Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Savas verslas III
Supermamų klubas > Socialinis gyvenimas > Nuo mokslo iki darbo > Darbas
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
sena pažįstama
Tęsiame 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(pardavieja @ 2011 11 07, 19:10)
Visur prekiaujant reikia įsigijimo dokumentų. Ir turguje taip pat. Neklaidinkit žmonių.
*

Pirmam kartui-taip, kad butu irodymas, jog tu prekiu nepavogei, kad saziningai pirkai drinks_cheers.gif Bet desimtam? Dvidesimtam? Kas irodys, ar tas liemenukas, pirktas is desimto karto, naujai isigytas ar is pirmo uzsivezimo voliojasi nenupirktas? Juk apskaitos tai grieztos nera. Kol kas.
O ir nereikia sukti galvos del mokesciu, del PVM skirtumu, turguje dirbama pagal verslo liudijima, tik nuo kitu metu ives reikalavima naudotis kasos aparatais, va tada ir bus sunkiau slepti mokescius, reiks tureti visus prekiu isigyjimo dokumentus. drinks_cheers.gif
O parduotuveje prekiaujant netinka popiergalis, neaiskia kalba parasytas, kiekvienai prekei reikalingas kokybes sertifikatas, reikia moketi mokescius, sodra, PVM ir panasiai. Ar nesusimastet, kodel zmones neikuria parduotuviu prekems is Lenkijos? Pilni turgai tu prekiu, o va parduotuviu nera?

Esu turejusi ir imone, ir UABa, ir pagal verslo liudijima dirbusi. Tad palyginti tikrai turiu ka. Visai suprantu, kodel musu valdzia nori ivesti kasos aparatus turguose, nes ten eina tokie sesesiliai milijonai, kad Dieve padek.
pardavieja
QUOTE(sena pažįstama @ 2011 11 08, 07:44)
Tęsiame 4u.gif
Papildyta:

Pirmam kartui-taip, kad butu irodymas, jog tu prekiu nepavogei, kad saziningai pirkai drinks_cheers.gif Bet desimtam? Dvidesimtam? Kas irodys, ar tas liemenukas, pirktas is desimto karto, naujai isigytas ar is pirmo uzsivezimo voliojasi nenupirktas? Juk apskaitos tai grieztos nera. Kol kas.
O ir nereikia sukti galvos del mokesciu, del PVM skirtumu, turguje dirbama pagal verslo liudijima, tik nuo kitu metu ives reikalavima naudotis kasos aparatais, va tada ir bus sunkiau slepti mokescius, reiks tureti visus prekiu isigyjimo dokumentus. drinks_cheers.gif
O parduotuveje prekiaujant netinka popiergalis, neaiskia kalba parasytas, kiekvienai prekei reikalingas kokybes sertifikatas, reikia moketi mokescius, sodra, PVM ir panasiai. Ar nesusimastet, kodel zmones neikuria parduotuviu prekems is Lenkijos? Pilni turgai tu prekiu, o va parduotuviu nera?

Esu turejusi ir imone, ir UABa, ir pagal verslo liudijima dirbusi. Tad palyginti tikrai turiu ka. Visai suprantu, kodel musu valdzia nori ivesti kasos aparatus turguose, nes ten eina tokie sesesiliai milijonai, kad Dieve padek.
*

Dirbant su VL, taip, niekas ten neklaus apie tuos liemenukus, bet labai netgi gali pasidomėti, kodėl dokumentai tokie seni, kur dokumentai vienai rūšiai liemenukų, kur kitai ir t.t. Esmė tame, kad buvo pasakyta, jog visai nereikia dokumentų. Manau negalima taip drąsiai švaistyti žodžiais, nes kas nors gali patikėti ir paskui tai gali labai brangiai kainuoti. smile.gif

O dėl parduotuvės ir turgaus, tai dabar labai didelio skirtumo nėra. Vienintelis dalykas, kad ne visur galima prekiauti su VL, O su visom kitom veiklom ar turgus ar parduotuvė, reikalavimai vienodi. Ir jei kažkokiam daiktui reikia sertifikato, jo reikia ir turguj ir paduotuvei, jei kažkokį mokestį reikia mokėti pagal veiklos pobūdį, tai reikia ir ten ir ten. Ir įsigijimo dokumentai irgi turi būti tokie, kokie tinka pagal veiklos pobūdį ir apskaita. O ne turguj vienaip, o parduotuvėj kitaip. Ne tame gi skirtumas.

Dėl mokesčių slėpimo ir šešėlių. Klausimas būtų toks, kaip mokėti sąžiningai mokesčius, jei perki prekių už 500 lt., o gauni dokumentą 75? (ir dar turi d=iaugtiss jei gauni), Kaip mokėti sąžiningai, jei perki prekę po 5 lt., o gauni dokumentą kad pirkai po 1 lt? Perkant pas lietuvių gamintojus tas pats. Ten kur vaikšto tikri šešėliai, ten niekas nieko nejudina kažkodėl. O aš šiai dienai dirbdama turguje, neuždirbu tiek, kad galėčiau viena išlaikyti šeimą. Net ir dirbant dviese, tenka pasispausti. Bet kam tai rūpi, turgus = šešėlis, dirbu ten, vadinas esu milijonierė, o mano surūdijęs golfas, tik dėl priedangos biggrin.gif .
Rūta Mėta
Tikrai ydomu g.gif Išsiperki VL, moki sodrai, sveikatos draudimą, užsipili benzinio ir važiuoji į Lenkiją liemenukų. Ten gauni popiergalį kad juos įsigijai žymiai pigiau,parsitempi namo. Tada sumoki už vietą turguje (jei maistu prekiauji tai dar visko primoki, tipo veterinarui ir t.t.), tada apsižiūri, kad tam pačiam turguje kita moteriškė tais pačiais liemenukais prekiauja už 8 Lt ir supranti, kad galėsi užsidėti nebent litą ar du, ir tada jau su visa terba kiurksai ant gryno lauko su penkiais paltais ir veilokais bei termosu iki kol pamėlynuoji tikėdamasi, kad kas nors užsimanys išsirengti, pasimatuoti ir nusipirkti liemenuką? Kad ir po sėkmingos prekybos (ypač rudenį, žiemą ir anktyvą pavasarį) grįžta namo su kelesdešimčia litų pelno ir likusią paros dalį tūno po pūkiniais patalais kad atšiltų, geriausiu atveju priryja vaistų nuo bronchito ir moteriškų pašąlimo ligų, ir kitą rytą trukt už vadžių- vėl nuo pradžių. Tiesa, kai kurios "biznio" dienos paįvairinamos komisijomis, mokesčių inspektoriais ar panašiais "draugais". Ir šitas "verslininkas" vadinamas milijonieriumi? g.gif Ar aš kažko nesuprantu g.gif Tikrai seniai buvau turguje, gal dabar juose ir šilta ir persirengimo kambariai matavimuisi įrengti, bet kai paskutinį kartą buvau, tai dar nebuvo. Vargo vakarienė, daugiau nieko, o tie melijonai tikrai kažkur kitur....Beje, žinau moteriškę kuri jau daug metų turguje prekiauja virtais burokėliais ir krienais g.gif Metai iš metų...Dar vaikystėje pas ją pirkdavom g.gif Bet kaip nebagota, taip nebagota, ir ligota žiauriai...Po turgaus tuos burokus pati perka, kasdien kelias valandas verda ir dujų skaitliuką suka, prieš miegą krienus tarkuoja ir sloikiukus šveičia...Uždirba 0,5 ct nuo burokėlio, paskaičiavus transportą kasdien per puse miesto...Kita pažįstama mėsa prekiauja. Kiek tonų nuo mašinos iki šaldytuvo, nuo jo iki prekystalio, po darbo viską atgal prisitampo, niekas nė paskaičiuot negali. Neparduotą mėsą pati savo vonioje sūdo, pas kaimynus rūko, nuo 5 ryto vėl turguje ir vėl tampo...Turgaus šeimininkas nuolat reketuoja, kai paskaičiuoja, tai mizeris grynais, tik kad pavalgę. Ir net jeigu uždirbtų milijoną, argi ne taip turi būti, jug sunkiai dirba g.gif
sena pažįstama
QUOTE(pardavieja @ 2011 11 08, 19:26)

O dėl parduotuvės ir turgaus, tai dabar labai didelio skirtumo nėra. Vienintelis dalykas, kad ne visur galima prekiauti su VL, O su visom kitom veiklom ar turgus ar parduotuvė, reikalavimai vienodi. Ir jei kažkokiam daiktui reikia sertifikato, jo reikia ir turguj  ir paduotuvei, jei kažkokį mokestį reikia mokėti pagal veiklos pobūdį, tai reikia ir ten ir ten. Ir įsigijimo dokumentai irgi turi būti tokie, kokie tinka pagal veiklos pobūdį ir apskaita. O ne turguj vienaip, o parduotuvėj kitaip. Ne tame gi skirtumas.

O aš šiai dienai dirbdama turguje, neuždirbu tiek, kad galėčiau viena išlaikyti šeimą. Net ir dirbant dviese, tenka pasispausti. Bet kam tai rūpi, turgus = šešėlis, dirbu ten, vadinas esu milijonierė, o mano surūdijęs golfas, tik dėl priedangos  biggrin.gif .
*

Labai didelis skirtumas. Sertifikatas, tinkantis turguje, gali visai netikti parduotuveje, mokesciai, prekiaujant turguje, gali buti slepiami, t.y. dedama i kisene, nuo ju neatskaiciuojant nei pelno mokescio, nei PVM, nei Sodros ir pan. Tikrintoju parduotuveje yra daaaaug daugiau nei turguje. Ir kiekvienas reikalauja popiergalio. Pvz, gaisrininkai. Ar tikrina jus turguje? Ne. O mus tikrina. Reguliariai. Ir dar reikalauja, kad butu:
1. Gesintuvas(ir su jo naudojimui skirtas kokybes sertifikatas-kaina 100lt)
2. Du isejimai(o jei parduotuveje tik vienas? Kas pigiau-apsilankyti pas architektus, daryti projekta, laukti metu metus, kad patvirtintu ir issikirsti duris ar kas menesi sumoketi gaisrininkams i kisene "bauda"?)
3. Priesgaisrine signalizacija(ir ja turi irengti patentuota imone, privaloma moketi jai kas menesi uz prieziura pagal sutarti, pats isirengti negali)
4. Prieziuros zurnalai.
Tai cia tik gaisrininkai, gal papasakoti, kiek visko reikia tokiai Maisto veterinarijai? bigsmile.gif
Ka cia kalbeti, kaip sakiau, as turejau imone(ekologisku maisto produktu perdirbimo cechas), prekes priduodavau i Maximas bei sestadieniais prekiaudavau turguje arba ekol.prekiu mugese. Meluociau, jei sakyciau, kad ziema nesaldavau, kad nesulydavau rudeni, kad visa prekyba buvo vienoda, bet tai vertinu kaip bet koki darba, nes nera jokio darbo, kuris butu be jokiu sunkumu ir jei jis butu nepelningas, niekas jo nedirbtu. Taigi, per puse sestadienio dienos i kisene isidedavau "juodus" pinigus cool.gif "Juodi"-tai tie, kurie atmetus gamybos islaidas, buvo daugiau neapmokestinami, t.y. nuo ju nesiskaiciuoja PVM, 15 procentu pelno mokescio, nereikia moketi Sodros uz virsvalandzius ar sventines dienas. Tie "juodi" pinigai kartais siekdavo mano savaitini sazininga pelna, priduodant prekes Maximai. Ir tai tik per puse dienos. Ir dokumentu man, prekiaujant turguje, uzteko keliu: imones pazymejimo, VMVT leidimo gamybai bei prekybai, Ekoagros isduoto kokybes sertifikato del ekologiniu prekiu. Jokiu saskaitu fakturu, jokiu darbo zurnalu, jokiu gaisrininku, jokiu kokybes kontroliu, jokiu mokesciu inspekcijos "naliotu" ir kratu. Zodziu, pasaldavau, bet psichine sveikata stipri buvo, nes jokie kontrolieriai netrukde gyventi ir jokios apskaitos, ka parduodavau turguje, nerodydavau.
Imone uzdariau, pelninga versla pardaviau. Ne is gero. Tiesiog nebesugebejau iveikti keliamus reikalavimus. verysad.gif
Tada su vyru ikureme UAB, vyras atidare irankiu parduotuvele. Analogiskais irankiais prekiauja jo kolega Gariunu turguje. Uzsipirkimo kaina irankiu ju buvo vienoda, tik... Vyras po metu egzistavimo ir mokesciu mokejimo uzdare parduotuve, o jo kolega su VL toliau prekiauja irankiais turguje ir pergyvena, kad ruosiamasi ivesti kasos aparatai, nes tada teks rodyti tikras sumas, neisidedant pelno i kisene, o ji apmokestinant.

Nezinau, kuom jus ten prekiaujant, bet jei butu taip blogai-keistumet prekiavimo krypti. Pvz, del liemenuku as nieko negaliu pasakyti, bet maisto produktais prekiauti-labai pelninga, kaip ir irankiais, beje. Kad vazinejat senu golfu-tai neirodymas del blogos prekybos. Paprasciausiai gal pati turite kitokiu finansiniu isipareigojimu, kur suteka visas jusu pelnas.

QUOTE(Rūta Mėta @ 2011 11 08, 20:52)
Kita pažįstama mėsa prekiauja. Kiek tonų nuo mašinos iki šaldytuvo, nuo jo  iki prekystalio, po darbo viską atgal prisitampo, niekas nė paskaičiuot negali. Neparduotą mėsą pati savo vonioje sūdo, pas kaimynus rūko, nuo 5 ryto vėl turguje ir vėl tampo...Turgaus šeimininkas nuolat reketuoja, kai paskaičiuoja, tai mizeris grynais, tik kad pavalgę. Ir net jeigu uždirbtų milijoną, argi ne taip turi būti, jug sunkiai dirba g.gif
*

Meluoja jusu pazistama cool.gif Mudvi esam pazistamos is kitos temos, kur diskutavom apie darba Lietuvoje. Konkreciai, apie ukininkavima(pagarba Lietuvos ukininkams, kurie dirba musu gimtaja zemele, sugeba uzdirbti ir neblogai, neskina braskiu uzsienyje ir nedejuoja, kad Lietuvoje darbo nera 4u.gif ). Mano tevai ukininkai, dabar jau del senatves ir sveikatos uzsiimantys tik augalininkyste, bet buvo metai, kai augino kiauliu ferma. Per metus laiko jie pasistate is tu pinigu nama. cool.gif Daugiau nebeaugino, nes is tiesu, "suede" sveikata, emesi lengvesnio ukininkavimo ir mazesniu pinigu. Bet turguje liko pazistami, su kuriais sonais glaudemes, kai kiauliena prekiavom. rolleyes.gif Zmones dabar verkia. Mat ivedus kasos aparata pasimate, kokios sumos keliauja, seniau rodydavo, kad PVMininkais buti negali, nes nesurenka 100000lt per metus, o dabar su kasos aparatu ta suma stebuklingai suprekiauja per pusantro menesio. Tik nebeimanoma tos sumos i kisene isideti, o reikia uz ja susimoketi visus mokescius-dabar taip, dirbama tas pats, pajamos gaunamos tos pacios, o pelnas trigubai mazesnis, nes viskas atiduodama Valstybei.
Is vienos puses ziurint-tai nesazininga. Bet is kitos puses...Juk analogiskai uz ta pati prekiaujantiems parduotuveje buvo lupami devyni kailiai. Lygybe turi buti visur drinks_cheers.gif
egute
Laba
norėjau pasiteirauti gal kas žinote
ar galima prekiauti vaikiškais padėvėtais rūbeliais?
pvz norint jais prekiauti uždarose patalpėlėse turgaus teritorijoje na ne mugėse kur po staliuką moterytės turi o šalia jų kai būna stikliniai akvariumai padaryti ar skirsis reikalingi dokumentai ir leidimai?
Norėčiau dirbti pati ir dar gal kokią moterytę nors pusei dienos kad pasikeisti. Ar užtekktu individualios veiklos su pažyma pačiai ir kaip geriau iforminti tą moterytę nes idarbinti tai brangu bent pradžioje... gal ir turėtu imti vl g.gif
Rūta Mėta
QUOTE(sena pažįstama @ 2011 11 09, 09:06)
Meluoja jusu pazistama cool.gif Mudvi esam pazistamos is kitos temos, kur diskutavom apie darba Lietuvoje. Konkreciai, apie ukininkavima(pagarba Lietuvos ukininkams, kurie dirba musu gimtaja zemele, sugeba uzdirbti ir neblogai, neskina braskiu uzsienyje ir nedejuoja, kad Lietuvoje darbo nera
*

Nu aš jai parodysiu, bo vis skundžiasi ir skundžiasi lotuliukas.gif O jūsų visa šeima labai versli ir dabšti 4u.gif Pritariu 100 proc., kad kas dirba, tas ir užsidirba drinks_cheers.gif Tik jaučiu užuojautą tiems, kas turguj prekiauja. Nu neišstovėčiau aš nė savaitės blush2.gif O dar su apatiniais.... blush2.gif Manau, verslo esmė- būti naudingu ir suteikti reikiamą ir kokybišką paslaugą vartotojui. Nu, kur čia kokybė- liemenuką ant lauko pirkti g.gif Jau geriau susidėjai į mašiną ir pirmyn per kaimus. Pas mus yra toks vyrukas- dviračiu kojines vilnones vežioja(lygtai pats ir mezga ar žmona g.gif )Jų niekada kaime per daug nebūna, visada nuperku visai šeimai, o kartais ir nebelieka...Ir su rūbais būna moterėlės į įstaigas užsuka. Darbo kambary pulkas prisimatuoja, ir išeina pardavėja pustuščiu maišu g.gif Miestuose jau tikrai visko per akis, o kaime galima visko prisigalvoti: maisto produktus vežioti, raugintų kopūstų sechą atidaryti, vaikų vasaros stovyklas rengti, įsirengti salytę ir ją nuomoti, senelių namus kur pamiškėj, rūkelničią pajėgią, egzotiškų gyvūnėlių arba į raudonąją knygą įrašytų parką įrengti, varles gigantiškas prancūzams auginti ar dar bele ką ir pan. Vaikams aplamai visko kaimukuose trūksta, tik parduotuvėles atsidaryti neverta (patalpų išlaikymas, perkamoji galia menka), bet jeigu mobili :hmPvz. "Vaikų pasaulis ant ratų" jame ir rūbeliai, ir kancelerinės, ir žaislų kalnas. Dabar dėvėtų atveža pobaisių tokių, bet jei proginių kelnių vaikui reikia- į miestą 40 km važiuoju doh.gif (jei kas imsitės- man šokoladas thumbup.gif ) Bandeles ir pyragus pas mus taip vežioja, kol visus kaimus apsuka- ne kas belieka pasirinkti verysad.gif Ir paramą gauti realu g.gif
Bonpari
Mergaites,
o jei tarkim aš pati vežuosi prekes iš užsienio, arba atsiunčia, na bet didelius kiekius, kokiu reiktų dokumentų, kad kas neprisikabintų, būtų vežama/siunčiama iš ES g.gif
sena pažįstama
QUOTE(Rūta Mėta @ 2011 11 09, 13:54)
Nu aš jai parodysiu, bo vis skundžiasi ir skundžiasi lotuliukas.gif

O jūsų visa šeima labai versli ir dabšti 4u.gif Pritariu 100 proc., kad kas dirba, tas ir užsidirba drinks_cheers.gif Tik jaučiu užuojautą tiems, kas turguj prekiauja. Nu neišstovėčiau aš nė savaitės  blush2.gif O dar su  apatiniais.... blush2.gif

Manau, verslo esmė- būti naudingu ir suteikti reikiamą ir kokybišką paslaugą vartotojui. 
*

Na pas mus jau tokia tauta, kad kaip begyventume, vis blogai ir blogai lotuliukas.gif Ale atminkit viena, tam, kam is tikruju blogai-bankrutuoja tylomis arba uzsidaro be bankroto(kaip vyro UABa), o kas toliau dirba ir dejuoja-vadinasi, nera taip blogai biggrin.gif

Aciu 4u.gif Na del verslumo-tikrai tu ideju milijonas pas mane buvo, vienas isbandziau, kitas ne, vienos pasitvirtino, kitos ne. Nezinau, ko neisbandziusi esu arba bent jau nesidomejusi. Todel ir tupiu sioje temoje, vis galvoju-o gal kas genialia ideja imes blush2.gif Turguje stoveti su apatiniais irgi negaleciau. blush2.gif Ne del pinigu, o del to, kad man butu geda apatiniais prekiauti, na kompleksa toki turiu blush2.gif O stai maistu-laisvai thumbup.gif Is viso man smagiausias darbas budavo prekiauti tais ekologiskais produktais, na toki pasididziavima jauciau, kai zmonems pasakodavau apie perdirbimo technologija, kuo skiriasi paprastas ir ekologiskas produktas, tiesiog sekta savotiska tapdavo biggrin.gif Su zmonemis prisibendraudavau, nejausdavau nei salcio, nei lietaus, nei karscio-tiesiog buvo gera wub.gif

Jus teisi: verslo esme-"pataikyti ant bangos" drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif Jei ne tie reikalavimai, del kuriu teko uzsidaryti, siai dienai jau buciau milijoniere ir legaliai, nes pries uzsidaryma mane kvietesi sudaryti sutartis uzsienio ekologisku prekiu parduotuves.

QUOTE(Bonpari @ 2011 11 09, 14:12)
Mergaites,
o jei tarkim aš pati vežuosi prekes iš užsienio, arba atsiunčia, na bet didelius kiekius, kokiu reiktų dokumentų, kad kas neprisikabintų, būtų vežama/siunčiama iš ES  g.gif
*

O prekes butu parduodamos parduotuveje ar turguje, ar internetinese parduotuvese?
Manau, kad isigyjimo dokumentai butini(saskaita-faktura), keliones vaztarasciai, prekiu kokybes sertifikatai. Daugiau neismanau, kokiu popieriu reikia, gal pasklaidykit internetiniame VMI puslapyje 4u.gif
Bonpari
QUOTE(sena pažįstama @ 2011 11 09, 14:53)
O prekes butu parduodamos parduotuveje ar turguje, ar internetinese parduotuvese?
Manau, kad isigyjimo dokumentai butini(saskaita-faktura), keliones vaztarasciai, prekiu kokybes sertifikatai. Daugiau neismanau, kokiu popieriu reikia, gal pasklaidykit internetiniame VMI puslapyje 4u.gif
*

Pirmiausia turbūt "namie" draugams, pažįstamiems, dedant skelbimus, o tada jei gerai ir bus poreikis, internetinė parduotuvė g.gif
pardavieja
Sena pažįstama, kalbant apie senus gerus laikus, kaip kažkada būdavo, na tiesiog gera prisimint biggrin.gif. Tada aš sėdėjau namie ir auginau vaikus, nes užtekdavo to, ką vyras uždirbdavo, ech.... tongue.gif . Dabar yra kaip yra. Prekiauju ne maistu, ir apie prekybą juo nieko nežinau. O pakeisti tai ką jau esu įdirbus, paprasčiausiai nėra už ką. Net ir pratęsti savo versliuką po pusantrų metų pertraukos yra labai sunku. Ir žmonės pavargę, pikti, ir su kaiminystėj dirbančiais neduok die blogais žvilgsniais apsikeisi, tuos suskambins, svečius pakvies. Visiem dabar sunku, kiti nemoka gražiai konkuruot, pagalbos iš aukščiau ieško biggrin.gif . Nesiskundžiu aš, tik pasakoju situaciją būtent savo. stengiuosi išsiverst kaip galiu ir dirbu kiek galiu, netingiu. Bet kol neuždirbau to pirmojo milijono, antras niekaip nepasidarys. O kadangi maniškiai niekaip nemeta valgyt, tai man yra iššūkis kaip sutaupyt kalėdom, vaiko kabėm ir dar nors kiek dukrai už mokslus pridėt, o milijonas kaip ta šviesa tunelio gale neartėja niekaip smile.gif . Tiesiog mane piktina visų dirbančių turguje sulyginimas. Ir tie kur konteineriais iš kinijos varo ir eiliniai vienetininkai visi vienodi, milijonieriai - vagys. Ir sąlygos verslui turguje lygiai taip pat nesudarytos kaip ir parduotuvėje. Reikalavimai vienokie, o išpildyt juos norint dirbti sąžiningai nėra galimybės.
Rotoli
O kaip su savo rankdarbių pardavimu? Ar tada tik žaliavos įsigijimo dokumentai reikalingi, ar kaip?
Stellute
QUOTE(egute @ 2011 11 09, 10:04)
Laba
norėjau pasiteirauti gal kas žinote
ar galima prekiauti vaikiškais padėvėtais rūbeliais?
pvz norint jais prekiauti uždarose patalpėlėse turgaus teritorijoje na ne mugėse kur po staliuką moterytės turi o šalia jų kai būna stikliniai akvariumai padaryti ar skirsis reikalingi dokumentai ir leidimai?
Norėčiau dirbti pati ir dar gal kokią moterytę nors pusei dienos kad pasikeisti. Ar užtekktu individualios veiklos su pažyma pačiai ir kaip geriau iforminti tą moterytę nes idarbinti tai brangu bent pradžioje... gal ir turėtu imti vl  g.gif
*

Kazkaip man atrodo kad devetus rubus parduodant reikia pazymas tureti.
geriua bandykite komisa atidaryti, tada jus gaunates tiesiog kaip tarpininkai o ne pardavejai
wwwes
Sveikos visos verslininkės 4u.gif

Perskaičiau 2 temas nuo pradžių. Buvo labai įdomu sužinoti ką kiti galvoja, planuoja, daro. Mes apie internetinę parduotuvę su draugu galvojome apie 2 metus. Bet vis nesiryždavome, paskaičiavus kokių investicijų reikia, pradėti. Na bet pernai gruodžio mėnesį pradėjome verslą. Tuoj bus metai kaip turite internetinę parduotuvę(prekyba moteriškais drabužiais ir aksesuarais). Ir galiu pasakyti, kad tikrai nėra viskas taip paprasta kaip daugeliui atrodo. Jeigu kas klaustų ar milijonus uždirbu, tai galiu pasakyti, kad per visus metus nenusiėmėm nei lito (gal ir buvo galima nusiimti), bet vis norisi toliau investuoti į patį verslą. Po naujų metų reikės pateikti metinę pajamų deklaraciją ir tada žiūrėsim kaip mums sekėsi. Šiaip perspektyva matosi, bet kaip ir visur reikia didelio įdirbio ir kasdieninio darbo. Labai džiaugiuosi, kad galiu įsilieti į Jūsų gretas 4u.gif Skaitysiu ir toliau ką Jūs galvojate ir planuojate. Visoms sėkmės bigsmile.gif 4u.gif
perfekta
QUOTE(Rotoli @ 2011 11 09, 21:43)
O kaip su savo rankdarbių pardavimu? Ar tada tik žaliavos įsigijimo  dokumentai reikalingi, ar kaip?
*

Vat mane irgi tas domina g.gif
Otra
Merginos, gal kuri nors kada domejosi is kur gauna prekes Gariunu pardavejai? Ar jie patys is kazkur plukdosi/vezasi/skraidinasi, ar perka kazkokiose bazese ir tada Gariunuose perparduoda? Nesiruosiu Gariunuose stovet, tiesiog siaip man labai smalsu pasidare ax.gif
sena pažįstama
QUOTE(Otra @ 2011 12 08, 10:39)
Merginos, gal kuri nors kada domejosi is kur gauna prekes Gariunu pardavejai? Ar jie patys is kazkur plukdosi/vezasi/skraidinasi, ar perka kazkokiose bazese ir tada Gariunuose perparduoda? Nesiruosiu Gariunuose stovet, tiesiog siaip man labai smalsu pasidare  ax.gif
*

Vezasi is Lenkijos 4u.gif Arba kas gudresnis, drasesnis-tas tiesiogiai is Kinijos.
Tuo tarpu daugelis kitu miestu turgininku apsiperka urmu Gariunuose.
Otra
QUOTE(sena pažįstama @ 2011 12 08, 11:46)
Vezasi is Lenkijos 4u.gif Arba kas gudresnis, drasesnis-tas tiesiogiai is Kinijos.
Tuo tarpu daugelis kitu miestu turgininku apsiperka urmu Gariunuose.
*

Itariu, kad dar is kokios Turkijos 4u.gif bet ir randa zmones vietu, kaip tokioj Kinijoj... unsure.gif
BlacknWhite
QUOTE(Otra @ 2011 12 08, 10:39)
Merginos, gal kuri nors kada domejosi is kur gauna prekes Gariunu pardavejai? Ar jie patys is kazkur plukdosi/vezasi/skraidinasi, ar perka kazkokiose bazese ir tada Gariunuose perparduoda? Nesiruosiu Gariunuose stovet, tiesiog siaip man labai smalsu pasidare  ax.gif
*

Kiek zinau Gariunuose visa turgu shmutkemis aprupina vos keli zmones, jie vezasi viska is kinijos, dali is Lenkijos. jie turtingiausi lietivoj spekuliantai smile.gif
margreta
Sveikos as ieskau merginos kuri noretu sukurti versliuka truksta ryzto, finansu vienai arba labai iniciatyvios merginos kuri padetu sukurti versla zinoma ne uz dyka susitarimo reikalas butu noriu savo versliuko esu is Kauno
ladyga
sveikos, noriu prisijungt prie jusu. mano teveliai jau gal koki penkiolika metu prekiauja. prekyba-moteriskais ir vyriskais rubais. pradejau ir savo versliukažprekyba moteriskais batais. pradejome prekiauti nuo 2011 kovo menesio. va praejo jau beveik meteliai, bet didelio pelno galiu pasakyti tikrai neuzdirbome....reikia labai didelio darbo, reklamos, investicijos....zodziu daug daug daug dirbti:) bet nesigaileme, kad pabandeme, kad kazka pradejome..nors investuoti pinigeliai nesugryzo dar ne puse
klajokkle
mes ir galvojame apie prekyba rubais pradeti,gal kuri patars ir papasokos kaip ten tuose gariunuose,pradziai kiek pinigeliu veztis apsipirkti,galima ir i az.aciu is anksto
kaubojey
Sveikos,

norėčiau paklausti, tarkim norint atsidaryti kokią tai ala kebabinę ar pan. ir norint samdyti darbuotoją, būtina atsidaryti UAB ar IĮ, ar galima ir kitaip kaip nors išsiversti?
*Lukro*
Sveikos,dabar matau tie komisai - isparduotuves labai populiaru smile.gif sakykite,nuo ko reiktu pradeti,norint atidaryti vaikisku prekiu komisa - isparduotuve? steigti imone ar uztenka verslo liudijimo? gal kuri turite tokia parduotuvele ir galite pasidalinti steigimo etapais? didelis dekui 4u.gif
sena pažįstama
QUOTE(raganiukste30 @ 2012 01 11, 13:01)
Sveikos,dabar matau tie komisai - isparduotuves labai populiaru  smile.gif sakykite,nuo ko reiktu pradeti,norint atidaryti vaikisku prekiu komisa - isparduotuve? steigti imone ar uztenka verslo liudijimo? gal kuri turite tokia parduotuvele ir galite pasidalinti steigimo etapais? didelis dekui  4u.gif
*

Is karto busit pasmerkta bankrotui mirksiukas.gif Ne vienas emesi ir prazuvo. Devetu rubu parduotuves puikiausiai ima ir is zmoniu rubus komiso pagrindais, deja, stebuklo nera.
O siaip jei yra konkreti patalpa(parduotuve, paviljonas)-verslo liudijimo neuztenka, reikalinga imone. 4u.gif
*Lukro*
nu aisku,dekui uz atsakyma smile.gif o jeigu vaziuoti i Lenkijos bazes ir is ten atsivezus vaikisku drabuziu prekiauti internetineje parduotuveje? dabar zlotas pakrites, gal apsimoketu g.gif ar tam reikes kurti imone? ir ar reiktu dokumentu vezant didesni drabuziu kieki?
sena pažįstama
QUOTE(raganiukste30 @ 2012 01 11, 14:09)
nu aisku,dekui uz atsakyma  smile.gif o jeigu vaziuoti i Lenkijos bazes ir is ten atsivezus vaikisku drabuziu prekiauti internetineje parduotuveje? dabar zlotas pakrites, gal apsimoketu  g.gif  ar tam reikes kurti imone? ir ar reiktu dokumentu vezant didesni drabuziu kieki?
*

Man rodos, kad internetinei prekybai pakanka verslo liudijimo. O uzsipirkimo dokumentu, bent jau pirmos partijos-reikia 4u.gif
Bryana
sveiki,
jau rasiau tik gal ne sitoj temoj ir jau senokai,bet vis tas versliukas sukasi galvoj man,ir tikrai norisi pabandyti tik nzn nuo ko pradeti,noriu pirkti kiaules geriausia butu is zmoniu o ne is kokiu fermu kur augina daug kiauliu,daryti kumpius,desras,lasinukus,sonkauliukus rukyti na ir pardavineti.galvoju apie ta masina didele kaip kebabines buna,su saldytuvais ir tiesiog parasius skelbina vazineti po kaimelius,gal net i miesta,koki vilniu.sakau gal dar tuo paciu pardavineciau kokius kiausinius savo pacios augintu vistu,na darzoves galima,kad ir zuvi,nes vasara jos nemazai pagauna (yra savas prudelis kur auga zuvis) tik nzn nuo ko cia pradeti,reikia kokius leidimus gauti,na ta dar masina daug kainuoja,o pinigu nera,ar paskola paimti kokiu 10,000lt gal kas turi kokiu patarimu,nuo ko pradet,kur kreiptis ir t.t ir ar as galeciau tas destas ir t.t daryti tiesiog savo virtuveje?
sena pažįstama
QUOTE(Bryana @ 2012 01 12, 15:14)
) tik nzn nuo ko cia pradeti,reikia kokius leidimus gauti,na ta dar masina daug kainuoja,o pinigu nera,ar paskola paimti kokiu 10,000lt gal kas turi kokiu patarimu,nuo ko pradet,kur kreiptis ir t.t ir ar as galeciau tas destas ir t.t daryti tiesiog savo virtuveje?
*

Is karto sakau-ne 4u.gif Jau tuom domejausi, net ir laisvas patalpas turiu. Nuejau i Maisto ir Veterinarijos tarnyba ir mane ant zemes nuleido doh.gif Pasirodo, tiek tu reikalavimu sanitariniu... Nu dzin tas, patalpos mano is anksciau buvo sutvarkytos maisto gamybai, ale kai pasake, kad ir rukykla netinka mano kaimiska, kad reikia kazkokiu nerudyjanciu plieno spec.rukyklu, tai man is viso fantazija atsoko, nes jos kainuoja apie 50000lt.
Prekiauti ir mesa, ir zuvimi, ir kiausiniais nesufasuotais greta-grieztai draudziama. Yra aprasyta Higienos normose. 4u.gif
Bryana
na apie kiausinius ir zuvi ar dazoves as nelegaliai galvoju,prie to pacio jei kas noretu smile.gif o jei su mesa irgi tiek reikalu tai ka as zinau,man tik ydomu diedukai prie turgaus kur pardavineja rukytus ar tikrai jau tose spec rukyklose ruko? ir taip abejoju ar visi jau turi tas rukyklas uz 50tukst. kad ir zinau tokia moteriske is vln atvaziuoja i kaima,pridaro desru (tikrai nemanau kad turi ir patalpas ir rukykla) drauge pirko is moteriskes tos i uzsieni veztis nzn gal apie 20kg desros,tai manau ji ne kaip kai kurios kaimo bobutes kelias desrytes ar lasiniu truputi kaimynam parduoda,o manau ji jau daug pasidaro ir pardavineja.
sena pažįstama
QUOTE(Bryana @ 2012 01 12, 16:44)
man tik ydomu diedukai prie turgaus kur pardavineja rukytus ar tikrai jau tose spec rukyklose ruko? ir taip abejoju ar visi jau turi tas rukyklas uz 50tukst. kad ir zinau tokia moteriske is vln atvaziuoja i kaima,pridaro desru (tikrai nemanau kad turi ir patalpas ir rukykla) drauge pirko is moteriskes tos i uzsieni veztis nzn gal apie 20kg desros,tai manau ji ne kaip kai kurios kaimo bobutes kelias desrytes ar lasiniu truputi kaimynam parduoda,o manau ji jau daug pasidaro ir pardavineja.
*

Viska daro jie NELEGALIAI mirksiukas.gif Ir diedukai, ir tos moteriskes... Va iklius kuria diena su ta produkcija-ir gales paskolas imti, kad baudas sumoketi smile.gif
O jei daryti legalu mesos perdirbimo cecha-as jau plius minus aprasiau pagrindinius reikalavimus. Jei manim netikit, kreipkites i VMVT, kad ir telefonu 4u.gif Bent jau as visada pradzioje prasizonduoju visus reikalavimus, nes sprendziu taip: jei nera daug tokiu gaminiu(be E, be konservantu, tokiu kaimisku, naturaliu), tai tikrai ne del to, kad niekas tokios sferos neuzmate, tiesiog, matyt, irgi susidure su neiveikiamais reikalavimais.

Nesenas straipsnis:
http://m.lrytas.lt/-13213603251320151974-k...-nuotraukos.htm
Dar vienas:
http://www.lzinios.lt/Lietuvoje/Kriminalin...us-mesos-cechas
Bryana
na tikiu,tai tada nieko man neiseis su situo versliuku savo smile.gif
Papildyta:
na zinau tokius zmones kurie su mesa uzsiima,bet jie nerukyta,tai gal del to kad ta rukykla daug kainuoja? nu bet jie gyvena dabar laaaaabai gerai,vilas statosi,tai gal atsirastu pinigu ir rukyklai,o gal labiau apsimoka sviezia mesa
sena pažįstama
QUOTE(Bryana @ 2012 01 12, 17:10)
na tikiu,tai tada nieko man neiseis su situo versliuku savo smile.gif
Papildyta:
na zinau tokius zmones kurie su mesa uzsiima,bet jie nerukyta,tai gal del to kad ta rukykla daug kainuoja? nu bet jie gyvena dabar laaaaabai gerai,vilas statosi,tai gal atsirastu pinigu ir rukyklai,o gal labiau apsimoka sviezia mesa
*

Zinokit, labiau apsimoka zalia mesa drinks_cheers.gif Reikalavimai minimalus higienos, reikalingi tik geros Lenkijos skerdyklos, saldytuvai geri ir vieta prekiauti. Va ziurekit, kiek zmoniu buvo pries kasos aparatu ivedima mesai, grasinosi, kad suzlugs, nedirbs, ale kaip dirbo, taip ir dirba iki siol biggrin.gif
As tai brandinu plana-chuligana siltu sezonu auginti pati kokias 20-30 kiauliu blush2.gif Rudeni skelbima padavei, zmones tokias nefermines kiaules labai vertina, ispirktu myyyygom.
Va tik reikia issiaiskinti reikalavimus, ar galima lauke jas auginti, ar vis tik turi buti pastatas su visokiais srutu nubegimais ir srutu kaupyklom. g.gif
Bryana
nesupratau kam reikalingos Lenkijos skerdyklos??? na mano tevai augina kiaules,bet jie fermoj,o kad pirktu tai zinokit sake dabar kazkaip neperka,va mesos parukytos perka (desru,lasiniu,kuompiuku) nelegaliai jie,bet tik retkarciais smile.gif o vienas kaimynas matau ir ziema kiaules lauke paleides,bet pas ji matyt ir lauke ir i tvarta ateina tos kiaules
sena pažįstama
QUOTE(Bryana @ 2012 01 12, 18:03)
nesupratau kam reikalingos Lenkijos skerdyklos??? na mano tevai augina kiaules,bet jie fermoj,o kad pirktu tai zinokit sake dabar kazkaip neperka,va mesos parukytos perka (desru,lasiniu,kuompiuku) nelegaliai jie,bet tik retkarciais smile.gif o vienas kaimynas matau ir ziema kiaules lauke paleides,bet pas ji matyt ir lauke ir i tvarta ateina tos kiaules
*

Lenkijos skerdyklose gauna labai pigiai mesos mirksiukas.gif Mes buvome ant vienu perpardavinetoju papuole, kurie kiaules sprandine ir nugarine po 10lt pardavinejo, tik neissisaugojom kontaktu. Tai kokiom kainom jie gavo ta mesa ten? g.gif

Kokiam jus rajone bazuojates ir po kiek skerdiena parduodate? 4u.gif As siuo metu ieskausi mesos.
Bryana
parduoda lyg po 7lt ale bijau sumeluot,mano tevai anyksciu raj.bet jie parduoda visa kiaule,o jei reikia ir parsiuku mazu smile.gif
sena pažįstama
QUOTE(Bryana @ 2012 01 12, 21:56)
parduoda lyg po 7lt ale bijau sumeluot,mano tevai anyksciu raj.bet jie parduoda visa kiaule,o jei reikia ir parsiuku mazu smile.gif
*

Na man tai toloka ax.gif Gaunasi tas pats atstumas kaip iki Lenkijos biggrin.gif
Bryana
smile.gif smile.gif
insomnia1
paneles,kokiu dokumentu reikia, kad atidarytum savo rubu parduotuve? nekalbu apie akropolius, tarkim paprastoj norfoj arba iki. Ir ar reikia atidaryti savo imone ar pakanka papraasto liudyjimo?
sena pažįstama
QUOTE(sena pažįstama @ 2012 01 11, 13:12)
O siaip jei yra konkreti patalpa(parduotuve, paviljonas)-verslo liudijimo neuztenka, reikalinga imone. 4u.gif
*

QUOTE(insomnia1 @ 2012 01 13, 18:28)
paneles,kokiu dokumentu reikia, kad atidarytum savo rubu parduotuve? nekalbu apie akropolius, tarkim paprastoj norfoj arba iki. Ir ar reikia atidaryti savo imone ar pakanka papraasto liudyjimo?
*

Reikia netingeti paskaityti pora psl atgal mirksiukas.gif
Dokumentai reikalingi visi, kas susije su prekyba: kasos aparatu registracijos zurnalai, priesgaisriniai zurnalai ir leidimai, prekiu isigyjimo dokumentai ir sertifikatai, zodziu, kurkit imone ir iskart samdykit buhalteri, nes pati prazusite popieriu lavinoje 4u.gif
akvadigi
Ar prekiaujant buitine technika būtina suteikti prietaisam garantinį?
Ar reikalinga įmonė ar galima turint IV ?
sena pažįstama
QUOTE(akvadigi @ 2012 01 14, 13:00)
Ar prekiaujant buitine technika būtina suteikti prietaisam garantinį?

Ar reikalinga įmonė ar galima turint IV ?
*

Butina 4u.gif Tam reikalui reikia pasirasyti sutarti su buitines technikos remonto imone.

Del antro klausimo bent jau as nezinau, negaliu atsakyti, reikia skambinti i Mokesciu inspekcija, jie turi visus sarasus, kokios prekybos/gamybos rusys ieina i individualios veiklos savokas. 4u.gif
akvadigi
QUOTE(sena pažįstama @ 2012 01 14, 13:29)
Butina 4u.gif Tam reikalui reikia pasirasyti sutarti su buitines technikos remonto imone.

Del antro klausimo bent jau as nezinau, negaliu atsakyti, reikia skambinti i Mokesciu inspekcija, jie turi visus sarasus, kokios prekybos/gamybos rusys ieina i individualios veiklos savokas. 4u.gif
*

Ačiū 4u.gif
margreta
QUOTE(margreta @ 2012 01 07, 16:02)
Sveikos as ieskau merginos kuri noretu sukurti versliuka.Jeigu  truksta ryzto, finansu  Kitas variantas labai iniciatyvios merginos kuri padetu sukurti versla  zinoma ne uz dyka susitarimo reikalas butu noriu savo versliuko  esu is Kauno
*

Largo
Labukas
Senai svajoju apie savo versla.Noreciau atsidaryti soliariuma Kaune,norejau pasiteirauti,gal kas galetumet pasidalinti esama patirtimi,patarti,kaip,nuo ko,ka pradeti?Buciau labai dekinga (tikiuosi i sia tema pataikiau biggrin.gif , esu naujoke ) mirksiukas.gif
jurgacka
Sveikos, merginos, perskaiciau visas temas nuo pirmosios ir dar kitas panasias, na bet kaip nesiryztu imtis verso taip nesiryztu. Matyt cia reikia gimti verslininku, o as is tu, kur 9 kartus matuoja, ir tik 10 kerpa.

QUOTE(Largo @ 2012 01 21, 02:18)
Labukas
Senai svajoju apie savo versla.Noreciau atsidaryti soliariuma Kaune,norejau pasiteirauti,gal kas galetumet pasidalinti esama patirtimi,patarti,kaip,nuo ko,ka pradeti?Buciau labai dekinga (tikiuosi i sia tema pataikiau  biggrin.gif  , esu naujoke )  mirksiukas.gif
*

Pradeti tikriausiai reiketu nuo rinkos istyrimo ir pasiskaiciavimu kada ir kaip atsipirks investicijos. Tikriausiai reiketu dar imone atsidaryti (as tai atsidaryciau UAB, kad savo turtu nerizikuot, bet turbut mokesciu prasme tai nera geriausias variantas). Tikriausiai soliariumams reikes dar kazkokios licencijos ar higienos leidimo, nes jie turi tam tikrus reikalavimus kurie vis grieztinami (as pasidomeciau, kokie buvo istatymu siulymai paskutiniais metais).

Linkiu geros vietos ir geros kainos - tada ir klientu bus smile.gif.
ladyga
QUOTE(jurgacka @ 2012 01 23, 22:21)
Sveikos, merginos, perskaiciau visas temas nuo pirmosios ir dar kitas panasias, na bet kaip nesiryztu imtis verso taip nesiryztu. Matyt cia reikia gimti verslininku, o as is tu, kur 9 kartus matuoja, ir tik 10 kerpa.
Pradeti tikriausiai reiketu nuo rinkos istyrimo ir pasiskaiciavimu kada ir kaip atsipirks investicijos. Tikriausiai reiketu dar imone atsidaryti (as tai atsidaryciau UAB, kad savo turtu nerizikuot, bet turbut mokesciu prasme tai nera geriausias variantas). Tikriausiai soliariumams reikes dar kazkokios licencijos ar higienos leidimo, nes jie turi tam tikrus reikalavimus kurie vis grieztinami (as pasidomeciau, kokie buvo istatymu siulymai paskutiniais metais).

Linkiu geros vietos ir geros kainos - tada ir klientu bus smile.gif.
*

pritariu jusu nuomonei, kad verslininku reikia gimti..ne tai kad gimti, bet kazkokia gyslele sirdyje tureti - verslumo, ideju, nebijojimo rizikos
Pumpuska111
Sveikos 4u.gif

Ruošiuosi atidaryti tam tikrų rūbų parduotuvę (ne elektroninę). Verslo steigime ir jo vykdyme kaip ir nusimanau, tačiau ne daug ką žinau apie pačios parduotuvės įkūrimą, t.y. visi reikalai/dalykai reikalingi atidarant parduotuvę. Kaip pvz. lentynos, pakabos, kasos aparatai (jo naudojimasis), etiketės, apsauginiai magnetukai, prie durų esantys tie aparatai, kurie neleis išsinešti daikto, iškart cyps ir t.t.t.t. Kadangi nesisukau tokioje virtuvėje, todėl nežinau tokių smulkmenų, kurios yra labai svarbios.
Gal atsirastų tame versle sukantis žmogus, kuris galėtų mane prakonsultuoti būtent šitais klausimais. Aišku ne už dyką 4u.gif
Dėkui
~Dziuliki~
Labas,
dirbu prekybos centre parduotuveje, bei esu parduotuves vadove. galiu duoti tik visu situ zmoniu kontaktus daugiau maziau. bet viena galiu pasakyti visa iranga yra ganetinai brangi. sad.gif tiksliau parasyk, ko reikia. ar kontakru, ar ko? nes tiek kasos aparatas gali buti paprasiausias kompiuteris, kuriame idiegta programa (aisku programa kainuoaja) na ir prie jos iranga kasos kvitukai islenda kur ir pan. bet cia priklausys kokia firma pasirinksi kasos aparaturai. dabar populiariausia yra new vision programa kiek zinau.
Jūsų Didenybė
Sveikos, visokių gauruotų minčių kyla, nors ir baimė didelė...

Norėjau pasiteirauti, jei taip pradėčiau mikroskopinį versliuką, susijusį su maisto perdirbimu, pvz. kokius grybukus pagal prosenelės receptą kept. Ar tai galėčiau daryti namie? Greičiausiai ne dėl higienos reikalavimų? O jei taip turėčiau tokias patalpas ( mačiutė duotų pvz.?)? Ar užtektų verslo liudijimo? Ar reiktų individualią įmonę kurt? Nes versliukas būtų mikroskopinis pradžioj... Nenorėčiau dėl to dabartinio darbo mest g.gif

Atleiskit už kvailus klausimus, idėją turiu, patirties absoliut ne... blush2.gif
jurgacka
QUOTE(Agotukas @ 2012 01 29, 17:18)
Sveikos, visokių gauruotų minčių kyla, nors ir baimė didelė...

Norėjau pasiteirauti, jei taip pradėčiau mikroskopinį versliuką, susijusį su maisto perdirbimu, pvz. kokius grybukus pagal prosenelės receptą kept. Ar tai galėčiau daryti namie? Greičiausiai ne dėl higienos reikalavimų? O jei taip turėčiau tokias patalpas ( mačiutė duotų pvz.?)? Ar užtektų verslo liudijimo? Ar reiktų individualią įmonę kurt? Nes versliukas būtų mikroskopinis pradžioj... Nenorėčiau dėl to dabartinio darbo mest  g.gif

Atleiskit už kvailus klausimus, idėją turiu, patirties absoliut ne...  blush2.gif
*

Pradžiai galite pasiskaityti čia: http://www3.lrs.lt/pls/inter2/dokpaieska.s...c_l?p_id=261668
O paskui galite kreiptis į Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą (www.vmvt.lt) - ten nurodytas ir nemokamas telefonas verslui konsultuoti. Paskambinkit ir sužinosite daugiau 4u.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.