Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Bulgarija
Supermamų klubas > Poilsis, pomėgiai ir šventės > Kelionės ir atostogos > Europa
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
Robinzonas
QUOTE(Coca - cola @ 2006 05 30, 00:01)
koks oras Bulgarijoje liepos menesi? ar labai karsta? siemet atsostogos liepos men, o turkijoj man per karsta tuo metu  doh.gif
*

Šiap jau ir Lietuvoje tokiu metu nešalta.
SoJa
Sveiki,
po 3 dienų ir mes skrendam į Bulgariją, į Auksines kopas rolleyes.gif
Norėjau paklausti, o kaip ten su pinigėliais ? Ką geriau vežtis eurus ar dolerius ? Ar galima jais atsiskaityti ar būtina keistis į nac.valiutą ?
Duti
QUOTE(SoJa @ 2006 06 13, 21:55)
Sveiki,
po 3 dienų ir mes skrendam į Bulgariją, į Auksines kopas  rolleyes.gif
Norėjau paklausti, o kaip ten su pinigėliais ? Ką geriau vežtis eurus ar dolerius ? Ar galima jais atsiskaityti ar būtina keistis į nac.valiutą ?
*

si penktadieni? 16.40 ar 18.40?
as irgi skrendu, i obzor'a...
deja, apie pinigus nieko nezinau, bandysiu aiskintis..
esp
QUOTE(leliux @ 2006 06 01, 09:31)
na, pasiulysiu tas vietas, kuriose pati esu buvus ir kas man paliko neisdildoma ispudi, ir kas tikrai daugumai patinka.
*

ačiū labai labai 4u.gif
kiek paieškojau nete, tikrai gražu..
o kokios maždaug Bg viešojo tarpmietsinio transporto kainos ir patikimumas?
mes planuojam važiuoti traukiniais, tačiau geležinkeliai lyg nesiekia kad ir pvz.Nesebro. kaip ten su autobusais? ax.gif
SoJa
QUOTE(Duti @ 2006 06 13, 20:57)
si penktadieni? 16.40 ar 18.40?
as irgi skrendu, i obzor'a...
deja, apie pinigus nieko nezinau, bandysiu aiskintis..
*

Aha, šį penktadienį 4u.gif
Kelintą valandą dar nežinau, nes bilietus tik ketvirtadienį ryte atsiimsim.
Gal iki penktadienio leliux mus apšvies kokių pinigėlių ten vežtis g.gif
Langoza
zinoma apsviesiu bigsmile.gif
del pinigeliu:
pinigus teks keistis.
tik nesikeiskit lietuvoj. ten issikeisit. ju valiuta LEVAS. galit eurais, ar doleriais veztis. nesvarbu.
tik nesikeiskit pinigu oro uoste. kursas prastas. nelabai palankus kursas ir viesbuciuose. geriausia paciam kurorte. ten bus daugybe keityklu. tik is anksto klauskit, ar ima komisini mokesti. na, tai jum gidas paaiskins.
eh, kaip pasiilgau Auksiniu kopu verysad.gif tai mano mylimiausias bulgarijos kurortas wub.gif perduokit nuo manes labu dienu jurai 4u.gif
SoJa, o kokiam viesbuti gyvensit?
geros jums keliones ir kai grisit papasakokit, kaip ten kas. idomu, kas bus jusu gidas g.gif beje, su kokia firma keliujat, jei ne paslaptis? ax.gif

del visuomeninio transporto. ir traukiniai, ir autobusai tikrai yra patikimi. viskas ten del to gerai biggrin.gif kainu tiksliai tikrai nepasakysiu, nes bijau pameluot. bet kiek pamenu, tai nebuvo labai brangu.
teisingai, tarkim iki nesebro nera traukinio. bet jis salia Sauleto kranto kurorto.o iki ten nusigaut nebus sunku autobusu ar mikriku.
kur dar, esp, ketinat keliaut? o kur jus apsistosit?
esp
QUOTE(leliux @ 2006 06 15, 15:10)
*

ačiū tau labai smile.gif
tikslių kelionės gairių dar nežinom, apsižiūrėjom, kad dar jauni esam, tai bandysim interrailus biggrin.gif
šiaip domina visas Balkanų regionas ir aplink. Bg bandysim apžiūrėt tavo nurodytas vietas (ypač Nesebrą - iš daug ko girdėjau, tik niekas pavadinimo neatgamino), apsistot ieškosim hostelių, jei nerasim - "park bench hotel" (tikiuosi, neprireiks).. blink.gif
Langoza
QUOTE(esp @ 2006 06 15, 19:41)
ačiū tau labai smile.gif
tikslių kelionės gairių dar nežinom, apsižiūrėjom, kad dar jauni esam, tai bandysim interrailus biggrin.gif
šiaip domina visas Balkanų regionas ir aplink. Bg bandysim apžiūrėt tavo nurodytas vietas (ypač Nesebrą - iš daug ko girdėjau, tik niekas pavadinimo neatgamino), apsistot ieškosim hostelių, jei nerasim - "park bench hotel" (tikiuosi, neprireiks).. blink.gif
*

ooo, tai sauniai jus cia planuojat mirksiukas.gif smagu. tik saugokit asmeninius daiktus, jeigu ka. visur vagisiu pilna, bet ten paciuose miestuose ar miesteliuose gausu cigonu, o uzsenieciai jiems neblogas kasnelis. kurortai, ar kitos lankytinos vietos kur daug turistu (kaip ir tas pats nesebras tarkim) yra saugios. ten net cigonu vargiai pamatysit. nebent kokius griovius kasant.
na, ziurekit tik neapsikreskit balkanu liga mirksiukas.gif nes zmones jei jau pamilsta balkanu regiona, tai ilgam.
beje, jei jus keliausit traukiniais ar autikais, tikrai graziu peizazu pamatysit.
SoJa
QUOTE(leliux @ 2006 06 15, 14:10)
zinoma apsviesiu bigsmile.gif
del pinigeliu:
pinigus teks keistis.
tik nesikeiskit lietuvoj. ten issikeisit. ju valiuta LEVAS. galit eurais, ar doleriais veztis. nesvarbu.
tik nesikeiskit pinigu oro uoste. kursas prastas.  nelabai palankus kursas ir viesbuciuose. geriausia paciam kurorte. ten bus daugybe keityklu. tik is anksto klauskit, ar ima komisini mokesti. na, tai jum gidas paaiskins.
eh, kaip pasiilgau Auksiniu kopu verysad.gif tai mano mylimiausias bulgarijos kurortas wub.gif perduokit nuo manes labu dienu jurai 4u.gif
SoJa, o kokiam viesbuti gyvensit? 
geros jums keliones ir kai grisit papasakokit, kaip ten kas. idomu, kas bus jusu gidas g.gif beje, su kokia firma keliujat, jei ne paslaptis?  ax.gif

del visuomeninio transporto. ir traukiniai, ir autobusai tikrai yra patikimi. viskas ten del to gerai biggrin.gif kainu tiksliai tikrai nepasakysiu, nes bijau pameluot. bet kiek pamenu, tai nebuvo labai brangu.
teisingai, tarkim iki nesebro nera traukinio. bet jis salia Sauleto kranto kurorto.o iki ten nusigaut nebus sunku autobusu ar mikriku.
*

Ačiū už info smile.gif
Jūrai linkėjimus būtinai perduosim smile.gif
viešbutis, atrodo Perunika, ar kažkaip panašiai smile.gif , o kelionių organizatorius tai Fiji, nes Novaturo kelionėms jau nebuvo vietų lėktuve, tai ir didelio pasirinkimo neturėjom, labai ant greičio viską susiorganizavom.
skrendam šiandien 16,40, o po savaitės papasakosiu mūsų įspūdžius smile.gif
Duti
o kelionių organizatorius tai Fiji, nes Novaturo kelionėms jau nebuvo vietų lėktuve, tai ir didelio pasirinkimo neturėjom, labai ant greičio viską susiorganizavom.
*

[/quote]

man regis skrendam tuo paciu reisu, nors mes ir su novaturu, matyt visus kartu imeta smile.gif
SoJa
[quote=Duti,2006 06 16, 10:09]
o kelionių organizatorius tai Fiji, nes Novaturo kelionėms jau nebuvo vietų lėktuve, tai ir didelio pasirinkimo neturėjom, labai ant greičio viską susiorganizavom.
*

[/quote]

man regis skrendam tuo paciu reisu, nors mes ir su novaturu, matyt visus kartu imeta smile.gif
*

[/quote]

biggrin.gif aš tai sunkiai apskritai suprantu tuos kelioninius reikalus, bet antradienį kai ieškojom kelionės tai pasakė, kad Novaturo kelionėms į Bulgariją tik 1 vieta lėktuve likus, tai gali būt, kad abi šios firmos užsako lėktuvą ir pasidalina jį pusiau, ar kitokiu principu.
Duti, o Jus į kokį kurortą ir viešbutį ?
Duti
[quote=SoJa,2006 06 16, 11:34]
*

[/quote]
biggrin.gif aš tai sunkiai apskritai suprantu tuos kelioninius reikalus, bet antradienį kai ieškojom kelionės tai pasakė, kad Novaturo kelionėms į Bulgariją tik 1 vieta lėktuve likus, tai gali būt, kad abi šios firmos užsako lėktuvą ir pasidalina jį pusiau, ar kitokiu principu.
Duti, o Jus į kokį kurortą ir viešbutį ?
*

[/quote]

taip, manau kad taip ir daro - pasidalina lektuva smile.gif
o mes i obzora, turbut toliausiai vaziuosim, 60 km. uz varnos, o jusiskis arciau, tai anksciau islipsit... bet kokiu atveju, zinosim kad lektuve yra "savos chebros"
Langoza
laimingos keliones. perunika neblogas viesbutis. jura netoli. ir party street iskart ax.gif
na, turbut jus jau lagaminus kraunat, ir nieko jau cia neskaitysit. obzoras tolokai nuo varnos, bet nieko, davaziuosit mirksiukas.gif
laimingai. lauksim ispudziu mirksiukas.gif

joo, uzsakomas lektuvas, o firmos issiperka vietas lektuvuose.
Miss_Lumholdt
Praeitais metais tokiu metu buvau Bulgarijoje. wub.gif
Langoza
QUOTE(Miss_Lumholdt @ 2006 06 16, 16:38)
Praeitais metais tokiu metu buvau Bulgarijoje.  wub.gif
*

ir kur buvot? patiko? pasidalinkit ispudziais blush2.gif ax.gif
Miss_Lumholdt
QUOTE(leliux @ 2006 06 16, 17:08)
ir kur buvot? patiko? pasidalinkit ispudziais blush2.gif  ax.gif
*

Mes buvom Šv. Konstantine. Siaip miestukas per daug ramus, mums jaunimui nelabai buvo ka veikti cool.gif bet ne mes rinkomes vieta. ax.gif Pastebėjau, kad gerai ten pagyvenę žmonės arba šeimos mažais vaikais daugiausiai važiuoja.
Bet visa kita buvo faina. Oras kelias dienas nelepino, nes birželis buvo, bet nieko tokio, nuo saulutės irgi reikia pailsėti.
Man asmeniškai labai patiko valgis ten, lankėmės įvairiuose kurorto restoranuose. Skaniai jie žuvį moka pagaminti.
Tam miestelyje yra botanikos parkas. Aišku, neįspūdingas palyginus su kitais dideliais parkais, bet pasivaikščiojimui tinka. biggrin.gif
Gyvenome viešbutyje Azalia 4* (jei teisingai atsimenu). Geras tuo, kad jis stovi paplūdimyje, bet kažkas ten su kanalizacija blogai, tai vienam jo šone kvapas nosį rietė blink.gif
Ir jei turėsit galimybę prašykit kambarių neaukštai (nes teks dažnai laipioti laiptais dėl neveikiančio lifto), bet ir ne pirmuose dviejuose aukštuose.
Langoza
drinks_cheers.gif sv.konstantinas rami vieta. man kazkuo primena savotiska sanatorija. labiausiai tikrai tinka sakyciau su mazais vaikais arba senesniems.
del zuvies irgi teisybe.
azalia tikrai neblogas viesbutis.kazkaip vokieciu, kiek pastebejau pamegtas. gaila kad jums nepasiseke su ta kanalizacija ir liftu. bet kaip suprantu, atostogu tai jums nesugadino.
o keliavot gal kur?
SoJa
Nu va, mes jau pargrįžom smile.gif Leliux Tavo linkėjimai jūrai perduoti smile.gif
Įspūdžių tikrai daug, nežinau kiek smulkiai juos pasakoti, kad būtų įdomu.
Tiesiog papasakosiu mano galva svarbiausius akcentus, o jei kam nors bus įdomu galėsiu ir detalizuot.
Šiaip tai pirmas įspūdis labai nekoks buvo: oro uostas klaikus, kioskiukas duty free toks senobinis, mažiukas. Išėjus iš oro uosto dar klaikiau: vien seni Žiguliukai ir Nivos g.gif , o už kokiu 20 metrų dar ir šarvuotis doh.gif Varnos miestas toks labai jau pasenęs man pasirodė, jokio naujo pastato nemačiau.
Pirmuosius turistus nuvežė į kurortą Čaiką, tai kol iki jo važiavom man, jau norėjosi grįžti atgal: visur šiukšlynas, žmonės panašūs į čigonus, sėdi savo namų balkonuose ir meta šiuklės į savo "daržus" doh.gif
Auksinėse kopose jau kitoks vaizdelis - viešbučiai normalūs, atrodo tikrai viskas neblogai. Kadangi atvežė mus į viešbutį apie 21 val. tai tik spėjom prie jūros nueiti, apžiūrėti infrastruktūrą. Vanduo pirmas 2 dienas buvo ledinis, vėliau pašilo truputį.
Pliažas beveik visas yra mokamas, tik prie pat jūros palikta siaurutė juostelė ir pliažo pakraščiuose, ten gali gulti ant savo dekio ir išskleisti savo skėtį, o toj aptvertoj mokamoj zonoj skėtis, 2 gultai ir 2 čiužiniai kainuoja 45 litus dienai. Kadangi toj nemokamoj zonoj būdavo labai daug žmonių, o vietos visai visai mažai tai mes ėmėm tuos gultus. Tai va čia pirmas minusas, antras minusas, kad išvykti namo turėjom 16,40, o viešbutį atlaisvinti iki 12, tai irgi mokėjom papildomai 36 litus, kad neišmestų iš viebučio, nes iki paskutinės minutės norėjom būt prie jūros, o kai kurie tautiečiai nuo 12 jau pratūnojo su savo lagaminais viešbučio foje.
Dar trikdo prostitutės keliuose ir pačiame kurorte, kažkaip keista, kai beveik prie kiekvieno vienišo vyro prišoka visas jų būrys doh.gif
Pačiose Auksinėse kopose viskas žymiai brangiau. Už 27 litus (į vieną pusę) nuvažiavom į Varną tai ten papietavom pigiau, nei vakarienės metu mūsų viešbutyje mums kainuodavo gėrimai.
Šiaip kas važiuos rekomenduoju apsilankyti Varnos Archeologiniame muziejuje, iki rugsėjo mėnesio eksponuojami Trakų lobiai, tikrai yra ką pažiūrėt, o šiaip pačioj Varnoj tai tik pavalgyt pigiau galima, daugiau nieko ypatingo nepastebėjau, nu dar visokie skudurai papigiai.
Rinkomės ekskursiją į Nesebrą, tai tiesą pasakius nepatiko. Žadėtasis kondicionierius neveikė, tai tokiam karštyje apie 3 val. į vieną pusę kartytis buvo tikras košmaras, o be to tas mūsų a la gidas mus tame Nesebre paleido ir pasakė kada turim grįžt, nors kitos grupės tai vaikščiojo su gidais, jiems kažką pasakojo. Kai paklausėm apie ankstesnius miesto pavadinimus, tai mūsų "gidas" info mums suteikti negalėjo, tik reikalavo, kad kitoms dienom užsakinėtumėm kitas ekskursijas su juo lotuliukas.gif .Šiaip tai jei važiuosit ne dviese, o pavyzdžiui 4 tai manau, kad apsimoka geriau į Nesebrą važiuot taksu, taksistai labai malonūs, mums daugiausia informacijos būtent jie ir suteikė. Pravažiavom šv. Konstantiną ir Eleną, šiaip nieko išskyrus žalumą ten nemačiau, net nesupratau kurioj pusėj jūrą. Važiavom pro Obzorą, tai labai gražūs vaizdai buvo, bet pakrantės ir viešbučių nematėm, tai sunku įvertinti kaip ten iš tikro. Saulėtas krantas visai nepatiko- labai jau seni pastatai, iširę šaligatviai sad.gif
Auksinėse kopose labai patiko Asteros viešbutyje esanti diskoteka, tikrai labai faina, skirtinga muzika 3 salėse ir ketvirta salė poilsiui.
Susipažinom su izraeliečių pora tai jie mus pasikvietė į savo viešbutį Havana, ten vien izraeliečiai gyvena, kiek supratau kitataučiams į tą viešbutį patekt negalima, bet į Kazino mes įėjom, tai tame Kazino galima paskanauti košerinio maisto, atsigerti visiškai nemokamai smile.gif Šiaip tai per vakarą apeidavom apie 3 skirtingas pasilinksminimo vietas, iš tiesų tai pavargom nerealiai lotuliukas.gif
Norėjau trumpai viską papasakot, o čia tokia litanija gavosi, o net mažos dalelės neišsipasakojau doh.gif doh.gif doh.gif
Iš esmės, kelione esu patenkinta, bet antrą kartą į Bulgariją jau nevažiuočiau. šiemet rinkomės Bulgariją tik todėl, kad joje dar nebuvome, bet niekaip negaliu suprasti žmonių, kurie į Bulgariją važiuoja jau po 6 kartą, man susidaro įspūdis, kad tie žmonės be Bulgarijos turbūt daugiau nieko nėra matę.
Tai tiek mano įspūdžių smile.gif Jei kam reikės mano praktinių patarimų, mielai pasidalinsiu savo nuomone 4u.gif
Langoza
SoJo, sveiki sugrize 4u.gif . labai suprantu gerai, ka sakai. del Varnos miesto, oro uosto, siuklynu ir t.t. drinks_cheers.gif visa tai tiesa.atvirai pasakius, kai pirma kart atvykau i BG ir pamaciau tuos pirmus vaizdus, norejosi verkt, pagalvojus, kad man ten teks kuri laika gyvent verysad.gif bet kai pamaciau A. kopas nuomone eme keistis, o veliau apvazinejus ir visa sali tikrai pakeiciau nuomone. nors esu tikrai daug keliavusi ir daug maciusi, visgi Bg iejo i mano sirdi.
nelabai supratau, kodel Nesebras nepatiko? pats miestelis? ar tokia nuomone leme nevykes gidas? del Sauleto kranto irgi nenoreciau sutikti. siame kurorte net daugiau nauju viesbuciu nei Auksinese kopose g.gif jus ten buvot pasivaiksciot, ar tik ekskursijos metu praveze? g.gif apie Caika as patyliu. ten tikrai tragedija. doh.gif bet manau, Auksinem kopom per daug nenusivylet mirksiukas.gif g.gif
jus berods Perunikoj gyvenot? tai jei mazdaug ten ejot i papludymi, ten tikrai mazai nemokamos vietos, bet paejus toliau uz centro i siaurine puse - pustusciai papludymiai. nors jums butu gan tolokai eiti g.gif
del prostituciu... taip, ju daug. o ypac gatvej pries jusu viesbuti, tiesa? juk ta gatve ir vad Party street. ten ju pagr. taskas kurorte. nepamirskit, kad ten pragyvenimo lygis zemas, tad ir tos "pupytes" bando uzsikalt pinigeliu is vargsu turistu. nepamanykit, kad jas ginu. nea, bet suprantu, kad gali kai ka ir sokiruot ju elgesys, kabinejimasis. o jos kabinasi net prie moteru. doh.gif
beje, kas buvo jusu keliones vadovas? na, man siaip smalsu? blush2.gif jei pamenat varda, aisku. beje, ko gero jus ten vietoj aptarnavo Alma tour firma?
o del to, kad is viesbucio reikejo 12 val issikraustyt tai uzjauciu. bet tokia jau ta tvarka. nieko cia nepadarysi ax.gif
SoJa
Nu taip, mes gyvenom Perunikoj prie pat tos "jarmarkos" kaip aš vadinu. Tik iš viešbučio išeini ir prasideda visas skudurynas, pupytės ir kt. Viena laimė, kad mūsų langai į miško ir basieno pusę buvo, tai tylu, ramu, kas gyveno kitoj pusėj tai - gili užuojauta.
Saulėtą krantą tai tik pravažiavom, tai tuo keliu važiuojant vaizdelis nekoks buvo.
kelionės vadovas tai net nežinau kas buvo sad.gif Man tai ten su organizavimu viskas tai kažkaip nelabai. Vežė iki viešbučio Kolia, į viešbutį buvo atėjus tokia išsiblaškiusi Maarika, per vieną dieną taip ir nesugebėjo mūsų visų savo lape atžymėti, teko su ją susitikti dar ir kitą dieną. Į Nesebrą vežė Živko. Iš esmės tai į mums iškilusius klausimus niekas nežinojo atsakymo, tai dėl to taip ir keista šitoj kelionėj buvo. Kiek supratau tai tie pirmieji du iš Alma tour buvo. Vat ir Nesebras nepatiko, nes viena yra pamatyti tuos griuvėsius, o visai kas kita - žinoti kas ten buvo. Mums pasakė tik, kad ten buvo 40 cerkvių, kurias vėliau turkai sugriovė, kad šv.Stefano cerkvėj yra Juodosios Madonos paveikslas. Bet man tai jis visai ne juodas, vat Ispanijoj, Monserato vienuolyne tai ta Madona iš tikro juoda, o ten ji normali, baltaodė. Tai va turint tiek informacijos ir 3 laisvas valandas tai tam Nesebre tikrai nėr kas veikt.
Leliux, o jei ne paslaptis, ką Tu veikei Bulgarijoj ?
Iš esmės, tai aš esu tos nuomonės, kad pamatyti verta visas šalis,kadangi tai ne pirma ir tikiuosi, kad ne paskutinė mano kelionė, tai galiu teigti, kad aplankyti Bulgariją verta. Žmonėms, kuriems nerūpi pamatyti kažko naujo, o pagrindinis tikslas - kokybės ir kainos santykis, tai be jokių abejonių, labiau apsimoka važiuot į Turkiją.
Langoza
SoJa, supratau is jusu pasisakymo, kad tiesiog, jei butu normalus keliones vadovas buves, ir organizacija butu buvusi aukstesnes kokybes, tai ir keliones ispudziai butu buve kitokie mirksiukas.gif
ne, ne paslaptis, ka as ten veikiau ax.gif as pati ten dirbau kelioniu vadove kelis metus, o paskui ir gyvenau. todel man ir smalsu, kas jus ten kuravo. nes gidai, kelioniu vadovai man gerai pazistami is ivairiausiu firmu. ir mano pacios darbas buvo padaryti viska, kad tokiems keliautojams, kaip jus, laikas Bulgarijoje butu pats maloniausias. tad man ir graudu girdeti, kad del kazkokiu nevykusiu gidu ar keliones vadovu jums nepavyko pamatyti ir pasidziaugti tikrai nuostabia salimi.
Robinzonas
Gal buvę galėtų ką nors pakomentuoti apie savarankiško keliavimo išsinuomotu automobiliu galimybes.
Langoza
QUOTE(Robinzonas @ 2006 06 28, 09:49)
Gal buvę galėtų ką nors pakomentuoti apie savarankiško keliavimo išsinuomotu automobiliu galimybes.
*

o kas konkreciai domina? g.gif nuomos tvarka? keliai? g.gif kainos? g.gif
Reklamiste
Keista skaityti tokius priešingus įspudžius blink.gif
Užvakar grįžau iš Bulgarijos - viskas labai super thumbup.gif
Dėl šiukšlių tai net nesistebiu - tai turbūt būdinga visiems pietiečiams... Egipto kurorto centre paryčiais pusmetrinės žiurkės laksto, tai ko norėti?
Gyvenome Obzore - labai mažas kurortas, jaunimui nėr ką veikti. Bet šeimai su mažais vaikais - idealu. Paplūdimiai dideli, smėlio pilna ir žmonių dar nebaisiai daug. Pas juos pats įkarštis prasideda nuo liepos. Man labiau patiko nei Auksinės Kopos - ten tai jau panašu į Palangą, nes labai daug žmonių.
Mums tikrai pasisekė su oru - buvo šilta, be lietaus. Ir vanduo jūroje šiltas.
Svarbu išsirinkti gerą viešbutį - kai gerai maitina ir švaru, nėr kuom skųstis smile.gif Mūsiškis turbūt buvo pats geriausias iš tų, kuriuose teko būti iki šiol.
Trumpai tariant, sakyčiau, kad gamta graži kaip Turkijoje, o dar vietinės kainos dvigubai mažesnės - nesistebiu, kad dabar į Bulgariją masiškai važiuoja ir vakariečiai. Ir rusų labai daug.
Antrą kartą iš eilės nevažiuočiau - mano saraše dar laukia Kreta, Kroatija, Tunisas ir kt. šalys doh.gif
Robinzonas
QUOTE(leliux @ 2006 06 28, 17:48)
o kas konkreciai domina?  g.gif nuomos tvarka? keliai?  g.gif kainos?  g.gif
*

Domina prieš kiek laiko reikia užsisakyti, kokį palikti užstatą ir kaip ilgai naudotis - dieną ar parą.
Langoza
QUOTE(Robinzonas @ 2006 06 29, 15:56)
Domina prieš kiek laiko reikia užsisakyti, kokį palikti užstatą ir kaip ilgai naudotis - dieną ar parą.
*

naudojates tiek laiko, kiek norite. dazniausiai nuoma yra parai. kada jums reikia, automobilis ta valanda yra jums pristatomas su pilnu baku degalu. su pilnu baku ir grazinate. uzstato nereikia. i kaina ieina draudimas. uzsisakote bet kada. jei jusu pageidaujamas automobilis yra laisvas, gaunate ji kad ir uz poros valandu smile.gif
jei tvarka nuo pernau rudens nepasikeite, tai viskas vyksta taip.
atsargiai su siulomais nuomoti automobiliais gatveje. geriau pasiteiraut viesbutyje arba jusu keliones agento
SoJa
QUOTE(Reklamiste @ 2006 06 29, 13:06)
Dėl šiukšlių tai net nesistebiu - tai turbūt būdinga visiems pietiečiams... Egipto kurorto centre paryčiais pusmetrinės žiurkės laksto, tai ko norėti?
Gyvenome Obzore - labai mažas kurortas, jaunimui nėr ką veikti. Bet šeimai su mažais vaikais - idealu. Paplūdimiai dideli, smėlio pilna ir žmonių dar nebaisiai daug. Pas juos pats įkarštis prasideda nuo liepos. Man labiau patiko nei Auksinės Kopos - ten tai jau panašu į Palangą, nes labai daug žmonių.
Svarbu išsirinkti gerą viešbutį - kai gerai maitina ir švaru, nėr kuom skųstis smile.gif Mūsiškis turbūt buvo pats geriausias iš tų, kuriuose teko būti iki šiol.
Trumpai tariant, sakyčiau, kad gamta graži kaip Turkijoje, o dar vietinės kainos dvigubai mažesnės - nesistebiu, kad dabar į Bulgariją masiškai važiuoja ir vakariečiai. Ir rusų labai daug.
Antrą kartą iš eilės nevažiuočiau - mano saraše dar laukia Kreta, Kroatija, Tunisas ir kt. šalys doh.gif
*

Nu gal Obzore kainos ir dvigubai mažesnės, bet Auksinėse kopose tai tikrai dvigubai, o gal net ir trigubai didesnės nei Turkijoj ax.gif .
Beje prieš porą metų buvau Ispanijoj tai net ten skėčio ir gulto nuoma 10 litų mažesnė nei Bulgarijoj lotuliukas.gif
Šiaip tai turbūt niekas nesiginčys, kad Ispanija turėtų būt brangiau, nes ten kaip ir kitas lygis nei Bulgarijoj.
Bulgarijos gamta man visai nieko ypatingo, o vat Turkijoj, Ispanijoj tai tikrai įdomiau, nes yra kalnų. Todėl man asmeniškai atrodo, kad 5000 litų dviem žmonėm už 7 dienas Bulgarijoj yra per daug. O būtent tiek mums šį kelionė ir kainavo.
Langoza
QUOTE(Reklamiste @ 2006 06 29, 14:06)
*

malonu skaityt tokius atsiliepimus biggrin.gif siaip Obzoras tikrai labaiu skirtas seimoms su vaikais, sakyciau. del A.kopu sutinku, kad tai savotiska Palanga. bet cia jau priklauso, ko kiekvienas poilsiautojas nori - kas ramybes, kas diskoteku ir surmulio.
Rusai visa laiko mego BG, ir visada megs. net statistiskai, rusu turistu, bent jau pastaruosius 2 metus buvo daugiausia kartu su skandinavais.
kokiam viesbutyje gyvenot? nes obzore nelabai siaip kokie viesbuciai. jums, ko gero, tikrai pasiseke ax.gif

SoJa, siaip ir BG kalnai yra. ir beje, labai auksti. driekiasi per visa sali. jau ir LT firmos pradejo siulyt slidinejima tenais. nes trasos thumbup.gif
Reklamiste
QUOTE(leliux @ 2006 06 30, 15:04)
kokiam viesbutyje gyvenot? nes obzore nelabai siaip kokie viesbuciai. jums, ko gero, tikrai pasiseke ax.gif
SoJa, siaip ir BG kalnai yra. ir beje, labai auksti. driekiasi per visa sali. jau ir LT firmos pradejo siulyt slidinejima tenais. nes trasos  thumbup.gif
*

Viešbutį rekomenduoju: Helios Bay RIU (aplamai RIU tinklo viešbučiai pasižymi labai aukštais standartais, tikra vokiška kokybė). Pastatytas prieš du metus, tai labai šviežias thumbup.gif Kainytė biški kandžiojasi, bet mes gavom gerą nuolaidą ir pasinaudojom proga biggrin.gif
Beje, dėl kalnų - pilna jų Bulgarijoje. Mes važiavom į šalies gilumą, tai vieni kalnai. Ir slidinėjimą giria, gal kada reiks išbandyti g.gif
SoJa
Be abejo, žinau, kad BG yra kalnų, bet arčiau prie Sofijos, gilumoje, o vat prie Varnos tai tikrai nieko įspūdingo sad.gif Kai atvažiuoji tik 7 dienom, tai tikrai nesinori planuot tolimos kelionės dar ir tokiu karščiu ax.gif
o dėl to RIU tai mes dažnai jį praeidavom, tai iš tikro vaizdelis geras drinks_cheers.gif , nors jei jau norėčiau išleisti tiek pinigėlių tai rinkčiausi vis gi Kempinski arba Admiral, jie man dar įspūdingesni buvo doh.gif
Langoza
QUOTE(SoJa @ 2006 07 01, 10:37)
Be abejo, žinau, kad BG yra kalnų, bet arčiau prie Sofijos, gilumoje, o vat prie Varnos tai tikrai nieko įspūdingo sad.gif  Kai atvažiuoji tik 7 dienom, tai tikrai nesinori planuot tolimos kelionės dar ir tokiu karščiu  ax.gif
o dėl to RIU tai mes dažnai jį praeidavom, tai iš tikro vaizdelis geras  drinks_cheers.gif , nors jei jau norėčiau išleisti tiek pinigėlių tai rinkčiausi vis gi Kempinski arba Admiral, jie man dar įspūdingesni buvo  doh.gif
*

o ar nebuvot uzeje i vidu Admiral ar Kempinski?
galiu papletkint kas liecia kempinski - ji pastate pernai vasara per kelis menesius. statybos vyko taip greitai, kad net nespejom apsiziuret, kada jis buvo atidarytas su pompastiskais fejerverkais biggrin.gif bet per ta greituma nelabai viskas kokybiskia buvo atlikta. dar iki atidarymo plyteles lauko baseine issoko is savo vietos doh.gif beje, kaip tokio grand tinklo kaip kempinski vienas minusas tokiam viesbuciui - vieta - ne pirmoje linijoje.
Admiral tikrai ispudingas. taciau ten personalas doh.gif nei angliskai, nei rusiskai... schmoll.gif beje, kas nori gero poilsio, Admirale tai gan sudetinga. juk centras - nuolatinis triuksmas.
mano mylimiausias viesbutis buvo Astera. 4 * bet jis pilnai galetu gaut 5*. kambariai erdvus, visi kambariai su vaizdu i jura, grazus ir isore, ir viduje. beje, del sio viesbucio niekada nei vienas turistas nesiskunde nei del smulkmeneles! kaip tarkim del Admiral skundu turedavom nuolat verysad.gif
o RIU tinklas be abejo atitinka savo ivaizdi ir varda thumbup.gif
SoJa
QUOTE(leliux @ 2006 07 01, 14:17)
o ar nebuvot uzeje i vidu Admiral ar Kempinski?
galiu papletkint kas liecia kempinski - ji pastate pernai vasara per kelis menesius. statybos vyko taip greitai, kad net nespejom apsiziuret, kada jis buvo atidarytas su pompastiskais fejerverkais biggrin.gif  bet per ta greituma nelabai viskas kokybiskia buvo atlikta. dar iki atidarymo plyteles lauko baseine issoko is savo vietos  doh.gif beje, kaip tokio grand tinklo kaip kempinski vienas minusas tokiam viesbuciui - vieta - ne pirmoje linijoje.
Admiral tikrai ispudingas. taciau ten personalas  doh.gif nei angliskai, nei rusiskai... schmoll.gif beje, kas nori gero poilsio, Admirale tai gan sudetinga. juk centras - nuolatinis triuksmas.
mano mylimiausias viesbutis buvo Astera. 4 * bet jis pilnai galetu gaut 5*. kambariai erdvus, visi kambariai su vaizdu i jura, grazus ir isore, ir viduje. beje, del sio viesbucio niekada nei vienas turistas nesiskunde nei del smulkmeneles! kaip tarkim del Admiral skundu turedavom nuolat verysad.gif
o RIU tinklas be abejo atitinka savo ivaizdi ir varda thumbup.gif
*

Į šitų gigantų vidų kažkaip nedrąsu buvo lįsti ax.gif blush2.gif Bet išoriškai tai labai net gi liux thumbup.gif
Dėl Asteros tai 100 proc. sutinku drinks_cheers.gif Gražus viešbutis, kaip tik šalia mūsų viešbučio, buvom ir jų diskotekoj, nu labai faina thumbup.gif Tik tiems, kas apie ir per 30 mes buvom vieniteliai smile.gif tam pačiam jų pastate ir kazino ir SPA net gi yra. Ir kataloginė kaina nuo 1195 Lt. (su pusryčiais).
Langoza
QUOTE(SoJa @ 2006 07 02, 21:39)
Į šitų gigantų vidų kažkaip nedrąsu buvo lįsti  ax.gif  blush2.gif  Bet išoriškai tai labai net gi liux  thumbup.gif
Dėl Asteros tai 100 proc. sutinku  drinks_cheers.gif  Gražus viešbutis, kaip tik šalia mūsų viešbučio, buvom ir jų diskotekoj, nu labai faina  thumbup.gif  Tik tiems, kas apie ir per 30 mes buvom vieniteliai smile.gif tam pačiam jų pastate ir kazino ir SPA net gi yra. Ir kataloginė kaina nuo 1195 Lt. (su pusryčiais).
*

drinks_cheers.gif ir diskoteka ten tik pernai atsidariusi, tad viskas sviezia, nauja. na, as sakiau, kai jau pati varysiu gal kt metais atostogaut, o ne dirbt doh.gif , bandysiu i Astera ax.gif
man ir tas naktinis viesbucio apsvietimas. na, super viskas thumbup.gif

Robinzonas
netoli Albenos yra miestelis Kranevo. Kas tai per daiktas, gal kas turi info?
Langoza
QUOTE(Robinzonas @ 2006 07 11, 15:58)
netoli Albenos yra miestelis Kranevo.  Kas tai per daiktas, gal kas turi info?
*

geriau ten nevaziuoti doh.gif na, mazas miestelis, tiksliau, visas miestelis (jei miesteliu isvis galima pavadint) kaip musu kalvariju turgus,ta prasme, kad pagrindine gatve - tik prekystaliai, kelios parduotuves ir mociutes pardavinejancios vaisius. kai as dirbau a.kopose, ten vaziuodavom maisto pirkt, nes pigiau nei kurortuose, ir didesnis maisto produktu pasirinkimas. bet tik tiek.
siaip netgi nieko ten nera grazaus (bent jau as nemaciau). papludymys kaip ir visur. yra pora viesbutuku. nzn kas jus konkreciai domina, bet turizmo prasme ten tikrai nera ka veikti! netgi drisciau teigti, nykoka vietele
esp
esu buvus Bulgarijoje kalnuose, bet prieš gerus dešimt metų, tai neatsimenu pavadinimo. sakė, kad garsi viršūnė lyg su paminklu kovotojams. ir debesys aplink kojas vyniojosi smile.gif
gal leliux galėtų "atgaminti" pavadinimą?
beje, gal yra rekomenduotinų hostelių Sofijoje ir Nesebre, ar būtinai eit į viešbutį? ir ar galima ką nors rasti iš anksto nerezervavus?
Langoza
QUOTE(esp @ 2006 07 11, 21:11)
esu buvus Bulgarijoje kalnuose, bet prieš gerus dešimt metų, tai neatsimenu pavadinimo. sakė, kad garsi viršūnė lyg su paminklu kovotojams. ir debesys aplink kojas vyniojosi smile.gif
gal leliux galėtų "atgaminti" pavadinimą?
beje, gal yra rekomenduotinų hostelių Sofijoje ir Nesebre, ar būtinai eit į viešbutį? ir ar galima ką nors rasti iš anksto nerezervavus?
*

g.gif del kalnu... o kurioj mazdaug vietoj? prie sofijos? ar kito miesto? gal vitosas? na, sitie kalnai tikrai garsus. gali but prie plovdivo miesto. ten irgi garsios virsunes. galeciau kai ko pasiteiraut, gal zinos...
del viesbuciu nesebre... ziurint kada ketinat vykt. jie sezonu (iki spalio) tikrai bus sunkoka vietoj rast. nes visad buna sausakimsa. sofijoj paprasciau. ten turistu nelabai ir buna. visgi tai kurortine salis...
sofijoj daugybe pasaulinio tinklo viesbuciu kaip sheraton, hilton ir t.t. bet ko gero jus ne tai turit omeny g.gif deja, kazko isskirtinio tokio is paprastesniu tikrai negaleciau ivardint. downtown, pamenu tikrai geras, zlatenrog ar kazkas pan.
Robinzonas
QUOTE(leliux @ 2006 07 11, 18:56)
geriau ten nevaziuoti doh.gif na, mazas miestelis, tiksliau, visas miestelis (jei miesteliu isvis galima pavadint) kaip musu kalvariju turgus,ta prasme, kad pagrindine gatve -  tik prekystaliai, kelios parduotuves ir mociutes pardavinejancios vaisius. kai as dirbau a.kopose, ten vaziuodavom maisto pirkt, nes pigiau nei kurortuose, ir didesnis maisto produktu pasirinkimas. bet tik tiek.
siaip netgi nieko ten nera grazaus (bent jau as nemaciau). papludymys kaip ir visur. yra pora viesbutuku. nzn kas jus konkreciai domina, bet turizmo prasme ten tikrai nera ka veikti! netgi drisciau teigti, nykoka vietele
*

Labai ačiū už info. Gal būt, tai ir domina - nuo Albenos ten, ko gero, arčiau nei nuo Auksinių kopų, galima ir maisto, ir vaisių nusipirkti. Ir dar domintų per kiek dienų galima aplėkti visą pajūrį su išsinuomotu automobiliu, nelankant muziejų?
Langoza
QUOTE(Robinzonas @ 2006 07 12, 12:19)
Labai ačiū už info.  Gal būt, tai ir domina - nuo Albenos ten, ko gero, arčiau nei nuo Auksinių kopų, galima ir maisto, ir vaisių nusipirkti.  Ir dar domintų per kiek dienų galima aplėkti visą pajūrį su išsinuomotu automobiliu, nelankant muziejų?
*

taip, nuo Albenos arciau. matot, bg kurortuose esanciuose supermarketuose yra gerimu daugybe, o maisto produktu pasirinkimas nekoks, pvz cipsai, fasuoti salti sumustiniai ir pan. o vat Kranevoj yra kelios didesnes parduotuves, ir bent jau vaisiu tikrai daug ir pigiau nei albenoj ar kuriam kitam kurorte.
beje, bent jau taip buvo iki siol ax.gif

beje, vaziuojant per si miesteli, yra vienoje vietoje keramikos dirbtuves, ir ten vietoj ta keramika parduoda. darbai ten labai kruopstus ir dailus thumbup.gif jei domintu, paklauskit zmoniu, tikrai turetu padet surast.

o per kiek aplektumet pajuri priklauso, kokiu greiciu leksit mirksiukas.gif
siaip kiek pamenu, turistai dazniausiai ima 2 parom automobilius, kurie nori tiesiog pakeliaut pakrante, be jokiu muzieju ir ilgesniu sustojimu kur. manau, uztektu tokiam laikui...
Robinzonas
QUOTE(leliux @ 2006 07 12, 19:32)
o per kiek aplektumet pajuri priklauso, kokiu greiciu leksit mirksiukas.gif
siaip kiek pamenu, turistai dazniausiai ima 2 parom automobilius, kurie nori tiesiog pakeliaut pakrante, be jokiu muzieju ir ilgesniu sustojimu kur. manau, uztektu tokiam laikui...
*

Jeigu dviems dienoms, tai gal geriau imti savaitgalio paketą, o kur dar nuo Albenos galima nuvykti per vieną dieną neskaitant pajūrio?
Langoza
QUOTE(Robinzonas @ 2006 07 13, 17:32)
Jeigu dviems dienoms, tai gal geriau imti savaitgalio paketą, o kur dar nuo Albenos galima nuvykti per vieną dieną neskaitant pajūrio?
*

juk Varnos miestas salia. galit ir ten pasizvalgyti( nors varna nera labai jau ispudinga). netoli yra Balciko miestelis ( kur yra botanikos sodas su pilaite. tikrai yra i ka paziuret ir pasigrozeti, kaktusu aleja ir t.t. thumbup.gif ). Nesebras... kaliakros kysulys... na, sitos vietos nera labai toli ir jos grazios.tiesiog traukiant siauriau nuo albenos kalnai ir sleniai. nelabai kas ten ir tokio apart gamtos ir asiliuku pakalnese smile.gif

o turint daugiau laiko, galit pavaziuot ir i kitus salies miestus. tarkim Plovdivas - labai grazus ir savitas senamiestis. Rylu vienuolynai fantastiska vieta, bet nuo Albenos tolokai. manau, tikrai paliktu ispudi, nes vien gamtos vaizdai thumbup.gif
bet velgi, tai nuo kiekvieno zmogaus priklauso ko jis nori, kas domina ir kokie lukesciai...

Robinzonas
Labai ačiū už vertingą informaciją. Rytoj vykstame, mėginsim orientuotis vietoje...
Agotukas
Mano sesuo su šeima prieš savaitę grįžo iš Bulgarijos. Sakė gyvenime ten kojos nekels... Važiavo dvi šeimynos, tai jau sekančią dieną vaikai, o vėliau ir suaugę pradėjo viduriuot, vemt ir taip visą laiką... Vieną teko net į reanimaciją guldyt. Ligoninės baisios... Gydytojams da lampocki... Viešbutyje jie gyveno geram, kur viskas įskaičiuota, bet valgyt nieko negalėjo. Gydytojai nustatė kažkokį Juodosios jūros virusą. Vaikai dar dabar iki galo neatsigavę sad.gif
Langoza
QUOTE(Agotukas @ 2006 08 04, 14:22)
Mano sesuo su šeima prieš savaitę grįžo iš Bulgarijos. Sakė gyvenime ten kojos nekels... Važiavo dvi šeimynos, tai jau sekančią dieną vaikai, o vėliau ir suaugę pradėjo viduriuot, vemt ir taip visą laiką... Vieną teko net į reanimaciją guldyt. Ligoninės baisios... Gydytojams da lampocki... Viešbutyje jie gyveno geram, kur viskas įskaičiuota, bet valgyt nieko negalėjo. Gydytojai nustatė kažkokį Juodosios jūros virusą. Vaikai dar dabar iki galo neatsigavę sad.gif
*

nepasiseke verysad.gif
yra toks virusas, esu girdejus, bet, aciu dievui, neteko man asmeniskai susidurt, ir mano turistams tada kai ten dirbau.
del ligoniniu tai sutinku. sovietines. liudna, kita kart turbut jau rinksis kita sali ax.gif
IngaKate
Mes su vyru prieš 2 metus buvome Bulgarijoje, Saulėtame krante. Visakas buvo super, tfu tfu tfu niekuom neapsinuodijom ir l.fainai praleidom laiką. mirksiukas.gif
Robinzonas
QUOTE(Agotukas @ 2006 08 04, 14:22)
*

Cirkas. Virusų ir Lietuvoje yra visokių, bet dėl to išvažiuoti tikrai neverta... Dvi savaites praleidau Bulgarijoje ir parsivežiau tik geriausius prisiminimus. Valgėme viską, kas patiko, visur, kur patiko, įskaitant neplautus vaisius, tačiau niekas net nesuviduriavo. Visur viskas sutvarkyta, švaru, mūsų Palangai dar reikėtų stipriai pasitempti iki bulgarų lygio. Kita vertus, jeigu paguldė į reanimaciją, vadinasi ne da lampočki - būtų da lampočki, būtų aplamai į ligoninę neguldę, arba palauktų kol numirs priėmimo kambaryje - kaip pas mus... O, kad gydytojai kalti, dėl vaiko ligos, tai taip visame pasaulyje, nesvarbu, kad kažkas rankų neplauna... O kad kojos į Bugariją nekels, žinoma, teisingai - tegul Bulgarijai dėl to būna blogiau...
Langoza
QUOTE(Robinzonas @ 2006 08 08, 17:43)
Cirkas.  Virusų ir Lietuvoje yra visokių, bet dėl to išvažiuoti tikrai neverta...  Dvi savaites praleidau Bulgarijoje ir parsivežiau tik geriausius prisiminimus.  Valgėme viską, kas patiko, visur, kur patiko, įskaitant neplautus vaisius, tačiau niekas net nesuviduriavo.  Visur viskas sutvarkyta, švaru, mūsų Palangai dar reikėtų stipriai pasitempti iki bulgarų lygio.  Kita vertus, jeigu paguldė į reanimaciją, vadinasi ne da lampočki - būtų da lampočki, būtų aplamai į ligoninę neguldę, arba palauktų kol numirs priėmimo kambaryje - kaip pas mus...  O, kad gydytojai kalti, dėl vaiko ligos, tai taip visame pasaulyje, nesvarbu, kad kažkas rankų neplauna...  O kad kojos į Bugariją nekels, žinoma, teisingai - tegul Bulgarijai dėl to būna blogiau...
*

tai kaip gi jums ten sekesi? papasakokit? labai man smalsu blush2.gif
vis paziuredavau,gal jau grizot? kur buvot?
kas labiausiai patiko? ax.gif
Robinzonas
Praleidome dvi savaites Bulgarijos Albenos kurorte. Kodė mes ten vykome? Dėl klimato. Kitu laiku atostogauti neišeina, o liepos mėnesį visur nežmoniški karščiai. Todėl ir pasirinkimas lieka nelabai didelis : prie Viduržemio jūros tokiu metu temperatūra apie 35 dieną ir žemiau 25 nenukrenta naktimis, o Bulgarijoje 30 dieną ir apie 18 naktimis, nuo jūros nuolatos dvelkia vėjelis ir net pliaže ant saulės pragariškai karšta nebūna. Klimatas, galima sakyti, komfortabilus. Tą patį galima pasakyti apie jūrą - sekli prie pliažo, šilta, bangos lūžta tik prie pat kranto, neneša į jūrą, nėra jokių pavojingų gyvių ir net leidžiama maudytis su visomis įmanomomis pripučiamomis priemonėmis, galima tiesiog degintis gulint ant pripučiamo čiužinio, o gelbėtojai, vietoj to, kad draustų, stebi, kad nenuneštų kur nereikia, apie gelbėjimo tarnybą ten galima parašyti atskirą temą, tačiau akivaizdu, kad gelbėtojai ten tarnauja poilsiautojams, o ne atvirkščiai. Taigi, dar apie jūrą - vandens temperatūra svyravo tarp 25 ir 27 laipsnių, tad maudymasis buvo praktiškai neribotas, dėl įvairumo kartais išlįsdavome nudžiūti, o laiką galima visą dieną leisti vandenyje. Pliažas smėlėtas, bet smėliukas nėra toks švarus kaip seniau Palangoje arba Nidoje. Žaidžiantys vaikai sukelia dulkes ir kojas išeinant iš pliažo, vis tik, norisi nusiplauti. Pajūryje nuomojami gultai, bet yra žmonių, kurie gulinėja tiesiog ant pasitiestų rankšluosčių. Smėlio juosta ties Albena plati, vietos užtenka visiems ir viskam, galima išsinuomoti gultus, skėčius ir net čiužinius ant gultų, bet už tai reikia pakloti apie 20 litų dviems. To daryti neteko, kadangi gyvenome viešbutyje esančiame ant jūros kranto ir turinčio savo pliažą su savo gultais - tai atrodė net keistoka - nuo jūros eina nemokama zona apie porą metrų, toliau mokami skėčiai trimis eilėmis, toliau tuščia juosta apie 6-7 metrų pločio ir toliau prasideda viešbučio pliažas su baseiniukais. Tiesą pasakius, nelabai ir suvokiau kokia prasmė nuomotis gultus už pinigus, jei už dešimties žingsnių tokie patys yra visiškai nemokamai. Bet visai nemažai žmonių nuomojasi. Tai jau pagal norus ir poreikius.
Gamta Bulgarijoje nėra kažkuo labai išsiskirianti ir ypatinga, bent jau pajūryje. Nėra spygliočių medžių, palmės neauga, bet kurortuose daug privežta. Reljefas kalvotas, važiuojant nuo Varnos link Burgo prasideda Balkanų kalnynas. Laukuose daug vynuogių, saulėgrąžų, vaismedžių. Klimatas gana drėgnas, keičiasi gana greitai - iš vakaro jūroje didžiulės bangos, o ryte jūra lygi kaip stalas, nuo ryto šviečia saulutė, per pietus užslenka debesys, išpila smarkią liūtį, o apie ketvirtą valandą vėl lyg nieko nebuvę. Tiesa, taip per dvi savaites pasitaikė tik vieną kartą, bet buvo gana įspūdinga ir turėjome progos pasimaudyti per liūtį nepaisydami jokių žaibų ir perkūnų.
Taigi, turėdami tokį puikų klimatą ir gražią gamtą, bulgarai pajūryje pastatė daug kurortų ir intensyviai stato toliau. Automobiliu teko apvažiuoti kurortus nuo Kaliakros iki Nesebaro - šiandien jų lygis dar labai nevienodas, bet atkeliaujančios užsienio investicijos Bulgarijos pajūrį po kokių dešimties - penkiolikos metų pavers višta, nešančia auksinius kiaušinius...
Robinzonas
Ir dar - apie Bulgarijos kurortus. Skrisdami atostogauti tikėjomės pamatyti senovišką sovietinę tvarką su šiūkšlynais, apgriuvusiais namais ir rusiškais automobiliais - tokį vaizdą teko susidaryti skaitant senesnius atsiliepimus apie Bulgariją. Reikia pripažinti, kad dauguma rašiusiųjų ten buvo prieš keletą ar kelioliką metų ir tie prisiminimai jau gerokai paseno. Taigi, tai - tik pusė tiesos. Bulgarijos pajūrys - greitai besikeičianti poilsio zona su įsisavinamomis milžiniškomis investicijomis. Tiek naujų statybų ir tokių didelių statybų aikštelių dar nėra tekę matyti niekada gyvenime, tačiau ten, kur statoma, bus gražu tik po poros metų. Šiandien veikiančius kurortus galima suskirstyti į didelius (Saulėtas krantas, Auksinės Kopos ir Albena) ir mažus (Obzoras, šv.Konstantinas ir Elena, Balčikas, Elenitė). Yra mažų pajūrio miestelių, kuriuose taip pat yra keletas viešbučių, tačiau jie neturi turizmo infrastruktūros ir ten galima gyventi tik nuomotame bute. Maži kurortai turi atskirus gražius didelius viešbučius ir centrinę kurortinę gatvelę su turkiškomis prekėmis ir restoranėliais bei kavinėmis, ten poilsis pigesnis ir pramogų pasirinkimas nėra labai didelis. Didesni kurortai yra suvarkyti specialiai atvykstantiems užsieniečiams, ten sukurta kurorto infrastruktūra su kokybiškomis paslaugomis, pramogomis ir vietinių gyventojų arba nėra visiškai arba jų yra labai mažai. Mes gyvenome Albenoje, todėl ją pažinti teko geriausia - septyniasdešimtaisiais metais pradėtas statyti kurortinis miestelis ties plačiausia paplūdymio juosta su dideliais viešbučiais ir siauromis žaliomis gatvelėmis. Palei jūrą išilgai viso miestelio tęsiasi Promenada prie kurios išsidėstę pirmos juostos viešbučiai, toliau prasideda kurortiniai takeliai bei mažos gatvelės su antra viešbučių juosta. Prasidėjus šlaitui, palipus į kalną, yra trečioji viešbučių juosta, kurioje dar yra daug nerekonstruotų viešbučių, kuriems, bent išoriškai dar aiškiai trūksta dažų ir teptuko. Yra pavienių tokių viešbučių ir antroje juostoje, tačiau jie paslėpti kitais statiniais arba apauginti žalumynais. Tas menas dar jaučiasi : ko negali sutvarkyti, reikia paslėpti. Albenos vienoje pusėje yra klampi pelkė su netvarkytais krūmynais - bulgarai ją aptvėrė ir pavadino Batatos rezervatu, esą ten stengiamasi išlaikyti autentišką gamtą, todėl ten neleidžiami turistai. Taip yra ne vienoje vietoje. Pajūrio pirmos ir dauguma antros juostos viešbučių sutvarkyti puikiai, dauguma yra 4, dalis 3+ žvaigždučių ir, reikia pasakyti, jie tiek atitinka. Penkių žvaigždučių Albenoje nėra aplamai. Nelabai net aišku kodėl. Galbūt stengiamasi išlaikyti daugmaž vienodą kurorto lygį ir jaukumą, gal senesni statiniai neatitinka tokių reikalavimų nes ten nėra tokių didelių erdvių - sunku pasakyti, tačiau šiame kurorte naujų statybų nesimato - orientuota į rekonstrukciją to, kas yra. Albena - ramus miestelis, kuriame visi restoranai ir barai uždaromi 23.00, tokiu laiku išjungiama garsi muzika ir jaunimas pradeda nuobodžiauti. Tačiau tik už dešimties kilometrų yra Auksinės kopos - gražus ir jaukus miestelis, kiek didesnis kurortas su didele centrine dalimi, gana žalias, ir turintis naktinį gyvenimą, pramogos ten prasideda ankstyvą vakarą ir pasibaigia tik vėlyvą rytą. Restoranėliai ir bariukai jaukūs, apsupti žalumos, yra alėjos, skvereliai, dieną galima ir ramiau pailsėti. Kitokio pobūdžio kurortas yra Saulės krantas, - neskaitant senojo Nesebaro, paliko gana slogų įspūdį - grandioziški viešbučiai, tvoros, mūrai, betonas, santykinai mažai žalumos. Daug didelių restoranų ir pasilinksminimo įstaigų išdėstytų gatvėse tarp viešbučių. Mums ten pasirodė labai nejauku ir svetima - ir suaugę, ir vaikai, ir paaugliai vienbalsiai nutarėme, kad ten atostogauti nesinorėtų. Saulės krantas labai smarkiai plečiasi, ten išilgai pakrantės jau auga atskiri viešbučių ir apartamentų kvartalai - šv.Vlasas, Elenite ir kt. Obzoras, kitas netoliese esantis kurortas, kuris savo gatvėmis ir parduotuvėlėmis kažkiek primintų senają Palangą, tačiau tvarkos ten aiškiai trūksta, jau atsiranda daug užrašų rusų ir ukrainiečių kalbomis, valiutų keityklose nurodomas grivnos, rublio ir zloto kursas, o susišnekėti lengviausia rusiškai. Tas pat yra ir kituose mažuose kurortiniuose miesteliuose, ten mažiau tvarkos, žemesnės kainos, pastatai dažnai neprižiūrėti ir labai daug poilsiautojų iš Rusijos - rusai mėgsta Bulgariją dėl minkšto klimato ir Juodosios jūros, o bulgarai mėgsta rusus, kadangi šie juos išvadavo iš turkų priespaudos ir iš Rumunų atėmė jų pajūrį. Albenoje rusų mažiau, ir, ko gero, susikalbėti lengviau angliškai, kadangi aptarnaujantis personalas visur jaunimas. Sunku spręsti apie nacionalinę sudėtį, tačiau mūsų viešbutyje buvo apie 30% rumunų, 25% anglų, 25% vokiečių, likę visokie prancūzai, rusai, italai, lietuviai. Šiaip jau prancūzai statė Albeną ir, galbūt, neatsistiktinai nuo to laiko jie turi viešbutį miesto centre su geriausiu mieste restoranu. Deja, reikia pripažinti, kad Albena ne tik gražiausias, bet ir pats brangiausias Bulgarijos kurortas - jau palyginus su už 5 kilometrų esančiu Kranevu, kainos Albenoje didesnės 3 - 5 kartus.
alderas
Jooo, nepatingejai.
sia vasara galvojom vaziuot i bulgarija su auto, bet kazkaip nedrasu buvu. daug kas cia reke- laukiniai lotuliukas.gif . teko dar karta aplankyt kroatija ax.gif . va kai jie atsigaus po poros metu ,- tada ir as savo rasineli parasysiu 4u.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.