Jie priverte mane apmastyti visus uz ir pries smile.gif Del man patikusiu dvigubu kolonu gerai pasvarstysiu ar tai imanoma (tokiu atveju reiktu apgalvoti ju stori, kad nebutu gremezdiska ir kad neislinktu nuo plonumo). Jei matysiu, kad neimanoma, darysiu po viena stulpa, bet is dvieju daliu, toks man atrodo grakstesnis (panasus yra nuotraukoje, kur plytinis pagrindas ir tamsus stulpai bei sijos). Visos diskusijos privercia daugiau galvoti ir isigilinti i pasirenkamu sprendimu detales ir pastebeti klaidas anksciau, nei darbas bus baigtas 4u.gif
Atsakyti
4u.gif
Ar galiu trumpam nutraukt diskusija, ir paklaust:

Man reikia kazka sugalvot nuo gatves atsitvert, nera pinigeliu tvorai dabar, sakau, gal kokia augmenija uzleist gatves puseje palei tvora, tanumo didelio nereikia, bet kad tnors truputi pridengtu, man norisi privatumo kieme, o tai dabar viskas, kaip ant delno, vaziuoja, fotografuoja net... verysad.gif

Galvojau, gal kokias vijoklines ant kokiu stulpiuku_ medinio tinklelio) uzleist? Bet kas cia tiktu labiau prie klasikos?
Papildyta:
QUOTE(vida777 @ 2011 11 20, 00:20)
Klasika vel iziebe aistru  biggrin.gif .
senoviniai arbatos nameliai (butent tam ir buvo naudojami), bet jie atrodo vokiskai, ne angliskai ir ne japoniskai  smile.gif . O dabar sklypai tapo tokio mazumo, kad vietos uztenka tik arbatos puodeliui, ne arbatos nameliui  doh.gif . O ir kazi kiek atsirastu tokiu, kuriems to namelio is viso reikia. Dabar reikia, kad tik butu patogu, kad tik nereiketu keliu metru paeiti - vos perzengei duru slenksti ir puodelis jau stovi.


thumbup.gif
Kokia gera ideja, susivezem lentas sklypo pavesinei (pas mus 20a. o uz jo kanaliukas ir miskelis). Reiks pasidomet, kokie tie arbatos nameliai gali but, dar sonelyje zadejom tokia patalpele grebliams, kastuvams, karuciui, praustuvei padaryt, gal kokia malka zidinukui...
Man labai patiko ta apvalli palei ezeriuka... wub.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo šeima iš 5: 20 lapkričio 2011 - 15:43
QUOTE(vida777 @ 2011 11 20, 13:06)
Atrodo lyg ir viskas paprasta  ax.gif ...

Sutinku su kiekvienu posto žodžiu drinks_cheers.gif neturiu net ką pridurti, pati kaupiausi kažką panašaus sudėlioti. Nebent papildyčiau, kad renkantis tarp medžio ir metalo, reiktų atsižvelgti, kad medinė konstrukcija netaptų super masyvi (gerai apgalvoti sijų matmenis), o metalinė neturėtų būti labai lengva, nes kontrastuos su masyviu terasos pagrindu. Tai pasirinkimas dar labiau susiaurėja, nes šie du keliai gerokai skiriasi ir kainos požiūriu ax.gif
Tiesa, mediniam variantui man labai gražus tas Cobres pasirinktas kolonų variantas apdailintu viršumi ir apačia bigsmile.gif (tik ten išties viską lemia proporcijos). Ir dar, kaip jau Vida777 ir minėjo, nedaryčiau jokiu akmeninių pagrindų kolonoms - labai apsunkintų erdvę.
QUOTE(Cobre @ 2011 11 20, 14:20)
Siandien stovejau prie lango ir spoksojau i terasa. Vis masciau apie pergole per visa jos ilgi

Čia, kad lengviau mąstyt būtų mirksiukas.gif (tik į spalvas nekreipk dėmesio - skubėjau):
user posted image
Šiuo klausimu irgi labai pritariu Vidai777, jei nebus pergolės kitame terasos krašte - reikės labai pagalvoti, kuo ją pakeisti, nes ten labai norisi kažkokios atsvaros.
Ir dar iškilo vienas klausimas: jei kolonas žadi tvirtinti ten, kur nuotraukoje padėtos kėdės - kaip sodinsi vijoklius? Tiesiog leisi jiems apeiti terasos kraštą?

Atsakyti
QUOTE(bitule @ 2011 11 20, 17:40)
renkantis tarp medžio ir metalo...
nedaryčiau jokiu akmeninių pagrindų kolonoms - labai apsunkintų erdvę.

Čia, kad lengviau mąstyt būtų  mirksiukas.gif  (tik į spalvas nekreipk dėmesio - skubėjau):
user posted image
Šiuo klausimu irgi labai pritariu Vidai777, jei nebus pergolės kitame terasos krašte - reikės labai pagalvoti, kuo ją pakeisti, nes ten labai norisi kažkokios atsvaros.
Ir dar iškilo vienas klausimas: jei kolonas žadi tvirtinti ten, kur nuotraukoje padėtos kėdės - kaip sodinsi vijoklius? Tiesiog leisi jiems apeiti terasos kraštą?

Tarp medzio ir metalo nesirinksiu. Ne man ta mintis kilo ir man ji nepriimtina, taip, kad rinktis neteks. Pagrindo nebus. Ta irgi jau rasiau seniau, gana greit apsistojau ties mediniais apvadais. Paprasta, grazu, nepretenzinga.
Del atsvaros, tai bus matyt, kaip bus realiai. Lango atzvilgiu terasa nera simetriska. Tai ilgesniji gala tarsi "nukirps" pergole. tokiu budu likusi dalis lyg ir bus simetriska langui. Plius nereikia pamristi, kad terasa nuo tuju nebus realiai apziurinejama. Todel manau, kad kai jau bus ta pergole ir takeliai, tada ir matysim, ko realiai ten dar truksta ar netruksta. Bet kokiu atveju, galesime padiskutuoti mirksiukas.gif
Stulpai bus arciau krasto mirksiukas.gif Aciu uz paveiksliuka thumbup.gif 4u.gif Tiesa, papaisius graziai atrodo, o realiai kiek kitaip viskas. Aisku, galima, kad trecias stulpas butu taip, kaip papaisei, t.y. neeitu per terasos duru viduri, bet tada ir pirmi du butu per arti vienas kito ir puse stalo su kedem butu po pergole, puse "ant lauko, ir virs galvos nebutu priedangos. O ka daryti su kita pergoles dalimi tada? Irgi apzeldinti? Na manau to jau mano sklypelyje butu per daug g.gif Bijau, kad tikrai jausciausi, kaip voljere g.gif
Aciu visoms uz patarimus, del esminiu dalyku apsisprendziau, gal jau uzteks cia demesio mano pergolei biggrin.gif 4u.gif 4u.gif 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Cobre: 20 lapkričio 2011 - 16:24