Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Gyvas maistas / Žaliavalgystė / Raw Food
Supermamų klubas > Grožis ir sveikata > Ekologiškas gyvenimo būdas
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
ViduxKLP
Tikrai skaičiau forumuose, kad ir nagai lūžinėja, ir plaukai slenka, ir dantys genda. Kol pačiai nieko kažkaip neįsigilinau į patarimus.
http://www.syroedenie.com/forum/Forum- ...;ие
Čia yra info
Smiltele
QUOTE(mamis2 @ 2012 05 22, 16:45)
Sveikutės , norėjau pasidomėti tokiu klausimu, gal kas ką patars. Geriu žalius kokteilius, ryte būtinai per pietus kartais, vienas patiekalas per dieną būna ne žalias, žodžiu apie 70 proc. viso raciono sudaro žalias maistas. Labai mėgstu kokteilius, bet ir salotų neatsisakau smile.gif O problema, kad ėmė labai lūžinėti nagai, tiesiog lūžta nuo pusės nago, kam nors yra taip buvę? Ir dar klausimas , dėl dantų, negenda jie nuo didelio vaisių kiekio?
*

Man asmeniškai dėl nagų problemų jokių. Daug kas sako, kai atsisako pieno produktų, pradedajie lūžinėti ir panašiai. Ir visi suveda, kad organizmui pradeda trūkti kalcio. Tačiau aš tiek knygų perskaičiau, jog organizmui pienas ne tik kad nesuteikia kalcio, bet ir jį išvalo, tai netikiu, kad lūžinėti pradeda dėl kalcio trūkumo. Gal yra kitos priežastys, o gal tiesiog organizmas valosi. Tiesiog siūlyčiau visai nelakuoti, jeigu lakuojate, tegu atsigauna. (Apskritai nesveika tas lakavimas nagams mirksiukas.gif )
Dėl dantų, tai kiek žaliavalgiauju (ne 100 %, jau antri metai) tai kol kas stomatologas neturėjo darbo ax.gif tačiau dabar pradėjau daugiau vaisių valgyti, granatų, apelsinų sultis gerti, tai jaučiu lyg ir tokie jautresni pasidarė. Gal nuo vaisių, o gal pastą jau tokią labai ekologišką nusipirkau. Šiaip planuoju pasėdėti internete paieškoti informacijos kaip pačiai dantų pastą pasigaminti.
mamis2
QUOTE(Smiltele @ 2012 05 25, 07:59)
Man asmeniškai dėl nagų problemų jokių. Daug kas sako, kai atsisako pieno produktų, pradedajie lūžinėti ir panašiai. Ir visi suveda, kad organizmui pradeda trūkti kalcio. Tačiau aš tiek knygų perskaičiau, jog organizmui pienas ne tik kad nesuteikia kalcio, bet ir jį išvalo, tai netikiu, kad lūžinėti pradeda dėl kalcio trūkumo. Gal yra kitos priežastys, o gal tiesiog organizmas valosi. Tiesiog siūlyčiau visai nelakuoti, jeigu lakuojate, tegu atsigauna. (Apskritai nesveika tas lakavimas nagams  mirksiukas.gif )
Dėl dantų, tai kiek žaliavalgiauju (ne 100 %, jau antri metai) tai kol kas stomatologas neturėjo darbo  ax.gif tačiau dabar pradėjau daugiau vaisių valgyti, granatų, apelsinų sultis gerti, tai jaučiu lyg ir tokie jautresni pasidarė. Gal nuo vaisių, o gal pastą jau tokią labai ekologišką nusipirkau. Šiaip planuoju pasėdėti internete paieškoti informacijos kaip pačiai dantų pastą pasigaminti.
*

Ačiū už atsakymą 4u.gif Pieno produktų beveik nevalgiau ir prieš tai, na gal tik sūrius kažkiek. Tai dabar laukiu, kol susibalansuos man viskas, nes aplūžę nagai jau ilgą laiką, norėtusi save nuraminti, kad tai tik laikina o ne bus taip, kad pradžioj nagai, po to plaukai, po to dar ir dantys biggrin.gif O kas dėl sulčių kiek žinau jas gerti labai pavojinga dantims, būtinai reik skiesti vandeniu, žinau, kad žmonės net vaikam sultis duoda tik, kaip kiti saldainius po labai mažai,kaip kokį skanėstą.
Minėja
QUOTE(mamis2 @ 2012 05 25, 09:58)
Ačiū už atsakymą  4u.gif  Pieno produktų beveik nevalgiau ir prieš tai, na gal tik sūrius kažkiek.  Tai dabar laukiu, kol susibalansuos man viskas, nes aplūžę nagai jau ilgą laiką, norėtusi save nuraminti, kad tai tik laikina o ne bus taip, kad pradžioj nagai, po to plaukai, po to dar ir dantys  biggrin.gif  O kas dėl sulčių kiek žinau jas gerti labai pavojinga dantims, būtinai reik skiesti vandeniu, žinau, kad žmonės net vaikam sultis duoda tik, kaip kiti saldainius po labai mažai,kaip kokį skanėstą.
*

O gal geriat filtruota vandeni? Dar ir del sios priezasties gali luzineti nagai.
mamis2
QUOTE(Minėja @ 2012 05 25, 10:12)
O gal geriat filtruota vandeni? Dar ir del sios priezasties gali luzineti nagai.
*

Ne, geriu tiesiai iš krano, leidžiu prieš tai nusistovėti. g.gif
given444
vaje, nagai luzta, plaukai slenka....pasakykit labiau argumentuotai, ka reiskia - kad valosi organizmas? kaip jis gali valytis per nagu luzinejima? kad beria oda , tarkim , suprantu - nes sakoma, eina slakai is vidaus, todel oda uzsikemsa... nu bet nagai, plaukai? g.gif

ir tikrai unsure.gif kodel zaliavalgiu yra negraziu, baisiu nuotrauku. vat db mane tas eme baidyti, rodo labai dideli minusa. kai pamaciau vienos moters foto - ikelsiu ja veliau - maniau, wow: super, ir taip atrodo 73m moteris? (kaip 53m. - tai tikrai.) minus 20metu.
bet dabar - jei esat mate baisiu nuotrauku, hm- kas tuomet?
ar darom isvada, kad jau geriau but vegetaru, vegaNU. veganu isvis turi buti optimalu.aukso viduriukas. g.gif ax.gif
Algyte
Kaip tik siandien ikvepimui ziurejau filmukus youtubinius, tai labai akcentuojamos tos pacios zaliavalgiu klaidos, kaip nepakankamas kaloriju kiekis ir per didele riebalu dalis gaunama su maistu. Tada organizmas net ir valydamasis silpsta. Gal tai butent tie atvejai g.gif
ViduxKLP
QUOTE(given444 @ 2012 05 25, 16:30)
vaje, nagai luzta, plaukai slenka....pasakykit labiau argumentuotai, ka reiskia - kad valosi organizmas? kaip jis gali valytis per nagu luzinejima? kad beria oda , tarkim , suprantu - nes sakoma, eina slakai is vidaus, todel oda uzsikemsa... nu bet nagai, plaukai? g.gif

ir tikrai  unsure.gif kodel zaliavalgiu yra negraziu, baisiu nuotrauku. vat db mane tas eme baidyti, rodo labai dideli minusa. kai pamaciau vienos moters foto - ikelsiu ja veliau - maniau, wow: super, ir taip atrodo 73m moteris? (kaip 53m. - tai tikrai.) minus 20metu.
bet dabar - jei esat mate baisiu nuotrauku, hm- kas tuomet?
ar darom isvada, kad jau geriau but vegetaru, vegaNU. veganu isvis turi buti optimalu.aukso viduriukas.  g.gif  ax.gif
*

Aš ir mačiau kur moteriškaitė su dukra sėdi - na neina atskirti. Kas dėl grožio g.gif ir vegetarų ir veganų yra negražių lotuliukas.gif Žaliavalgiai dažnai ne kaip atrodo, kai svorio labai daug nukrinta (vėliau atsistato), kaip iš bado stovyklos. Bet vakar žiūrėjau youtubėj apie kažkokį festivalį Ukrainoje - tai mergičkos visos gražios. Gal kitų nerodė lotuliukas.gif
Aš birželio vidurį į veselę važiuoju. Tikiuosi bus ten ko valgomo g.gif Ar savo vaisių krepšelį veštis. Dvi dienos ne juokas
given444
kaip suprast per mazai kaloriju, bet per daug riebalu? pasakykit pavyzdi...tarkim, valgau riesutus, avokada...jau perdaug. bet sumoje per diena. iki 100kcal. ir tai nera gerai? ar taip?
ViduxKLP
QUOTE(given444 @ 2012 05 26, 08:34)
kaip suprast per mazai kaloriju, bet per daug riebalu? pasakykit pavyzdi...tarkim, valgau riesutus, avokada...jau perdaug. bet sumoje per diena. iki 100kcal. ir tai nera gerai? ar taip?
*

Grubiai skaičiuojant. Reiktų per dieną 2000 kcal iš jų 10% gauti iš riebalų. 1g riebalų - 9 kcal. Tai mums reikia 200kcal arba 22 g grynų riebalų. Pvz avokadą sudaro 18% riebalų. Tai suvalgius 100g kaip ir dienos norma. Aš valgau po vieną avokadą, bet ne kasdien. Baltymus ir anglis maždaug taip pat skaičiuojam. 1 bananas apie 100 kcal - tai suvalgius 18 būtu dienos norma. Kiti vaisiai kalorijų turi mažiau, daržovės beveik nieko wink.gif Taip va ir pasiskaičiuoji.
Jei per dieną suvalgysi 1kg avokadų ir tris kg agurkų - bus per daug riebalų ir mažai kalorijų mirksiukas.gif Čia grubiai aš taip primečiau, tikiuosi esmę suprasit.
http://www.dieta.lt/maistoforas/produkto-s...r%5D=Pasirinkti
Čia galit pasižiūrėti sudėtį daržovių, vaisių ir kt
given444
aciu uz info.

as dar domiuso veganyste kaip pereinamuoju etapu. patikslinkit mane - veganai valgo vaisius, darzoves, seklas, riesutus. valgo taip pat grudus visokius, net ir perdirbtus turbut? perdirbtus, turiu minty: manus, kukuruzus, dribsnius?
o grybus? ne misko, o tarkim tuos baltus mezximinius pievagrybius?

ir turbut valgo sokolada, na ir visus kepinius/gardesius, i kuriuos neieina sviestas, grietinele, pieno produktai, kiausiniai- ar taip? 4u.gif
Papildyta:
aciu uz info.

as dar domiuos veganyste kaip pereinamuoju etapu. patikslinkit mane - veganai valgo vaisius, darzoves, seklas, riesutus. valgo taip pat grudus visokius, net ir perdirbtus turbut? perdirbtus, turiu minty: manus, kukuruzus, dribsnius?
o grybus? ne misko, o tarkim tuos baltus maximinius pievagrybius?

ir turbut valgo sokolada, na ir visus kepinius/gardesius, i kuriuos neieina sviestas, grietinele, pieno produktai, kiausiniai- ar taip? 4u.gif

p.s. o kaip su aliejais, cukrum, druska?
Algyte
Veganai atsisako gyvulines kilmes produktu - mesos, pieno produktu, medaus, kiausiniu. Del apdorojimo maisto termiskai saves nevarzo. Aliejus, cukrus, druska - ne gyvuliniai.

http://zaliavalgiai.lt/ cia yra labai geri patarimai kaip pereiti prie zaliavalgystes, nes kur pradziamokslis dienorascio 4u.gif
given444
vaje, kaip idomu - net medaus? nebuciau pagalvojus blink.gif juk net zaliavalgiai vartoja medu.
nes tarkim medus man naturaliau atrodo nei aliejus ar druska.

hm. tarkim, veganai kava, kakava juk vartoja, tai medaus tikrai ne? g.gif medus toks geris palyginus kad ir su kava.
~♥KaipTaiKaip♥~
Labas rytas 4u.gif

Ar yra žaliavalgių iš UK? Vakar pradėjau skaitinėti SM temas, įkeltas nuorodas. Norėčiau keletą dalykų sužinoti.. Kaip kad kur pirkti visokius grūdus daiginimui... Dilgėlės jau peraugo, pienės nužydėjo unsure.gif Neturiu daržo savo gėrybėms, tik kelis kibiriukus smulkių daržovių kieme..

Norėčiau iš palėto, mažais žingsniukais pradėti keistis.... Algytei ačiū už laiku įkeltą nuorodą, nes kaip tik ieškojau pradžiamokslio smile.gif
given444
vat idomu man apie mamas...o kaip su vaikais darysit? vyrui atskirai, vaikams irgi, sau masista irgi atskirai? turbut kitaip ir nebeiseina.... g.gif
ViduxKLP
QUOTE(given444 @ 2012 05 28, 06:17)
vat idomu man apie mamas...o kaip su vaikais darysit? vyrui atskirai, vaikams irgi, sau masista irgi atskirai? turbut kitaip ir nebeiseina.... g.gif
*

Man sunkumų manau nesukels. Pakolkas MB išvykęs, bet kai grįš gaminsiu jam ir vaikui. O aš jokių patiekalų sau negaminu. Nusiplaunu ir valgau ax.gif
given444

pateiksiu du apmastymus, gal kas pakomentuos?

1.Vidux,nemanau kad iseina vien nusiplauti, nebent tai vaisiavalgyste, tada tai taip bigsmile.gif o beje, kodel dauguma zaliavalgiu nera vaisiavalgiai? (tau,lpvz, nesinori vaisiu/riesutu torto, na ir kitu skanestu? trintu sriubu, uztepeliu?)
taigi, kodel zaliavalgiu, nera vaisiavalgiai? ar ne del medziagu trukumo ir paciu vaisiu trukumo musu juostoj? hmmm. vis neiseina is galvos, ka tarkim, as galiu miste bananais ir persimonais, kiviais, niiiiam niaaaam...na ir kas is to. pazistamas su fura dirba, ir mato, kaip jam zalius bananus krauna i masina, opt, dujomis pripucia, tuomet persimonai, mangai-viskas eina taip i traa. dziovinti vaisiai yra chemiskai apdoroti. kosmaras, ar ne? ar taip gaunasi, kad valgant kad ir dujomis ir trasomis apdergta maista geriau nei virta, garinta, tarkim is lietuvisko ukio? g.gif turbut gaunasi VIENODA ZALA-ar kas pasvers?

2. dar kitas klausimukas. manau, kad tos, kurios praktikuojat raw food stiliu, turbut ziurite ir visiais kitais lygiais, kad kisti kuo maziau chemijos. turbut ne kalbos, kad namie indus plaunat su soda, tarkim, atlieku rusiavimas kaip dukart du turi buti. na ir tarkim -moterims opi tema. - KT. nes man graudu, nepykit, kai rodos: valgau bananus, bet ryju KT tuo paciu blink.gif tai ar ne absurdas gaunasi? tokia moteris turi turbut pazinti savo vaisinguma, planuotis savo ciklus (vaisingus nevaisingus) pagal NSP metodus, kuriu yra sociai. tarkim, pati taip darau, nesu prarijus ne vienos "velnio nestos" KT per gyvenima,...neisivaizduoju, kaip kitaip galetu buti. jau geriau net sakau, valgyt torta, bet negert KT, negu valgyt kinvas, daigus, bet gerti tuos KT brudus, arba nesiotis spirales.
kas dar? mhm. aha. ligos. ir gydomasi turbut naturaliai, arba kuo naturaliau. aisku, operaciju neimanoma isvengt, ar net kai kuriu antibiuotiku. jei ikas pasiutes suo, ar isipijaus, gi vaziuosi susileisti serumo,taciau...visa kita. vat man idomu: jei zmogus maitinasi zaliai, turbut jam eilinis ibupromas(paracetamolis) yra juodas NUODAS-ar ne taip? nes igudes organizmas(tiksliau, isvalytas), junta astriau kiekviena chemini svetimkuni?

tiek mano pamastymu. ar kas pakomentuos?

oi, tiesa. dar aibe dalyku su technika. bangos, tas bevielies internetinis rysys, auto. bet, mikrobangiu atsisakius, turbut neiseis niekaip atsisakyti siu dvioeju dalyku: auto ir bevielio rysio ax.gif
Boni
O kas tie KT, NSP metodai? blush2.gif

Šiaip kas jau maitinasi +/- raw vistiek jau arba auginasi savo daržoves, arba perkasi pas ūkininkus, arba kt variantai kaip siuntimasis iš kitų šalių pigiau, dabar tų būtų tikrai nemažai...

O kas liečia auto ir ryšį, tai labai palaikau tuos, kurie to atsisako išeidami ir kurdami eko gyvenvietes...Pati iš savo patirties galiu pasakyti, kad žmogus gali prisitiakyti prie visko-ir gyventi be telefono, ir be auto, ir be interneto.Skirtumas tik toks, kada tada gyvenimas įgyja visai kitokią prasmę, kokybiškenę tongue.gif

Tokia būtų mano nuomonėsmile.gif
mamis2
Manau, net ir tie kurie nesiaugina savų daržovių, ar vaisių ir valgo tuos atvežtinius bananus, vis tiek renkasi tai kas tuo metu yra jam geriausia, gi tas bananas vis tiek geriau nei apskrudęs kotletas su sviesto padažu g.gif Tai geriausia išeitis aišku ieškoti maisto išauginto kuo arčiau tos vietos kur gyveni, kai įmanoma pirkti ekologiškus vaisius ir daržoves, o jei jau taip neišeina tai ir tie paprasčiausi iš maximos bus geriau nei nieko smile.gif

O dėl vaikų ir vyro maisto atskirai tai viskas palaipsniui, vyras po truputį ima pamėgti žalias salotas, dabar jų pats dažnai prašo smile.gif kas ankščiau buvo neįmanoma, vaikai irgi vis šio bei to paragauja.
ViduxKLP
1. Valgau dalinai monovalgiškai. Išimtys tik sultys iš įv. Vaisių/daržovių ir šaldytų bananų su uogomis ledai. Specifinių valgių ir saldumynų negaminu. Man jų netrūksta.
2. Dalį maisto užsiaugimam patys, dalį (vaisius) perku parduotuvėje per daug nesukdama galvos.
3. Ūkininkai gerai. Jeigu norit žaliavalgiaut tai galit ir žalius kaimo produktus pirkt, bet aš nesu garantuota, kad jie tokie jau ekologiški.
4. Namie naudoju ir paprastus valiklius (sodą, citriną) ir ne tokius ekologiškus. Parduotuvėje neimu vienkartinių maišelių - turiu medžiaginius. Važinėju autobusu arba dviračiu. Šneku telefonu ir naudojuosi internetu biggrin.gif
5. Žaliavalgystės niekam nekišu, nes čia mano asmeninis apsisprendimas 4u.gif
6. Vaistus vartoju kritiniu atveju. Pvz po sunkios traumos teko ryt tabletes non stop. Šiaip gal kad retai sergu - tai ir gydausi kuo paprasčiau. KT negeriu, man venorikozė - negalima. Su MB apsisaugom. Darželio neauginam doh.gif
Me-Boho ♥
QUOTE(~♥KaipTaiKaip♥~ @ 2012 05 27, 08:49)
Labas rytas  4u.gif

Ar yra žaliavalgių iš UK? Vakar pradėjau skaitinėti SM temas, įkeltas nuorodas. Norėčiau keletą dalykų sužinoti.. Kaip kad kur pirkti visokius grūdus daiginimui... Dilgėlės jau peraugo, pienės nužydėjo  unsure.gif Neturiu daržo savo gėrybėms, tik kelis kibiriukus smulkių  daržovių kieme..

Norėčiau iš palėto, mažais žingsniukais pradėti keistis.... Algytei ačiū už laiku įkeltą nuorodą, nes kaip tik ieškojau pradžiamokslio  smile.gif
*

Laba,

as bandancioji zaliavalge ax.gif

pati nelabai megstu daigintus grudus, bet ju gali isigyti internetiniame puslapyje fresh-network.com as is ju daug ka perku.

dar apsipirkineju detoxyourworld.com

O realiose parduotuvese ieskant zaliavalgiu produktu uzsuku i wholefoods arba planet organic. Dar yra kiek zinau miela parduotuvele jeigu gyveni Londone bumblebee 4u.gif
braskel
Sveikos 4u.gif
given444, Jums daug klausimų kyla, šaunu. Kai pradedi plačiau domėtis žaliavalgystę, sveika gyvensena, atsakymai patys ateina. Man labai padėjo knygos perskaitytos ta tema. Parašysiu kelias mintis, kilusias beskaitant paskutinių dienų diskusiją ax.gif
* Žaliavalgystė tai ne mityba, tai gyvenimo būdas, nes kaip gerai pastebėjo given444, neužtenka tik misti raw food, turi tuo gyventi, ir iš paskos temptis eko gyvenimo būdą: aplinka, šeima, kosmetika/chemija, daiktai, tarša ir t.t., į viską pradedi žiūrėti kitaip, ir čia jau išlenda tokie dalykai kaip tolerancija, sąmoningumas, supratimas ir t.t. Žmogus čia jau keitiesi iš esmės, ne tik mityba. Bet nemanau, kad reikia nueiti iki fanatizmo: jei vis dėlto gyveni miesto ritmu, dirbi darbą 8 val per parą, tai tikrai nereikia atsisakyti transporto, interneto ir pan. Manau reikia naudotis šio amžiaus teikiamomis galimybėmis tik su galvą, kad ir dėl transporto: jei yra galimybė - mink dviratį, bet jei reikalas yra, važiuok mašina. Jei yra galimybė atsisakyk plastikinių maišelių, bet jei parduotuvėje daržovės supakuotos gamintojo plastikinėje plėvelėje, tai kvailą jas būtų išpakuoti prieš parsinešant namo, nes tai jau nelabai ką ir pakeistų...
* Mano manymu sunku tapti vien žaliavalge, jei šeima minta įvairiu maistu ir tavęs nesupranta. Nebus palaikymo, nebus ir pilnos žaliavalgytės. Ir V. Boutenko savo knygoje mini, kad jei nebus aplinkui palaikančių žmonių, vis vien bus nukrypimu maisto atžvilgiu, dėl to ir rekomenduojama lankytis visokiose raw 'festivaliuose', susibūrimuose, steigti bendruomenes ir pan. Kitaip ale žmogus jausis kaip balta varna g.gif
* Knygoje 80/10/10 kaip tik pabrėžiama, kad žaliavalgiai turėtų valgyti vien vaisius + žolelias, o daržoves palikti antrame plane, nes jos ale žmogaus organizui nėra sutvertos: jos ir sunkiau virškinamos, mažiau įsisavinamos, jomis neprivalgysi. Antrame plane siūlo palikti ir sėklas, džiovintus vaisius/riešutus, apie daigintus grūdus irgi mažai kalba, kaip suprantu tai ir ne žaliavalgių maistas turėtų būti.
* Kas liečia žaliavalgius, tai kiek skaitau, kiek domiuosi lietuvių tikraisiais žaliavalgiais, kurie tuom gyvena, kuria ekogyvenvietes, verčia savo gyvenimo būdą 360 laipsniu kampu. Žaviuosi tokiais žmonėmis. Pavydžiu, nes žinau, kad pati niekuomet taip nesugebėsiu. Tokie žmonės gyvena kuo paprasčiau, ir jų žaliavalgystė - paprasta, be raw picų, be raw tortų, be raw įmantrių patiekalų.
* Kiek teko skaityti, ta pati V. Boutenko, ir dar žiūrėjau kelis filmukus, kuriuose pasisakė žaliavalgiai su patirtimi, bijau suklysti, bet ar net ir pats V. Kulvinskas siūlė geriau suvalgyti porciją garuose ruoštų daržovių, nei piktnaudžiauti/saujomis valgyti riešutus, sėklas.
Na, čia tik šiaip pamąstymai apie raw food ir gyvenimą g.gif Nėra vienos tiesos, žmogus turi įvertinti visus faktorius, savo aplinką ir atsirinkti kas tau tinka. Šiuo metu, ką perskaičiau, išgirdau, išžiūrėjau, tai mano akimis, įdialu būtų žmogui gal veganystė g.gif Ta prasme, žmogus turėtų žaliavalgiauti su karts nuo kartu kokiu veganišku patiekalu savo dienos racione, tarkime pietums? O jei dar giliau žiūrėti į žmogus sveikatą/būdą, tai visai, siūloma 'normaliai' valgyti kartą dienoje + užkandžiai jei yra noras. Šio amžiaus žmogus ne tik per daug vartoja, bet ir per daug suvalgo. Įdomu dar pačiai, nerastas atsakymas, kaip su žaliavalgių kalorijomis, nes vieni šaltiniai teigia, kad žaliavalgiai turi suvalgyti tą normalią žmogišką kalorijų normą, o va kiti - teigia, kad kalorijos - dietologų išmislas, ir žaliavalgiams jos neskaičiuojamos, nes yprastoje mityboje neva jos reikalingos, kad organizmas gautų reikiamą normą vitaminų ir visų mikroelementų, o va žaliavalgiai jų automatiškai daugiau gauną iš raw food, dėl to - kalorijų skaičiavimas - netikslingas. Va taip biggrin.gif
given444
QUOTE(braskel @ 2012 05 29, 10:49)

* Kiek teko skaityti, ta pati V. Boutenko, ir dar žiūrėjau kelis filmukus, kuriuose pasisakė žaliavalgiai su patirtimi, bijau suklysti, bet ar net ir pats V. Kulvinskas siūlė geriau suvalgyti porciją garuose ruoštų daržovių, nei piktnaudžiauti/saujomis valgyti riešutus, sėklas.

va, va. geras pastebejimas. pati viena savaite pasinesiau ant receptu. dariau migdolu piena, anakardziu krema, visokius dziovintus rutuliukus. apsalo sirdis, apsunko skrandis. dieve,pagalvojus, juk chemija tie dziovinti vaisiai. tuo tarpu, pagalvojau, mano seneliai ta savaite viresi darzoveiu, sriubu. taip iseina, kad jie sveikiau valge (neskaitan mesos) ax.gif

braskel, dar turiu tau klausima. kad ir DEL TU VAISIU. tarkim, youtube maciau interviu, mergina valgo bananus, ar vien tik? bananus, jei neklystu. na pietuose valgyti bananuns gal ir gerai, dujomis nepripustus. bet vat pagalvojau, ar jei valgysiu atveztini banana - man bus geriau/ gal geriau, jei lyginti, hormonais uztersta mesa, bet gal ne taip gerai kaip ciabuvis, kuris skinasi banana nuo medzio?
kitas dalykas. del vaisiu sezoniskumo ir juostos klimato. ka valgyti lietuviui? ziema dar liks obuoliu nuo rudens. o po to ? kriausiu skurduma, uogos - tik saldytos. beje, apie saldyma-nieko nezinau, kaip tai ziuri zaliavalgiai. na tikrai, jei nesimaitinant kiviais, persimonais, egzo vaisiais-ka valgyt lietuviui verysad.gif verysad.gif verysad.gif
mane nuliudino zaliavalgiu tinklapi, kur ...? gyresi (varda pamirsau),l kaip mito vien vaisiais viename darbo seminare, bet vardino vien egzo vaisius. klausimas: ar jie jau tokie geri? g.gif
Contessa
va idomi paskaita ir patirtis.. kas supranta rusiskai! 4u.gif
kaip tik ruosiuosi jo knyga skaityti
http://www.youtube.com/watch?v=npTB-SBjrdI...ature=endscreen
braskel
given444, dėl vaisių jūs atsakėte, valgyti bananą (ir kitus vaisius) bet kokiu atveju geriau, nei kad mėsą ar kokį keptą, virtą maistą gyvenant bet kokiame pasaulio krašte biggrin.gif Kas liečia bananus, tai čia tikriausiai pagrindinis žaliavalgių maistas, kiek įskaičiau, jų jie suvalgo ne vieną ir ne du, o po 10 ir daugiau į dieną. Be abejo, pavydėtina šiltų kraštų gyventojams, kur bananai, mangai, papajos - kasdienybė, ir jų turi ne po vieną, dvi, o po kelias rūšis, o dar va, šviežios datulės, figos, kai pas mus tik džiovytos. Tiesa, žaliavalgiai pabrėžia, kad vaisiai valgomi TIK VISIŠKAI sunokę, net pati V. Boutenko rašė, kad ji nevalgo nesunokusių vaisių, daržovių. Iš paskos kyla klausimas ką valgyti lietuviui/kaip jūs klausiate. Mano manymu, čia prasideda žaliavalgystės variacija, kad mūsų klimato žmonės sunkiai išsiverstų su vaisiavalgyste, tad į raw food įveda daržoves, džiovintas gėrybes, daigina grūdus, džiovina visokius duoniukus, sausainiukus ir kitus džiovintus nainiukus. Anksčiau klausėte dėl medaus, tai čia irgi, vieni žaliavalgiai jį naudoja, - kiti ne; tas pats ir su agavų sirupu: vieni už, kiti - prieš. Kaip ir minėjau, nėra vienos griežtos taisyklės. Nesenai įskaičiau, kad didžioji anakardžio riešutų dauguma (turiu omenyje eko) - ne raw, nes jie apdorojami aukšta temperatūra norint juos gauti tokius, kokius gauname, o jie gi kone pagrindas visų raw 'saldumynų'/padažų ir t.t. Taigi, kaip Vydūnas rašė, tūlas lietuvis norėdamas prieiti prie ale idialios mitybos, turi pereiti 7 etapus, o kiekvienam etapui reikia skirti po 7 metus biggrin.gif
Dar viena įdomi mintis. Mes gyvename tokiame klimate, kur neišvengiamos šaltos žiemos. Pagal įdėja, žaliavalgiai negeria net šiltų arbatų, nes ne šiltas maistas sušildo žmogų, o taisyklinga mityba. Bet šiuo atveju, jei žiemą šalta, mes valgysime šaltą/kambario temperatūros maistą, automatiškai kūnas apdorodamas tokį maistą, gaus iš savęs naudoti energiją, energiją - pašildyti maistą iki kūno temperatūros. Čia pats V. Kulvinskis pataria mūsų klimato žmonėms prieš valgant maistą, geriant kokteilius, sriubas, jei yra noras - pašildyti iki kūno temperatūros. Tai dar vienas įrodymas, kad nelemta mums būti visiškais raw, kuomet galėtum, kaip kad ViduxKLP raše tik nusiplauti ir valgyti (o tai taip idialiai skamba, pavydėtinai).
Taigi, viskas sveiku proto. Sveikame kūne, - sveika siela. Nereikia pamiršti, kad sveikas kūnas, tai ne tik raw mityba, bet ir buvimas gryname ore, judėjimas, taisyklingas kvėpavimas, sąmoningumas, be šių punktų nerasite nei vieno tikro žaliavalgio, priešingai, tai tikriausiai bus tik parodija, ar laikinas susidomėjimas. schmoll.gif Man patiko V. Kulvinskio pasakymas, kad nereikia mums sedėti namie ant fotelių, kaip bulvėms lotuliukas.gif
given444
vat zinokit norisi man siandien bliauti. visad buvau is tu, kuri maziausiai palyginus isleidzia ant maisto. didziavaus, nes sakydavau: nevergausiu kunui. uzsienio forumuose dabar skaitau: zaliavalygste - puikus budas norintiems sutaupyti. blink.gif nebent uzsieny bananai melionai mangai centus kainuoja. mesa mano racione ir anskciau neuzeme daug islaidu. o dabar. kraunu kraunu i vaikuo vezimeli, bananus, kivius. vakar dar taip supykau. uz 3, 5lt nusipirkau kiviu. realiai suvalgiau tik keturis, vos sotumas pasijuto, visi kiti - supuve. anskciau pusryciai - centus kainavo, kazkaip nepastebejau kad leciau i parda, o dabar, kas liecia vaisius, bananus, kivius, - tai suku ir suku kasdien i parda doh.gif doh.gif ar man taip vienai? nes tikrai gyvenime turiu isipareigojima, ir "pinignes" temos siam forume man nesvetimos. nesakau, sveikata svarbu. bet tam reikia tikrai pinigu. kad ir tie grudai. man tai zalia sfrea. kur gauti kinvu, ar zoliu kokiu geru-na aiksu, dilgeliu miske rasiu, bet visu kitu? geru grudu, grikiu - ar jie ne eko pardese kur viskas - dar brangiau?
vat braskel minejei, kad vienas zmogus suvalgo 8 bananus. tai jei maitiniesi vienas, gal ir sutaupai. as esu viena su dviem berniukais - net ne paaugliais. bet mano 8metis sukerta 4bananus ir ar alkanas doh.gif ka daryti? jie be vaisiu vistiek prisikemsa visko kito, o as atsidedu sau vaisius, riesutus, dziov vaisius - bet jie pamato, ir nori mano maisto, plius jiems dar tradicinio maisto verdu. tai kur cia sutapymas? kaip daro mamos, pastebejau - juk kai kurios forumietes turi seimas, vaiku? kaip atsiliepe piniginei?
nes sakau , visas 3-4savaites pastebejau dideli judejima parduotuviu/turgu link-suku suku ratus. pasidarau kalna salotu, atrodo dviem dienom, ziurek per diena ir neber. ir vel - i turgu. gal pradzioje taip tikrai atrodo - kad pradedi gyventi del MAISTO. vat todel ir kritikuojamas tas sveikas budas, kad vien ziuri kaip ko kur kiek pavalgyt... verysad.gif nea, as to nenoriu. kaip atrasti gerus budus, nebut piktu, paranojiku ir...man aktualu...nesubankrutuoti. plizzzz, any ideas?? 4u.gif 4u.gif
tetuciukas
sveiki,

smagu, kad esate ir dalinates patirtim wink.gif
noriu paklaust, ar yra kur nors cia pas jus koks nors meniu. ka valgote savaite, menesi ir pan wink.gif
Britule
QUOTE(given444 @ 2012 05 30, 19:01)
plizzzz, any ideas?? 4u.gif  4u.gif
*

Prasau, ideja 4u.gif - jei gyvenat kuriame didziajame mieste, suzinokit, kur maisto bazes, is kuriu viska perka turgaus prekiautojai ir keliaukit ten ar darbo diena anksti anksti ryte, ar sestadieni - nusipirksit visko daug ir tikrai pigiau, gal siuo metu ne itin pigiau, bet kai sezonas isibegeja, sutaupyti bus is ko - pvz. vynuoges atsimenu vyras pirko 3 k. pigiau nei parduotuvej. Mes jau seniai nebesiprekinam parduotuvej - arba bazej, arba lietuvisku gerybiu turgely.
given444
aha, as kaip tetuciukas irgi noriu paprasyti maisto receptu, na ne receptu (kaip zaliavalgiai sako, "kur prasideda receptai, baigiasi sveikata), bet siaip produktu, kuriuos valgot, paivairinat.
ar buna kad ir zaliavalgiai valgo vien vienos rusies vaisiu tam tikrom dienom?
turbut zaliavalgiams tinka bet kuriuo paros metu valgyt maista, skrandis nestreikuos? ar kaip?

ir dar del pigumo, ir kaip seimai, tarkim man su 2 vaikais reiktu minimum 10-15 bananu i diena? tai realu? nemanau kad lietuvis taip valgytu. ax.gif

britule, aciu uz ideja,. o kur po to sandeliuojat vaisius? dieve, mano saltyduvo nepakaktu. g.gif
Minėja
QUOTE(given444 @ 2012 05 31, 09:42)
aha, as kaip tetuciukas irgi noriu paprasyti maisto receptu, na ne receptu (kaip zaliavalgiai sako, "kur prasideda receptai, baigiasi sveikata), bet siaip produktu, kuriuos valgot, paivairinat.
turbut zaliavalgiams tinka bet kuriuo paros metu valgyt maista, skrandis nestreikuos? ar kaip?

ir dar del pigumo, ir kaip seimai, tarkim man su 2 vaikais reiktu minimum 10-15 bananu i diena? tai realu? nemanau kad lietuvis taip valgytu.  ax.gif

britule, aciu uz ideja,. o kur po to sandeliuojat vaisius? dieve, mano saltyduvo nepakaktu. g.gif
*

Kitam forume skaičiau, kad vyrui žaliavalgiui reikia suvalgyti 18 bananų per dieną. Ir taip valgo kai kurie žaliavalgiai.
Vaisiai greitai virškinamas maistas. Bananai kiek ilgiau užsibūna skrandyje, apie 40 min. (kiti vaisiai apie 30min) Tai valgant bananus ar kitokius vaisius skrandžio neapkrausi.
Ilgai virškinasi riešutai, sėklos, lešiai, visokie daiginti grūdai.
Smiltele
QUOTE(given444 @ 2012 05 30, 18:01)
vat zinokit norisi man siandien bliauti. visad buvau is tu, kuri maziausiai palyginus isleidzia ant maisto. didziavaus, nes sakydavau: nevergausiu kunui. uzsienio forumuose dabar skaitau: zaliavalygste - puikus budas norintiems sutaupyti.  blink.gif nebent uzsieny bananai melionai mangai centus kainuoja. mesa mano racione ir anskciau neuzeme daug islaidu. o dabar. kraunu kraunu i vaikuo vezimeli, bananus, kivius. vakar dar taip supykau. uz 3, 5lt nusipirkau kiviu. realiai suvalgiau tik keturis, vos sotumas pasijuto, visi kiti - supuve. anskciau pusryciai - centus kainavo, kazkaip nepastebejau kad leciau i parda, o dabar, kas liecia vaisius, bananus, kivius, - tai suku ir suku kasdien i parda  doh.gif  doh.gif ar man taip vienai? nes tikrai gyvenime turiu isipareigojima, ir "pinignes" temos siam forume man nesvetimos. nesakau, sveikata svarbu. bet tam reikia tikrai pinigu. kad ir tie grudai. man tai zalia sfrea. kur gauti kinvu, ar zoliu kokiu geru-na aiksu, dilgeliu miske rasiu, bet visu kitu? geru grudu, grikiu - ar jie ne eko pardese kur viskas - dar brangiau?
vat braskel minejei, kad vienas zmogus suvalgo 8 bananus. tai jei maitiniesi vienas, gal ir sutaupai. as esu viena su dviem berniukais - net ne paaugliais. bet mano 8metis sukerta 4bananus ir ar alkanas  doh.gif ka daryti? jie be vaisiu vistiek prisikemsa visko kito, o as atsidedu sau vaisius, riesutus, dziov vaisius - bet jie pamato, ir nori mano maisto, plius jiems dar tradicinio maisto verdu. tai kur cia sutapymas? kaip daro mamos, pastebejau - juk kai kurios forumietes turi seimas, vaiku? kaip atsiliepe piniginei?
nes sakau , visas 3-4savaites pastebejau dideli judejima parduotuviu/turgu link-suku suku ratus. pasidarau kalna salotu, atrodo dviem dienom, ziurek per diena ir neber. ir vel - i turgu. gal pradzioje taip tikrai atrodo - kad pradedi gyventi del MAISTO. vat todel ir kritikuojamas tas sveikas budas, kad vien ziuri kaip ko kur kiek pavalgyt... verysad.gif nea, as to nenoriu. kaip atrasti gerus budus, nebut piktu, paranojiku ir...man aktualu...nesubankrutuoti.  plizzzz, any ideas?? 4u.gif  4u.gif
*

Iš tikrųjų dėl piniginės pusės sutinku. Vieną dieną atrodo prisiperki kaži kiek vaisių, salotų išleidi tarkim 100 Lt ir po poros dienų žiūri jau reikia vėl pirkti. Planuoju susirasti tiesioginius vaisių, daržovių tiekėjus - tikiuosi ne tik sutaupyti, bet ir ne taip dažnai bėgioti į parduotuvę. Gal kas jau yra ką nors panašaus atradę Vilniuje? Pasidalinkite.
Šiaip Kulvinsko knygoje yra išsakyta idėja susikoperuoti ir kartu pirkti, tokiu būdu visko pigiau gautume ir kokybė būtų geresnė, jeigu pirktume iš kokio ekologiško ūkininko. Būtų gerai tokį susibūrimą susiorganizuoti. Ar būtų norinčių? Šiaip esu gana užsiėmęs žmogus, bet jeigu atsirastų bendraminčių ir norinčių padėti viską organizuoti, skirčiau kažkiek laiko geram tikslui mirksiukas.gif
braskel
QUOTE(given444 @ 2012 05 31, 08:42)

ir dar del pigumo, ir kaip seimai, tarkim man su 2 vaikais reiktu minimum 10-15 bananu i diena? tai realu? nemanau kad lietuvis taip valgytu.  ax.gif

*

Čia įmečiau kelis pavyzdžius ką siūlo valgyti Douglas N. Grahamas, mitybos 80/10/10 sistemos kūrėjas
Čia V. Boutenko dalinasi savo šeimos mitybos racionu
Kiek tai pritaikyta mums, lietuviams, spręsti turėtų kiekvienas asmeniškai, jei yra noras, gali ir kalnus nuversti biggrin.gif
Tiesa, šios temos senesnėse temose, temos autorė *Rūta* rašė ką ir kiek valgė žaliavalgiaudama, jei įdomu, teks pavartyti senesnes temas 4u.gif Rūtos valgiaraštis toks labiau žemiškesnis, lietuviškesnis nei kad aukščiau minėtų žaliavalgių knygos autorių.
Kelios mintys:
* dėl žaliavalgių, valgančių tam tikrus vaisius vienu metu, bandykite paieškoti apie mono žaliavalgius, būna tokių...
* būnant žaliavalgiu, netinka maistą valgyti bet kuriuo paros metu, šioje mityboje irgi egzistuoja tam tikros maisto valgymo taisyklės;
* su dviems vaikais, reiktų tikriausiai daugiau bananų, nei kad tiek;
* vaisių sandeliuoti nereikia šaldytuve, puikiai tam tinka spintelė.

QUOTE(Minėja @ 2012 05 31, 09:06)
Kitam forume skaičiau, kad vyrui žaliavalgiui reikia suvalgyti 18 bananų per dieną. Ir taip valgo kai kurie žaliavalgiai.
Vaisiai greitai virškinamas maistas. Bananai kiek ilgiau užsibūna skrandyje, apie 40 min. (kiti vaisiai  apie 30min) Tai valgant bananus ar kitokius vaisius skrandžio neapkrausi.
Ilgai virškinasi riešutai, sėklos, lešiai, visokie daiginti grūdai.
*

taip taip, bet vien bananais sotus nebūsi, reikia ne tik jų rolleyes.gif

QUOTE(Smiltele @ 2012 05 31, 09:21)
Šiaip Kulvinsko knygoje yra išsakyta idėja susikoperuoti ir kartu pirkti, tokiu būdu visko pigiau gautume ir kokybė būtų geresnė, jeigu pirktume iš kokio ekologiško ūkininko.
*

Koperuotis gerai, ypač pas jus, didesniuose miestuose, kur daugiau tokių idėjinių žmonių yra thumbup.gif
ViduxKLP
Aš prisilaikau mono žaliavalgystės. Tai pvz mano dienos meniu šiandien:
7:00 6 bananai (bananus renkuosi, kai nusimato aktyvi diena)
11:00 0,5 l šviežiai spaustų vaisių sulčių (mano maža išimtis monovalgystėje). Gėriau kavinėj, taip sakant palaikau socialinius ryšius.
14:00 3 vidutinio dydžio obuoliai
18:00 su vaiko pagalba beveik trys kg arbūzo
20:00 turiu 800 g vynuogių. Čia man visam vakarui. PS šiandieninė diena buvo labai aktyvi. Po rytinio pasivaikščiojimo su šuniu išlėkiau su vaikų į daržą, o tada tiesiai į miestą - ir visur bėgte. Atsisėdau tik prieš aštuonias. Ouolių buvau įsimetus į kuprinę, o sultys kavinėj.
Darbas ir savaitgaliai mano aktyvus - tai silpna nesijaučiu. Kad mažiau kirstų per piniginę stengiuosi atkreiti dėmesį į akcijas. Per dieną suvalgau apie 3 kg vaisių. Išleidžių priklausomai nuo norų. Pataupant užtenka 8-10 lt per dieną, su vynuogėmis ir bananais apie 16-18.
Šiandien baigėsi mano pirmasis mėnuo thumbup.gif
Shoeaholic
Sveikos/i 4u.gif

As dar tik psichologine 'zaliavalge'... Pries keleta dienu 'atradau' vienos mamytes pagalba sia mitybos 'filosofija', kuri mane sudomino ir pasirode artima. Tad siuo metu eksperimentuojuosi su savo receptoriais, daug skaitau ir bandau save pratinti prie RAW mastymo blush2.gif (3 dienas 'ragauju' tik 'zalia' maista (tiesa be kavos dar gyventi ir slakelio vyno, manau, ilgai negalesiu anyways...), kol kas patinka, bet kyla begales klausimu ir keblumu.

Sia temute atradau 'per fuksa' guglej, tad pradedu skaitytis, kiek pavyks jau nuo senesniu temu... Bet gal kas iki atrasiu atsakyma, gali greiciau man atsakyti i labai rupima klausima... Zinau, kad saldytos darzoves nelaikomos RAW del ju paruosimo technologijos saldymui (t.y. nuplikomos verdanciu vandeniu ar trumpam garinamos ir tik tuomet uzsaldomos, bet taip daroma pramoniniame ju saldymo procese). Bet jei saldytis darzove ar zole (dilgele ir pan.) paciam? T.y. tik nuplauta ir nusausinta produkta? Ar taip pat netenkama enzimu ir kitu 'RAW savybiu'?

ACIU 4u.gif
braskel
QUOTE(ViduxKLP @ 2012 05 31, 19:35)
*

ViduxKLP, sveikiname su pirmu mėnesiuku 4u.gif Nenuleiskite rankų tik, šauniai maitinates. Šiandieną žiūriu tik vaisiai, o yprastai įtraukiate žalumynus, daržoves, riešutus, sėklas?

QUOTE(MoulinRouge @ 2012 05 31, 20:27)
Bet jei saldytis darzove ar zole (dilgele ir pan.) paciam? T.y. tik nuplauta ir nusausinta produkta? Ar taip pat netenkama enzimu ir kitu 'RAW savybiu'?
*

jei pačiam, kaip rašėte, tai tuomet - raw. 4u.gif
Shoeaholic
QUOTE(braskel @ 2012 05 31, 21:42)
jei pačiam, kaip rašėte, tai tuomet - raw.  4u.gif
*

Aciu bigsmile.gif 4u.gif
Sense
QUOTE(ViduxKLP @ 2012 05 31, 20:35)

Per dieną 3kg vaisių blink.gif oho.. skamba daug smile.gif Gal galima paklausti kiek jus sveriate? Kaip per tą mėnesį keitėsi svoris?
ViduxKLP
QUOTE(Sense @ 2012 05 31, 20:04)
Per dieną 3kg vaisių  blink.gif  oho.. skamba daug  smile.gif Gal galima paklausti kiek jus sveriate? Kaip per tą mėnesį keitėsi svoris?
*

Per mėnesį nukrito beveik septyni kilogramai. Dabar sveriu 68/180cm.
Meniu panašus, tik laikas valgymo skiriasi - pasiderinu prie darbo. Dėl riebalų kas antrą dieną ar rečiau su valgau avokadą. Pakolkas jokių džiovintų vaisių, riešutų ir doniukų nenoriu ir nevalgau. Salotų pasidarau bet labai retai, kažkaip man visai nesinori žolių mirksiukas.gif
3kg vaisių ne tiek ir daug kai paskaičiuoji kalorijas schmoll.gif Pomidorai, paprikos, agurkai irgi vaisiai mirksiukas.gif
Sense
Kalorijų nedaug, bet mėsėėdei toks kg vaisių skamba neblogai smile.gif
Ar įmanoma į racioną įtraukti kuo daugiau daržovių ir vaisių, skanaut ir nenumest svorio g.gif turbūt ne. O svorio nenoriu nė gramo numest, kaip tuomet?
braskel
Kiek kainuoja vaisiavalgystė? 4u.gif
given444
QUOTE(ViduxKLP @ 2012 05 31, 17:35)
7:00 6 bananai (bananus renkuosi, kai nusimato aktyvi diena)
11:00 0,5 l šviežiai spaustų vaisių sulčių (mano maža išimtis monovalgystėje). Gėriau kavinėj, taip sakant palaikau socialinius ryšius.
14:00 3 vidutinio dydžio obuoliai
18:00 su vaiko pagalba beveik trys kg arbūzo
20:00 turiu 800 g vynuogių. Čia man visam vakarui. PS šiandieninė diena buvo labai aktyvi. Po rytinio pasivaikščiojimo su šuniu išlėkiau su vaikų į daržą, o tada tiesiai į miestą - ir visur bėgte. Atsisėdau tik prieš aštuonias. Ouolių buvau įsimetus į kuprinę, o sultys kavinėj.
Darbas ir savaitgaliai mano aktyvus - tai silpna nesijaučiu. Kad mažiau kirstų per piniginę stengiuosi atkreiti dėmesį į akcijas. Per dieną suvalgau apie 3 kg vaisių. Išleidžių priklausomai nuo norų. Pataupant užtenka 8-10 lt per dieną, su vynuogėmis ir bananais apie 16-18.
Šiandien baigėsi mano pirmasis mėnuo  thumbup.gif
*

vidux, as jau nieeeeko imu nebesuprasti.
kaip tik skaiciau dabar zaliavalgiai.lt ten kaip tik siuloma NEVALGYTI vaisiu, ypackurie besekliai(o juk tokie yra saldieji mangai, bananai.) cia turbut kad nesivysty hiperglikemija-cukrus/cukralige, ar ne??? g.gif zaliavalgiai.lt viename is straipsniu konspektu rasoma, kad pagrindas -DARZOVES IR ZALUMYNAI. mazinti vaisius ir riesutus, ir seklas.
TACIAU...skaitau uzsienio forumo, tokia kaip fruitarian.com doh.gif arba bestofrawfood.com - ten, viskas atvirksciai. kad vaisiai -NATURALIAUSI. nes ju zmogus dirbtinai neisvede, o darzoves -sunkiau virskinti. jeeeezus, tai ka daryti?
ka tikrai LOGISKAI suvokiu, tai viena: kad geriau mono zaliavalgyste, nei maisyti produktai, raw picos ar tortai (nebtn jie del idomumo). taciau, jetus, nuspreskit ar darzoves ar vaisiai yra GERIAU. tarkim , griztant prie vaisiavalgystes. maciau per youtube, jau kartojuos, kad mergina suvalgo 50bananu i diena. nu tai....o hperglikemija garantuoja. viduk, tu nebijai kad susirgsi diabetu? vienas taip susirdo, skaiciau uzsienio foume, nes valge bananus ir datules. po to teko koreguotis.
taigi, ka radau bendro? ka mono zaliavalgyste gerai, ir kad ZOLES, zoleles-gerai. o vaisiai??????????????ar darzoves?????? kodel sios dvi stovyklos, a? nes nejuokas butu susipartalint sveikata. ne tik paciam krachas butu, bet ir kiti uzjuoktu negyvai. cool.gif

vidux, ir dar pridesiu, tu dienai isleidi iki 20lt. ziauriai daug. as su dviem vaikais isleidziam 600i men. o cia man gautusi - 600vienai. saaaakes. bankrotas visiskas.
Papildyta:
QUOTE(braskel @ 2012 05 31, 21:26)

braskel, cia tas straipsnis, po kurio man kilo mintis: ar taip jau sveika valgyt pripustus dujomis egzo vaisius....ypac lietuvoje.... g.gif
ViduxKLP
Diabetų susirgt nebijau. Ir stiprių cukraus šuolių nejaučiu nuo saldžių vaisių. Aš sutinku, kad tai brangus malonumas g.gif bet ką darysi... Aš pasirinkau vaisius, nes man taip skaniau geriau ir tt. Užsimanysiu - valgysiu morką ar buroką. Apskritai žaliavalgystė yra ant tiek neįprasta, kaip ir vegetarystė. Ir niekada nesuprasiu kodėl g.gif Mane aplinka palaiko, tik mama pradėjo pergyvent dėl svorio kritimo (o jis krenta tikrai staigiai). Aš jai paaiškinu, kad viskas gerai ir nusiramina. Nors jau ir man įdomu pasidarė kiek čia gali nukristi...
given444
na vegetaryste - tai baikes, tikrai papraststa.
o vat zaliavalgyste.
o tarkim, tu taip ramiai ziuri? ar rimtai skaitau daug? tave neglumina tos dvi stovyklos? vieni - vien uz vaisius ir zoles, kiti - uz darzoves ir zoles. vat ir sia visa nakti iki puse 4 ryto skaiciau sias temas kaip isprotejus. Kulvinskas, zalio maisto pradininkas, net dalinosi, kad jam dantys istirpo kai valge vien vaisius, taigi, jis vel turejo pergalvot raciona. baisu. mano dantys ir taip silpni. o tirpsta del to, kad vaisiai ilgainiui labai uzrugstina organizma. sarminis geriausias dalykas, tai greenai, visokios zoleles. na bet kiek kg ju reik kad ir maisant su vaisiais, kad butum sotus ir gautum bent 1300kcal?

painiava visiska. nes per youtube kitas - sako, kad vaisiavalgyste - issprende visas jo bedas. tai jam dantys neistirpo???? g.gif tai taip iseina ir eksperimentuoji, zmogus, su savim. "nes KELIA vien TU PATS VIENAS zinai"?. unsure.gif g.gif
nu bet sorry, gal Kulvinskas ir turi pin protezams isideti. o as - tikrai ne. unsure.gif
Shoeaholic
Labas rytas 4u.gif

QUOTE(Smiltele @ 2012 05 31, 10:21)
Iš tikrųjų dėl piniginės pusės sutinku. Vieną dieną atrodo prisiperki kaži kiek vaisių, salotų išleidi tarkim 100 Lt ir po poros dienų žiūri jau reikia vėl pirkti. Planuoju susirasti tiesioginius vaisių, daržovių tiekėjus - tikiuosi ne tik sutaupyti, bet ir ne taip dažnai bėgioti į parduotuvę. Gal kas jau yra ką nors panašaus atradę Vilniuje? Pasidalinkite.
Šiaip Kulvinsko knygoje yra išsakyta idėja susikoperuoti ir kartu pirkti, tokiu būdu visko pigiau gautume ir kokybė būtų geresnė, jeigu pirktume iš kokio ekologiško ūkininko. Būtų gerai tokį susibūrimą susiorganizuoti. Ar būtų norinčių? Šiaip esu gana užsiėmęs žmogus, bet jeigu atsirastų bendraminčių ir norinčių padėti viską organizuoti, skirčiau kažkiek laiko geram tikslui  mirksiukas.gif
*

Jei atsirastu daugiau norinciu kooperuotis, as jungciausi prie sios grazios idejos 4u.gif
Net jei mano seimyna nera zaliavalgiai (bandau pradeti pradziai nuo saves), vis tik ir eilini maista ruosiant as bandau 'zalesius' pirkti vietiniuose turgeliuose arba 'eko' parduotuvese 'online'.
__

P.S.

1. Ar Lietuvoje imanoma gauti KALE (lapinio kopusto) seklu arba pacio kopusto sveizaus?

2. Ka galima pasigaminti ir kur panaudoti BURNOTI (jauni burnočių lapai, išsiskiriantys didžiuliu kalcio, fosforo ir geležies kiekiu, daugelyje šalių jau seniai laikomi vienomis geriausių salotų.) ?
Shoeaholic
given444, as kol kas bandau atsisakyti tik termiskai apdoroto maisto ( na mesos ir pienisku pr. taip pat, be abejo) pradzioj, ir bandyti 'isiklausyti' i savo organizma, kol/jei atrasiu kas man asmeniskai artimiau... Pvz. kol tik pradedu bandymus su savimi, man labiausiai norisi ZALIU lapu ir vaisiu ( susivartoja daug spinatu, grazgrasciu, petrazoliu, i kokteili maisiau nemazai dilgyniu. Siandien planuoju ragauti pieniu lapu. 'Einamiausi' vaisiai tas kelias dienas: mangai, bananai, apelsinai, greipfrutai, obuoliai), prie to visada megau, ir dabar norisi : burokeliu, morku, moliugo ir paprikos. Tad kol kas man net nekyla mintis 'mestis' drastiskai i viena ar kita 'stovykla', nes organizmas reikalauja tiek vaisiu, tiek darzoviu ( mesos nepasigendu jau kuri laika ir gerokai iki sios idejos apie zaliavalgyste, tad su poreikiu ar potraukiu mesai dar nesusiduriau).
Tiesa, kas gali man buti tikrai sunku - nevartoti juros gerybiu verysad.gif Esu tikrai didele megeja kreveciu, midiju, kalmaru, krabu, etc. ... Tad cia, jei proga pasitaikys, kol kas, gali buti, kad ir sukramtysiu gabalyti - kita...
ViduxKLP
Aš irgi drastiškai savęs nepriskiriu nė vienai grupei. Stengiuosi įsiklausyti į organizmą. Valgyti tik tada, kai jaučiu tikrą alkį. Info skaitau daug, kasdien vis ieškau naujų minčių, patarimų. Ir stebiu save, nes noriu ir dantų neištirpusių, ir energijos.
Shoeaholic
Kuo geriausiai smulkinti mirkytus riesutus? g.gif
Turiu is senu laiku toki reikala, tik nesumastau kuriuo asmeniu bandyti rizikuoti (logiskiausia atrodytu gal su tuo, kur ledukams smulkinti skirtas - dantytasis...). Gal gi kazkas esat bande jau, mielai laukciau komentaru. Nes VitaMixui ir ThermoMixui tokioj pradzioj dar esu nepasiruosusi leisti pinigu... Aciu 4u.gif

user posted image
ViduxKLP
QUOTE(MoulinRouge @ 2012 06 02, 10:18)
Kuo geriausiai smulkinti mirkytus riesutus?  g.gif
Turiu is senu laiku toki reikala, tik nesumastau kuriuo asmeniu bandyti rizikuoti (logiskiausia atrodytu gal su tuo, kur ledukams smulkinti skirtas - dantytasis...). Gal gi kazkas esat bande jau, mielai laukciau komentaru. Nes VitaMixui ir ThermoMixui tokioj pradzioj dar esu nepasiruosusi leisti pinigu... Aciu  4u.gif
user posted image
*

Aš panašų sudeginau, kai plakiau šaldytų bananų ledus. Tokio pilnai užtenka namie kulinariniams eksperimentams. Dabar kaupiuosi pirkt Stollar plaktuvą. Jis 1000w galingumo, o kaina beveik 500lt
Shoeaholic
QUOTE(ViduxKLP @ 2012 06 02, 12:31)
Aš panašų sudeginau, kai plakiau šaldytų bananų ledus. Tokio pilnai užtenka namie kulinariniams eksperimentams. Dabar kaupiuosi pirkt Stollar plaktuvą. Jis 1000w galingumo, o kaina beveik 500lt
*

Dekui uz komentara 4u.gif Apie Stollar pasiskaiciusi buvau zaliavalgiu forume, ten kazkas minejo, kad irgi 'sudege', tad kazkaip isvada padariau, kad arba iskart kakzuri is ...Mix'u arba tada kelis pigius 'isdeginti', jei gaila iskart investuoti i Vita arba Thermo net nezinau ka cia padarius... doh.gif g.gif Na matyt kol kas naudosiu ta, kuri turiu, jei 'pareis', mastysiu is naujo g.gif

Lauksiu komentaru apie stollar'a, jei isigysit 4u.gif
given444
MRouge, sveika,

tas isiklausymas i organizma....kai pasiskkaitai, imi nebesusigaudyti - ar tai, ko organizmas nori, yra is sveiko potroskio, ar jis dar sergantis. tarkim, daugelis nusiramina snickers suvalge ar eko kavos isgere...bet juk tai ne sveikiausia. ax.gif zodziu, kuo daugiau i miska, tuo daugiau medziu.
na, tarkim kad ir su sveikesniais dalykais. vat nori 8 bananu i diena. ir datuliu saujom. po to pasiskaitai,-negerai, cukrus soka, dasivarysi iki vos ne diabeto. tai ka daryt????? unsure.gif

1.sakai, vartoji dilgeles...vakar prsikabiau miske dilgeliu, bet dideliu, tikiuos nenusinuodysiu. sakoma, kad kiol zydi dilgeles, tol jos geriausios, o sitos jau perauge. bet vistiek jos gerai, kad ir su maziau medziagu, -ka galvojate?

2.vat prie to pacio apie lokaluma. juk geriau tokia dilgele nei atveztinis spinatas, ar ne taip?
ir tie vaisiai, MoulinRouge-ar tau nesukirba, kad valgai tike daug egzo vaisiu, o musu - vietiniu - dar nera...bet jie, juk vertingesni, siaip imant?
po to galvoju: juk visa europa nuskriausta - visi vezasi bananus, mango, etc.-jie visi supurksti. ir ka-zaliavalgiai ramiai ziuri? net tie kurie raso straipsnius, nepakomentuoja verysad.gif pasigendu to. as ramiai pirkciau kivius ir bananus, ir greiprutus - ka ir darau - bet neduok die, pakenksiu kaip kitaip (nitratu kiekiai,s ar kuom) sau ir ypac 19men bei 8m. vaikams. unsure.gif

3.domiuosi zolem labai ir nieko nemoku dar daigintis. pasakykit ka nors apie zoles, balandas(kinva). visas sias dvi dienas buvau miskuose, tik ir sukosi mintys - is ZALUMYNU, ne vaisiu ir darzoviu-gaunam daugiausia ENERGIJOS ir gyvybes.
pataisykit mane: ar galiu nusiskinti bet kokiu zoliu, ar tarkim tik pieniu lapu, gyslociu(??), rugstyniu?
o garsva kur randi, MRouge?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.