Įkraunama...
Įkraunama...

Klasikiniai sodai, kiemeliai

QUOTE(Cobre @ 2012 01 30, 20:44)
Vida, tai tie vadinami peizaziniai butu prie romantisku pas tave?

pas mane jie butu prie naturaliu wink.gif .
Atsakyti
QUOTE(Cobre @ 2012 01 29, 23:30)
... jiems tai pabodo ir jie nusiziureje i kiniecius pradejo "daryti" peizazinius  biggrin.gif 



QUOTE(vida777 @ 2012 01 30, 23:46)
paskaityk cia, rasi, kad peizaziniai yra rytietiski  biggrin.gif :
http://lt.lt.allcons...dizaino-desniai

Is tiesu tai naudingas straipsnis.

Net neabejoju mirksiukas.gif biggrin.gif Skaiciau apie tai anksciau. smile.gif
Papildyta:
QUOTE(vida777 @ 2012 01 30, 23:48)
pas mane jie butu prie naturaliu  wink.gif .

Ir klasikai nepriklauso ?
Atsakyti
QUOTE(vida777 @ 2012 01 30, 01:58)
Dazniausiai yra ivardijami 4 pagrindiniai sodu tipai/stiliai:
formalusis/reprezentatyvinis,
romantiskasis,
naturalusis/-istinis,
modernusis.

drinks_cheers.gif , tikrai dažniausiai susiduriam su tokiu skirstymu, bet jame modernusis stilius nelabai limpa prie likusių, nes modernas daugiau siejamas su laiko kategorija,o trijų pirmųjų stilių pavadinimai labiau atspindi formos ir išraiškos ypatumus. Todėl lentelėj ir išskyriau: iš viršaus į apačią - skirstymas pagal laikmetį ir jam būdingus tipus; o iš kairės į dešinę - skirstymas pagal formą. Juk tarkim, modernusis sodas savo ruožtu gali būti ir formalus, ir reprezentatyvus ar natūralistinis ax.gif
QUOTE(vida777 @ 2012 01 30, 01:58)
O jau visi rytietiski-azijietiski-japoniski, Vidurzemio, stepiniai sodai akivaizdziai nurodo tam tikra jiems budinga regiona, landsafta (liet. turbut reljefa), klimata. 

Bet jie visi tilptų po tam tikro laikmečio vėliava. Juk tai, ką dabar vadinam klasikiniu vidurzemio stiliumi, ko gero istoriškai patenka į tą patį "klasikos" laikotarpį (grubiai XV-XIX a.).
QUOTE(vida777 @ 2012 01 30, 01:58)
Tai jeigu ir juos priskirti klasikiniams, tada jau reiketu bent sakyti "klasikinis japoniskas", "klasikinis Vidurzemio"... 

drinks_cheers.gif arba atitinkamai "modernus Vidurzemio", "modernus japoniškas".
QUOTE(vida777 @ 2012 01 30, 01:58)
I visas kitas sodu rusis - architekturiniai, naturiniai (naudingi), akmenu, kabantys, senkantys ir dar + kokia 20 , net nesigilinu.
Cia jau kaip ir su augalu klasifikavimu - klases, seimos, poseimiai, gentys, rusys, porusiai...  lotuliukas.gif

Vat, vat čia man itin įdomu lens.gif thumbup.gif , kaip mielai juos visus sudėliočiau į jiems priklausančias lentynas, nes dabar zuja galvoje spiečius visokių girdėtų terminų, o kas prie ko taip ir nelabai aišku. Jei kas turit kokių paaiškinimų kas yra kas, gal pasidalintumėt blush2.gif ?
QUOTE(Ledum @ 2012 01 30, 11:04)
Bitule, labai faina lentelė ir nuoroda.
Jei pradėt nuo egiptietiškų, tai išvis nesuskaičiuojama galybė tų sodų

Ačiū blush2.gif
Tai galima prieš klasiką, pagal laiko kriterijų išskirti senovinį (archainį) laikotarpį į kurį ir sutilptų visokie senoviniai atgyvenos (bent jau kol kas, kol iš naujo neatėjo į madą biggrin.gif )
QUOTE(aispra @ 2012 01 30, 19:44)
ar galima laikyti modernu sodus, kurie išpopuliarėjo 1870

cottage stilius įvardijamas kaip "tradicinis". Su juo angliškos tradicijos ir baigiasis, prasideda modernus miksas

Tikrai, su tuo cottage, tikra painiava. Labai jau ant ribos jis. Pilnai galėtų sudalyvauti ir prie klasikos ir prie moderno.
Bendrąja prasme moderno pradžia dažnai siejama su pramonės revoliucija ir dideliais visuomenės pokyčiais. Atitinkamai cottage stilius yra reikšmingas tuo, kad pirmasis "išėjo į mases" (iki tol sodo stilius buvo tik aukštesniųjų visuomenės sluoksnių privilegija). O tai, jau sakyčiau ganėtinai modernu blush2.gif Bet, čia sunku nuspręsti...
QUOTE(aispra @ 2012 01 30, 19:44)
keista, kaip sunku rasti nuoseklios informacijos apie sodų stilių istoriją

Išties, mane irgi stebina randamos informacijos padrikumas g.gif , kaip tik iš to ir gimė ta lentelės mintis.
QUOTE(aispra @ 2012 01 30, 20:41)
Va čia yra man yra modernizmo pavyzdys, ne vien dizainu, bet mąstysena

Visada su malonumu skaitau tavo postus 4u.gif .... jaučiasi, kad bandai aiškintis viską iš pačių pagrindų wub.gif tas įkvepia...
QUOTE(Cobre @ 2012 01 30, 21:44)
Vat butent. Tai sunku ir teisinga savisvieta uzsiimti, ir kazkaip baugu net rasyti apie tai, ka paskaitei. Nes gal kokia mano lygio bobike, ar kokia pradedanti zurnaliste irgi prisisemusi ziniu is interneto, bus viska surasiusi  doh.gif 

Gi ne šventieji puodus lipdo irnesakyk.gif progresą stumia šviežios mintys mirksiukas.gif


Oi, žiūriu, kol kurpiau šitą litaniją, gerokai nuo traukinio atsilikau biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo bitule: 30 sausio 2012 - 22:18
QUOTE(Cobre @ 2012 01 30, 21:53)
Net neabejoju  mirksiukas.gif  biggrin.gif  Skaiciau apie tai anksciau.  smile.gif
Papildyta:

Ir klasikai nepriklauso ?

as nestudijuoju sodu teorijos, nes kiekviena kalba is tiesu ji yra isvedziojama skirtingai ir skirtingai tie sodai skirstomi, klasifikuojami ir grupuojami ax.gif .
Vadovaujuosi tiesiog elementariomis zodziu klasika, romantika, peizazas ir t.t. reiksmemis. Jos yra praktiskai visose srityse aiskios, tik kazkodel kai pasisuka kalba apie sodus, tampa nebesuprantamos ir mes kiekviena karta bandom israsti dvirati doh.gif .
Klasika yra isskirtine/ypatinga kuryba, o peizazas reiskia naturaluma (nors ir dirbtina), tai man cia kaip ir skirtingi dalykai.
Atsakyti
QUOTE(bitule @ 2012 01 30, 22:03)
drinks_cheers.gif , tikrai dažniausiai susiduriam su tokiu skirstymu, bet jame modernusis stilius nelabai limpa prie likusių, nes modernas daugiau siejamas su laiko kategorija,o trijų pirmųjų stilių pavadinimai labiau atspindi formos ir išraiškos ypatumus.

Siuo atveju man modernas ir klasika nera vienas kito priespriesa. Net jei tie stiliai kontrastuoja, butent tokie jie egzistuoja ir nera prasmes ju tarpusavyje lyginti.
As kaip tik sakyciau, kad modernas lygiai taip pat kaip ir kiti stiliai, turi savitas formas ir israiska, galbut netgi labiau, negu laikmeti. Modernas reiskia nauja, nuolat kintanti, taigi prie laiko kaip ir nepriristas.
Na, o rytietiskus ir pietietiskus sodus dar skirstyti i klasikinius ar modernius visiskai neverta, nes mums, europieciams, tai tas pats, kaip atskirti kinieti nuo vietnamiecio (visi jie vienodi rolleyes.gif ).

Cottage man atrodo is viso toks ukinis/buitinis stilius, kur viskas viename - ir sodas, ir darzas, ir gelynas, ir vaikai, ir sunes, ir kates...
Jei klasikiniai (formalus, romantiniai) sodai skirti akiai ir sielai, kitaip sakant grozejimuisi, gerejimuisi, tai cottage priesingai - naudojimui, veiksmui, gyvenimui. Butent pastaraji stiliu ir buda man primena daugelis lietuvisku gyvenamuju valdu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vida777: 30 sausio 2012 - 23:09
QUOTE(giletaite @ 2012 01 28, 12:55)
Tikiuosi gauti patarimų, kurioje pusėje kokie augalai tinka ir kurie tarpusavyje gražiai dera.... Kažin čia daug noriu? g.gif

[quote=Cobre,2012 01 28, 15:43]
Labai daug. ...
Aplamai, tai man susidare ispudis, kad jus nelabai norite pasistengti pati. ....


Atsiprašau, kad įsikišu, bet kažkaip pagailo žmogaus ax.gif Sutinku, kad nelabai konkretūs klausimai pateikiami, bet gal reikėtų pabandyt užvest žmogų ant kelio, užuot barus ir priekaištavus. Tiesiog reikia padėt žmogui suvokt "ko jam norėt". Nuolat skaitau temas apie sodų puoselėjimą ir tikrai randu daug minčių, idėjų ką ir kaip galima padaryti, pakeisti, patobulinti. Bet visa tai kai jau kažką turi pradėjęs kurti, o pradedančiam tikrai sunku iš diskusijų suvokt "ko norėt". Jūs pvz. diskutuojate tokiais klausimais kaip gėlynų spalvos - manau pradedančiam galima ir užduot tokius paprastučius klausimus: kokių spalvų gėlynų norite, kokio aukščio, kurioje vietoje, ar takelių reikia ar ne, kokius tuos takelius įsivaizduoja (trinkelių, akmenų, žvyro) ir pan. Tada žmogus pats pradės dėliotis savo planelyje ir pradės suvokt ko ir kur norisi. Sutinku, kad tam labiau tinkama namų aplinkos tema, bet pastaruoju metu ji labai pritilusi/negyva blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo rim: 31 sausio 2012 - 12:25
QUOTE(*Boružėlė* @ 2011 05 10, 21:27)
O štai sąrašėlis pagalbinių klausimų toms, kurios nori forumo pagalbos/patarimų/kritikos savo aplinkos apželdinimo klausimais. Geriausia, kad klausdamos patarimo aprašytumėt savo turimą situaciją pasiremdamos žemiau išvardintais punktais:
1. Norimo apsodinti plotelio dydis, pasaulio pusė (pietūs, rytai, etc.), santykis su bendru sklypu.
2. Kitos dalies stilius, t.y. prie kokių augalų , pastatų ir pan turės derintis.
3. Artimiausi augalai/pastatai, galintys užstoti šviesą sodinamiems, paimti maisto medžiagas ar kitaip įtakoti.
4. Žemė, jei ypatinga - pvz. l.skurdi, rūgšti, visiškas molis etc.
5. Pageidaujami ten augalai, sodinamo plotelio/augalų funkcija (pvz., užstoti vaizdą, kvepėti, žydėti etc.).
6. Paties autoriaus kūrybiniai pamąstymai ta tema (na kad ne visai „ant tuščios vietos“ siūlyti, apie žmogaus stilių ir simpatijas suprasti).
7. Plotelio/aplinkos nuotrauka (-os) - labai pageidautina ir padėtų kitiems geriau matyti vietą.
8. Pasistenkite patarimo klausti iš anksto, kad liktų laiko atsakyti ir jums suvirškinti informaciją, galiausiai augalus įsigyti. „Rytoj turiu sodinti, ką nors patarkit“ - neišdegs..
9. Kitos forumo dalyvės neprivalo jums patarinėti. Gali norėti/nenorėti/neturėti laiko ar minčių it pan.
10. Jei negavote atsakymo skaitykite 9 punktą.



Rim, tobulai suformuluotas klausimynas iš NA temos. Aš nelabai atidžiai sekiau Giletaitės žinutes , bet nepastebėjau, kad būtų pateikta tokia informacija.

Cobrė labai mandagiai siūlė pasiskaityti šitas temas, kad žmogus įsitikintų ar tikrai šitokio stiliaus sodo nori pas save.

O jei žmogiukas nelabai žino ko pats nori ( o išsiaiškint ko nori galima tik žiūrinėjant ir renkant kas gražu kas ne ), tai jam net neįmanoma patarti, vis tiek nepatiks. Jau buvo dvi apželdintojos, kurios neįtiko. Ir labai nuoširdžiai manau, kad jų iš interneto nukopinti vaizdeliai buvo tam ,kad išsiaiškinti kas žmogui gražu, o kas ne. Galima ir taip dirbti kas tinka pritaikant prie esamos situacijos. Jei visiškai netiko augalai ir jų vietos, tai gal ir toms apželdintojoms nebuvo duota konkreti užduotis ir paaiškinta ko norima . O gal jos nemokėjo išklausti. O gal nemokėjo paaiškinti kodėl būtent taip siūlo. Čia gali būti labai daug tų gal. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(rim @ 2012 01 31, 14:22)
Sutinku, kad tam labiau tinkama namų aplinkos tema, bet pastaruoju metu ji labai pritilusi/negyva blush2.gif

Butent, kad tam yra atitinkama tema mirksiukas.gif Tai jei ji pritilusi, tai kaip tik ir yra proga ja atgaivinti. O kam tada sia tema gadinti? Niekas neuzsipuole zmogaus. Kelis kart graziai buvo nurodyta net ne skaityti, o tiesiog bent paveiksliukus perziureti. TAda pagal paveiksliuksu jau bus galima ir kazka patarti. Kol to nepadarys, tai tik pilstymas is tuscio i kiaura, kol galu gale paaiskes, kad tokios "nesamones", kokios mums patinka, tai mamytei tiesiog ne prie dusios. Juk neradusi temos apie klasikiniu sodus as nepuoliau i pomidoru tema tik todel, kad neradau kur kreiptis. Patikrinau ar kazko panasaus nera sukurta ir neradusi nutariau, pabandyti, gal ne man vienai tai idomu ir aktualu. Man net minties nera bendrauti man rupimais klausimais alpinariumu temoje - musu grozio supratimas manyciau, kad skiriasi kaip diena ir naktis. Ir man keista, jei jus manote, kad galima rasyti bet kur ir bet ka. Kam tada aplamai temos konkretizuoti?
Tikiuosi nesusidarysite ispudzio, kad ir jus uzsipuoliau. Tiesiog man butu skaudu matyti, kad tema, kuri gal del to ir yra aktyvi, kad yra konkretizuota ir aktuali, taps tema apie bet ka, bet ne apie tai, del ko buvo sukurta. Ir galiausiai bus apleista.
Atsakyti
QUOTE(rim @ 2012 01 31, 12:22)
Sutinku, kad tam labiau tinkama namų aplinkos tema, bet pastaruoju metu ji labai pritilusi/negyva blush2.gif

Tai kodel mes cia .... mastau.gif ?
O NA tema nutilo todel, kad ji tapo nebe diskusiju, o klausimu tema.
Klausejoms matyt atsibodo klausti ir laukti, o atsakinetojoms atsibodo atsakineti smile.gif .
Forumas, kiek man suprantama, yra diskusiju ir nuomoniu vieta, o ne vien klausimu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vida777: 31 sausio 2012 - 13:44
Man labiau gaila žmonių (dažnai ir savo laiko), kurie skaito "Klasikinių sodų" temą ir randa joje daug šlampšto vien dėl to, kad nežinantys, ko nori, o svarbiausia, man regis, nenorintys gilintis ir sužinoti, čia įsiterpia ir sukelia bereikalingas diskusijas. Skaitai, skaitai ir ima užknisti. Taip ir numiršta temos...
Pasakiau tiesmukai, beveik kaip Cobre biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Juma81 @ 2012 02 01, 10:27)
Man labiau gaila žmonių (dažnai ir savo laiko), kurie skaito "Klasikinių sodų" temą ir randa joje daug šlampšto vien dėl to, kad nežinantys, ko nori, o svarbiausia, man regis, nenorintys gilintis ir sužinoti, čia įsiterpia ir sukelia bereikalingas diskusijas. Skaitai, skaitai ir ima užknisti. Taip ir numiršta temos...
Pasakiau tiesmukai, beveik kaip Cobre  biggrin.gif


Nelabai supratau g.gif, man atrodo, kad to stamsto kaip ir ner labai daug rolleyes.gif
Gal tik nuolat naujokui kartojami klausimai: "Ar zinai ko nori?" ir "Kas tau grazu?" irnesakyk.gif

As, kaip viszales zalumos ir formos myletoja (ta vis parasau kol atsibos hihihi.gif, bet kazkam tai irgi tiks/patiks ir palengvins "nezinojima"), idedu pora foto apzeldinimo, kuris manau yra pakankamai nesudetingas/paprastas, bet neprastas, o ir prieinamas be didelio galvosukio kiekvienam savarankiskai kurianciam individualu soda/kiema/namo aplinka ax.gif Jei kas labai megsta zydincias geles, siuos "griaucius" galima jais papildyti.
user posted image

user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mamagabi: 01 vasario 2012 - 15:28
QUOTE(mamagabi @ 2012 02 01, 15:21)
As, kaip viszales zalumos ir formos myletoja (ta vis parasau kol atsibos hihihi.gif, bet kazkam tai irgi tiks/patiks ir palengvins "nezinojima"), idedu pora foto apzeldinimo, kuris manau yra pakankamai nesudetingas/paprastas, bet neprastas, o ir prieinamas be didelio galvosukio kiekvienam savarankiskai kurianciam individualu soda/kiema/namo aplinka ax.gif Jei kas labai megsta zydincias geles, siuos "griaucius" galima jais papildyti.

Ir man toks apzeldinimo budas pats optimaliausias thumbup.gif plius zydintys medeliai, krumeliai (i kuriuos ieina rozes ir hortenzijos), dar vienas kitas vijoklis.
Bet kuris zydintis augalas yra grazu, bet su zoliniais labai daug (man per daug) dabo blush2.gif . Nors as ju nevengiu isigyti, bet paturejusi lengva sirdimi ir atsisakau ax.gif .
Atsakyti