Įkraunama...
Įkraunama...

Gyvas maistas / Žaliavalgystė / Raw Food

Aš prisilaikau mono žaliavalgystės. Tai pvz mano dienos meniu šiandien:
7:00 6 bananai (bananus renkuosi, kai nusimato aktyvi diena)
11:00 0,5 l šviežiai spaustų vaisių sulčių (mano maža išimtis monovalgystėje). Gėriau kavinėj, taip sakant palaikau socialinius ryšius.
14:00 3 vidutinio dydžio obuoliai
18:00 su vaiko pagalba beveik trys kg arbūzo
20:00 turiu 800 g vynuogių. Čia man visam vakarui. PS šiandieninė diena buvo labai aktyvi. Po rytinio pasivaikščiojimo su šuniu išlėkiau su vaikų į daržą, o tada tiesiai į miestą - ir visur bėgte. Atsisėdau tik prieš aštuonias. Ouolių buvau įsimetus į kuprinę, o sultys kavinėj.
Darbas ir savaitgaliai mano aktyvus - tai silpna nesijaučiu. Kad mažiau kirstų per piniginę stengiuosi atkreiti dėmesį į akcijas. Per dieną suvalgau apie 3 kg vaisių. Išleidžių priklausomai nuo norų. Pataupant užtenka 8-10 lt per dieną, su vynuogėmis ir bananais apie 16-18.
Šiandien baigėsi mano pirmasis mėnuo thumbup.gif
Atsakyti
Sveikos/i 4u.gif

As dar tik psichologine 'zaliavalge'... Pries keleta dienu 'atradau' vienos mamytes pagalba sia mitybos 'filosofija', kuri mane sudomino ir pasirode artima. Tad siuo metu eksperimentuojuosi su savo receptoriais, daug skaitau ir bandau save pratinti prie RAW mastymo blush2.gif (3 dienas 'ragauju' tik 'zalia' maista (tiesa be kavos dar gyventi ir slakelio vyno, manau, ilgai negalesiu anyways...), kol kas patinka, bet kyla begales klausimu ir keblumu.

Sia temute atradau 'per fuksa' guglej, tad pradedu skaitytis, kiek pavyks jau nuo senesniu temu... Bet gal kas iki atrasiu atsakyma, gali greiciau man atsakyti i labai rupima klausima... Zinau, kad saldytos darzoves nelaikomos RAW del ju paruosimo technologijos saldymui (t.y. nuplikomos verdanciu vandeniu ar trumpam garinamos ir tik tuomet uzsaldomos, bet taip daroma pramoniniame ju saldymo procese). Bet jei saldytis darzove ar zole (dilgele ir pan.) paciam? T.y. tik nuplauta ir nusausinta produkta? Ar taip pat netenkama enzimu ir kitu 'RAW savybiu'?

ACIU 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(ViduxKLP @ 2012 05 31, 19:35)
Aš prisilaikau mono žaliavalgystės. Tai pvz mano dienos meniu šiandien:

ViduxKLP, sveikiname su pirmu mėnesiuku 4u.gif Nenuleiskite rankų tik, šauniai maitinates. Šiandieną žiūriu tik vaisiai, o yprastai įtraukiate žalumynus, daržoves, riešutus, sėklas?

QUOTE(MoulinRouge @ 2012 05 31, 20:27)
Bet jei saldytis darzove ar zole (dilgele ir pan.) paciam? T.y. tik nuplauta ir nusausinta produkta? Ar taip pat netenkama enzimu ir kitu 'RAW savybiu'?

jei pačiam, kaip rašėte, tai tuomet - raw. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(braskel @ 2012 05 31, 21:42)
jei pačiam, kaip rašėte, tai tuomet - raw.  4u.gif


Aciu bigsmile.gif 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(ViduxKLP @ 2012 05 31, 20:35)
Aš prisilaikau mono žaliavalgystės. Tai pvz mano dienos meniu šiandien:

Per dieną 3kg vaisių blink.gif oho.. skamba daug smile.gif Gal galima paklausti kiek jus sveriate? Kaip per tą mėnesį keitėsi svoris?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Sense: 31 gegužės 2012 - 21:04
QUOTE(Sense @ 2012 05 31, 20:04)
Per dieną 3kg vaisių  blink.gif  oho.. skamba daug  smile.gif Gal galima paklausti kiek jus sveriate? Kaip per tą mėnesį keitėsi svoris?

Per mėnesį nukrito beveik septyni kilogramai. Dabar sveriu 68/180cm.
Meniu panašus, tik laikas valgymo skiriasi - pasiderinu prie darbo. Dėl riebalų kas antrą dieną ar rečiau su valgau avokadą. Pakolkas jokių džiovintų vaisių, riešutų ir doniukų nenoriu ir nevalgau. Salotų pasidarau bet labai retai, kažkaip man visai nesinori žolių mirksiukas.gif
3kg vaisių ne tiek ir daug kai paskaičiuoji kalorijas schmoll.gif Pomidorai, paprikos, agurkai irgi vaisiai mirksiukas.gif
Atsakyti
Kalorijų nedaug, bet mėsėėdei toks kg vaisių skamba neblogai smile.gif
Ar įmanoma į racioną įtraukti kuo daugiau daržovių ir vaisių, skanaut ir nenumest svorio g.gif turbūt ne. O svorio nenoriu nė gramo numest, kaip tuomet?
Atsakyti
Kiek kainuoja vaisiavalgystė? 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(ViduxKLP @ 2012 05 31, 17:35)
Aš prisilaikau mono žaliavalgystės. Tai pvz mano dienos meniu šiandien:
7:00 6 bananai (bananus renkuosi, kai nusimato aktyvi diena)
11:00 0,5 l šviežiai spaustų vaisių sulčių (mano maža išimtis monovalgystėje). Gėriau kavinėj, taip sakant palaikau socialinius ryšius.
14:00 3 vidutinio dydžio obuoliai
18:00 su vaiko pagalba beveik trys kg arbūzo
20:00 turiu 800 g vynuogių. Čia man visam vakarui. PS šiandieninė diena buvo labai aktyvi. Po rytinio pasivaikščiojimo su šuniu išlėkiau su vaikų į daržą, o tada tiesiai į miestą - ir visur bėgte. Atsisėdau tik prieš aštuonias. Ouolių buvau įsimetus į kuprinę, o sultys kavinėj.
Darbas ir savaitgaliai mano aktyvus - tai silpna nesijaučiu. Kad mažiau kirstų per piniginę stengiuosi atkreiti dėmesį į akcijas. Per dieną suvalgau apie 3 kg vaisių. Išleidžių priklausomai nuo norų. Pataupant užtenka 8-10 lt per dieną, su vynuogėmis ir bananais apie 16-18.
Šiandien baigėsi mano pirmasis mėnuo  thumbup.gif

vidux, as jau nieeeeko imu nebesuprasti.
kaip tik skaiciau dabar zaliavalgiai.lt ten kaip tik siuloma NEVALGYTI vaisiu, ypackurie besekliai(o juk tokie yra saldieji mangai, bananai.) cia turbut kad nesivysty hiperglikemija-cukrus/cukralige, ar ne??? g.gif zaliavalgiai.lt viename is straipsniu konspektu rasoma, kad pagrindas -DARZOVES IR ZALUMYNAI. mazinti vaisius ir riesutus, ir seklas.
TACIAU...skaitau uzsienio forumo, tokia kaip fruitarian.com doh.gif arba bestofrawfood.com - ten, viskas atvirksciai. kad vaisiai -NATURALIAUSI. nes ju zmogus dirbtinai neisvede, o darzoves -sunkiau virskinti. jeeeezus, tai ka daryti?
ka tikrai LOGISKAI suvokiu, tai viena: kad geriau mono zaliavalgyste, nei maisyti produktai, raw picos ar tortai (nebtn jie del idomumo). taciau, jetus, nuspreskit ar darzoves ar vaisiai yra GERIAU. tarkim , griztant prie vaisiavalgystes. maciau per youtube, jau kartojuos, kad mergina suvalgo 50bananu i diena. nu tai....o hperglikemija garantuoja. viduk, tu nebijai kad susirgsi diabetu? vienas taip susirdo, skaiciau uzsienio foume, nes valge bananus ir datules. po to teko koreguotis.
taigi, ka radau bendro? ka mono zaliavalgyste gerai, ir kad ZOLES, zoleles-gerai. o vaisiai??????????????ar darzoves?????? kodel sios dvi stovyklos, a? nes nejuokas butu susipartalint sveikata. ne tik paciam krachas butu, bet ir kiti uzjuoktu negyvai. cool.gif


vidux, ir dar pridesiu, tu dienai isleidi iki 20lt. ziauriai daug. as su dviem vaikais isleidziam 600i men. o cia man gautusi - 600vienai. saaaakes. bankrotas visiskas.
Papildyta:
QUOTE(braskel @ 2012 05 31, 21:26)

braskel, cia tas straipsnis, po kurio man kilo mintis: ar taip jau sveika valgyt pripustus dujomis egzo vaisius....ypac lietuvoje.... g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo given444: 01 birželio 2012 - 00:25
Diabetų susirgt nebijau. Ir stiprių cukraus šuolių nejaučiu nuo saldžių vaisių. Aš sutinku, kad tai brangus malonumas g.gif bet ką darysi... Aš pasirinkau vaisius, nes man taip skaniau geriau ir tt. Užsimanysiu - valgysiu morką ar buroką. Apskritai žaliavalgystė yra ant tiek neįprasta, kaip ir vegetarystė. Ir niekada nesuprasiu kodėl g.gif Mane aplinka palaiko, tik mama pradėjo pergyvent dėl svorio kritimo (o jis krenta tikrai staigiai). Aš jai paaiškinu, kad viskas gerai ir nusiramina. Nors jau ir man įdomu pasidarė kiek čia gali nukristi...
Atsakyti
na vegetaryste - tai baikes, tikrai papraststa.
o vat zaliavalgyste.
o tarkim, tu taip ramiai ziuri? ar rimtai skaitau daug? tave neglumina tos dvi stovyklos? vieni - vien uz vaisius ir zoles, kiti - uz darzoves ir zoles. vat ir sia visa nakti iki puse 4 ryto skaiciau sias temas kaip isprotejus. Kulvinskas, zalio maisto pradininkas, net dalinosi, kad jam dantys istirpo kai valge vien vaisius, taigi, jis vel turejo pergalvot raciona. baisu. mano dantys ir taip silpni. o tirpsta del to, kad vaisiai ilgainiui labai uzrugstina organizma. sarminis geriausias dalykas, tai greenai, visokios zoleles. na bet kiek kg ju reik kad ir maisant su vaisiais, kad butum sotus ir gautum bent 1300kcal?

painiava visiska. nes per youtube kitas - sako, kad vaisiavalgyste - issprende visas jo bedas. tai jam dantys neistirpo???? g.gif tai taip iseina ir eksperimentuoji, zmogus, su savim. "nes KELIA vien TU PATS VIENAS zinai"?. unsure.gif g.gif
nu bet sorry, gal Kulvinskas ir turi pin protezams isideti. o as - tikrai ne. unsure.gif
Atsakyti
Labas rytas 4u.gif

QUOTE(Smiltele @ 2012 05 31, 10:21)
Iš tikrųjų dėl piniginės pusės sutinku. Vieną dieną atrodo prisiperki kaži kiek vaisių, salotų išleidi tarkim 100 Lt ir po poros dienų žiūri jau reikia vėl pirkti. Planuoju susirasti tiesioginius vaisių, daržovių tiekėjus - tikiuosi ne tik sutaupyti, bet ir ne taip dažnai bėgioti į parduotuvę. Gal kas jau yra ką nors panašaus atradę Vilniuje? Pasidalinkite.
Šiaip Kulvinsko knygoje yra išsakyta idėja susikoperuoti ir kartu pirkti, tokiu būdu visko pigiau gautume ir kokybė būtų geresnė, jeigu pirktume iš kokio ekologiško ūkininko. Būtų gerai tokį susibūrimą susiorganizuoti. Ar būtų norinčių? Šiaip esu gana užsiėmęs žmogus, bet jeigu atsirastų bendraminčių ir norinčių padėti viską organizuoti, skirčiau kažkiek laiko geram tikslui  mirksiukas.gif


Jei atsirastu daugiau norinciu kooperuotis, as jungciausi prie sios grazios idejos 4u.gif
Net jei mano seimyna nera zaliavalgiai (bandau pradeti pradziai nuo saves), vis tik ir eilini maista ruosiant as bandau 'zalesius' pirkti vietiniuose turgeliuose arba 'eko' parduotuvese 'online'.
__

P.S.

1. Ar Lietuvoje imanoma gauti KALE (lapinio kopusto) seklu arba pacio kopusto sveizaus?

2. Ka galima pasigaminti ir kur panaudoti BURNOTI (jauni burnočių lapai, išsiskiriantys didžiuliu kalcio, fosforo ir geležies kiekiu, daugelyje šalių jau seniai laikomi vienomis geriausių salotų.) ?
Atsakyti