Įkraunama...
Įkraunama...

Klasikiniai sodai, kiemeliai

Kad ir biedniems, ir turtingiems tiktu... visu geriausia, man rodos, vandens kranelis -
nori atsuki, nori uzsuki, nori laistymo zarna uzmauni biggrin.gif :

http://www.bruno-kra...-weiss-gold.jpg
http://www.monte-gra...images/0001.jpg
http://augsburger-br...aeule-botan.jpg

Atsakyti
QUOTE(mamagabi @ 2012 02 02, 18:47)
As juk taip nesakiau mirksiukas.gif Vazonai ten tinka, tik ju gali buti daugiau kabanciu, kad grindu ploto susitaupytu ir vienas kitas pastatomas, tame tarpe ir "vandeninis" smile.gif

Ne taip supratau tada mirksiukas.gif

Bet vistiek musu si karta issiskyre poziuris del grozio ir tinkamumo biggrin.gif
Atsakyti
Galima padaryti visaip, klausimas kokia vizija turi Cobri. Nes minetos buvo ir liutu galvos, ir likusios senos, bet geros lentos, pusaites, paparciai, kas ten dar buvo mineta? Sakyciau nera dar tos vizijos. Bet susiskaiciuoti kokio dydzio ir formos terasos aikstele, kokio aukscio atramine sienele (jei zinoma koks reljefo nuokrypis), kiek tu terasu ir bendras plotas, sakyciau, jau galima. Tada ziurint i namo stilistika ir turimus finansus galvoti apie medziagiskuma, bendra stiliu. Galvoti apie funkcionalias zoneles - kur turetu buti tas ar kitas, ar man reikia sito ir kito.

Nes suktis vietoj kalbant apie vandens telkinelius ir vazonelius galima, aisku. Be galo ir be krasto. Ir net terasa pirma issigristi ir tik tada suskaiciuoti koks jos dydis gavosi, irgi galima. Tai galima pasidaryti ir be savo patirties ir kitu patarimu.

P.S. Nesijaudinkit, as jau greitai dingsiu su savo patarimais:)
Atsakyti
QUOTE(smth1 @ 2012 02 02, 18:54)
Galima padaryti visaip, klausimas kokia vizija turi Cobri. Nes minetos buvo ir liutu galvos, ir likusios senos, bet geros lentos, pusaites, paparciai, kas ten dar buvo mineta? Sakyciau nera dar tos vizijos. Bet susiskaiciuoti kokio dydzio ir formos terasos aikstele, kokio aukscio atramine sienele (jei zinoma koks reljefo nuokrypis), kiek tu terasu ir bendras plotas, sakyciau, jau galima. Tada ziurint i namo stilistika ir turimus finansus galvoti apie medziagiskuma, bendra stiliu. Galvoti apie funkcionalias zoneles - kur turetu buti tas ar kitas, ar man reikia sito ir kito.

Nes suktis vietoj kalbant apie vandens telkinelius ir vazonelius galima, aisku. Be galo ir be krasto. Ir net terasa pirma issigristi ir tik tada suskaiciuoti koks jos dydis gavosi, irgi galima. Tai galima pasidaryti ir be savo patirties ir kitu patarimu.

P.S. Nesijaudinkit, as jau greitai dingsiu su savo patarimais:)

Ne Cobri, o Cordi mirksiukas.gif

Na as vel apie ta pati, bet tas terasos plotas juk jau suskaiciuotas. Ar jums atrodo kitaip? g.gif
O ta vizija ir bandom cia bendrai sudelioti juk. Man atrodo principinis ar bus lentos ar tarkim plyteles. Nes juk ir vandens nutekejimus kiek kitaip reikia apgalvoti.
Bus ar nebus, koks bus vandens telkinukas, kurioje vietoje, tai labai svarbu siame etape. Juk vandeni reiks atvesti, elektra. kai kur jis tiesiog gali netilpti (uztat bliudukas su vazele ir beganciu vandenuku tilpu daug kur, todel reikia tokius dalykus apkalbeti).
Ar pagal jus pirmiau darom , paskui galvojam kaip sukisti savo norus i ta vieta?
Ir vieta tam fontaniukui-kraniukui reikia apgalvoti dabar. Ir netgi ziureti kokiu baldu noresi, kaip juos pavyks sutalpinti, ar sustacius nebus taip, jog tiesiog nesimatys to fontanelio. Maza erdve, todel visos pacios menkiausios detales turi buti labai apgalvotos. Juk ir laiptukai i terasas tures buti, sedimu vietu ant atramines sieneles nores, vadinasi prie to kazkiek risti ir kitu baldu stovejima reikia. O tai reiskia, kad fontenelio pastatymo vietu savaime labai sumazeja.

Cordi, o kiek ten saules bus ir kada?

Ir niekas nesijaudina ir nesinervuoja mirksiukas.gif Jus labai jautriai reaguojate i diskusijas, o juk diskusijos tai toks geris. Juk ne viska ir ne visada apgalvoji, o kazkas tai pastebi, pabrezia. Sumazeja klaidu tikimybe, aiskeja vizija... Zodziu geris ir ne kitaip mirksiukas.gif biggrin.gif
Papildyta:
Va koks dar issiziojelis biggrin.gif

Manau nesunkiai nulietu ir pas mus toki veiduka. ir visai neprabangus jis, uztai kaip ciurlena biggrin.gif

user posted image
Papildyta:
Va kazka tokio as siulau cordi

user posted image

tik ta apzeldinta sienele mano atveju atskirtu dali terasos nuo atramines sieneles ir uz jos butu malkine. Sioje nuotraukoje apzeldinta sienele nuo sienos iki sonines atramines sieneles, o as siulau palikti praejima, kad prieiti iki malku smile.gif

Na ir nera cia daug tos prabangos manyciau, bet nera ir kaimas visiskas smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Cobre: 02 vasario 2012 - 17:07
oi prisijuokiau is Cobres rupescio malkomis lotuliukas.gif ...
Atsakyti
user posted image
Papildyta:
QUOTE(vida777 @ 2012 02 02, 19:27)
oi prisijuokiau is Cobres rupescio malkomis  lotuliukas.gif ...


Zinok pati turiu rupesti su malkom. Kol kas parsivezam is uosviu, nes nera vietos jom deti.
Bet taip juk neturetu buti, nes zidinuka mes megstame labai.
O nekenciu, kaip tokie buitiniai dalykai, kaip malkos, konteineriai, voljerai makaluojasi po akimis. O kai erdve maza, tai tuos dalykus paslepti ne taip ir paprasta.
O malku dar bet kur ir nenukisi, joms juk reikalinga ventiliacija. Kadangi pas uosvius kasmet buna malku plovime, nesimo ,dejimo sventes, tai zinau kas ir kaip. Ir zinau, kaip jos darko aplinka. Ir pikta, nes galeti juk isspresti ir kitaip ta ju laikyma, bet tiesiog jiems netrukdo, nes malkos yra malkos, ir nieko cia baisaus doh.gif o man tai kraupuma.
Jei pamenate ta lenkaites namuka, su fontaniuku pabaisos galva ir tuo keistu namuku irankiams, tai ten taip grazu, prabangiai terasa atrodo, ir namas... ir malkos prie namo sienos prislietos doh.gif
O siulymai jas ten stabeliuoti visaip tvarkingai ir gal net dekoratyviai tai man klasika nekvepia schmoll.gif
Atsakyti
[quote=Cobre,2012 02 02, 18:17]


Na as vel apie ta pati, bet tas terasos plotas juk jau suskaiciuotas. Ar jums atrodo kitaip? g.gif

Gal cia tik as be vaizduotes, bet as tai nematau koki Codri mato vietos plana. Todel ir uzsiminiau apie tai.

O ta vizija ir bandom cia bendrai sudelioti juk. Man atrodo principinis ar bus lentos ar tarkim plyteles.

Mes gal skirtingai suprantam vizija? Nes man vizijoje principinis dalykas yra ne lentos ir ne plyteles.

Ar pagal jus pirmiau darom , paskui galvojam kaip sukisti savo norus i ta vieta?

[/quote]

O del to ar pirmiau darom, tai lyg ir aiskiai pasakiau, kad pirma galvojam. Tik nepradedam nuo fontano, tada vazu ir kuo uzdengti malkas. Bet as jau turbut trecia karta apie ta pati.

O tai reiskia, kad fontenelio pastatymo vietu savaime labai sumazeja.

O Cordi sake, kad nori fontanelio?


Bet gal cia tokia brainstormingo technika, kai susirenka aplink zmones ir ima galvoti kokios aplinkos Cordi reikia. O kadangi brainstormingas, tai mintys padrikos ir sokinejancios:) Butu gerai dar i pati nama ir aplinka, dabar esancia paziureti.

P.S. atsiprasau, pamirsau kaip cia reikia cituoti. blush2.gif

[/quote]
Atsakyti
QUOTE(smth1 @ 2012 02 02, 19:35)
O del to ar pirmiau darom, tai lyg ir aiskiai pasakiau, kad pirma galvojam. Tik nepradedam nuo fontano, tada vazu ir kuo uzdengti malkas. Bet as jau turbut trecia karta apie ta pati.

O tai reiskia, kad fontenelio pastatymo vietu savaime labai sumazeja.

O Cordi sake, kad nori fontanelio?
Bet gal cia tokia brainstormingo technika, kai susirenka aplink zmones ir ima galvoti kokios aplinkos Cordi reikia. O kadangi brainstormingas, tai mintys padrikos ir sokinejancios:) Butu gerai dar i pati nama ir aplinka, dabar esancia paziureti.

P.S. atsiprasau, pamirsau kaip cia reikia cituoti. blush2.gif



Na pradedam velgi nuo fontanelio. Ar kalbejo? taip, ji minejo, kad galvojo apie vandens telkinuka, ir jai jo mintis patiko (na grizkite atgal i diskusija ir paskaitykite, juk visai i nauda jei jau imam patarineti kazka mirksiukas.gif ).
Apie malkas irgi kalbejo. Tai jei darom klasikine aplinka (o kiek suprantu darom, nes cordi cia jau nuo pirmos temos, vadinasi jai jos norisi), tai tas malkas reikia kazkur sudeti. Jei darom fontaneli, tai kodel iskar nepasiulyti minties (kuri jai gal ir nepatiks, bet pasiulyt tai juk galima, tam ir si tema), kaip nusauti du zuikius: ir malku klausima isspresti, kad butu patogu ir nebadytu akiu, ir fontaniuko vieta rasti. tada jau iskart savo techniniame plane gales numatyti ir elektros atvedima, o juk butent apie tecninius dalykus jus primygtinai siulote nepamirsti? mirksiukas.gif Tai juk mes apie ta pati, ar ne taip? smile.gif
Jei patinka vaizdas su galimybe panaudoti atramine sienele sedejimui, tai darys ta sienele atitinkamo aukscio. Ar ne sieneliu auksciai mums svarbus pradiniuose darbuose? Juk ir kitu sieneliu aukscius kazkiek pagal pirma teks reguliuotis.
O ar darys lentas, ar ne, tai irgi svarbu, juk tada ir pagrindas visai kitas gali buti. Tik va jei malku daug, siuksliu nuo ju irgi bus. tai ar verta galvoti apie lentines grindis, jos juk ir devesis kitaip. O manau, kad ne lentinei terasai pagridna gal kiek kitoki reiktu paruosti? g.gif Ir tos lentos su fontaniuku man kazkaip nelabai dera. Tada reiktu galvoti ko labiau norisi.
Viskas taip susije, nesuvokiu, kaip galima neapgalvoti visu savo noru g.gif Pirmiau norai ir svajones, tada jau ziuri, kaip tai igyvendinti, gal viena svajone teks paaukoti vardan kitos..


Atsakyti
QUOTE(Cobre @ 2012 02 02, 18:33)
O siulymai jas ten stabeliuoti visaip tvarkingai ir gal net dekoratyviai tai man klasika nekvepia  schmoll.gif

O cia g.gif ?
user posted image
Man truputi neramu, kad taip grieztai atskiriame elegantiska, neelegantiska, kaimiska, miestiska mastau.gif Ar tikrai reikia taip susiaurinti temos remus - iki formaliojo klasikinio stiliaus (tiek formos, tiek plano ar detaliu prasme)? Kazkada lyg ir priejom bendro kompromiso, kad priimsim skirtingus supratimus, kas tai yra klasika bet kazkaip sunkokai gaunasi unsure.gif
Nors manau, kad visiskai nelogiska atidarineti dar viena tema neformaliosios klasikos, ar dar kitokiu stiliu gerbejoms o bet taciau g.gif ...
Atsakyti
QUOTE(Cobre @ 2012 02 02, 18:55)
Na pradedam velgi nuo fontanelio. Ar kalbejo? taip, ji minejo, kad galvojo apie vandens telkinuka, ir jai jo mintis patiko (na grizkite atgal i diskusija ir paskaitykite, juk visai i nauda jei jau imam patarineti kazka  mirksiukas.gif ).
Apie malkas irgi kalbejo. Tai jei darom klasikine aplinka (o kiek suprantu darom, nes cordi cia jau nuo pirmos temos, vadinasi jai jos norisi), tai tas malkas reikia kazkur sudeti. Jei darom fontaneli, tai kodel iskar nepasiulyti minties (kuri jai gal ir nepatiks, bet pasiulyt tai juk galima, tam ir si tema), kaip nusauti du zuikius: ir malku klausima isspresti, kad butu patogu ir nebadytu akiu, ir fontaniuko vieta rasti. tada jau iskart savo techniniame plane gales numatyti ir elektros atvedima, o juk butent apie tecninius dalykus jus primygtinai siulote nepamirsti?  mirksiukas.gif  Tai juk mes apie ta pati, ar ne taip?  smile.gif
Jei patinka vaizdas su galimybe panaudoti atramine sienele sedejimui, tai darys ta sienele atitinkamo aukscio. Ar ne sieneliu auksciai mums svarbus pradiniuose darbuose? Juk ir kitu sieneliu aukscius kazkiek pagal pirma teks reguliuotis.
O ar darys lentas, ar ne, tai irgi svarbu, juk tada ir pagrindas visai kitas gali buti. Tik va jei malku daug, siuksliu nuo ju irgi bus. tai ar verta galvoti apie lentines grindis, jos juk ir devesis kitaip. O manau, kad ne lentinei terasai pagridna gal kiek kitoki reiktu paruosti?  g.gif Ir tos lentos su fontaniuku man kazkaip nelabai dera. Tada reiktu galvoti ko labiau norisi.
Viskas taip susije, nesuvokiu, kaip galima neapgalvoti visu savo noru  g.gif  Pirmiau norai ir svajones, tada jau ziuri, kaip tai igyvendinti, gal viena svajone teks paaukoti vardan kitos..


Galvoju, kad nes ne visai taip panasiai galvojam. Man rodos tu greitai nuo vieno persoki prie kito. Ta prasme pradedi apie sienele, tada apie fontaniuka, tada netiks lentos. Man tai panasu i blaskymasi, nes jei as viena komponenta pakeisiu (pvz. sienele), tai viskas sugriuna. As nekvescionuoju, jus galite planuotis kaip norite.
Ir dar - as negalvoju, kad jei zmogus pasake, kad jai nuotraukoj patiko atramine sienele sedejimui, tai viskas, jinai ja ir darys. Lygiai tas pats ir su fontanu - man patiko nuotraukoj. Nu ir ka. As tiesiog prie to nesirisciau siame etape. Pradeciau apskritai nuo plano ir prioritetu. Ko as tikrai zinau, kad reikia ar noriu labiausiai. Pvz. Man svarbu sedeti toje terasoje. Maloniai. Kad butu pavesis, arba atvirksciai, saule. Tai as ir ieskau plane tam vietos. O ar tai gausis ant atramines sieneles ar ne, tai paaiskes nusipiesus - ar imanoma ar ne. Jei mano prioritetas sedeti butinai ant atramines sieneles, tada jau nebeziuriu ar daugiau saules ar maziau - planuoju sedynes ten.
Trecias dalykas tas, kad nebandau pritempti prie klasikinio stiliaus:) Kiemo vaizda diktuoja interjeras (dazniausiai). Aisku, jei zmogus nezino ko jis nori, tai padiktuoja kiti;)
Tai zodziu isvados: As pradedu nuo abstrakciu dalyku, baigiu konkreciais, tu pradedi nuo konkreciu. Ir svarbu, kad butu klasika:)

Dar karta jauciu nora atsiprasyti, kad tersiu eteri, nes tikrai uzvedziau niekur nevedancia diskusija. Sergu, galva dirba sunkiai, belieka blevyzgoti.
Atsakyti
QUOTE(bitule @ 2012 02 02, 20:03)
O cia  g.gif ?
user posted image
Man truputi neramu, kad taip grieztai atskiriame elegantiska, neelegantiska, kaimiska, miestiska  mastau.gif  Ar tikrai reikia taip susiaurinti temos remus - iki formaliojo klasikinio stiliaus (tiek formos, tiek plano ar detaliu prasme)? Kazkada lyg ir priejom bendro kompromiso, kad priimsim skirtingus supratimus, kas tai yra klasika bet kazkaip sunkokai gaunasi  unsure.gif
Nors manau, kad visiskai nelogiska atidarineti dar viena tema neformaliosios klasikos, ar dar kitokiu stiliu gerbejoms o bet taciau  g.gif ...

Uch, kaip cia tinkamai viska atsakyti dabar g.gif

Jusu idetas variantas yra tikrai gana dailus. Kaip as visada stengiuosi ir akcentuoti, kad gal kartais neesi mates gero varianto tiesiog. Cia kaip ir su kabanciais vazonais - neesu maciusi pakabintu vazonu, kad jie tiktu klasikinam formaliam sodui (paskui paaiskinsiu, kodel kalbu apie formalu mirksiukas.gif )
Bet cia toks tik laikinas dalykas, kuri ziema pastatai prei duru, kad toli begti nereiktu. Gali buti, kad as klaidingai supratau, kad tu malku bus daugiau. Del to maiso malkos ar ne, tai mano manymu, kad jei imanoma jas paslepti, tai geriau taip ir padaryti. O kazkam jos gal atrodo kitaip mirksiukas.gif tai jis tiesiog ir neklausys manes, as juk ne dievas, kad pasakiau ir sventa biggrin.gif Pilnai suvokiu, kad mano mintys tirkai gali patikti tik man vienam. Na bet jei jau savo nuomone tokia turiu, tai va ir bandau ja apginti. Gal tai nera blogai? blush2.gif

O kas del formaliu ir neformaliu sodu, tai taip, jie visi tinka sioje temoje ir apie tai jau kalbejom. Bet man kuo toliau kalbam, kuo daugiau paraso cordi kas jai patinka, o kas ne, tai panasiau, kad norima ne kotedzinio stiliaus (neformalaus, romantisko, nesvarbu, kaip pavadinsi). Todel toliau rasau ir ziuriu, ar priimtinos mano mintys Cordi ar ne. Jei priimtinos, tai toliau ir einam ta linkme.
Juk elegancijos ir rafinuotumo nereikalaujam is visu sodu, kuriuos aptariame. Bet jei yra toks poreikis, tada kalbekim tiesiai sviesiai. Bitule, jei is postu supratai, kad neelegantiska, kaimiska, tai jau blogai, tai atsiprasau. Tikiuosi nieko neizeidziau. Ir siaurinam ne temos remus, o kiek imanoma bandom siaurinti remus Cordi kiemelyje mirksiukas.gif Juk manau ir ji tam cia kreipesi, kad butu jos abejones issklaidytis, vizija isrysketu, patarimu gautu, kazka naujo isgirstu mirksiukas.gif
Papildyta:
QUOTE(smth1 @ 2012 02 02, 20:14)
Ir svarbu, kad butu klasika:)



Be galo svarbu, nes si tema butent apie tai. Jei kazkas jos nenori, tai yra kitu temu juk. O si tema yra apie tai. Ir tikrai muru stosiu, kad tema nebutu tersiama biggrin.gif Kazkaip niekam nekyla abejoniu, kad balkonu puosimo temoje nekalbama apie sodus, o kazkaip sita tema, tai jau gali virsti kuo nori, galim ir alpinariumus aptarti ir modernius sodus, na negi gaila. Nebus taip schmoll.gif biggrin.gif

O mano mintys ne padrikos (gal rasymo budas ir minciu destymas toks, va nuvaziavus pas mot99, ja tiesiog uzpuoliau su savo mintimis ir vizijomis biggrin.gif ), tik pas mane su vaizduote viskas ok, vizija as greit susidelioju, ja labai aiskiai matau ir puikiai matau, kad patraukus koki elementa, jau viskas griuna, reikia pertvarkyti ir perdelioti, kazkur kitur akcentus sudelioti. Kitas klausimas, ar ta vizija gali patikti kitam ir ar ji yra geriausia biggrin.gif

Kol kas manau pasiulymu, patarimu gana daug ir reikia cordi laiko, kad kazka atmestu, kazka apgalvotu, pasitartu su seima. tada ir toliau jau galim kazka diskutuoti.

smth1, sveikite 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Cobre: 02 vasario 2012 - 18:44
QUOTE(smth1 @ 2012 02 02, 19:14)
Pradeciau apskritai nuo plano ir prioritetu. Ko as tikrai zinau, kad reikia ar noriu labiausiai.


Manau, kad Cordi kiemelio planavime tiesiog atėjo laikas pereiti į kitą lygį mirksiukas.gif Pradinis klausimas buvo ar verta ten kažką daryti. Atsakymas buvo taip, buvo prisiūlyta visokiausių idėjų, pavyzdžių ir t.t. Bet dabar jau laikas braižytis planelį ir žiūrėti, ką daryti tikrovėje 4u.gif

Man pavyzdžiui nedrąsu siūlyti fontanėlius ar konkrečius augalus, kol aš nežinau kiemelio išmatavimų (12 kv gali būti ir 3x4 metrų ir 6x2), kaip į kiemelį patenkama, kokios jame svarbios judėjimo trajektorijos (kur malkos, prie ju turi būti patogu prieiti, nes tai daryti reikia dažnai), koks galutinis sprendimas dėl sienelių aukščio, kur planuojama pasisėdėjimo zona t.t. Tiesiog turbūt dabar jau Corbi turi truputį padirbėti biggrin.gif Ir nuspręsti, ar vis dar nori mūsų patarimų tongue.gif
Atsakyti