Įkraunama...
Įkraunama...

Gyvas maistas / Žaliavalgystė / Raw Food

Privalgiau tu saltibarsciu. LABAI skaniai buvo (savo skoniui dar isidejau siek tiek cesnako ir svogunu laisku) thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Britule @ 2012 06 08, 18:56)
Gal kokia ideja pravers 4u.gif


Dekoju 4u.gif

Kaip tik siandien pusryciams padariau tyrele: obuolys, bananas, avokadas. Gavosi tikrai geras bliudelis mases. Maze net nesuvalge visko, nors siaip ji pas mane valgi.
Atsakyti
QUOTE(primavera @ 2012 06 08, 13:22)
gal galetum isduoti kur sita baze klaipedoje randasi  4u.gif

ir mane labai domina, kur Klaipedoj tokia baze rasti? 4u.gif

QUOTE(MoulinRouge @ 2012 06 10, 10:52)
Mano mama pastebejo, kad prakaitas bekvapis pasidares. O as tikrai nebenaudoju antiperspirantu, nors vasara - atrodo, atvirksciai poreikie turetu buti padidejes tam produktui  smile.gif

as nesu dar visiska zaliavalge, taciau atsisakius mesos ir daugumos pieno produktu prakaitas pasidare bekvapis. Manau cia pagrinde butent nuo mesos nemalonus kvapas atsiranda ax.gif
Atsakyti
QUOTE(vovera @ 2012 06 08, 13:21)
Gera kaina, uz tiek UK perkuosi chia,.


O kur UK perki visas seklas, riesutus ir dziovintus vaisius? Kur nors online ar "normalioj" parduotuvej?

Man tai kol kas labiausiai apsimoka pirkti azijieciu parduotuvese. Riesutai, dziovinti vaisiai yra daug pigiau, nei tarkim kokioj Asdoj. Aisku ir kiekiai kiti. Ten pat ir goji uogu radau. Bet vat dar nebandziau jokiu kanapiu, chia seklu, tu visu milteliu super maistiniu. Ziurejau Holland and Barret, tai brangokai pasirode...

Ir dar del bananu tuo paciu paklausiu. Gal is kazkur dideliais kiekiais perki? Pas mus bananai tirpsta. Mazoji megsta, kokteilius dedam ir patys megstam. Gerai butu kokia deze nusipirkt ir butu ramu.
Atsakyti
QUOTE(handtouch26 @ 2012 06 11, 23:50)
O kur UK perki visas seklas, riesutus ir dziovintus vaisius? Kur nors online ar "normalioj" parduotuvej?

Man tai kol kas labiausiai apsimoka pirkti azijieciu parduotuvese. Riesutai, dziovinti vaisiai yra daug pigiau, nei tarkim kokioj Asdoj. Aisku ir kiekiai kiti. Ten pat ir goji uogu radau. Bet vat dar nebandziau jokiu kanapiu, chia seklu, tu visu milteliu super maistiniu. Ziurejau Holland and Barret, tai brangokai pasirode...

Ir dar del bananu tuo paciu paklausiu. Gal is kazkur dideliais kiekiais perki? Pas mus bananai tirpsta. Mazoji megsta, kokteilius dedam ir patys megstam. Gerai butu kokia deze nusipirkt ir butu ramu.

Perkuosi internetu. Tokius produktus kaip chia, kakavos sviestas, raw kakava, kokosu aliejus ir pan. Yra kelios firmos prekiaujancios, nera labai pigu, bet kazkaip ilgam uztenka. Perkant pas azijiecius patarciau ziureti ar ar tie produktai nera apdoroti sieros dioksidu (sulphur dioxide), toks konservuojantis nuodas, galintis sukelti alergijas, slogas, dusuli. Tai mes perkam brangiau, bet organic produktus. Ir siaip stengiames riesutais nepiktnaudziauti, tuo labiau, kad jie nera raw... Holland and Barret labai daznai akciju buna, galima su nebloga nuolaida visko prisipirkti. O siaip paziurek haverawcakeandeatit.co.uk turi jie chia seklu, raw riesutu (ale brangus jie biggrin.gif )

Del bananu. Man sia savaite irgi kilo mintis pasiieskoti didmenininku, galima butu bananu, mangu, kokosu riesutu uzsipirkti dezemis biggrin.gif O siaip maloniai nustebusi buvau kai apsilankiau turguje (musu miestelyje nera, tai teko i kita miestuka grustis), sesi avokadai tik 1 svaras, nu kaip nesidziaugti ir neprisipirkti biggrin.gif O siaip svajoju, kaip noreciau suryti visa kibira melyniu doh.gif , bet bijau kad viso menesio alga reiketu pakloti, jau tokios baisines kainos. O ir siaip parduotuviniai vaisiai baisus, dazniausiai puszaliai, neprinoke, kazin kiek is tokiu naudos?
Papildyta:
QUOTE(MoulinRouge @ 2012 06 10, 09:45)

Silto oro proga siandien gaminsiuos saltibarsciu  4u.gif

"Žali/ Veganiški šaltibarščiai:

-anakardžiai
-citrinos sultys
-burokas
-agurkas
-krapai
-druska (jeigu naudojama)

Anakardžius, pusvalandį pamirkytus vandeny, 'sublenderiuot' su vandeniu. Sudėti tarkuotą žalią buroką, supjaustytą agurką, įspausti pagal skonį citrinos sulčių ir pridėti kvepiančių žolelių.
Buvau maloniai nustebinta - skonis pasaka! Dar man labai patiko, kad šie šaltibarščiai daug sotesni už įprastinius."


O geras! Butinai isbandysiu, jau kuris laikas ieskojau zaliavalgisku saltibarsciu recepto. Bandziau pagrinda is avokado ir saliero darytis, ale totali nesamone gavosi.

QUOTE(given444 @ 2012 06 10, 10:12)
na zinokit man tos raw sriubos schmoll.gif jau antra pati pasidariau, ir siandien ryte kaip tik vietoj zalio kokteilio.
abu kartus dariau su buroku. nu toks aistrus man tas zalias burokas.... g.gif gal reik jo nedet, nes ka salia bedeciau (sikart dejau salota ir cukinija, ir 6 datules; anakart - cukinija, morka)-vien BUROKAS ir jaucias ir spalva vien buroko... kelis saukstus galima suvalgyt, o db skrandi juodai uzkirto po viso nemazo puodelio.


Na va kaip skirtingai. Na cia ne visai i tema, bet jau pora metu i tikrus saltibarscius tik zalia tarkuota burokeli dedu, nu man taaaaip skanu. Ir visi kas valgo, net neitaria, kad ten zalias burokas tongue.gif Kazkada virta idejau, tai jek, visa skoni sugadino. O zaliu burokeliu carpaccio.... apsiryjimas. Pabandyk labai paprastas salotas, tarkuotas zalias burokelis ir tarkuotas obuolys, nei druskos, nei aliejaus nieko nereikia, labai sultingos ir skanios salotos, obuolys kazkaip paslepia burokelio skoni ir kvapa. O siaip juk buna, kad yra darzoviu, kuriu nemegstam...
Atsakyti
Labas visoms,gal galite patarti ka galiu valgyti kad skrandzio rugtis nekiltu.Taip pat stengiuosi maitintis RAW maistu bet kad siuo metu neiseina del nestumo,o norisi valgyti kuo sveikesni maista,dekui.
Atsakyti
sn banysiu moulenrouge saltibarscius. ale zalio agurko ner, raugintas netinka turbut.
anakarzius pernakt mirkiau, jau pienas yra. smile.gif

o ka daryt ltv.... taip iseina visi dziovinti vaisiai purksti ta siera. nes eko tikrai neikandu kainos, nepirksiu. o riesutai irgi purksti, a> ar as kazko nesuprantu, ar cia tik dziov vaisiams tas galioja> g.gif g.gif
Atsakyti
QUOTE(given444 @ 2012 06 12, 11:14)
sn banysiu moulenrouge saltibarscius. ale zalio agurko ner, raugintas netinka turbut.
anakarzius pernakt mirkiau, jau pienas yra.  smile.gif

o ka daryt ltv.... taip iseina visi dziovinti vaisiai purksti ta siera. nes eko tikrai neikandu kainos, nepirksiu. o riesutai irgi purksti, a> ar as kazko nesuprantu, ar cia tik dziov vaisiams tas galioja> g.gif  g.gif

Gal raugintas nelabai rolleyes.gif Zalias agurkas visa skoni ir kvapa priduoda. O as agurka turiu, bet anakardziu neturiu biggrin.gif

Su ta siera tai dauguma riesutu ir dziovintu vaisiu purksti. Bet reikia ziureti ant pakuotes kas parasyta, siaip lyg ir privaloma nurodyti, jeigu sieros dioksidas naudojamas. Mes kartais eko nusiperkam, bet gan retai, kai norisi kazka pakrimsnoti pvz kelioneje. Nes kaip minejau riesutai jau nebe raw, tas pats ir su dziovintais vaisiais, juk nezinai kaip juos dziovino, kokioje temperaturoje... Todel siu dalykeliu mes paprasciausiai beveik nevartojame, ir teisybe pasakius, ju ir netruksta.
Atsakyti
bandziau siandiena daryti migdolu piena, tik privargau su tirsciais, pradzioj bandziau kosti per ivairaus tankumo sietelius bet nieko nesigavo nes labai kimsosi, galu gale pasiemiau marle irgi kimsosi, tada spaudziau rankomis, tai ar as cia juos "blenderinau" per mazai ar cia taip turi buti ? g.gif
Atsakyti
man miglu pienas super gavosi. ar pylei vsanens triskart daugiau>

vovera, tai kaip gaunat baltymu, jei isvis riesutu nevalgot, kaip saldesius pasidarot, ar visai ner poreikis saldaus> as manau, ka juk ne kibirais valgai, negi turi pakenkti>

dekui, vovera, uz recept burokas plius obuolys. as zinau kita karpacio, kur medaus ir seklu uzsipili...irgi super drinks_cheers.gif man burokas ir obuolys pravers (nors gaila, obuoliai db beskoniai, ju ir neperku, laukiu ltv), nes baigiu bakrutuot us tais bananais ir kiviais pusryciams ir siaip.

iskilo visokiu bedu IS NAUJO SND asmeniniam gyvenime. unsure.gif galvoju kaip cia finansiskai prasisukt su tuo rw maistu...nu taip laukiu darzoviu pigejimo ir visa kita. bet ar viskas bus brangu. rueniop nebent derlius, tai pigs unsure.gif bet ne nenoriu pigias kruopas ar manus kimst.... unsure.gif unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(given444 @ 2012 06 12, 15:42)
man miglu pienas super gavosi. ar pylei vsanens triskart daugiau>


pyliau unsure.gif o tai jum paprasciausiai per sieteli persikosia?
Atsakyti
QUOTE(given444 @ 2012 06 12, 15:42)

1.vovera, tai kaip gaunat baltymu, jei isvis riesutu nevalgot, kaip saldesius pasidarot, ar visai ner poreikis saldaus>  as manau, ka juk ne kibirais valgai, negi turi pakenkti>

2.dekui, vovera, uz recept burokas plius obuolys. as zinau kita karpacio, kur medaus ir seklu uzsipili...irgi super  drinks_cheers.gif man burokas ir obuolys pravers (nors gaila, obuoliai db beskoniai, ju ir neperku, laukiu ltv), nes baigiu bakrutuot us tais bananais ir kiviais pusryciams ir siaip.

3.iskilo visokiu bedu IS NAUJO SND asmeniniam gyvenime.  unsure.gif galvoju kaip cia finansiskai prasisukt su tuo rw maistu...nu taip laukiu darzoviu pigejimo ir visa kita. bet ar viskas bus brangu. rueniop nebent derlius, tai pigs unsure.gif bet ne nenoriu pigias kruopas ar manus kimst.... unsure.gif  unsure.gif

1. musu valgomu baltymu sarasiuks: biggrin.gif daiginta kinva, kanapiu seklos lukstentos (nedaznai, nes brangokos), kanapiu pienas, daigintos saulegrazos, nepamirskim linu semenu, maciau yra LT maltu pirkti, labai i kokteilius tinka arba duonelems, sezamo seklos, moliugu seklos, beje darzovese yra baltymu, kartais net nepagalvojam, pvz paprikoj, porose, petrazolese ir pan, vaisiai ju biskuti turi, uf... daugiau ant smugio nebesugalvoju biggrin.gif Tai kam cia sukti galva kiek baltymu reikia, tiesiog valgai ivairesni maista ir priserenki visokiu medziagu.
2. I sveikata. As irgi labai obuoliu laukiu, dar nusiperkam ekologisku atveztiniu, bet norisi vietiniu. Kazkaip keista buvo perskaityti apie ta bankrota nuo bananu smile.gif ale paskui prisiminiau kokios LT bananu kainos.... Taigi tikrai galima bankrutuoti... Gan sotus kokteilis yra is daigintu kinvos kruopu, ju daug nereikia, sublenderiuoji su braskemis (juk ju sezonas ant nosies), galima obuoli ideti, medaus pasisaldinimui jeigu vartojat. Ir skanu ir sotu. I vaisiu kokteilius del tirstumo galima avokada vietoj banano imesti.
3. Is tikro imanoma pragyventi perkant darzoves, juk turguose pigiau nusipirkti daug ka galima, parduotuvese akciju buna, i kokteilius galima morku lapus imaisyti, ridikeliu lapus, gyslocius, dilgeliu lapus, burokeliu lapus, balanda, garsva, tik reikia rasti kur ju prisirinkti smile.gif Morku salotas darytis, kopustu, juk jie nera labai brangus ar is kitu sezoniniu darzoviu. Zodziu nosyte aukstyn ir tikiu, kad pavyks issisukti 4u.gif

QUOTE(MaGre @ 2012 06 12, 16:13)
pyliau  unsure.gif o tai jum paprasciausiai per sieteli persikosia?

Geriausias atrastas budas, tai toks sintetinis maiselis, jie buna spec skirti riesutu pienui darytis, kiek bandziau kosti per sietelius ar merle, tai total kosmar. Ir gerai neissispaudzia ir tirsciai islenda i piena.
Atsakyti